Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-20 09:38:09

LOGOUT.hu

Ha egy termék garanciális ügyintézésével kapcsolatban kérdezel, akkor a könnyebb segítségnyújtás érdekében adj meg minél többet a következő adatokból:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24101) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Ez érvényes a fülhallgatóra? Rendeletben nincs részletezve.
e) olyan zárt csomagolású termék tekintetében, amely egészségvédelmi vagy higiéniai okokból az átadást követő felbontása után nem küldhető vissza;

Nem illeti meg az elállási jog a Fogyasztót a csomagolásból kibontott és, vagy ki/felpróbált olyan testnyílásba (fül, orr) helyezhető (higiéniai) termék, illetve minden olyan termék esetében, amely test nedvvel érintkezhet, azt felszívhatja.
Ilyen termékek:
1. Fül nyílásba helyezhető fülhallgatók.
2. Fejhallgatók szivacs párnával.
3. Olyan fejhallgatók melyek kialakításuk révén felszívhatják az izzadságot, test nedvvel érintkezhet.

Jobb oldali füles 50-60%-os töltöttség esetén lemerül, kikapcsol. Többször feltöltöttem, de nincs változás. Már nem forgalmazzák ezt a terméket.

(#24102) asdf_ válasza pinnacle (#24101) üzenetére


asdf_
veterán

A simán gariztatod miért nem megoldás?

(#24103) pinnacle válasza asdf_ (#24102) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Bolti garanciás, majd holnap beviszem. Egyébként jogos ez a fülhallgató kizárása az elállásból? MM-nél is láttam.

(#24104) MaxxDamage válasza pinnacle (#24103) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Jogos, igen.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#24105) pinnacle válasza MaxxDamage (#24104) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Mivel nincsen részletezve, kereskedőn múlik mire értelemezi. Drágább fejhallgatónál szívás lehet ha nem tetszik a hangja. Olyan kereskedőt kell keresni, ahol nem jelzik. pl. Edigitálnál sem. Azért egy borotva, fogkefe mégis más, mint egy fejhallgató.
olyan zárt csomagolású termék tekintetében, amely egészségvédelmi vagy higiéniai okokból az átadást követő felbontása után nem küldhető vissza (hajnyírók, hajformázók, hajkefék, férfi borotvák, női borotvák, epilátorok, IPL tartós szőrtelenítők, gyantázási eszközök, férfi szőrtelenítési termékek, női szőrtelenítési termékek, elektromos fogkefék, fogkefe pótfejek, lázmérők, inhalátorok, stb.);

[ Szerkesztve ]

(#24106) MaxxDamage válasza pinnacle (#24105) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen, bolttal esetleg lehet beszélni, mert nem hasonlítanám a fejhallgatót a fülhallgatóhoz pl. 2 külön dolog, mivel a füles a fülbe dugós, a fejes az a fülön kívül helyezkedik el. /ha lehet így fogalmazni/

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#24107) asdf_


asdf_
veterán

Mondjuk ha a jogalkotó vette volna a fáradságot, hogy olyan terméknél, amelynél nem érvényesíthető az elállás, ennek kötelező feltüntetését is előírta volna... :U De az biztos túl logikus lett volna és bennem van a hiba.

(#24108) Đusty


Đusty
addikt

Ugye jól sejtem, hogy gáztűzhely bekötésnél nem ragaszkodhatnak a saját szakszervízhez hanem, bármelyik gázszerelő bekötheti?

(#24109) asdf_ válasza Đusty (#24108) üzenetére


asdf_
veterán

Felkent gázszerelő, aki számlát is ad róla, az igen (viszont ha jól tudom, ilyenkor bekötés ÉS beszabályozás történik, tehát ez utóbbit is -helyesen!- el kell végeznie). Ilyen esetben bukhatod az esetleges +éveket, amit csak abban az esetben ad meg a gyártó, ha saját szakszerviz üzemel be. Tehát mondjuk egy Gorenje esetén nem 3 év garid lesz, hanem csak a kötelező jótálláson és eladás áron alapuló 1 év csak. De nálad szerintem elux/zanussi/aeg lesz, arról rémlik hogy horror áron csinálják ezt és ezt akarhatod elkerülni.

[ Szerkesztve ]

(#24110) Đusty válasza asdf_ (#24109) üzenetére


Đusty
addikt

:) igen, köszi :R

(#24111) asdf_ válasza Đusty (#24110) üzenetére


asdf_
veterán

Meg persze arra azért készülj fel, hogy ha "esemény", ezen lehet, hogy szkanderozni fogtok. Legcélszerűbb írásban véleményt kérni tőlük, amit majd esetleg lobogtatni lehet. De az alapszitu az, hogy a jótállás él (ebben az esetben megvásárlástól, nem beüzemeléstől, ezeket a napokat is bukni lehet ezen a módon) és csak nem rendeltetésszerű használat miatt lehet kibújni alóla. A hibás beüzemelés ilyen lesz, és fenti esetben esetleg te ott állsz majd két ember között, aki mutogat egymásra, szóval a számok, az évek és a gyártótól kapott válasz tekintetében mérlegelj.

(#24112) xmad


xmad
őstag

az alábbi kérdésem lenne nekem is SOS -ben.

Új garanciális gépjármű.

egy jelzett problémával a szervizbe mentem, ott nem állapítottak meg hibát, ezért munkadíjat fizettetek ki, úgy gondolom, hogy garanciális autónál ez nem teljesen jogszerű.

tudok valamire hivatkozni?

(#24113) Tikakukac válasza xmad (#24112) üzenetére


Tikakukac
titán

Alámegyek kicsit: mi a hiba? Ha ilyen 5000km-enként előjövő fura zaj akkor persze, hogy nem találtak semmit tippre 1,5 óra alatt.

Engem még érdekelne melyik ez a nagyszerű márka.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24114) xmad válasza Tikakukac (#24113) üzenetére


xmad
őstag

Sebességbe rakáskor gyakran koppan valami.

ford

(#24115) Tikakukac válasza xmad (#24114) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha 30 perc alatt reprodukálható, akkor beülsz a szervizessel és csaptok egy kört.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24116) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Sziasztok!
Ha céges telefont veszünk, arra a Samsung 2 év garanciát ad vagy ilyenkor csak 1 van?

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#24117) pinnacle válasza xmad (#24114) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Vedd fel telefonnal, remélhetőleg hallatszik.

(#24118) xmad válasza pinnacle (#24117) üzenetére


xmad
őstag

azonnal lehet produkálni csak éppen szarnak rá.. hallottam is ahogy a szerelő mondja a munkafelvevőnek hogy gyanús... aztán meg megy a hülyének nézés.. ők nem hallanak semmit ezért nem tudnak semmit megjavítani.. 5000 lesz..

(#24119) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

De még mindig nem tudjuk melyik márkát ne vegyünk... :DDD

The Truth is out there...

(#24120) asdf_ válasza Seraph 16 (#24116) üzenetére


asdf_
veterán

De hívd fel őket, megmondják a tutit, 06 80 Samsung

Ha viszont szolgáltatótól veszed, akkor a szolgáltatót kell megkérdezni, hogy az hogyan és mit vállalnak céges vevőnek. (a vodát ne hívd, őket "mostanában" kb. lehetetlen elérni)

(#24121) pinnacle válasza xmad (#24118) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Próbáld meg más szervizben is, illetve írhatnál a márkaképviseletnek is. Illetve a autó topikjában is megkérdeztethetnéd, hallottak erről a problémáról, lehet a megoldást is tudják.
Egyébként nem is értem, ha valakinek fogyasztóvédelmi gondja van, csak a kormányhivatalhoz fordulhat? Azok honnan értenének ennyi különféle dologhoz? Nem is értem miért nincs erre külön hatóság.

[ Szerkesztve ]

(#24122) Seraph 16 válasza asdf_ (#24120) üzenetére


Seraph 16
őstag

Köszi szépen!
Közben megkérdeztem MM-ben egy srácot, ő azt mondta egy. Majd később lett véve egy készülék, és akkor azt mondták, hogy erre kettő :DDD

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#24123) Superhun válasza Lackooo84 (#24119) üzenetére


Superhun
Topikgazda

Írta, hogy Ford.

(#24124) 4Grider válasza xmad (#24118) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem Mazda márkaszervizzel volt hasonló tapasztalatom 5 évvel ezelőtt. (Hatosban a váltó rázta a váltókart, ki-be kell váltogatni néhányat, amíg rendesen/a kar rázása nélkül használta a 6-ost. Azóta is ilyen a Mazda váltója, csak már új tulajnál van.) A váltóhoz egyébként sehol nem szeretnek garanciában hozzányúlni.

(#24125) Tikakukac válasza 4Grider (#24124) üzenetére


Tikakukac
titán

Mivel jellemzően 1 cikkszámos az egész váltó ezért brutális pénz és durván szopó cserélni is. Ergo "nincs annak baja". Céges flotta fateráknak Ford volt egy darabig, voltak olyan garis ügyek, hogy lestem. Kocsi készen van, mennek érte, konkrétan be sem indult :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24126) Lackooo84 válasza Superhun (#24123) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Jah, valahogy átsiklottam az aláírás jelleg miatt. :DDD

The Truth is out there...

(#24127) xmad válasza Tikakukac (#24125) üzenetére


xmad
őstag

Ja durva, annyira azért nem vészes kicserélni.. csak szarnak bele mindenhol

(#24128) 4Grider válasza xmad (#24127) üzenetére


4Grider
nagyúr

Vidd el fizetős szervizbe és kérj rá árajánlatot. Majd akkor rájössz, hogy mennyire vészes egy váltócsere.

(#24129) xmad válasza 4Grider (#24128) üzenetére


xmad
őstag

én nem az árára gondoltam hanem arra hogy brutál szopó cserélni is.. annyira nem szopó cserélni szerencsére.

(#24130) Tikakukac válasza xmad (#24127) üzenetére


Tikakukac
titán

Van otthon műhelyünk, némi rálátásom van a dologra. Van amelyik váltó simaliba és van, aminél összehugyozod magad. Az ára egy gyári váltónak pedig horror.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24131) xmad válasza Tikakukac (#24130) üzenetére


xmad
őstag

az ára az biztos

(#24132) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Céges vásárlás esetén mennyi idő alatt kell egy gépet garanciába cserélni / javítani?

Fél éves laptopom tönkrement (elég drága volt), viszont ez nekem munka eszköz, így sokáig nem tudom nélkülözni.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#24134) Superhun válasza iceQ! (#24132) üzenetére


Superhun
Topikgazda

Szia! A márkát jó lenne tudni.

(#24135) iceQ! válasza Superhun (#24134) üzenetére


iceQ!
addikt

HP Omen

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#24136) 4Grider válasza iceQ! (#24132) üzenetére


4Grider
nagyúr

A HP nehéz kérdés. Alapból csak magánszemélyeknek biztosít jótállást (az aktuális jogszabályok csak erre kötelezik). Külön szerződni szokott cégekkel, ott a szerződés mérvadó.

(#24137) Tikakukac válasza iceQ! (#24135) üzenetére


Tikakukac
titán

Munkára munkagép, ehhez méltó supporttal és nincs gond. Omen az, well, régen is kutya messze volt ettől és ma sincs sokkal közelebb.

Ez sima garis bárhonnan nézve, ergo 2-3-4-5-6 hét is lehet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24138) iceQ! válasza Tikakukac (#24137) üzenetére


iceQ!
addikt

Mondjuk ezt azért erősen megtudom cáfolni, mivel egy HP Elitebook-ot nem tudtak javítani másfél éve az előző munkahelyemen. Inkább visszautalták a pénzt, amivel csak az volt a gond, hogy egy 0 perces HP gépről beszélünk. Ettől tartok itt is, hogy esetleg nincs raktáron alkatrész vagy megint pénz visszafizetés lesz. Amivel nincs gond, csak a folyamat hosszú lesz.

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#24139) koby11h válasza iceQ! (#24138) üzenetére


koby11h
aktív tag

És most egy ugyan olyan gép ugye nem ugyan annyiba kerül...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#24140) iceQ! válasza koby11h (#24139) üzenetére


iceQ!
addikt

Ez most igaz kb.: mindenre IS.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#24141) Tikakukac válasza iceQ! (#24138) üzenetére


Tikakukac
titán

Arányokról beszélünk.:B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24142) iceQ! válasza Tikakukac (#24141) üzenetére


iceQ!
addikt

Milyen arányra gondolsz? Ezt azért kifejthetnéd bővebben is.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#24143) Tikakukac válasza iceQ! (#24142) üzenetére


Tikakukac
titán

Hogy mennyi sima garis HP és mennyi probook vagy elitebook jut arra a sorsra, amibe belefutottál. Nem egy liga.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24144) iceQ! válasza iceQ! (#24132) üzenetére


iceQ!
addikt

10-én a futár elvitte, 11-én megkapta a hp és még aznap visszaküldték. Hosszú hétvége miatt csak 16-án kapom meg. Elég gyorsan dolgozott a hp.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#24145) Kobe


Kobe
veterán

Sziasztok
Turom a tavalyi jotallasra vonatkozo jogszabaly modositast, de nem igazan leltem benne ertelmezheto infot.
Ugye a kotelezo jotallas idotartama a vasarolt eszkoz vetelaratol aranyosan valtozott, 250K felett kotelezoen 3 ev lett.
Ez hasznalt termekre / tovabbertekesitesre mikent vonatkozik?
Ha pl egy adott ceg vesz egy nagyobb erteku eszkozt (gondolom rajuk alapbol csak 1 ev vonatkozik az eredeti vasarlaskor), de azt 1 ev mulva tovabbertekesiti maganszemelynek ES a tovabbertekesites pillanataban a termekre a megallapodott tovabbadasi ar alapjan 2 vagy 3 eves jotallasi kategoriaba esne, akkor arra milyen szabaly vonatkozik?
Nyista jotallas? Vagy ilyenkor pl az ara alapjan 2 ev garis cucc - 1 ev hasgnalat - > 1 evet adniuk kene?

(#24146) Superhun válasza Kobe (#24145) üzenetére


Superhun
Topikgazda

Szia! Használt termék eladásakor nem kell jótállást adni, csak szavatosságot, aminek legalább 1 évnek kell lennie, és itt ugyanígy érvényes az a szabály, hogy az első 6 hónapban az eladónak kell bizonyítani.

(#24147) Kobe válasza Superhun (#24146) üzenetére


Kobe
veterán

Koszi. Esetleg valamilyen hivatalos forrast tudsz linkelni errol, amiben a reszletek is benne vannak?

[ Szerkesztve ]

(#24148) Superhun válasza Kobe (#24147) üzenetére


Superhun
Topikgazda

PTK

"6:163. § [A kellékszavatossági igény elévülése]
(1) A jogosult kellékszavatossági igénye a teljesítés időpontjától számított egy év alatt évül el.
(2) Fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés esetén a fogyasztó kellékszavatossági igénye a teljesítés időpontjától számított két év alatt évül el. Ha a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződés tárgya használt dolog, a felek rövidebb elévülési időben is megállapodhatnak; egy évnél rövidebb elévülési határidő ebben az esetben sem köthető ki érvényesen."

(#24149) Kobe válasza Superhun (#24148) üzenetére


Kobe
veterán

Koszi. A gyakorlatban ezt mikepp kell ertelmezni, milyen meghibasodasokra alkalmazhato?
Jogszabaly emliti ugye a "gyartasbol fakado" es "rejtett hibanak" minosulo meghibasodasokat, de ezt ki hogy ertelmezi....

Ha mondjuk veszek egy nagy erteku laptopot, maganszemelykent, akkor 2-3 evig minden nyugjet allja a szerviz. Tegyuk fel, nem pixelhibas, hanem egyszercsak bedoglik benne a kijelzo, vagy a raforrasztott memoria fustol el.
Ha mondjuk ugyanazt a laptopot 1 ev utan hasznaltkent megveszem egy cegtol, es 6 honap mulva ugyanugy bedoglik benne a raforrasztott memoria, vagy meghal a kijelzo, akkor az a szavatossag keretebe beleesik, lehet e ervenyesiteni az igenyt?

(#24150) Superhun válasza Kobe (#24149) üzenetére


Superhun
Topikgazda

Általában ez azt jelenti, hogy amit ki tudsz próbálni a helyszínen, arra nem alkalmazható később a szavatosság, illetve azokra a hibákra, amikről tájékoztatást kaptál. Ergó ha téjékoztatott arról az eladó, hogy a memória forrasztva van és bármikor elfüstölhet újra, akkor rendben van a dolog, egyébként meg rejtett hiba, amire kiterjed a szavatosság...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.