Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68351) ggeleven


ggeleven
őstag

Akkor jó lesz a nem cserélhetős is... :D Nem akar valaki betársulni egy lendmeurears-es páros rendelésbe? :))

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#68352) #16820480


#16820480
törölt tag

Fejhallgatós találkozó időpont szavazás: [link]
Akit érdekel a dolog, légyszi tegye le a voksát :R

(#68353) ggeleven válasza ggeleven (#68351) üzenetére


ggeleven
őstag

Megvan a partner! Köszi Hav3l!

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#68354) Picco


Picco
addikt

sracok asszem csunyan elszabtam a sennheiser ie60-am... :W

tisztitasi kiserlet, oldoszeres fultisztitopalcika, szerintem tulsagosan erosen nyomtam ra a racsra(siettem).
a fules szol meg, de kb fel hangeron. fizikai serulesnek nincsen nyoma, annyira nem voltam osember.
HALP! :(

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#68355) darvinya válasza Picco (#68354) üzenetére


darvinya
titán

De folyadék kerülhetet bele, vagy zsírt beljebb nyomtad.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#68356) Picco válasza darvinya (#68355) üzenetére


Picco
addikt

Folyadek bejutasat nem tartom valoszinuleg, amugy is erosen illekony volt az oldoszer.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#68357) Armi5


Armi5
tag

Keresek egy in-ear bluetooth fülhallgatót control gombokkal, ami jól szól, hallgatok rockot, klasszikus zenét is (zongora, vonós), meg átlagos zenéket is, szóval mindenfélét. Árban akár 30 ezerig is elmegyek ha tényleg jó, és megéri. Befürdötem ezzel a Sennheiser Momentum in-earrel mert rosszul használtam elvileg és a kábel megcsavarodott majd a borítás szépen kilyukadt és nehézkes lenne a vezetékcsere, ha headset funckiót megakarom tartani.

“Maybe this is exactly how it’s supposed to be. Maybe everything is exactly as it should be.” - Dexter

(#68358) darvinya válasza Armi5 (#68357) üzenetére


darvinya
titán

Már miért lenne nehézkes vezeték csere Headset funkció megtartása mellett?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#68359) Armi5 válasza darvinya (#68358) üzenetére


Armi5
tag

Nyugodtan mondd el a tanácsaid, vagy a tippjeid, én is szeretném megjavíttatni valahol, ötlet?

“Maybe this is exactly how it’s supposed to be. Maybe everything is exactly as it should be.” - Dexter

(#68360) #24536576


#24536576
törölt tag

Ideiglenesen vettem egy SM ES18-at. Meglepően jól szól, bár néhány számnál elvérzik. Aki hallotta ezt és a shure 215-öt, milyen különbségek vannak közöttük?

Minden fülesre nézve: A kis csőnek amin kijön a hang, rámegy a harang, van többféle átmérője vagy minden gyártó ugyan azt a méretet használja?

[ Szerkesztve ]

(#68361) pulutodurumo válasza #24536576 (#68360) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A vetőcsőnek sem a hossza, sem az átmérője nem egységes. Utána kell járni.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#68362) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

Alábbiaknak megfelelő fülest keresek és ebben kérném a segítségeteket:

- Stílus: komoly zene a legkevesebb, blues több, tech-techhouse-elektro-pop-downtempo-dub-stb. a legtöbb
- ami kell: mélyorientáltság, részletesség
- ár: 5-20k között
-a) Panasonic RP-HJE120 vállt be nálam a legjobban, mindegy mit csinálok és mennyit van a fülemben, mindig kényelmes, tehát ehhez hasonló In-ear-t keresek
-b) hagyományos kábelvezetés
-c) normál kialakítás
-d) nem kell mic

- főleg és majdnem kizárólag otthoni zenehallgatásra kell, de laptopra (Mac), PC-re és Android phone-ra is rá lenne dugva
- ha még mindig nem lenne elég a minőség, tervben van egy DAC vétel (Fiio K1 / Q1 / E07K / E17 / E17K)
- ha vannak, füles + DAC kombo tippek is jöhetnek

Cél a minőségibb hangzás, az igényesebb zenehallgatás elérése.

Nem csak a típus ajánlás miatt írok, az esetleges kiigazítás miatt is, ha rossz irányba megyek, valamit rosszul gondolok.

Aurea mediocritas

(#68363) monti0222w válasza AXisBOLD (#68362) üzenetére


monti0222w
addikt

SM E80, Ostry KC06A, VSD 3, ezek V karakterűek, semlegesben Zéró Audió Tenore, GR 07, ezeket hallottam és tudom ajánlani őket az általad mondott ársávban +- erre-arra. Ha jobbat szeretnél akkor többet kell rá áldoznod! :K

(#68364) AXisBOLD válasza monti0222w (#68363) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Szia,

köszi a tippeket.

SM E80 --> ár ok, de V karakter miatt... *komment alább
Ostry KC06A --> nem írtam, hogy számít-e a küllem és nem is döntően, de ez nagyon nem tetszik
VSD 3 --> fülön átdobós
ezek V karakterűek --> magas és mély értékek vannak csúcson, de inkább mély tartományban gondolkodom, ezeknek meg inkább színezetlenebb a hangképük vagy rosszul gondolom?

semlegesben --> én inkább mély orientáltat szeretnék, ahogy azt írtam is
Zéró Audió Tenore --> ez egész jónak tűnik, csak ez is inkább fülön átdobós
GR 07 --> fülön átdobós és a keret fölött van

szóval ezek közül egyik se győzött meg igazán.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#68365) Bodz


Bodz
nagyúr

Hm, ez a JVC 20-ért egész érdekes itthonról.

(#68366) darvinya válasza AXisBOLD (#68364) üzenetére


darvinya
titán

Mivel Panasonic tetszik, így itteni javasolt fülesek egyáltalán nem jók, mert hangképük inkább lágy.
Talán Ostry hasonlít.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#68367) pulutodurumo válasza Bodz (#68365) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ez 2BA 1DD?

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#68368) ∂яσнυη válasza AXisBOLD (#68364) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

A Bosshifi B3, ami f4lcon nak van szerintem eléggé mély orientált...Azt nem mondom, hogy nekem tetszett is, de ő szereti.

[ Szerkesztve ]

(#68369) fericske válasza pulutodurumo (#68367) üzenetére


fericske
addikt

Nem, ez 3 DD.

(#68370) Tulku válasza fericske (#68369) üzenetére


Tulku
veterán

Na ammán érdekes...persze még akár jó is lehet...mindenképp meg kéne vkinek hallgatnia...

(#68371) #16820480 válasza AXisBOLD (#68364) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mindent a saját kategóriájában kell nézni. Az, hogy egy VSD3 V karakter, erősen túlzó, de abban az ársávban ez nagyjából igaz. Viszont egy armatúrás füleshez képest kb nincs benne semmi magas. Mondjuk egy W30 után amikor betettem a fülembe, akkor kb az volt a reakció, hogy hova tűnt a 8kHz feletti tartomány...?

Amúgy Hifiman Re400 esetleg? Vagy volt massdropon az a Re0, vagy melyik termékük is egész jó árban. Bár ha mélyorientált kell, akkor nem hiszem, hogy a kiegyenlítettek tetszeni fognak.

[ Szerkesztve ]

(#68372) klacaca


klacaca
tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni... Yamaha EPH-100-at használok, de a gyári illesztéke hosszabb távon igencsak irritálja a fülem. Merre lenne érdemes keresgetnem másfajtáért?

KöszI!

(#68373) monti0222w válasza AXisBOLD (#68364) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia, nem nevezném színezetlennek a hangképüket szerintem az E80-n elég jól teljesít az általad felsoroltakban! Ha mélyebb orientáltabbat keresel, lehet, de nem írtam az E50-t az olcsóbb is és a mély hangzásban is többet ad elég tisztán.
A semleges füleseket a válaszhatóság véget írtam, de ők nem a mély hangzásukról híresek, a Tenore egyébként nem fülön átdobós, hanem hagyományos fül illesztésű. :K
A Xiaomi hybridek amik még ajánlhatók a mély orientált hangzás kedvelőknek, illetve a Rock Zircon fülesei amik még ajánlottak, ezeket 10e alatt megúszod pláne ha kintről rendeled őket, de itthon is megvehetők! :K

Sheratan: Valószínű egyik sem fog tetszeni neki, mert a sok mély hangzásához egyiknek sincs sok köze. :N

Fericske. Meg van a füles, csak egyelőre még kint van Angliában a gyereknél, úgy néz ki csak Áprilisban jutok hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#68374) darvinya válasza monti0222w (#68373) üzenetére


darvinya
titán

Az a gond, hogy ti nem ismerítek Pana füleseket, és írt mélyorientáltság valójában feszes mélyt jelent.
Régebben(s most is), hogy itteni javasolt fülesek inkább lágy hangzású, emiatt mocsáros/ráülős a mély.
Feszes mély „pattogónak” hat, nincs ráülés többi tartományra, viszont vághatja felső közepet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#68375) monti0222w válasza darvinya (#68374) üzenetére


monti0222w
addikt

Értem, akkor a Vyrus lehet ilyesmi, mert a tesztekben olvastam hidegebb feszes hangzást, Fericske, ő neki másabb volt a véleménye erről.

(#68376) darvinya válasza monti0222w (#68375) üzenetére


darvinya
titán

Én Ostry-t hallottam hasonlónak, ezért javasoltam.
SM sem rossz, de az már lágyabb kategóriába sorolnám.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#68377) Land válasza AXisBOLD (#68362) üzenetére


Land
veterán

Pesti vagy? Tudok mutatni pár fülest, amíg nem lesznek rendesen hozzáértők segítségével letesztelve. 3-5000 Ftosak, ahhoz képest szép hangzással.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#68378) monti0222w válasza darvinya (#68376) üzenetére


monti0222w
addikt

Az Ostry nekem is szerepelt a felsorolásomban, E80 pedig az eddigi legjobb fülesem volt idáig, az Ostry is jó csak ővele illeszkedési problémáim vannak, nem tudom annyira megszokni és csak kintről lenne érdemes megvenni, mert az itthoni ára már magas. :K

Land. Merre vagy helyileg, meghallgatni megtudom, de szakavatottan véleményezni nem! :N A másik előfordul hogy ugyanarról a fülesről nem is egyféleképp nyilatkozunk, a hallásunkban is lehet eltérés, nem egy tesztben olvastam hogy negyven felett már másabb az ember hallása így bőven lehet, van eltérés a fülesről alkotót véleményekben. :)

[ Szerkesztve ]

(#68379) Tulku válasza monti0222w (#68378) üzenetére


Tulku
veterán

Szerintem az E80 sokkal muzikálisabb mint az Ostry...bár az általam preferált műfajok merőben különböznek a kérdeőjétől...

Ha az E50-ben még több a mély (én nem hallottam) akkor az ajánlható lenne...

Illetve ott vannak a kínai csodák...azokból lehet mazsolázni....

(#68380) monti0222w válasza Tulku (#68379) üzenetére


monti0222w
addikt

Egyetértek veled, azért is írtam amit írtam fentebb. Szerintem több a mély, nem véletlen van ajánlva a fiatalabbaknak. :K

Egyébként nincs kedved meghallgatni a Land által ajánlott füles kollekciót?

[ Szerkesztve ]

(#68381) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

mindenkinek köszi a tanácsokat.

nem mondom, hogy nem vagyok összezavarodva... :B szóval igen, mély karakter kell, hogy idézzek egy előttem hozzászólót, feszesebb mélyeket szeretnék hallani, de ne úgy, hogy szétver minden más tartományt, nem Gabber technot fogok hallgatni rajta :) no offence remélem ertitek.

Rock Zircon vagy SoundMagic E50?

Aurea mediocritas

(#68382) monti0222w válasza AXisBOLD (#68381) üzenetére


monti0222w
addikt

Zirconban már tényleg sok a mély, az E50-ben talán szebben tálalják a méllyet, miért nem használod ki Land ajánlatát? :)

(#68383) Picco válasza Picco (#68354) üzenetére


Picco
addikt

Erre a problemara van esetleg valakinek otlete?:B

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#68384) darvinya válasza Picco (#68383) üzenetére


darvinya
titán

Ha ez első nem lehetet, akkor második.
Vetőcső áztatás, hogy kioldja zsírt.

Ha ez sem segít, akkor javítani kell.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#68385) fericske válasza Picco (#68383) üzenetére


fericske
addikt

Ellenőrizd, hogy valóban kitisztítottad a rácsot. Ha az oldószer valahogy kikezdte a membránt akkor az a gubanc.

Jut eszembe, milyen jó, hogy a Vyrusnak levehető a vetőcsöve ;]

[ Szerkesztve ]

(#68386) kicsiultra


kicsiultra
tag

Szerbusztok. Pár napos fórum olvasgatás (itt +mp3 topic) rendeltem egy Benjie S5 + Rock Zircon kombót. Csak az ár/érték arány volt a szemem előtt, remélem jól választottam őket :B

Kávé?

(#68387) Tulku válasza Picco (#68383) üzenetére


Tulku
veterán

Az oldószer nem hangzik vmi jól...membrán gyakran vmilyen műanyag származék....

(#68388) Gabbbb válasza monti0222w (#68382) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Én a legkisebb haranggal szoktam hallgatni, a seal nem jó, de a mélyek megszelídülnek :P

(#68389) Picco válasza darvinya (#68384) üzenetére


Picco
addikt

a helyzet az hogy nem volt durvan koszos, csak volt egy kis idom es gondoltam megtisztitom, csinaltam mar, ugyanezzel a spray-el es nem lett baj. foleg hogy a fultisztitot eppenhogy csak megnedvesitettem vele es csak torolgettem a racsot.

most megprobaltam ovatosan megint, ugy latszik hogy a mely hangok megvannak, de a magas hianyzik mindketto oldalrol. Hangero is javult valamennyit.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#68390) z2solti válasza kicsiultra (#68386) üzenetére


z2solti
tag

Szia!
Igen valamilyen mély orientál fülest kell hozzá, mert elég szegényes mélye van a Benjie S5 -nek. Én egy sony mh1-gyel
használom a legmélyebb eq-val.Sajnos custom eq nincs.

[ Szerkesztve ]

(#68391) Land válasza monti0222w (#68378) üzenetére


Land
veterán

Boráros tér / Corvin negyed és környéke.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#68392) monti0222w válasza Land (#68391) üzenetére


monti0222w
addikt

Privi ment.

(#68393) AXisBOLD válasza Land (#68377) üzenetére


AXisBOLD
addikt

(#68382) monti0222w jogos :B csak nem járok arra... akkor egyelőre a kettő közül lesz valamelyik a befutó

@Land: bocs, elfelejtettem válaszolni, GY-M-S és sajnos mostanában nem fogok Pesten járni, de köszönöm!

Aurea mediocritas

(#68394) AXisBOLD válasza AXisBOLD (#68393) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Rock mégse lesz jó, ahogy látom a mic csak iPhone kompatibilis, meg általában az ilyenekkel szokot probléma lenni DAC vásárlás esetében, szintén a kompatibilitás miatt.

szerk.: SE E50 is :F nem találok normális specit egyikről sem...

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#68395) Picco válasza Picco (#68389) üzenetére


Picco
addikt

Elovettem a jol bevalt tarzani enemet es parszor odautottem az asztalhoz es megnyomorgattam/feszitgettem kezzel a feszitocsovet egy poppet, jelentem mukodik, magasak visszatertek. Tarzan lenni eros, tarzan csinalni lyukat! :DDD

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#68396) darvinya válasza AXisBOLD (#68394) üzenetére


darvinya
titán

2011 óta legtöbb készülék CTIA kiosztású, azaz iPhone kompatibilis.
Egyedül vezérlés ami nem működik.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#68397) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Sziasztok!

Vsonic GR07 BE 2017 mellé keresnék főleg notebook-hoz, lehetőleg Android telefonhoz is DAC/AMP kombinációt. Egyelőre Fiio E17K és Creative SB E5-n gondolkozom, szerintetek melyik lenne jobb választás hozzá? Illetve tudtok mást ajánlani hasonló árban?
Továbbá van valakinek tapasztalata Android kompatibilitással kapcsolatban? Nexus 5X-el használnám egyelőre.

(#68398) f4lcon válasza AXisBOLD (#68394) üzenetére


f4lcon
őstag

Bosshifi B3 nagy kedvencem :) sok kínait kipróbáltam, és ez maradt csak napi használósnak
ha gondolod, meghallgathatod mielőtt bele ugranál

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#68399) Land válasza f4lcon (#68398) üzenetére


Land
veterán

Lehet engem is érdekelne, mert amúgy terveztem, hogy egy próbát megérhet és rendelek, de könnyebb lenne ha előtte hallanám. :)

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#68400) AXisBOLD válasza darvinya (#68396) üzenetére


AXisBOLD
addikt

értem, köszi

(#68398) f4lcon: ment pü

Aurea mediocritas

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.