Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) válasza OCG (#1900) üzenetére



addikt

Sennheiser mx400.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1902) bwoay válasza (#1901) üzenetére


bwoay
nagyúr

word! :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1903) rumos14 válasza OCG (#1900) üzenetére


rumos14
nagyúr

szerintem Sony MDR-E818LP [link]

(#1904) Auratech válasza szakibá... (#1888) üzenetére


Auratech
őstag

Köszi az érdeklődést.

Szóval az említett felsőkategóriás füleseknek diffúz lesugárzású membránjuk van. Ez azt jelenti, hogy egy konkrét frekvencia a membrán felületén több helyen rezeg, mintha sok picurka membrán sugározna egy nagyobb (pld 50 mm-es helyett). Ezt meghálálja a hallás.
A magas hangok erős irányítottságát csökkenti, ami a fülesekben szellősebb, nagyobb terű színpadleképzést ad. Tulajdonképpen a külső hallójárat természetes használatával a membránt virtuálisan messzebb helyezi a ténylegesnél és a fülkagyló akkusztikai szerepét jobban kihasználja a diffúz-membrános füles. (AKG-''vari motion'' k501, 601,701,hearo 888/999, Sennheiser-580-600-ig, Beyer. DT-770-990, és a velül azonos kommersz változatok-ezeket ismerem meg az elektrosztatikus fülesek mind)

Az idomíthatóság a k12/14 esetében azt jelenti, hogy a memrán frevenciamenetének lehetséges kiegyenlítése után a személyre szabott fülgörbét (HRTF fejhez-rögzített-átviteli-függvény) is rá kell szűrni a zenére. Ezután a hallójáratban az jelenik meg, ami nagyjából a szabadtéri lesugárzás/élő akkusztikus zene során alakul ki a hallásban.
A hangkép közepe (pld szólista) kijön a fejed közepéből, az irányok kb a helyükre kerülnek és egy nagyságrendet emelkedik a zenehallgatás jelenlétélménye.

Fizikailag a megvalósítás a következő: a füles kiegyenlítése egy vst plugin
(fftEQ/multiband comp, sok pöcsölés, de csak egyszer kell!).
- A hrtf szintén egy plugin és egy térszimulátor plugin, ahol a lesugárzás virtuális helye beállítható. A sensaura cégnek van ilyen eszköze.
Jól használható azonban A profi DVD lejátszó progik Dolby-Headphone efektje.
Kicsit komplikált, de csak egyszer kell a végére jutni.
- A szűrt hanganyagot a lejátszó progiba erőltetni DVD-iso/bin-ként a max bitrátával (iso-aztán Demon-tools) a lejátszott dolby headphone sztereót pedig rögzíteni. Ez így leírva komlikált, de azért megoldható.
Küldhetek neked egy kis A-B hangminta részletet, amiből meg tudod ítélni, mennyire életképes a dolog. A 14-es hangja hasonló (szerintem uo.), az jól fog működni. A hrtf pedig inkáb csak demonstrálja a különbséget. Nem biztos, hogy megfelelő Neked.
Bocsánat a többiektől a terjengősségért, de nem akartam félrebeszélni.

Auratech Field Recording

(#1905) OCG


OCG
csendes tag

Köszi mindenkinek a tanácsot! :R

Üdv. OCG

(#1906) AmPeX válasza Auratech (#1904) üzenetére


AmPeX
aktív tag

Lehet h topicot kénye nyitnod ezzel kapcsolatban, engem érdekel a dolog... Leírhatnád, hogy mit hogyan stb, ott aztán írhatnál terjedelmesen. :R

(#1907) vili13 válasza Auratech (#1904) üzenetére


vili13
őstag

Tetszik a módszered, bár elsőre elég körülményesnek tűnik...
Arra a részére volnék leginkább kíváncsi, hogyan méred a füles frekvenciamenetét. Még inkább, hogy milyen módszerrel tennéd ezt egy in-ear füles esetén - nekem nem jutott még egyszerűbb az eszembe, mint hogy építeni kellene hozzá egy műfület, szintetikus hallójárattal, vagy nem kapok értékelhető eredményt. Van valami jobb ötleted?

(#1908) Macilaci457 válasza vili13 (#1907) üzenetére


Macilaci457
őstag

A hüleseket télleg műfülben mérik: :D
[kép]

(#1909) Macilaci457 válasza vili13 (#1907) üzenetére


Macilaci457
őstag

(tudom, hogy tudod, lehet hogy v.kinek érdekes)

(#1910) vili13 válasza Macilaci457 (#1908) üzenetére


vili13
őstag

Nem lennék benne biztos, hogy egy ilyen jó volna in-ear füles méréséhez is. Azoknál szvsz sokat számít az átviteli karakterisztikában, hogy a lezárt hallójáratban kialakuló üregnek milyen rezonanciái vannak, de nem tudom pontosan, mit jelent ez a gyakorlatban, és hogy lehetne viszonylag tűrhetően reprodukálni mesterséges környezetben.
Egy ilyen fej árából (8100$) viszont sok igen jó fülest lehetne venni... Fehér nincs?!

(#1911) Macilaci457 válasza vili13 (#1910) üzenetére


Macilaci457
őstag

nem hiszem, hogy lenne fehérben. :D

''Wolfgang, as we call him, has soft outer ears just like you and I. The material is designed to have the same acoustic absorption characteristics as human skin and bone. Wolfie has ear canals, too. At the bottom of each is a calibrated instrumentation microphone.''

eszerint a csont és egyéb karakterisztikákat is tartalmazzák ezek, a hallójárattal együtt! :Y

(#1912) Macilaci457


Macilaci457
őstag

Head Acoustics Artificial Head Measurement System

A Headroom-on is pl ilyennel mérnek.

[link]

[link]

(#1913) Macilaci457 válasza Macilaci457 (#1912) üzenetére


Macilaci457
őstag

Bocs, mégegyszer a képek miatt újra:

Head Acoustics Artificial Head Measurement System

A Headroom-on is pl ilyennel mérnek.

[kép]

[kép]

(#1914) Omni


Omni
aktív tag

Na ki mer ilyen sportos fejhallgatót venni? [link] A Lidi szórólap szerint 3 év gari jár hozzá. ;)

(#1915) bwoay válasza Omni (#1914) üzenetére


bwoay
nagyúr

3 év gari? akkor sosem szabadulsz meg tőle :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1916) vili13 válasza Macilaci457 (#1911) üzenetére


vili13
őstag

Akkor mégis jó volna ez IEM karakterisztikát mérni. Otthoni játszadozáshoz sajnos továbbra is túl drága. Pusztán hallás alapján tökéletesen kiegyenlíteni meg valószínűleg kevesen képesek, és nem hiszem hogy közéjük tartoznék. Valami egyszerűbb megoldás kellene. Pl. nem egész műfej, csak egyetlen fül hallójárattal és mikrofonnal. (Feltételezhetjük hogy a füles nagyjából szimmetrikus, és szvsz nyugodtan elhanyagolhatjuk az egyik oldalról a másikra a fejen keresztül terjedő hangokat.) Már csak azt kellene kitalálni, hogy lehet ilyet csinálni pl. szilikongumiból vagy valami hasonlóból házilag.

(#1917) Macilaci457 válasza vili13 (#1916) üzenetére


Macilaci457
őstag

Szerintem felejtős.

De mi van azokkal, amiket már megmértek?
Headroomon ott van egy csomó fülhallgató (CX-300 is) karakterisztikája megmérve ilyen cuccal.

Igaz, csak egy ábrát mutatnak belőle, nem adják ki a mérési adatokat... De ha egy paragraphikus EQ-ba ezt berajzolod.... akarom mondani az inverzét... ?

[Szerkesztve]

(#1918) vili13 válasza Macilaci457 (#1917) üzenetére


vili13
őstag

Én is láttam ilyen karakterisztikákat, sajnos szvsz nem elég részletesek - kiindulásnak elég lehet, de ha vissza is tudnám ellenőrizni, az bizonyára jobb eredményt adhatna több lépésben.

(#1919) ponti_ak válasza Omni (#1914) üzenetére


ponti_ak
addikt

:D LoL

[Szerkesztve]

(#1920) phalanx


phalanx
csendes tag

sziasztok
Ma vettem egy Sound Link Sl-8781 típusu fülhallgatót....
Finoman fogalmazva is borzasztó a hangja, a 2 éves Sound Link Sl-8740-em sokkal jobban szól... Senkninek nem ajánlom ez a sorozatot (medusa) nekem 10 perc használat után fáj tőle a fejem :(

[link]

[Szerkesztve]

(#1921) rumos14 válasza ponti_ak (#1919) üzenetére


rumos14
nagyúr

nem jó a szilikon párnája a cx300-hoz véletlenül? mert akkor megérné! :DDD

(#1922) ponti_ak válasza rumos14 (#1921) üzenetére


ponti_ak
addikt

Na ja, erre már én is gondoltam... csak az a baj, hogy ha a szilikon (is) valami 1hét alatt szétmállós ''minőség'', akkor nem menné(n)k sokra vele.. :)

(#1923) Ck.


Ck.
addikt

Meghalt a Plug-om, a szivacs szétrohadt, ráadásul csak az egyik fele szól. CX300-at fogok venni, csak az érdekelne, hogy hol a legolcsóbb, ahol vidékre is szállítanak.
A Thomson-boltban 9270-ért talátam. Ettől van vhol olcsóbbért?

Előre is thnx :R

(#1924) Auratech válasza vili13 (#1907) üzenetére


Auratech
őstag

Nyitok egy topikot a megvalósításról és a hozzá rendelhető témákrül, ami érdekel.
/Digitális és akkusztikai hang tuning trükkök/

Egyébként a hallójáratnak van egy átviteli függvénye, ami linaáris torzítást visz a beérkező jelbe. Hallójáratonként változó, de átlagolt függvényeket használnak a méréstechnikában.
Építeni jó műfejet és főleg műfület több mint nehéz és nem is érdemes.

Auratech Field Recording

(#1925) vili13 válasza Macilaci457 (#1917) üzenetére


vili13
őstag

erről volna szó:
[kép]

10kHz felett már kicsit sűrű, nehéz volna pontosan berajzolni erről.

Tulajdonképpen megoldható lenne a mérés valami olcsó mikrofonnal (nem mindenképp kell nagyon jónak lennie, csak legyen korrigálható karakterisztikája) és barkácsolt műfüllel (in-ear esetben elég egy mű hallójárat) is - csak hasonlóképp korrigálni kellene az eredményt, amíg hasonlót nem kapok a fenti ábrához, és máris van egy működő mérőeszközöm. :)

(#1926) rumos14 válasza vili13 (#1925) üzenetére


rumos14
nagyúr

nemá! én már mosómaci digitális topikjába sem merek benézni, mióta ilyen grafikonokat tesztek be oda, most már ide is? :DDD

(#1927) rumos14 válasza Ck. (#1923) üzenetére


rumos14
nagyúr

és az élettartam garancia?

(#1928) vili13 válasza Auratech (#1924) üzenetére


vili13
őstag

Érdeklődéssel várom az új topikot!

''Építeni jó műfejet és főleg műfület több mint nehéz és nem is érdemes.''

- na és korrigálhatóan rosszat?

(#1929) Ck. válasza rumos14 (#1927) üzenetére


Ck.
addikt

Úgy vagyok vele, hogy ha már ennyire szerenték egy CX300-at, akkor a Plug halála elég indok lesz rá... :)
Egyébként természetesen majd elviszem gariztatni ha lesz elég időm, de ha javítani fogják (forrasztgatni, stb.) akkor sztem át se fogom venni, mert még ha tökéletesre sikerülne is a forrasztás, javítás, stb., én még akkor is bebeszélném magamba, hogy recseg, rosszul szól, stb., szal ettől inkább megkímélem magam. :)

Egyébként 9270-nél van vhol olcsóbban CX300, ami vidékre is szállít?

(#1930) Tomszlaj


Tomszlaj
tag

Sziasztok!

Tesóm vett egy Creative Zen Nano Plus MP3 lejátszót. A mellékelt fülhallgatótól nem vagyunk elájulva, a 4 éve vásárolt Sony Discman-em agyonhasznált fülese is jobban szól vele.
Tudnátok ajánlani 2-3 ezerért valami használhatóbb darabot?

Előre is köszönöm!

Most látom hogy 30hsz-el ezelőtt már feltettek egy hasonló kérdést :B

[Szerkesztve]

Protect the trees, eat beavers!

(#1931) Ck. válasza Ck. (#1929) üzenetére


Ck.
addikt

Na tehát, tudod-e vki 9270-nél olcsóbban CX300-at? Olyan bolt érdekelne, amelyiknél megoldható a vidékre történő szállítás.

(#1932) iko


iko
tag

nem tudtok olyan fülest ajánlani 3000 alatt ami nyakba akasztható és viszonylag jól szól? Ezelőtt egy gyári PT850 -as Meizu fülesem volt amit az E3-ashoz adtak. A hangjával meg is voltam elégedve, de a zsinóra lett a végzete (útban volt, ha vittem magammal sosem tudtam jó helyre rakni, egyszercsak a zsebemből kilógó füles a bicikli küllői között találta magát). Szóval ha lehetséges jó lenne, ha nem lenne rosszabb mint az emlegetett gyári füles.

(#1933) iko


iko
tag

Kicsit körbenéztem. Elég kicsi választék van a nyakpántosok között. Esetleg van valamilyen tippetek hogyan lehet praktikusan hordani a zsinórt?

(#1934) bwoay válasza iko (#1932) üzenetére


bwoay
nagyúr

3000 alatt nemhogy nyakbaakaszthatót, de szinte semmilyen érdemleges füldugót nem ismerek, leszámítva az mx400-as Sennheisert.
(amúgy azt tök nem tudom elképzelni, hogyan kerülhet a kábel a küllök közé,
talán BMX-ezel? :) )

ez a Panasonic 5-6 körül van, a gyárinál garantáltan jobban szól,
a külső zajokat is kizárja... mondanám a szokásos cx300 kezdetű dolgot,
de ha nyakbaakasztható kell, akkor szerintem ez alá semmiképpen ne menj

[kép]
RP-HNJ50

[Szerkesztve]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1935) ponti_ak válasza iko (#1933) üzenetére


ponti_ak
addikt

Esetleg van valamilyen tippetek hogyan lehet praktikusan hordani a zsinórt?

Mondjuk csipesszel...?

Én egy régi Ericsson headset csipeszét tettem rá a cx300 zsinórjára. Ahol szétválik a bal/jobb zsinór, ott pont megakad, és nem csúszkál fel/le, kényelmes, és praktikus is egyben. Felcsíptetem az ing/pulcsi/póló/kabát gallérjára, és kész. Lásd: [link] ;)

MOD: ja, hogy amikor nem használom?
Hmm, hát akkor zsebben hordom én is, vagy táskában.. De többnyire mégis belső zsebben, vagy ha nem, akkor jól odafigyelek, hogy rendesen zsebre vágjam, és a gumi-sapkák se vesszenek el...a lejátszóra rátekerni viszont nem szoktam, mert attól szerintem jobban megtörik a vezeték.. :U

[Szerkesztve]

(#1936) majom2


majom2
senior tag

hi all!

tudja valaki merre tudok in-ear füldugóhoz gumikarikát venni? :)

köszi!

(#1937) vili13 válasza majom2 (#1936) üzenetére


vili13
őstag

(#1938) VR6-Fan válasza ponti_ak (#1935) üzenetére


VR6-Fan
veterán

sziasztok!!
a felől érdeklödnék hogy mi a véleményetek a nokia HS-20 fülesről[link] ?
jelenleg is ilyen fülesem van(3250) csak mivel meg válok hön szerete telefonomtól megy vele a füles is, és az újhoz(N73) nem túl normális fülest adnak azért gondoltam hogy megkérdezlek titeket hogy vegyek e HS-20 megint(90% meg vagyok vele elégedve!!) mert szettben 12k(AD-41+HS-20) és az átalakítot minden képpen meg kell vennem(AD-41 magában 5k) és mindneképen iylen zajszűrős fülest szeretnék venni
szóval aki kicsit mélyebne ismeri ezt a fülest az segíthetne nekem ill. ha tudtok ebben az árkategoriában jobbat akkor ajánjatok nyugotan!
:R

[Szerkesztve]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1939) majom2 válasza Macilaci457 (#1917) üzenetére


majom2
senior tag

felejtsd el. olyan torzan fog szólni, h öröm lesz hallgatni :) arról nem is beszélve h valószinüleg nem ugy reagál az erősítésre ahogy te szeretnéd (nem lesz egyenes a vonal soha). rengeteg méréssel és próbálgatással valamit lehetne kezdeni, de mind1 mert a végeredmény használhatatlan lesz (torzítás). de egyébként sem tudsz egy ilyen görbét lekövetni semmivel (a valóságban ez sokkal ''szőrösebb'').


[Szerkesztve]

(#1940) majom2 válasza vili13 (#1937) üzenetére


majom2
senior tag

köszi, itthon nincs esély ilyesmire (főleg h nem cx300hoz kell :) )?

(#1941) ponti_ak válasza VR6-Fan (#1938) üzenetére


ponti_ak
addikt

Szia, mázlid van! :)
Pont tegnap vettem egyet (10k-ért), és ha ma este nem veszik vissza, valószínűleg eladó lesz. Nem rossz cucc (Nokia E50-nel próbáltam), sőt! Szerintem szépne szól, csak rájöttem, hogy maga a telefonos zenehallgatás nem jön be annyira nekem...

Sennheiser cx300-zal próbálgattam egyébként az átalakítót, a Nokiás füldugasz (HS-20) kb 3 percig volt volt csak a fülemben (a cx gumi-jával...).

Ha tényleg eladó lesz, és érdekel, megegyezhetünk.
üdv: ponti_ak

(#1942) VR6-Fan válasza ponti_ak (#1941) üzenetére


VR6-Fan
veterán

szerintem vna értelme én naponta min 2 órát hallgatok zenét és ezért kéne egy rendes füles ami szépen is szól meg a fülemet is valamennyire kiméli
igen horibilis ára van ... :(((
sajnos az N73 valami gagyi ''hagyományos'' fülest adnak és így is csak a benne lévő kamera miatt no meg mert 45K ért tudok elvileg szerezni ne hogy már ne váltsak :D

[Szerkesztve]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1943) vili13 válasza majom2 (#1940) üzenetére


vili13
őstag

Az se csak cx300-hoz jó, lejjebb az összes létező típust felsorolják. Itthon én még nem láttam, de ez szvsz kevés a teljes esélytelenséghez.

(#1944) iko válasza bwoay (#1934) üzenetére


iko
tag

Aham. Nem tudom, hogy az agybadugósok mennyirre kényelmetlenek, meg hallottam hogy nem a legjobak a dobhártyának. ( A kerékpáros malőr meg úgy volt, hogy nem tudtam jó helyre rakni a zsinórt ezért zsebre vágtam, de közben valahogy kicsúszott a zsebemből a füles és..., amúgy csak az egyik fület szedte le :DDD. De eddig is mindig zavart hogy a zsinórt mindig össze kelllet nyomorítanom valami zsebbe, és utána általában össze is gabalyodott, meg tárolásnak sem a legjobb módja szerintem.)

(#1945) vili13 válasza iko (#1944) üzenetére


vili13
őstag

A hallást nem az agybadugós fülesek károsítják, hanem a nagy hangerő.

Ha meg zavar a zsinór, használhatsz vezeték nélküli fejhallgatót, vagy fejhallgatóba épített lejátszót is! :DDD

(#1946) Ck. válasza Ck. (#1931) üzenetére


Ck.
addikt

#1931

(#1947) Tomszlaj


Tomszlaj
tag

Helló!

Budapesten hol lehet kapni mx400-as Sennheisert?

Protect the trees, eat beavers!

(#1948) Macilaci457 válasza Tomszlaj (#1947) üzenetére


Macilaci457
őstag

MediaMarkt meg hasonlókban is szerintem, de a Bartók Béla úton a Basys az biztos. HA van raktáron.

(#1949) vz12


vz12
tag

Sziasztok!

Sajnos elhagytam valahol a HNJ50-em egyik szilikon dugóját (közepes méretű, fekete).
Gondolom hogy ilyet boltban beszerezni nem lehet, ezért kérdezem hogy közületek valakinek volna-e eladó vagy elcserélhető? Tehát 1 (vagy 2) db közepes méretű, (elsősorban) fekete színűt keresek. Cserealap a másik 2 fajta közül bármelyik (mert azokat nem használom), illetve amiben meg tudunk egyezni. Budapest.

Köszi.


[Szerkesztve]

(#1950) Tomszlaj válasza Macilaci457 (#1948) üzenetére


Tomszlaj
tag

Köszi szépen!

Protect the trees, eat beavers!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.