Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41451) kemcso válasza juust (#41448) üzenetére


kemcso
Ármester

Vsonic VSD1 külföldről, Soundmagic E10 v E30 itthonról

(#41452) szentkuti11 válasza juust (#41448) üzenetére


szentkuti11
addikt

Én mindenképpen azt javasolnám neked, hogy a 20.000 forintos értékhatárt csökkentsd le a felére, a többit meg költsd el sörre. Nekem is volt Xperia S-em, a DAC sajnos nem tud benne annyit, hogy komoly különbséget érezz a két árkategória között.

Rap-hez és elektronikus zenéhez a SoundMAGIC E10-et tudom ajánlani, annak van mikrofonos és mikrofon nélküli változata is, 3000 Ft a differencia a két típus között.

(#41453) Maxtreme válasza szentkuti11 (#41452) üzenetére


Maxtreme
addikt

Csak megerősíteni tudom a kollégát. :)
Volt szerencsém hallani Xperia S-t, elég siralmas pl a Wolfson-al szerelt Galaxy s/s3 vagy akár a G2-höz képest. :(

(#41454) littledon


littledon
tag

Tudnátok nekem ajánlani valami alsó kategóriás forrást mint pl: Sansa? Melyikeket érdemes megnézni? Ezek között van olyan amelyikben rendes EQ van, nem csak az alap rock, pop... stb hanem egyénileg tudom állítgatni? Melyik az amelyik fényévekkel jobb egy ipodnál (bár gondolom kb ezekkel lehet egy szinten)? 15 ezres árkategóriára gondoltam... Ez az árkategória azt tudja mint a legtöbb mobiltelefon vagy azoknál jobb hangminőséget produkálnak azért? Köszönöm. :))

[ Szerkesztve ]

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#41455) szentkuti11 válasza littledon (#41454) üzenetére


szentkuti11
addikt

Ebben a kategóriában alapvetően a Sansa szériát javaslom, de nézz be ide, talán többet tudnak segíteni.

(#41456) Narakh válasza littledon (#41454) üzenetére


Narakh
senior tag

Pihen nálam egy kölcsön Sansa (egész pontosan Clip Zip), azzal nyílt alkalmam éppen ma összehallgatni. Nem tudom, mennyi differencia lehet a különböző iPodok között, a Classicom mindenesetre nagyjából egy súlycsoport a Sansával, illetve egy csipetnyivel jobb - de vagy négyszer annyiba is kerül, így nem túl igazságos a küzdelem. Ezért a pénzért szinte biztosan nem kapsz jobbat.

Nem ismerem a gyári szoftverét, de van rá stabil Rockbox, abban pedig úgy szöszmötölsz az EQ-val, ahogy csak tetszik.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#41457) szentkuti11 válasza Narakh (#41456) üzenetére


szentkuti11
addikt

Nagyon komoly különbség van az iPodok között. A Touch 1G és 3G széria (kétszer is elkövettem ugyanazt a hibát, igen ;] ) például nagyon gyengén szólt. Én a nehézkes FLAC-sync miatt szakítottam végül az iPodokkal, bár utána 2 évig töretlenül iPhone felhasználó voltam. :D

Egyszer hallottam az utolsó még nem érintős Nano-t, az elég szépen szólt normál 320-as mp3-mal, bár viszonyítási alapom nem volt.

Az iPhone 4-4S-ben voltak elég jó hangchipek, azok bármikor hozzák a Wolfson szintjét. A korábbi szériáknak nyomulós, kicsit természetellenes hangjuk van. Az 5 tisztességesen szól, de az elődhöz képest érezhető a visszafejlődés.

[ Szerkesztve ]

(#41458) Sir Sparrow válasza littledon (#41454) üzenetére


Sir Sparrow
aktív tag

A Clip Zip gyári firmware-én is van custom EQ beállítás, igaz csak 5 "potmétert" tudsz állítgatni.

(#41459) juust válasza szentkuti11 (#41452) üzenetére


juust
csendes tag

Köszi, az E10-et megpróbálom. Csak egy helyen találtam, ez a Nomono bolt mennyire megbízható, van valami tapasztalat vele kapcsolatban?

(#41460) akela91 válasza juust (#41459) üzenetére


akela91
addikt

Maximálisan, onnan vettem én is az E10-et. Ingyenes és gyors házhoz szállítás.

(#41461) ggeleven válasza juust (#41459) üzenetére


ggeleven
őstag

Nagyon megbízhatók és hozzáértők! :)
Csak bátran!

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#41462) kemcso válasza juust (#41459) üzenetére


kemcso
Ármester

Jó a nomono!

(#41463) Maxtreme válasza juust (#41459) üzenetére


Maxtreme
addikt

Én is tőlük vettem. Másnapra ideért annak rendje módja szerint kibontatlan és kifogástalan állapotba. :)

(#41464) Dapro


Dapro
senior tag

Valaki akinek E10M van megnézné, hogy neki megy e win7-el, laptopon a mikrofon? :R

(#41465) domerator válasza Dapro (#41464) üzenetére


domerator
veterán

Nekem az van és win7 is, csak nem jó a hangkártya a laposomban, sorry :(

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#41466) Ati1979 válasza kemcso (#41462) üzenetére


Ati1979
veterán

+1 :K

(#41467) bucsher válasza Maxtreme (#41443) üzenetére


bucsher
őstag

nem véletlenül ajánlott vétel :K

In the pipe - five by five!

(#41469) erzol


erzol
őstag

Sziasztok!
Belefutottam egy beyerdynamic dtx 71ie-be itt az MM-be 7000 ft-ért. Hirtelen nem találtam leírást róla. Érdemes megvennem ennyiért annak tükrében, hogy egy soundmagic e10 szerettem volna venni?
A gyors segítséget előre is köszönöm! :R

(#41470) ggeleven válasza erzol (#41469) üzenetére


ggeleven
őstag

Nincsenek róla rossz véleménnyel, akik hallották! Itt a fórumon sztem nincs senkinek!
7000-ért elég jó vétel! A Beyer webshopban 60 EUR, 220Volt-nál pedig 10500 HUF, ennél csak drágábban adják.
Egy vélemény (nem tudom mennyire releváns, így hogy nem ismerjük az íróját):
Csúcsminőség középkategóriás áron 2013. február 26.
Ez egy nagyon jó fejhallgató, minden hangszín szépen és tisztán szól. Drágább kategóriában sem nagyon van hasonló minőség, mert valamiért trenddé vált hogy a basszus gyárilag túl van húzva -ez érvényes a beyer dtx 101 -re is. Viselése kényelmes hosszabb ideig is, a kialakítása pedig meglehetősen kínai hatást kelt, ami lopásgátlóként kiválóan működik. Ár/érték arányban szerintem nincs párja.

Head-fi, ljokerl (tudom mostanában nem nagyon hivatkozási alap, de más híján...):
Value (8.5/10) – The DTX 71 iE is a consumer-class earphone from a large Hi-Fi manufacturer. Expectedly, it does very little wrong both when it comes to sound quality and usability. More surprising is that the DTX is priced in accordance with its performance – something I’ve given up on when it comes to mid-level earphones from brands with a full-sized headphone focus. AKG, Grado, and even Sennheiser could learn a thing or two from the DTX 71 iE.

Pros: Lightweight, well-built, easy to live with; sound quality competent all around; less bass than DTX 101
Cons: Mesh carrying pouch is underwhelming; cable noise can be annoying with cable-down fitment

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#41471) bucsher válasza erzol (#41469) üzenetére


bucsher
őstag

beyert nem hallottam de az E10-et igen és azt ajánlom.

In the pipe - five by five!

(#41472) #16820480 válasza erzol (#41469) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Beyer is Soundmagic igazából, csak átcímkézve :D

(#41473) Ati1979 válasza erzol (#41469) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen szerintem annyiért érdemes.
Ugyanaz a gyártó. :)

(#41474) contaxg válasza erzol (#41469) üzenetére


contaxg
veterán

Nekem is van ilyen, de még soha nem próbálta ki. Szóval 7k-ért lehet, hogy még "vakon" is érdemes beleugrani.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#41475) erzol válasza contaxg (#41474) üzenetére


erzol
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, megvettem.:R Fémházas, masszív a hajlatoknál. ~2 órája hallgatom és kényelmes. Amatőr laikusként nekem több, mint jó a hangzása. :)

(#41476) szatocs


szatocs
őstag

Na megvettem pénteken a sony ex50-et, teszteltem már csendes környezetben és zajban is, elég jól szigetel ahhoz, hogy megfeleljen a buszon/vonaton tabletezéshez is. Még azt kell szoknom, hogy az agyamig be kell dugni a harangjait. Kicsit fura érzés egy idő után, mintha belülről izzadna a fülem. :D De persze nem. Meg figyelek arra, hogy mindig annyira legyen csak hangos, hogy már hallható legyen, nehogy halláskárosodásom legyen miatta, gondolom itt jobban kell figyelni, mint egy fejhallgatónál. (persze ott is meg lehet süketülni). 6k volt a debreceni MM-ben, a helyi Sony üzletben nem volt. Kicsit drágállottam, de nagyon kellett már.

=== Szatocs ===

(#41477) gelbelex válasza szatocs (#41476) üzenetére


gelbelex
őstag

De igen.
Izzad! :DD Nekem. Szerencsémre már feltalálták a fültisztitó pálcikát. :C

(#41478) kemcso válasza gelbelex (#41477) üzenetére


kemcso
Ármester

Izzadásgátló dezodor? :DD

(#41479) gelbelex válasza kemcso (#41478) üzenetére


gelbelex
őstag

És zenehallgatás előtt v. utána kellene befújni?
És a permetsugárral is nehezen találnék bele a fülembe, a fél fejem dzsuvás lenne, ehh... :D

[ Szerkesztve ]

(#41480) szatocs válasza gelbelex (#41477) üzenetére


szatocs
őstag

Hát ha meg izzad, úgy kell neki, 3 órát kibírok. :D Fültisztítót meg minden nap használok, nem kell hozzá fülhallgatós indok. :D

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#41481) gelbelex válasza szatocs (#41480) üzenetére


gelbelex
őstag

:K

(#41482) kemcso válasza gelbelex (#41479) üzenetére


kemcso
Ármester

Nyilván előtte :DD
WD40-hez is van ilyen vékony cső, ide is jó lenne :P

(#41483) gelbelex válasza kemcso (#41482) üzenetére


gelbelex
őstag

:C

(#41484) #16820480 válasza kemcso (#41482) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mármint az új Westone füleshez? :)

(#41485) Mátra


Mátra
csendes tag

Sziasztok!
SoundMAGIC E10-hez hol lehet jó minőségű szivacsos (Comply foam-szerű) illesztéket venni MO-on?
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#41486) mandras81


mandras81
senior tag

Sziasztok!

Sportoláshoz lenne szükségem fülesre. Tudnátok nekem ajánlani 25e Ft alatti kategóriában, ami megfelelő a célnak, cserélhető a kábele, és a fül mögötti rész "emlékezik" a felvett formára? Nem kell mikrofon, sem egyéb nyalánkságok, csak legyen masszív.

Külföldről is rendelek szívesen, jelenleg egy Meelectronics M6-om van, teljesen elégedett vagyok vele, csak már unom, hogy a másodiknak törik meg a kábele...

(#41487) Ati1979 válasza mandras81 (#41486) üzenetére


Ati1979
veterán

Shure se215.

Csak vigyázz mert nagyon jól izolál! :DD

(#41488) kemcso válasza Ati1979 (#41487) üzenetére


kemcso
Ármester

+audio-technica ath-im50 is lehetséges alternatíva

[ Szerkesztve ]

(#41489) mandras81 válasza Ati1979 (#41487) üzenetére


mandras81
senior tag

Huhh, ez gyors volt! :))

Köszi mindkettőtöknek, megsasolom a füleseket! :R

(#41490) Ati1979 válasza kemcso (#41488) üzenetére


Ati1979
veterán

Csak akkor ha nem úgy szól mint a fejhallgató amiről mintázták. :D (M50)

(#41489) mandras81

Nincs mit! :)

[ Szerkesztve ]

(#41491) kemcso válasza Ati1979 (#41490) üzenetére


kemcso
Ármester

sheratan hallotta: klikk

(#41489) mandras81 a fenti linken egyik kolléga hallotta

[ Szerkesztve ]

(#41492) Ati1979 válasza kemcso (#41491) üzenetére


Ati1979
veterán

Tehát ugyanolyan mint az M50! :D

Én ezt nem venném!

(#41494) Zoli133 válasza #46372352 (#41493) üzenetére


Zoli133
őstag

Fejhallgató nem opció? Akkor egy Maxell Retro DJ szerintem jó lehetne.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#41496) Mardel92


Mardel92
tag

Sziasztok!

Bluetooth-os mono headsetet keresek telefonhoz, napi kb 3-4 óra telefonálásra 6-10k Ft között. A legfontosabb a kényelem és a jó hang, eddig egy Nokia BH-101-est használtam, de már 15-20p után fáj tőle a fülem. Ami jó lenne, ha a felvevő gomb mellett, hangerő szabályzó is lenne rajta, de ez nem elsődleges, a tiszta hang és a jó mikrofon inkább az elsődleges :)

Köszönöm előre is!

(#41497) kemcso válasza Mardel92 (#41496) üzenetére


kemcso
Ármester

Talán itt próbáld meg: klikk, itt zenehallgatáshoz tudunk ajánlani fülest :)

(#41498) AGE-T válasza Ati1979 (#41492) üzenetére


AGE-T
senior tag

Jó, de azt tedd hozzá, higy te palackozott fiji levegő susogást hallgatsz! :D

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#41499) Mardel92 válasza kemcso (#41497) üzenetére


Mardel92
tag

Oks, köszi! :)

(#41500) Johnny194


Johnny194
aktív tag

Sziasztok!
Vsonic GR06-ost használok, és elveszett az egyik fül köré ülő gumigyűrűje. Nem tudjátok, lehet hozzá valahol tartozékot beszerezni?

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.