Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14851) Dave™ válasza kerni (#14850) üzenetére


Dave™
nagyúr

A PB a TD-re hasonlít, de sokkal zártabb a karaktere, kicsit tompább, lágyabb is. A mélye legalább annyira intenzív, de a TD azért mindent szebben csinál. Az XR-el meg kár is összehasonlítani, mert teljesen más karakter. Persze, van az XR-nek mélye, nem is kevés :)

Bici: kb. ugyanazt mondtuk :) A magasai egyértelműen lágyabbak, és igen, kevésbé is hangsúlyos a közepe. Valószínűleg a kis ház játszik közre. Cserébe ez az egyik legkisebb Xears :D

[ Szerkesztve ]

(#14852) Bici válasza kerni (#14850) üzenetére


Bici
félisten

A TD-hez áll közelebb, csak picit be van szorítva a kis házba.
Keményebb a mély, és kevesebb a közép.

Dave: Szerintem keményebb a mélye, legalábbis emlékeim szerint - bár nem hallgattam sokat - lehet, hogy bejáratás kérdése.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14853) kerni válasza Dave™ (#14851) üzenetére


kerni
tag

Azért kérdezem, mert spekulálok az XR mellé még egy másikon, de mivel TD-d már nincs, ezért érdekel a PB. Ismered az izlésemet, ezért kérdezlek, hoy a PB is tetszene nekem?

(#14854) Dave™ válasza kerni (#14853) üzenetére


Dave™
nagyúr

Van egy bontatlan TD100 II Titan-om (na ez sem gyenge, igaz? Már nem is lehet kapni elég régóta :D ), de azt lehet elviszik, és megígértem, hogy megvárom míg meghallgatja az enyémet. Egyébként valószínűleg az enyém is eladó lesz, nekem elég az XR (meg kuriózumnak az XT). Nem tudom, hogy tetszene-e neked, a PB elég diszkós füles, lényegében csak mély és magas, eléggé dübörgő mélyekkel, plusz lágy magasakkal.

(#14855) tariattila válasza Dave™ (#14854) üzenetére


tariattila
veterán

kezdem elképzelni a vitrinedet... :C

polconként évjárat szerint elrendezve... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14856) kerni válasza Dave™ (#14854) üzenetére


kerni
tag

HÚÚÚÚÚÚÚÚ! Eredeti vágyam a titán volt, de amikor komolyabban keztem foglalkozni a vásárlással már nem lehetett kapni. A Titán és a TDIII a küllemén kivül tök egyforma ugye?

(#14857) Dave™ válasza kerni (#14856) üzenetére


Dave™
nagyúr

A Titan az teljesen alumínium, a TD III meg félig fa ugye hátul, a hangszóró ugyanaz, tehát ilyen értelemben egyforma, igen. A hangja is állítólag tök egyforma (aki hallotta mindkettőt).

tariattila: csak 3 van :)

[ Szerkesztve ]

(#14858) kerni válasza Dave™ (#14854) üzenetére


kerni
tag

Ne vigye el a Titánt a vevőd tukmáln neki az én XR-emet. Egy hetes most lesz tuti.

(#14859) Dave™ válasza kerni (#14858) üzenetére


Dave™
nagyúr

Na ezt most nem értettem, mit szeretnél? Amúgy van egy XR-e, tehát az tuti nem fog még egy kelleni neki :D

(#14860) kerni válasza Dave™ (#14859) üzenetére


kerni
tag

Titánt!!!

(#14861) Dave™ válasza kerni (#14860) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ha nem viszi el, akkor a tiéd. Majd értesítelek.

(#14862) Xabi78 válasza Dave™ (#14861) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Látom, akkora szerelem (XR), hogy kisöpröd még a dugikészleteidet is ;] :DDD

Cave canem!

(#14863) Dave™ válasza Xabi78 (#14862) üzenetére


Dave™
nagyúr

Egy pluszt megtartok a sajátomon felül, azért szabadult fel pár darab, mert több ember egyszerűen nem hajlandó válaszolni. Hirtelen már nem sürgős. Innentől senkinek sem teszek félre (a 100 II Titan kivétel egyedül). Amúgy tényleg nagy a szerelem :D

(#14864) Illusion1010


Illusion1010
senior tag

Üdv!

Érdemes HTC Desire telefonhoz komolyabb, jobb minőségű fülhallgatót venni? Jelenleg egy Sennheiser CX300al használom, de ez már kezd haldokolni.

Főleg rock zenét hallgatok, (Nightwish, Within Temptation, Guns 'n' Roses) 8-10k körüli összeget szánnék a dologra, ha van értelme.

:R

(#14865) themebuilder válasza Illusion1010 (#14864) üzenetére


themebuilder
senior tag

Szerintem igen, van értelme lecserélned. A CX 300 (2005 Modell) már nem egy mai csirke.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14866) Illusion1010 válasza themebuilder (#14865) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Igen, másik topicban is ide jutottunk. Ott a Xears füleseket, ajánlották.

Úgy látom épp árulsz ilyeneket :B
Ha eldöntöttem hogy melyiket szeretném, kereslek majd. :R

(#14867) ntomka válasza Illusion1010 (#14864) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ha rockot hallgatsz főleg és xears, akkor mindenképp az XR-t ajánlom.

ツ Headphones on - World off

(#14868) dudika10 válasza dudika10 (#14846) üzenetére


dudika10
veterán

Na végre bekerülhettek az egyébként sajnos nem túl jó minőségű képek.
Reklám off. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#14869) tariattila válasza dudika10 (#14868) üzenetére


tariattila
veterán

:C nagyon dúúúrva laboratóriumod van! :R
az ajtódra írd is ki hogy:
kábeldúsítás és membrán hasadás

(#14870) Peti66


Peti66
senior tag

Bici-nek: 1 szavazat az M1-re- könnyen hordható és jó hangú a minőség is rendben :)

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#14871) Luissimo válasza Peti66 (#14870) üzenetére


Luissimo
veterán

tőlem is kapott egy pontot az M1, 0,75-öt az XR , 0,9-et az M2, 0,75-öt a TD100 II Pro.

És nullaegész 5-öt a Canyon CNR EP80 -as.
Ha valakinek van felesleges 1600 forintja, tegyen vele egy próbát egy normálisabb gumival, és meglapődik, hogy az olcsóhusnak nemannyira híg a leve.

Engem kifejezetten emlékeztet az Xears-ek dizájnjára (biztos, hogy van benne valami közös.

Lehet hogy eléggé nagy árréssel dolgozik Thomas barátunk ?? :F

[ Szerkesztve ]

(#14872) Dave™ válasza Luissimo (#14871) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem lehet, ez biztos. Mármint az árrés :)

Mondjuk a driver valószínűleg máshonnan van, mint a ház, de akkor sem hiszem, hogy túl drágán venné.

[ Szerkesztve ]

(#14873) tariattila válasza Luissimo (#14871) üzenetére


tariattila
veterán

én nem látok hasonlóságot... max, hogy in-ear :U

(#14874) Shufny válasza Luissimo (#14871) üzenetére


Shufny
őstag

Ezt úgy mondtad, mintha mások kicsivel dolgoznának.

CNR EP8 -ról (az O a végén, mint orange, és nem 0) is volt már szó: [link]

Azóta Brainwavz M1 -e van, de nem írt róla véleményt. Egyébként a TD -nél ennyivel nagyobb az XR? Mert szerintem ezt a Canyon -t láttam már utcán, de az óriási volt.

(#14875) válasza Luissimo (#14871) üzenetére



őstag

+M1

(#14876) Dave™ válasza Shufny (#14874) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem sokkal nagyobb a TD-nél, csak nem olyan keskeny a hátulja, ezért még nagyobbnak látszik. Az XT-hez képest még kicsi is :D Amúgy nem kis darab, annyi biztos.

(#14877) Luissimo válasza Shufny (#14874) üzenetére


Luissimo
veterán

Mea Culpa !
Énírtam rosszul, CNR EP8o és nem EP80.
Csak egy nulla a különbség, de micsoda nulla. :Y

az EP8 az egy családnév.

van belőle, M--> Magenta
G-->Green
O--> Orange
B--> Blue
és a szivárvány minden árnyalata, valóban.

(#14878) Bici


Bici
félisten

köszi mindenkinek, akkor M1 lesz, csak megvárom, míg akciós lesz. :) :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14879) savoo


savoo
addikt

Senkinek nincs "raktáron" eladó Xears TD II vagy TD III? :P

[ Szerkesztve ]

(#14880) Luissimo válasza savoo (#14879) üzenetére


Luissimo
veterán


Thomas, haben sie??

(#14881) tariattila válasza Luissimo (#14880) üzenetére


tariattila
veterán

(#14882) Luissimo válasza tariattila (#14881) üzenetére


Luissimo
veterán

[ Szerkesztve ]

(#14883) tariattila válasza Luissimo (#14882) üzenetére


tariattila
veterán

itt a vörösfejű vagy? esetleg a falmászó? :U

de, hogy egy fülhallgatós offtopik is kell neked az bizonyos ;]

[ Szerkesztve ]

(#14884) Luissimo válasza tariattila (#14883) üzenetére


Luissimo
veterán

Én?
Megseszólalok !!

(#14885) Dave™ válasza Luissimo (#14884) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ha már smiley-offoltok legalább füles smiley-kkal tegyétek, ne fejesekkel ;]

(#14886) bigmasterg válasza Dave™ (#14885) üzenetére


bigmasterg
addikt

De fülessel nem lenne igazán off.
Na jó, akkor egy füles.

(#14887) Dave™ válasza bigmasterg (#14886) üzenetére


Dave™
nagyúr

te "beteg" vagy, K1000 smiley :DDD

Van ATH-AD700-as is? Nekem csak arra futja (smiley-ban is) :))

Meg ha már, XR120PRO II-es is jó lenne :D

[ Szerkesztve ]

(#14888) bigmasterg válasza Dave™ (#14887) üzenetére


bigmasterg
addikt

[ Szerkesztve ]

(#14889) Dave™ válasza bigmasterg (#14888) üzenetére


Dave™
nagyúr

kényszerű ON, hogy offolhassak is egyet :)

Ma meghallgattuk zack-el egymás kedvenceit (ő az XR-t, én az Xcape-et). Amit én tapasztaltam: a mély piszok jó az Xcape-nek, egyértelműen erre van kihegyezve, pont az első számnál volt a legszembetűnőbb, iszonyat mélyre lement, abszolút nincs eltúlozva, és rettenetesen szép volt, ezt kicsit irigylem az Xcape-ből :) A közép teljesen más mint az XR-en, Bici korábban soványnak nevezte ha jól emlékszem, és nekem is kicsit annak tűnt, vagy valami nem volt kerek vele, akusztikus zenénél ez szembetűnő, az XR itt szerintem sokkal jobb, legalábbis az én fülemnek. A magas az pedig egyszerűen más: az XR éles és agresszív, az Xcape nekem lágyabbnak tűnt. Ez elsősorban ízlés kérdése. zack először hiányolta a csilingelést is az XR-ből, pedig szerintem ott van az, az én zenéimmel szokott rendesen :)) A többiek majd nyilatkoznak, hogy náluk is, vagy csak a réteg zenei ízlésemnek köszönhető a dolog. Alig pár percet hallgattuk, saját számokkal leginkább, tök más gumiharangokkal, tehát túl sok mindent nem lehet belőle leszűrni. Gondolom majd ő is elmondja a tapasztalatait :) Külsőre különbségek: az XR jóval nagyobb, az Xcape nyitott hátul. A szűrő is más, az XR-en fém rács van, az Xcape-en meg ilyen szivacsszerű akármi, ha jól láttam.

és akkor az OFF:

ez hatalmas, köszi

[ Szerkesztve ]

(#14890) DemonDani válasza bigmasterg (#14888) üzenetére


DemonDani
addikt

IEM smilie kéne XD fekete pöty :DDD

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#14891) Shufny válasza Dave™ (#14889) üzenetére


Shufny
őstag

Nagyon remélem, hogy nem rontották el a v2 -t, mert ez továbbra is nagyon jól hangzik!

(#14892) bigmasterg válasza DemonDani (#14890) üzenetére


bigmasterg
addikt

Azért azt megnézném, amikor valaki In Ear használja az AD700-at. :P :DDD

Ugyan már volt feljebb iem smiley, de hogy mindenki örüljön:

(#14893) zack válasza Dave™ (#14889) üzenetére


zack
nagyúr

Na akkor én is írok pár szót... ;)

Az első benyomásom az XR-ről a kissé "tompa" hangzás volt, amit úgy jeleztem Dave-nek mintha egy képzeletbeli burok venné körül az egész hangtartományt. Ez bizonyos számnál volt hogy teljesen eltünt és szinte alíg hallottam különbséget (mélyeken kívül) az Xcape-hez képest, de volt olyan is ahol kissebb-nagyobb mértékben ismételten hallottam.
Mélyeket hallottam bőven, de nem ment annyira mélyre, és nem volt annyira testes mint az Xcape. Közepet és a magasat Xcape közelinek hallottam, és végülis hazafelé, amikor ismét az Xcape-et hallgattam, és pont azt a számot, amit utoljára hallgattam az XR-rel, ott tudatosult bennem, mi volt a "tompa" érzet oka. A részletesség. Részletes az XR is, de valahogy ebben kicsit több az Xcape. Először középen tartottam furcsának, mondtam is Dave-nek, hogy nem hallom "csilingelősnek", aztán a számokat váltva rájöttem, hogy nincs gond a közép és magas tartománnyal de mégis van valami ami globálisan "betakarja" a hangzást. A fentebb is említett részletesség hiányát éreztem.
Akusztikus zenéhez tényleg az egyik legjobb választás lehet az XR, de szinte minden máshoz Xcape.
Összességében meggyőző volt, és kellemesen csalódtam, az XT fele ennyire se tetszett, és ennyiért amennyibe az XR kerül, nem hiszem hogy kapható minőségibb füles.
Azt egyértelműen cáfolni tudom, hogy az XR "Xcape verő" lenne, inkább úgy fogalmaznék, jobb az ár/érték aránya. Persze ez is aspektus kérdése, mert aki soha nem hallott mélyeket akar hallani, kicsit részletesebb hangzással, és zenei műfajt tekintve "mindenevő", annak megérheti a dupla ár, viszont aki akusztikus zenét hallgat, annak bőven elég lehet a fele annyiba kerülő XR.
Sajnos 15 perc volt mindösszesen amit erre a célra fordíthattam, de ahhoz képest hogy azt mondtam Dave-nek, hogy majd máskor meghallgatjuk, mert nincs időm, ehhez képest egész sokat megtudtunk egymás füleseiről. :K :C

Sony Hybrid harangokkal lettem ma gazdagabb Dave jóvoltából, amiből az "M"-es méret lett a pont jó. Nem volt időm sokat hallgatni, de amit ő is mondott, a mélyeket még mélyebbnek érzem, és talán még a gyári Xcape szilikonnál is kényelmesebb. Meglepődtem, mert előtte igen szkeptikus voltam hogy hangzásban bármilyen különbséget fogok hallani az előző harangokhoz képest.
Az egyetlen negatívum, mivel az "M"-es méret a jó, és a többit eltettem, hogy lényegében 1 pár harangért ad ki az ember 2,5k-t, hiába van még mellette 3 pár. :)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#14894) slfln


slfln
senior tag

Vásárlási segítség

Sennhesiser CX 300 – Beyerdynamic DTX100 – Sunrise SW-Xcape ver1.

Eddig soha nem csináltam hasonlót se, de gondoltam hasznos segítség lenne minden vásárlás előtt állónak, ha megtudhatnának pár dolgot ezekről a fülesekről.
A fent említett három iem az, amit eddig hosszabban volt alkalmam hallgatni, az aláírásomban szereplő fejhallgatók mellett.
Ne kérje senki, hogy más fülesekkel hasonlítsam össze, objektív képet csak ezekkel szemben tudok mondani bármelyikről.

Sennheiser CX300:

Bla-bla:
A CX300-ról nem akarok semmi extrát megosztani, hiszen mindenki nagyon jól ismeri a Sennék korosodó, de valamiért mégis időtálló fülesét, ami ma már nagyon nem állja meg a helyét a feltörekvő távolkeleti márkák között mind ár, mind hangreprodukció terén. A-B-zni csak egy nagyon kevés időt tudtam a másik kettővel mert pár hete elhagytam a CX-et egy buszon. Ennek –bármilyen furcsa is lesz ezt olvasni egyeseknek- most már nagyon örülök. A CX tipikusan az a füles volt, amiért már annyi pénzt kellett adni, hogy az ember nehéz szívvel adja oda valamelyik ismerősének csak úgy ingyen, mert nem használja, és ugyanezzel a nehéz szívvel nézi a polcon porosodni, mivel annyira nincs kedve a többi mellett a fülébe rakni.
A CX-et a 100 millió légy nem tévedhet alapon vettem meg kíváncsiságból. Számomra hatalmas csalódás volt minden téren. A csomagolásából alig lehetett kiszedni, az egész felépítése, olyan olcsónak és gagyinak hatott a kezemben.
A kábelzaj roppant idegesítő, akármilyen ruhát is visel az ember, és hiába próbálsz meg lépkedni mint egy puma, akkor is ’sajtosropirágás’ hang és csontzene lesz a dobhártyádig eljutó hangok fele. Az izoláció szintén nem nyűgözött le, köszönhetően annak, hogy a behelyezési mélység igen sekély, a külvilágból sok zaj kerül be. Kényelmileg is pocsék a helyzet, a fém részek folyton bizgurálták a fülemet. A hozzáadott 3 szilikon illeszték, pedig nagyon puha és számomra teljesen használhatatlanok.
Mindezen túltéve magam elkezdtem hallgatni. A hangja beégetés után se változott semmit.
Az iaudio 7 lejátszómmal közepes mértékű alapzajt produkált.
Hang:
Mélyek: Uralják az egész spektrumot. Egyáltalán nem feszesek. Hosszú, folyós, terhes, taknyos mélyek ezek. Teljesen abnormális, élőzenében soha nem hallott, reprodukálhatatlan ütős szekció. Ráadásul rátelepednek a középre. Nincs teste, nyújtott lecsengésű, és rendkívül nyomasztó. Fogalmam sincs melyik műfajnak áll ez jól, minden esetre az én repertoáromban ez semmihez sem stimmelt.
Közepek: Vannak… valahol biztos vannak benne, de amikor előjönnek a mély mögül akkor is mosottak és távolinak hatnak. Az énekesek hangja olyan mintha, úgy énekelték volna fel a felvételt, hogy közben mindkét kezüket a mikrofon elé tartották volna. Egy hatalmas vastag terhes lepel nehézkedik a színpadra.
Magasak: Legszívesebben egy szóval elintézném: mesterkélt.
Erőltetettnek hat, mintha ide is ráhúzódna a mélyek tömege.
Szeparáció és színpad: Az összes hangszer a fejem közepében szól és nagyon nehéz kiragadni közülük bármelyiket is. Zsúfolt a tér, a zenészek egymás hegyén-hátán ülnek. Irányokat szinte lehetetlen belőni. Még csak 2D-s térről sem beszélhetünk. Azt, hogy fent, lent, előttem vagy mögöttem szól e, nem tudom megállapítani.
Konklúzió: Nem szívesen ajánlom senkinek, 9e Ft-ért nem érdemes ilyet venni. 4e Ft kb. reális érte, a lejátszókhoz adott fülhallgatókhoz képest előrelépés ’lehet’.

Pötty: 10/3

Beyerdynamic DTX100:

Bla-bla:
Tavaly novemberben vásároltam, miután a DT770 hangjába szerelembe estem. Aki ismerős a Beyer háza táján, annak nem fog meglepődést okozni amit kap. A füles vásárlásába ’csak úgy’ alapon ugrottam bele, mivel a neten semmilyen objektív képet nem kaptam róluk. Kizárólag olyan írásokat találtam, amelyek semmitmondóak voltak számomra, vagy úgy éreztem, tipikus újságírós reakciók, azaz: írjunk róla valami jót, különben nem kapunk tőlük több cuccot tesztelésre.
Az ára nem kevés, az MM-ben 26e Ft-ot kértek el érte. Ebben az árkategóriában sok versenyző található, talán akkor a legnehezebb dönteni, ha ekkora keretből kell pont gazdálkodnunk. Mit is kapunk a pénzünkért? A csomagolás kielégítő, illesztékből csak 3 méret van, amelyek kísértetiesen megegyeznek a Sennhez kapottakkal, azaz puhák, és a harangok fala párhuzamos, így a szigetelés egyikkel sem varázsolható még csak elfogadható szintre sem. Itt meg is jegyezném, hogy a füles iszonyatosan érzékeny az illesztékekre, a hangját meglepő módon változtatja. A csomagban találhatunk még egy ruhacsipeszt, és egy textil batyut, ami egész használható.
A megfelelő illeszték megtalálása ennél a fülesnél nem lehet eléggé hangsúlyozni, hogy mennyire fontos. Én már addig elmentem a kérdésben, hogy egyedi fülillesztéket gyártattam hozzá audiológusnál, de ez se bizonyult megoldásnak, mert a hangkép váratlanul mégsötétebb irányba húzott el (ami egyébként is nagyon sötét és brummogós). Végső megoldásként egy olyan illeszték bizonyult a legjobbnak, ahol a harang anyaga közepes keménységű, alakja pedig kifelé szélesedő. Ilyenek pl. a Vmoda átlátszók, v. a Fischer EP-190, de ilyet adnak a Sunriseokhoz is.
A kábel kb. 2 hónap után el kezdett felkeményedni, és mostanra már rendkívül törékenynek és merevnek hat, az óvatos bánásmód és a helyes tárolás ellenére. A kábelzaj magas, idegesítő, fül felett vezetve a probléma megoldódik, ezzel csak az a gond, hogy rigidsége miatt úgy áll, mint a cövek és nagyon nehéz a fül mögé betenni, azonnal lefordul.
Az y elosztó tartós, jól átgondolt, a jack L csatlakozója, pedig letisztult és a legjobb megoldás, amivel eddig találkoztam.
A füles megtévesztő hasonlóságot mutat a Nuforce NE-7M / NE-6-val és a technikai adatokat nézve lehet, hogy nem csak a házon és a jacken osztoznak, hanem a driverben is. Az impedancia ugyanúgy 12 ohm és az érzékenység is hasonló, lehet, hogy ezt piszkálták tovább.
A füles maga jól megépített, masszívnak hat. A forrást itt is a jól bevált iaudio 7 biztosította, 12ohmnak köszönhetően erőteljes, de még elviselhető zsizsik alaphanggal üresjáratban. Erősítő NEM javallott. Semmilyen. A hangra hatással abszolút nincs, ellenben az alapzaj elviselhetetlen mértékűre növekszik.
Hang:
Itt most inkább nem kezdenék a frekvenciák külön részletekbe menő boncolgatásába, mert hamar zavarba jönnék. Főleg azért, mert a megfelelő illesztéket csak pár napja találtam meg.
A szignatúra egyértelműen a mélyeken utazik, de közel sem azon a szinten mint a CX-nél. A mélyek erőteljesek, rendkívül dinamikusan prezentáltak, érezni hogy van testük, és kerek, teljes egészet alkotnak. Ezen azt értem, hogy pl. a dob leütése után a hang megfelelő ideig van jelen és kellő mélységgel szól. A zongora nagyon viccesen tud szólni a mélyebb regiszterekben vele. A villanygitár viszont hátborzongatóan jó. Korn, SOAD, (nu metal) semmin nem szól ilyen erővel.
Ha egy szóval akarnám jellemezni a fülest akkor azt mondanám rá, hogy ’funky’. A Sunriseal ellentétben itt nem a fülhallgatót magát hallom, hanem a zenét. Beindul a kezem, dobolni kezdek, rázom a fejem közben, éneklem a szöveget, anélkül, hogy észrevenném. Rendkívül muzikális. A közepek bársonyosak, puhák, fel vannak melegítve. Az énekes mikrofonja előtt azonban itt is van valami szöszösödés, ami miatt a tisztaság nem mindenhol 100%-os, de ugyanakkor mindig egész élvezhető szinten van. A magasak tipikus Beyer magasak, jelen vannak kellő mennyiséggel, azonban nem megfelelően textúrázottak és egyeseknek kissé ’fémesnek’ hathatnak.
Szeparáció és színpad: Nagyon jó! A színpad széles és életteli, könnyű kiszúrni a hangszereket. Felfelé és lefelé is kiterjedt nem tubuláris, mint pl. a Gradómnál.
Konklúzió: Egy erősen színezett hanggal van dolgunk amit itt nem negatívumként emelnék ki, nagyon is hallgatható és szerethető ez a hang. Az árát erős túlzásnak találom, viszont ha 15e Ft körül sikerül hozzájutni érdemes rá lecsapni.

Pötty: 10/6.5

Sunrise SW-Xcape:

Bla-bla:
A headfi-on kialakult hype miatt nyílt ki a pénztárcám ebben az esetben. Nekem még sikerült berendelni az 1.-es szállítmányból. Nem tudom érdemes e írnom róla, mert már nem lehet kapni, bár a ver 2. nem hozott áttörő sikereket, lehet, hogy az Eternához hasonlóan itt is később visszaállnak az 1.-es variációra. A doboz kicsi, sokkal nagyobbra számítottam, tetszett, hogy a Sunrise cuccok oldalán mindegyiken valamilyen ’vietnamikum’ szerepel, ezen egy bronz izé… valami kolomp van. Eljátszottam a gondolattal, hogy magyar fejlesztés esetén milyen jól mutatna egy Hortobágy látkép, vagy egy tál tőtöttkáposzta’ a dobozon, na de ez most nem ide tartozik.
Kapunk egy meglepően használható merev tárolókát, amiben külön hely van az illesztékeknek. A zipzár kialakításának köszönhetően sose kapja el a kábelt behúzáskor, úgy ahogy van tökéletes. A Sunrise logó már a dobozból való kivételkor levált róla, de ez részletkérdés, ezért nem lehet megorrolni. Illesztékből van három sima harang, átlátszóak és keményebb anyagból vannak, valamint egy közepes dupla, ami nekem túl nagy volt. A kényelem… ó… Istenem mennyire kényelmesek, egyszerűen ergonómiailag tökéletesek, bravó! Így néz ki egy fül! Végre valaki azt is számba vette, hogy ezeket fülbe kell majd tenni. Az illeszkedés is fantasztikus, csak úgy ’becuppan’ a fülben, olyan mintha vákuum húzná be. Fantasztikus! Nézzünk a kábelekre: rendkívül puhák, ezért nem emlékezős, mint a másik kettő, de mégis valahogy jobban tartok tőle, hogy eltörik. Az y elágazás nem túl bizalomgerjesztő és a jack se tartozik a legjobbak közé, egyenes kialakítású és könnyen nyeklik. Kábelzaj? Nincs, még ha lefele vezetjük akkor sem!
32ohm – alapzaj nem volt a Cowonnal, erősítővel jelen van.
Hang:
Általánosságban: Első blikkre minden hang távolinak tűnik. Furcsa volt, nem erre számítottam, sokkal agresszívabb tolakodó csilingelő hangot vártam. Az egész produkció olyannak tűnik, mintha messze lenne tőlem, ami pluszban furcsaság, hogy mégis minden perfekt tisztasággal szólal meg. A Beyernél lévő lepel itt nem jelentkezik. A távoliság és a tisztaság zavaró elegyet képez.
A mélyek jelen vannak, de valami nem stimmel. 60Hz körül és onnan lefele komolyan elfogy a füles. Úgy értem a hang ott van, jelen van, de nem kellő nyomatékkal rendelkezik. Aki szereti az AKG-k hangját, annak ez a mély is üdítő lehet, én viszont nem utálom a basszust, szerintem ugyanolyan fontos, mint a másik két tartomány, ebben a tekintetben viszont a Sunrise igencsak vékonyka nekem.
A közepek kellően textúrázottak a magasakkal együtt. Szépek.
Valami mégis hiányzik. Itt most más tollával fogok ékeskedni, de igazat szólt, amikor ezt mondta: A fülhallgatót hallom vele, nem a zenét.
Nem von be, nem varázsol el, nincs meg a wow! hatás, nem indul be a láb dobolni, nem kezdek el bólogatni. Kedvenc zenéimet hallgatva unalom nehezedik rám, egy idő után azt is elfelejtem vele, hogy zenét hallgatok, minden háttérzenének hat vele, amit a távolisága okoz.
Valahogy ugyanakkor semmit nem csinál rosszul, de semmit nem is csinál jól.
Szeparáció és színpad: A szeparáció remek a hangszerek külön rétegeken szólnak, könnyű megállapítani miket hallok. Az emlegetett távoliság miatt a színpad csalóka, mert se nem széles se nem kiterjedt egyik irányba sem, ugyanakkor nem is a fejemben szól. Egy szóval: kicsi, de lehet vele élni.
Konklúzió: Kiegyensúlyozott és unalmas. Ára stimmel, ugyanakkor első fülhallgatónak semmiképp nem ajánlanám, edzetlen füleknek nagy csalódást fog okozni. Hátránya, hogy már újonnan nem igen lehet beszerezni.

Pötty: 10/6

Ez jó hosszúra sikeredett, remélem hasznos volt és valamennyire lehetett élvezni eszmefuttatásomat. Ha tudok segíteni, bátran írj, megpróbálok válaszolni rá.
Aki szeretné, esetleg igény van rá, kirakhatja a cikkek közé is fényképekkel, igényesebben, nem fogok megsértődni és plágiumért kiabálni, de én nem kívánok most ezzel foglalatoskodni.

Köszi, ha elolvastad!

slfln 11.03.09.

(#14895) DemonDani válasza slfln (#14894) üzenetére


DemonDani
addikt

Nem értem miért van olyan kevés infó a Beyerekről, sem Clie sem joker nem találkozott még velük (legalábbis a nagytesztben) meg más rendes review sincs

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#14896) Bici válasza slfln (#14894) üzenetére


Bici
félisten

A Sunrise SW-Xcape nem tökéletes füles, hanem egy legkevésbé rossz kompromiszzum.
Azért lett köré nagy hype, mert ennyiért nincs jobb. Van sokkal testesebb hangú füles, közelebbi hangú, stb, de mindent egyben a sunrise kiegyenlítettségével és részletességével nem ad senki 80-85 dodóért.
Ami minden tekintetben jobb, az legalább dupla ennyibe kerül.
Ízlés dolga, hogy kinek mi tetszik, melyik tulajdonsága fontosabb.
Testes hangért a Xears/V-Moda/stb. márka felé érdemes nézelődni, de azoknál meg le kell mondani az Xcape pár jó tulajdonságáról.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14897) zack válasza slfln (#14894) üzenetére


zack
nagyúr

"A fent említett három iem az, amit eddig hosszabban volt alkalmam hallgatni, az aláírásomban szereplő fejhallgatók mellett.
Ne kérje senki, hogy más fülesekkel hasonlítsam össze, objektív képet csak ezekkel szemben tudok mondani bármelyikről"

Pont ezért volt az az érzésem, hogy te vagy valami "fake" verziót vettél, vagy valami a hallásoddal nem stimmel.
A végén kibukott a dolog, hogy fejesek voltak a viszonyítási alapok.
Hogy lehet egy IEM-et fejeshez hasonlítani? :F Az aláírosodból mást gondolnék rólad, nem pedig ezt, hogy fejesekhez hasonlítod az IEM-eket.
Véleményem szerint, kár volt ennyit írnod, még csak szubjektív tesztnek sem volt hiteles.
Az eddigi Xcape vélemények merőben mások a te véleményezésedhez képest, és nem csak itt ebben a topikban, hanem a head-fi és az összes többi júzert is ideszámítva.
Gondolom akkor az eddigiekből kiindulva mindenki szarul hall rajtad kívül (Joker is), és te hallasz jól.
Nem is értem Bici miért fogalmazott ennyire óvatosan a véleményezésedet illetően, mert bár az aláírásod nem ezt sugallja, vagy nem tudod leírni amit hallasz, vagy tényleg fejesekhez viszonyítottad. :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#14898) slfln válasza zack (#14897) üzenetére


slfln
senior tag

Mint egy kölykét védő anyatigris :) Úgy látom nagyon a szívedbe gázoltam, ezek szerint neked tetszik az Xcape hangja. Én továbbra se borulok le a székről tőle. Nem hinném, hogy faket kaptam volna... Neked is a ver 1.-van?
Nem, egy szóval sem írtam ilyet, hogy a fejesekhez hasonlítanám. Csak a füleseket hasonlítottam össze, a fejesek a környéken se voltak.
Más forrás, más ízlés, más vélemény.
Ezt a modoros beképzeltséget, meg főleg nem tudom honnan olvastad ki az írásomból :S ... hogy én hallok mindent jól, mindenki más meg nem.
Véleményemhez ragaszkodok, és a Beyer hangját én jobban preferálom még mindig.
Megkérdezhetem, hogy te eddig milyen füleseket hallottál az Xcape mellett?

(#14899) Peti66


Peti66
senior tag

Almát- almához, körtét- körtéhez(uff) :C De, mindkettőtök véleménye hasznos az ide tévedőknek. A NÉP még sok ilyen részletező írást szeretne olvasni!!! NO WARFARE :R
PEACE! :)

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#14900) Bici válasza slfln (#14898) üzenetére


Bici
félisten

Srácok:

Kár ebből vitát csinálni, ízlés dolga az egész. Mindenkinek más a fontos.
Én pl. többre tartom a 75 dolláros ECCI PR401-et, mint a négyszer annyiba kerülő IE8-at a számomra túl sok mély miatt, pedig legtöbben biztos máshogy vannak vele.

Hiába k*rvajó kocsi a M8-as BMW, ha egy 2 méteres embernek nem fér el benne a lába.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.