Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14151) Shufny


Shufny
őstag

Volna jelentkező 3 db MEElectronics M9P -re (ez a mikrofonos verzió, fekete) 4000 HUF/db -ért? (szeretnék osztozni a postán)

[ Szerkesztve ]

(#14152) DemonDani válasza Shufny (#14151) üzenetére


DemonDani
addikt

Tesztelni készülsz vagy milyen okból vadászol rá? :)

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#14153) Xabi78 válasza Shufny (#14151) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Sajnos androiddal nem kompatibilis :(

X.

Cave canem!

(#14154) Bici válasza Shufny (#14151) üzenetére


Bici
félisten

Ha hamarabb szólsz, akkor egy sima M9-SL-be beszálltam volna... :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14155) válasza Xabi78 (#14149) üzenetére



őstag

Azért kiváncsi lennék arra a zégergyűrű fogóra amivel ezt ki lehet szedni. Ha egyszer elrepül, a gyűrű, csak a porszívó találja meg, de az meg nem szól. :D

(#14156) Xabi78


Xabi78
aktív tag

Sima fogó kell inkább ehhez, a zégergyűrű-fogó az kifelé nyit, az ide nem jó, itt összehúzni kell :) A többi stimmel, fehér csempés üres szobában kell csinálni a műveletet, akkor meglesz :D

X.

Cave canem!

(#14157) Bushmann


Bushmann
tag

Nos, van egy Yuin PKegyem. Ha valaki kíváncsi rá, hát kérdezzen, bár én még járatom párszáz órát, mielőtt végleges véleményt mondanék róla :) Egyelőre annyit mondok róla, hogy jó. Meglepően jó.

[ Szerkesztve ]

(#14158) PartyShan


PartyShan
aktív tag

Üdv.

Lenne egy olyan fennálló problémám, hogy a bal fülemből kiesik a füles (TDII) mert a csőnek az átmérője nagyobb egy picit. Próbálgattam a harangokat szivacsot de egyik sem volt az igazi. A legjobb egy olyan harang lenne ami az M és az S között van.
Viszont nézegettem habszivacsok után és ezt találtam. Ez 15 dodó amit kicsit sokallok. Nem tud valaki valami hasonló megoldást olcsóbban? Amennyire tőlem telt keresgéltem,de csak ezt a comply foam-ot találtam mindenhol. Lehetséges, hogy csak ő gyárt ilyet?

Szerk:
Lassan már olyan drasztikus elhatározásra jutok, hogy a cső külső részét lecsiszolom olyan átmérőjűre mint a CX55-é volt mert az tökéletes volt.

[ Szerkesztve ]

(#14159) Bushmann válasza PartyShan (#14158) üzenetére


Bushmann
tag

Nem feltétlenül a szilikonnal van a baj, mint anyaggal, hanem a td-hez adottakkal lehet inkább a probléma. Nekem is potyogtak a szilikonok kifele a fülemből, de pl a sony hybriddel már nincs ilyen problémám.

(#14160) PartyShan válasza Bushmann (#14159) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Van itthon legalább 8 pár harangom sennheiser, sony, panasonic és mindegyikkel potyog. Alapvetően a közepes lenne a jó mert ez szigetel a legjobban. Mondom az előző fülessel ilyen probléma nem volt és annak a csövének az átmérője 1mm-el volt kisebb mint a TDII ugyanazzal a haranggal az nem esett ki a TDII meg igen. Ez persze csak séta közben.

(#14161) Quent1n válasza Xabi78 (#14149) üzenetére


Quent1n
senior tag

Csak náluk van az a szokás, hogy azonnal pénzt akarnak csinálni mindenből. Látszik is a magyar gazdaságon szerintem... Mindenki berak x összeget és amint nyereség van már azonnal veszi is ki. Ha meg nem jön a gyors pénz akkor cég csődbe, mutyizás és kezdődik elölről. Elég megnézni az irreálisan sok sztech kiskert nálunk amik évente cserélődnek. Pedig hosszú távon lehet igazán nyereségessé tenni egy vállalkozást és sokszor bizony az első 2-3 év bukó amivel számolni kell. Normális üzleti terv kell nem csak belevágni, hogy mikor lehet kivenni az első 100ezret.

A magyar megrendeli webshopból? Hát nagyon nem, akkor már rég tönkre ment volna a MM a Saturn az iStore, a Pixel, és a társaik. Még a videokártyákat is veszik az emberek a MM-ból ahol pedig aztán jóval drágább mint máshol! Nagyon durva. És igazából ha megnézzük szinte minden termék drágább egy MM-ban mint máshol, persze az igaz, hogy van egy csomó boltjuk. :)

De én nem csak egy fül/fejhallgató orientált bemutatóteremre gondoltam, tehát lenne ott MP3 lejátszó is stb. mert csak ilyesmire nem lehet egy boltot építeni, ebbe totál igazad van. :)

Mondjuk én már évek óta álmodozok egy normális sztech boltról is ami továbbvinné a Pixel periféria kipróbálós cuccát, és lenne normális raktárkészlet egy fasza boltba egybekötve egy netkávézó résszel, ilyesmi. Nem ilyen bemegyek az utcáról és semmi nincs raktáron boltok ahol addig csak vagyok fontos míg vásárolni akarok. Persze majd rendelnek és akkor majd hozzák és majd átvehetem... :) Egyébként ha lenne pénzem már rég belevágtam volna, mert szerintem komoly marketinggel lenne értelme.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#14162) Luissimo válasza Bushmann (#14157) üzenetére


Luissimo
veterán

:D :DD TUDOM !
(ezekszerint mégiscsak kibontottad ?? :Y

Az az átkozott kíváncsiság, ugye ?
Persze kétségtelen, hogy az viszi előbbre a világot ! :C :C

(#14163) Bushmann válasza Luissimo (#14162) üzenetére


Bushmann
tag

Haraggal, de kibontottam! Nem túl nagy jóindulattal kezdtem el hallgatni, de mégiscsak elkezdtem mosolyogni :)

(#14164) Dave™


Dave™
nagyúr

Megjött a Sony EP-EX10A-m, ismertebb nevén a Hybrid szilikon :) Az utángyártottak még úton vannak, ez egy hét alatt ideért az előre kommunikált 3-4 helyett. Majd este lesz teszt, de most veszek egy ZEN-t :DD

Más. Ma ketten is meghallgatták a TD-XR párost, és mindketten TD-t vittek, így az arány kb. egál a meghallgatásos tesztek alapján :)

(#14165) Luissimo válasza Dave™ (#14164) üzenetére


Luissimo
veterán

az az átkozott "basszusfüggőség !
Basszus !

Egyébiránt nekem pedig megjött a Brain M1-em, "Ákcijóó"-s áron, kemény 4000 magyar forintért.

Hááát, mitmondjak róla 2 éjszakás bejáratós hallgatás után ?

0, - ha nemhallok itt róla a fórumon sok jót és nem olvasok utána, csak úgy magam rátaláltamvolna egy üzletben, szinte tutibiztos, hogy a kezembe sem veszem, nagyívben kikerülöm.
mintha elhibáztákvolna a ház formatervezését.
a vége össze van lapítva, kissé nyomott, mintha selejtes lenne. (kinézetre kis occó kínai gagyi)
Olyan mint a Chocito, (ronda , de finom) És mégis, a hangzása az kikezdhetetlen.

1, -kb. 45 fokos jack-dugója van, se nem egyenes, sem nem derékszög, érdekes, de nagyon jó. A kábelezése elég minőségi, tartósnak tűnik

2, - nagyonnagyon jól szól.

Basszusok kellő mennyiségben, de nem túldomináltan, a magasok szépek és csilingelnek, a középhangok a helyükön. ezzel hallgatva a az egyik legjobb Nine Inch Nails albumot (FLAC remix 2010) olyan hangokat hallok, mintha ottlennék a stúdióban,.(minden szám dobbal kezdődik szinte, a lábdob az agyadban döng, hihetetlen )
Részletgazdag, de (lehet hogy csak egyenlőre) nem hivalkodó basszus.
DE
az XR-nek a jelenlegi állapotában még nagyobb a tere, persze ez az M1 hosszabbidejű hallgatása után változhat majd ez a véleményem.
Mindenesetre 20 dollárért BESTBUY volt a kicsike, ez tuti.

(ja és nemadtak hozzá fülpántot, ennyi a minusz egyedül, de ez nembaj, mert a PL30-asé pontosan jó rá)

nekemteccik !! :C :C

(kíváncsivagyok Bushmann kolléga "véletlen szerzeményére" ,hogy hogyan konvergál az árbeli eltérés a hangzásbeli különbséghez viszonyítva, kvázi !! :DDD :DD )

[ Szerkesztve ]

(#14166) Dave™


Dave™
nagyúr

Nem tudom felrakni az XR-re a Hybrideket :DDD Persze fel kell mennie, de brutális. Ha egyszer sikerül le nem veszem, inkább veszek egy másik csomaggal a TD-re is :))

(#14167) Bushmann válasza Luissimo (#14165) üzenetére


Bushmann
tag

Ne félj, össze fogom hasonlítani őket időben :)
Bár ez nem fair az M1-el szemben. És ezzel azt hiszem már adtam is egy kis morzsát az összehasonlítás eredményéből :D

Dave™: igen, a leszedés valami borzalmas. Ha valamelyik füles(ed)nek nem egészen jó a gyári ragasztása/illesztése, akkor majd kiderül... :)

[ Szerkesztve ]

(#14168) <NewL>


<NewL>
addikt

srácok, ennek a fejhallgatónak mi a neve?

There's an app for that

(#14169) Luissimo válasza Dave™ (#14166) üzenetére


Luissimo
veterán

ici pici molekulányi mosogatószer a csőre körbe kívülről és csodákat tesz.(vízvezetékszerelős trükk)
rá fog csúszni ha kellően elszánt vagy (kissé szűzlányos az ellenállása, de meg kell hogy adja magát !)
Mondjuk nekem egy pici természetes kenőanyag is segített (nyál)

(#14170) Luissimo válasza Bushmann (#14167) üzenetére


Luissimo
veterán

persze hogy nem fair !
Hiszen az M1 agybadugós és a füledet is tisztíccsa !! :D :DD

(#14171) Finwe


Finwe
őstag

Sziasztok!

Segítséget kérnék fülhallgató vásárláshoz. Kicsit beleolvastam a fórumba és látszik, hogy a Brainwavz fülhallgatók elég kedveltek. Számomra az a gond vele, hogy neten fizetős/rendelős :( Lenne ehhez hasonló az itthoni piacon ami max 10k körül van és nem kell rendelgetni?

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#14172) Luissimo válasza Finwe (#14171) üzenetére


Luissimo
veterán

pontosan ennyiért tudsz itthon venni hasonló minőséget , csak nem úgy hívják !

(#14173) DemonDani válasza Luissimo (#14172) üzenetére


DemonDani
addikt

hanem hogy?

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#14174) Bushmann válasza DemonDani (#14173) üzenetére


Bushmann
tag

Xears XR120? Szerintem

(#14175) Luissimo válasza DemonDani (#14173) üzenetére


Luissimo
veterán

"keresztfülnek" :DD
Xears

(ezek a busmanok, elképesztő, nemelég hogy csattog a nyelvük, még gondolatolvasók is !) :C :C

[ Szerkesztve ]

(#14176) Dave™ válasza <NewL> (#14168) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez egyrészt a fülhallgatós topik, másrészt meg kipróbálhatnál olyat is, ami nincs kiállítva egy epöl szalonban, hidd el, hogy vannak sokkal jobbak is, olcsóbban :)) Bár a Beats óta tudom, hogy hiába beszél neked az ember :D Egyébként passz, a fülpárna nagyon hasonlít a Sony XB700-éra.

Más. Sikerült felrakni a hibrideket, nem volt egyszerű, de most le is szedem, kipróbálom az S-et is :) Kényelemben abszolút verhetetlen, észre sem venni, hogy ott van. A hang elsőre picit furcsa volt, de próbálgatom, csak futó élmény volt. Vettem egy Creative ZEN-t, már volt vagy egy tucat mp3 lejátszóm, de mindig ezt szerettem a legjobban, most újra van, király :D

(#14177) Luissimo válasza Dave™ (#14176) üzenetére


Luissimo
veterán

basszuskulcs, ki járna ekkora fülmelegítővel az utcán ?
(ráadásul a fehér rögtön koszoslesz ) :N

(#14178) <NewL> válasza Dave™ (#14176) üzenetére


<NewL>
addikt

uhh bocs, a fejhallgatósba akartam de már nem rakom be mert leugatsz :D
egyébként nem szándékozok venni ilyat, bár egy árat megnéztem volna róla :)
akartam róla írni a Beatsről egy kis elemzést, de elisfelejtettem meg úgyse érdekelne titeket :D

There's an app for that

(#14179) Dave™


Dave™
nagyúr

Na én tényleg csak a legtürelmesebbeknek ajánlom az XR + Hybrid párosítást, annyira rettenetesen nehéz ráerőszakolni. Már van rá egy külön technikám, de még így is nettó 10 perc. Más is rakott már fel XR-re Hybridet? Azért nagyon jó móka, mert az XR marha vastag, a Hybrid meg marka keskeny :D

newl: nem ugatlak én le, csak javaslom, hogy néha tekints ki az epöl szemüveg mögül, azon túl is van élet ám, de még milyen :D

(#14180) <NewL> válasza Dave™ (#14179) üzenetére


<NewL>
addikt

nemlehet, Isván papa megtiltotta, csak a háza tájáról és a bótjából vásárolhatok :D

There's an app for that

(#14181) válasza Dave™ (#14179) üzenetére



őstag

Ez csú, már megint kezded?
1. Semmi közöd hozzá, hogy ki milyen fan.
2. Egy árva szóval sem említette, az Apple nevét.
3. Ne képzeld magad moderátornak, mert nem vagy az.

(#14182) Dave™ válasza (#14181) üzenetére


Dave™
nagyúr

Newl poénnak vette, mert valahol az is. Egyébként az egésznek a hátteréről lövésed sincs, de már megint muszáj volt beszólnod. Megkérlek SÖ, a jövőben inkább ne szólj hozzám, sajnos nem tudod megtenni személyeskedés nélkül. Ha valami nem tetszik és szabálysértőnek gondolod, menj a modker topikba, engem meg hanyagolj kérlek. Köszönöm.

(#14183) Luissimo válasza Dave™ (#14182) üzenetére


Luissimo
veterán

kettő:kettő, szerva itt, csere ott ! :Y :DD
szerintem csak nemraktátok ki a szmájlikat, nem ??

(#14184) zack válasza Dave™ (#14176) üzenetére


zack
nagyúr

Látom mással is kötekszel azért rendesen, és nem csak engem "tisztelsz" meg a pökhendi bicskanyitogató stílusoddal. :(((
Sztem vágd át a torkát, mert a Beats-et jónak tartja (én is csak jókat olvastam róla egyébként), és mert olyan fülesről érdeklődik ami iPhone mellett van. Még csak nem is azt mondta, hogy megveszi, csak érdeklődött hogy mi a tipusa.
Őszinte leszek...Ebben a topikban, és ebben a jó társaságban szinte te vagy az egyetlen troll, aki állandóan bomlaszt.
Ha nem megy a kommunikáció miért válaszolsz?? Vagy miért nem vagy read only??

mod:
Jah..Még a hibás, mert elsőnek mert szólni, hogy fejezd be mi?
Azt felejted el, hogy benéz valaki, és az első hsz-e után leugatod, nem rólad lesz meg a véleménye, hanem hogy milyen "segítőkészek" és "kedvesek" a füles topikban.
Persze. Sértődj meg -re, minden okod megvan rá, nehogy véletlenül elgondolkozz, miért van hogy nem látod a fától az erdőt. :(

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#14185) Bushmann


Bushmann
tag

Ahh, pont mire aludni megyek. "Ne menjen le úgy a nap, hogy haragszotok."
Jobb a békesség :) (de nem is szólok bele, nehogy nekemugorjon valaki:) )

[ Szerkesztve ]

(#14186) Dave™


Dave™
nagyúr

Sony Hybrid (EP-EX10A) tapasztalatok:

Anyaga olyan amilyennek írják, a belső rendkívül masszív, nem hasonlítható semmihez, amit eddig láttam. A V-moda szilikonok belseje is merev, de messze nem ennyire. Az átlagosnál (Sennheiser, V-moda) jóval keskenyebb ez a belső cső, emiatt marha nehéz feltenni is. A külső puha, de nem annyira, mint a Sennheiser, ellenben a V-modánál puhább. A formája hegyes, ami szerintem nagyon jó ötlet, így jobban illeszkedik. Tartása kiváló, nem kell igazgatni, és iszonyatosan kényelmes. Lényegében nem is érzem, hogy ott van. A hangja viszont egyelőre elég furcsa. Az biztos, hogy valamivel erősebbnek érezni vele a mélyeket, illetve szerintem a tér is szűkebb picit. Emlékezetből írom csak, mert leszedni semmi kedvem, kétszer tettem fel (először az M-et, az is jó, most az S van fent, az is még éppen hogy pont szigetel), igazi rémálom a felrakása. Csak kifordítva van rá esély, erősen feszítve, és még úgy is csak x-edikre fog felmenni. Nagyon-nagyon kell erőltetni, így értem Bushmannt miért mondta amit, ha valahol gyenge a ragasztás, itt el lehet vele törni a fülest. Nekem szerencsére nem sikerült, de azért túl sokszor nem szeretném feltenni. Tényleg ennyire erőltetni kell, alig tágul a belső szilikon, ráadásul itt elég sokat kell neki. A Sony sem véletlenül csak a vékony csövű modelljeihez mondja kompatibilisnek.

Röviden:

+Iszonyat minőségi kidolgozás
+Nagyon jó tartás
+Iszonyat kényelmes

-Rettenetesen nehéz feltenni
-A szűkebb cső szűkíti a teret illetve kicsit erősíti a basszust (szerintem amiatt van)

Luissimo: nem, nem maradt le semmi. Marhára unom már ezt az állandó személyeskedést.

zack: az ugye megvan, hogy fejhallgatós kérdése volt? A többihez meg lövésed sincs, volt egy előzménye a fejhallgatós topikban, de gondolom most jobban érzed magad, hogy kontrázhattál SÖ-re. Váljék egészségedre. Inkább ne legyél őszinte, ha nem tudsz :P

[ Szerkesztve ]

(#14187) válasza Dave™ (#14182) üzenetére



őstag

egésznek a hátteréről lövésed sincs, de már megint muszáj volt beszólnod.

Komolyan mondom mást sem tudsz mondani, viszont Te nagyon is jól tudod miről van szó.
Általában bicsaknyitogató a stílusod. Idejön egy vendég, aki fülest keres, mire Te mindjárt nekiesel, és a Xaers-re tereled a szót, holott rengeteg hasonlóárú jobb füles létezik. Persze saját terméket reklámozni kell folyamatosan, nehogy kihűljön. Az első ember akit lealjasoztál themebuilder volt, mert konkurenciát jelentett a számodra. Én azt sem felejtettem el. Vajon a többiek mikor kerülnek sorra? Ha ez csak engem zavar akkor nyugodtan folytasd tovább, én nem szólok többet hozzád.

(#14188) Dave™ válasza (#14187) üzenetére


Dave™
nagyúr

Na akkor még egyszer szépen, utoljára. Azért mondom, hogy nem ismered a hátterét, mert tényleg nem ismered, newl ismerte, vette is a lapot. Ő nem sértődött meg rajta a jelek szerint, nektek kettőtöknek sikerült. Tudom is hogy miért, de hát minek mondjam, ti is tudjátok. Kérdezett egy fejhallgatósat, amire mondtam neki, hogy az fejes, és még félig válaszoltam is, bár nem hiszem, hogy Sony lenne, de a párna nagyon hasonló. Nem tereltem rögtön rá a szót, a hibridekről volt szó, az XR is csak ebben a kontextusban merült fel. Idézem:

"Na én tényleg csak a legtürelmesebbeknek ajánlom az XR + Hybrid párosítást, annyira rettenetesen nehéz ráerőszakolni. Már van rá egy külön technikám, de még így is nettó 10 perc. Más is rakott már fel XR-re Hybridet? Azért nagyon jó móka, mert az XR marha vastag, a Hybrid meg marka keskeny"

És ez is csak a második hsz-ben. Mit reklámoztam itt, elárulod? Azt, hogy marha vastag az XR csöve és alig megy fel rá a hibrid?

Themebuildert teljesen másért aljasoztam le, ugyanis privát dm-et küldött a hirdetésemhez beíróknak. 2004 óta ilyet senki sem csinált a PH-n, és ő volt az első, akit ezzel a jelzővel illettem. Szerintem megérdemelten. Nem azért, mert konkurencia, az sehol nem érdekel. Bici is az, és mégis halál jó fejnek tartom. Ha nem akarod megérteni semmi gond, csak felesleges elméleteket gyártani.

Nem azzal van a bajom, hogy elmondod a véleményed, hanem amilyen stílusban teszed. Ezért kérem, ha másként nem megy, akkor inkább ne is szólj hozzám, sajnos ezen a szinten nem szeretek kommunikálni.

zack még kontrázz rá nyugodtan te is, ugyanezeket tudom mondani. Az off itt off. Innentől ON.

ui: azon is el lehetne gondolkodni, miért csak nektek kettőtöknek kell folyton beszólni, illetve miért csak ti ketten személyeskedtek méghozzá elég intenzíven.

[ Szerkesztve ]

(#14189) Shufny válasza Shufny (#14151) üzenetére


Shufny
őstag

Ó basszameg, erre mire hazaérek meg is emelik az árát. :( Mindegy, majd hétvégén átnyálazom még amazon -t, hogy mit érdemes venni. (perpillanat: M6-CL és VL)
Eddig az M9P-BK volt a legcsábítóbb, azért azt írtam. Magamnak egyébként mást tervezek.

Mellesleg SGS -sel szerintem az alap funkciók működhetnek: [link]. Adapterrel egész nagyra bővül a lista. Mellesleg ez minden headsetnél így van nagyjából. A kompatibilitási problémák többségét ez okozza. ZTE Blade sajnos a "Known Incompatible Phones with a 3.5mm jack " kategóriában van. Bár érdekelne, hogy hogy sikerül ilyet. (azért emelem ki, mert már kérdezték)

Dave: Korábban is ezt javasoltam a kérdezőktől, de pl garancia szempontjából nem az igazi, illetve könnyen lehet, hogy az ilyen alap hosszabbítók nem túl praktikusak. Nekem speciel egy darab mikrofon elég lenne a telefonomhoz, és akkor már jobb az egybekábeles. (feltéve, ha jó hangja lenne :D)

iPhone tulajoknak szerintem a CC51P -nél nem lehet jobbat ajánlani, ha már feljött itt az alma téma. Minden megvan benne szerintem, amit ez a réteg keres, csak olyan hangja van, amit ezen az elváron elvárnak például a head-fi -n.

[ Szerkesztve ]

(#14190) Dave™ válasza Shufny (#14189) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem lenne jobb ilyen szétszedhető adapteres megoldást használni? Amilyen a HPM-70 pl. gondolom van ilyen minden telefonhoz. És akkor a füles kábelen kell csak rövidíteni, úgy lehet bármilyen füles a végén. És tuti kompatibilis is lesz :)

(#14191) zack válasza Shufny (#14189) üzenetére


zack
nagyúr

A 3.5mm jack problémára a cserélhető végű sztereó BT vevő is megoldás lehet. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#14192) DemonDani válasza Bushmann (#14117) üzenetére


DemonDani
addikt

Kényelemben milyen a 2? az anyagminőség a kényelem rovására megy?

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#14193) Dave™ válasza Dave™ (#14186) üzenetére


Dave™
nagyúr

Kipróbáltam az M és az S méretet is, mindkettővel jelentősen csökkent a tér és zártabb lett a hangzás. Hogy őszinte legyek, nem tetszik a Sony Hybrid hangja :( Pedig ez eredeti is, gyári retail csomagolásban, egyenesen az USA-ból. Az oka szerintem egyértelműen a sokkal szűkebb cső. A fülhallgató csöve és a Sennheiser közepes gumiharang belső átmőrje kb. ugyanakkora, ~6mm. A Sony-é 3mm. A hangja sokkal zártabb, szűkebb térben, és érezhetően több vele a mély. Szinte biztos vagyok benne, hogy egy kisebb átmérőjű csővel ellátott fülessel szuper lenne, de ez így nekem nem tetszik. Majd megpróbálom a TD-n is, de az is majdnem olyan vastag mint az XR, innentől csodát attól sem várok. Nem erre számítottam, hogy őszinte legyek. És piszok mód sajnálom, mert tartásban és kényelemben verhetetlen. Csak a lényeg változik meg.

(#14194) zsolt19900


zsolt19900
őstag

fiúk lányok megjött a 485 ös sennheiserem, most én vagyok a bot fülű, ha az alaplapi, és a sb hangkártya között nem érzek lényegbeli különbséget a hangban?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#14195) Dave™ válasza zsolt19900 (#14194) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem, a HD485 a szűk keresztmetszet, az alaplapik mára elég jók lettek, de függ attól is milyen az az alaplapi, illetve milyen az SB. Mindenesetre ez így normális, de ez a fülhallgatós topik, a HD485 meg fejhallgató, ha jól emlékszem rá :)

(#14196) zsolt19900 válasza Dave™ (#14195) üzenetére


zsolt19900
őstag

hoppácska bevallom véletlenül elnéztem, csak hirtelen a kedvenceimre kattintottam, mert úgy emlékeztem, hogy az van elmentve, mert fülhallgatóban :D már régen megtaláltam a nekem valót

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#14197) need válasza Dave™ (#14193) üzenetére


need
addikt

Igaz nekem TD II van én pont az ellenkezőjét állapítottam meg a tér érzésnek a Hybriddel mintha nagyobb lenne a tér..

Egy korábbi hsz. hagytam neked üzit még pedig kikell fordítani a Hybridet és úgy lehet felrakni!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#14198) Dave™ válasza need (#14197) üzenetére


Dave™
nagyúr

Kifordítás nélkül teljesen esélytelen, én is úgy csinálom, de még úgy is marha nehéz :) Tegnap már sikerült fél perc alatt felrakni, új technikám van ;]

Próbáltam a TD III-mal is (=TD II), szinte ugyanezt tapasztaltam. Lehet, hogy a Sennheiser gumi csal és a Sony a valóságos, de nekem jobban tetszik a hangja, sokkal levegősebb és szabadabb. De még nem adom fel, megnézem majd többféleképpen, mert nem akarom elhinni, hogy ennyire más a hangja. Sokkal feszesebbnek is tűnik egyébként. Mennyire húzzátok rá a csőre? Én lényegében addig, hogy pont eltakarja a bevágást. Lehet mélyebbre kellene?

(#14199) need válasza Dave™ (#14198) üzenetére


need
addikt

itt valamelyik képen látszik hogy [mennyire]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#14200) Kleroo


Kleroo
veterán

Tegnap egy kedves PH-s kollégától :) szert tettem egy Xears TD100 III-ra :)
Korábban egy Eredeti Cx500at nyúztam,és be is vált. hangminősége miatt sosem cseréltem volna le,azonban immáron 3 kontaktos cx500am van,így elmebeteg lettem volna egy 4.-re is kidobni a pénzt. Adtam egy esélyt a Xearsnek.
És van egy nagy "probléma": Jobb mint a cx500 :D
Sajnos konkrét egymás utáni hasonlíthatóságom nincs,de a telómon hónapokig hallgatom ugyanazt,így kapásból feltűnt a különbség a xears-szel.
Mélyek terén nem veri a cx500at.szinte tök ugyanaz a kettő.Talán a cx500 mélyebben is erősebb(50hz körül/alatt) de ez csak feltételes.
Azonban minden tartományban nagyobb a dinamikája.Talán még részletesebb is.
És ha azt nézem,hogy nincs annyira eltolva a mély felé a hangzása,akkor még a mélyei is erősebbnek tekinthetőek,mert hangosabb középtartománynál is ugyanolyan erősnek érzem mint a cx-ét.

Ezt egyelőre csak 1órát futott fülesről írom.Amit kipróbáltam,csak épphogy meghallgattam,mert abból is megállapítottam,hogy bizony rendben van :D
De rövid emlékeim alapján azért ott jobban a helyén voltak a dolgok már.

Aki cx500ról váltana....hát ha eddig elégedett volt vele,én talán inkább nem ajánlanám ezt a viszonylag nagyobb kiadást,de ha most venne fülest az illető,akkor eszébe ne jusson a sennheisert választani.

Hodor. Hodor? Hodooor!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.