Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15401) need válasza DemonDani (#15398) üzenetére


need
addikt

most már min1...
kicsit elkapkodtam a dolgot... :O

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#15402) adamssss válasza Bici (#15400) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi. Hát lehet h ez lesz... Ebben az árban ennél jobb nem nagyon van igaz?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#15403) Bici válasza adamssss (#15402) üzenetére


Bici
félisten

Mármint 20-27-ig?

Sztem ennyiért jobb az Xcape (kb. 17), meg az ECCI (15k) is, kivéve, ha a több basszus neked fontosabb, mint a részletesebb hang.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15404) Shufny válasza adamssss (#15402) üzenetére


Shufny
őstag

Most mondta, hogy az Xcape jobb, és az ugye olcsóbb. Én nagyon valószínűnek tartom, hogy a PR401 és CC51 is jobb nála (meg az M3 is, csak az túl messze van már a karaktertől)
Sok mélyre meg ott van az Eterna, vagy valamelyik TD/XT.

A Sennheiser nincs rászorulva az árversenyre, hülye lenne olyan áron adni, mint a kicsik.

[ Szerkesztve ]

(#15405) themebuilder válasza DemonDani (#15398) üzenetére


themebuilder
senior tag

Elvileg az 5000Ft-os Sound Magic PL-30-hoz is jár ilyen ha jól tudom. Lehet jobban járt volna egy olyannal.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15406) adamssss válasza Shufny (#15404) üzenetére


adamssss
veterán

És pl ezt az xcape-et honnan lehet beszerezni?
Gariztatást hogyan oldom meg?

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#15407) Bici válasza adamssss (#15406) üzenetére


Bici
félisten

[link]

International orders

Gariztatás asszem a Te költségedre postán keresztül.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15408) adamssss válasza Bici (#15407) üzenetére


adamssss
veterán

Azt hiszem ezt inkább kihagyom... Nehogy már nekem kelljen állni a gariztatást.
Szerintem egy akg370 lesz belőle. 28k-ról 20-ra van leértékelve.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#15409) adamssss válasza adamssss (#15408) üzenetére


adamssss
veterán

Vagy amit nagyon dícsérnek az a Klipsch S4.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#15410) Bici válasza adamssss (#15408) üzenetére


Bici
félisten

Ezek a nagy márkák árukhoz képest rosszabbul szólnak, mint a kicsik.
Viszont ez a Te döntésed, mi csak szólunk, hogy tudd. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15411) adamssss válasza Bici (#15410) üzenetére


adamssss
veterán

Persze, értem, csak nekem fontos a gariztatás is mert eddig 3/3 fülesem ment tönkre, szóval a magyarországi garisokat már jól ismerem... :)
Ez nem tudom mennyire valós, de eléggé elől van. (klipsch s4)

De köszönök minden segítséget.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#15412) DemonDani válasza adamssss (#15411) üzenetére


DemonDani
addikt

és 3/3-at cseréltek garanciában?

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#15413) slfln válasza Shufny (#15351) üzenetére


slfln
senior tag

Annyiban utód, hogy gyakorlatilag repacked DTX100, azért hogy olcsóbban el lehessen adni. Viszont ezen az áron, nekem abszolút 'sonic diamond' és szerintem erősen ajánlott kategória azoknak akik lázba jönnek a hatalmas színpadtól, ami minden irányba kiterjedt, a remekül elkülönített hangszerektől, a meleg, hosszas hallgatás után sem fárasztó koloratúrától.
Előrébb helyezem hangminőség, kontrolláltság terén a HD485, a PX100II, PortaPro-hoz képest mérföldekkel. Aki elektronikát, élőzenét, rock/metált hallgat főleg, és szán fülesre 15k-t nem fog csalódni garantálom. :C

[ Szerkesztve ]

(#15414) adamssss válasza DemonDani (#15412) üzenetére


adamssss
veterán

2-őt igen, a harmadikat eladtam...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#15415) slfln


slfln
senior tag

A nap híre, hogy egy pillangómániás kolléganőmnek megmutattam ezt poénból, mert eszembe jutott, hogy van ilyen. 5 perc múlva már meg is volt rendelve, annyira begerjedt rá :DDD .
Joker előrébb helyezte a CX300-nál is... kíváncsi leszek milyen lesz, majd elkérem tőle egy kicsit, ha ideér :D.

(#15416) ntomka válasza slfln (#15415) üzenetére


ntomka
nagyúr

Biztos jól fogsz mutatni vele! ;]

ツ Headphones on - World off

(#15417) Bici válasza adamssss (#15411) üzenetére


Bici
félisten

Oké! :)

Ha kábel probléma van garin kívül, akkor ERRE tessék fáradni. :K

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15418) válasza slfln (#15415) üzenetére



őstag

Gondolom a kolléganőd nem a hangminőségre utazik, de fényképet kérek a próbáról. :D

(#15419) themebuilder válasza slfln (#15415) üzenetére


themebuilder
senior tag

Gratulálok hozzá neki. :)

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15420)



őstag

Ernősen gondolkodom egy ATH CK9-esen. $163 de van egy itthoni bolt ahol 25K-ból megvan. Amúgy 44k körül adják. Nagyon szép közepe-magasa van - dual BA - de hiányoznak a mélyei. Viszont egy fórumon olvastam, hogy a gyenge harangja miatt valaki lecserélte Shure harangokra az eredetit, és teljesen meg volt elégedve, megjöttek a mélyek. PL50-nél csak jobb lehet.

[ Szerkesztve ]

(#15421) Dave™ válasza (#15420) üzenetére


Dave™
nagyúr

Azzal azért óvatosan, hamisítják. A 25-tel legyél nagyon gyanakvó, vám, áfa miatt drágábbnak kellene lenni a 150-160 dolláros USA áraknál (a 40 körüli ár éppen ezért reális). Ha nem hivatalos forgalmazó árulja annyiért, akkor hatalmas kockázat.

(#15422) slfln válasza (#15418) üzenetére


slfln
senior tag

Azt hiszem kapisgálod xD
Olyan volt a feje amikor meglátta, mint egy szarkának aki előtt most nyitották fel a frigyládát.
Minden esetre igen jól fog menni a rózsaszín ipodjához, amit stock earbuddal használt eddig :DDD.
Ennek ellenére biztos vagyok benne, hogy elégedettebb lesz vele, mint eddig én bármelyik fejesemmel/fülesemmel, és nem fog azon gondolkozni hajnalokig a monitor előtt gubbasztva, hogy mit vegyen legközelebb... Verje meg a/az ..... (tetszőlegesen behelyettesíthető bármi), aki kitalálta ezt a hobbit.

Kép mindenképpen lesz, ki nem hagynám. :D

Dobj már egy linket hol osztogatják a CK-9-et ennyiért, 44-nél olcsóbban nem látom sehol.

[ Szerkesztve ]

(#15423) Peti66


Peti66
senior tag

Nem lehetséges ,hogy ki akarják futtatni a Ck-9-et, mivel az utódja a Ck-90 pro,vagy az alkatrész bázist elvitte a cunami :Y kvázi nem tudják biztosítani az alkatrész utánpótlást :U
garancia? :)

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#15424) slfln válasza (#15420) üzenetére


slfln
senior tag

Ja, ok közben megvan. Ez fake lenne?

(#15425) Dave™ válasza slfln (#15424) üzenetére


Dave™
nagyúr

egy hivatalos apple viszonteladónál szerintem elég kicsi az esélye, ez bátran megvehetőnek tűnik

(#15426) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Még egy kérdésem lenne. Az Etymotic-ról mi a véleményetek? Pl: HF5 :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#15427) Shufny válasza adamssss (#15411) üzenetére


Shufny
őstag

Esetek túlnyomó többségében a kábel törik meg. Egyrészt itthoni bolt is elküldhet azzal, hogy nem rendeltesés szerűen használtad (mert általában ez is okozza), másrészt az árkülönbségből kijön a posta. Nem beszélve arról, hogy jópár kábelcsere is, a már linkelt KeNTaGoN -nál.

#15426: Attól függ mit vársz tőle. Jónak tűnik egyébként.

#15425: Más kérdés, hogy ennyiért se biztos, hogy megéri.

[ Szerkesztve ]

(#15428) Dave™ válasza Shufny (#15427) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az ugye nem volt kérdés :)

(#15429) válasza slfln (#15424) üzenetére



őstag

Ki van csukva. :N

Pont az Aremában vettem évekkel ezelőtt egy JVS referenset.

[ Szerkesztve ]

(#15430) slfln válasza Shufny (#15427) üzenetére


slfln
senior tag

Hazai forgalmazó... ha fisifos, visszaviszed 3 nap múlva és vissza kell adják a pénzed. Próbát megér. :K

(#15431) adamssss válasza Shufny (#15427) üzenetére


adamssss
veterán

Nekem olyan füles kell, aminek pontosak és nagyok a basszusai, és viszonylag részletes a hangja.
Igazából, nekem anno a CX400-nak is tetszett a hangja, szóval ha már annál jobb lenne az új akkor a fenekem a földhöz verném örömömben :)

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#15432) Dave™ válasza slfln (#15430) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ha a termékkel műszaki vagy valamilyen egyéb probléma van, akkor kell visszaadniuk. Ha nem tetszik a hangja, akkor abszolút nem kell és el is fognak hajtani nagy valószínűséggel. Ha evidens, bocsánat, csak a fisifos nem tudom mit jelent :D

#15431: amennyire én emlékszem, a CX400-ban marhára nem volt erős mély kiemelés (amennyire rémlik, semmilyen kiemelés). Legalábbis a sima, első verzióban.

[ Szerkesztve ]

(#15433) válasza adamssss (#15431) üzenetére



őstag

Nekem most lesz egy eladó TDIII-om, meg egy M1-esem. Mind a kettő 5k. Ha érdekel keress meg priviben, mert még nem hirdettem.
Rá vagyok kattanva a CK9-re. Mindig is BA-ra vágytam. :D

[ Szerkesztve ]

(#15434) Shufny válasza adamssss (#15431) üzenetére


Shufny
őstag

Én a CX 400 -ról annyit tudok, amennyit Dave írt. Szóval így nehéz erre bármit mondani :D
Egy biztos, Etymotic -ból nem fogsz erőteljes mélyet hallani. Sajnos ezekhez sem volt szerencsém, de az erőteljes mély soha nem jellemző a BA -kra. A részletesség már annál inkább.

#15432: Én is úgy tudom, hogy hazánkban ez nem így megy. Nem beszélve, hogy azért remélhetőleg nem "fisfos", csak nem állja meg a helyét a kategóriában.

#15435: Ha ennyit hajlandó vagy költeni, akkor most levitték az árát az RE262 -nek. Nagyon jó vétel így, viszont az RE0 összeszerelési minőségéről amiket hallani, az kicsit aggasztó. Nem néztem utána, hogy ez erre mennyire igaz. Persze újrakábelezni még mindig lehet. :))

[ Szerkesztve ]

(#15435) adamssss


adamssss
veterán

Akkor még tudtok egy típust ajánlani aminek szépek a mélyei, és viszonylag részletes is...

köszi :R

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#15436) slfln válasza Dave™ (#15432) üzenetére


slfln
senior tag

Ezt meg lehet beszélni a helyszínen is az eladókkal. Az MM-ben meg a Saturnban az olyan fejeseket amiket nem tudtam kipróbálni, egyszerűen megvettem és ha nem tetszett visszavittem. Kivétel nélkül visszavettek mindent, és visszaadták kp-ban a pénzem. Tudom a törvény szerint a 8 nap csak az olyan termékekre van amit netről rendeltél. Viszont ha sikerül megbeszélni ott az eladóval, hogy nem tudod kipróbálni és félsz, hogy nem tetszik, akkor lehet hajlik arra, hogy visszavegye, vagy utalványt adjon helyette legrosszabb esetben. Nagyobb cégek nem szoktak ezzel hernyózni. Pont egy Apple reseller csinálna ilyet?...

15435: Amit írtál, arra a DTX101 tökéletesen passzol. Ha hajlasz rá, egy belehallgatást fel tudok ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#15437) DemonDani válasza adamssss (#15435) üzenetére


DemonDani
addikt

DTX101 picit visszább ma linkelte már valaki, 16k az Aquában

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#15438) Dave™ válasza Shufny (#15434) üzenetére


Dave™
nagyúr

Most vagy én vagyok a hülye, vagy sokan a CX400 II-re gondolnak, aminek esetleg van valami erősebb kiemelése lent (bár ennek ellent mond a precision jelző :D ). Vagy C verzió, és fake az összehasonlítási alap, amiben bármilyen driver lehet (akár jó is, de erősebb méllyel).

CX300-am volt (szintén első verziós, 2005-ből), annak sokkal több mélye volt, mint a CX400-nak (első verziós, 2009-es vétel). A Sony EX082-nek is több mélye volt, mint a CX400-nak. Mindegyik eredeti, boltból.

#15436: az MM kivétel, de nem mindegyik üzletükben és nem mindennel ennyire rugalmasak. Fejhallgatónál már én is hallottam, de fülhallgatónál nem fogadnék rá, főleg, ha erősen látszik a dobozán, hogy bontva lett. Egy fejesnél ez sokkal diszkrétebben megoldható. Eladói szemszöggel gondoljátok végig: ő biztosan nem szeretné kifizetni helyetted sem a terméket, sem az amortizációt, a tulaj meg végképp. A 8 nap meg BONTATLAN termékre igaz netes vásárlásnál. Ha valamit kipróbálsz, és nem tetszik, semmilyen törvény vagy rendelkezés nem áll az oldaladon. Nyugaton (UK, USA) inkább divat a return policy, de ott a piac is jóval nagyobb. Én személy szerint tökre megértem, hogy miért nem lehet, de a mai napig valamiért ott van az emberekben, hogy 3 napig használhatnak valamit, gondolkodhatnak tetszik-e, aztán visszakapják a pénzüket - hatalmas tévedés. Ezt nem rád írtam, de nagyon sokan így gondolják, tévesen. A 8 napot szintén félreértik sokan. A megbeszélem az eladóval meg még semmire sem garancia, de bízzunk embertársaink jóindulatában :D Persze hajrá, szorítok neked, hogy sikerüljön, csak semmi sem véd ez esetben, és könnyen nem úgy alakulhat a végkifejlet, ahogyan eltervezted.

[ Szerkesztve ]

(#15439) adamssss válasza DemonDani (#15437) üzenetére


adamssss
veterán

Na ezaz. Megbízható német márka.

15436: Megbízom benned és a szavadban is :K . De azért köszi a lehetőséget

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#15440) Peti66 válasza adamssss (#15435) üzenetére


Peti66
senior tag

Talán, a Fischer sólyom jó lehet.Én, ugyan még nem halottam,de állítólag leszedi az arcot A hard bass :D A Genesis és az Eterna csak légyfi..gal jobb ;) Részletesség is ok. tér, stb.
50$ kb.

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#15441) Shufny válasza slfln (#15436) üzenetére


Shufny
őstag

Össze kéne hasonlítani a TD -vel, meg az PR401 -gyel. Egyébként nem értem, hogy miért kell átnevezni, hogy olcsóbban adhassák. Meg érdekes, hogy ezekkel együtt jelentették be a DTX 300p -t, és az még mindig nincsen sehol. :(

[ Szerkesztve ]

(#15442) slfln válasza Shufny (#15441) üzenetére


slfln
senior tag

Én benne vagyok és nagyon szívesen élnék egy ilyen lehetősséggel!
Azért lett repacked szerintem mert a 25k-s kategóriában igen éles volt a verseny és annyiért nem vette meg senki -s4,ie6,cx880 etc.- (rajtam kívül). Jó húzás volt a Beyertől, hogy lenyomták egy új batch-el az árakat. Ha maradt az összeszerelés decens minősége és az általam igazán preferált karaktere, akkor rendkívül éles versenyző lehet ebben a kategóriában.

A 300p a PX-ek, a K4xx, PP, HD2x8, ATH-ESx remek ellenfele lehet, ha elfogadható áron lesz...

Egy kis olvasmány aki még nem hallott volna róla, vagy csak az én szöszölésemet olvasta.

[ Szerkesztve ]

(#15443) katonam


katonam
tag

Sziasztok! Az elmúlt hetekben lett egy XR-em Themebuildertől, és egy M1 Bushmanntól.
Mindkettőt nagyon jónak találom. Bushmann-tól kaptam ajándékba Sony hybrid harangokat is! Ezzel végre az XR-ben is előjött a mély, legalábbis most már hasonlóan szól a mély, mint az M1-nek.
Azt szeretném kérdezni, hogy ti mennyire tudjátok felhúzni a Sony harangokat az XR-re? Megnéztem Dave harang-felrakós videóját, kb nekem is csak annyira sikerült felrakni. Az, hogy mennyire van feltéve befolyásolja a hangzást? Az M1-re könnyebb feltenni, ott feltettem teljesen és félig is, de nem vettem észre különbséget a hangzásban. Lehet, hogy nekem nem valami jó a fülem, de míg az XR harangjai és a többi között óriási különbséget vettem észre, addig az M1 és a Sony között nem igazán vettem észre különbséget az M1-en.
Egyébként, mind két füles remek, és csak ajánlani tudom Themebuildert és Bushmannt mindenkinek. Nagyon korrektek és gyorsak voltak.
Üdv

(#15444) Dave™ válasza katonam (#15443) üzenetére


Dave™
nagyúr

Na akkor szépen sorjában. Az XR-ben a sima gyári haranggal is van mély, de Sennheiserrel, Vmoda-val is (ez utóbbival minimálisan több, mint az előzőekkel). A Sony Hybrid "koncentráltabb" hangot produkál, és gondolom köszönhetően a szűk csőnek, valóban érezhetően erősebb a mélye is. Ez mondjuk szerintem pont nem egy jó tulajdonsága, alapból is ott van az rendesen, és egy minimális emelés is van benne, hybriddel ez érezhetően erősebb. Ha TD mennyiségű mély kell, arra a TD jobb választás :) Addig lehet felhúzni értelmesen, ameddig a videón látható. Azért változik meg erősen a hang hybriddel, mert az XR-nek marha vastag a csöve, és az átlag harangok szintén szélesek, de a hybrid nagyon szűk, így teljesen más hangképet generál. Térben szerintem rosszabb is, mint pl. a V-moda. M1-nél gondolom kicsit keskenyebb a cső, ott azért sincs akkora változás.

(#15445) Shufny válasza slfln (#15442) üzenetére


Shufny
őstag

S4? Az nem ugyanennyi ($80)? Mellesleg már eléggé lemeradt a mezőnytől. Változnak az idők. :)

Szerintem most pont itt a legnagyobb a verseny, csak egyelőre nem a nagyok között. De engem a Beyer lepett már meg, de ott érthető volt, a nagyon alacsony ár. :)

Bizony a 300p érdekes lesz, mivel nagy meglepetésemre, a DTX 71/101 is a head-fi -n beharangozott áron érkezett hozzánk. 12 -ért meg nagyon jól hangzik egy PX200 II ellenfél.

#15444: Az Brainwavz -ok harangjai formára megyeznek a hybrid -del. Ez lehet az oka, hogy nem sokat változtat rajta.

[ Szerkesztve ]

(#15446) ntomka válasza katonam (#15443) üzenetére


ntomka
nagyúr

Az M1 és az XR között hangzásban mi a különbség? Érdekelne már ez a füles az ajánlások alapján. :) (Ez a kérdés nem feltétlenül csak hozzád szól.)

ツ Headphones on - World off

(#15447) katonam válasza Dave™ (#15444) üzenetére


katonam
tag

Köszi a választ! Egyébként nem akarok TD mélyeket, nem is olyan zenét hallgatok, amihez a TD-t itt mindenki ajánlja. Egyszerűen az XR saját harangjait valamiért én kicsit kevésnek éreztem, de már az M1 harangjait rátéve is teljesen megfelelő, sőt előtte rátettem egy olcsó Samsung IEM harangjait, azzal is jobbnak találtam. Igen, az M1-nek keskenyebb a csöve az XR-hez képest. Ha jól értettelek, akkor nem csak a mély hangzását változtatja a szűk harang cső?

Ntomka: az XR-t én egy picit részletesebbnek, és jobbnak találom. Ahogy írtam, egyedül a mély volt kevesebb az M1-hez képest, de az is csak a saját harangjaival.

[ Szerkesztve ]

(#15448) slfln válasza Shufny (#15445) üzenetére


slfln
senior tag

Ok, valóban okosabb lett volna Joker megathreadjéből felsorolni inkább a 'Tier 2B'-t, bár azokat elnézegetve méginkább érthető az árcsökkenés :D
(Itthon 20k alatt nem találtam sehol S4-et.)

[ Szerkesztve ]

(#15449) Dave™ válasza katonam (#15447) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ja sorry, valamiért úgy éreztem dübörgő mélyeket szeretnél :) A Xears gyári gumiharangokat szerintem célszerű kidobni, a veszélyes hulladék kukába :DDD Rettenetesen gyenge minőség. Ami nagyon jó rá, az a V-moda és a Sony Hybrid. A Sennheiser is, csak csúszkálhat és rosszabb a tartása. A Hybrid sem egyérteéműen a legjobb választás, mert sok ponton változik vele a hang, és bizony van, ami jobban tetszik a V-modával. De kényelemben és tartásban a legjobbak között van a Sony. Jól értettél, a teret is nagyon megváltoztatja - szerintem. A V-modával és a Sennheiserrel minden irányban tágasabb, szellősebb, a Sony-val inkább csak szélesnek hat. Nem tudom melyik a pontosabb.

(#15450) katonam válasza Dave™ (#15449) üzenetére


katonam
tag

Ok, köszi! Akkor beszerzek, és kipróbálom V-moda-val is...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.