Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14301) válasza Shufny (#14284) üzenetére



őstag

Persze, hallatlanban, mert nem adtad oda. :D meghallgatni. A H1-re azt írták hogy kevés a mélye ugye. Pedig mind a ketten tudjuk, hogy nem. Erre fel, rágyurtak a mélyek az M3-nál. Ha már az M1-nél is több van benne, az már sok szerintem. Most nem tudom szó szerint idézni jokert, mert nem vagyok gépközelben.
Nem tudom mikor adták ki pontosan az Alphát de korábban mint az M1-et.Akár ki akármit mond, azért az ár is sokat elárúl. Az meg butaság, amit itt egyesek állítanak, hogy egy 20-30k füles mellett is labdába rúghatnak a Xears-ok. Ennyít az árképzésről. Direkt nem nevezem meg az illetőt, csak az M1 Alpha közti ár különbségről jutott eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#14302) Shufny válasza (#14301) üzenetére


Shufny
őstag

Te szerintem kevered a ProAlphát az Alphával. Teljesen ugyanannyiba kerül a ProAlpha, mint az M1, csak most éppen akciós az előbbi. Az M3 egyébként kiegyenlítettebb az M1 -nél. Sub-bass, ahol elfogy az M1, az egy picit több van, de fölötte meg kevesebb. Térben meg végképp dúrvább, cserébe egy nagyon picit kevésbé szigetel, jóval drágább, és van rajta egy idióta nyúlvány. :D (ami egyébként néha tényleg hasznos)

Szóval jó az. A mostani $75 szerintem pont jó ár érte.

(#14303) válasza tariattila (#14299) üzenetére



őstag

Igen? Már kidták az IOS4.3 Gold verziót :DD

[ Szerkesztve ]

(#14304) tariattila válasza (#14303) üzenetére


tariattila
veterán

én gúgli lávör forevör vagyok :DDD

és végre ez a teló úgy szól ahogy kell!

[ Szerkesztve ]

(#14305) válasza Shufny (#14302) üzenetére



őstag

Ezért sajnálom hogy nem adtad oda, de akkor lehet, hogy M3-át vettem volna. Mondjuk a kialakítása nem tetszik. Igen egy kicsivel mélyebre megy de az a kérdés milyen áron (hangmínőségben)
Az olcsó ProAlphára gondoltam. De szerintem mindegy is, mert ilyen árban nem sok kiegyenlített füles van, mint az M1.

(#14306) válasza tariattila (#14304) üzenetére



őstag

Már akkor nyilvánvaló volt, mikor a fleshelt cuccok főzött romjait említetted. :D

(#14307) Shufny válasza (#14305) üzenetére


Shufny
őstag

Van Alpha ami $15 (volt?), meg van ProAlpha, ami $40, mint az M1. Nem tudom, hogy pontosan miben különböznek az M1 -gyel. Valószínűleg csak hangolásban. Az M3 meg minden téren egyértelműen jobb az M1 -nél. Leszámítva a pöcök nyomását. Az M2, ami kompromisszum a több (és mellesleg jobb) mélyért.

Egyébként meg nem kérted, hogy had hallgassál bele

[ Szerkesztve ]

(#14308) ntomka


ntomka
nagyúr

Most néztem végig az XR-rel egy akciófilmet. Ez még erre is zseniálisan jó! :C

ツ Headphones on - World off

(#14309) Luissimo válasza ntomka (#14308) üzenetére


Luissimo
veterán

hogye?
Nemtom , de nekem valahogy nyomja a szememet... :)) :Y

(#14310) ntomka válasza Luissimo (#14309) üzenetére


ntomka
nagyúr

:F

ツ Headphones on - World off

(#14311) themebuilder válasza Shufny (#14307) üzenetére


themebuilder
senior tag

Alapáruk:
Alpha $15.50 (1 hónapja volt $5)
Brainwavz M1 $39,50 (3 hete volt $19,50)
Brainwavz ProAlpha $39,50 (most $22,50)
Brainwavz M2 (már nem kapható)
Brainwavz M3 (elővásárláskor $74.50)

Cube C60 Hi-Fi Mp3 Player ez milyen lehet szerinted, állítólag $65 lesz az ára?

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14312) Dave™ válasza Kleroo (#14288) üzenetére


Dave™
nagyúr

Letöltöttem egy cikkből, egyébként RMAA-val készült.

monaliba: garancia

[ Szerkesztve ]

(#14313) Shufny válasza themebuilder (#14311) üzenetére


Shufny
őstag

Nem ezt mondtam én is? Egyébként az M2 perpillanat nem kapható mp4nation -ön. (amazonon igen) Természetesen lesz még, és $60. Az M3 -nál nem tudom miért "felejtetted ki" a $90 -os alapárat. Mellesleg meg miért fontos, hogy régebben milyen akciók voltak? :F

A C60 ról azt tudom, hogy nem lesz bővíthető, és remélhetőleg minden téren jobb, mint az C30. Kijelző/navigáció/firmware nem lesz túl nehéz. Hang már annál inkább. Kizártnak tartom a $65 -os árat, hiszen az N2/C30 is leárazva annyi.

(#14314) Dave™ válasza ntomka (#14294) üzenetére


Dave™
nagyúr

A telefonom hangminőségével maximálisan elégedett vagyok, csak átalakító kell hozzá (W890), és a navigáció is némileg körülményes/lassú. Ezért vettem ismét ZEN-t, ami a legkevésbé tökéletes lejátszó (sok mindenbe bele lehet kötni), mégis a legjobban szerethető szerintem :) (legalábbis az én palettámon és ízlésemnek megfelelően).

(#14315) Dave™ válasza DemonDani (#14273) üzenetére


Dave™
nagyúr

lejárt a szerkesztési idő

Ha az ami a képen van, valóban ez a legolcsóbb. Az viszont érdekes, hogy 3 méretet írnak két helyen is, a felsorolásban meg ott a négy. A másik helyről ketten vettünk már 2500 Ft-ért, az tuti az volt, itt szerintem célszerű előtte rákérdezni, hogy valóban az a 2x4 darabos retail csomag-e. Ha igen, akkor ez lesz a legolcsóbb.

Ja most nézem, az USA-ban ingyenes csak a szállítás (gyanús is volt, ide nagyon kevesen szállítanak ingyen, főleg nem az USA-ból), ha átállítod az országot, 30 USD a szállítás, annyiért már nem éppen olcsó :))

[ Szerkesztve ]

(#14316) themebuilder válasza Shufny (#14313) üzenetére


themebuilder
senior tag

Alpha-t se lehet már kapni most néztem. Csak leírtam, hogy alakultak az akciók.
Brainwavz M1 nagyon jó vétel lehetett annyiért 3 hete.

Cube C60 Hi-Fi Mp3 Player Review

A külső kidolgozás minősége nem a legjobb, a firmware support se a legjobb. De ha jó áron jön akkor jó vétel lehet ha a hangzása is megfelelő, mert sok formátumot támogat.
Egy Sandisk-hez viszonyítva mennyire lehet nyerő a hangzása? SigmaTel 3780 processor nem tudom mennyire lehet jó.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14317) Shufny válasza Bushmann (#14233) üzenetére


Shufny
őstag

Nekem az egyik legnagyobb pozitívum ezekben (Yuin/Sunrise), hogy senki nem gondolná, hogy jók. :) Egyébként igen borzasztó hangosan hallgatnak az emberek zenét. Próbáltad valami erősebb forrással is, vagy azt nem tudsz szerezni?

Természetesen várjuk a tapasztalaidat továbbra is. Úgy olvastam, hogy a középen lyukas szivacsot szeretik a legtöbben.

themebuilder: A Sigmatel chip lehet nem a legjobb, de az erősítő rész valószínűleg igen. Még nem tudom miért, de egyelőre nagyon bejött az N2 hangja. Egyébként nem a támogatással van a baj, hanem hogy hiába frissítik, ha még mindig csinál furcsaságokat. Nem tudom mit javítanak C60 -ra. A külsejével meg nem tudom mi baj van. :F

[ Szerkesztve ]

(#14318) tariattila válasza themebuilder (#14316) üzenetére


tariattila
veterán

nekem tetszik... mi kivetni valót látsz rajta? ha tényleg olcsó lenne egy ilyen még elgondolkodnék rajta :U

(#14319) Bushmann válasza Shufny (#14317) üzenetére


Bushmann
tag

Igen, nekem is ez tetszik leginkább benne. A hangja meg brutális. Igen, van itthon egy ilyen, úgyhogy a forrás meg van oldva itthoni zenehallgatásra/tesztelésre.
A legjobb tulajdonsága, ahogy írták is és igaznak bizonyult, az a hangszer szeparáció. Fantasztikusan külön tudja választani. Külön tudja választani a lágy kis gitárakkordozásokat és a kis hangszereket akkor is, amikor odazúz dübörgősen egy két szám. Nem viszi magával ezeket az apró, de lényeges hangokat. Nagyon lazán szól, az biztos.
A burn-inről még csak annyit, hogy sokat ért a mély hangok előcsalogatásában. Az elején nem nagyon voltak igazán mély, érezhető hangok, de most már nincs bennük hiány. Ha a többi nem is változott, ezt biztosra tudom mondani, hogy igen.

(#14320) themebuilder válasza Shufny (#14317) üzenetére


themebuilder
senior tag

A külsejével semmi baj, tetszik nekem, Az oldalsó gombok kidolgozási minősége nem épp a legjobb a képek alapján amit láttam. Valószínűleg nem is működnek annyira precízen, határozottan de ez a várható alacsony árnak tudható be. A belső tudása nagy a lejátszónak.

"build is not great" - is lehet erre utal

Itt kapható $89-ért

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14321) Shufny válasza Bushmann (#14319) üzenetére


Shufny
őstag

ugye tudod, hogy utállak... Eddig sikerült elég mélyre ásnom a Charm iránti kiváncsiságomat. Bár még mindig valószínűbb, hogy Feeling lesz belőle.

themebuilder: Najó, az lehet. Gondolom (remélem) egy Cowon -nak jobb gombjai vannak, mint az N2 -nek.

#14322: PK3 viszont rosszabb mint a Feeling. A PK2 meg annyiba kerül, mint a Charm. Szállítva talán még drágább is.

[ Szerkesztve ]

(#14322) Bushmann válasza Shufny (#14321) üzenetére


Bushmann
tag

jajj nemár, annyi helyen olvastam, hogy sokkal jobb a charm, mint a feeling. Akkor már inkább valami PK3-at, vagy PK2-t nézz meg. A PK3 most akciós.

[ Szerkesztve ]

(#14323) tariattila válasza themebuilder (#14320) üzenetére


tariattila
veterán

legyen tízezer az ára és majd lereszelem otthon az éleket :DDD
csak a hangja legyen használható a többi lényegtelen (nekem)

(#14324) maxcooper válasza Shufny (#14271) üzenetére


maxcooper
tag

Köszönöm a segítséget!
Végül is nem értem el a 5k-s "alig használt" M1-es gazdáját, így maradt a proAlpha.
Azonban ha nem fog tetszeni elképzelető hogy cserélem M1 re :)
Köszönöm a kupot is, még működik a -5%, így csak 21.37$ volt. :DDD

(#14325) Shufny válasza Bushmann (#14322) üzenetére


Shufny
őstag

Akciós? Amióta ismerem ennyibe kerül. :D

maxcooper: Szivesen, viszont próbálj meg meghallgatni egy M1 -et, mielőtt cseréled, mert könnyen lehet, hogy az sem tetszene akkor.

tariattila: Nationite N3 néven valószínűleg lehet majd jó akciók keretében kapni az MP4nation -nél. Úgy lehet, hogy majd ki lehet hozni 10k környékére.

[ Szerkesztve ]

(#14326) themebuilder válasza tariattila (#14323) üzenetére


themebuilder
senior tag

Olyan 18eFt körül lehet az ára a 4GB-osnak, itthon pont a Sandisk Sansa Fuze+ 4GB kerül ennyibe. Utóbbi kezelhetősége egyenesen katasztrófa. :)

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14327) tariattila válasza themebuilder (#14326) üzenetére


tariattila
veterán

hangra lesz majd érdekes a különbség... ha már árban azonosak...
amúgy ebben az árkategóriában van valami etalon?
gondolom a mellékelt füles az vicc kategória...legjobb lenne anélkül még olcsóbban beszerezni valamit...

(#14328) themebuilder válasza tariattila (#14323) üzenetére


themebuilder
senior tag

Nationite S: Flo2 és a FiiO X3 lehet jó még sokak szerint.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14329) themebuilder válasza tariattila (#14323) üzenetére


themebuilder
senior tag

Sennheiser MX 400 (kinézetű) szintű fülhallgató jár ezekhez a képek alapján.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14330) tariattila válasza themebuilder (#14329) üzenetére


tariattila
veterán

látom árban azért ezek odab@sznak....
elég az a 18-as kategória :DDD ...persze ha hallgatható minőség... amúgy nem is kellene :N

[ Szerkesztve ]

(#14331) themebuilder válasza tariattila (#14330) üzenetére


themebuilder
senior tag

Nationite S: Flo2 akkumulátor üzemideje kevés lehet. Jófajta Wolfson WM8740 DAC van benne, ahogy a FiiO X3-ban is. De állítólag ez nem jelent sok mindent, mert nem az szokott lenni a szűk keresztmetszet ezeknél.

Teclast T51 és a Hifiman HM-801 is nagyon jó még a kínai lejátszók közül.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14332) Bushmann válasza Shufny (#14325) üzenetére


Bushmann
tag

Az az érdekes, hogy az M1 nagyon szépen szól, nagyon a helyén vannak a hangok, meg tényleg csak dícsérni tudom, de összehasonlítva a pk1-el, nicns meg az a zenehallgatási élmény. Amíg nem hallottam a pk-t, nem tudtam ezt... kár, hogy hallottam, mert az elvárások nagyobbak lettek :)
Tényleg olyan, mintha semmi nehézséget nem okozna a zene neki, és amikor az énekes a hangja erejét fokozza, akkor valóban dinamikusan olyat szól, hogy ihaj. A "negatív" tulajdonsága az, hogy nagyon érzékeny a zene minőségére. A flac-ek között is válogatni kell már. tulajdonképpen olyan zenét érdemes hallgatni vele, aminek már a felvétele is minőségi, nemcsak az a lényeg, hogy lossless legyen azt kész...
Nade ennyi baj legyen. ha a charm tényleg kevéssel rosszabb, akkor javaslom, menj érte :)

[ Szerkesztve ]

(#14333) Luissimo válasza Bushmann (#14332) üzenetére


Luissimo
veterán

Annyi pénzér szóljon is jobban, sokkaljobban.

és hogybírod, hogy nemdughatod az agyadig fel ?
Nembaj?
(mármint ugyértem, hogy stabilan áll, nem esik ki?)
Jaaa, és flac és FLAC között bizony soxor zongoráznilehet a különbséget . :K

(#14334) bigmasterg válasza themebuilder (#14331) üzenetére


bigmasterg
addikt

A Teclast T51 ugyan az a lejátszó, mint az S: Flo2.

A hifiman kisebb testvéreiről (HM601, HM602) is jókat lehet olvasni, de ott van még a Colorfly C4 is.

(#14335) Dave™ válasza Luissimo (#14333) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ha más a forrása, akkor persze :) (flac-flac). Egyrészt vynilből is lehet flacet csinálni, ami ugye nem az igazi koncepció (bár van aki ezt szereti), de itt rengeteg múlik az eszközökön. Másrészt mp3-ból is bármikor lehet flacet csinálni, és sajnos a mai napig sokan meg is teszik, ezért célszerű ellenőrizni őket, ha kétség merül fel. Ennek hátterében a különböző megosztási bónuszok vannak, a flac preferáltabb, és páran igyekeznek átverni a közönséget. De egyébként más-más kiadású lemezekről származó flacek között is lehet különbség, szóval nem egyszerű a helyzet. Van egy jó közösségi oldal, ahol erről sokat lehet olvasni, és ahol elég magasan űzik a témát :) A milyen cd az, ha valaki ismeri.

(#14336) Bushmann válasza Luissimo (#14333) üzenetére


Bushmann
tag

Persze, jól tartja magát. Az meg nem zavar, hogy nincs az agyamban. (afene, mostmár meg kell oldanom másképpen a fültisztítást :D )

(#14337) Luissimo válasza Bushmann (#14336) üzenetére


Luissimo
veterán

soxerencsét !! Ezek is jók, de a legjobb állítólag az AUDI fültisztitó spray :DDD

én maradnék inkább a rákkeltő gumiknál, csakmár megkapnám őket.
apropó, nekedmár ugysem kell a csúcskütyüdhöz, van esélyem ??

(#14338) DemonDani válasza themebuilder (#14316) üzenetére


DemonDani
addikt

te magad is tudod hogy mennyire nyerő az SigmaTel 3780 :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#14339) Bushmann válasza Luissimo (#14337) üzenetére


Bushmann
tag

van, hétfőn/kedden megy a 4 dolcsis :D

(#14340) .mf válasza themebuilder (#14255) üzenetére


.mf
veterán

Kösz a választ neked és Dave-nek is!

Néztem az összehasonlítást head-fi-n (öregem, kb 2005-2006 óta nem jártam arra... valahogy sikerült még a régi reg-em betippelni :)) ), ott a CX300 isolation-re 2.5 / 5-öt kapott, az azonos kialakítású CX400-500 is biztos hasonlóan teljesít, míg a CX250 3.5 / 5-öt. A CX300-nál jobb tompítás jól jönne. A CX250-est viszont nem látom sem árgépen, sem ph aprón :(

A súly engem hidegen hagy, a kilógás a veszélyes -- a fülem a fejemhez mérten és az átlaghoz képest kicsit kisebb, így a sisakban a fül üregénél marad egy kis extra hely, csak a sisak felvétele a kérdés, akkor letarolhatja :)

Dave: na látod, itt csak az a gond, hogy Xears honlap minden egyes fülhallgatónál ugyanazokat ismételgeti, mindegyik excellenter Sound der Superlative, enorm druckvolle Bässe, saubere knackige Mitten & kristallklare,schnittige Höhen :DDD Így fogalmam sincs, hogy ténylegesen melyik hogy szól. Úgy hallom, hogy a TD kissé színezett, megnyomja a mélyeket és a közép-közepet, míg a magas-magas visszafogott; s amit írtál a PB-ről, az sem az én esetem -- tesztek leírása alapján az XR120 inkább a nekem tetsző, jobb szeretem a tiszta, egyenletest, amiben nincs túlhangsúlyozva a basszus. Valami ehhez hasonló hangú a kisebbek közül? XD120 hogy szól?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#14341) Bushmann válasza .mf (#14340) üzenetére


Bushmann
tag

Brainwavz M1 nem jó? Akinek van, annak bejött eddig :)

(#14342) Dave™ válasza .mf (#14340) üzenetére


Dave™
nagyúr

A Xears honlap info szempontjából semmire sem használható, ezt már párszor kifogásoltuk itt :) De arra van a fórum, hogy informálódj :) Amit eddig próbáltam (4 típus), csak az XR nem színezett. Az viszont elég nagy. Az XD állítólag elég gyenge eresztés, Bicinek volt ha jól rémlik (árulta), hátha meghallgatta, majd nyilatkozik. Szerintem nincs ilyen karakterű füles az általad kívánt méretben a Xears kínálatában, igazából az XR is csoda, hogy van, Thomas alapból basszusos felfogású, és nyilván olyan drivereket meg hangzást választ, ami ennek megfelel. (Jut eszembe az XNR még egy kivétel, abban még kevesebb mély van, de az ugye ugyanakkora mint az XR).

ja tényleg, az M1 elég kicsinek tűnik kép alapján :)

[ Szerkesztve ]

(#14343) .mf válasza Bushmann (#14341) üzenetére


.mf
veterán

Leírás alapján jó lehet az is (bár az alapján kicsit gyenge a magasokban és a mélyekben), viszont beszerezhetősége kérdéses idehaza. Bár úgy látom épp van egy hirdetés rá apróban :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#14344) Luissimo válasza Bushmann (#14341) üzenetére


Luissimo
veterán

M1, ugybiza.
ha nemfigyelsz oda , észreseveszed, hogy a füledbenvan.
nagyon ki van találva a formája, egyre jobban tetszik. (ésmégcsak féltizenegy van) :D

(#14345) válasza themebuilder (#14311) üzenetére



őstag

Shufny

Igazatok van, Én kevertem az Alpha-val. :R Több helyről azt olvastam hogy a ProAlpha, nagyon hasonlít az M1-re. Annyi különbséggel, hogy gyorsabb, erőteljesebb basszusa van, és hangosabban szól, jobb a tere (mélység) és elég precíz és ez sem színez. Ha ez igaz akkor jobb lehet mint az M1.

Én is szivacsot használok. Van egy trükje. :))

[ Szerkesztve ]

(#14346) Nikk


Nikk
senior tag

Halihó!

Valakinek tapasztalata Denon AH-C360-al? Milyen füleseket gyárt denon? Kb. egy árban van Sennheiser CX-300 II-vel...

DIGIC

(#14347) válasza Luissimo (#14333) üzenetére



őstag

Nem akartam felhozni, de mint technikai érdekesség... ez a barom iphone-om lejátsza még a wav DXD24bit/352,8kHz :Y igaz trükközni kell vele. :W

(#14348) DemonDani válasza .mf (#14340) üzenetére


DemonDani
addikt

Az M1 konkrétan az antitragus részbe fekszik bele, innen maximum 1 vagy 2mm-rel lóg kintebb

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#14349) Dave™ válasza DemonDani (#14348) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az M1 konkrétan az antitragus részbe fekszik bele

Ez az a mondat, amit egy fül-orr-gégésznél nem szeretnék hallani :D

(mert olyan vészjóslóan hangzik :)) ) De nagyon szép és precíz megfogalmazás, szépen dokumentálva, grat :C

(#14350) qfm


qfm
senior tag

Sziasztok,

lassan esedékes lenne egy új, jó fülhallgató beszerzése a régi helyett. Egy sennheiser cx-500-ast használtam nagy megelégedettséggel, sajnos tönkre ment.

Ehelyett milyet érdemes venni kb. 7000ft-os érték határig? (rugalmas minimálisan ha tényleg akkora a minőségbeli különbség). Vagy egy ugyanolyat szerezzek be ismét?

Kialakításra hasonlót keresek mint az volt, normál "agybadugós"-at, mindenféle plusz tartó és felesleges dolgok nélkül. Szabályzónak örülnék a vezetéken, de nem feltétel. (zenei téren főleg punk/rock/metál zenék hallgatására kell, bár tudom hogy sok mindent lefed)

Köszi :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.