Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14051) Shufny válasza Dave™ (#14049) üzenetére


Shufny
őstag

Csak kicsit g*ciségnek érzem, hogy ilyen szürkén jönnek be, de addig jó lenne, ha nem védenék a belső piacot, amég nincs... Szóval megörültem itt ennek, de ha a leárazások is rosszabbak lesznek akkor kb dupla árra jön majd ki. :(
Egyébként meg nekem teljesen szokásos árkülönbségnek néz ki. Persze most nem a hazai A-T és Denon árakra gondolok, mert az azért olyan a boltokban, mert exotikum, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#14052) válasza Dave™ (#14049) üzenetére



őstag

Akkor ebből találkozó lesz :) Shufny, Te meg Én szombat Campona. :C

(#14053) zack válasza (#14052) üzenetére


zack
nagyúr

Xcape-et próbáltad már? ;)
Szívesen elmennék a Campona-hoz én is, de még nincs olyan idő, hogy motorral bevállaljam a 13.ker.-ből. Ráadásul a héten még szar idő lesz. Viszont tavasszal simán benne vagyok. :K Vagy ha jársz a 13.-ker. felé akkor előbb is...

Jelen pillanatban ott tartok az upgrade-ben, hogy nem fogok cserélni, csak úgy ha előtte ki tudom próbálni amit szeretnék (IE8, DBA-02, AT ATH-CK10), mert közel sem vagyok biztos benne hogy egy 3x ennyibe kerülő IE8 szólhat ennél legalább 1,5x jobban. Kétlem, bár nem lehetetlen. Viszont 1,5x hangzásért nem fogok kiadni 60k-t.

Az iPhone is komolyan meghajtja az Xcape-et, de gépre kötve még rátesz egy lapáttal. Hiába, egy komolyabb hangkártya sokat számít dinamikában.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#14054) Dave™ válasza (#14052) üzenetére


Dave™
nagyúr

Egyrészt a szombat sem jó, másrészt a Campona a világ vége nekem, de egyszer szervezhetnénk egy füles találkozót :) És tényleg várjuk meg vele a tavaszt :D

zack: bárminemű rosszindulat nélkül mondom, hogy a komolyabb hangkártya nem az X-fi-nél kezdődik. És nem is az ára miatt, 150 dodóért van 2x komolyabb is ennél. A Creative komolyat csak az E-MU-val csinál.

(#14055) bigmasterg válasza (#14052) üzenetére


bigmasterg
addikt

Az nem lehet, hogy a telefonod, vagy a rajta lévő lejátszó program csökkent a mélyeken ?
Ugyan azzal a zenével más lejátszón (mondjuk valamilyen asztalin), ugyan úgy kevesebb méllyel szól a TD ? (Arra gondolnék, hogy a telefonodra utólag felrakott player másképpen 'dolgozik' flac-el...)

Dave: "bár nem tudom mit jelent az, hogy elhasznált példány."
Azt hogy egy alkoholos tisztítás során, ragasztás mentén kettévált, összeragasztottam, de nem teljesen bízok ebben az utólag ragasztgatásban. (Volt vagy 1.5 éves, ráadásul rács helyett szövet van benne, ami nem biztos, hogy 100%osan kitisztítható.)

[ Szerkesztve ]

(#14056) zack válasza Dave™ (#14054) üzenetére


zack
nagyúr

Kíváncsi lennék a komolyabb hangkártyára ennyiért. Jah...De ne olyat linkelj ami RCA-s, és zenében jobb, hanem olyat ami alkalmas a 7.1 rendszerem kezelésére, jó a szoftver ellátottsága, és támogatják a játékok is (EAX).
Szóval lássuk az ezeknek a paramétereknek megfelelő 150 dodós 2x komolyabb hangkártyát. :U

Ráadásul annyit jegyeztem meg, hogy dinamikában sokkal jobb mint az iPhone. Ebből nem tudom hogy jött a képbe, hogy ennyiért van 2x jobb is, és igazából ez nem is számít jónak.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#14057) Dave™ válasza zack (#14056) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ja értem, attól lesz komolyabb a hangkártya, hogy van benne EAX meg 7.1, azt hittem zenére és hangminőségben :D Ez esetben kár is linkelni, igazad van :) Amúgy ez lett volna, hangminőségre reggelire megeszi azt az X-fi-t és 100 USD. Azt mondtad komolyabb hangkártya, de nem igazán komoly, max. játékok szintjén. Az iphone-nál persze nagyobb a dinamikája, de egyébként teljesen középszerű, semmi kiemelkedő.

(#14058) zack válasza Dave™ (#14057) üzenetére


zack
nagyúr

Ezen a témán pihenten jót mosolyogtam volna, de így...
Először is. Nem értem a puffogásodat a hangkártyámon, ami így lefekvés előtt kezd kicsit indiszponálttá tenni. :U Van egy hangkártyám lényegében általános célra, aminek sok PH-s fórumtag örülne, mert lehet vele mozizni 5.1-ben, lehet vele játszani 5.1-ben ill. 7.1-ben, és nem mellesleg igen szépen meghajtja a hangszórókat és a fülesemet/fejhallgatómat zenehallgatás közben. Ha már itt tartunk, az általad linkelt hangkártyának, azon túl, hogy késztetést éreztél hogy csak azért is mutatsz jobbat, szerinted mi értelme? Aki minőségi zenét akar hallgatni az nem számítógépen keresztül fogja hallgatni, hanem normális hifi erősítőn keresztül, mivel lényegesen jobb a jel/zaj viszony mint számítógép esetében, amit nem hifi minőségű zenehallgatásra találtak ki. Innentől kezdve úgy gondolom számítógépbe komolyabb az én hangkártyám, mert több területen megállja a helyét mint az, amit linkeltél. A "reggelire megeszi" megállapítást sem igazán értem, mi alapján állítod, bár ettől függetlenül lehetségesnek tartom. Hallottad esetleg mind a kettőt onnan tudod? :U Szerintem egész komoly hangkártya számítógépes berkeken belül, és még mindig nem tudom, miért kellett lefikázni, amikor én csak annyit közöltem, hogy dinamikusabban meghajtja mint az iPhone. Ha nem a rosszindulat, és az irígység vezérelte a "kötekedésedet" akkor mégis mi?? :( Kicsit úgy hangzott ez, mint ha beírtam volna, van egy M3 BMW-m amit elértem saját erőből, te meg linkeltél volna a netről egy Ferrari-t, hogy jó jó a BMW, de a Ferrari gyorsabb. Kb. ez 15 évesek szintje. :U :B
Persze lehet, hogy neked mindenben jobb és erősebb a konfigod, és sokkal több mindent megtehetsz mint én, és persze jobban is állsz anyagilag, csak megkérlek, a jövőben ne linkelgesd nekem az ebay-t, csak hogy fölényeskedve bizonygasd mekkora ász vagy és mennyire értesz a dolgokhoz, mert ebből én már 33 évesen kinőttem. Ettől persze még fennakadok az irígységen, és a rosszindulaton, ami nem korfüggő...Ezért is lett ilyen hosszú a mondandóm.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#14059) Dave™ válasza zack (#14058) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem vitatkozom, pedig nagyon nem értek egyet veled. Arra reflektáltam, hogy egy X-fi minden, csak nem komoly hangkártya (zenére). Az E-MU 1616 meg a Prodigy HD2 az. Ezt a kártyát direkt játékosoknak adják el, azért is van rajta a fatality marhaság. Van egy 109dB-es jel/zaj aránya, ez majdnem annyi, mint amit a Realtek ALC889A alaplapi produkál (108dB). Ettől függetlenül persze valószínűleg jobb annál, de a komoly jelző maximum játékos kontextusban oké, zenére inkább komolytalan lesz már csak az upsample miatt is (48kHz). Nem azért mondtam, mert az enyém szebb/jobb/nagyobb, csak helyreigazításként, hogy a komolyabb jelző nem illik rá. Nem kell megsértődni meg ennyire túlreagálni. Inkább ez a 15 évesek szintje :U Mindig elfelejtem, hogy kivel lehet érdemben megvitatni dolgokat, és ki az, aki reflexből megsértődik. Oda is volt írva, hogy semmi bántó szándék nincs benne, csak az nem igaz, hogy egy komoly kártya lenne (szigorúan zenére, hangminőség tekintetében). Ha játékos szemmel nézzük úgy lehet, de abban nem vagyok kompetens. Részemről az off off. És irigy a fene, én nem játszom, nem hoz lázba sem az EAX sem a fatality, a zene pedig számomra 2.0, nem tudnék mit kezdeni egy sokcsatornás kártyával.

(#14060) Shufny válasza Dave™ (#14059) üzenetére


Shufny
őstag

X-Fi -nél nem kell resample, tudja a 44.1kHz -et. Ráadásul az egyik legjobb resample a piacon. Ezt már nem AB -zed ki mint a Live! -ot. A mi számít komolynak, meg megint értelmetlen, mert nyílván vannak komolyabbak a HD2 -nél is. Vonali szinten igazából nem hiszem, hogy olyan nagyon lemaradna az x-fi. A HD2 igazi előnye fülesnél az erősítő. Speciel én sem érzem érvnek a 7.1 -et, ha egyszer nincs hozzá rendszered, meg az EAX -ra is kiváncsi lennék, hogy mivel használja. Továbbá az snr most sem jelent semmit. A legjobb hordozható lejátszóknak 90 dB alatt van, mégse szarozza őket senki.

[ Szerkesztve ]

(#14061) Dave™ válasza Shufny (#14060) üzenetére


Dave™
nagyúr

Audigynél volt csak resample? Amúgy a HD2-nél az opampok nem csak a fejest erősítik, hanem a vonali kimenetet is, szóval nem csak fejhallgatóval van előnye. Valahogy mégsem szokták zenére ajánlani az X-fi-t érdekes módon, főleg nem ennyiért. Az AB-re meg ne vegyél mérget, az opamp cserét is lehet hallani (fejhallgatóval próbáltam), kétlem, hogy ennyire közel lenne hozzá. A HD2-t az E-MU 1616 szintjére hozták ki (ixbtlabs tesztje), már pedig az az E-MU és az X-fi ég és föld minden szempontból :U Vannak komolyabbak mindennél, de szerintem egy X-fi továbbra sem lesz komoly. Nem a Creative-al van bajom, mert az E-MU az. Csak ilyen játékos fatality parasztvakítások marhára nem egy ligában játszanak az előbbi kártyákkal, már ha a hangot nézzük. A 90dB-es SNR kártyák azért meg lehet nézni, milyen minőséget produkálnak. Lehet PC-n belül a PCI meg egyéb zajok miatt nagyobb SNR kell, mint egy hordozható eszközben.

[ Szerkesztve ]

(#14062) Shufny válasza Dave™ (#14061) üzenetére


Shufny
őstag

Nem is ajánlotta most senki. Az AB -t azt a resample -re mondtam. Az X-Fi -ben ez volt a legnagyobb újítás, hogy baromi jó a resample, amire mellesleg nincs is szükség, mert tud bit-matched -ben is lejátszani. Az alap opampok ugyanúgy szarok a HD2 -n, mint az x-fi -n. Árnyékolva szintén nincsen. Szóval ahol nem ajánlják az x-fi -t zenére (mivel már kb nem is kapni? Meg nincs támogatva.. meg ilyen apróságok), akkor már semmilyen belső hangkártyát nem kéne ajánlani, és lehetne mondani, hogy minek fizessem ki a sok stúdiós hülyeséget, amikor csak zenét akarok hallgatni. A fejes erősítőt meg gondolom kihagyja a vonali kimeneten, mert elég gáz lenne, ha nem. SNR -t azt remélhetőleg működés közben mérik, szóval benne van a PC zaja, de akkor inkább mondom azt, hogy 16 bittel 96dB az elméleti maximális dinamikatartomány.

Egyébként meg nem tudom, hogy miért beszélünk ilyen mérésekről. Ha a 668B 10dB -nél nagyobb púpjai nem zavaróak, akkor komolyan 0.01% THD különbségből fogjuk megmondani, hogy melyik szól jobban? Ráadásul sokkal? :F

[ Szerkesztve ]

(#14063) Dave™ válasza Shufny (#14062) üzenetére


Dave™
nagyúr

Na tényleg az utolsó ebben a témában, nem akarok már többet offolni: ok, azt elhiszem, hogy a resample-t nem hallom AB-vel. De a két kártyát biztosan meg tudnám különböztetni. Az alap opampok tényleg nem nagy számok (azért szarnak nem nevezném, elég nagy számban használják az NE5532-t audio célokra, hiába 70Ft/db), de még azokkal is súrolja a 1616m-et, és olyanra cseréled, amilyenre akarod, ha nem tetszik. Nem tudom hogy van bekötve, de az biztos, hogy az alap 3 opamp erősíti a vonalit meg a fejes kimenetet is. A plusz kettő forrasztott opamp meg jumperrel aktiválva erősíti csak a fejes kimenetet, 150ohm felett ajánlják. Nem is itt mondtam az ajánlást, hanem bárhol, ahol kártyákat ajánlanak. Valamit mégis számíthat az a dinamikatartomány, ha a jobbaknál 120+ dB van :U

A THD most hogy jött ide? Nem amiatt szól jobban, hanem a jobb DAC meg a műveleti erősítők miatt.

Nem X-fi-d van véletlenül? ;]

[ Szerkesztve ]

(#14064) G@ß! válasza Dave™ (#14063) üzenetére


G@ß!
őstag

Tudom h nem tőlem kérdezted, de nekem is emum van. :P

(#14065) Dave™ válasza G@ß! (#14064) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ilyened? :D

Jó is az ;)

(#14066) esox


esox
senior tag

Pár hete vettem itt az aprón egy Xears Powerball PB120PRO fülest.
Hangzása elképesztően jó, főleg az árához képest cirka 6000 pénz volt... Ezeleőtt soha nem volt fülhallgatóm csak fejhallgató (Sennh. HD-490), így elég furcsa volt az első egy-két alkalom, de most már összebarátkoztunk.Csodálatosan szólnak a mélyek és magasak is. A füles és kábel is nagyon rendeben van, az eladó gratis küldött hozzá extra gumiharanagokat. Csak ajánlani tudom.

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#14067) PartyShan


PartyShan
aktív tag

Sziasztok.

Nemrég vettem egy TDII fülest és a jobb oldaláról kiesett a fémrács. Még garanciális. Szerintetek erre vonatkozik a garancia? Ha igen valaki segít nekem érvényesíteni nyelvtudás hiánya miatt. Számla minden megvan.

Előre is köszönöm.

(#14068) Dave™ válasza PartyShan (#14067) üzenetére


Dave™
nagyúr

És még mondja valaki, hogy kevés a TD-ben a basszus :)

Küldök privátot :)

(#14069) raven12


raven12
senior tag

Huhú, elszaladtatok más irányba eléggé, próbálom a rám releváns információkra reagálni:

Tegnap este teljes csöndben elővettem a Sennheiser fülesem ismételten, elkezdtem zenét hallgatni, és arra jöttem rá: Hozzám mégiscsak közelebb áll a naturalista, nyers hangzás, mint a színes agyonbasszusozott dolog. Tudniillik szinte beleborzongtam amikor. Na mind1 szóval amikor az egyik Dream Theater számban beütött az elektromos gitár, annyira jó volt :)

Ebből XR lesz.

Aki meg felajánlotta, hogy megmutatja az N2+M2-t, köszönöm szépen, de nem Bp-n lakok :D Ha ott laknék, elmennék Dave-hez tesztelni.

Szerintem maradok az XR-nél, aztán meg az mp3-ból Sansa Fuze lesz, mert az, ha nem is egy navigációs csoda, de milliárdszor jobb sok másiknál. Gyorslépegetés, teljes ID3 tag megjelenítés egyszerre, playlistek, EQ, minőség, más nem kell.
Dave-nek meg kösz, hogy ajánlotta a haverját, valszeg nem mentem volna bele az üzletbe, mert csak előreutalással van kibékülve, de ha Te mondod, hogy megbízható, akkor megbízok benne.

[ Szerkesztve ]

(#14070) Dave™ válasza raven12 (#14069) üzenetére


Dave™
nagyúr

A félreértés elkerülése végett: nem a haverom, ennyire nem ismerem, csak tőlem vette azt az XR-t, és az elsők között, előre fizetett, bőven a füles megérkezése előtt, abszolút korrektnek és megbízhatónak tartom. Szívesen ajánlom a vele való üzletelést, ezért is javasoltam neked, mert bár nem tudom mennyiért adja, gondolom a piaci új ár alatt, és mivel gyakorlatilag csak ki lett próbálva, ezért piszok jó vétel (az új árán is az, hát még így :) ). Egyébként a fórumon bevett szokás az előre utalás (a hardverapró javaslata ellenére is), hiszen az utánvétnél már sokan bukták a postaköltséget, mert nem vették át a csomagot, ráadásul az aránytalanul drága is a füles árához képest. Szóval teljesen önzetlen volt részemről a dolog, ezt muszáj kiemelni, még mielőtt megszól valaki :) Színezetlen és kiegyensúlyozott karakterben nagyon ott van az XR, ha meg kell mély-kiemelés, hát teszel rá eq-val. TD-vel ezt nem kellene, de az meg színezett és kevésbé lesz részletes pont a más karakter miatt. Sajnos hibrid megoldás (ebben az árkategóriában) nincs, vagy ez vagy az, választani kell :)

[ Szerkesztve ]

(#14071) Bushmann válasza raven12 (#14069) üzenetére


Bushmann
tag

Szerintem jól döntöttél mind lejátszóban, mind fülhallgatóban. Nem fogsz csalódni bennük. Valószínűleg :D

(#14072) Bushmann válasza raven12 (#14069) üzenetére


Bushmann
tag

....habár én a Brainwavz M1 fülest ajánlottam volna. Nekem nagyon bejött, és másoknak is....
De az Xr-re is igaz ez persze.

(#14073) raven12


raven12
senior tag

Aham, valami, ami valószínűleg kevésszer, vagy soha nem volt érintve a témában - most figyeljetek:
Fülzsír. :DD

A szonyi in-ear fülesemnél előjött, hogy a rácsozat, ami valami szintetikus szövetvalami lehet, szépen lassan megtelt fülzsírral.
Félreértés ne essék, egyáltalán nem tartom higiéniátlanul a fülemet!
De sajnos elkerülhetetlen, hogy kicsit olyan maradjon a fül, még akkor is, ha minden nap pucolom (akkora luxusban meg amúgysem élek), akár véletlen is.
Hát ez valószínűleg ilyenkor rá fog kerülni a fülesre.
Pucolni gondolom nem, vagy nagyon nehezen és részlegesen lehet.
Ráadásul ahogy nézem, a Xears-oknak fémrácsozatuk van, ami még csak meg se fogja az összes zsírt, mint ahogy a szálas szövet a sony-n.

Akkor mégis mit csináljunk ennek minél hatékonyabb megelőzése érdekében, illetve mennyire árt a fülzsír a fülesnek?

(#14074) raven12 válasza Bushmann (#14072) üzenetére


raven12
senior tag

Azzal a bajom csak az, hogy minek költsek 16ezret M1/2 + N2 kombóra, ha 14-ből vehetek Xears XR+Sansa Fuze-t?
Fogalmam sincs, hogy az XR és az M1/2 közül melyik a jobb, bár ha lehet egy sanda gyanúm, szerintem az XR az. Viszont amiben biztos vagyok, hogy a Fuze a saját elvárásaimhoz képest sokkal jobban teljesít, mint az N2. Mivel irdatlansokat szoktam a menüben barangolni, playlisteket beállítani, stb, így az N2-nél szerintem csak veszekedés lenne, az ilyen kicsi képernyőjű gombos dolgok nem a tökéletes navigációról híresek.

(#14075) Dave™ válasza raven12 (#14074) üzenetére


Dave™
nagyúr

14-ből veszel egy Fuze-t meg egy XR-t? Akkor nagyon ügyes vagy, az tényleg piszok jó kombó ár :D Szerintem is jobb az XR, de én ugye csak azt hallottam a kettő közül :)) A fülzsíros dologra az első szabály, hogy a lehető legtisztábban kell tartani a füled és a gumiharangot. Nekem ezzel így belülre soha semmi nem kerül. Ha mégis így lenne, van, aki belemártja alkoholba, és ezt nem javaslom, helyette inkább egy fültisztító pálcikát érdemes alkoholba mártani, és függőlegesen vagy lefele tartva a fülest a rácsot finoman "átmasszírozni" vele (ne túl erősen). Nem kell tocsognia a vattának alkoholban, csak legyen nedves. Így a membrán sincs veszélyeztetve és tiszta is lesz. Mások a fél fülest belemártják, én azt nem tenném, több okból sem. Egyébként amelyiken szövet van a fém rács helyett, az sokkal problémásabb ilyen szempontból, azt talán belemártanám fejjel lefele, de végig úgy tartva és nagyon óvatosan. A radiátor mellé rakni sem okos dolog utána, elpárolog az hamar szobahőmérsékleten. Ezekkel lehet vitatkozni persze, de én így csinálom, ha valamiért meg akarom tisztítani :)

(#14076) Bushmann


Bushmann
tag

Ahh, micsoda fülzúgásom van. Éppen járatok -(egy fülest)- rózsaszín zajjal és amikor leállítom a zajt, rendesen hallom tovább a sípolást a fejemben. Kellemetlen.

[ Szerkesztve ]

(#14077) raven12 válasza Dave™ (#14075) üzenetére


raven12
senior tag

Hát ha minden jól megy, attól, akit ajánlottál, meg tudom szerezni 7-ért (ha nem, van valaki, aki 4-et rendelt, és 7200/db áron eladna 2-t, amiben már a posta is benne van, csak egyelőre nem tudom, hogy milyen típust rendelt, de ha TD vagy XR, akkor teljesen újan 7,2-ért eléggé nagyonjó, bár kétlem), a 2 gigás Fuze meg ebayről 6000+1k posta.

(#14078) Dave™ válasza raven12 (#14077) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez gondolom a régi Fuze lesz. Annak a kezelése tényleg nem a legjobb, volt olyanom, de amúgy ezt az árat röhögve megéri. Az XR nem kevésbé :) Korábban 22 € volt az XR a xears.com-on, gondolom akkori az a hirdetés is, de kívánom, hogy összejöjjön :K

Bushmann: óvatosan, a fül nem nagyon érzékeny. Én még mindig azt mondom, zenével a legjobb járatni. Tény, hogy valamivel gyorsabb a zaj, de addig nem is tudod használni, meg nem hallod az "evolúciót".

Én hallom, ráadásul szép fokozatosan teljesedik ki, nem x óránként belehallgatva :) De ez "vallási kérdés", mindenki úgy csinálja ahogyan szeretné. Egy biztos, ugyanaz a hatás zenével is, ergo picit jobban fel van fújva a dolog, mint indokolt lenne :)

[ Szerkesztve ]

(#14079) bigmasterg válasza Bushmann (#14076) üzenetére


bigmasterg
addikt

A zaj nem azért van, hogy hallgasd. :DDD
Azt indítsd el rajta és rakd le. :)

(#14080) Bushmann válasza Dave™ (#14078) üzenetére


Bushmann
tag

A fejlődést pont úgy nem hallom, ha zenével járatom, miközben hallgatom. Akkor hallom igazán, ha időközönként hallgatok bele.

(#14079) bigmasterg: Leraktam én, de így is idegesítő. Dehogy fogok zajt hallgatni direkt. Bár kezd egyre jobban tetszeni. Lehet nem is fogok mást hallgatni rajta :)

[ Szerkesztve ]

(#14081) válasza Dave™ (#14063) üzenetére



őstag

Most már engem is kezdesz felbosszantani, pedig birkatürelmem van.
Shufny arra akarta felhívni a figyelmedet, hogy még a jobb hangkártyák - legalább is a pár 10k-s ársávban - kalap s@rt sem érnek. Erre fel Te elkezded a csúsztatás szokás szerint, és beszélsz az erősítési tényezőről amit a nagy belső ellenálású - 150 Ohmf feletti fülesek meghajtására szólgál. A Te szavaddal élve, "ez most hogy jön ide?" Mi köze a hangminőséghez?

"16 bittel 96dB az elméleti maximális dinamikatartomány." Shufny

Shufny a 16bit-es zenei formátum dinamikai korlátjáról, beszélt.

Erre Te: Valamit mégis számíthat az a dinamikatartomány, ha a jobbaknál 120+ dB van

Igen, ér. A hangkártyáknál. :U Nagy felbontású zenei anyagoknál - DSD 1bit 64fs, 128fs, DXD 352,8kHz 8fs - kétcsatornás rendszeren akár 120dB felett is lehet a dinamika.

A THD most hogy jött ide? Nem amiatt szól jobban, hanem a jobb DAC meg a műveleti erősítők miatt

Valóban, és még nagyon sok más miatt. Ez a válaszod is remek példája a csúsztatás magasiskolájának, mert megcáfolhatatlan, és ismét neked van igazad, de mint mindig másról beszélsz.
Shufny audiofhile szemszögből közelíti meg a témát, amit Te nem tudsz követni.

Te mindent meg tudsz magyarázni, csak akik egy kicsit is értenek hozzá azok kapják fel a vizet. A stilusod meg kicsinyes, lekezelő, de vigasztaljon az a tudat, hogy nem egyedül Te érzed itt, aki mindent megmondó szerepben tetszeleg.

[ Szerkesztve ]

(#14082) Dave™ válasza (#14081) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem először is nyugodj meg. Utána a pár 10k-s sávban vannak félprofi, otthoni stúdió kártyák, ESI Maya44 és Juli@ pl. tehát nem kell őket lenézni.

Erre fel Te elkezded a csúsztatás szokás szerint, és beszélsz az erősítési tényezőről amit a nagy belső ellenálású - 150 Ohmf feletti fülesek meghajtására szólgál. A Te szavaddal élve, "ez most hogy jön ide?" Mi köze a hangminőséghez?

Ezt te most nagyon csúnyán félreértetted, a Prodigy HD2-ről beszéltem, amin van 3 műveleti erősítő, ami a vonali kimenetet és a fejhallgató kimenetet is erősíti. Ezek cserélhetőek házilag is. Plusz van két JRC4580-as erősítő ráforrasztva, amit két jumperrel lehet aktiválni, a gyártó ezt 150 ohm feletti fejhallgatókhoz javasolja, ezt írtam én is. Nem értem miért kell rátámadni az emberre, elég nehéz lehetett a te verziódat kihozni belőle :(( Ezt kellett volna végigfutni.

Valóban, és még nagyon sok más miatt. Ez a válaszod is remek példája a csúsztatás magasiskolájának, mert megcáfolhatatlan, és ismét neked van igazad, de mint mindig másról beszélsz.
Shufny audiofhile szemszögből közelíti meg a témát, amit Te nem tudsz követni.

Te mindent meg tudsz magyarázni, csak akik egy kicsit is értenek hozzá azok kapják fel a vizet. A stilusod meg kicsinyes, lekezelő, de vigasztaljon az a tudat, hogy nem egyedül Te érzed itt, aki mindent megmondó szerepben tetszeleg.

Ehhez gratulálok és no comment, a személyeskedés magas iskolája :((

(#14083) G@ß!


G@ß!
őstag

Gyerekek!
Ahelyett hogy vitatkoznátok, szépen mondjátok el, hogy miről is beszéltek.
Sokan csak pislogunk, hogy mizu.
Kezdjük az elejéről, rendben? :B

Bár ennyi erővel átugorhatnánk a HIFI részlegre is... Nos?

[ Szerkesztve ]

(#14084) válasza Dave™ (#14082) üzenetére



őstag

Örülök, hogy nem sértődtél meg, de nem értettem félre. Tényleg nem akarok ezen rugózni, de mi az, hogy a fejhallgató kimenetet is erősíti? Amiről beszélsz az a előfok, op amp ami nagy feszültségerősítéssel rendelkezik, szimetrikus bemenettel, és aszimetrikus kimenettel. A legnagyobb baj, hogy visszacsatolása van. Ha ráadásul erre van rákötve a fejhallgató kimenet, és nincs külön fejhallgató erősítő, elég szomorú.

Ahogy írtam az elöző hozzászólásomban is - "erősítési tényező" - rövid-zárak beiktatásával elindított erősítőkkel állíthatók be ahhoz hogy a nehezen hajtható (150 Ohm) fejhallgatók is kifussák magukat.

Ha komputer audióról van szó, akkor munkaállomásban kéne gondolkodni, ha azt szeretnénk, hogy tényleg jól szóljon.

Legalább úgy mint egy 20k bakelit lemezjátszó. :D

[ Szerkesztve ]

(#14085) dudika10 válasza G@ß! (#14083) üzenetére


dudika10
veterán

Ha elmondod mire vagy kíváncsi én például szívesen elmondom a véleményem akármelyik topikban ahol szívesen elolvasod. ;)

(#14084) SÖ: minek húztad alá az aszimmetrikust? Mutass egy szimmetrikus fül/fejhallgatót.

Egyébként meg nem értem mit pattogtok a hangkártyákon. Az gondolom senkinek nem kérdés, hogy vannak jobbak meg vannak rosszabbak akár azonos áron akár különböző áron.
Nem tudom ki mondta, hogy számítógéppel nem lehet elég jó minőséget elérni, de ez elég nagy baromság szvsz. A belső hangkártyák minőségével sincs semmi gond.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#14086) G@ß!


G@ß!
őstag

Dudika:

Konkrétan arra vagyok kíváncsi, hogy ha van egy 44,1khz-es szám amit lejátszok egy hangkártyán keresztül, akkor mit jelentenek ezek a resample, meg ilyenek.
Gondolom itt valami olyasmiről szól ez az egész, hogy ha a hangkari nem tudja ennyin lejátszani, akkor kell "konvertálnia" pl 48khz-esre, emiatt történik valamilyen minőségromlás.
És amelyik hangkari egy az egybe lejátssza, az ugyanúgy adja vissza, nemde?

[ Szerkesztve ]

(#14087) Dave™ válasza G@ß! (#14083) üzenetére


Dave™
nagyúr

0. zack a játékra kihegyezett X-fi-t komolyabb hangkártyának titulálta, erre bátorkodtam megjegyezni, hogy szerintem nem túl komoly, inkább középszerű, vannak olcsóbban komolyabb kártyák is. Persze aki játszik meg kell a sok csatorna annak nyilván nem lesz jó.
1. zack ezen besértődött, pedig semmi rossz szándék nem volt benne, csak én a komolyat zenére értelmezem, az X-fi meg elsősorban nem arra van kihegyezve. Sajnálom ha félreértett, direkt ki is emeltem, hogy nem bántó szándékkal mondtam.
2. Shufny-val diskurálgattunk, ő erősen szakmai szempontból az elvi határok irányából közelítve, én meg az alapján, amiket olvastam fóumokon, illetve teszteken (pl. a már korábban említett ixbtlabs). Zenére ezen az áron a head-fi-n sem X-fiket ajánlanak, hanem Xonar meg HD2 rendszerint az ajánlás. Ekkor merültünk bele a HD2 bizonyos aspektusaiba is, erről tettem egy rövid kitérőt.
3. Ez utóbbira reagált SÖ számomra minősíthetetlen stílusban, ráadásul a jelentős részét sikerült abszolút félreértenie, gondolom a szándék már megvolt, csak kellett valami támaszkodó.

Nem lenne nehéz kontráznom SÖ pl. a wavre kontra FLAC meg hasonlókkal, szóval kérlek kulturáltabban és személyeskedés nélkül fejezd ki magad, tőlem nagyon távol áll ez a stílus :((

: pedig erősíti, egyrészt sokan sok helyen leírták, másrészt ha kiveszem az opampokat iszonyat halk lesz a fejes kimenet is, harmadrészt fejhallgatóval is hallom az opamp cserét, nyilván van köze hozzá. 12 ilyen kártya ment már át a kezeim között, rengeteget olvastam is utána a head-fin meg egyéb helyeken, én tudom miről beszélek, nem kell élből hülyének nézni a másikat :((

dudika10:

Nem tudom ki mondta, hogy számítógéppel nem lehet elég jó minőséget elérni, de ez elég nagy baromság szvsz. A belső hangkártyák minőségével sincs semmi gond.

Nem én mondtam és totálisan egyetértek veled. Érdekes módon elég sokan elég komoly rendszerekhez is használnak PC-t forrásként, meg mondjuk az ESI, M-AUDIO, E-MU (Creative) is megél valamiből a home studio kártyákkal. Vitatkozni felőlem lehet azon is értelmes hangnemben hogy kék az ég meg zöld a fű, csak ne ilyen támadó és alattomos stílussal, mert ez visszataszító. Ha visszagondolunk a Flac kontra Wav tévedésre ami teljesen egyértelműen orbitális tévedés én teljesen korrekt módon írtam le, hogy az nem lesz jó. Na mindegy, nem is idegesítem magam. Ez utóbbiak persze nem neked szóltak, csak általánosságban :)

[ Szerkesztve ]

(#14088) G@ß! válasza Dave™ (#14087) üzenetére


G@ß!
őstag

Értem.
Természetesen a xonar sincs olyan jó mint egy e-mu (pl. 1212).
Ezt sokkal komolyabb (avx.hu/forum) fórumon vitatták meg. Bár igazából nem vita volt ez, hanem kijelentés. :B

(#14089) dudika10 válasza G@ß! (#14086) üzenetére


dudika10
veterán

Ez régen volt szempont, ma már nem az, mert szinte az összes kártya képes 44,1kHz-en lejátszani, a legtöbb felvétel meg a mai napig így készül.
De konyhanyelven annyi a lényeg amennyit írtál.

Dave™: nekem mondod? Nekem aztán senkivel nincs gondom, fórumtársunkkal sincs, ez az Ő tévképzete, hogy én Őt támadni szeretném, én mindenkinek hasonlóan cinikus/ironikus jellegű hozzászólásokat írok amikor hülyeséget mondanak, általánosítanak, vagy egyáltalán nem támasztják alá a hozzászólásukat. Tetszik, nem tetszik ilyen a stílusom. De mégis egyesek személyes támadásnak veszik. :)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#14090) Dave™ válasza (#14084) üzenetére


Dave™
nagyúr

Tessék, parancsolj, az audiotrak írta, ők gyártják, csak tudják mit beszélnek:

Re: Prodigy HD2 Advance SE OP-Amp Voltage & Usage

by audiotrak » Tue Nov 09, 2010 4:13 am
Hello.

All DIP OPAMP on PRODIGY HD2 ADVANCE SE affects the Line out and the headphone out.
Thanks.

[link] 4. hsz.

Nyilván nem értenek hozzá és hülyén tervezték meg a kártyát :U

[ Szerkesztve ]

(#14091) válasza Dave™ (#14087) üzenetére



őstag

Ez utóbbira reagált SÖ számomra minősíthetetlen stílusban, ráadásul a jelentős részét sikerült abszolút félreértenie, gondolom a szándék már megvolt, csak kellett valami támaszkodó.

Szerintem sokan nem értik miről beszélsz, még Én sem, pedig semmi szakmai nincs benne.

Attól, hogy sokat mondogatod, még nem lesz igaz.

Nem lehet, hogy üldözési mániád van?

(#14092) válasza Dave™ (#14090) üzenetére



őstag

Én nem azt vonom kétségbe amit állítasz ezzel a kártyával kapcsolatban :W de ez úgy ahogy van .....

Minőségi hangról volt szó, ahol Shufny a maga szerény módján megkontrázott, de Te csak kötöd az ebet a karóhoz. :W

Ezzel Én befejeztem

(#14093) Dave™ válasza (#14091) üzenetére


Dave™
nagyúr

Utolsó off, csak hogy lásd, mit kifogásolok:

Ez a válaszod is remek példája a csúsztatás magasiskolájának, mert megcáfolhatatlan, és ismét neked van igazad, de mint mindig másról beszélsz.

Nem csúsztattam, te meg személyeskedsz. Sehol nem írtam, hogy ez tény meg tuti így van, amiben nem vagyok 100%-ig biztos, mindig feltételes módban írom, ha nem vetted volna észre.

Shufny audiofhile szemszögből közelíti meg a témát, amit Te nem tudsz követni.

Személyeskedés 2.

Te mindent meg tudsz magyarázni, csak akik egy kicsit is értenek hozzá azok kapják fel a vizet.

Nem tudok és nem is akarok. Csak az alapján írok, amiket olvastam máshol, jóval hozzáértőbb emberektől, pl. az ixbtlabs tesztelői, vagy a fórumos ajánlások.

A stilusod meg kicsinyes, lekezelő, de vigasztaljon az a tudat, hogy nem egyedül Te érzed itt, aki mindent megmondó szerepben tetszeleg.

Még ha az is lenne veled szemben biztosan nem volt az, a te hsz-ed ellenben meg igen. Rettenetesen lekezelő. Amúgy senkivel sem voltam lekezelő, Shufny-val érdekes módon teljesen kulturált hangnemben tudtunk beszélgetni. Szerintem nem én vagyok, aki mindig mindent jobban tud mindenkinél... :U

Amit meg a HD2-ről írtam az tény, csak te helyezted teljesen más kontextusba, mint amiben íródott.

Csupán ennyi volt a problémám. Persze egyszerűbb mondogatni hogy nem érted a problémát, mint elnézést kérni a kirohanásért és a stílus miatt :W

(#14094) Dave™


Dave™
nagyúr

ljokerl head-fi-s IEM tesztje tegnap bővült a Meelectronics M16 & RX11-el

Kényszerű ON hogy végre megszakadjon az OFF áradat.

(#14095) Kleroo válasza Dave™ (#14093) üzenetére


Kleroo
veterán

No igen. Egyre többen vannak,akik hűdemegmondják az igazat... :S

Ezt az vegye magára,akinek ingje :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#14096) Dave™


Dave™
nagyúr

Hopp mit találtam :)

9mm Mylar driver - Rhyme

A Xearsekben tuti nem ez van, mert azoknak a közepes "lyukas", ennek meg ott pont nem. A bekarikázott lyuk hátul a "nyitott" kialakítás? (Sok fülesen ugye hátul vagy alul minimálisan nyitott a ház).

És ugyanettől a gyártótól egy Xears PB120PRO-ra kísértetiesen hasonlító füles :)

Az oldal azt hiszem ua. mint amit Xabi78 linkelt múltkor, csak most másként kerestem.

[ Szerkesztve ]

(#14097) Shufny válasza Dave™ (#14096) üzenetére


Shufny
őstag

Múltkor olvastam, hogy elvileg az TD a kábelnél nyitott. :F Valahogy meg tudjátok ezt erősíteni? :) (pl reagál-e, ha ráfogjátok a kábelre a "szoknyát")

Az olcsó Meelec -ek közül szerintem az M21 érdekesebb. Igazából mondjuk akkor lesz, ha esetleg leesik az áruk annyira, mint a M6/9 -nek. Remélhetüleg majd tudok kérni kölcsön egy Alphát, mert nincs igazán mihez hasonlítanom az M9 -et.

A hangkártyás dologra: Én csak azt akartam mondani, hogy teljesen igazad van, hogy nem "komoly" az X-fi, viszont téves infókat mondtál róla, és fogalmam sincs, hogy honnan szeded, hogy kifejezetten szar. Ráadásul, ha ugyanúgy ebayről veszed, akkor kevesebb, mint a fele árban a HD2 -nek, szóval mivel még nem is támogat semmi kommersz dolgot a Prodigy, elég szégyen lenne, ha még jobban sem szólna. Viszont nem azért szól jobban, mert nagyobb az SNR -je, mint ahogy a jó füles sem azért szól jobban, mert 20kHz fölé megy. Azért nem ajánlák már, mert a Xonar nem rosszabb, és a Creative már nem tőrődik a hangkártyáival, így lehetnek vele problémák. Én személyesen nem tapasztaltam még semmit, de sokaknak rosszalkodnak. Közvetlenül fülest rákötve elhiszem, hogy elvérzik, de erősítő előtt már más a helyzet. A HD2 is csak egy budget kártya, és ebbe gyanítom nem fér bele egy olyan laktató reggeli, mint egy X-Fi.

Nekem az jött le, hogy gamer füles kategóriába sorolod, amikor inkább tartozik olyan kategóriába, mint egy Sennheiser füles. Közismert és mindenütt kapni. A kevésbé vakító és ismert márkáknál viszont természetesen a lényeget (hangminőség) olcsóbban megkapod.

Na meg fölhozni, hogy nekem X-Fi -m van. Nem is titkoltam egy pecig sem, csak a téves érveidre reagáltam. Főleg nem értem, hogy miért mondtad ezt, amikor te hoztad fel a témát a fülhallgató topicban. Úgy, hogy HD2 -d van, és még csak azt sem mondtam, hogy rosszabb az enyémnél.

Az audiofil szót meg feljtsétek el légyszives, vagy legalább rám ne használjátok. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#14098) Dave™ válasza Shufny (#14097) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ott a pont, valóban nyitott a kábelnél (a szigetelés és a kábel között van egy minimális hézag), és ha csak nem bénáztam el (mondjuk elmozgott), igen, megváltozott a hang összefogva :)

Hangkártya: nem mondtam, hogy az X-fi szar, csak azt, hogy középszerű, semmi kiemelkedő (az árkategóriájában, amit én 150 dollárnak véltem a linkelt cikk miatt). Hallani nem hallottam, pusztán a fórumos ajánlások vélemények alapján, hozzácsapva a zenei képességeket. Komolynak zeneileg szerintem továbbra sem nevezhető, én ide korábbiakat sorolnám (E-MU, HD2, ESI stb.), de ez nyilván nézőpont kérdése. Az upsample téves volt, valóban, azt hittem örökölték azt is. Szerencsére nem. Az SNR a DAC-hoz kapcsolódik, nem? És a DAC az egyik fő különbség hangban. Ettől még lehet, hogy semmi köze érdemben hozzá, de mindig mérik RMAA-val, és eléggé kiemelt figyelmet kap. Nem tudtam, hogy X-fid van, sorry. Csak poénból írtam. Ezek szerint beletrafáltam :) Egyébként igen, valóban gamer kategóriába soroltam, sokan sokat szidják úgy általában is a creative-ot meg az X-fiket is. Anno az Audigy4 pl. ua volt mint valamelyik kettes, meg ugyanezt eljátszotta valamelyik X-fi-nél is. A support pedig talán a legrosszabb az összes közül. Sajnos a Creative túl sokszor eljátszotta már a bizalm(am)at, pedig régen én is szerettem. A ZEN-t még ma is :D

Egyébként bölcsebb lett volna csöndben maradnom, mert teljesen relatív kinek mi a komolyabb. Ha tudom, hogy ekkora vita lesz belőle, biztosan nem fejtem ki a véleményem. Nem is miattad, mert elég jól megbeszéltük, csak zack ugye támadásnak vette, SÖ meg... hagyjuk. Legközelebb majd inkább megtartom magamnak, pedig csak egy apró megjegyzés volt eredetileg is. És ugye véletlenül sem felvágni akartam a HD2-vel, 60 dollár volt, "majdnem" egy Xonar DG ára.

Szerk: megnéztem ebayen - bár most haldoklik - de 100 dollár az az X-fi Fatal1ty Pro, ha jól értem te azt mondod hogy fele a HD2 ADV DE-nek, tehát 50. Hol? :F

[ Szerkesztve ]

(#14099) zack


zack
nagyúr

Nem gondoltam hogy ilyen vitát gerjeszt, a felháborodásom, nem szoktam ilyen dolgokon fennakadni, de jólesett hogy volt aki idézőjelben mellém állt elsősorban szakmailag. Nekem az emberi oldala nem tetszett, sajnos a szakmai részéhez hülye vagyok. De ezt vállalom, és nem okoskodok. És persze nem esik nehezemre, azt mondani másokra hogy bizonyos területeken jobbak nálam.
Azt meg nem fogadom el magyarázatként, hogy "nem rosszindulatból", majd az ezek utáni mondatokból sugárzik a fölényesség és a pökhendiség, amit velem szemben elő lehet adni, mert mint írtam kevés vagyok szakmailag de Shufny és SÖ-vel szemben már nem igazán lehet ezt elsütni, mert ők azért szakmailag is átlátják.
Persze amikor szakmailag bebizonyosodik, hogy nem (Dave) az "atya úr isten", akkor minden egyéb véleményből inkább a személyeskedést ragadja ki, mert ez sokkal egyszerűbb, mint azt mondani, "ilyen mélységekben már én is kevés vagyok".
Szánalmas.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#14100) Dave™ válasza zack (#14099) üzenetére


Dave™
nagyúr

Kérlek mutasd már meg azt a fölényességet. Egyedül abban volt némi gúny, hogy te általános/játék felhasználásra gondoltad komolyabbnak (előre kizártad a komolyabb ("hi-fi", home studio kártyák) kategóriát), ami szerintem paradoxon, mert a komolyabb kártyák nem játékra vannak meg nem is sokcsatornásak. Én sajnálom, hogy mindent reflexből támadásnak meg rosszindulatnak veszel. Nem fogom veled szemben kifejteni a véleményem, mert nem az első eset, hogy félreértetted. Múltkor az XR-Xcape is hasonlóan csengett le mhorvat cikkénél. Ha nem tudod úgy értelmezni, ahogyan szánom, akkor inkább megtartom magamnak és nincs vita. Egyébként semmit sem állítottam mélyen szakmailag fixen, feltételes módban volt. A személyeskedést meg nem kellett kiragadni, SÖ hozzászólása töményen erről szólt. A végére meg no comment, lenne mit, de kár folytatni.

Olvasgatnivaló

It's hard not to gloat over Creative in this respect. They have been using the same CS4382 converters since Audigy 2, which allowed the integrated audio systems to catch up with the latest X-Fi models in their characteristics. They cannot boast of Creative cards' great advantage over integrated audio in terms of SNR anymore.

We've got interesting results. Our Microlab SOLO 6 speakers did not reveal much of a difference between these three devices. The integrated audio ALC889A is practically no worse than X-Fi in terms of audio quality.

dudika10: én boldog lennék, csak erre még muszáj volt reflektálni. zack megint nem azt kerekítette ki belőle, amiről szólt. A hsz-eddel meg egyetértek, bár az RMAA-t passzolom, abból csak azt látom, hogy előszeretettel használják.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.