Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15501) themebuilder válasza didros (#15499) üzenetére


themebuilder
senior tag

Van ugye Mp3 lejátszók.. melyiket? topic is.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15502) Bici válasza Xabi78 (#15498) üzenetére


Bici
félisten

Xabi78, Dave: Köszi, már Luissimo-val lebeszéltük. :K :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15503) mrlujoak válasza Xabi78 (#15498) üzenetére


mrlujoak
veterán

Szia!

Ha Bici kolléga nem élne a felajánlásoddal, én szívesen kölcsönvenném a fülesed.
Természetesen maximális odafigyeléssel.

Én most úgyis várom a netről megrendelt Sony kábelhosszabbítóm (MDR-EX700 alsórész), így a SE HPM-70-es felső részét nem használom.

Addig viszont szívesen kipróbálnám a fülesed.

mrlujoak

szerk: most látom, nem él a felajánlásoddal Bici fórumtárs, így én szívesen kipróbálnám

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#15504) Xabi78 válasza mrlujoak (#15503) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Ha jó Neked a Zuglói átvétel, minden további nélkül viheted :)

X.

Cave canem!

(#15505) mrlujoak válasza Xabi78 (#15504) üzenetére


mrlujoak
veterán

Ezer hála, és miegymás.

Igen, Árkád előtt teljesen jó, ha neked is.
A többit PÜ-ben.

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#15506) Davey7


Davey7
senior tag

Brainwavz m1(8000Ft) vagy Sennheiser CX 400-II Precision (7000Ft)? Vagy van esetleg ilyen aron,jobb?

(#15507) Peti66 válasza Davey7 (#15506) üzenetére


Peti66
senior tag

100x jobb az M 1,mint a CX400 II :K

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#15508) Shufny válasza Davey7 (#15506) üzenetére


Shufny
őstag

M1 természetesen. Ha rákeresel, akkor szerintem egyértelmű. Szóbajöhetnek a divatos Xears -ek (TD vagy XR) illetve az M2 is le van árazva most. Vannak annyira közel minőségben és annyira távol karakterben, hogy abszolút ízlés kérdése legyen. Találsz több leírást is róluk a topicban. Ja és persze a ProAlpha is. :) (egyébként a CX21 is megemlíthető.)

Meg is érkezett az első review (joker -től :P) a DDM utódjáról. Úgy tűnik végre sikerült használhatóan kialakítani. Review: Radius HP-TWF21 (aka W n°2)

Közben felkerült a Denon AH-C360 a tervezettek közé. Én nem várok tőle semmi jót, de mostanában többen kérdezgették, hogy mi a helyzet a Denon -nal.

[ Szerkesztve ]

(#15509) Davey7 válasza Shufny (#15508) üzenetére


Davey7
senior tag

Na most kicsit elbizonytalanodtam... M1/M2/Pro Alpha.... Arban kb. ugyanott vannak,tudasban nem tudom. Ezek kozul kellene valamit valasztanom. Az Xears-ek kiesnek,mert nagyok,en meg jobban szeretem a kis fulest,ami nem log ki annyira a fulbol.

Olvasgattam teszteket,de nem sok kulonbseg lehet ezek kozt.

(#15510) DemonDani válasza Davey7 (#15509) üzenetére


DemonDani
addikt

Az M1 művészlélek, kiegyenlített szép, de visszafogott mélyek, csilingelő magasok, sok sok részlet. A PAlpha populárisabb, "élményibb" több mély, kevesebb részlet, kicsit V.írt róla Xabi az M2 meg talán a 2 összegyúrva, persze nem minden jó, de aranyközépút. és akciósan annyi mint a többi, ne feledd! szóval amúgy nem ennyi lenne, ez valós akció nem paraszt vakítós ;)

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#15511) Shufny válasza Davey7 (#15509) üzenetére


Shufny
őstag

Miért ne lehetne közüttök sok különbség?

DemonDani: Viszont az M2 az anyaghasználata, és a legpopulárisabb karaktere miatt ennyi. Technikailag nem jobb a másik kettőnél. Bicinek pl jobban tetszett nála a ProAlpha. Én az M2 -t tartottam meg, mert különlegesebbnek éreztem az M1 -nél. Amit az M1 tud, azt sok füles tudja jobban (persze jóval drágábban). Az M2 kiemelése meg elég egyedi. A kialakítását is jobban szeretem, bár pont ez akadájozza meg, hogy annyira be lehessen nyomni, mint az M1 -et. ProAlpha -t még nem hallottam, de a leírások alapján nem nekem való.

[ Szerkesztve ]

(#15512) DemonDani válasza Shufny (#15511) üzenetére


DemonDani
addikt

nekem kifejezetten tetszik az M1 kialakítása, hogy szépen beilleszkedik a fülbe, így sosem félel, hogy bele ne akadjon valamibe (sisak, sapka) nem is zavar ha sapkát húzok, nem változik meg a helyzete sem, csak egy ki&@#tt fülpántot kéne szerválnom :K fül mögiben tartom, mert nagyon zavarnak a zajok

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#15513) mrlujoak válasza DemonDani (#15512) üzenetére


mrlujoak
veterán

Még az MDR-EX33LP-vel volt, hogy pont fordított helyzet alakult ki.
Olyannyira kicsi a driver háza, hogy a behelyezett bogyók szinte csak oldalról látszódtak, kivenni - az alakja miatt - lényegében csak a zsinórjánál fogva lehetett...

Az a pár alkalom, amíg használtam, mindig parás volt a kivételnél, aztán rájöttem, hogy nem terhelem túl a vezetéket a kivételnél... :U

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#15514) Luissimo válasza mrlujoak (#15513) üzenetére


Luissimo
veterán

ez olyan pont mintegy borsószem a fülben.
És mivel piszkáltad ki? Rányomtál elől a füledre az újaddal, vagy fülpiszkálópálcikával??

@ DemonDani !!
Figyu, a PL30-hoz jár fülpánt, keress egy olyan tulajt, aki nemhasználja és vedd meg tőle.
Én nemvagyok erre alkalmas, merthogy énis azzal használom, és baromi stabilan áll a fülben vele. :K :K

[ Szerkesztve ]

(#15515) mrlujoak válasza Luissimo (#15514) üzenetére


mrlujoak
veterán

Vettem egy mély levegőt, befogtam az orrom és fújtam egyet... :C :D

Komolyra fordulva: a kábelénél fogva lehetett csak kihúzni :K

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#15516) DemonDani válasza mrlujoak (#15513) üzenetére


DemonDani
addikt

az M1-et is mindig úgy kaparom ki! :)
vezetékénél fogva sosem ráncigálnám :B

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#15517) themebuilder válasza Luissimo (#15514) üzenetére


themebuilder
senior tag

Én is több mindenkinek tanácsoltam már :)

Ilyesmit meg lehet kapni 1000Ft alatt:

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15518) mrlujoak válasza DemonDani (#15516) üzenetére


mrlujoak
veterán

Jah, de helyzeti előnyöd van :)
Az M1 driver házán van fizikailag kapaszkodót nyújtó hely (a zsinór becsatlakozása, és annak meghosszabbított cápauszony szerű burkolati elem)

Na ilyen, vagy ehhez hasonló kapaszkodó felület egyáltalán nincs a Sony EX33LP-n :)

Így, ha olyan a füled, mint nekem, akkor a szépen, mélyen beülő bogyót nehéz kivadászni, ha nem a kábelénél fogva fordítod ki. Én is aggódtam, hogy megszabom, de nem, minden nehézség és gond nélkül kifordul olyankor a fülből... :K

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#15519) need válasza themebuilder (#15517) üzenetére


need
addikt

gonosz vagy.... ;] :P

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#15520) Xabi78 válasza themebuilder (#15517) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Ez engem is érdekelne, van valaki, akinek van ilyen fülpántja, de nem használja, és anyagi javadalmazás fejében megválna tőle?

X.

Cave canem!

(#15521) KeNTaGoN


KeNTaGoN
tag

Ha valakit érdekel, akkor elmondanám, hogy most jelent meg a cikkem a Future Sonics atrio fülhallgatóról.
Úgy érzem eléggé témába vág a dolog, szóval jó olvasgatást. :R

www.partyfoto.tk Fülhallgatók és egyéb kütyük javítása, építése itt: ►► http://hirdeteseim.tk/ ◄◄ → http://bit.ly/fulhallgatok_javitasa ← Privát üzit írj, hamarabb észre veszem!

(#15522) themebuilder


themebuilder
senior tag

Xears Resonance RS120Pro Black

(A legújabb modell, várhatóan két hét múlva jelenik meg, a neve még változhat)

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15523) sti10p


sti10p
senior tag

Most úgy vagyok vele, hogy a Denon AH-C252 elég jól szól, meg vagyok vele elégedve, lehet az a CX400II nem is lessz akkora durranás utánna? :F

[link]

[ Szerkesztve ]

XY

(#15524) tariattila válasza themebuilder (#15522) üzenetére


tariattila
veterán

:Y :C nagy kár, hogy a tesztek elég későn születnek a Xears-ekől...

[ Szerkesztve ]

(#15525) Bici válasza themebuilder (#15522) üzenetére


Bici
félisten

Tudunk valamit a karakteréről is?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15526) Xabi78 válasza Bici (#15525) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Hogyne tudnánk!
Excellent premium sound, topsound ultra highend studioquality, powerful bass, clear high and mid.

;] ;] ;]

X.

Cave canem!

(#15527) Bici válasza Xabi78 (#15526) üzenetére


Bici
félisten

:DDD Igen, kb. erre számítok.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15528) ntomka válasza themebuilder (#15522) üzenetére


ntomka
nagyúr

Jól látom, hogy jó eséllyel aszimmetrikus kábelezésű lesz?

ツ Headphones on - World off

(#15529) Bici válasza ntomka (#15528) üzenetére


Bici
félisten

Ne legyen, az mert akkor 200%, hogy nem veszek olyat, akkor se ha jól szól.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15530) Shufny


Shufny
őstag

Na végre:

"The Brainwavz Alpha will be in stock soon, so we are having a quick preorder for one of our most popular and oldest Brainwavz earphones.
Jump on the chance and get it for $9.50 instead of the normal $18.50 - remember we offer free worldwide shipping."

Esetleg érdekel egy próba Bici? :)

(#15531) mrlujoak válasza mrlujoak (#15303) üzenetére


mrlujoak
veterán

Nos, eme vágyam első fele teljesült, Xabi78 fórumtársnak köszönhetően egy Xears XR (120Pro) ma hozzám került kipróbálásra.

Illeszték nélkül kaptam tőle hordtáskában, így a számomra pont megfelelő méretű, saját szilikonharangjaim röppentek fel rá. Tökéletesen illeszkedik rá a Sony Ericsson HPM-70-es harangja.

Első benyomások:
Ahogy sejtettem, nekem kevés a mély, viszont szépek a középhangok.
Az első gondolatom az volt, hogy nagyon nyers, fémes hangzásúak lettek a zeneszámok.
Ez nekem "rossz" hír, mert én a lágy, meleg, méllyel telített hangképet preferálom.

Ja, igen, a relatíve nehéz driver ház miatt az XR kevésbé stabilan ül bele a helyére, mint a HPM70, vagy a tökéletesen fülbecsusszanó Sony EX33LP.

Ha hétvégén időm engedi, összeeresztem a saját Sony füleseimmel, és számról számra haladva, dobok egy tesztet.

Na, már csak a Vmoda hiányzik... :)

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#15532) Shufny válasza mrlujoak (#15531) üzenetére


Shufny
őstag

Nem véletlenül mondtam, hogy a TD -t próbáld ki. :U

(#15533) mrlujoak válasza Shufny (#15532) üzenetére


mrlujoak
veterán

Nyugi, sorra kerül az is :) - remélem -

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#15534) Dave™ válasza mrlujoak (#15531) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem a zeneszámok lettek "nyers hangúak", azok alapból is olyanok (na jó, megközelítőleg olyanok), a meleg és lágy hangú fülesek torzítják el tök másmilyenre. Persze nincs ezzel semmi gond, eltérő ízlések, de miért voltál rá kíváncsi, ha tudod, hogy tök más, mint amit keresel?

#15525: valószínűleg TD driver lesz benne, tehát az earfucker mint modell név sokkal találóbb lett volna :D Az XR egyébként egy hatalmas csoda a Xears kínálatában, mivel Thomas a drivereket is a TD jellegű karakternek megfelelően választotta ki, bevallottan elektronikus zenére gyúr velük. Tehát csoda csak a véletlen faktor közbenjárására várható :)

[ Szerkesztve ]

(#15535) mrlujoak válasza Dave™ (#15534) üzenetére


mrlujoak
veterán

"Persze nincs ezzel semmi gond, eltérő ízlések, de miért voltál rá kíváncsi, ha tudod, hogy tök más, mint amit keresel?"

Ezért. :)

Lassan már én éreztem magam kényelmetlenül, hogy ódákat zengtek ezekről a szépségekről, és még csak nem is hallottam őket a saját fülemmel. :P

Most ezt igyekszem bepótolni.
(és jobbára szép csendben meghúzni magam akár ezen a fórumon is, mert nekem ezek szerint az itt posztolóktól lényegesen eltérő zenei ízlésem van... Útálom a white füleim... Milyen jó is lenne boldog botfülű tudatlanságban élni, és a 300 forintos Hama gagyit is el bírnám viselni... Bizony, van egy ilyen förmedvény itthon :) )

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#15536) Dave™ válasza mrlujoak (#15535) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem igazán értem az összefüggést. Mármint azért lesz valaki vájt fülű, mert a lágy és basszusos karaktert szereti? Szerintem nem oda kell az igazán vájt fül, hanem az analitikus és színezetlen karakterhez, és most nem az ízlésről vitatkozom, csak arról, hogy egy basszusos, lágy füles (pl. TD) elég sok apró részletet meg fog ölni egy számban, amik szerintem hozzátartoznak a magas igényekhez. Az XR sem tökéletes persze, de azt sokkal inkább mondanám vájt fül-fülesnek, mint a TD-t. A TD a fun kategória. És ezt sokkal jobban prezentálja szerintem, mint a Sony-k ezen az áron (EX082-höz tudok csak viszonyítani, meg HPM-70-hez, de ez utóbbi annyira hulladék, hogy ki sem térek rá).

(#15537) mrlujoak válasza Dave™ (#15536) üzenetére


mrlujoak
veterán

Nem, félreértesz. :B

Még az MTA-n voltam kísérleti nyuszi, több hallás vizsgálatban, onnan az eredmények. :B
Anno a koponyacsont-rezgéses fülest is tesztelték rajtam a csajok. Poénos volt, de zavart, hogy a zenét is hallom, meg a fülemmel is hallom a környezetem. Azt, csak füldugóval tudtam értékelni, és had ne mondjam, annál is iszonyat kevés volt a mély.

A voice szín okés volt, de a többi nem.

Engem egyszerűen zavar a túl sok közép, és magas. EQ-n is mindig ezt húzom le. Ennek ellenére hallom amit kell, csak nem szeretem. Egy-egy villamos-kerék nyikorgás ki tudna kergetni a világból.

Itthon is az 5.1 erősítőm a legmélyebb hangszín beállításon van, és utálom az áramszünetet, mert akkor tuti falnak futok az első bekapcsnál :)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#15538) tariattila válasza Dave™ (#15534) üzenetére


tariattila
veterán

akkor az XR is véletlen lett ennyire ilyen? vagy tervezett is volt valamennyire? :U

a hybriddel azért jöttek elő mélyek... és nem a "búgó-bőgő" tipusból hanem a valósághoz közelebb állókból

szerintem ha bejáródik rendesen akkor remek lesz így

azért a TDIII is lehet jobban muzsikálna ezzel... :DDD

(#15539) didros válasza Shufny (#15530) üzenetére


didros
senior tag

Mit lehet tudni erről a fülesről?? Jól néz ki és elég olcsó is, kísértésbe ejtett...

(#15540) Dave™ válasza tariattila (#15538) üzenetére


Dave™
nagyúr

Már mondtam párszor, de lehet nem olvastad, Thomas szerint az XR azért más, mint a többi Xears, mert hosszú csöve van és a nagyobb "fülűeknek" kényelmesebb. Pont. A hangjáról lövése sincs, csak ha futólag ki nem próbálta. Elmondása szerint TD-t és PS-t használ saját célra (a PS kb. olyan mint egy kicsit butított TD). A hybriddel több a mély, de szerintem egy sima alap gumival is bőven elég, még ez sem teljesen lapos, kicsit ki van emelve. A TD-nek is erősebb valamennyivel, a hybrid elég rendesen összenyomja a hangot, ami térben sajnos hallatszik is.

(#15541) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Én megrendeltem, a DTX101-et, nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz...
Most látom, hogy a Xears megint domborít. Lehet kicsit elhamarkodottan döntöttem? Azért nyugtassatok, meg, ugye a DTX sem fog rosszul szólni? :)

Más: haverom tervez fülest venni. Olyan 13k-t szán rá mit/miket ajánlotok neki?

Ja és még annyit, hogy mi az a szimmetrikus és aszimmetrikus kábel?

Köszi

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#15542) mrlujoak válasza adamssss (#15541) üzenetére


mrlujoak
veterán

"Ja és még annyit, hogy mi az a szimmetrikus és aszimmetrikus kábel?"

Szimmetrikus, ha a kábel, mindkét fülhallgató házhoz azonos hosszban megy. Szabályos Y.
Aszimmetrikus, ha a kábel a bal (L) házhoz rövidebb kábelen, a jobbhoz (R) pedig hosszabb kábelen csatlakozik. A hosszabb részt pedig a nyakadon átvetve tudod elhelyezni.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#15543) tariattila válasza adamssss (#15541) üzenetére


tariattila
veterán

a szimmetrikus az az elágazástól mindkét oldalon egyforma hosszú.... az aszim. pedig nem :DDD

(#15544) adamssss


adamssss
veterán

Köszi srácok, a megszokott gyors és érthető válaszokat. Most már csak az első két kérdésre várok megvilágítást :R

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#15545) Peti66 válasza adamssss (#15544) üzenetére


Peti66
senior tag

"Sonic diamond" ahogy slfln jellemezte :) :K
A DTX-101-et :)

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#15546) adamssss válasza Peti66 (#15545) üzenetére


adamssss
veterán

Ez ugye valami nagyon pozitívat akar jelenteni? :D Ha jobb a cx400-nál akkor nekem már megérte. :R

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#15547) Bici válasza DemonDani (#15512) üzenetére


Bici
félisten

A SoundMagic PL30-hoz adott fülpántot szívesen elcserélem megfelelő mennyiségű magyar fizetőeszközre... :U
Mit ér meg neked? :P

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15548) DemonDani válasza Bici (#15547) üzenetére


DemonDani
addikt

ezt tuti nekem szántad? :DDD nekem M1 van ;)

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#15549) Bici válasza DemonDani (#15548) üzenetére


Bici
félisten

A fülpántok olyanok, mint a fülgumik, majdnem mindegyik jó bármelyik füleshez.
Én V-Moda fülpántot használok a PL30-hoz, mert az én fülemhez az passzol jobban.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15550) DemonDani válasza Bici (#15549) üzenetére


DemonDani
addikt

jah ok csak én nem tudok olvasni :DDD
amugy köszi, de már egyezkedek egy gyári brainwavz sorsáról :K

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.