Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15201) schawo válasza Dave™ (#15197) üzenetére


schawo
titán

(#15197) Dave™ és (#15200) themebuilder

Még nem próbáltam. Ezek segíthetnek?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15202) slfln válasza Peti66 (#15195) üzenetére


slfln
senior tag

Ja így már (jobban) értem... Lehet egy újabb fölösleges semmitmondó értékkel gazdagodnánk csak. Azt írhatnának rá amit akarnak, mérni ezt füleseknél egyáltalán lehetne?
Van ott ilyen mértékű kilengés amiről beszélhetünk? Armatúrásnál egyszerű lenne :) : 0.

Észrevettétek, hogy Dzsokinak customra gyűjtenek? XD

Ez kezd hasonlítani lassan egyfajta fegyverkezési versenyre :D. Kinek van minél több és nagyobb :D.

schawo: Egyedi fülilleszték?

Shufny: Tesztekre gondoltam. (Persze még ki se jött). Nincs még annyi tapasztalat se. Joker az UE-700 meg az M1, M2-höz hasonlítgatta. CK-10-hez képest kevesebb tér, több magas, de kb. ennyi. Kíváncsi leszek a többiekre.

[ Szerkesztve ]

(#15203) schawo válasza slfln (#15202) üzenetére


schawo
titán

Ha már elmennék fülészhez fület túratni, akkor nem csak az illeszték lenne egyedi, hanem az egész készülék :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15204) slfln válasza schawo (#15203) üzenetére


slfln
senior tag

Van köztük 'némi' árkülönbség. :)
Ezt legalább tudod pakolni egyikről másikra... de ok, csak felvetettem mint opciót; ha nem hát nem.

[ Szerkesztve ]

(#15205) themebuilder válasza schawo (#15201) üzenetére


themebuilder
senior tag

schawo Csak egy ötlet, elképzelhető.

Legelső típusok egyike: Xears SF120

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15206) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

Srácok,

for-max nevezetű boltban vettem anno több darab agybadugós fülest, marhaolcsó, és kiköpött mása az egyik X-ears típusnak.

Brutál elégedett vagyok vele, kb 2 éve nyúzom, és most kezd csak a kábel a jacknél szétesni amiatt hogy össze-vissza törtem.

Nem gondoltam volna, hogy egy ilyen olcsó darab ilyen jól szólhat és ilyen jó szolgálatot tehet.

csak gondoltam megosztom. : D

reklámozni nem akarok, típust dobok privátban, ha vkit érdekel.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#15207) Dave™ válasza schawo (#15201) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én csak a dolog elvi hátterét veszem alapul: a hybrid is azért jó, mert a belső cső merev, így nagyon jó a tartása, plusz talán hangban is van különbség (olyan értelemben mindenképpen, hogy stabilabban ott marad a helyén, illetve nem deformálódik). A külső puha rész pedig segít felvenni a hallójárat alakját, tehát jobban szigetel mindkét irányban. A sima szivacsok - számomra borzasztó - hangja szerintem a gyenge összetétel és anyaghasználat miatt van, elviekben annak kellene a legjobbnak lennie, hiszen sokkal jobban formálható, mint a szilikon (nem tudom miért van ez, lehet elnyel valamennyit, amit a szilikon visszaver). A monsternek van géllel feltöltött verziója jó drágán, lehet hogy tényleg nagyon jó, de az talán már túlzás. A Shure modelljeit (Olive?) is szokták szeretni, de szerintem sok jó megoldás van a piacon, az ebay tuti segít :)

szerk: sajnálom, hogy végül SF120 lett az új Xears, volt egy "koncepció" Thomasnál, miszerint EF120 lesz, lehet találgatni minek volt a rövidítése, aki kitalálja az nagyon ügyes :DDD Hint: nagyon vicces és találó a xears basszusos füleseire ;]

[ Szerkesztve ]

(#15208) Peti66 válasza slfln (#15202) üzenetére


Peti66
senior tag

Ha komoly volna a cég akkor járna hozzá egyedi kézzel kitöltött mérési jegyzőkönyv :)
Kicsiben is működik a dolog :)

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#15209) slfln válasza Dave™ (#15207) üzenetére


slfln
senior tag

EnormousFuckingbigbass120?
Nanananana, nyertem?

Peti66: Hasznosabb paraméter lenne mint a Hz, Ohm, érzékenység...?

[ Szerkesztve ]

(#15210) Xabi78


Xabi78
aktív tag

Jááájjj, ez az új Xears füles olyan... hogysmondjam... csiricsáré lett... Biztos az ultrahighend supersonic teszi... De biztos van, akinek bejön... :)
Tipp ExtremeFidelity?

X.

[ Szerkesztve ]

Cave canem!

(#15211) Peti66 válasza slfln (#15209) üzenetére


Peti66
senior tag

Vannak, akik ettől mennek el :DDD
A többi meg csak pillanatnyi érték ami állandóan fluxál (változik)
Hidd el, ;) nem semmi műszerek kellenek ezek kimérésére :K

Xabi: Mondjuk úgy, hogy naon bizzar? :F
De, a gumi már közelitti a jót :)

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#15212) themebuilder válasza Xabi78 (#15210) üzenetére


themebuilder
senior tag

Ez nem új hanem egy kifutott típus elvileg (2010 nyara).
Ugyanis ekkor lett a PlayaZ Audio-ból Xears.

Az új típus elvileg majd ez lesz.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15213) Xabi78 válasza Peti66 (#15211) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Komolyan, ezek után lassan már várom az exclusive swarovsky edition-t :)
Kicsit többet kellene foglalkoznia a fülesek hangzásával, és kissé kevesebbet a kinézetükkel :) Különben is, mi a francnak kell egy ekkora cégnek ennyi féle fülessel foglalkozni? doszt elég lenne 3-4.

X.

Cave canem!

(#15214) Peti66 válasza Xabi78 (#15213) üzenetére


Peti66
senior tag

Mihelys't Joker beaplikálja a táblázatba az XR-t vagy XNR-tvagy úgy 8-8.2-re taksálom, Thomas "mindjárt" portfóliót vált és átlép egy másik szegmensbe :K (dimenzióba)
Itt már, az eddigi beszállítói versengenek az Ő kegyeiért és az eddigieknél is magasabb sztenderdet állíthat fel :)
Következéskép, átalakíthatja a termékszerkezetett a nyereségesség megtartása mellett :K

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#15215) Dave™ válasza slfln (#15209) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez kicsit közelít, de senki sem nyert.

Ear Fucker EF120

:DDD

(#15216) Shufny válasza slfln (#15202) üzenetére


Shufny
őstag

Nem tudod milyen infó hiányzik neked még. Jokernél 9.2 lesz szerintem, ha ezzel előrébb vagy. :D

Amúgy már befejeződött a gyűjtés egy ideje, ha elolvastad, és mellesleg a nickem is szerepel a listán. :P

(#15217) themebuilder


themebuilder
senior tag

Sennheiser IE 8-at látott már valaki belülről? Érdekes ez a Manuális megoldás.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15218) themebuilder válasza schawo (#15201) üzenetére


themebuilder
senior tag

Itt egy kis info a Monster Gel-ről.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15219) Bici válasza themebuilder (#15205) üzenetére


Bici
félisten

Mintha egy "picit" hasonlítana a V-Moda Vibe-ra. :D

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15220) DemonDani válasza DemonDani (#15185) üzenetére


DemonDani
addikt

erre még valaki valami tippet?

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#15221) Shufny válasza DemonDani (#15220) üzenetére


Shufny
őstag

Közelebb van a 9 -hez így is, de én az M2 -t nagyon szeretem ilyen zenékkel. Viszont továbbra is fenntartom, hogy ez nem jelent semmit. Van aki utálja kiemelt méllyel ezeket, van akinek meg a TD -vel jobban bejönne.

(#15222) DemonDani válasza Shufny (#15221) üzenetére


DemonDani
addikt

TD lenne a jó szerintem nekem, de 8k a limit 1 dekával sem több :o
M2 meg sokkal több és valami populárisat keresek az M1-hez képest biztos több mélye van meg mid, de nem hiszem, hogy közel annyi lenne mint egy TD-ben :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#15223) Shufny válasza DemonDani (#15222) üzenetére


Shufny
őstag

Az M2 nem populáris? Meg 700 Ft az sokkal több? Nekem mindegy, csak nem értem miért kérdezed, ha mindenképp TD -t akarsz venni. Ráadásul közben el is vitték a használtat, amíg problémáztál azon, hogy most 3 vagy 90 órát ment. Miért számít egyébként?

(#15224) Bici válasza DemonDani (#15222) üzenetére


Bici
félisten

Brainwavz Proalpha :K
Tegnap belehallhattam, ma egész nap járatom közép hangerőn a szekrényben, és este írok róla, oké? Én is rock-ot hallgatok főleg.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15225) DemonDani válasza Shufny (#15223) üzenetére


DemonDani
addikt

már a 8 is emelt összeg nem véletlenül kötöm az ebet :DDD
a használt már nem volt meg tegnap sem, csak nem vette le a ...

Köszi Bici, nem mintha amúgy nem várnánk a tapasztalataid :D

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#15226) Bici válasza DemonDani (#15225) üzenetére


Bici
félisten

A jövő héten meg kell érkeznie a Soundmagic PL30-asomnak, ha érdekel meghallgathatod, lehet, h eladom. Hátránya, hogy fülre kell tekerni a kábelét.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15227) DemonDani válasza Bici (#15226) üzenetére


DemonDani
addikt

Hátránya egyben előnye is, külső zajok nagyban redukálódnak.
Az M1-em így használom és pont az idegesít, hogy mivel nem járt mellé fülpánt, az egyik oldal mindig kiugrik, mint nyuszi a bokorból (váratlanul :DDD )

pest nekem távoli, amúgy szívesen hallgatnám, a pl30nál jó az ár az tuti

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#15228) Bici válasza DemonDani (#15227) üzenetére


Bici
félisten

Ha érdekel, akkor azt is meghallgatom, és leírom a véleményemet.
Postázom ha, kell, vagy rendelheted Te is...

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15229) didros


didros
senior tag

Szerintetek ki lehet fogni jó fülhallgatókat is ebből a választékból??
[link]
3-4 dollárért házhoz is szállítják őket... Végül ezek is csak ugyanott készülnek... Ami itthon 2500 ft szépen becsomagolva (Pl. Canyon) lehet, hogy innen ugyanezt a minőséget 3 dollárért is megkapni más néven, nem? Mit gondoltok?

(#15230) DemonDani válasza didros (#15229) üzenetére


DemonDani
addikt

3-4dolcsid bánja, ha ilyesmit szeretnél próbálkozz be, sok kínai vacak között sosem lehet tudni mik rejlenek

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#15231) Peti66 válasza didros (#15229) üzenetére


Peti66
senior tag

Még az ilyen" kis Kínai" cégeknél, mint pld. Canyon van 1 un. minőségbiztosítási osztály, rendszer.Tehát a kicsit is komolyabb cégek nem engedik meg maguknak azt a luxust,hogy mérgező vegyi- anyagoktól hemzsegő terméket dobjanak piacra :K
Mit gondolsz miért visszik külfőldre ingyen? :Y
Megmondom, mert így megszabadulnak a veszélyes hulladékaiktól :D
Mostanában, arrafelé hosszú nyakkendőt ajándékoznak az ilyesmiért :K
Konklúzió:Inkább elküldik akár ingyen is a kevésbé öko szociált embereknek,( mint mi is) :K

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#15232) DemonDani


DemonDani
addikt

[link]
itt alul az egyik vásárló pl azt mondja, hogy jobb, mint a gyári iPod-é

esetleg valaki vállalkozó szellemű, aki hallott már CX300-at EP-8-at vagy valami ilyesmit, amihez mérni is tudná, rendelne egy szatyornyit különbözőkből, és megosztaná a tapasztalatokat, szerintem sokan hálásak lennének neki ;]

(#15231) Peti66
Magyar posta is ingyen viszi a szemetet akkor? :DDD
Azt tényleg nem értem hogy a kínai posta hogy csinálja, hogy minden hova ingyen postázza az ilyen kisebb méretű cuccokat :DDD

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#15233) Bici válasza DemonDani (#15232) üzenetére


Bici
félisten

Úgy, hogy a Kínai állam erősen támogat minden export tevékenységet.
Az az érdekük, hogy minél több termék jusson külföldre, ezáltal minél több pénz menjen hozzájuk. Nem csak az országon belül akarják kavarni a pénzt, mert abból nem lesz növekedés.
Ennek az a hátránya, hogy cserébe más országok meg megszívják, mert több pénz megy ki, mint amennyi be.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15234) Peti66


Peti66
senior tag

Persze, attól szólhat jól, mert mérgező :DDD
A barátunk ennyit dob rá! 24100000 találat. keresőszó:Toxic Chinese goods :Y
Itt, 1 jó összefoglaló[link]

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#15235) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Itt van előttem 34 darab sony hybrid harang (Dave készlete volt).
Meghallgattam egy számot az eddig XR-en lévő Denon gumikkal, utána kiválogattam a két legszebb harangot (melyeken nincs semmilyen kiálló darab, öntési hiba) és felküzdöttem őket a Xears-re. Egyik oldal egész könnyen ment, a másikkal már voltak problémák.
Hallgattam előtte a denonéval, hogy össze tudjak hasonlítani. Az jelentett csupán apró problémát, hogy ennyi idő alatt nagyjából el is felejtettem, hogy pontosan hogyan szólt a másikkal. Cserélgetéshez meg nincs kedvem.
Tényleg kényelmesebb, sokkal és nem is mocorog, stabilan áll /A másikkal voltak ilyen problémák/. Első pillanatra kicsit furcsa volt a hangja, másabb, de nincs ezzel sem baj.
TD-vel még nem próbáltam, majd lehet felküzdök kettőt arra is, hátha jobb, mint a dupla (amivel eddig azt használtam).

Más:
Kaptam ma egy pm.-et, hogy tér és részletesség szempontjából az XR vagy a TD jobb-é.
Ha már írtam rá, akkor nagyjából ide rakom a válaszom lényegét. (Hasonlatom, lehet hogy egy kicsit sántít, de a lényeg remélem átjön.)

"A két fülhallgatót egy szintre raknám, a tér hasonló mindkettőn.
Részletességre az XR-t jobbnak mondanám, de valószínűleg csak azért, mivel kiegyensúlyozottabb a hangja, kevesebb mélye van, mint a TD-nek, így az apró részleteket jobban "engedi" hallani.
Igazság szerint jól szól mindkettő, ízlés dolga, hogy kinek melyik tetszik jobban.
Olyan ez, mint a nagyobb fejhallgatóknál pl.: AKG K601 vs Sennheiser HD600 (650).
Egyértelműen egyikről sem mondanám, hogy jobb mint a másik, mindkettő jól szól. Ha valaki inkább a kiegyensúlyozottabb, neutrális hangzást szereti, akkor inkább akg, avagy XR. De mások, meg lehet, hogy unalmasabbnak fogják tartani ezt a hangot, azoknak inkább Senn, avagy TD."

Utána még linkeltem a logout teszteket és ajánlottam az itt visszaolvasást is.

[ Szerkesztve ]

(#15236) mitlageri


mitlageri
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Klipsch Image S4 fülhallgatóm, aminek sajnos tegnap elhagytam az egyik gumiharangját. Hol tudok hozzá beszerezni újat? A legkisebb kéne, ami ilyen dupla harangos volt.

(#15237) Peti66 válasza mitlageri (#15236) üzenetére


Peti66
senior tag

Hello! Lesznek itt helpek, mindjárt. :)
Képet dobj ide a meztelen csőről,úgy könnyebb lesz :K

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#15238) dudika10 válasza mitlageri (#15236) üzenetére


dudika10
veterán

Merrefelé vagy? Ha közelben vagy, nekem van vagy 4 pár duplaharangos. De csak 1 méret, nem tudom, hogy ez akkora-e mint amit elhagytál. Ha nem kell vele nagyon futkároznom ingyen megszámítom. ;)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15239) mitlageri válasza Peti66 (#15237) üzenetére


mitlageri
csendes tag

Csongrád megye, azon belül Szentes vagy Hódmezővásárhely

(#15240) RAiN91


RAiN91
őstag

Hali
szereztem egy vmoda bass freq fülest. Első benyomás az, hogy kicsit magasnak és szegényesnek hat minden. (ezt más is írta). De kezdem megszokni, és egyre jobb, de a basszust nem nagyon érzem. Mások azt mondták, hogy szar, dobjam ki, a sony gyári fülese ami nekik van, sokkal jobb. (szerintem nem, magyarázhatom nekik.. :) )
Járassam, vagy ez ilyen lesz? (előtte egy HPM70-em volt, gondoltam kipróbálok egy jobb fülest, mert az szétment)

(#15241) Peti66 válasza mitlageri (#15239) üzenetére


Peti66
senior tag

Ragaszkodsz a dupla harangoshoz, mert sok esetben nem evvel szól a legjobban! :U
Ez 1 keskeny csövű típus. Dave reméljük nemsokára itt lesz, Ő többet tud mondani mint én :K
RAiN91: Mennyit járattad? :U Uszkve 30-50 óra kell kb. Mit tolsz rajta? :)

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#15242) RAiN91 válasza Peti66 (#15241) üzenetére


RAiN91
őstag

Hmm akkor jó. Tegnap hozta a postás, azóta kb 4 órát ment :)
Elektrót toltam, meg a rádió sistergést. Olyan sokat fog változni ha bejáratom?

(#15243) dudika10 válasza mitlageri (#15239) üzenetére


dudika10
veterán

Hű hát az nekem a világvége. :B

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15244) mitlageri válasza Peti66 (#15241) üzenetére


mitlageri
csendes tag

Nem ragaszkodok hozzá, de ez a legkényelmesebb számomra, hangzásban meg nem vettem észre különbséget az egy fokkal nagyobb, szimpla harangoshoz képest, csak azt nem szeretem használni, kényelmetlen.

Ezek valami "szabvány" csövek egyébként?

(#15245) Peti66 válasza RAiN91 (#15242) üzenetére


Peti66
senior tag

Minden tartomány kitisztul, hangsúlyosabb lesz.A sony fanoknak meg ne adj a véleményükre, EZ jobb, persze úgy 50 dolláros kategóriáig :K

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#15246) RAiN91 válasza Peti66 (#15245) üzenetére


RAiN91
őstag

Értem. De kezdem megszokni, és tényleg jobb, erősebb a basszus mint a sony-n (van itthon), és hangosabb, ami előny, mert a ZTE blade elég halk telefon :)
És mivel járassam, elektróval, vagy rádió "sistergéssel"?

(#15247) Peti66 válasza mitlageri (#15244) üzenetére


Peti66
senior tag

Dave-ék mindjárt megmondják a frankót :R . Az tudom, hogy a Sony hybrid tippek nagyon bejövősek szinte mindenkinek, úgy kényelem mint hangminőség szempontjából :K

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#15248) Peti66 válasza RAiN91 (#15246) üzenetére


Peti66
senior tag

Én, Mi komolyan mondjuk, hogy odaver ezen kategóriás Sony(k)-nak :K
Ilyennel, nem szoktunk viccelni :)
Ha, rákeresel a Pink Noise-re, ami erre is való (járatásra).Na, ezzel melegíted úgy 30- 40 órát S' voilá minden hang a legtöbb esetben a helyén lesz :K Ja, közepes hangerőnél azért ne nagyon csavard feljebb :D

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#15249) RAiN91 válasza Peti66 (#15248) üzenetére


RAiN91
őstag

Ok, köszi, járatom :)
Plusz basszust és treble-t érdemes rá adni? (a lejátszóban van ilyen). -> nem a járatásra gondolok, hanem úgy általánosságban.

(#15250) Peti66 válasza RAiN91 (#15249) üzenetére


Peti66
senior tag

Ne ad rá, csak úgy alapon(Eq) hagyd.Amikor kész vagy :DDD az első 20-30 perc egy kicsit furcsa lesz(ezen ne csodálkozz),na de azután már igazán fog tudni zenélni és úgy szól ahogy a Nagykönyvbe meg van írva :K

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.