Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14501) Bici válasza DemonDani (#14500) üzenetére


Bici
félisten

9.7 az sm3... :U
Böngésző cache frissítés? :P

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14502) DemonDani válasza Bici (#14501) üzenetére


DemonDani
addikt

akkor később írta át... persze bent van az új, meg a régit kihagyja a böngésző :) pont akkor láttam mikor hozzáadta, lehet elszúrta nemtom, mind1 akkor jó :)

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#14503)



őstag

Nem hiszem, hogy a fülesekkel foglalkozó hozzászólásokt is off-ba kéne tenni. Ezzel offoljátok a off-ot. Én mint fő offer kikérem magamnak. :DDD

(#14504) Bici válasza (#14503) üzenetére


Bici
félisten

Ezt viszont OFF-ba kellett volna raknod. :P

UFF!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14505) válasza Bici (#14504) üzenetére



őstag

Tudom, gondolkoztam is rajta, de mivel fordítva működnek itt a dolgok, gondoltam így lesz offba. :D

Más
Demi
Ha valakinek kevés a basszus az M1-ben, próbálja ki a szivacsot. Csutkára rá kell nyomni a házra, aztán a fülbe a kisagyig. Eltekerni hogy a tetejét hátra lehessen nyomni, hogy besimuljon a fülcimpa vonalába. Ezt csak az M1-gyel lehet megtenni.

(#14506) tariattila válasza Dave™ (#14475) üzenetére


tariattila
veterán

nos! ugyan ez a hiba mint neked... csak egy XR120PRO-val :F

ugyan úgy jobb oldal (rövidebb zsinór) egyszer szól ,egyszer nem... a kábeláttapizásra nem változik csak arra ha néha ki-be húzom a fülemből ... a vákumra gyanakszom én is...
és akkor is elindul ha a telóból kihúzom és visszadugom...(tehát jelet kap)
de ha megmozdítom újra elhallgat... :(((

[ Szerkesztve ]

(#14507) Dave™ válasza tariattila (#14506) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez garancia lesz. Az enyém tökéletesen működik (mindhárom), ez egy eladott példány volt, ami már az elején is rossz volt, nem menet közben adta meg magát. Most már úgy gondolom akár javítható is lehet, csak óvatosabban kell megközelíteni a témát, nekem sokáig tartott rájönni mi a gond :D De vedd fel a kapcsolatot azzal, akitől vetted hogy járjon közben garancia ügyben. Célszerű összegyűjteni a panaszokat és egyben kezelni, mert Thomasnak húzós tételenként 5,5 €-ért önköltségen postázni (és nem is kötelessége, tehát simán elkérheti a pk-t).

Én azt hiszem szét fogom bányászni a rossz példányt, megnézzük közelebbről is :))

[ Szerkesztve ]

(#14508) tariattila válasza Dave™ (#14507) üzenetére


tariattila
veterán

mondjuk kb 4X hallgattam (eredeti gumijával)
ma viszont hasonlítgattam a sennheiserrel, gyári samu fülessel, TDIII-al...
cseréltem rajta szilikont és utána egyszer csak elkezdte csinálni... szóval még 2 órát se ment összvissz :F

(#14509) Dave™ válasza tariattila (#14508) üzenetére


Dave™
nagyúr

Valószínűleg nálad is a légréssel van valami gáz, nincs kellően nagy lyuk hátul, és emiatt leáll. Mondom, garancia, mert elvi szinten lehet, hogy javítható, de gyakorlatban még nem sikerült. Akkor valószínűleg ez is defektes alapból, ha ilyen keveset ment.

(#14510) tariattila válasza Dave™ (#14509) üzenetére


tariattila
veterán

vakuljak meg ha bármilyen légrést látok ezen :Y

(#14511) Dave™ válasza tariattila (#14510) üzenetére


Dave™
nagyúr

A driver hátulján van, ha csak szét nem szedted, nem láthatod :D Oda meg a kábel mellett jut be minimális levegő, úgy tűnik ennyi elég is neki.

Ott van a driver közepén a kis lyuk. Ez az ép oldal, a másik már nem ennyire szép ;]

(#14512) monaliba


monaliba
csendes tag

Szerencsére nekem miután betettem a fülembe a fülest az ujjammal rácsapok vagy 2-t a házra és elkezd dalolni... Utána ha nem nyúlok hozzá már nincs vele gond akár hogy rázom a fejem. Ha nagyon elkezdene szarakodni elég ha átfúrom a lyukat belül, hogy nagyobb legyen?

Lehet veszek egy ilyet HEAD-DIRECT RE0 vélemények? valakinek esetleg van ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#14513) Bushmann válasza monaliba (#14512) üzenetére


Bushmann
tag

Én a RE-Zero-t szeretném, az kb ugyanaz, mint az RE0, csak nem kell hozzá erősítés, míg az RE0-hoz kell.

[ Szerkesztve ]

(#14514) Bici válasza Bushmann (#14513) üzenetére


Bici
félisten

Ez nem igaz. Máshogy szól a kettő. Nem nagy a különbség, de van.

(#14512) monaliba: Nagyon szép és részletes magasak, részletes közép, de atomkevés (viszonylag feszes) mély. Ha szereted a kifejezetten vékony/sovány/hideg hangzást, akkor örülni fogsz neki.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14515) Bushmann válasza Bici (#14514) üzenetére


Bushmann
tag

Azért írtam, hogy kb ;)

(#14516) Bici válasza Bushmann (#14515) üzenetére


Bici
félisten

A RE-zero szerintem félúton van az RE0 és a Sunrise sw-xcape között.
Mindháromban ugyanaz a hangszóró van különböző impedanciájú tekerccsel.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14517) Bushmann válasza Bici (#14516) üzenetére


Bushmann
tag

Értem. Akkor a különbség mondjuk kijöhet abban, hogy az RE0-nak nincs annyi mélye erősítés nélkül, mint a RE-ZERO-nak, szintén erősítés nélkül? Mivel azt könnyebb meghajtani. Gondolom ezért ajánlják a re-zerot azoknak, akik nem tudják meghajtani az RE0-t

(#14518) Peti66 válasza Dave™ (#14511) üzenetére


Peti66
senior tag

Szia Dave! :) Nekem a kép alapján úgy tünik, hogy a madzag + - a összeérne :U Ha meg még a hátsó kupakot is "rápatintod" szinte biztos, hogy rövidre zár. Ha máshol nem a nyáknál tuti. Én, legalábbis ezt látom (agyonra nagyítva) ;)

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#14519) Bici válasza Bushmann (#14517) üzenetére


Bici
félisten

Háát, őszintén szólva a re-zero-nak sincs sok mélye se erősítve, se anélkül. Picit több, mint a re0-nak, cserébe buktad azokat a nagyon szép magasakat, amit az re0 tud. Azért nem olyan rossz a helyzet, de ha már lemondasz a mélyek nagy részéről (re-zero & re0), akkor legyen tökéletes a magas szvsz. A közép emlékeim szerinte hasonló nagyon. Persze, a re-zero magasai is nagyon szépek.
A re0 nehéz meghajtása sem olyan nagy para egyébként. A Clip+ megbírkózik vele, igaz, éppen hogy.

Ha beleugathatok, akkor a Sunrise sw-xcape a legjobb választás ebben a kategóriában, de ez csak egy tipp. $80-ért még a $79+$10 árú re0-nál is jobban megéri.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14520) Dave™ válasza Peti66 (#14518) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szia!

Nem, nem érnek össze, be vannak vonva egy vékony lakkréteggel, így egymás mellett futnak a kábelben a szigetelésen belül is, mert így helytakarékos. Ezt a lakkréteget a forrasztás leégeti, tehát utána a forrasztás helyén vezetni fog, de alapból hiába érnek össze, nem érintkeznek :) Ez egyébként a jó, működő oldal, azért ezt fényképeztem, mert ez még nincs szétbarmolva és rendesen látszik minden :)

Egyébként a driver mellett lehet látni két fehér sávot körben, azokat a másiknál felszedtem, és 2x3 lyuk van azokon is. Az a fehér anyag valami vékony szövet jellegű akármi, tehát az is légáteresztő(nek tűnik).

Próbáltam a drivert kiszedni a házból, de sehogy sem sikerült, egyelőre szüneteltetem. Nagyon pontosan van beleragasztva, lényegében nem tudok benyúlni és kifeszíteni. Már csak a fűrész maradt, mint tipp, de ha van más, meghallgatom :D

[ Szerkesztve ]

(#14521) monaliba


monaliba
csendes tag

Ha főleg elektronikus zenét hallgatok akkor gondolom egyik se lenne jó választás :(

(#14522) Shufny válasza Bici (#14519) üzenetére


Shufny
őstag

Azonban még nyitott kérdés, hogy pontosan mit is változtattak rajta. :( Sajna félő, hogy populárisabb hangot akartak neki, és átesetek egy picit a ló másik oldalára. Ha így van, akkor remélem visszahozzák az eredetit. Elvégre pont azért voltak versenyképesek, mert nincs másik ilyen füles.

Mellesleg most mi van az RE0 tartósságával? Korábban elég rosszakat olvastam róla.

monaliba: Nem kifejezetten. Viszont te lehetsz a fórumon az első ECCI PR401 tulaj! :D Vagy veszel egy másik TD -t. Azért azt tartsad szemelőtt vásárlásnál, hogy ár/értékben most elvileg az Xears -ek a legjobbak. (leszámítva az akciókat)

[ Szerkesztve ]

(#14523) Peti66 válasza Dave™ (#14520) üzenetére


Peti66
senior tag

Tekercset mérted esetleg? 1 pillanatnyi rövidzár is elég neki :K

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#14524) Dave™ válasza Peti66 (#14523) üzenetére


Dave™
nagyúr

Úgy nézek én ki, mint aki tud tekercset mérni? :DDD Nem, a légréssel (vagy mi az a hátsó kis nyílás) lesz a bibi, azt megpiszkálgatva működött, csak már túl sokat piszkálgattam szegényt :D Már csak a drivert szeretném kiszedni a házból, hogy lássam teljes pompájában :)

(#14525) dudika10 válasza Dave™ (#14524) üzenetére


dudika10
veterán

Azért a tekercs mérése nem egy hihetetlenül bonyolult feladat. Olyan űreszközök kellenek hozzá mint egy multiméter például. ;)
700 forintért már hozzá lehet jutni a kínain 1 multiméternek csúfolt valamicsodához, ami sok mindenre nem jó, de a rövidzárat mutatja az is (általában).
Én mindig azt hittem, hogy az alapfelszerelés egy háztartásban, aztán kiderült, hogy annyira azért nem. :)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#14526) monaliba


monaliba
csendes tag

Nem is rossz ez a ECCI PR401

Új Xears-t nem veszek mert működik ez, gond nélkül sétálgatok vele a városban amíg a házhoz nem nyúlok addig nincs gond. Esetleg, ha lesz új model rápróbálok.

(#14527) Dave™ válasza dudika10 (#14525) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nekem nincs, forrasztópákám viszont van, először azt használnám amúgy is, utána meg már kár mérni :))

[ Szerkesztve ]

(#14528) tariattila válasza Dave™ (#14527) üzenetére


tariattila
veterán

na ebben egyetértek! ha átforrasztasz mindent utána úgy is tudod, hogy zárlatos... tehát fölösleges mérni :U
:)) ha meg előtte mérnél, úgy sem tudnád hol kell forrasztani! csak megzavarna a tisztánlátásban :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14529) Peti66 válasza Dave™ (#14527) üzenetére


Peti66
senior tag

Saját elképzelésem,hogy az 1.-ik kivezetés a tekercsről a lyuk körforaszzába megy, így kvázi ottani megpiszkálása produkált átmeneti működő- képességet ;) Szerintem a lyuk volna hivatott eldifundálni a tekercs termelte hőt :U

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#14530) Dave™ válasza Peti66 (#14529) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én ehhez nem tudok hozzászólni ha nem baj, de kedvet kaptam megint, hogy kibányásszam a kis csigát a házából, neki is esem sajátosan, csavarhúzóval :))

(#14531) Peti66


Peti66
senior tag

Lazán el tudom képzelni, hogy tekercs központosító gyűrű van belül a körforasz túlsó végén. :Y Ha ez elmozdul és összezár akkor "hamu" van :K

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#14532) Bici válasza monaliba (#14526) üzenetére


Bici
félisten

Elektronikusra felejtős sztem az ECCI PR401 is.

Neked leginkább egy TD100III kell.
Vagy most is az van?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14533) Shufny válasza Bici (#14532) üzenetére


Shufny
őstag

Miért? Egyébként a TD II -je rosszalkodik.

(bár továbbra is azon a véleményen vagyok, hogy a zenei és a füles preferencia nem feltétlenül függ össze. Talán addig van ez így, amíg túl nem lesznek a "legyen jó mélye" stádiumon.)

[ Szerkesztve ]

(#14534) Dave™ válasza Shufny (#14533) üzenetére


Dave™
nagyúr

(bár továbbra is azon a véleményen vagyok, hogy a zenei és a füles preferencia nem feltétlenül függ össze. Talán addig van ez így, amíg túl nem lesznek a "legyen jó mélye" stádiumon.)

Szerintem is tökre így van, én már nem is fárasztom magam, a sok gondolkodással, elég megkérdezni szereted a basszust? Ha igggeeeen a válasz csillogó szemekkel, akkor TD, ha meg nem, akkor lehet elemezgetni. De feleslegesen nem töröm magam :DDD

(#14535) Bici válasza Shufny (#14533) üzenetére


Bici
félisten

A td100II/III nem csak elektromosra jó, más stílusra is ezt szereti a legtöbb ember.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14536) Shufny válasza Bici (#14535) üzenetére


Shufny
őstag

Én elhiszem, de az PR401 miért nem jó elektromosra szerinted? :)

(#14537) Bici válasza Shufny (#14536) üzenetére


Bici
félisten

Nemrég hallottam először, és az sem egy vaskos hangzású füles.
Van mélye rendesen, de valahogy erőtlen. Ráadásul torzít, ha picit megemeled a hangerőt/mélyeket. Szerintem gyenge, pedig egyáltalán nem olyan nagy hangerőn próbáltam..

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14538) Peti66


Peti66
senior tag

L' Joker eladja az "egyik" fülesét (Etymotic hf 5) szép csilli- villi bordó Megér ez 60 dollárt? Persze majdnem zsír új ;) Meg azt írja, ha többet rendelünk enged a szállitási költségből is. Ennyiért már dedikáltat kérünk :D

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#14539) Shufny válasza Bici (#14537) üzenetére


Shufny
őstag

Szabad tudni, hogy hol hallgatod meg ezeket? :D
Pedig spec szerint ~120dB -t bírnia kéne. Főleg, ha az 1kHz kb az alja.

Peti66: És mit vennél még? Semmi érdekes nincsen szerintem. A Stretch -én gondolkodtam, de szerencsétlen $100 -ért vette, és már 50 -nél tart amazonon. :D

[ Szerkesztve ]

(#14540) Dave™ válasza Shufny (#14539) üzenetére


Dave™
nagyúr

Mennyi fülese van "saját használatra"? (amit nem adott vissza és nála van)

[ Szerkesztve ]

(#14541) Peti66 válasza Shufny (#14539) üzenetére


Peti66
senior tag

Konkrétan még nem jutottam az elhatározás szintjére, de már szemezek az M9-el :U Mindenesetre dedikálva, lepapirosozva a Hf 5 egy hét múlva min. 100 dodóért mehet licitre :C Dave: 2 per pill, de mivel üzletember is akár lehet többről is szó ;)

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#14542) Shufny válasza Dave™ (#14540) üzenetére


Shufny
őstag

Az adatlapján van lista. Nem tudom, hogy mennyire teljes, meg rajta van-e, amit nem túl messzire adott kölcsön éppen. Az egészhez képest annyira nem sok, ami épp az övé. Ráadásul jó nagy része Meelec minta (tudtommal az újakat a gyártótól kapta), illetve amit még nem tudott eladni, illetve éppen teszteli.

(#14543) Dave™ válasza Shufny (#14542) üzenetére


Dave™
nagyúr

Elég vicces egy lista :DDD

(#14544) themebuilder válasza Shufny (#14542) üzenetére


themebuilder
senior tag

Mit is mondjak... Ennyi fülhallgatónak szerintem már külön raktár kell. :)

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14545) Bici válasza Shufny (#14539) üzenetére


Bici
félisten

RE0 és Sunrise sw-xcape volt hosszú ideig utóbbiból több darab is.
RE-Zero-t egy hétre kaptam kölcsön még akkor, amikor az RE0-m volt, direkt teszt céllal, bár elég kevés időm volt hallgatni.

ECCI PR401-et a haverom rendelt saját magának. Komoly zenére vette, arra elég jó, mert nincs ami túlvezérelje a hangszóróját. Tudni kell róla még, hogy sok kisebb nagyobb púp és völgy van a hangátvitelében, ami nem olyan gáz, mert nehéz meghallani, vagyis nagyon függ a zenétől. pl. 5-600 Hz körül van egy elég erős bemélyedése, ami bizonyos ütős hangszereket nagyon elront. EQ-val nagyon jól kompenzálható az ECCI, mert kb. olyan szélesek a göröngyök, amit az átlag EQ pont be tud tömni, vagy le tud vágni a környező frekik komolyabb elrontása nélkül.
Az ECCI pr401 "fun" füles, eléggé színezett hangképpel.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14546) Bici válasza Shufny (#14539) üzenetére


Bici
félisten

Ja, igen, tényleg bírnia kéne, de mégsem bírja. Lehet, hogy egyedi eset haveromnál, hogy torzít, ha meghajtod, de fene tudja. :U
A kábele mindenesetre szörnyű. Rohadt sok zajt vesz fel, és úgy össze tud gumabcolódni, hogy attól féltem, hogy elszakad, és ahogy látom haverom nagyon vigyázó használata során is láthatóan amortizálódik a kábel. Már rég nem olyan sima egyenes, mint eredetileg, hanem ide-oda tekeredik, csavarodik, ki sem lehet rendesen simítani - csúnya.

A $80-100 körüli fülesek közül én még mindig a Sunrise sw-xcape-et javaslom, ebben a szegmensben szerintem verhetetlen. Állítólag a Brainwavz M3 is elég jó, de azt még nem hallottam.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14547) kerni válasza tariattila (#14506) üzenetére


kerni
tag

Szia!
"ugyan úgy jobb oldal (rövidebb zsinór)"
Van dedikált jobb és bal oldal? Soha nem értettem miért van jelölve a legtöbb fülesen, (bár az XR-en nincs,) hiszen tök egyforma, vagy netán nehogy kettőt dugjak egy fülbe?

(#14548) Dave™ válasza kerni (#14547) üzenetére


Dave™
nagyúr

Van dedikált jobb és bal oldal? Soha nem értettem miért van jelölve a legtöbb fülesen, (bár az XR-en nincs,) hiszen tök egyforma, vagy netán nehogy kettőt dugjak egy fülbe?

Persze hogy van, a sztereó jelnél mindkét oldalon más szól, és nem mindegy melyik melyik (mármint úgy keverik, hogy elvileg nem mindegy). Az XR kivétel, hogy nincs jelölve, de ott is a rövid a bal, a hosszú a jobb, ahogyan a legtöbb aszimmetrikusnál. Szimmetrikusokon mindig jelölve van, már amennyiben sztereó fülesről beszélünk, de én dupla monót még nem láttam :D

(#14549) tariattila válasza Dave™ (#14548) üzenetére


tariattila
veterán

akkor a rövid zsineges vég az a BAL oldal? :U

(#14550) dudika10 válasza tariattila (#14549) üzenetére


dudika10
veterán

Igen.
Elég egyszerűen ellenőrizheted, számítógépbe bedug, hangkártya tesztje elindít.
Szvsz nincs különösebb jelentősége, ha filmet nézel vagy játszol akkor idegesítő ha bal oldalon áll a csávó és jobb oldalról hallod, de zenénél úgy se látod a zenekart... :D

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.