Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29853) DonRazzino válasza gorgo (#29842) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Kb. ugyanolyan AF sebességű obi azokon a vázakon, csak persze a "látószög miatt" gyorsabbnak érződik. Noha az egyik legkiválóbb obi, én még mindig nem vettem magamnak és nem cserélném el a dögunalom látószög 23 F1.4-et rá méghozzá a használhatóság miatt. Akárhányszor is volt nálam 16-os vagy rekeszeltem, mert azt kívánta meg a téma (akkor meg már ott a 10-24-em vagy a 16-55-öm), vagy ha legalább valamennyire kihasználtam a low light képességeit és nyitva használtam beltérben, akkor meg annyit kellett vágnom a képeken, hogy a végére tutti mindig a 23-as látószögéig jutottam.
Iszonyat jó obi, nyitva is penge nem, hogy ajánlott, hanem különösen ajánlott kategória, de szerintem nem a 23-as helyett.

Teasüti: Én szoktam használni futókra, de csak meglehetősen ritkán, mivel sajna e-shutterrel nem kombinálható. Ez arról szól, hogy a bekeretezett frame-en kívül már látod, ahogy a sportoló, madárka, szaladgáló kutya mindjárt belép a képbe és akkor jobban "fel tudsz készülni" a komponálásra. Én megmondom őszintén arra használom, hogy "távolabbi" képeket készítsek az 50-140-em tele végén és így megspórolok egy kis vágást magamnak :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.