Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25101) gorgo válasza TayRol (#25100) üzenetére


gorgo
őstag

Nabumm! :))
Körforgás...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#25102) Mr.Csizmás válasza TayRol (#25100) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a fuji olyan mint a dohányzás, nem lehet leszokni róla, csak szüneteltetni :P

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25103) TayRol válasza gorgo (#25101) üzenetére


TayRol
veterán

Nem volt semmilyen gépem már egy éve... :)

(#25104) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#25102) üzenetére


Mercutio_
félisten

Itt másról van szó, TayRol külön fogalom;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25105) TayRol válasza Mercutio_ (#25104) üzenetére


TayRol
veterán

Köszi :DDD

(#25106) centrino


centrino
aktív tag

Első élmények 16-55-el:
Azt hittem valami nem stimmel, és rossz a fókusz visszajelzés... :W Hangtalan és villámgyors. :C
Nagyobb, nehezebb, mint a többi alap zoom, de teljesen kézre esik (x-t2 battery grippel)
Eddigiek alapján teljesíti a magas elvárásokat. Igazán csillogni majd egy stabis vázon fog...

(#25107) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, bocs az offert. Az a hir jarja, hogy eleg sokan innet rendelnek eglobalcentralrol, e-infinity-rol. A kerdesem az utobbival lenne kapcsolatos. Kaptam UPS trackinget tegnap este, de nem ir meg ETA-t (sajna ez ups-nel kb normalis).

A kerdesem az lenne, hogy akinek nem tul reg (par honap pl) jott csomagja e-infinitirol, annal melyik orszagbol indult a csomagja?

Egy O12-40/2.8-rol lenne szo. A fotot mar megkaptam, ami a nevemre szolo shipping labelt es az obi csomagolasat mutatja.

Koszi es bocsi meg1x az offert

B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#25108) centrino válasza Balinov (#25107) üzenetére


centrino
aktív tag

Nekem e-infin és UK-ból jött, DHL hozta.

(#25109) Horalm válasza Balinov (#25107) üzenetére


Horalm
kezdő

Nekem asszem manchesterből jött, szintén DHL-lel

[ Szerkesztve ]

(#25110) Gondwana válasza centrino (#25106) üzenetére


Gondwana
addikt

+1 a 16-55-re

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#25111) #74459392 válasza Balinov (#25107) üzenetére


#74459392
törölt tag

nekem Németországból jött, DHL-el

(#25112) Balinov válasza Horalm (#25109) üzenetére


Balinov
félisten

koszi sracok, valoban Manchester, UK. 1 oraja mozdult meg az UPS tracking.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#25113) Neon


Neon
csendes tag

Ma megint fotóztam, az az fotóztam volna, ha kereken 38 kép után nem merült volna le megint. Két töltéssel 89 kocka, ez bárhonnan nézve is karcsú. Ez mindegy milyen beállítás mellett van.

(#25114) madgie válasza Neon (#25113) üzenetére


madgie
titán

Ott valami nem kerek. Kapcsold már be légyszi teljes töltöttséggel, nyomkodd a Disp Back gombot, míg az a "státuszképernyő" lesz az LCD-n, amikor ugyan nincs keresőképed, de a jobb felső sarokban százalékosan mutatja az akku aktuális töltöttségét. Na, ha ott láthatóan pörögnek lefelé a százalékok, maguktól is, akkor valami kavar van.

(#25115) Neon válasza madgie (#25114) üzenetére


Neon
csendes tag

Köszönöm a tippet, most feltöltöm harmadszorra, utána bekapcsolom ahogy mondtad.

(#25116) Matska válasza Neon (#25115) üzenetére


Matska
senior tag

Gari van még?

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#25117) Neon válasza Matska (#25116) üzenetére


Neon
csendes tag

Három napos a váz. Még a 14 napban is benne vagyok bőven. Írtam is a boltnak ők mit mondanak erre. Bízom benne, hogy csak az akksi a ludas. Küldenek egyet azt mindenki boldog.

(#25118) Gondwana válasza Neon (#25117) üzenetére


Gondwana
addikt

A melegedés aggasztòbb, intenzìvebb fotòzàssal az X100t-t sikerült fölmelegìteni, főleg a kijelző közepén, de a T2-vel boost mòdban se sikerült ilyent.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#25119) Clemi


Clemi
veterán

Hali,

Van olyan program, amivel utólag meg tudom nézni, hogy a jpeg milyen beállításokkal készült a vázban?

(#25120) taranis válasza Clemi (#25119) üzenetére


taranis
addikt

Pl. Irfanview, megnyitod a képet, nyomsz egy "i" betűt, és a felugró ablakban rányomsz az Exif info gombra.

colorizer.net

(#25121) madgie válasza Clemi (#25119) üzenetére


madgie
titán

Visszarakod a vázba az SD-t, rajta a képpel :D

(#25122) Clemi


Clemi
veterán

Az Exif-ben nincs benne csak az expozíciós értékek, a váz nem rossz ötlet abban ott az összes infó, csak nagyon nem akaródzik visszamásolgatni a kártyára a jpeg képeket amiknek megnézném az adatait :)

(#25123) cousin333 válasza Clemi (#25122) üzenetére


cousin333
addikt

Konkrétan mi érdekelne? Az EXIF-ben gyakorlatilag minden benne van, csak ki kell szedni valahogy. Az IrfanView nem ismer minden tag-et.

"We spared no expense"

(#25124) hegyimorc válasza Clemi (#25122) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Az Exif-ben nincs benne csak az expozíciós értékek"

Ha nem lenne benne, a váz sem tudná.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#25125) faki_ válasza Clemi (#25122) üzenetére


faki_
senior tag

Az ExifTool sok képnéző programmal együtt tud működni, de akár parancssorból is paraméterezheted és kb. mindent ki tud olvasni. Pl. az XnView MP-ben több dolgot meg lehet jeleníteni a képen. Ha tudod, hogy konkrétan mit keresel (FujiFilm Tags) és csak alkalmilag kell, akkor egyszerűbb feltölteni: http://exif.regex.info/exif.cgi (hisztogramot és fókuszpontot is mutat).

(#25126) rob01


rob01
tag

Sziasztok! Megérkezett a X-T20 16-50mm kittel. Nagyon jó a gép és az objektív! :)
Van arra lehetőség, hogy a Q menübe vagy saját menübe beállítsam a IS módot? Próbáltam, de nem sikerült. Van valakinek ötlete?

(#25127) Clemi


Clemi
veterán

Konkrétan azok az adatok kellenek, hogy a Q menüben milyen értékek voltak beállítva mikor készült a kép, vagyis a DR, ST, HT, Color, Sharp, NR, értékek (mondjuk ez állandó nálam) és a Film szimulációs mód. Az ISO, blende, zársebesség, gyutáv jelen esetben érdektelen, mert azt minden képnéző megjeleníti.

Ahogy elénézem az XnView-ben lévő exif tool megjeleníti az összes adatot, amire kíváncsi vagyok :C Köszi a tippet! :R

[ Szerkesztve ]

(#25128) madgie


madgie
titán

Most másolom a képeket, direkt megnéztem, mennyit bírt az X-T2 egy akkuval: 1018 kép.
14% még mindig van benne és amúgy a régi, több éves X-T1-es W126 van benne, nem is a frissebb akku.

(#25129) wms válasza madgie (#25128) üzenetére


wms
senior tag

Ezt el ne áruld a tükrösöknek ;]

(#25130) madgie válasza wms (#25129) üzenetére


madgie
titán

Jó, hát nem kell hasra esni, ugyanott mellettem a Nikonnal a haver talán félig merült akkuval vigyorgott volna :D

(#25131) total90 válasza madgie (#25128) üzenetére


total90
veterán

Azt hoooogy? :Y

Én ma voltam fotózni és 400-at átlépve ordított az új akksiért.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25132) total90


total90
veterán

Ma voltam egyébként a FOR-on, ami egy müncheni fotós rendezvény. Volt három stage kölönféle előadásokkal. Egész pofás volt és többek között a Fujinak is volt egy standja. Ott volt a Sony is és az A9-et próbálgattam a GFX 50S "ellen". Hm... lehet szentségtörés, de az A9 sokkal jobb volt szinte mindenben.

Voltak még profi modellek, berendezett területek portrézásra és ez is tök jó volt. Gondoltam bedobok pár képet a hölgyekről :))
Mindet az 56-ossal csináltam.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25133) madgie válasza total90 (#25131) üzenetére


madgie
titán

E-shutter :D

Ilyen jegyesfotós izék, szóval tényleg nem menüztem, csak bám-bám, shút. Amúgy qrvasokat betlizett az 56-tal ellenfényben a T2, bár lehet az is benne volt a pakliban, hogy november óta nem volt hasonló fotózásom, ilyenkor megint bele kell jönni, mit hogyan "szeret" a Fuji.

Szerk: az A9 meg rendezvényre jó, hogy jobb, arra lett tervezve.

[ Szerkesztve ]

(#25134) total90 válasza madgie (#25133) üzenetére


total90
veterán

Bazzeg, akkor is... 1000 felett, az már durva. God mode-ba kapcsolt a géped :DDD

Én sem menüztem ma, csak lőttem, mint a bolond, na meg, amikor az 56-os úgy érezte, hogy fókuszál :W Penge ez az obi, de a fények ki tudnak rajta fogni.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25135) Neon válasza madgie (#25128) üzenetére


Neon
csendes tag

Átkapcsoltam az lcd-t ahogy mondtad. A következő eredmény született eddig. Megpróbálom normálisan felvázolni.

Teljesen feltöltött akksival (100%):

27 felvétel / 94% Itt kikapcsoltam.
20 perc múlva bekapcsoltam 90%. Itt esett 4% magától kikapcsolt állapotban.
Majd fél óra múlva újra bekapcs, maradt a 90%-os szinten.
Itt hagytam 10 percet alvómódban mit is jelent ez fogyasztásban. Pontosan 1%-ot. Itt 89%-os az akksi.

Mai napot így 89%-on kezdtem.
47 felvétel / 70%

Összegezve egy teljesen feltöltött akksival eddig 74 felvétel, 70%-on áll a töltöttség.
A váz továbbra is boost módban van, kb nulla nyomkodással, nagyon kevés kép vissza nézéssel, az is az expo után ahogy felvillantja. A váz a 47 felvétel alatt szerintem felmelegedett. Nehéz ezt meghatározni, főleg leírni, hogy mennyire. Abszolút nem forró, de éppen feltűnnik hogy meleg. Nem zavaróan, vagy extrém módon de meleg. Nem tudom másé egyáltalán hideg, vagy hűvősebb marad e, vagy ez bőven belefér e. Ugye akár össze is függhet az akksi ilyen fokú merülésével.

Ez az 1018 kép után, egy kérdés csak. Hogy lehetséges??? Már a felével kibékülnék. Fogalmam nincs merre tovább. Javasolták vásároljak egy új akksit azzal mit csinál a váz, természetesen fizetik az árát. Remélem csak ennyi lesz hogy az akksi a ludas, és nem a váz melegedése okozza.

(#25136) Overcome85 válasza total90 (#25132) üzenetére


Overcome85
tag

Istenem de szép az a Triumph! :) Jó képek lettek.

(#25137) madgie válasza Neon (#25135) üzenetére


madgie
titán

300-400 a reális amúgy, nekem azért is lett ennyi, mert e-shutter, meg az elkapott pillanatok miatt nyomtam a gombot, mint süket a csengőt. Később már nem így szoktam, de szezon elején még izgulok :DDD

(#25138) Neon válasza madgie (#25137) üzenetére


Neon
csendes tag

A melegedésre mit mondasz? Ha 30% 74 felvétel akkor elméletben 250-300 kép meglehet, de
nyilván ez csak matek, a gyakorlatban majd kiderül. E-shuttert használom én is, viszont lehet összefügg a dolog a melegedéssel.... Á veszek egy akksit azt kiderül, ha azzal is ennyit tud, akkor nyilvánvaló lesz hogy a váz melegedése az ok.

(#25139) FLx válasza Neon (#25135) üzenetére


FLx
addikt

3-400 felett nekem meg soha nem volt, szoval kb. azzal erdemes szamolni. Amugy miert nem viszed vissza a boltba, ha ennyire zavar? Ez megint olyan helyrol van, ahol nincs rendes garancia?

(#25140) Gondwana válasza madgie (#25137) üzenetére


Gondwana
addikt

Palicsi V. Refull Cup vitorlásverseny, T2 markolatában 2x zöld Patona, gépben 1x NP-W126 (nem S), mind 100%-ról indult, most pakolom át, 565 expó, az NP-W126 továbbra is 100%, az egyik Patona 46%, a másik 91%, pedig közben 20-30 képet át is wifiztem telefonra. Többnyire 50-140+AFC, de van néhány 16-55 is.
Rossz kompozíció, de ezeket a színeket nem lehet megunni.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#25141) madgie válasza Neon (#25138) üzenetére


madgie
titán

Sajnos nincs tippem, illetve nekem is az akku, a múltkori metódust azért javasoltam, mert járt már itthon úgy egy Fujis fotóstárs, hogy a friss X-T2 töltöttsége százalékos módon láthatóan zuhant lefeleé, másik akksinál is. Visszaküldte a német boltba, ahonnan vette, ki is cserélték csont nélkül neki.

Viszont nálad nem ez a hiba.

(#25142) Neon válasza FLx (#25139) üzenetére


Neon
csendes tag

Hogy is írjam ezt le. Olyan helyről van ahol egy év a garancia, de mondjuk úgy nem a szomszéd utcából jött. Mint írtam is a bolt felajánlotta, hogy vásároljak egy akksit, amivel kideríthető mi miatt van ez a gyors merülés. Természetesen ezt a plusz akksit a bolt megtéríti nekem szó nélkül. Ha ez sem oldja meg, akkor nyilván lépünk majd tovább. Magam is ezen megoldásra szavazok mint az azonnal visszaküldésre. Azt kell mondjam bár minden bolt így állna a problémák megoldásához, sokkal jobb lenne nekünk vásárlóknak. Számomra ez példa nélküli, és nem az első eset amikor maximálisan megoldották a felmerült problémákat. Röviden összefoglalva erről van szó, számomra szimpatikus az ügy menete, a mellett természetesen zavar hogy nem tudom az okot.
De meg lesz oldva ebben biztos vagyok, csak ugye odáig az ember csak nyugtalan.....

(#25143) Neon válasza madgie (#25141) üzenetére


Neon
csendes tag

Örülök hogy ezt írod. Ezek szerint ha jól értem akkor a leírtak szerint " normálisnak " mondhatóan esik a százalék szerint, így te is akksi kapacításra tippelsz. Viszont a melegedést te sem tapasztalod? Kb kéz melegre kell gondolni, vagy hangyányit melegebbre.

(#25144) madgie válasza Neon (#25143) üzenetére


madgie
titán

Őszintén? Nem tudom. Szerintem nem melegszik nagyon, de egyrészt izzadékony a kezem, így nem szoktam sokáig szorongatni egy pozícióban a gépet, másrészt meg ha mondjuk gimbalon van, nem érzem a meleget :DD Na meg fotónál két gép, két fix, cserebere, szintén nem tűnik fel a melegedés.

(#25145) gorgo válasza Neon (#25142) üzenetére


gorgo
őstag

Ha a nagyfaluban élsz, egy topik talakozón pl. hamar ki lehetne deríteni a baj okát. Kapásból keresztesztelnénk aksit vázat, meg lenne aki megnézni azokat az anomáliákat...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#25146) Neon válasza gorgo (#25145) üzenetére


Neon
csendes tag

Nagyfalunak nagyfalu csak Ausztriában, így sajnos ez a lehetőség most elesik. Pedig a váz teszteléstől függetlenül is jó lenne egy topik találkozó. Nem tudom szoktatok e ilyet szervezni?

Madgie: Köszönöm, lassan azt gondolom én is, hogy megemlíteni is kár volt ezt a melegedést, a mértéke miatt mindenképp. De ugye hátha releváns az akksi merülése miatt. De ez ki fog derülni hamarosan, de itt akksit se tudok venni ahol lakom, csak rendelni tudok. Idő idő idő...Ma is fogom használni a vázat, ugye most 69%-al indulva :DD

(#25147) kiskami válasza Neon (#25146) üzenetére


kiskami
tag

Nem lehet, hogy túl sokat akarsz a géptől és kicsit "túlkonfigoltad"? :B

Melegedés szerintem csak akkor normális, ha egyébként valami számolásigényest kell "csinálni" a gép procijának. Folyamatos lövöldözés, folyamatos ill. követő fókusz pl, de az intenzív lcd használat is játszhat (continous image disp.). :F

(#25148) Neon válasza kiskami (#25147) üzenetére


Neon
csendes tag

5 napja van nálam a váz, nem ismerem abszolút a rendszert még, de nem hiszem hogy ez nagy igény lenne hogy 50 kép után ne merüljön le. Ez bármilyen beállítás mellett is karcsú. Ez nem sokat akarok kérdése, szerintem.

(#25149) FLx válasza Neon (#25148) üzenetére


FLx
addikt

Kapcsold video modba, inditsd el a felvetelt es varj. Rogton kiderul mit bir az akksi. Azzal viszont szamolj, hogy ugy tenyleg nagyon fog melegedni, 20-30 perc utan kb. forro lesz, mar ha bir annyit ugye.

(#25150) hegyimorc válasza Neon (#25148) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"nem hiszem hogy ez nagy igény lenne hogy 50 kép után ne merüljön le"

Új gépnél természetes, hogy gyorsabban merül, mert állandóan nyomkodja, nézegeti az ember. Később, normál használatnál már nem, de ez erősen szubjektív, te sem tudod pontosan elmondani, mi sem látjuk ... fórumon ez a távgyógyítás kategóriája, nem lesz eredménye akárhány hozzászólás is születik.

0 kép után is lemerül, ha folyamatosan nyomkodod.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.