Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25051) kiskami válasza taranis (#25050) üzenetére


kiskami
tag

Nem tudok másikról.

(#25052) Matska


Matska
senior tag

Egy kérdésem lenne. Samyang 12-essel ha fotózok, beállítom vázon belül, hogy 12-es a lencse. Ez után Lightroomban be kell állítani az objektív profilt, vagy a váz korrigálja a torzításokat?

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#25053) total90 válasza Matska (#25052) üzenetére


total90
veterán

Is is, viszont én azt vettem észre, hogy ha csak Lr-ban korrigálom, akkor jobb az eredmény.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25054) tozso76 válasza kiskami (#25040) üzenetére


tozso76
aktív tag

Na ezek után mindenképpen fogok tenni egy próbát a terápiával. Madarakat fotózok egy 100-400-al és elég sokszor belefutottam ebbe a "vizfestekstek" vagy "worm sharpening" hibába. Először azt hittem ez az obi lágyságából adódik. Később rajottem hogy a nagyobb crop-ok eredménye ez hiba. Apró részletet nem kell keresni egy croppolt madár tollon. Na de majd ezek után! :B a remény hal meg utoljára.

(#25055) madgie válasza Matska (#25052) üzenetére


madgie
titán

Nem korrigál az semmit, a 12mm-t csak azért adod meg, hogy az exifbe beleírja a metaadatot, hogy az tizenkét milli. A LR meg végképp nem az alapján korrigál.

(#25056) Matska válasza madgie (#25055) üzenetére


Matska
senior tag

Az a manuálisan ráhúzható lencse profil alapján korrigál ha jól sejtem(?).

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#25057) madgie válasza Matska (#25056) üzenetére


madgie
titán

Igen, ott van Samyang 12 profil, ami egész jó is :)

(#25058) Matska válasza madgie (#25057) üzenetére


Matska
senior tag

Akkor ok, azt ismerem :)

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#25059) MC Pite


MC Pite
veterán

Hm, értem is meg nem is; XTr3 esetén is többen írnak erről, látom is valamennyire, de ezért néztem meg a dpreviewos toolt-t (más most nincs kéznél) de nem látom hogy a konkurencia láthatóan jobban teljesítene. Vagy bennem van a hiba :B
XTr2, főként LMO nélküli obikkal [számomra meglepetés volt, hogy ez csak az XF obikhoz van] jobban látszódott, de ott sem mondanám nagyon rossznak (igaz, én ritkán nézem 1:1be, 24"on meg még vágással sem szokott zavaró lenni az eredmény). Vagy lehet hogy az obi semmit nem is szólt már bele, nem csináltam ugyanott képet mondjuk fixel is ahol a 16-50el.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#25060) hibavissza válasza MrChris (#25016) üzenetére


hibavissza
veterán

45-ért átveszem :DDD

(#25061) Neon


Neon
csendes tag

Sziasztok.

Segítsetek picit abban, hogy akinek van X-T2 váza nézze már meg, hogy a bekapcsoló és exponáló gomb mozog e? Ha picit lehet mozgatni az normális? Igen keveset mozdul, de mégis érezhetően. Ilyen nindegyik, vagy ez hiba? Új a szekér most még tudnék lépni az ügyben. Köszönöm a segítségeteket.

(#25062) total90 válasza Neon (#25061) üzenetére


total90
veterán

Nekem is mozog egy kicsit, de szerintem ez normális.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25063) FLx válasza Neon (#25061) üzenetére


FLx
addikt

Normalis, mind ilyen.

(#25064) Neon válasza FLx (#25063) üzenetére


Neon
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm, akkor meg vagyok nyugodva. Köszönöm mindkettőtöknek.

(#25065) hegyimorc


hegyimorc
senior tag

Eglobal kalandok:

Két hónappal a rendelés után ma kaptam vissza a pénzemet. Az angol dpd volt a hunyó, náluk tűnt el a csomag.

Kb egy hétig ordas nagy kamu "tracking":
Minden nap van valami status update, de szerintem randomgenerátorral előállított full kamu , csak azért, hogy nyugodjon a paraszt.
Sosem tudod melyik lesz a végső, mikor jelenik meg a DPD és válik valódivá a tracking, addig minden nap van valaki aki csinál valamit valamivel ... állítólag :D

Aztán végre megjelenik a képben a DPD, van igazi tracking ... majd kép lépésben matt, csomag volt, nincs, ellopták, elveszítették .. fasztuggya, de a DPD az nem.

Ez nyilván nem a bolt hibája, de ami miatt mégsem próbálok többé innen rendelni az az, hogy közben többször is vehettem volna 1-2 hónapos hazai garis cuccot hasonló áron úgy, hogy fizetés előtt kipróbálhatom.

Végül ezt is tettem, egy idő után lemondtam arról, hogy előkerül az elkallódott csomag és vettem egy "használtat" itthon.

Legjobb esetben lehetett volna egy vadi új gépem kétes garival pár ezerrel a hazai garis pár hetes, de legalább fizetés előtt kipróbálható gép helyett. Ennyit nem ér.

Ami pozitív: az eglobal nem akart átbaszni, a raklamációra azonnal reagáltak, amit írtak ahhoz tartották magukat, visszautalták a pénzt.
De ennek az a feltétele, hogy ne légy fillérbaszó, ne sajnáld azt a pár dollárt a biztosításra.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#25066) centrino válasza hegyimorc (#25065) üzenetére


centrino
aktív tag

Egy az egyben ugyanez a sztori nálam is...

Eglobal teljesen korrekt, angliai dpd “bekaphatyja”.

Azóta csak e-infin. Dhl ezerszer megbízhatóbb eddigiek alapján. (Épp a napokban ér ide egy 16-55 tőlük)

(#25067) total90


total90
veterán

Ma voltam makrózni a 80-assal és boáh, ez az obi lesz a kedvencem lassan :K

Amit viszont most vettem igazán észre, hogy az af mennyire eszméletlen gyors.
Épp lazultam a parton és láttam 2 kacsát szállni felém...

Az af szinte azonnal megfogta őket, sokkal gyorsabban mint pl. a 100-400-as.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25068) Horalm


Horalm
kezdő

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a Meike 28mm f/2.8-as objektívvel?

(#25069) Neon


Neon
csendes tag

Még egy furcsaság, amiben kérném a tanácsotokat. X-T2 váz full feltöltött akksival, kb 50 képet bírt, és lemerült. Ez alatt viszont nagyon meleg lett a váz alja. Jobban a bal sarkán, de érezhetően az egész alja. Volt menüben is nyomkodás bőven, hisz új a váz. Normális ez a melegedés, és ez az akksi teljesítmény? Köszönöm ha tudtok segíteni ebben.

(#25070) FLx válasza Neon (#25069) üzenetére


FLx
addikt

Az 50 kep kevesnek tunik, de ha orakig nyomkodtad a menut akkor siman lehet normalis. Ez nem az a gep, amit bekapcsolva hagysz napokig, mint egy DSLR-t. Ha nem fotozol vele, azonnal power off. A kijelzo is nagyon sokat fogyaszt es a viewfinder is, hiszen az is elektronikus.

[ Szerkesztve ]

(#25071) Mr.Csizmás válasza Neon (#25069) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Patona dual kit kb. 7e ft. sokkal többet ér felhasználásban, mint a bekerülési költsége :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25072) total90 válasza Neon (#25069) üzenetére


total90
veterán

Ha nyomkodod állandóan, közbe lősz pár képet... igen, le tud merülni. Amikor nekem meglett, akkor azonnal én is itt jeleztem, hogy mennyire szar, hogy 150-200 képet alig tudtam csinálni. Persze közbe nyomkodtam, próbálgattam a dolgokat.
Szóval szerintem simán lehet, de ami a melegedést illeti, mennyire volt meleg? Ki nem kapacsolt, meg ilyenek? Mert pl. nekem volt már, hogy órákon át videóztam és akkor azért melegedett, de nem lett forró és ki sem kapcsolt. Szerintem ez is a normális melegedés határán belül volt még...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25073) Gercsa


Gercsa
senior tag

Találtam az ebayen egy pofátlanul olcsó objektívet.
Google sem nagyon ad róla sok infót.

Valaki hallott már róla?
Phenix 50mm 1.7

Azt gondolom, hogy ennyi pénzért valószínűleg nem lehet minőséget előállítani, de vajon pl. egy Helios 44-el összevetve lehet-e annak alternatívája?

[ Szerkesztve ]

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#25074) Mr.Csizmás válasza Gercsa (#25073) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ránézésre Nikkor E 50/1.8 koppincs.

szerk.:

Package Included:
1 x Lens

1 x Front Lens Cap

1 x Rear Lens Cap

1 x M4/3 Adapter :C :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25075) Gercsa válasza Mr.Csizmás (#25074) üzenetére


Gercsa
senior tag

Ja, én is utólag láttam :)

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#25076) Neon válasza total90 (#25072) üzenetére


Neon
csendes tag

Ki nem kapcsolt. Csak annyira meleg hogy éppen feltűnő. Az 50kép azért picurit karcsú. De ma figyelem megint. Kevesebb nyomkodással.

(#25077) total90 válasza Neon (#25076) üzenetére


total90
veterán

Szerintem akkor az a melegség még normális.

Próbáld már ki, hogy nem nyomkodo, csak fótózol, hogy mennyit bír... Nekem egy akksival 300 küröl van.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25078) gorgo válasza Neon (#25076) üzenetére


gorgo
őstag

50 kép irreális! És most nincs 40 fok sem, azaz az erős melegedés sem indokolt, a menünyomkodás nem terheli a procit. Probalgasd! Amúgy valós gyengesége ezeknek a nagyon alacsony képszám/akksi. Nekem is ez az egyik fő bajom de már hozzászoktam. Kell 4 akksi, 'azt hadd szóljon, lehet nyomkodni, nézegetni.
De az 50 az durva, irreális

Ott van Mr. Csizmás linkje, kapóra jön pont...

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#25079) centrino válasza gorgo (#25078) üzenetére


centrino
aktív tag

Én ilyet vettem 6db-ot, eddig hiba nélkül működnek... (X-T2-t csak markolattal használom, egyszerre három akksi, problémám még sosem volt, hogy túl hamar lemerült volna)

energydirect.hu - 5990,- Ft

[ Szerkesztve ]

(#25080) szilu7 válasza total90 (#25067) üzenetére


szilu7
senior tag

Az a makró tényleg brutál. De a kacsák hogy szálltak feléd? Tolattak? :) Vagy én látok valamit rosszul?
Mindenestre szimpatikus az az obi.

(#25081) Horalm


Horalm
kezdő

Sziasztok!
Hallott valaki egyfajta Leinox m42es átalakítóról? Új vagyok még ebben az adapterelésben, ezért kérdzem.

(#25082) total90 válasza szilu7 (#25080) üzenetére


total90
veterán

Elszálltak előttem, szóval nem tolattak :DDD Habár azt megnézném ;]
Az obi meg tényleg brutális :DD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25083) MC Pite válasza Horalm (#25068) üzenetére


MC Pite
veterán

Igen, van, mit szeretnél tudni róla?
Picike, éles, van némi könnyen javítható vignettálás

Posztoltam ide pár képet, ez lesz az: [link]

[link]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#25084) Horalm válasza MC Pite (#25083) üzenetére


Horalm
kezdő

Minden infó, ami érdekelt elhangzott. Köszönöm! :)

(#25085) Neon válasza total90 (#25077) üzenetére


Neon
csendes tag

Hihetetlen de itt a váz amit nagyon vártam, most meg nincs mit fotózni. Valamit ki kell találnom :D Van még a 14 napból vissza. Az EVF beállítás amúgy az volt, hogy ha bele nézel akkor kapcsol csak be, illetve folyamatosan alvó módban volt a váz, ha ez segít valamit a történetben. Gondolván akkor nem fogyaszt. Nem ismerem még a lelkivilágát. Lehet ez is bele játszott?

Még egy dolog amit észrevettem hogy az EVF mikor az AF élességet állít akkor bevibrál az egész keresőkép, a zöld jelzés előtt talán picivel. Ezt se tudom hova rakni, ennek így kell lennie? Normális a jelenség?

[ Szerkesztve ]

(#25086) total90 válasza Neon (#25085) üzenetére


total90
veterán

EVF nekem is úgya van, hogy akkol kapcsol át a kijelzőről ha belenézek, de az alvó módot ne erőltesd. Inkább kapcsold ki, mert fogyaszt úgy is.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25087) Neon válasza total90 (#25086) üzenetére


Neon
csendes tag

Nem átvált a kijelzőről EVF-re, hanem sötét mindkettő, viszont ha oda teszem a szemem, akkor kapcsol csak be az EVF. Az alvó módos tippet köszönöm, ezután kikapcsolom.

(#25088) Mercutio_ válasza Neon (#25085) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nincs mit fotózni, mikor rügyezik/virágzik minden?????

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25089) Neon


Neon
csendes tag

Gyerekek mi ez a vibrálás az EVF-ben? Megőrjít.... Félig lenyomott expogomb, elkezd vibrálni, pixeles lesz az egész. Majd jelezz az AF aztán kisimul. Ha gyorsan egymás után fókuszálok, akkor elmarad ez a jelenség. Beállítás? Vagy ez ilyen? Hiba esetleg?

(#25090) gorgo válasza Mercutio_ (#25088) üzenetére


gorgo
őstag

A nők meg mindig bimbóznak, nem csak tavasszal...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#25091) MC Pite válasza Neon (#25089) üzenetére


MC Pite
veterán

Milyen váz? Vibrálás? Videóval megtámogathatsz minket...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#25092) FLx válasza Neon (#25089) üzenetére


FLx
addikt

Megszokod majd, altalaban csak termeszetes fenynel jon, foleg ha nagyon valtozik a fenyerosseg.

(#25093) Mercutio_ válasza gorgo (#25090) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ne is mondd.... :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25094) Neon válasza FLx (#25092) üzenetére


Neon
csendes tag

Minden alkalommal csinálja. Nincs kivétel, minden élesség állításkor ez van. Egy pillanatra csak, de hogy írjam ezt le??

(#25095) madgie válasza Neon (#25094) üzenetére


madgie
titán

Sehogy, ez ilyen, mindegyik Fuji ilyen. Azt ne kérdezd, más MILC csinálja-e, arra már nem emlékszem.

(#25096) Neon válasza Neon (#25094) üzenetére


Neon
csendes tag

Uraim.

Mindenkinek köszönöm a segítségét, sikerült levideóznom a jelenséget, közben egy kollégával is beszéltem telefonon akinek szintén T2 váza van. Ő nem tapasztalja ezt a vibrálást. A dolog ezek után nem hagyott nyugodni, mert ez ugye azt jelenti, hogy vagy hibás a váz, vagy valamilyen beállításon múlik a dolog.
Az utóbbi lett a megoldás, és valóban egy beállításon múlik.

Energiagazdálkodás: Teljesítmény: Gyorsít
Normál

A gyorsít a nyerő! A normál opciónál csinálta.

Meg vagyok nyugodva most. Köszönöm mindenkinek a segítségét. Igazából meg is ragadnám az alkalmat, hogy hatalmas küzdelem árán de hivatalosan is beléptem a Fuji táborába. A fórumnak hihetetlen sokat köszönhetek, kétszer is átolvastam az egészet. Rengeteg információra tettem szert, amit köszönök szépen minden tagnak, az egész fórumnak. Nagyon jó csapat van itt, örülök hogy ide találtam.

(#25097) FLx válasza Neon (#25096) üzenetére


FLx
addikt

Nem oldja meg ne aggodj, de most atkapcsoltad boost mode-ra. Ha eddig 50 kepet birt, most 10-et se fog. Grip nelkul sose hasznalj boost mode-ot 5 percnel tovabb, ha eppen nincs nalad 10 akksi.

[ Szerkesztve ]

(#25098) madgie válasza FLx (#25097) üzenetére


madgie
titán

Mindig Boost Mode-ban van az X-T2-m, tegnap is végigfotóztam velük három helyszínt, egy vonásnyit, ha merültek az akkuk...

Persze ha nyomkodnám a menüt, meg nézegetném, akkor nekem is merülne :DDD

(#25099) Neon válasza FLx (#25097) üzenetére


Neon
csendes tag

Nem tapasztalok egyenlőre változást a fogyasztásban, de biztosan rosszabb lesz. De arra számítok amit Madgie is írt, vagyis bízom benne helyesen. De visszatérve a dologra, nekem megfogja érni, mert iszonyatosan idegesített :DD

(#25100) TayRol


TayRol
veterán

Hali,

van valakinek esetleg eladó 18-55-öse, vagy 23-asa vagy 35-öse? úgy néz ki lesz egy fudzsii vázam, és valami rá kellene csavarni...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.