Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24451) Mr.Csizmás válasza madgie (#24450) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Mercinek nehéz dolga lesz akkor :P

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24452) hegyimorc válasza taranis (#24446) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"ez inkább maradjon belső monológ"

De hát ennek épp az a lényege! :D

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#24453) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#24451) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gondolkodom is, hogy középső névnek felveszem a Littlefinger-t ;] btw az oltásoknál azért nézz utána melyiknél tér el a hazai és pl. az osztrát termékleírás ugyanazon oltóanyagra vonatkozóan... ;)

madgie: Az adathalászokat letojom, a rigolyáimhoz pedig ragaszkodom:DDD

És, hogy ON is legyen: Nem tudom mennyire jó ár, de X-E3+23/2 obi kitben hazai garival az MM-nél 340k

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24454) |AP| válasza Mercutio_ (#24453) üzenetére


|AP|
veterán

szerintem nem rossz ár, tegnap már néztem. FB-n meg is kezdtem a szervezkedést, hogy elvinné-e valaki az obit :)

(#24455) Mirman válasza Mercutio_ (#24453) üzenetére


Mirman
őstag

FUJI FILM X-T20 + XF 18-55 mm 335 500ért ez se rossz az biztos 385 helyett. :C

(#24456) taranis válasza madgie (#24450) üzenetére


taranis
addikt

Tudom, hogy le lehet, de inkább nem szeretném, nem is tartozik ez ide, lszi hagyjuk.

hegyimorc: hehe, véletlenül nem is állsz messze a valóságtól, már ami engem illet :)

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#24457) MC Pite válasza taranis (#24449) üzenetére


MC Pite
veterán

+1, meg amásik két kollégának is +1. IT-sként szintén ismerem, pro és kontra vannak bőven érvek, én sem vágyom rá, kész. Néha jobban örülnék ha nem csak reghez kötötten lehetne látni egy-egy infót, de évente kétszer kibírok egy ilyen csalódást. :) Papíron regelhetnék csak ezek megtekintéséhez ha mással nem is akarok élni, nem kell, hogy ismerőseim legyenek. Gyakorlatilag egy ismerős nélküli profilt nem vesznek sokhelyen komolyan, szal pár esetben ugyanott lennék ahol a part szakad.
Aki nem használja a szosölmédiát, használhat olyan pluginokat, amiket(legalábbis a nagyját) már be sem tölt ez a sok csoda a honlapokon, és így nyilván nem/kisebb lesz az adathalászat is.
Van akit zavar, van akit nem zavar hogy 100-200× gyorsabb netem 20-60× erősebb gépen alig gyorsab a net mint tíz éve.
Nyereményjátékoknál is tiszta sor, hogy nem ingyen van, hanem reklámért cserébe, hogy felmegyek, és vagy lájkolom, és vagy megosztom, ez üzlet, nem jótékonyság. Weblapra felmegyek hogy meglegyen a kattintás, ahol lájkolni/osztani kell abból meg kimaradok, IJ, másoknak több esélye marad :).

Nem pont az fb unszimpatikus, hanem a neki tulajdonított piaci érték amit szolgáltat (az más kérdés hogy a lokalizáció, kersője vagy az app az messze nem ütimeg azt a minőségi szintet amit elvárnék) illetve ahogy az emebrek használják (rajtuk múlik, nem a fészen).
Mikor kevésbé fejlett országokba mész (pár éve sokkal élesebb volt a kontraszt) akkor tök furcsa hogy a fiatalok kint lógnak a tereken, padokon, kocsmákban; beszélgetnek, és igazi közösségi életet élnek, sokkal másabb az értékrendjük is szerencsére. A kisebbek is kint játszanak, nem a villanypásztorra bízza őket a szülő, de ez a természetes, kint a többi gyerek is - olyan mint gyermekkoromban, és nem olyan lelki és szociális nyomorékok mint itthon. Ezt aki fikázásnak venné, nem az, nem mutogatok senkire, csak sajnálom (pedagógus ismerősök sokkal jobban odavannak emiatt, és nem nagyon látják hogyan lehetne normális meder felé viszaterelni a dolgokat).

Nyilván azok akik szolgáltatnak/fotóznak, nem opció hanem kötelező, és minél inkább ki kell használni adott felület adta lehetőségeket, tiszta sor. Nekem úgy érzem nem ad semmit, ezért egyelőre nem regeltem, nem volt rá szükségem.

Szerk: Na, ezek már kezdenek reális/szimpatikus árak lenni. [Én annyiért vetem ebayről az új T20 XC kitet, amennyiért itthon az 1 éves csak vázat árulták.]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24458) |AP|


|AP|
veterán

az akciós MM-es áraknál azért arra figyelni, hogy csak márc. 15-ig tart az akció!

(#24459) madgie válasza |AP| (#24458) üzenetére


madgie
titán

Na majd utána betámadok én is :D (X-E3, Samy 12, 16-50 kit)

(#24460) Mercutio_ válasza madgie (#24459) üzenetére


Mercutio_
félisten

X-E3-at eredetileg milyen célra vetted amúgy?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24461) madgie válasza Mercutio_ (#24460) üzenetére


madgie
titán

Impulzusvásárlás céljából, nulla darab megfontolt érv alapján :DD

Amúgy a tapicska miatt, hogy milyen jó lesz az....

Szerk: a szülőszobára meg azt szeretném bevinni, a 35/1.4-gyel, legalább legyen valami értelme, hogy megvettem. Kétszáz képet nem lőttem amúgy eddig vele.

[ Szerkesztve ]

(#24462) Mercutio_ válasza madgie (#24461) üzenetére


Mercutio_
félisten

Placentás X-E3 féláron!:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24463) Mercutio_ válasza Mirman (#24455) üzenetére


Mercutio_
félisten

A duplakit (XC 16-50+50-230) pedig 345k

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24464) Mr.Csizmás válasza madgie (#24459) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

16-50-ért adok harmincat rögtön :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24465) madgie válasza Mr.Csizmás (#24464) üzenetére


madgie
titán

35+posta és viheted :P

(#24466) #31733248 válasza #16820480 (#24443) üzenetére


#31733248
törölt tag

Én mondjuk nem igazán szeretem a Facebookot, de használom, mert "kell". Ettől függetlenül megértem, ha valaki távol tartja magát tőle.

(#24467) #16820480 válasza madgie (#24447) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nope. Orwelli világ mondjuk Észak Korea, és egyre inkább Kína is. Nyugaton Gattaca van inkább.

Amúgy persze hogy nem működik az új film szimuláció, hiszen a vázad nem tudja, ez a lényeg, hogy nem a progi csinálja, az csak keret. :D

Econ: Én is elfogadom, csak szerintem nem kell tőle úgy félni. Illetve azt nem szeretem, amikor valaki népszerű kifogásokat hangozt csak, közben meg nem is próbálta mire jó :N

(#24468) madgie válasza #16820480 (#24467) üzenetére


madgie
titán

Itthon azért elég erős a 84, múltkor még Eurázsia volt az ellenség, ma már Középázsia. ENSZ, Soros, rezsidémon, Goldstein, pont ugyanúgy akarjak hergelni a népet.

A rádióban a híreket már rég két perc gyűlöletnek hívom.

(#24469) MC Pite válasza #16820480 (#24467) üzenetére


MC Pite
veterán

Valami offos topikba összeírhatnátok pár évet hogy mire jó ha gondoljátok; hogy tudják miről maradnak le a makacsok...
OFF az OFFban: Rühellem a fideszt, de telenoros dpi csomagban vagyok, mert nem vagyok a pénztárcám ellensége. Ha a mostani forensis kártyám 9/17Ft kedvezménye helyett lenne akáőr egy 'Seggrepacsizó buzik klub' és ők mondjuk a Shellhez 12/20Ft kedvezményt adnának, én biza váltanék. Nem járok településen belül autóval 'fölöslegesen', vagy saját tányért és evőeszközt viszek mindig a kantinba míg a kollégák eldobhatóssal/ból eszenk minden egyes munkanap. Ha valaki valmit normálisan megcsinál vastagon adok neki borravalót, de mikor úgy érzem hogy valahol vastagon megsápolnak, inkább kerülöm/ügyeskedek hogy kevesebb legyen.
Azaz nem lustaságból vagy fillérbaszásból vagy vallásos megyőződésből nem léptem be, csak nem látom nekem miért lenne jobb (hogy target marketing adat/célpont lennék, hogy rengeteg agyhalott tartalommal (vicces képek/videók/hoax levelek)bombáznának az ismerősök, hogy némileg visszalassulna a böngészés, és egy erősen túlértékelt piacra lapátolnám még a pénzt - ahhoz nem fűlik különösebben a fogam, előnyök nélkül pláne).

Féloff: A Meike 28/2,8-ra egyetlen egy ember sem érdeklődött, olcsón egy (natív) manuál palacsinta tényleg ennyire nem pálya? Sok helyen tengődnek 5× ekkora manuállal kb ennyi pénzből, és még nem is ilyen minőségű az optika; tán a régi/manuálobik között is érdemes lehet hirdetni?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24470) madgie válasza MC Pite (#24469) üzenetére


madgie
titán

Nekem idénre is vagy 7-8 esküvőt hozott a FB. Hirdetésre meg ráköltöttem vagy 10 ezret. Számold ki, mennyire érte meg.

(#24471) Mr.Csizmás válasza MC Pite (#24469) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

1. rész: lehet némítani, letiltani, stb. nekem a napimikráncs szintű erőltetett viccek nem jönnek be, szépen ki is tiltottam a feedből az oldalakhoz tartozó posztokat. :N időt kell szánni rá, és akkor csak az marad amit mindenki eltűr a saját rózsaszín világában.

2. jól hangzik, most egy PK 28/2.8-al tolom adapteren mazsi ex-XA1-esét. :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24472) #16820480 válasza MC Pite (#24469) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én az üzenetküldő részt használom belőle pár emberrel, illetve események szervezéséhez tök jó, lehet rsvp-zni beteszi naptárba, ami szinkronban van ha akarod Google naptárral, látod egy helyen hova mész, küld értesítőt automatikusan. Illetve csomó eseményt, koncertet, kiállítást lehet ott (is) felfedezni, feliratkozni rájuk, stb. Emellett ott vannak a csoportok tematikusan, hirdetések, bolhapiac és egyebek.

(#24473) Tempus_fugit


Tempus_fugit
tag

Urak!

Kukáztam egy IPad Pro-t (thanks for that, FB Marketplace :D ) és érdekelne, hogy valaki használ-e Affinity Photo-t IPad-en.

A dobozos, megvárásolt LR mellé (ez van) ugye nem jár a mobil LR minden funkciója (bár, mivel csak jpg-ben fotózom, sokszor elég, amit a LR nyújt mobil eszközön, ha már túl sok a szükséges utómunka, akkor inkább kukázom a képet).

[ Szerkesztve ]

(#24474) madgie válasza Tempus_fugit (#24473) üzenetére


madgie
titán

Jelen, iPad Pro és Affinity, cerkával bravúros.

(#24475) Tempus_fugit válasza madgie (#24474) üzenetére


Tempus_fugit
tag

Mennyivel másabb és több mint az LR (értem én, hogy olvassam el, de inkább user experience szempontból kérdezem)?

(#24476) madgie válasza Tempus_fugit (#24475) üzenetére


madgie
titán

Inkább PS, legalábbis nekem. Retus, maszkolás, stb, kötegelt feldolgozásra, katalogizálásra (amire a LR való) szerintem nem igazán alkalmas.

(#24477) #31733248 válasza #16820480 (#24467) üzenetére


#31733248
törölt tag

"Econ: Én is elfogadom, csak szerintem nem kell tőle úgy félni."

Az egyén szintjén a legtöbb esetben valóban nincs félnivaló, egy közösség (egy ország, vagy akár egy vállalat szintjén) már jóval több lehet. Minél többet tudok az adatbányászatban rejlő lehetőségekről, annál inkább így gondolom. Messze nem csak azért, mert az online aktivitás nyomán döbbenetesen részletes az egyénről alkotott térkép, rengeteg a megszerezhető információ, de bámulatos hatékonysággal befolyásolható a tömegek véleménye is. A FB lehet jó dolog is, de nagyon sokszor agyrém, károsan hat a gyerekekre és frusztrálja a felnőttek jelentős részét is. Én csak a saját oldalammal foglalkozom, azzal is csak azért, mert sokan nézik.

(#24474) madgie

Madgie, mennyire könnyű ezzel boldogulni, ha e téren teljesen kezdő az ember? Lightroom, Capture One, DXO alapszinten megy, a GIMP is csak annyira, amennyire az ECDL képszerkesztéshez kellett. Viszont ez utóbbi kezelése elég béna...

[ Szerkesztve ]

(#24478) |AP|


|AP|
veterán

Felkerült egy Laowa 9/2.8 videó a youtube-ra, egy szót nem értek belőle, azt viszont látom, hogy sajnos a sarokban még f8-on sem elég éles :(
Mondjuk megmutathatta volna a többi sarkot is, hogy nem csak megint decenterességről van-e szó, mindenesetre ez így azért nem az igazi...

A photozone.de-s tesztet azért továbbra is várom

(#24479) |AP|


|AP|
veterán

amúgy az 10-es skálán mekkora lúzerség, ha az ember felmegy a háztetőre a társasházi tetők feletti naplementét és kurvaszép formájú felhőket fotózni (kb. pár percig tartott az egész), majd amikor visszaül a PC elé, akkor veszi észre, hogy nem volt kártya a gépben? :W

(#24480) madgie válasza #31733248 (#24477) üzenetére


madgie
titán

Baromi könnyű boldogulni vele, szerintem nagyon jó program, csak sajnos az iOS limitált fájlkezelése miatt nem szoktam erőltetni a használatát, mert jelenleg az a faramuci helyzet áll fent, hogy az a legegyszerűbb módszer, hogy AirDrop-on dobálom a képeket neki, retusálok, majd AirDrop-on vissza a Macbookra. Közben ő átnevezi meg mittomén, meg hát eleve Mac kell mellé, szóval nem az igazi. De mondom, ez nem az Affinity hibája, sőt, nem is az iPad hardveréé magában, mert a Pencillel eszméletlen királyul működik (a Wacomot odaadtam az ismerősnek, fakocka mellette), csak az iOS trutymósága miatt nehézkes használni.

Most lesz olyan melóm, ahol csak 4-5 képet kell retusálnom, oda tutiság lesz, esküvőnél viszont kétszer meggondolom, szórakozzak-e a fájlátvitellel, vagy inkább egérrel retusálok ott, ahol vannak a képek.

(#24481) MrChris válasza |AP| (#24478) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha ez ilyen, akkor csak megcsinálom a rendes x-m4/3 adaptert a 7.5/2-höz! :D Ennek a képéből szinte annyit le kéne vágni.

(#24482) |AP| válasza MrChris (#24481) üzenetére


|AP|
veterán

én még mindig bízok benne, hogy jó lesz, pont a te 7.5-öd miatt. Amit én próbáltam az is életlen volt az egyik szélen, a tiéd viszont szinte tökéletes. Szóval lehet ez gyártási szórás/decenter is... meglátjuk

Lehet mégis marad a 10-24, Sami 12/2 páros :)

[ Szerkesztve ]

(#24483) #91073280 válasza madgie (#24450) üzenetére


#91073280
törölt tag

Még tükröt se!

(#24484) #91073280 válasza #31733248 (#24466) üzenetére


#91073280
törölt tag

Életminőségem ötszörösére növekedett fb nélkül. Sőt. Én merem ajánlani, semmi amish-ság nincs benne, rengeteg időt megspórol, amit más hasznos dolgokkal is lehet tölteni.

(#24485) DonRazzino válasza |AP| (#24479) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Nálam kizárt, de nem azért mert olyan penge lennék, hanem be van állítva a T2, hogy el se tudom sütni kártya nélkül. :DDD

(#24486) KuZo


KuZo
tag

A FB számomra egy dologban ragyogó, a kapcsolattartás a rokonokkal (egyedüli lúzerként maradtam itt) és a távolba szakadt barátokkal, osztálytársakkal (pl. így tudtam meg, hogy Madgie jóban van az egyikkel). Ha ezért a popsimban turkálnak, azt se bánom. Ja és rengetegszer futok bele olyan programokba, amit szörfölgetve soha sem vennék észre. Szerintem még egy friend nélküli kamuprofil is tökéletes ilyesmihez. Mindezeken túl megértem, hogy valakiket taszít, de nem is kívánom meggyőzni őket az ellenkezőjéről.

(#24487) draveczfoto


draveczfoto
csendes tag

Most értem a végére a fórumnak, köszönöm a sok hasznos infót!
Kár volt ide is bef*ngani a politikát. :(

(#24488) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

síelős fotók az x20-szal -- hát látszik, hogy nem egy űrtechnika ez a gép, sajnos, az auto wb is lehetne okosabb. meg persze én sem tettem bele az energiát, sajnáltam rá az időt... (látványos a visszafejlődésem a korábbi albumokhoz képest :DDD)

azért kár egyébként, hogy szar a képminősége, mert amúgy használni meg szuper, tényleg, nagyon kedvelem. hát, nem lehet mindent... :) (az x-t1 nálam volt, egyszer sem jött síelni, az például már túl nagy ahhoz, hogy a nyakamban lógjon közben)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24489) Parci válasza |AP| (#24479) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

annyira nem lúzerség, én épp a héten fotóztam végig egy egész napot a hegyekben kártya nélkül... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24490) #16820480 válasza Parci (#24489) üzenetére


#16820480
törölt tag

De nektek amúgy nem írja ki a gép a kijelzőre szép nagy betűkkel, hogy nincs benne kártya?

(#24491) Gercsa


Gercsa
senior tag

Ha esetleg valakit érdekel, itt van pár tesztkép a 15-45-el:
Link

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#24492) Parci válasza #16820480 (#24490) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem írta ki. vagy nem mindig. de 2000 méter fölött az lcd-t sem látod, szóval mindegy is, hogy mit ír ki :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24493) #16820480 válasza Parci (#24492) üzenetére


#16820480
törölt tag

Micsoda hülyeség ez már, én 10-12 ezer méteren is simán látom az a képernyőket :D

Amúgy tényleg kiírja, bekapcsolod, és ott virít keresztben a felirat, komponálni sem lehet nagyon úgy, hogy ne vegye észre az ember.

(#24494) MC Pite válasza Parci (#24488) üzenetére


MC Pite
veterán

Izé, azért ettől több potenciál van ebben a gépben... [link] (fele X30al készült, exifből látszik melyik). Meg ugye, a vaku leafshuterrel ami ölég hasznos ilyenkor (is).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24495) Parci válasza #16820480 (#24493) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tényleg nem írta ki atom betűkkel, mert azt azért észrevettem volna. franc tudja, hogy mit csinált, utólag nem tudom megfejteni, de ennyire debil még én sem vagyok. alapvetően teljesen jól használtam, nem tűnt fel egy egész napon át, csak amikor otthon ki akartam venni a kártyát. illetve az is lehet, hogy mire a képernyő láthatóvá vált (bekapcsolás után világít ezerrel, onnan halkul vissza), már nem volt rajta az üzenet. passz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24496) Parci válasza MC Pite (#24494) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

izé, és hogy kell a potenciált kiszedni belőle? fine jpg, large méret, zajszűrés -2 -- gondolom olyan nagy vudu nincs ezeken felül.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24497) #16820480 válasza Parci (#24495) üzenetére


#16820480
törölt tag

Kiírja, de kb 1-2 másodpercre csak. Az viszont igaz, hogy ilyenkor nem látszik a keresőben hány képed van hátra, tehát ez is árulkodó lehet.
E3 esetén van egy olyan opció amúgy, hogy kulcsos menü, Button/dial settings, letekersz a második oldalra és Shoot without card opciót OFF-ra teszed, ilyenkor nem is enged exponálni, csak egy pirossal aláhúzott üzenetet kapsz, hogy tegyél be kártyát. Nem tudom, hogy a régebbi vázak/fw-ek tudják-e ezt.

(#24498) |AP| válasza #16820480 (#24497) üzenetére


|AP|
veterán

jah, nekem is az volt, pár másodpercre kiírta, de aztán persze elfelejtettem :)
Kerestem, az X-E2s-ben nincs olyan opció, hogy ne engedje kártya nélkül elsütni.

Még egy érv az X-E3-ra váltás mellett :)

(#24499) MC Pite válasza Parci (#24496) üzenetére


MC Pite
veterán

1, Figyelsz a hisztrogramra (sajna az OVF ugye kevés az expó ellenörzésére, ebben király az X30 keresője)
2, Auto DR
3, Monitoron utólag visszakorrigálod :D (fineból már bőven lehet; melóból sajna csak rawtherapee [ACD Seevel a tónusokkal is szoktam játszani, rengeteget javít egy lapos képen]melós monitoron hátam mögül brutál fénnyel, de ilyemi: [link]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24500) Parci válasza #16820480 (#24497) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kikapcsoltam, hogy mutassa, hogy hány kép van hátra, amióta 32 gb-os sd kártyám van... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.