Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24251) kiskami válasza MC Pite (#24248) üzenetére


kiskami
tag

Tessék.
Rawtherapee-val vannak ezek kidolgozva, a vázról már letöröltem őket, viszont nem tudom visszamásolni a rafot, hogy kidolgozzam vele.
A hidegebb a kamera által rögzített wb, a másik az enyém, ahogy én emlékeztem rá. Különösen nem tetszik a lányom arcának jobb fele, a háttérben a könyvek és a tányér alatt az árnyék. Volt egy nagy ablak jobbról, ahol sok kinti hidegebb fény jött be. Ebben a sorozatban sok képet kellett "melegítenem" - általában is az a tapasztalatom, hogy hajlamos a gép hidegebbet lőni, mint amilyen az ízlésemnek megfelel. :)

[ Szerkesztve ]

(#24252) madgie válasza taranis (#24247) üzenetére


madgie
titán

Miért van olyan érzésem, hogy ezek a remegő kezű early adopterek előbb csinálták meg a Q menüs presetjeiket, lementve, aztán írták át az auto ISO paramétereket... aztán csodálkoznak, hogy visszaáll "gyárira".

[ Szerkesztve ]

(#24253) taranis válasza madgie (#24252) üzenetére


taranis
addikt

Már nincs meg az X-T2, de a Q menüs presetekhez külön-külön tartozik egy auto-iso beállítás? Én tök azt hittem, hogy az független.

colorizer.net

(#24254) #16820480 válasza taranis (#24253) üzenetére


#16820480
törölt tag

Presetenként lehet azt is természetesen állítani.

(#24255) taranis válasza #16820480 (#24254) üzenetére


taranis
addikt

Aha, mondjuk itt arról írnak, hogy resetelődik, gondolom feltűnt volna nekik, ha visszaváltanak az előző presetre és megint ott van. Gondolom :) Illetve van olyan aki azt írja, hogy ki-be kapcsolástól tűnt el. Na mindegy, kiderül.

colorizer.net

(#24256) madgie válasza taranis (#24253) üzenetére


madgie
titán

Most átírtam a C1-es Classic Chrome-om Auto ISO 3-ját max ISO 12800-ról 800-ra, lementettem, a C1 preset olyan is lett, az összes többi meg 12800.

Szóval ja, elvileg megjegyzi ezt is, mikor elmented.

(#24257) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

@taranis: Most akkor honnan vegyük, találj ki valamit! :D Március 15-ei melómon még csak eldöcögök a T2 mellett a T10-el, de 25-én már kell vinnem egy másodfotóst, ami nem gond, csak vázat is köll adnom neki. e-global naponta baszogat, hogy adjam már le a szűk 1300 eurós rendelésem, ha már beraktam egy T2+markolatot a kosárba. A naponta megjelenő újabb tesztek meg azt mondják, hogy megéri a H1 ez kell neked hülyegyerek, ne fotózni tanulj meg, vegyél jobb vázat (noha egy XF16 árával többe fog kerülni). Ha meg sokáig húzzuk akkor megnézem, hogy kerül a 4000 eurós Sony A9 fókuszrendszere (ami olyan, hogy letérdelek, pedig csak egy vacak 85 1.8-al próbáltam nem is valami gyorsabb zoom-mal) az A7 III-ba és elkezdek számolgatni, hogy

16-35 F4 896 EUR
55 1.8 ZA 666 EUR
85 1.8 507 EUR
A7 III 1998 EUR
A7 III 1998 EUR

= 6.000 EUR ezt pont meg is tudom venni és akkor a jövőben egy 70-200 F2.8 még 2100ért, mert azért az kell a sportfotósnak. Addig majd széles fotókat kapnak, ez van! :U

(#24258) taranis válasza DonRazzino (#24257) üzenetére


taranis
addikt

Ha csak a váz+grip kell, akkor nézd meg az amazon.co.uk-n, ott most jobb áron van, mint ukdigitalnál. Ha vennél hozzá ezekből valamit: 16-55mm, 50-140mm, 100-400mm, akkor viszont az ukdigital a jobb, mert kapsz 130 GBP kedvezményt. Ha a gari fontos, akkor megint csak az ukdigital, mert ott van 5 év a vázra, de érdemes elolvasni, hogy mikre érvényes.
Ja azt hozzáteszem, hogy én csak azokat a helyeket nézem, ahonnan tudok nettóra vásárolni VAT numberrel. Szóval lehet, hogy ezeknél találsz jobbat, bár meglepne.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#24259) #16820480 válasza DonRazzino (#24257) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ilyenkor eszembe szokott jutni a pro photographer cheap camera challenge, és elszégyellem magam, hogy mennyire keveset számít az a cucc, amivel fotóz az ember :B

(#24260) taranis válasza #16820480 (#24259) üzenetére


taranis
addikt

Ezért jó ha nem vagy pro, aki nem pro, az nyugodtan vehet drága cuccokat, kiélheti a gear függőséget. Majd ráérünk szarral fotózni ha profik leszünk! :D

colorizer.net

(#24261) DonRazzino válasza taranis (#24258) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Én sajna nem tudok nettóra vásárolni, így ezek drágábbra jönnek ki, mint az itthoni 719k HUF. Azt hiszem, most még maradok a másod T2-nél, aztán majd amikor már mindenhol kapható lesz, akkor a régi T2-met eladom és helyette veszek egy H1-et. Nem pont a legnagyobb hisztériában kéne vásárolnom, amikor a legdrágább. Gondolom fél év múlva ott lesz 15%-al olcsóbban e-globalon....

@Gondwana: Nem akarsz megint valamit közösen vásárolni innen, hátha megint tudnál alkudni. :D Amikor az itthoni árhoz nézve, az 50-140-hez szereztél egy "ajándék" XF35F2-t az hatalmas volt. Meg kéne ismételnünk csak más termékekkel! :))

(#24262) taranis válasza DonRazzino (#24261) üzenetére


taranis
addikt

De azt vágod, hogy ezeknél összesen 3 akksit kapsz, így a gripbe is jut, míg itthon csak 1-et kapsz, a vázhoz.

colorizer.net

(#24263) DonRazzino válasza taranis (#24262) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Erről olvastam itt korábban, de úgy vettem ki, hogy nem került 100% megerősítésre, hogy itthon nincs hozzá a plusz két akksi. Furcsa lenne, hogy hol kerül ki belőle....A magyarországi forgalmazónál?

(#24264) taranis válasza DonRazzino (#24263) üzenetére


taranis
addikt

Igen még én írtam korábban itt a 220 álláspontját a dologról. Amúgy az általam említett oldalakon fel van tüntetve, hogy van 2 extra akksi. Ha végignézed a magyar oldalakat, azokon viszont semmi utalás sincs ezzel kapcsolatban. Mivel van marketing értéke, gyanítom oda lenne írva, ha lenne benne. Esetleg megéri megkérdezni más boltokat is.

colorizer.net

(#24265) 8nemesis8 válasza madgie (#24234) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ez frankó. Grat Fuji :C

MC Pite: Világos. A komfort viszont gyorsan eldőlne szerintem, hogy mennyire tűnik annak.

[ Szerkesztve ]

(#24266) 8nemesis8 válasza kiskami (#24246) üzenetére


8nemesis8
veterán

A hivatalos oldalon néztem szét ott nem láttam még ezt.
De akkor ez tuti jön? Nagyon szuperül hangzik.
Akkor a WB-t mindig állítod? Az előre programozottak mennyire jók vagy van lehetőség finomhangolásra is?

Igen erre gondoltam, hogy ide már kellhet a raw vagy valami fényerős fix. Ezek szerint iso1600 fölé nem nagyon mész? (Bocsi, neked milyen vázad is van?)

[ Szerkesztve ]

(#24267) #16820480 válasza taranis (#24260) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, hát igen, a végén kiderül, hogy a szuper pro cuccokat igazából a lelkes amatőrök veszik, akik azt remélik, ettől majd hirtelen jól fognak fotózni :))

(#24268) madgie válasza #16820480 (#24267) üzenetére


madgie
titán

Szólítottál? :DDD

(#24269) taranis válasza #16820480 (#24267) üzenetére


taranis
addikt

Jaja, ennél már csak az a durvább, ha valaki kettőt is vesz. Ott már komoly gondok lehetnek :(
:D

colorizer.net

(#24270) Clemi válasza madgie (#24252) üzenetére


Clemi
veterán

Na most megint egy új információval találkoztam... Hogy is lehet a Q menü presetjeihez egyedi Auto ISO beállításokat társítani? Ezt az opciót sehol nem találom.

(#24271) pethob válasza #16820480 (#24228) üzenetére


pethob
aktív tag

Azért APSC-n a 35 mm-es optikákkal már elég jól lehet portrézni. A leképezés már oké (úgyis mindenki a sok nagylátón lőtt mobilos szelfihez szokik vizuálisan), a témaleválasztás (bokeh) meg 1.4-en már bőven elég, de F2-n f2.8-on is oké. Persze nem 56/1.2, de jó minőség. Szóval 35/1.4 fölé lehet nem is kéne semmi ha ritkán portrézol.

Ha pedig nem elég, de mégse akarsz évi 3 alkalomra 56-ost vagy 90-est venni, akkor ott a sokak által alábecsült 60-as macro, vagy manuális objektívek, akár valami vintage cucc adapterezve, akár mondjuk samyang 50/1.2 vagy 85/1.4. Sőt bármelyik CaNikon adapterezve. Ezek közül bármelyik jobb eredményt hoz, mint ha a 23-at croppolod. És manuális objektívvel portrézni még szexi is :B

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#24272) pethob válasza madgie (#24268) üzenetére


pethob
aktív tag

"A profik FF gépen nyomják, a MILC nem alkalmas munkára."

Csak ezért van meg még a CMENA. Hiszen profi vagyok, kell egy FF...

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#24273) madgie válasza Clemi (#24270) üzenetére


madgie
titán

Rejtett menü :DDD

De amúgy mire nem elég a három programozható auto ISO?

Egyébként úgy van, hogy a Custom presetek beállításakor fennálló auto ISO beállításokat tárolja el az adott presetnél (ha elmented persze). Ezért gondoltam, hogy az X-H1/Fujirumors bug user error, beállították a C1-C7 dolgokat alapértelmezett auto ISO-val, aztán kezdték el az auto ISO-t testre szabni és csodálkoznak, hogy visszaáll az auto ISO gyárira. Ja, meet azt mentették el amúgy :))

(#24274) Mr.Csizmás válasza pethob (#24272) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

fotós help fb-n telivan ilyen őskövületekkel :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24275) #16820480 válasza madgie (#24268) üzenetére


#16820480
törölt tag

taranis: Lásd eggyel feljebb :))

pethob: 35/2 van most, meg amúgy 50/2 is, ezeket szeretem, és 50/2-vel is lehet portrézni. De amúgy nem is azt mondtam, hogy 23-ast akarok 50-ig kitolni, igazából nem számoltam utána meddig lehet/érdemes cropolni vagy digitális zoomolni egy fókusztávot, csak találomra mondtam 1-2 lépcsőt. Csak azt akartam mondani, hogy mondjuk ha lenne ilyen opció E3-ban, akkor egy 16/1.4 (amit lehet tuti 18-ra meg 23-ra még croppolni azért) és fölé mondjuk egy 35/2 (amit meg lehet 50-ig croppolni) elég is lenne az általam használt dolgok 99%-ára, nem kellene optikai zoom a mellé már, de talán az 50/2 sem feltétlen.
Amúgy van most egy Fujica 135/3.5 is itthon, mert olcsó volt és nem is olyan hatalmas nagy, azzal is akár lehet portrét lőni, csak sokat kell hátrálni hozz, stúdióba nem lenne jó, de szabadban simán.

(#24276) #31733248 válasza b.vr (#24222) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#24222) b.vr

Régi és hasznos extra a MILC-világban a szem fókusz és az arc felismerés, az biztos. :K A mozgás lekövetése sokszor pont a személyesebb hangulatú, közeli gyerekportréknál a legnehezebb. A húgom kislányáról készítettem beltéri képeket 30mm f1.4-gyel, mint ne mondjak, rendesen megdolgoztatta a gép fókuszrendszerét. :D Ha egy picit fordít a fején, egy gyengébb géppel már oda is van a szem élessége a papírvékony DOF miatt.

(#24227) taranis

"Lehet meg kéne vennem a Sonyt, bérelni egy Fujit, megcsinálni Sonyra a Fuji lutokat, és bankot robbantani."

Nem volna hülyeség, hidd el, az EOSHD Pro Color is sikeres, ahogy elnézem. Nagyon sokan keresik más gyártók színeit, jellemzően a Canonét, különösen rendszerváltás után (ami már most is tömeges méretekben megy). Én csak a Capture One színeit kísérleteztem ki a Sony váz beállításaival, de az egészen jól sikerült, többen is használják már. A DXO-ra is barkácsoltam nemrég egy egyszerű, városfotós presetet, két cimborám már csak ezzel nyomja. :)) De ezek faék egyszerűségű dolgok, a Tiéd profi színvonalú termék. Nincs szükséged a további fejlesztésekhez erőforrásra?

(#24228) sheratan

Én azért azt látom, hogy népszerű a 12-es Samy. :K Nemrég volt egy tanulságos felmérés 109 Sony-felhasználóval. A Sony melletti legerősebb érv a képminőség volt (73,8%) és csak utána jött a méret (63,6%) és a súly (46,7%). A társaság fele CaNikonról érkezett. A válaszolók durván felének (46,7%) négynél több objektívje van és alig van olyan, aki csak egy obit birtokol, 61,7% adapterezik is.

(#24231) 8nemesis8

A vázon múlik, hogy tudja-e, az obin annyin múlik, hogy mennyire jól.

[ Szerkesztve ]

(#24277) taranis válasza #31733248 (#24276) üzenetére


taranis
addikt

Leginkább pénzre lenne szükségem hozzá, sokra. Nem csak a vázak miatt, hanem kellene egy jó széles gamutú monitor, hogy minél kevesebbet kelljen extrapolálni, aztán ramot kellene vennem még, mert csak 16GB van a gépemben, és a kalkulációim nagyon ram igényesek, volt, amit máshogy kellett megcsinálnom, mert nem fértem bele a keretbe. És manapság a ram is aranyáron van. Ami nekem kellene, azt valószínűleg úgy hívják, hogy szponzor, csak nem igazán tudok garantálni semmit, van rendes munkám, meg ott a család, ezt a kevéske fennmaradó időben tudom tolni. Mondjuk szívesen csinálom.

colorizer.net

(#24278) Mercutio_ válasza 8nemesis8 (#24266) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem bántásként, de a feltett kérdéseid legalább felére 1-2 preview-t átolvasva már rég megtaláltad volna a választ.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24279) Clemi válasza madgie (#24273) üzenetére


Clemi
veterán

Mondjuk úgy, mindenre elég, csak kíváncsi voltam, vagyok erre a funkcióra. Amit írtál, hogy a custom presetnél fennálló épp aktuális beállítást eltárolja, nálam valamiért nem működik. Direkt kipróbáltam. Beállítottam az Auto ISO2 készletet, elpiszkáltam az egyik presetet, elmentettem és bár az Auto ISO beállítás maradt a 2-es készleten, de utána hiába állítottam be más presetet a Q menüben, az Auto ISO maradt a 2-es készleten.

Mondjuk ez a lehetőség annyiban jó lenne, hogy ha beállítok egy presetet mondjuk egy gyorsan mozgó témákhoz, és átváltok arra, akkor a hozzá rendelt Auto ISO beállítást, amiben felemeltem a minimum záridőt a legmagasabbra, átváltaná a preset kiválasztásával együtt, vagy ha épp egy állványos éjszakai témához, akkor meg a legalacsonyabbra állított záridős Auto ISO csomagot tegye mellé automatikusan.

Sajna rám jellemző, hogy A módban és RAW-ban képelek de hiába a téma váltás, nem állítok el semmit. Így fordult elő most például a hétvégén hogy téli tájat próbáltam fotózni, mire jöttek rohangáló játszó kutyák én meg hagytam az összes beállítást ahogy volt, így a minimum záridőt is 1/125-ön így persze hogy bemozdultak a rohangáló kutyák. De ez az én hülyeségem és rossz beidegződésem.

(#24280) MC Pite válasza kiskami (#24251) üzenetére


MC Pite
veterán

Hát ez nekem nem tűnik jpgből korrigálhatatlannak :) Kb 6490K-re mérte a gép, ami annyiból trükkös hogy van h..gymeleg izzósvilágítás, meg a valóságban sokkal több környezeti fény (7-8000K körül) is a képen ahogy mondtad, nálam a tied kicsit zöldes.
Melóban nincs ACD Seem, úgyhogy villám huzigálás a jpgből (nem kalibrált, de IPS) monitoron: [link]
Ez még nagyon messze van a jpg határaitól, még a Normálétól is szerintem :B .
Igen, picikét hidegebb eredményt adott néha nekem a T20 16-50el mint az E2 18-55el, így most az alap wb el van picit a melegebb felé tolva.

(#24270) Clemi : Nebassz, mióta Fujizol? :F Minden presetnek egyedi az ISO-ja is (ahogy írod, pl a portrésnál alapból 1/125ös iso bankot használok max 3200vel, a többinél főként reciprok szabályos autot 6400/12800as plafonnal). Ha meg valami ettől eltérő van, gyorsgombról elállítom, de mikor presetet váltok, akkor megint az adatt preset alap isoját használja.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24281) DonRazzino válasza Clemi (#24279) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Erre használom a záridőtárcsát. Ilyenkor nem az AUTO ISO-t nyomkodom, hanem áttekerek 1/500-ra, 1000-re, lövöm a mozgó dolgokat, aztán amikor vissza a túrához akkor mehet vissza A.

(#24282) Clemi válasza MC Pite (#24280) üzenetére


Clemi
veterán

Két és fél éve fujizok, de nálam ez az infó kimaradt viszont továbbra se találom, hogy a presethez hol állítok egyedi ISO bank-ot. Hiába választom ki valamelyiket és utána mentek egyet a preseten, majd egy másik bankot és mentek megint egy másik preseten elpiszkálás után, a Q menüben váltogatva a preseteket nekem nem változik az ISO bank beállítás.

(#24281) DonRazzino Arra használom én is (ha épp nem felejtem el átállítani) sőt a múltkor elvetemült módon T állásba csavartam a záridőt, A módba a blendét és a Duna parton mint az őrült tekergettem a magas záridő tág blende/alacsony záridő szűk blende értékek között a tárcsát, attól függően, hogy bemozdítani, vagy megfagyasztani akartam a témát. De akkor kimondottan ezért mentem oda erre készültem. Az hogy nem állítom át a gépet, ha változik a téma (nem azért mentem oda, de bejött egy olyan is a képbe) az én hibám és rossz beidegződésem és ez most teljesen független attól, hogy a presetekhez rendelhető ISO bank beállításról eddig nem is hallottam :)

[ Szerkesztve ]

(#24283) MC Pite válasza Clemi (#24282) üzenetére


MC Pite
veterán

Q gomb röviden, majd hosszan, pl kettes bank, szépen beállítasz mindent; és a iso preseteket is. És a végén mented. Amelyiket utoljára állítottad a 3ból, az lesz a default hozzá amikor a kettesre váltasz.
Az eredmény: [link]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24284) kiskami válasza MC Pite (#24280) üzenetére


kiskami
tag

Köszönöm, hogy megnézted és leírtad a véleményed! :R

(#24285) Clemi válasza MC Pite (#24283) üzenetére


Clemi
veterán

Így már értem, hogy mutatod is :C Viszont sem a T1-en, sem a T2-n nem tudom a Q menühöz beállítani egyik mezőbe sem az ISO bankot (még csak a sima ISO érték állítást sem) mivel a Q menü szerkesztésénél a lehetséges kihelyezhető funkciók között nincs ott.
Ha máshol választom ki az ISO bank-ot, akkor meg ahogy írtam korábban, az marad hiába választok másik presetet, aminek a beállításakor épp egy másik ISO bank volt kiválasztva.

(#24286) Clemi válasza MC Pite (#24283) üzenetére


Clemi
veterán

De van még valami ide: A Q menü megnyomása, majd a hosszú megnyomására felbukkanó Q menü beállításnál (vagy ha menüből választom ki az IQ/3/3-on az Edit/Save Custom Settings menüt) nekem csak a következő funkciókat lehet lefixálni egy-egy presethez:
DR, Fim Simulation, Grain Effect, WB, HTone, STone, Color, Sharpness, NR, és a nevet szerkeszteni. Hiába teszek ki bármi mást a Q menübe, azok a preset változtatásával nyilván nem változnak.

(#24287) MC Pite válasza Clemi (#24286) üzenetére


MC Pite
veterán

Nemtom, biztos a menő iso tárcsa van a dologban, passz, az idáig nálam lévő X10/X30/X100/X100T/XE1/XE2/XT20 így működött :B

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24288) Clemi válasza MC Pite (#24287) üzenetére


Clemi
veterán

A T1-nél se lehet kitenni a Q menübe az ISO bankot, a Preset beállításnál meg ott sincs mint állítható opció felsorolva, úgyhogy én se tudom.

(#24289) pethob


pethob
aktív tag

Meike 50/2 teszt

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#24290) kobox válasza Clemi (#24288) üzenetére


kobox
tag

Q menüben hozzárendeled C melyikhez milyen AUTO ISO /a 3 közül/ - vagy melyik ISO érték kell, AUTO ISO paramétereit meg be tudod állítani máshol, vagy nagy hülyeséget mondtam? :)

[ Szerkesztve ]

(#24291) kiskami válasza 8nemesis8 (#24266) üzenetére


kiskami
tag

Fujis ember súg a fujirumors-nak. Ki szokták szivárogtatni előbb valamivel, hogy mi lesz a firmware update-ben - ez mondhatni megszokott már. Én azt gondolom, hogy a felhasználói közösség megtartásának része ez a Fuji részéről - a fujirumors site (in)direkt támogatásán keresztül.

Autwb-n fotózok, nem szoktam állítani külön.

X-T20-am van, azért válaszoltam. :)

Két fajta fotós van: aki raw-ban fotózik és a többiek. :DDD
Én csak raw-ban fotózok és ezekkel a szenzorokkal nem sok értelme van magas (1600+) iso értékeket használni, hacsak nem félautomata üzemmódban, amikor szeretnél egy minimum zársebességet tartatni a géppel. Ennek a hátteréről lásd google "x-trans isoless".

(#24292) Clemi válasza kobox (#24290) üzenetére


Clemi
veterán

Sem a T1-en sem a T2-n a Q menüben lévő C1-C7 presetekhez nem lehet Auto ISO 1-3 közül beállítani értéket, de ISO értéket sem. Külön az egyik "Selector" gombra nekem be van állítva az Auto ISO beállítás, de a C1-C7-hez nem lehet hozzárendelni sehol.

Csak ezeket a paramétereket lehet a Q menübe kitenni

[ Szerkesztve ]

(#24293) kobox válasza Clemi (#24292) üzenetére


kobox
tag

Sorry, igazad lesz. E3-on próbáltam.

(#24294) pranksta válasza pethob (#24289) üzenetére


pranksta
tag

Asszem maradok az XF50-nel. Ez a vinyettalas es torzitas nagyon gaz.

dubito ergo sum

(#24295) taranis


taranis
addikt

Már kezdek összezavarodni. Amit madgie írt a #24256 alatt, az akkor nem minden X-T2 alatt működik? Mi lehet a különbség, más FW?

colorizer.net

(#24296) Gercsa válasza kiskami (#24291) üzenetére


Gercsa
senior tag

Én úgy emlékszek mintha az X-trans III óta pont azt hozták volna ki a tesztek, hogy az előző generációkhoz képest kevésbé iso-less, és van valamennyi észlelhető érdemi hatása a gépen állított iso-nak is.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#24297) kiskami válasza Gercsa (#24296) üzenetére


kiskami
tag

Igen.

(#24298) cousin333 válasza 8nemesis8 (#24266) üzenetére


cousin333
addikt

A hivatalos oldalon is fenn van már egy ideje, csak kicsit keresgélni kell: [link]

"We spared no expense"

(#24299) Clemi válasza taranis (#24295) üzenetére


Clemi
veterán

Erre majd madgie válaszol :) Nekem nem megy egyik vázamon sem amit leírt.

(#24300) madgie válasza Clemi (#24299) üzenetére


madgie
titán

Bocs, kicsit el vagyok havazva, sok a meló. Bevallom, X-E3-on néztem meg először, aztán X-T2-n, az utóbbin tényleg nem megy. Majd még ránézek, de meginr dógozni kell :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.