Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24301) 8nemesis8 válasza #31733248 (#24276) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nah és melyik obi mennyire jól támogatja? Ezt vajon honnan lehet megtudni?
Vagy azon az analógián múlim, hogy minél inkább éles a képe rekeszelés nélkül annál pontosabb vagy valami hasonló?
Egyszerűen nem értem, pedig biztosan egyszerű rá a magyarázat.
Én eddig úgy voltam vele, hogy az objekítv igazából leképzei a képet az érzékelőre végzi az AF-et sok esetben vagy rázkódáscsökkentést, de kb. ennyi a feladata. A képpontok feldolgozása és mint ez a face tracking is a vázban valósul inkább meg.

Mercutio_: Képzeld, hogy ezzel kezdtem és ezeket az infókat nem egyértelműen találtam meg vagy csak kíváncsi lettem volna mi a véleményetek róla. Gondolom ez nem gond...

[ Szerkesztve ]

(#24302) papaya


papaya
senior tag

Na ez érdekes lesz.
Szóval elvileg kidobnak most egy speedbostert Fujira ami Canon obit konvertál, ráadásul AF is lesz..

Baveyes EF-FX AF 0.7x

Tehát ha jól értem, akkor a speedbosterrel ha pl. ráteszek egy Canon 85 1.8-at akkor FF ekvivalens nagyjából ugyan ott leszek ? Azaz, 85mm x 0,7 = 59,5mm x 1,5 (Aps-c) ~ 89mm, az FF ekvivalens DOF pedig f1,8 * 0,7 = ~1,2 * 1,5 = f 1,8? Cserébe persze f1,2 fényerővel. :F

[ Szerkesztve ]

(#24303) b.vr válasza papaya (#24302) üzenetére


b.vr
őstag

Na. ez igéretesnek tűnik! Ami eddig volt AF-es adapter, az nem speedbooster volt.

A második felére: úgy vedd hogy nagyjából ugyanott leszel mintha a FF obit eredetileg is egy FF vázra tetted volna (tehát a példádban, mintha FF rendszerben egy 85/1.8-cal fotóznál (kb. 90/1.9, a számítás szerint)

Azt a hibát valamiért sokan elkövetik, hogy a speedboosternél a "boost"-ot még átváltják, és akkor húdefényerős lesz a FF-hez képest, aztán a fókuszhosszt visszaszorozzák, de a fényerőt meg nem. Ez hiba, vagy egyiket sem, vagy mindkettőt, és akkor az eredmény ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#24304) Plafoon


Plafoon
tag

Szeretnék Fuji milcet venni, de nem tudok dűlőre jutni, mert az XE-3 és az XT-20 vázak azonos árban vannak és a tudásuk sem különbözik annyira. Ti melyiket vennétek meg?

(#24305) |AP| válasza Plafoon (#24304) üzenetére


|AP|
veterán

én az X-E3-mat, mert az jobban tetszik és jobban kézreáll (nekem) :) Még úgy is, hogy le kell mondanom a billenthető kijelzőről.

Más szempontot nem tudok :)

(#24306) #16820480 válasza |AP| (#24305) üzenetére


#16820480
törölt tag

Dettó, E3-mert szebb, jobban kézre áll, és van benne 1-2 új funkció is.

(#24307) G.Guido


G.Guido
csendes tag

Kérdésem lenne azokhoz, akik már kitanulták az eglobal logikáját.
Mi az eltérés/különbség pl. ez és ez között?
Ez csak példa, láttam már más gépeket is, hasonlóan két árral.

(#24308) Matska válasza G.Guido (#24307) üzenetére


Matska
senior tag

Az egyik drágább mint a másik :DDD

Én azt néztem, hogy hetek óta csak az Apd változatú 56-os van, a másik nincs.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#24309) MC Pite válasza Plafoon (#24304) üzenetére


MC Pite
veterán

E3: Elbaltázták a nagyobb szemkagylót és kényelmes EVF-et, ebben hasonlóak. Kivették a remek vakut, helyette külső van. Viszont kényelmesebb oldalt a kereső, és a vaku sem fogja a homlokodat nyomni. Van benne Bluetooth; kitben csak az XF obikkal van. Nem lehet nagyobb szemkagylót rakni rá mert kívülre tették a szenzort :W [

T20: Mindig ott a kisvaku(amit többet fogsz használni mint canikonnál, mert sokkal természetesebb eredményt hoz akár sötétében, akár árnyékok lágyítására), van lehetőség nagyobb szemkagyló felműtésére (nem gyári, de több a semminél), dönthető kijelző (ha számít, meg persze az orrodnak is keveseb a hely emiatt). XC16-50el is meg lehet venni. Plusz egy programozható gomb.

8nemesis8: Nem kell betojni, rosszabb esetben annyira pontos a fuji szem af mint amikor 1.8as nikon obival focus shift miatt nem penge a szem. De ez főként fél alak 1.2-.1.4 magasságában jön ki jobban, nagyobb dof/tágabb kompozíció esetén meg nagyon ritkán venni észre/téveszt.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24310) trball válasza G.Guido (#24307) üzenetére


trball
csendes tag

Szerintem semmi, csak elbaltaztak, es veletlen (vagy direkt, a figyelmetlenebbek kedveert) ket kulonbozo arral van fent. En az olcsobbat rendelnem :D
De szoljanak hozza az okosabbak.

[ Szerkesztve ]

(#24311) taranis


taranis
addikt

X-T2 vs X-H1 videós AF: [link]
Ugyanezt látni az összes eddig megjelent AF-es videóban. Gyász.

colorizer.net

(#24312) MrChris válasza taranis (#24311) üzenetére


MrChris
nagyúr

50-essel nem fókuszál kb semmit, meg se mozdul. Inkább hibás működésnek tűnik.

(#24313) taranis válasza MrChris (#24312) üzenetére


taranis
addikt

És a 23-assal is rosszabb, mint az X-T2. Valami nem kerek, tekintve, hogy jobbnak kellene lennie.

colorizer.net

(#24314) pethob válasza pranksta (#24294) üzenetére


pethob
aktív tag

Életlen, meg vignettál, de megvan a film look. És hát ez egy 89 USD lencse, nem XF 50/2...

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#24315) Zilko87 válasza taranis (#24313) üzenetére


Zilko87
tag

Gondolom kap egy firmware-t és ennyi. Az más kérdés hogy miért kell így kiadni vmit....

(#24316) taranis válasza Zilko87 (#24315) üzenetére


taranis
addikt

Ezt remélem én is, de kicsit aggódok azért. Mennyire életszerű, hogy a Fuji direktben megtolja marketinggel a váz fejlett autófókusz képességeit úgy, hogy közben egy hiba miatt rosszabb, mint az előző flagshipé? Oké, szoktak hibákat véteni, meg mi bétatesztelünk sok mindent, de na... egy olyan váznál, amivel pont videósokat is szeretnének megszólítani, ez túl nagy bakinak tűnik, már ha az.

colorizer.net

(#24317) #16820480 válasza taranis (#24311) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az nem lehet amúgy, hogy el volt konfigurálva a CAF beállítás? Már hogy mondjuk agresszív követésre volt téve az 50-esnél és amíg a képben volt a gyertyatartó, addig nem szállt le róla?

Az ilyen videókkal az a baj, hogy nem látod a gép beállításait, nem mond semmit a csávó, csak hűha, botrány. Azért erősen kétlem, hogy úgy kiadnának egy vázat, hogy nem megy a CAF benne... :U

(#24318) 8nemesis8 válasza G.Guido (#24307) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ezt én is néztem, pont vásárlás előtt állok. Egyébként az elmúlt napokban estek az árak 3 alkalommal is.
Mi is ez az Apd vagy mi? Úgy látom mindkettő rendelhető van raktáron.

(#24319) taranis válasza #16820480 (#24317) üzenetére


taranis
addikt

Megnéztem szerintem az összes CAF tesztet ami látható erről a vázról. Ugyanaz van mindenhol, rosszabb, mint az X-T2. Abban igazad van, hogy látni kellene a beállításokat, de nehéz elhinni, hogy mindenki elrontja őket. Na mindegy, rövidesen úgyis lesznek részletesebb tesztek is, ki fog derülni.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#24320) 8nemesis8 válasza kiskami (#24291) üzenetére


8nemesis8
veterán

Reméljük ez a jó szokás sokáig megmarad és vélhetően tényleg marad így, ha ez amolyan marketing fogás a Fujirészéről akár... :)

Jó hír, akkor használható az autoWB.
Köszi, utána fogok olvasni.
Alapvetően kisdolgozok néha pár raw-t, de sokszor túl sokára vagyok meg vele, család türelmetlen.
Remélem Fujinál ezt nagyrészt tudom mellőzni és használhatom a JPG-et, aztán esetleg ha valami nagyobba kell, abba belenyúlok ha valamit korrigálni kell.

(#24321) #16820480 válasza taranis (#24319) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én bevallom, nem néztem végig a teszteket, mert semennyire nem érint a H1, nem az én kategóriám, így nem is vágyom rá. Ellenben nem hinném, hogy a kedvenc kopasz bloggerünk nem röhögné könnyesre a szemét egy ilyen baki miatt, ahogy teszi azt mondjuk a Canon vázak megjelenésekor, vagy a special edition Leica vázaknál (sőt, ráadásul be is rendelt magának egyet már).

Kicsit olyan műhiszti érzésem van, bár ezt nem tudom mire alapozni természetesen, csak érzés. Ahogy a Pro2 hibrid ISO tárcsájánál is ment a sok blogger, hogy nem lehet használni, kényelmetlen, rossz, elszúrták. Aztán igazából nincs vele semmi gond, csak pár embernek feltűnési viszketegsége volt.

[ Szerkesztve ]

(#24322) 8nemesis8 válasza cousin333 (#24298) üzenetére


8nemesis8
veterán

:R
Valóban, köszi. Kereshettem volna tovább, de azt hittem logikus, hogy ha letöltési oldalon felsorolt verzióknál nincs, akkor máshol se keressem :)
Mindenesetre korrekt kis frissítés ahogyan látom.

(#24323) 8nemesis8 válasza MC Pite (#24309) üzenetére


8nemesis8
veterán

Egyébként írod, hogy XC16-50-el meg lehet venni. Ez ekkora előny?
Esetleg ezt a szemkagylót tudod linkelni X-T20-hoz?
Vagy ha már kínai, akkor mind1 melyik?

Persze ez tényleg portré és nyitott blendénél jöhet elő, igazad van :)
Kíváncsi leszek a 18-55 OIS rásegítése mennyire neged kézből videózni!?

(#24324) lugosi válasza Plafoon (#24304) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én az E3-at.

(#24325) papaya válasza #16820480 (#24321) üzenetére


papaya
senior tag

Nekem ismim szólt, hogy regeljek a fb x-h1 csoportba mert durva dolgokat írnak. Pl: blur szerű képet ad a h1, tájképezni nem lehet vele, meg random kikapcsolgat a gép . Valami itt nagyon nem kerek, vagy ennyire megy az ellenkampány azt nem tudom.. :(

[ Szerkesztve ]

(#24326) Matska válasza papaya (#24325) üzenetére


Matska
senior tag

Ez azért így elég elrugaszkodottak hangzik.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#24327) DonRazzino válasza #16820480 (#24321) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Mondjuk az igaz, hogy ő egyáltalán nem tesztelt videót...csak egy béna utcaképet rakott fel Floridából. :N

(#24328) #16820480 válasza papaya (#24325) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, érdekes helyzet mindenképpen :U De majd kiderül, hogy mi a gond.

DonRazzino: Ez amúgy nem csak CAF hiba? Mert akkor gondolom nem csak videó alatt jönne elő, csak úgy látványos bemutatni.

(#24329) MC Pite válasza 8nemesis8 (#24323) üzenetére


MC Pite
veterán

E3at csak 18-55-el lehet venni, T20at 16-50 vagy 18-55-el is (meg asszem mindkettőt 23assal is) - jobban szeretem ha én válaszhatok mi kell.
Shapewaysről rendeltünk, nemsoká megérkezik az adapter, aztán majd a kagyló az másik történet, rakok/rakunk fel képet.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24330) Matska válasza papaya (#24325) üzenetére


Matska
senior tag

Kíváncsiságból regisztráltam, ezeket írták:
- nagyobb mint ahogy a képről tűnik, de kézbe véve nem nagy
- kényelmesebb mint a T2 grippel
- az Ibis jobb mint az A7 m2 - ben
- gyorsabb af és jobb Evf mint a T2-ben
- sokkal jobb, kényelmesebb, szélesebb a vállpánt amit adnak hozzá
- egyikük esőben is fotózott már vele 16-55-el.

Semmi negatívat nem találtam még.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#24331) total90 válasza Matska (#24330) üzenetére


total90
veterán

Haver vett és kb. 2 hete van neki... lehet ez gyári szórás, de nálam ne jönnek elő a problémák, amiket sokan írnak.

Tegnap linkelt az egyikőtök egy videót, ahol a 23-as és az 50-es obival készítettek fókusz tesztet. Átküldtem neki is és nála ment az 50-es is normálisan.

Ő viszont azt mondja, hogy a Sony napon kipróbált A7III minden tekintetben jobb, mint az X-H1.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#24332) #16820480 válasza total90 (#24331) üzenetére


#16820480
törölt tag

Sok dologban jobb, de ha ragaszkodik az ember a kezelőszervekhez, akkor a PASM tárcsa nem feltétlenül annyira jó. Meg pont tegnap néztem a méretét, ugyan a Sony váz nem olyan nagy, de az obik hatalmasak, egy 50/1.8 nagyobb a 16/1.4 vagy 56/1.2 Fujinál... És ha kell egy normalisabb alap zoom, 24-70/f4 óriási, drága, és alatta viszont nem nagyon van más.

(#24333) Matska válasza total90 (#24331) üzenetére


Matska
senior tag

Aktuális volt, hogy jöjjön az A7 III-as és nagyot gurítsanak, a II-es felett már eléggé eljárt az idő. Neked volt mindkettő, fogásra/kézbe véve/minőség érzetre milyen az A7 a Fujihoz képest?

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#24334) total90 válasza #16820480 (#24332) üzenetére


total90
veterán

Mag a váz is nagyobb, de igen, az obik lényegesen nagyobbak, mint a dSRL obik. Nekem mondjuk épp ez volt az egyik fő ok, amiért váltottam, mert túrázáskor "belehaltam" a dSLR cuccaim cipelésébe. Az árakról meg nem is érdemes beszélni :DDD

(#24333) Matska

Az Fuji nekem csak grippel kényelmes, egyébként túl kicsi, de a Sony grip nélkül is kényelmes. Mondjuk a kezelés Fujin jobban bejön, jobban a kezemre áll és jobban testre tudtam szabni.
Minőségi probléma egyik oldalon sincs. Elvileg a Sonyk nem bírják annyira az időjárás viszontagságait, de erről én nem tudok nyilatkozni.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#24335) DonRazzino válasza #16820480 (#24332) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Én most nem bízom a H1-ben sem, úgyhogy rendeltem egy másod T2-t eglobalról. A Sony szép és jónak látszik, most szépen elkezdtem a szezont a jelenlegi szettemmel, aztán majd megnézem, hogy szuperál az A7III és a H1 a hosszú teszteken. First impression-ök alapján nem veszek gépet. A váltás egyébként olyan költség lenne, amiért nagyon meg kéne dolgoznom, jelenleg nincs is annyi mozgó tőkém. Ha valakit érdekel, mit néztem a túloldalon:
A7III: 1998 EUR (plusz markolat)
A7III: 1998 EUR (plusz markolat)
SEL70-200F2.8 2100 EUR
16-35 F4ZA 890EUR
55.18ZA 650 EUR
SEL85 1.8 500 EUR

Ehhez pontosan 1 milla kéne a jelenlegi szettem használt árához képest, ami nagyon sok hónap alatt jönne csak vissza, amennyit idén ki tudtam sajtolni a megbízókból... úgyhogy csak semmi kapkodás.

(#24336) jmakk válasza #16820480 (#24332) üzenetére


jmakk
őstag

"egy 50/1.8 nagyobb a 16/1.4 vagy 56/1.2 Fujinál..."

Vagy mégsem?

És ha kell egy normalisabb alap zoom, 24-70/f4 óriási, drága, és alatta viszont nem nagyon van más.

Vagy mégsem olyan nagy?

A más nincsenre....ott a Sony 28-70/3.5-5-6 és a Tamron most jön ki a natív 28-75/2.8 alapzommal.

Szóval ok, értem én, hogy Fuji topik, de legalább hoznál olyan példát, ami meg is áll a lábán... :U

Nem flame-t akartam indítani. Peace. :R

(#24337) #16820480 válasza total90 (#24334) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, tudom neked semmi nem túl nagy MILC szinten :D De ezek tényleg hatalmasak... A váz maga nem annyira, ha megnézed a camerasize oldalon, akkor alacsonyabb picivel és talán nincs is olyan széles, mint a T2, de vaskosabb, gondolom a bázistáv miatt is, meg hát a nagyobb markolat.
De amúgy gondolkoztam, hogy miért ilyen óriásiak a mostani full frame obik? Filmes gépeken egy 50-es még fényerősből is elég picike tud lenni (f2-es meg pláne), vagy 35-ös is. Csak az uwa és a telék méretesebbek. Ennyire sok helyet foglal az AF motor, meg esetleg az OIS? Vagy egyszerűen csak divat lett kályhacsövet építeni?

DonRazzino: Hát, ebből nekem elég lenne a 16-35, vagy inkább talán egy 24-70 (bár az drágább), és az 50/1.8 szerintem az átlag használatra (portréhoz meg adaptereznék valami 100 vagy 135-ös üveget). De már ez is majdnem 4000$, ami a mostani szettem árának több mint duplája :U Arról nem is beszélve, hogy a kicsi, hordozható és feltűnésmentes szett is megszűnne, főleg a zoommal.
Nincs mese, Leicát kell venni, ha kis full frame MILC kell :))

jmakk: Oké, a 16-oshoz hasonlítani kicsit túlzás volt, de az 56 már kb stimmel, ráadásul az 56 egy extra fényerős portré obi, az 50/1.8 meg egy viszonylag vényerős normál obi.

A 16-55 számomra teljesen irreleváns, mert egy batár nagy dög, és hiába indul 16-ról, de se sokkal jobb képe nincs a 18-55-nél elég sok ember szerint a neten, se OIS nincs benne. A tele végén meg az 1 fé előny nekem nem elég, hogy bevállaljam a méretet :N
Az a 28-70 meg szintén nem kicsi, és itt kezdünk is átlépni az optikailag sem annyira penge területre, míg mondjuk Fujinál a fisfos műanyag 16-50 is optikailag legalább jó és fillérekbe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#24338) madgie válasza #16820480 (#24337) üzenetére


madgie
titán

A múltkori SW dobozos képem alatt diskuráltunk, mi, meg mennyi, meg mennyit ér. Na, kábé két A7 III meg egy darab objektív jönne ki belőle :DDD Szóval nekem se lenne jó biznisz a csere :))

(#24339) Zozzant válasza jmakk (#24336) üzenetére


Zozzant
addikt

Ahhoz képest, hogy több mint 10 éve rendületlenül gyártja a tamron a 28-75-öt, ami nem véletlen, elég sokára jött ki sony-ra is.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#24340) b.vr válasza jmakk (#24336) üzenetére


b.vr
őstag

Hát igen, nem tudom mit nézett sheratan, de pl. a 24-70/4-gyel egyáltalán nem a méret a gond, a baj ennél súlyosabb: optikailag nem elég jó... Ez komoly hátrány Sony vonalon, mert a 24-70/2.8 az optikailag is remek, csak persze (hiszen f/2.8) az már tényleg nagy és drága.

Amúgy ha jól rémlik (hiába nem drága) az az 50/1.8 sem egy túl jól sikerült darab, csak ez amúgy sem érdekelt, mert az 55/1.8 viszont amúgy is nagy kedvencem (persze annak azért már van is ára)
A sima 85/1.8 ami méretben, árban, minőségben is nagyon rendben van.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#24341) jmakk válasza b.vr (#24340) üzenetére


jmakk
őstag

Persze értem én, de most nem is a képminőségről szólt a fáma. A Zeiss 24-70-ért én sem adnék ki pénzt.
Ha hasonlattal akarok élni akkor a FE 50/1.8 a Sony "Canon 50/1.8 II-je". A Zeiss 55/1.8 meg a Sony "Fuji 35/1.4-e". Egyébként én anno a Loxia 21/2.8 miatt váltottam Fujiról Sonyra.

(#24342) b.vr válasza jmakk (#24341) üzenetére


b.vr
őstag

A Zeiss 55/1.8 amúgy _számomra_ magasabban van, mint a Fuji 35/1.4 (vagy épp a PanaLeica 25/1.4) Az a Zeiss nekem tényleg nagy kedvenc, majd ha már tényleg olcsón lehet első generációs A7-et venni, csak e miatt az obi miatt be is fogok szerezni egyet (mint ahogy csak a Fuji 23/1.4 miatt lett X-E2-m. De az a váz több mint egy éve is már csak 2 parci volt (mármint persze használtan), az A7-ből azért még az első generációs sincs itt árban. Mindegy, nekem ráér :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#24343) 8nemesis8 válasza MC Pite (#24329) üzenetére


8nemesis8
veterán

Értem, bár még 23-sal még nem láttam azt hiszem.
Jól látom, hogy ez voltaképpen egy 3D nyomtatott adapter a szemkagylóhoz?
Kíváncsi leszek majd rá.

(#24344) papaya válasza jmakk (#24341) üzenetére


papaya
senior tag

Engem amúgy a képminőség is nagyon érdekelne, mivel ha váltok akkor először tuti, hogy csak a két megfizethető obit tudnám megvenni: 28 /2 és az 85/1.8-at. Amúgy a 85 annyira nem nagyobb a Sony-n:[link]
Tehát jó lenne látni egy sony 85 1.8 vs fuji 56 1.2 tesztet. Valaki esetleg tud linket ilyenről?

[ Szerkesztve ]

(#24345) m3ss válasza papaya (#24344) üzenetére


m3ss
veterán

tavaly fotoztunk kozosen egy eskuvon mr fujival, utomunkaztam 56 meg 85 kepeket is :) elesebb a 85 1.8. de a bokeh nem olyan kivanatos. sztem elesseget is gyorsabban allit a sony.
28-nak durva torzitasa van. es talan nem is olyan eles mint a 85-os. cserebe egesz kicsi, es nem tul draga.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#24346) b.vr válasza papaya (#24344) üzenetére


b.vr
őstag

Összehasonlító tesztről nem tudok, de a sima Sony 85/1.8-ról megintcsak Phillip Reeve-oldal részletes írása a kedvencem. Ahogy a konklúziójukban is írják, abban a rendszerben erősen ajánlott, ár/értékben meg különösen.

(#24345) m3ss: erről az esküvőről esetleg vannak nyilvános képek?

(#24348) jmakk: lehet hasonlítani a Batishoz is, csak éppen (ahogy a fent linkelt ismertető is mondja) a sima 85/1.8 meg nagyon hasonló a Batishoz, csak épp ugye sokkal olcsóbb
(ott részletezik is mi az egyik/másik enyhe előnye/hátránya a másikkal szemben) Szóval ezért érdekes az az obi.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#24347) DonRazzino válasza m3ss (#24345) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Csak azért tűnhetett kevésbé karcosnak az 56, mert te többet rekeszelsz. :D :D

(#24348) jmakk válasza papaya (#24344) üzenetére


jmakk
őstag

Ilyet még én sem láttam, az 56/1.2-t inkább a Zeiss Batis-szal hasonlítgatják, ami árban hasonló kategória. Az 56/1.2-nek van egy olyan karaktere, amit ha szeretsz biztosan hiányolnál a Sony-ban. Élességben szerintem nagyon hasonlóak, talán a Sony kicsit élessebb. De ugye ez csak egy paramétere az obinak. :)

madgie: így igaz, ezért volt Fuji 56/1.2-m és nincs Sony 85/1.8-m :D A Zeiss 55/1.8 varázslata nekem elég az én portréimhoz.

[ Szerkesztve ]

(#24349) madgie válasza jmakk (#24348) üzenetére


madgie
titán

Portréobjektívvel nem kenyeret vág az ember :))

(#24350) #16820480 válasza jmakk (#24341) üzenetére


#16820480
törölt tag

Valóban nem írtam oda képminőséget, de az is fontos nyilván. Ha már vesz az ember egy nem túl olcsó és elég jó vázat, akkor ne valami gagyibb obival kelljen használni, mert annak semmi értelme.

A hsz másik fele elsikkadt amúgy, hogy miért ilyen hatalmasak a modern FF obik? Filmesen meg tudták csinálni parányi méretben őket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.