Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25801) mondomén válasza mokasirs (#25794) üzenetére


mondomén
őstag

Szia! Nagy és lassú, klasszikus értelemben nem erre való. Ezeket el kell felejteni és menni fotózni! :) Én legalább annyira szeretek vele utcára menni, mint mondjuk egy 16, 35 obival. Egy idő után rááll a szemed és baromi jó dolgokat tudsz megkomponálni. Ezzel aztán ráfeszülhetsz a részletekre, játszhatsz a dof-al stb. Nem is ragoznám, inkább linkelem az egyik Angol utcafotós instáját, nézzetek rá mit művel hosszabb objektívekkel. :)
sixstreetunder

(#25802) #16820480 válasza Clemi (#25800) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, nézd, ha Henry Cartier-Bresson elvolt az 50mm-rel, akkor szerintem nincs kifogás :)

Volt amúgy 23-as obim, a 35-öt cseréltem rá, de aztán cseréltem is vissza, mert nem tudtam megszeretni az a látószöget igazán. Igazából az ekvivalens 40mm nagyon jó szerintem, csak azt általában letudják egy kicsi-könnyű obival miden rendszeren, nem fordítanak rá túl nagy energiákat (szemben a 35 és 50mm-rel). Pedig az lenne az igazi normál lencse, amit a szemed tényleg lát, tehát úgy érezheti a néző magát bevonva az eseményekbe.

(#25803) Mr.Csizmás válasza Clemi (#25800) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

XC16-50-et ragassz le a széles végén, nagyon jó az a +2 mm plusz városban :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25804) nord_ válasza #16820480 (#25802) üzenetére


nord_
veterán

Maradjunk annyiban, ez teljesen egyéni preferencia kérdése: nálam pont az ekv. 40mm volt kissé szűk, pedig a Pana 20 F1.7-et másfél évig használtam, lett volna idő hozzászokni.
És ha a kérdező tényleg nem tudja, mi kell neki, akkor a legjobb tanács valóban a zoom - gyorsan ki fog derülni, mire is van igazán szüksége.

(#25805) Clemi válasza #16820480 (#25802) üzenetére


Clemi
veterán

Nem derül ki, de van egy gyanúm, hogy ez a sorozat ekv 35mm (Fuji 23) körüli objektívvel készült, de hogy nem ekv 75mm-en (Fuji 50) az tuti :R

(#25803) Mr.Csizmás Volt ilyen obim, kb soha nem használtam semmire. Street fotónál nincs idő zoomolgatni, ha meg zoomolós téma lett volna, oda meg rövid volt az 55mm, ezért jött a helyére a 18-135 ami nagy és nehéz, de cserébe jó az átfogása :D

[ Szerkesztve ]

(#25806) Mr.Csizmás válasza Clemi (#25805) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

megvettem mazsiét, kb 70-80%-ban csak a 16-oson használtam.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25807) #16820480 válasza nord_ (#25804) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezt mondom én is, hogy az szerintem hülyeség, hogy az ekv. 35mm "a streetfotós obi", mert ez egy tág stílus, amibe bőven elfér sok fókusztáv. :K

Clemi: Te most miről beszélsz? :R Hogy jön ide az XF50, vagy bármilyen crop vázra tervezett 50mm? Én az ekvivalens 50mm-ről beszéltem, és azért linkeltem direkt a wikicikket, mert ott írják, hogy egy 50mm-es Leicával lőtte a képeket. Filmes gépen, tehát az 50mm az ekvivalens 50mm, (Fuji 35mm).

(#25808) nord_ válasza #16820480 (#25802) üzenetére


nord_
veterán

az ekvivalens 40mm nagyon jó szerintem
Amúgy nem vagy egyedül ezzel a gondolattal. :)

(#25809) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

esetleg nincs valakinek elfekvőben X100 trim ringje?

[kép]

(#25810) Horalm válasza Clemi (#25800) üzenetére


Horalm
kezdő

OFF: úgy tudom, Henri-Cartier Bresson legtöbbször 50mm-ressel dolgozott :)

(#25811) Horalm válasza Horalm (#25810) üzenetére


Horalm
kezdő

Jajboccs! Mobilon vagyok és azthittem lapoztam, de látom már valaki elsütötte. :D

u.i.: hogy lehet kommentet törölni, mert nem találtam meg :D

(#25812) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Nézzétek el nekem, hogy itt kérdezem, de gyakorlatilag soha nem nézek más PH fórumot, ezt is csak pár naponta. Kérlek, segítsetek nekem a legjobb LR teljesítmény beállítással ami a PC-mhez illik. Intel® Core™ i7-7700HQ Processor (6M Cache, up to 3.80 GHz) 16 GB DDR4/2400MHz • 256GB M.2 SSD + 1TB HDD • NVIDIA® GeForce® GTX 1080 8GB GDDR5 azaz erről a gépről van szó. :R

(#25813) mokasirs válasza DonRazzino (#25797) üzenetére


mokasirs
csendes tag

Ez azért elég meggyőző... :R :R

(#25814) Clemi válasza DonRazzino (#25812) üzenetére


Clemi
veterán

Itt találsz néhány okosságot ami hasznos lehet neked. Én is sokat küzdöttem a kicsikével, de mióta megdupláztam a memóriát (16 ----> 32 GB) azóta szárnyra kapott. főleg az oldal ajánlásait figyelembe véve, bár azzal a bivaly erős géppel röccenés nélkül kellene szárnyalnia most is. A memória viszont tényleg hatalmasat dob a sebességen, főleg a hatalmas fuji RAW fájlok szerkesztésekor, ami téged nem annyira érint, tekintve, hogy csak jpeg-et használsz.

[ Szerkesztve ]

(#25815) DonRazzino válasza Clemi (#25814) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Köszi szépen, megnézem. A RAM-ot azt pont terveztem duplázni, akkor ez megerősíti, hogy megéri. :R

(#25816) Clemi válasza #16820480 (#25807) üzenetére


Clemi
veterán

Amúgy meg tökre elbeszéltünk egymás mellett :) :R Az ekv 50mm vagyis a mi 35-ös obink még jó streetre, (szvsz a 28/2,8 a legjobb a kicsi mérete miatt, látószögben pedig a 23-as) de korábban a kérdés arról szólt, hogy a Fuji XF56 alkalmas-e rá.

(#25817) KuZo


KuZo
tag

Fuji+Godox tulajok! Volt már olyan nálatok, hogy hiába tekerem a vaku kompenzációt TTL módban, nem történik semmi? XT20+35f2+TT350F párossal próbálom. Nem eshutter, nincs beállítva semmi, csak 1/100 záridő és 5.6-os blende, ISO400. A gépben a vaku menüben is jelzi a kompenzációt, tehát a kapcsolattal nincs gond. Mit néztem el?

(#25818) #16820480 válasza Clemi (#25816) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, azt hiszem igazad van, sikerült kicsit belebonyolódni a számokba :D Amit akartam mondani, hogy az XF35-ök szerintem nagyon jók streetre, én jobban is szeretem az XF23-nál. Még az XF56 is használható (én XF50-et szoktam néha), de az már inkább kicsit távolabbi témákhoz, vagy témák kiemelésére.

Amúgy az jutott a napokban eszembe (csak hogy Razzi idegeire menjek a teljesíthetetlen igényeimmel :D ), hogy azért menő lenne egy 28mm-es fényerős obi, mondjuk 1.2 vagy 1.4 körüli rekesszel. Ilyesmi lenne mondjuk a beharangozott, aztán törölt 33/1.1 is, bár az kicsit túl közel van szerintem a 35-höz akkor már. Kíváncsi vagyok a relatív legkisebb méretű fókusztávnál mekkora méretben lehetne megoldani egy fényerős optikát.

(#25819) gorgo válasza #16820480 (#25818) üzenetére


gorgo
őstag

+1 27/1.2-t a népnek! :)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#25820) Mercutio_ válasza #16820480 (#25818) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pentaxnak vannak vicces pancake limited fixei, jó rajzzal bár nem ilyen extrém fényerővel (40/2.8, 43/1.9, 70/2.4) onnan 1-2 lencse-szakit lenne érdemes átcsábítani.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25821) #16820480 válasza Mercutio_ (#25820) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát igen, úgyis lassan csődbe megy a cég :P

(#25822) Matska válasza Mercutio_ (#25820) üzenetére


Matska
senior tag

Kicsit olyan mint a hentesnél :D
- Egy ötvenest szeretnék kérni a Pentaxból. Effketteset.
- 43 1.9 lett. Maradhat?
- Jó, adhatod.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#25823) Ébri válasza Mercutio_ (#25820) üzenetére


Ébri
senior tag

Streetbe illő szerintem a 31/1,8, bár ő full frame. Annó azért nem vettem meg mert milyen drága, Fujikhoz viszonyítva nem is annyira :).

(#25824) Mercutio_ válasza Ébri (#25823) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ugye-ugye, minden csak nézőpont kérdése ;]

Matska: :DDD 50-ből van több is, 1.8-as occó, 1.4-es ff.
Régebben valahol olvastam, hogy a valódi emberi látószög nem 50mm ekv, hanem a szűkebb valamivel, innen a pentax koncepciója.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25825) Matska válasza Mercutio_ (#25824) üzenetére


Matska
senior tag

Amúgy nagyon szimpatikus lenne a Pentax, amit kínál, pl a KP meg az FF vázak ami fícsöröket tudnak. Csak olyan ingatagnak tűnik az egész cég, mintha csak lélegeztető gépen lenne. Időnként felköhög nagyon jó dolgokat, csak lehet, hogy holnap lekapcsolják az egészet...
Persze lehet, hogy rosszul látom.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#25826) #16820480 válasza Mercutio_ (#25824) üzenetére


#16820480
törölt tag

Elvileg valami 43mm az emberi szem fókusztávja, bár kicsit más szerkezetű, mert nem téglalap az érzékelő, hanem körszerű.

[ Szerkesztve ]

(#25827) Mercutio_ válasza Matska (#25825) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mérnökcég, így pocsék a marketingjük ;] a Rocih bekebelezte őket, (valszeg leginkább az orvosi részleg miatt +, így a kompaktjaik mellé került DSLR flotta is jó obikkal)
Én azért szálltam ki belőle, mert csak ígérgették a milc-et aztán kihozták eztazizét :Y és mivel már 1/2 éve használtam párhuzamosan a Pana GF1et a 20/1.7-es fix-szel rájöttem, hogy csak évi 1-2 mozgalmasabb nyaraláshoz kellene a dslr arra pedig van kitől kölcsönkérni:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25828) Ébri válasza Matska (#25825) üzenetére


Ébri
senior tag

:) 2002-től volt Pentaxom, azóta hallom, hogy mindjárt tönkre fog menni, szóval ez sem olyan egyszerű. Ha lett volna könnyű MILC vázuk, simán maradtam volna. Bár a fuji új vázak és obik is kezdenek nehezedni rendesen :).

(#25829) madgie válasza Mercutio_ (#25820) üzenetére


madgie
titán

Igazából talán egyik Limited sem remekel digit fullframe-en, szóval szépek, kicsik, de képileg inkább a felejtős kategóriát erősítik. Ismersz ezer éve, minden sz@rt használtam már, Sigma, meg Pentax rendszerem nem volt még soha... nem véletlenül.

(#25830) #16820480 válasza Ébri (#25828) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez azért van, mert most jönnek ki már profi vázzal és obikkal is, azok meg nehezek. De attól még vannak kicsi és könnyű Fuji termékek, a legújabb generációban is.

(#25831) Mercutio_ válasza madgie (#25829) üzenetére


Mercutio_
félisten

Digi FF Pentaxnál 2 éve van, így a legtöbb FF-limó még filmes vázra tervezett, azokat inkább aps-c-n van értelme használni, vagy az adapterezett megoldásokra gondolsz?

Szerintem nálad az is lehetett az ok, hogy régebben gyengébb volt az AF és egy időben gyengus Samsung szenzor került a vázakba, kb. akkor kezdtek el Sony szenzort és harapósabb AF-et adni amikor te már milc-et toltál. Aztán lehet azóta is jött veled szembe Pentax, csak nem fogott meg, bevallom egy ideje amiben tükör van az már engem se:(

Na jó, már sok az OFF én befejezem a múltidézést :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25832) versatil válasza #16820480 (#25826) üzenetére


versatil
újonc

a szemgolyó átmérője kb. 24 mm! :-), ebbe nemigen fér bele a 43 mm-es fókusz (amivel semmit nem látnánk! a szemlencse fókusza amúgy változó, amiatt, hogy kül. tárgytávra élesen láthassunk, mivel a képtávolság fix (a szemlencse és a látóideghártya távolsága), de inkább egy optikust kéne megkérdezni! :-) a leica méret képátlója kb. 43 mm, ált. az adott formátum képátlója hosszát tekintik a formátum alapobjektív-gyújtótávolságának

(#25833) #16820480 válasza versatil (#25832) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem 43mm, hanem ekvivalens 43, mert ugye nem egy kisfilmes negatív van a látóideg helyén :)

(#25834) kempelen


kempelen
csendes tag

Sziasztok!

Ha lenne kedve/ideje valakinek segíteni, hogy ezekből a RAW-kból mit tud kihozni egy gyakorlottabb fotós? Besötétedett egy iskolai színdarab rendezvényen, ahol én fotóztam és nem valami jó az eredmény. Persze már le is adtam, szerencsére csak ez az egy osztály lett ilyen sötét.

X-E1-em van manual obikkal és még ISO1600 is nagyon kevés volt, postban több mint 1EV-t kell húzni rajta. (f/2, 1/60s, Pentax-M 50mm f/1.7). A zipbe beraktam az OOC JPG-t és az én SilkyPixes eredményemet is. (LR-em nincs. Előre is bocsánat a low-budget hardverért és szoftverért. :-) )

Ilyen rossz körülmények között vajon az X-E1-nél újabb modellek jobb eredményt adnak? Mennyire érezhető ebben a fejlődés? (Bár szerintem ez is igen jó lett, annyi fénynél.)

http://c64.rulez.org/~lion/dramaest.zip (50MB)

Köszi!

(#25835) kiskami válasza kempelen (#25834) üzenetére


kiskami
tag

Nekem a rawtherapee 1/30-t ír, az biztos kevés ilyen mozgalmas témákhoz. Nem tudom, hogy gyakorlottabb fotós mit mond erre, de én inkább min. sebességet állítok, és nyilván alálő a gép 2-4 ev-t. :)
Lehet ezen majdnem 3 ev-t is húzni (+mindenféle kontraszt,élesítés, zajszűrés, ...), nem esik szét.

(#25836) mokasirs


mokasirs
csendes tag

Sziasztok!

Most olvastam egy irományt amiben a Fuji 56 f1,2 és a Fuji 50 f2 optikák voltak tesztelve.
A teszt vége azzal záródott, hogy a tesztelő szerint a Fuji 50 f2 optikailag jobb, mint az 56 1,2...
Kíváncsi vagyok az ezzel kapcsolatos véleményetekre, tapasztalataitokra, ugyanis szeretnék venni egy ilyen optikát, de most egy kicsit elbizonytalanodtam... :B :B :B

(#25837) Muerte68 válasza kempelen (#25834) üzenetére


Muerte68
addikt

nincs ezzel baj-ilyen esetben legalább 60-inkább120-zársebességet adok,+max 1600 iso-kicsit sötét lesz de nem mozdul be,és ahogy írták akár -3expót is vissza lehet húzni minimális zajjal,leméretezve nem is látszik.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#25838) Gondwana válasza mokasirs (#25836) üzenetére


Gondwana
addikt

Jòl hangzik az "optikailag jobb", de politikai kategòria, mert az élesség nagyon nem az egyetlen tulajdonsàga egy objektìvnek.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#25839) kempelen válasza Muerte68 (#25837) üzenetére


kempelen
csendes tag

Köszi, jó hír, hogy nem tartjátok elfogadhatatlannak a minőséget, ezek szerint nagy hülyeséget nem csináltam. (Bár jöhet még ilyen válasz is.)

Igen, én is 1/60-at céloztam meg, de ezek szerint itt már annyira sötét volt, hogy a falnak támasztottam a gépet és 1/30 kellett, ami valóban veszélyes mozgó személyekre. Ha +0.8EV-t rakok SilkyPix-ben, akkor már jó az expozíció, sajnos én csak 0.5-öt raktam és sötét a kész kép is. Elriasztott a zaj a további növeléstől! (SilkyPix egyébként megy Linuxon Wine-ban, de biztos tudjátok.)

Ezek szerint nem azt kell csinálni, hogy 100%-ban nézem és fogom a fejem, hogy milyen pixeles az arcbőr? 1980x méretű képeket adtam, most nézem, abban ez a pixeles zaj a bőrön nem is jelentkezik. Szóval fontosabb lett volna inkább felhúzni a helyes expozícióra, mint mentegetőzni, hogy besötétedett.

(#25840) mokasirs válasza Gondwana (#25838) üzenetére


mokasirs
csendes tag

Valóban.
Ezért is írtam, hogy kiváncsi vagyok valódi felhasználók valódi véleményére, tapasztalatára.

(#25841) DonRazzino válasza mokasirs (#25840) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Itt vagyok. Valódi vagyok. Ha F1.2-n akarsz portrézni, szeretnéd te is magadnak azt a karaktert, amit az 56-os tud, cserébe nagyobb, drágább, rossz fények között hezitálósabb, akkor vedd azt. Ha neked számít a kompakt méret, a gyorsabb AF, az időjárásállóbb, masszívabb kivitel, tervezel videózni vele, és nem sokat adsz arra, hogy egy nyitva is igencsak éles F1.2-es lencse mit tud neked adni DoF-ban ("háttérelmosás") adott záridőhöz tartozó alacsonyabb érzékenységben, akkor vedd az 50-est.
Az egyik egy optikailag szinte a végsőkig korrigált, éles, gyors kis ügyes mindenes-ötvenes, a másik meg egy szerethető nagy klasszikus, mellesleg olyan képi világgal, amit egy APS-C-re tervezett portréobi se tud neked adni márkától függetlenül. Az árat nem magyarázom, te is látod.

(#25842) DonRazzino válasza DonRazzino (#25841) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Siettemben berakok neked 1-1 szerintem rájuk jellemző képemet, ami velük készült. Az egyik meló, a másik egy családi snapshot.

XF50 1/400 ISO400 F2

XF56 1/350 ISO200 F1.2

(#25843) Fandango


Fandango
veterán

madgie interjú :C (FB link)

(#25844) nord_ válasza Fandango (#25843) üzenetére


nord_
veterán

Grat, Mazsi! :C :R

(#25845) mokasirs válasza DonRazzino (#25842) üzenetére


mokasirs
csendes tag

Köszönöm a véleményed!
A képek fantasztikusak!
56 lett a nyerő! :)

(#25846) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Elég régóta megvan már a 90-es, de igazából már a szenzorstabis vázra várva vettem. Nem nagyon van használatban. Ma megsétáltattam, be ne rozsdásodjon, elég frankó kis üveg! Sok utómunka nincs rajta, kis curve meg vágás.

[kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

(#25847) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a Patona Platinum 126S akkumulátorról?
Minőségben, üzemidőben van olyan,. mint a gyári? [link]

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#25848) total90 válasza excalibur36 (#25847) üzenetére


total90
veterán

Egyik sincs olyan mint a gyári, de amennyivel olcsóbb, annyival nem rosszabb. Nekem is Patona van, Premium Series (zöld), 6 darab és egyikkel sem volt még gondom ;)

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25849) excalibur36 válasza total90 (#25848) üzenetére


excalibur36
senior tag

Köszönöm az infót!
Esetleg azt megtudod mondani, hogy melyik jobb? A prémium, vagy a Platinum?

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#25850) madgie válasza nord_ (#25844) üzenetére


madgie
titán

Köszi :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.