Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25901) total90 válasza hp1950 (#25900) üzenetére


total90
veterán

Az újjal nincs, meg úgy általában sem. A 4.0-val volt egy kis baki, de hamar kijavították. Én mondjuk abból sem észleltem semmit...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25902) hp1950 válasza total90 (#25901) üzenetére


hp1950
tag

Köszönöm az információt. Akkor feltehető.

(#25903) hegyimorc


hegyimorc
senior tag

A hazai fuji szervízzel milyenek a tapasztalatok?

X-E3-ban az EVF kipurcant, sötét.
A user errort kizárnám, az eye-szenzor rendesen működik, reset, firmware újratöltés már megvolt.
Szóval úgy tűnik tényleg rossz, javítani kellene.

Más baja viszont nincs a gépnek, ezért nem feltétlenül rohannék vele azonnal a szervízbe.
Ha a szervíz 2 hónapot ül rajta, akkor már vége is nyárnak mire visszakapom.

Valami szenzorcserés sztori rémlik több hónapos szervízben töltött idővel, ezért kérdezem.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#25904) total90 válasza hegyimorc (#25903) üzenetére


total90
veterán

Madgienek volt velük buli ;] Tőle tuti beszerezhetsz pár hasznos infót.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25905) madgie válasza hegyimorc (#25903) üzenetére


madgie
titán

Nálam komolyabb volt az eset, alaplap meg talán szenzorcsere is volt, az angliai történet, azért is húzódott el.

[ Szerkesztve ]

(#25906) Zilko87 válasza hegyimorc (#25903) üzenetére


Zilko87
tag

Nálam X-T20-ban, minden akksi ki-be vétel után elfelejtett mindent a gép. Telefonos egyeztetés után, postán küldtem el a gépet nekik. Asszem három hét volt mire vissza kaptam, teljesen makulátlanul. A belső akkumulátorát kellett kicserélni, hasonló esettel még nem is találkoztak, maximum jóval idősebb gépeknél. A sok rossz tapasztalat ellenére nálam minden rendben zajlott, és teljesen segítőkészek voltak. :K

(#25907) mondomén


mondomén
őstag

Őrlődöm T2 és H1 között. Nagyon nehéz. :D Jelenleg T20 van, portrézni teljesen jó, de komolyabb munkát (esküvő, rendezvény és ehhez hasonlók) nem merek vele bevállalni, az 1 kártya slot miatt. Mindenképp kell majd egy "igazi" munkagép. H1 ára még mindig húzós, de nagyon csábító az IBIS (fixek miatt). T2 ára egész jó, de van bennem egy halvány érzés, hogy megbánnám, ha őt választanám a következő mondjuk 2 évre. Köszönöm, hogy hangosan gondolkodhattam. :D

(#25908) Gondwana válasza mondomén (#25907) üzenetére


Gondwana
addikt

(nàlam a hosszabb vàrhatò kaizen szòlna a H1 mellett meg esetleg a dual-cpu az 1000 vs. 1500€-on kìvül)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#25909) total90 válasza mondomén (#25907) üzenetére


total90
veterán

T3-ra várni egy keveset... :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25910) mondomén válasza total90 (#25909) üzenetére


mondomén
őstag

Valoszinu nem lesz benne stabi, illetve az ara sem lesz idealis. :) Amugy biztos szuper gepet raknak ossze!

@Gondwana
Ezek sem elhanyagolhato dolgok! Nehez szules lesz.

(#25911) Ébri válasza hegyimorc (#25903) üzenetére


Ébri
senior tag

Nekem 18-55 volt garis javításon, az is kiküldős játék volt, több, mint két hónapig tartott. (Néha véletlennél nem produkált éles képeket, lehet, mire megtalálták mi baja, az is idő volt, s azt mondták, ennyire hosszú nem szokott lenni.)

(#25912) total90 válasza mondomén (#25910) üzenetére


total90
veterán

Én annyira a stabit nem hiányolom. Ha videózok, akkor van gimbal. Én tuti vevő leszek rá. Megyek Photokina-ra is, majd jól megtapogatom :K Aztán meg ott a nyereményjátékon meg is nyerem és ha piacra dobják, akkor rögtön megkapom. Problem solved ;]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25913) #16820480 válasza mondomén (#25907) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem ha most jó lenne munkára, akkor 2 év múlva is jó lesz munkára, akármi jön is ki addig. Ez mindkettőre igaz. Ha a H1 tetszik, akkor hajtsál arra, de szerintem 2 évre majdnem mindegy amúgy, addigra meg lesz már több újabb váz is :K

(#25914) hegyimorc válasza Ébri (#25911) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Köszi mindenkinek.

Ezek szerint ha nem akarom a nyarat gép nélkül tölteni, akkor jobb ha nem sietek vele szervízbe.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#25915) madgie válasza hegyimorc (#25914) üzenetére


madgie
titán

Ez így van.

(#25916) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Érdekel valakit itthon Fringer Canon EF to Fujifilm X Pro Adapter? Én szerintem hamarosan rendelek.

szerk. Mire kell? Van egy-két olyan Canon lencse, amit ismerősöktől tudnék rendszeresen kölcsön kérni és használni. Pl. 200mm f/2.8L II USM, 135mm f/2L USM, és az EF 85mm f/1.2L II USM. Kíváncsi vagyok ezek mit tudnak Fujin.

[ Szerkesztve ]

(#25917) madgie válasza DonRazzino (#25916) üzenetére


madgie
titán

Mit akarsz rárakni? Valami nagytele?

Szerk: szerintem akkor lenne izgi, ha focal reducer is lenne benne.

[ Szerkesztve ]

(#25918) total90 válasza DonRazzino (#25916) üzenetére


total90
veterán

Majd számolj be róla.

Én is agyaltam rajta, de... nem olcsó és per pillanat milyen obi az, amit a Fuji nem nyújt, de a Canon igen? Ha meg az árakat nézzük, akkor azt is bele kell számítani, hogy ez az adapter mennyi zseton.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25919) madgie


madgie
titán

Nem is mondtam, mától fesztivál, a gépek belökve Classic Chrome DR200-ba, na de a lényeg:

Hétfőn megbeszélés volt, a teljes csapatnak, jönnek a teljesen agyament kérések (pl ne menjünk fel a színpadra, de kép kell a zenészről, úgy, hogy a közönség van mögötte), majd előkerült a kérdés, hogy ki mivel fotóz? Épp bedobni készültem, hogy ugyan nem-e mindegy a végeredmény szempontjából, de a kollégák már el is kezdték sorolni, hogy Nikon tökömtuggya D akármi, Canon 1Dx izébizé, stb... a koma szemben elismerően megszólal, hogy akkor fullframe, oké. Na akkor szólaltam meg, hogy nem, aps-c. Kínos csend, rákontráztam: és jpg-ben fogok fotózni :DD

Na ott elhűlt a vér mindenkiben, de gyorsan megkérdeztem, hogy egyébként lenne egy ember, aki feldolgozza a fotósok RAW-jait? Hátaznem. Nekünk lesz időnk a koncertek mellett rawkonverttel foglalkozni? Hátasse.

Hátakkó? De gyorsan menjen ki a kontent. Akkor nem úgy kéne fotózni, hogy a jpg mehessen kifelé? :))

(#25920) DonRazzino válasza total90 (#25918) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Egy pár lencse, amit konkrétan tudnék kölcsön kérni az a fenti kommentben, de biztos szereznék szuperteléket (pl. EF 400 F4) is, de őszintén szólva nem bízom abban, hogy AF-C követésben használható lesz a cucc.

madgie: Igazad van, úgy sokkal nyerőbb lenne, de engem így is érdekel. Sigma lencséket nem mertem beleírni, de abból is van egy pár, amit rápróbálnék. Pl. 18-35 1.8, 105 1.4.

(#25921) Mr.Csizmás válasza madgie (#25919) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

tipikus, bojlerrel főzzünk teát rovat. :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25922) total90 válasza madgie (#25919) üzenetére


total90
veterán

Jól kigondolt koncepció ;]

Egyébként én most, illetve 3 hete voltam egy haver esküvőjét fotózni és nem rég lettem kész a képekkel.
Ott live kaptam pár cinikus hozzászólást, hogy "nekem otthon full-frame van". Mondom nekem is volt, de váltottam. Ezt nem volt képest feldolgozni az agykapacitásuk :DDD

Aztán jöttem most a képek után a válaszok, hogy ezt a srác csinálta azzal a pici géppel? Biztosan nem :D

(#25920) DonRazzino

AF-C pedig egyes obikkal elég jól megy, de amiket teszteket olvastam, ott a Sigmákat nem dícsérték. Ennek ellenére megnézném mit hoz a Fuji 100-400 ellen :K

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25923) madgie válasza DonRazzino (#25920) üzenetére


madgie
titán

A 18-35/1.8 tényleg jó lehet. Már ha nem visz félre, meg nem zavar a takony sigma színvilág :DDD

(#25924) Clemi válasza total90 (#25922) üzenetére


Clemi
veterán

A hétvégén én is trollkodtam egy picikét a lányom esküvőjén, de szigorúan a háttérbe húzódva és csak a 14/2,5 23/2 és az 56/1,2 obikkal és egy kis időre a kis Godox vakut használva. A végeredmény csak a jpeg fájlokból raktam össze, ezt a közel 700 képet nagyjából 4 óra alatt toltam át a LR-on. Max vágtam és kicsit módosítottam az expozíción.
Egy szó mint száz Fuji jpeg very coool :C

(#25925) total90 válasza Clemi (#25924) üzenetére


total90
veterán

... és mivel tolta fő fotós? Gondolom valami nagy géppel, egyébként nem lenne menő :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25926) voriae válasza total90 (#25925) üzenetére


voriae
tag

Én a múltkorin szinte végig a Fujival toltam. Azért ott lógott az oldalamon a 6D a 70-200-zal, azzal is lőttem néha természetesen. Ha van nálad nagy gép, már nem néznek, hogy mit akarsz a pöcsköszörűvel :)

Erről az jutott eszembe, hogy kéne egy böszmébb DSLR+teleobi (napellenzővel) alakú fotóstáska. Így több haszna lenne :D

(#25927) Mr.Csizmás válasza voriae (#25926) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

24$

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25928) voriae válasza Mr.Csizmás (#25927) üzenetére


voriae
tag

:) Nekem rendes fotóstáska kell és nem 3 számjegyű vázzal, és nem is a világ legratyibb 24-105-ével :P Pakolnék bele Fuji obikat...

(#25929) total90 válasza voriae (#25926) üzenetére


total90
veterán

Van egy nagyon jó fotós haverom, ő ebből él, eskővűket fotóz és mindig valami FF váza volt. Aztán váltott Fujira és kb. megszólták az eskűvőn, hogy de a másiknál nagyobb géppel fotózott :DDD
Azóta váltott Sony A9-re, tehát megint nagy a gépe... de mesélte, hogy minden egyes eskűvőn beszólt valaki :W

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25930) Fandango válasza total90 (#25929) üzenetére


Fandango
veterán

Én ilyen esetbe biztos elküldeném a bús pics*ba az illetőt, hogy a saját dolgával foglalkozzon.

[ Szerkesztve ]

(#25931) total90 válasza Fandango (#25930) üzenetére


total90
veterán

Simán leszarni, hogy mit mond ;]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25932) kiskami válasza Clemi (#25924) üzenetére


kiskami
tag

Fuji jpeg pink/red skin. :DDD

(#25933) Clemi válasza total90 (#25925) üzenetére


Clemi
veterán

Naná hogy FF Canon volt nála, ha jól sasoltam, akkor 5D Mark IV de lehet hogy csak III volt és a 24-70/2,8 70-200/2,8 párossal és este valamilyen fixet tolr rá, de azt nem tudtam kilesni milyen.

(#25934) Clemi válasza kiskami (#25932) üzenetére


Clemi
veterán

Néhol bajban voltam a WB-vel az tény, főleg így utólag és amikor nincs mihez állítani.

(#25935) total90 válasza Clemi (#25933) üzenetére


total90
veterán

Gondolom a fix egy 35-ös volt. Tipikus Canon szett. Én már nem szívesen mennék vissza a nagy dögökre. Habár ha igen, akkor tuti megint Nikon lenne. Soha nem szerettem a Canont.

(#25934) Clemi

Előre be kell lőni pár profilt ha már látod, hogy milyen idő lesz :K Mondjuk az ilyen kemény fényes, napsütéses idő a legrosszabb szerintem.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25936) #16820480 válasza total90 (#25935) üzenetére


#16820480
törölt tag

Na, csak eljött az idő, hogy a Fuji lett a normál méret neked (is) :D

(#25937) kiskami válasza Clemi (#25934) üzenetére


kiskami
tag

Áááá, ez csak az én "nyomorom" - hogy a "gyári" jpgken mindenkit kipúderezve látok. :O

(#25938) total90 válasza #16820480 (#25936) üzenetére


total90
veterán

Én még mindig picinek tartom a gépet, legyen akármelyik obi a gépen... arról van szó, hogy nem szívesen váltanék nagyobbra.
Hétvégén is elvoltam túrázni, váz, 6 akku, 10-24, 23, 80-as obi, Mavic Pro, GoPro, állvány, pár apróság és nem volt bennem az érzés, hogy meg akarok halni :DDD
A D800 14-24-el meg 24-70-el több volt mint itt a váz akukkal meg 3 obival.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25939) Clemi válasza total90 (#25935) üzenetére


Clemi
veterán

Előre? Mint örömapa, csak trollkodtam :D A szertartás alatt a seggemen ülve és ott nem is terveztem nagyon képelni, de mivel rajtam lógott a gép, hát kattintgattam. Később pedig? Hol árnyék, hol feles árnyék, hol a teremben, hol a halál sötét teraszon ... Ez olyan örömfotózás volt csak a részemről :)

(#25940) cousin333


cousin333
addikt

Nem tudom, láttátok-e már, de a Fotoplus-nak most indult egy Fuji akciója: [link]

"We spared no expense"

(#25941) hp1950 válasza total90 (#25938) üzenetére


hp1950
tag

Markolat használsz az Xt2 vázon?

(#25942) lugosi válasza cousin333 (#25940) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, én nem láttam de jól jön!

(#25943) lugosi válasza total90 (#25929) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az a baj, hogy aki ebből el, sajnos lehet hogy arra is kell hogy adjon, hogy villamoson a kliens felé, mert a külsőségekből ítélnek. Az én szakmámban is volt olyan, hogy egy kollégámra azért mondta az ügyfél (nem trollkodásból, teljesen őszintén), hogy biztos jobb nálam, mert ő mercivel jött. :DDD

(#25944) Gercsa válasza cousin333 (#25940) üzenetére


Gercsa
senior tag

:Y

E3+23mm kit teljesen versenyképes áron van!!!

Eglobálnál tisztán olcsóbb, de még az e-infinhez képest is megéri a magyar számla azt az ~50 euro felárat.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#25945) lugosi válasza Gercsa (#25944) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jó áron van az nagyon főleg ha mínusz ÁFA.

(#25946) madgie válasza lugosi (#25943) üzenetére


madgie
titán

Évek óta nem szólt meg senki a Fujiért, sőt ma (illetve az már tegnap) pár fotós rá is csodálkozott a kis kütyüre, az 5Ds júzer srác holnap ki is próbálná :) Mászkáltak ott málhányi cuccal, nekem csak az 56-tal csüngött az oldalamon a cucc, egy kisebb fotóstáskában meg a másik plusz három objektív :DDD

(#25947) Gondwana válasza madgie (#25946) üzenetére


Gondwana
addikt

Evolution as we see it...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#25948) total90 válasza lugosi (#25943) üzenetére


total90
veterán

Jól el kell tudni magad adni, ennyi :K Aki meg végképp a méret alapján dönt, az meg is érdemli, amit kap. Láttam már elég fótóst high end cuccokal, akik borzalmasan szark képeket lőttek.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25949) lugosi válasza total90 (#25948) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, ez része szerintem a magad eladásának.
A laikus pedig megítél az alapján, hogy profinak néz-e ki a cuccod.

(#25950) g_g_g


g_g_g
őstag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni.
Van egy X-T20 18-55 obi páros.
Múlt héten voltunk nyaralni és jó néhány kép szerintem nem elég éles, olyan elmosódottnak tűnik nekem.
Elméletileg a fókusz minden képnél betalált.

Zajszűrés ki volt kapcsolva, élesítés 0 értéken volt.
A stabira nem emlékszem, hogy ki vagy be volt-e kapcsolva.

A kérdésem az lenne, hogy csak én vagyok túl pixel kukkoló vagy tényleg nem okésak ezek a képek?

Képek:
Drive

Ez pl. a fix 27-es készült, szerintem ez jobb mint a fentiek.
27 mm

Előre is köszi a válaszokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.