Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24601) total90 válasza 8nemesis8 (#24600) üzenetére


total90
veterán

Nekem van 10-24 és szerintem videózni annyira nem jó. A 23-as f2-es viszont elég fincsi.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#24602) kobox válasza total90 (#24601) üzenetére


kobox
tag

10-24 videóra miért nem jó? Kösz a választ.

(#24603) #16820480


#16820480
törölt tag

15-45 teszt, ha valakit érdekel.

(#24604) #86322688


#86322688
törölt tag

Tapasztalta valaki a kovetkezo jelenseget?

Kint voltam hidegbe Fujival, par orat, hazaertem, taskaba hagytam, majd kinyitottam, kesobb ki is vettem stb...tehat nem lett paras...majd fotoztam vele a szobaban ugy hogy beszurodott a napfeny...amit fotoztam, ahol a feny intenzitasa nagyobb volt, sargas lett a kep...mintha nem lett volna fenymeres. Ezt csinalta az asztali lampanal is amikor ravetodott a feny a faasztalra. Masnap is ilyet csinalt, en mondjuk nem vagyok benne biztos hogy a hidegtol volt csak pont akkor figyeltem fel ra.
De kint jo volt a fenymerese, sot ha telibefotozom a villanykortet akkor sem csinalja.Mindenesetre erdekes jelenseg es ha a dinamikat 400 ra allitom jobb lesz a kep,..... lehet ilyen is volt csak nem vettem eszre?
Furcsallanam, mivel a dinamikaja az egyik legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#24605) cousin333 válasza 8nemesis8 (#24597) üzenetére


cousin333
addikt

Szerintem videóra állvány vagy gimbal nélkül a fixek felejtősek, hacsak nem földrengést akarsz megörökíteni. Ráadásul a fixek általában hangosabban fókuszálnak (kivéve az új f/2-es sorozatot).

A 10-24 rekeszelés nélkül is penge, de f/4-en azért el is várom ennyiért. A kitobihoz képest komoly látószöget nyersz, viszont nagyobb, nehezebb (ráadásul orrnehéz, különösen az X-T20-as vázon) és a zoom sem jár olyan finoman, mint a kitobin. A szélén már torzul a tér rendesen, ami különösen forgásnál/"panorámázásnál" zavaró. A fényerő is csak f/4, de legalább fix.

Összességében akkor jó, ha szűk helyen kell videózni (többnyire beltérben). Meg persze fotóra is jó ugyanitt, vagy akár kültéren is.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#24606) madgie válasza kobox (#24602) üzenetére


madgie
titán

Nem tudok jobb objektívet videóra Fujin, eltekerheted 24-ig (ekv 36), ami főleg a 4K plusz cropjával több, mint elég általános célokra is (DoF mókás szűkebb dolgokhoz úgyis állvány kell) francos jó a nagylátó végén is, éles, relatív szépen csillagozza a fényforrásokat.

Nem akarok senkit megbántani ,de annyi orbitális f*szságot olvastam már ebben a topikban a 10-24-ről, hogy az már fáj.

(#24607) |AP| válasza #16820480 (#24603) üzenetére


|AP|
veterán

hát.. csodák nincsenek :)
Görbíti a teret rendesen 15mm-en... Az élesség f8-on nagyjából elfogadható, bár azért a széleken van homály...

na de ennyiért nagyjából ennyit is lehetett várni. Majd ha még ennél is olcsóbb lesz, lehet kipróbálom :)

[ Szerkesztve ]

(#24608) #16820480 válasza |AP| (#24607) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez nem is görbe, hanem egyenesen hullámosnak tűnik :D Amúgy annyira nem is olcsó, a 16-50-hez képest nagyon nem (másfél-kétszeres áron vannak). Szóval egyelőre nem igazán éri meg, majd ha tömegivel lesznek kitből bontott példányok olcsón, akkor.

De ugye az érdekesebb, hogy ez nem a 16-50 mellett lesz elvileg, hanem helyette, szóval akinek nem tetszik a kialakítás és képi világ, az inkább spájzoljon be 16-50-ből.

(#24609) |AP| válasza #16820480 (#24608) üzenetére


|AP|
veterán

tovább rontja a helyzetet, hogy kitből bontva csak ezüst színűek lesznek, nem létezik fekete kit.
Szóval az olyan kekecek mint én (akiknek az obi színe a fekete :) ) nem játszik ez az opció

(#24610) kobox válasza madgie (#24606) üzenetére


kobox
tag

Kösz a véleményedet. A fiamnál ez volt az az első Fuji obi amit kipróbált és rögtön magával vitt angolhonba a T2-mel együtt :)

(#24611) #16820480 válasza |AP| (#24609) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezüst vázon szépen néz ki nagyon az ezüst obi, de alapvetően én is a feketét szeretem talán inkább :)

(#24612) MC Pite válasza 8nemesis8 (#24600) üzenetére


MC Pite
veterán

Miért miért, érdekelt, kipróbáltam. Pár hete linkeltem tesztképeket, szvsz korrekt. Azt hittem sűrűbben használom majd, de olyan könnyű a 16-50, hogy azzal túristáskodok. Egy obibszinte mindig kipróbáláson van nálam. Kövinek a 23/2őn gondolkozom, de a 35/1.4 ellenében sztem ritkán tenném fel...Volt 27/2.8is, nem rossz, de inkább a 35öst használtam, gondoltam egy ilyen pici palacsintát inkább Meikében veszek, olcsó és túrázni, néha beltérre pont fasza. És pincuri 😀

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24613) lugosi válasza Mr.Csizmás (#24589) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Értem, köszi. Magamtól ki nem találtam volna.

(#24614) MC Pite


MC Pite
veterán

Ha valaki gondolkozna még fekete vázra sötét barna tokon; így néz ki az olcsó coffee brown...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24615) KuZo válasza hegyimorc (#24594) üzenetére


KuZo
tag

Eglobal refund volt, nem kellett paypal.

(#24616) MrChris


MrChris
nagyúr

XE1-hez vannak színes filmszimulációs profilok C1 alá? Programban egyet találtam.

(#24617) andrasvagyok


andrasvagyok
csendes újonc

Azt szeteném kérdezni Tőletek, hogy ha a X-T2 arc felismerőn van akkor ugye nem működik semmilyen egyébb mérés csak a multi. Ha kiválasztom a sok pontos af modot a 325 -öst akkor ez esetben szerintetek ha felismeri az arcot akkor arra mér??? Pontossan az arcra fog mérni fényt??? Esteleg mint egy spot?

[ Szerkesztve ]

(#24618) MC Pite válasza andrasvagyok (#24617) üzenetére


MC Pite
veterán

Mint a spot, igen.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24619) andrasvagyok


andrasvagyok
csendes újonc

Tehát ugy értsem, hogy:
szem felismerés+325 pontos af= azzal, hogy akor egy pont a fukusz akár több négyzet, akár mennyia fokusz terület kiválasztása ha az egy felismert arcra esik akkor azt at az arcot méri semmi mást????

(#24620) Plafoon válasza #16820480 (#24603) üzenetére


Plafoon
tag

Elég siralmasak a minta képek, sok be is mozdult, nem értem miért kell ilyeneket felrakni

(#24621) total90


total90
veterán

Van itt valaki 80-as makróval?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#24622) #16820480 válasza Plafoon (#24620) üzenetére


#16820480
törölt tag

Bemozdult, vagy csak nem jó az obi ;]

Amúgy van egy újabb teszt, bár elsősorban az A5-ről: [link]

(#24623) total90


total90
veterán

Játszadoztam ma:

A neten nem találtam róla sok infót, így kipróbáltam, hogy működik-e közgyűrűvel+konverterrel és igen :C
Elég durva, ezzel már fotózhatom a legyet szarás közben is :Y

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#24624) Rum.cájsz válasza total90 (#24621) üzenetére


Rum.cájsz
tag

Jelzem, én szeretnék itt lenni egy 80-as makróval... :D
Rittyentenék olyan tavaszi fotókat, hogy ihajjj... :DD
Ha valaki megszánna, megtisztelne egy ilyennel, azt megköszönném... :R

(#24625) total90 válasza Rum.cájsz (#24624) üzenetére


total90
veterán

Iszonyat durva a cucc és emiatt fogom eladni az 56-osom... mert nem sokat portrézok és arra meg ez is legalább olyan jó lesz nekem.

Na, de ami a makrót illeti, a közgyűrűvel és a konverterrel közel 30%-ot nyertem. Nem semmi :Y

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#24626) Rum.cájsz válasza total90 (#24625) üzenetére


Rum.cájsz
tag

Jól van, hergeljél csak... :D
Holnap azonnal berendelek egyet... :DD
... vagy megveszem az eladó 56-osodat..., mert én imádok portrézni :Y

(#24627) berobi78


berobi78
tag

Sziasztok, ha már makró.

Van valami filléres megoldás makróra? Még AF sem kell, kb évente egyszer-kétszer használnám, tényleg csak játszani, hogy ha meglátok a kertben egy nagy, nyugis bogarat le tudjam fényképezni ;)

Amim van, X-T1, XF18-55, XF35/1.4, XC50-230, illetve régről van három M42-es objektívem, egy adapterrel (Helios 58/2, Jupiter 37A 135/3.5 és egy Jupiter 21M 200/4).

Szóval mi lenne a legolcsóbb, ami azért működő képes? Közgyűrű, fordítógyűrű? Melyik obihoz?

Köszi

(#24628) Gondwana válasza berobi78 (#24627) üzenetére


Gondwana
addikt

Macro Belly - kihuzat (Minolta MD-hez valòt vettem apròpénzért, de még ki se pròbàltam :B )

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#24629) faki_ válasza berobi78 (#24627) üzenetére


faki_
senior tag

M42 közgyűrű a manuálokhoz 2-3e Ft, de 7mm+14mm+28mm Fuji X is van ennyiért eBay-ről (az adapter és a váz közé, ugyanis a Fujinonok rekesze nem fog vele menni, ahhoz nincs értelme használni) vagy 10mm+16mm AF-es 3-4e Ft-ért. Utóbbit felrakom, de már ritkán, mert idegesít a néha jelentkező kontakthiba. Valaki itt említette a drágább JJC-t, ha van vele tapasztalata, megoszthatná! Leképezéseket innen ki lehet nagyjából bogarászni: [link].

Ha még ér annyit számodra, 12-15e Ft között használt Raynox DCR-250 egy kényelmes megoldás, legfőképp az 50-230 elé: [link].

AF-es közgyűrűt és Raynoxot tudok adni próbálgatni...

(#24630) andrasvagyok


andrasvagyok
csendes újonc

Tehát ugy értsem, hogy:
szem felismerés+325 pontos af= azzal, hogy akor egy pont a fukusz akár több négyzet, akár mennyia fokusz terület kiválasztása ha az egy felismert arcra esik akkor azt at az arcot méri semmi mást????

(#24631) Mercutio_ válasza andrasvagyok (#24630) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak nem te vagy H.András?:Y:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24632) MC Pite válasza andrasvagyok (#24630) üzenetére


MC Pite
veterán

Ha nálad a gép, nem értem a kérdést. Egyébként már válaszoltam, hogy igen, ha arcfókusz van, talált arco(ka)t, értelemszerűen arra állítja a fénymérést.
Mindegy, hogy hány pontos az af, kontraszt módban arcot keres.
Egyébként meg akár írni is lehetne rendesen(helyesrás, stilisztika és fogalmazás), és még szívesebben válaszolnánk, ha legalább erre fordítanál egy kis energiát, ha már a manuálolvasásra nem...
Egy videó a sokból...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24633) centrino


centrino
aktív tag

Akit érdekel még 8 óra akció Sandisk memória kártyákra...

SanDisk Extreme PRO 64 GB bis zu 95 MB/Sek, Class 10, U3, UHS-I (-33 % Ersparnis) 31€
SanDisk Extreme PRO 128 GB bis zu 95 MB/Sek, Class 10, U3, UHS-I (-34 % Ersparnis)56€
SanDisk Extreme PRO 256 GB bis zu 95 MB/Sek, Class 10, U3, UHS-I (-13 % Ersparnis)140€
SanDisk Extreme PRO 128 GB bis zu 300 MB/Sek, UHS-II, Class 10, U3 (-10 % Ersparnis)273€
SanDisk Extreme PRO 32 GB bis zu 300 MB/Sek, UHS-II, Class 10, U3 (-13 % Ersparnis)63€
SanDisk Extreme PRO 64 GB bis zu 300 MB/Sek, UHS-II, Class 10, U3 (-9 % Ersparnis)132€

Folyamatosan változik a raktárkészlet, szóval akit érint siessen...

(#24634) berobi78 válasza faki_ (#24629) üzenetére


berobi78
tag

Köszi mindenkinek, utána nézek az elmondottaknak :R

(#24635) Clemi válasza centrino (#24633) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi, bazi jó ár! Úgyhogy útnak indítottam én is egy kártyát :)

(#24636) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Örülök neki, hogy a második T2 van úton és nem foglalkoztam most a frissen megjelent gépek hype-jával. Tegnapelőtt igen cudar körülmények voltak a Pilisben 600 méteres magasságban végig viharos szélben és változó csapadékban kellett helyt állnia a szettnek. Az AF valami parádésan működött, annyira gyenge volt a látótávolság, hogy szinte vaktában lőttem, a T2+XF50-140 meg hozta az eredményeket. 92% hit rate-et sikerült elérni és a fennmaradó nagy része is user error. Pár semmikülönös képet bedobok, az időjárást szemléltetendő.

@centrino: Köszönjük! :R

(#24637) madgie válasza DonRazzino (#24636) üzenetére


madgie
titán

Mondtam már Messengeren: hagyd a Sonyt, király ez a gép :)

(#24638) Mercutio_ válasza DonRazzino (#24636) üzenetére


Mercutio_
félisten

Durván tolják, ez picit nekem már (szado-)mazo :C

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24639) Ébri


Ébri
senior tag

Sziasztok!

Ilyen már volt vkinek? XF 18-55 néha végtelenen gyönyörű életlen képeket csinál, pl. panoráma hat képből 1 életlen, többi teljesen jó. Ilyesmi, időnként ennél látványosabban (képközép 100%-on):

Gari vagy vmi beállítással nem éltem? (Tavaly aug-ban vettem a kitet x-t20-al, de most jutott időm nem csak 1-2 kép feldolgozására, s nagyon ismétlődőnek tűnik.)

OIS bekapcsolva mindkettőn.

(#24640) madgie válasza Mercutio_ (#24638) üzenetére


madgie
titán

Holnap elvileg amerikai focisokat fotózom, bevallom, örülnék egy kis hónak, hátha derít :DDD másképp sz*rban leszek az 50-230 F6.7-es sötétségével :D

[ Szerkesztve ]

(#24641) Clemi


Clemi
veterán

Használja valaki az Irrident-et? Ha igen melyik beállítások amik legjobban bejövősek. Túl sok útmutatót nem találtam, mármint olyat ami kitárgyalja a beállításokat. Próbálgattam és nagyon úgy tűnik, hogy a legújabb LR-tól nem sokkal jobb, viszont a DNG fájlok 2x akkorák lesznek, mint a tömörített RAF fájljaim.

(#24642) Atomizer válasza Clemi (#24641) üzenetére


Atomizer
csendes tag

Nekem van benne annyi plusz, hogy használjam. Én nem tárolom sokáig a nyers fájlokat, így a DNG mérete annyira nem zavar.

Érdemes kísérletezni a beállításokkal, kiindulásként én az övét vettem: https://blog.thomasfitzgeraldphotography.com/blog/2017/3/updated-iridient-x-transformer-settings

Érdemes az optikai korrekcióval is kísérletezni. A 18-55 pl. optikailag nem is maszatol a kép széleken, csak a szoftveres korrekció rontja el. Cserébe akkora hordó van benne 18mm-en... Iridienttel megvan a lehetőség eldönteni melyik jobb.

(#24643) Clemi válasza Atomizer (#24642) üzenetére


Clemi
veterán

Thomas Fitzgerald-ot én is megtaláltam, de csodálkozom, hogy semmit nem élesít az xtransformerben és nem értem miért. Ehhez képest van egy másik metódus, ahol meg teljesen elveszik a LR élesítést és még a zajszűrést is kikapcsolják.

(#24644) Atomizer válasza Clemi (#24643) üzenetére


Atomizer
csendes tag

Ezt még nem is olvastam, köszi a linket.

A lényeg, hogy elég jól ki tudod tesztelni melyik jön be neked legjobban. Én mindenképp látok fejlődést az LR saját (talán demosaic) algoritmusához képest, és elég jól integrálható a munkafolyamatba. A cikkben szereplő portré összehasonlításon is nagyon jól látszik.

(#24645) taranis válasza Ébri (#24639) üzenetére


taranis
addikt

Kipróbálnám kikapcsolt OIS-el is, ha a záridő nem indokolja.

colorizer.net

(#24646) MC Pite válasza Ébri (#24639) üzenetére


MC Pite
veterán

Ha még fent van a vázon a kép, akkor megnézheted hova ment az af; azt ellenőrizted?
Milyen fókuszbeállítást használsz, 1 pontost?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24647) faki_ válasza Ébri (#24639) üzenetére


faki_
senior tag

Homályos emlékeim vannak róla, hogy tavaly itt már felmerült hasonló probléma. Ha nem tudod/akarod javíttatni, akkor rövidebb záridőknél érdemes kikapcsolni a stabilizátort (de mintha a "Mode 2" is hozna javulást).

(#24648) #16820480 válasza MC Pite (#24646) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, ha valami lejön a képről, akkor az az, hogy nem egy pontos fókuszmódot használt :D

Volt amúgy múltkor téli képeknél valakinek gondja, hogy elment a fókusz valahova kirándulni, de most az jutott eszembe, hogy láttam már vlogban is ilyesmiről beszélni: [link], illetve egy update, ahol annak a megoldása van: [link]

Nem tudom ezeknek lehet-e köze a dologhoz.

(#24649) Ébri válasza taranis (#24645) üzenetére


Ébri
senior tag

Köszi, kikapcsolt OIS + végtelent eddig nem nagyon használtam :).

(#24650) Ébri válasza MC Pite (#24646) üzenetére


Ébri
senior tag

Köszi. Egy nagy pontos, középen. Hol tudom megnézni, ha vázon van? (Már nincs egyébként, de ha ilyen stabilan maradt, mint ezeken a képeken, akkor az újakon is kéne tapasztalnom.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.