Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24551) madgie válasza Wílson (#24550) üzenetére


madgie
titán

Megéri. Bár a FHD az újabb gépeken sem a legjobb, 4K-ban sokkal szebben rögzítenek. Ha mégis maradnál az X-T10-nál, tedd 24/24 fps-re, mert 50/60-nál drasztikusan romlik a minőség.

(#24552) Wílson válasza madgie (#24551) üzenetére


Wílson
csendes újonc

24 fps-re még le se váltottam... :W köszi a tippet, igazán hasznos, tesztelem is munka után.
Azt olvastam fentebb, hogy E3-at vettél, nem tudod véletlenül, hogy az E3 kapott valami újítást videóban a T20-hoz képest? Ugye a későbbi megjelenés miatt az E3-ra tovább lehet számítani fw frissítésekre? Szerinted kb meddig lesz így támogatott?

(#24553) madgie válasza Wílson (#24552) üzenetére


madgie
titán

Szerintem ugyanazt fogja tudni ez a két gép videóban, talán a T20 a kihajtható kijelzője miatt jobb erre a célra (bár neked a vloghoz az ugyanúgy kevés lehet, telefonos app meg sajnos visszaveszi 720p-re a videót :( )

(#24554) 8nemesis8 válasza madgie (#24551) üzenetére


8nemesis8
veterán

X-T20-nál 4K esetén mehet a 30fps vagy ott is van hasonló jelenség?
Illetve mit javasolnál ahhoz, ha slow motion-t is szeretnék bele? Ahhoz a 30fps nem lesz elég. FullHD 50-60fps kellene legalább. Vagy felejtsem el X-T20-al ezt?

Még nincs meg, így nem tudom kipróbálni...

[ Szerkesztve ]

(#24555) madgie válasza 8nemesis8 (#24554) üzenetére


madgie
titán

X-T20 más, oda nem vonatkozik az alábbi. X-Trans II gépek esetén nem volt még meg a kellő számolókapacitás a normális X-Trans videó demosaichoz, átméretezéshez, valószínűleg azért rosszabb az 50/60p, mert a processzornak az dupla munka, amivel nem bír el, így akadozás helyett a minőséget rontja le.

X-Trans III gépeknél nincs ilyen gond, X-Pro2, X-T2, X-T20, X-E3-mal nem kell a framerate-tel folglakozni, mindenhol jó (bár igazság szerint még nem próbáltam, de 50p-vel szoktam a T2-n dolgozni, használható).

(#24556) Gondwana válasza |AP| (#24547) üzenetére


Gondwana
addikt

Én monopod + 10-24-et vinnék - már amennyiben az állvány a felállítgatás miatt esett ki és nem a helyi tiltószabályok miatt.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#24557) 8nemesis8 válasza madgie (#24555) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi szépen.
Egyébként ahol nem szeretnél lassítást, ott pedig 4K max fps-el?
Írtad is, hogy részletgazdagabb (ezért tippelek erre), ami mondjuk érthető. :)
Nekem is ez a terv, hogy 4k-ban videóznék és utána leméretezem.

Ha már videó téma. Az OIS segítségével és megfelelő "testi" stabilitással mennyire lehet használható videó készíteni mozgással egybekötve, pusztán kézzel?
Láttam pár videót, nem tűnt rossznak, nyilván vannak módszerek utólagos stabilizálásra is szoftveresen, de ha eleve nagyon rossz az alapanyag, akkor nem működik.

(#24558) FLx válasza 8nemesis8 (#24557) üzenetére


FLx
addikt

Erdemes nezni egy rolling shutter tesztet is, mert 4k-ban eleg borzaszto a helyzet, FHD-ban elviselhetobb.

(#24559) Wílson válasza madgie (#24553) üzenetére


Wílson
csendes újonc

Hát igen, nem lenne hátrány egy A3-hoz hasonló kifordítható kijelző...
Az eredeti tervem az volt, hogy majd szépen megvárom az X-T20 váltógépét, amiben akár lehet IBIS vagy kiforgatható kijelző, aztán majd arra beruházok, de van egy nyomorult kis kobold a fejemben, aki folyamatosan traktál a hülye ötleteivel, hogy "milyen jó lenne egy X-Trans III-as váz", meg "vegyél még obit, még, még..." :)) aztán így nem egyszerű az élet.

Ha esetleg megunod és aktuális lenne a dolog az E3-mal kapcsolatban akkor lehet lenne rá egy jelentkező.

(#24560) madgie válasza Wílson (#24559) üzenetére


madgie
titán

Nettó 204 most a MM-ban, én meg 230-ért vettem, szóval az akció végéig nem valószínű, hogy 200-ért is elvinné valaki...

(#24561) |AP| válasza Gondwana (#24556) üzenetére


|AP|
veterán

szabályról nem tudok, viszont vezetett séta lesz csoporttal, gondolom nem lenne túl sok idő állvánnyal szöszölni :)

Monopod nem rossz ötlet, bár akkor kölcsön kell kérnem egyet :)

(#24562) vrbst válasza G.Guido (#24546) üzenetére


vrbst
tag

Nyilvan a kozgyurutol fugg, es ezert irtam az mcex-11-et, mert az 11mm-es, es ebbol mar szamithato a maximalis nagyitas. Viszont mint ahogy te is irtad, a tartomany veges, azaz a vegtelenbe nem tud fokuszalni egy kozgyuruzott obi, ezert az erdekelt volna, hogy hatha van valakinek gyakroltai tapasztalata a "masik oldal"-rol.

(#24563) cousin333 válasza |AP| (#24547) üzenetére


cousin333
addikt

A 10-24 nagyobb szabadságot ad. A stabilizátora szerintem nem a legjobb, de a 2 FÉ-t azért megoldja. Ráadásul a Samyang a nagyobb fényerőt csak a mélységélesség rovására tudja. Tehát megvilágításban ugyanott leszel, de kisebb mélységélességgel. Persze ha pont az kell...

Ha mozog az alany, akkor persze más a helyzet.

"We spared no expense"

(#24564) cousin333 válasza 8nemesis8 (#24548) üzenetére


cousin333
addikt

"Egy bajom van vele, évente 4-5 alkalommal használnám szerintem maximum, arra drága."

Létezik a "sima" Crane, ill. a Crane V2 is, azok olcsóbbak. Mondjuk ennyi alkalomra lehet, hogy úgy sem éri meg. Bérelj egyet és meglátod, milyen.

"Egyébként mennyire vagy vele megelégedve? Előtte volt esetleg valami más stabilizátorod?"

Még nem használtam sokat, előtte nem volt semmi ilyesmi, csak a stabilizátoros objektívek. Ahhoz képest jelentős előrelépés. Egyrészt nem kell annyira szorongatni, hogy stabil maradjon, másrészt szabadabban mozoghatok (és a fejem fölé, vagy a föld szintjén is tarthatom). Nem remeg, és főleg nem dől oldalra. Még gyakorlom.

Hátránya, hogy drága, cipelni kell (használat előtt, közben és után), és használat előtt ki kell egyensúlyozni. Hordozni nyaraláshoz többször is meggondolnám, elég ostobán mutatna szerintem. Ahhoz talán egy jó mobil meg egy hozzá való kisebb gimbal előnyösebb.

Így néz ki a komplett cucc: [link], [link] és [link]

"Köszi, valamiért kimaradt, hogy létezhet gyári grip is. Meike-t néztem, ami jónak tűnik.
Bár sajnos az ára picit borsos..."

Semmi gond, a gyári sem olcsó. ;]

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#24565) faki_ válasza vrbst (#24545) üzenetére


faki_
senior tag

10 mm-es közgyűrűvel a legtávolabbi éles sík az objektív elejétől kb. 12,5 cm-re van (filmsíktól kb. 20 cm), a leképezés itt 1:3,6 körüli.

(#24566) vrbst válasza faki_ (#24565) üzenetére


vrbst
tag

Köszi! :R

(#24567) Tempus_fugit válasza madgie (#24560) üzenetére


Tempus_fugit
tag

Biztos vagy benne? :K

(#24568) 3YEW válasza |AP| (#24561) üzenetére


3YEW
tag

Ha a nyílt napra készülsz, akkor csodálkoznék, ha lenne bármiféle csoport vagy vezetés, már többször jártunk ott, lemész, felmész, ha akarsz kérdezel, ennyi. Szerintem meg állványt is lehet vinni. Csak győzd leretusalni az embereket.

[ Szerkesztve ]

T

(#24569) Mercutio_ válasza 3YEW (#24568) üzenetére


Mercutio_
félisten

Extra-hosszú expó nem "tünteti" el őket? Vagy kondenzcsík/katyvasz marad utánuk?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24570) #16820480 válasza cousin333 (#24564) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem használok ilyesmit, de múltkor futottam bele ebbe a videóba, ha olcsó és egyszerű megoldás kell, érdemes lehet megfontolni egy pusztán mechanikus cuccot is: [link]

Mercutio_: Ahhoz azért több perces expo kell szerintm :) Múltkor láttam valakit, aki ilyen sok rövidebb expós fotóból tett össze egyet PS-ban, és úgy tüntette el az embereket, szerintem ez járhatóbb út, ha nincs végtelen időd fotózni egy helyen.

[ Szerkesztve ]

(#24571) 3YEW válasza Mercutio_ (#24569) üzenetére


3YEW
tag

Biztos mindig van valaki aki egy helyben ácsorog, de perssze elvileg jo.

T

(#24572) 8nemesis8 válasza cousin333 (#24564) üzenetére


8nemesis8
veterán

Igen, egyébként pont ez a bajom vele, hogy amire nekem kellene oda nem feltétlen lenne jó cipelni, hiszen pont ezért váltok Nikon-ról Fujira legalábbis ez volt a fő motivációm. Ez a gimbal egyszerűen nagy :)
Nem tudom, videókban más volt a szög vagy messzebbről mutatták, de ott nem tűnt ilyen batárnak, de ez tényleg nagy. :)
Így külön köszi a képekért.

Igen sajnos a gyári grip sem olcsó. De ezen már annyira nem lepődök meg.

Srácok!
eglobalcentral

Jó hír jött tegnap este: a csomagom dispatched lett és ma reggelre jött SMS is a DPD-től, hogy 2-5napon belül szállítanak. Így gondolom nem kamu, hiszen a saját telefonomra jött SMSben, illetve online is tudom trackingelni. :C

Találtam egy véleményező oldalt, ahol baromi szélsőséges kritikát kapott az oldal, rengeteg véleménnyel. Volt aki üres csomagot kapott... Ennek és a magyarázkodás elkerülése végett vajon mennyire jó, ha mobillal legalább rögzítem az unboxingot? Érhet valamit, ha véletlen Paypalhoz kell fordulnom?

(#24573) 3YEW válasza 8nemesis8 (#24572) üzenetére


3YEW
tag

nekem volt, hogy egy csomaghoz 2 dpd számot is adtak, persze csak az egyik érkezett meg, illetve nem is 2-5 nap volt, hanem hosszabb. Egyszerűen nem ajánlott a vásárlás türelmetleneknek illetve gyengébb idegzetűeknek... Aztán megjött rendben a cucc. (egyszercsak) Probléma esetén minden segíthet, mégha nem is feltétlen perdöntő, esetleg futárt tudod megkérni, hogy együtt nyissátok ki.

T

(#24574) hegyimorc válasza 3YEW (#24573) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Mennyire volt hosszú?

Illetve mihez képest, mert az, hogy adnak egy számot, küldenek SMS-t még nem jelent semmit csak azt, hogy az adatok megérkeztek a DPD-hez.

Amikor a DPD már a csomagot is felvette, utána kb mi volt a max idő amíg szállították?

Erre emlékszel?

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#24575) 3YEW válasza hegyimorc (#24574) üzenetére


3YEW
tag

mikor felvették, utána már pár nap volt, de ugye az egyik a mai napig nem indult el:)

T

(#24576) 8nemesis8 válasza 3YEW (#24573) üzenetére


8nemesis8
veterán

Persze, de ha a DPD-vel együtt nyitom ki, akkor azt nem tudom videózni :)
Illetve szerintem a DPD-nek semmi köze a csomag tartalmához, de mondjátok, ha nem így lenne.
Nem lennék gyenge idegzetű, pusztán a MM akciója nagyon betett ezzel a jó árral. :W

Továbbá sajnos itt is tényleg érvényesül az ami a legtöbb kínainál, hogy soha nem válaszolnak, vagy ha igen akkor sem a kérdésre. Persze megértem, ezért a jó ár, de picit többet vártam, ennyi, ez magánvélemény (amivel nyilván nem muszáj egyet érteni).

Az egyszercsak az mennyi volt? Ugye azért nem hetekbe telt? Neked is váz+objektív jött így vagy valami nem túl értékes (LIGHT-WEIGHT ACCESSORIES)? Mert utóbbi esetben nem csodálnám.

(#24577) g_g_g válasza 8nemesis8 (#24576) üzenetére


g_g_g
őstag

Nekem így nézett ki.

(#24578) hegyimorc válasza 3YEW (#24575) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Eddigi kedvencem (nem eglobal, de dpd)

Ááá, kicsit sem voltam ideges! :W :D (milliós vázszet ... nem fényképezőgép, bringa)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#24579) 3YEW válasza g_g_g (#24577) üzenetére


3YEW
tag

kb ugyanez volt, egyébként objektív volt...

T

(#24580) 8nemesis8 válasza g_g_g (#24577) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ezzel ki tudnék békülni.
Nekem is majdnem másodperc pontosan ez a DPD felé továbbított dátum, 3:22 gondolom ezeke automatizáltan mennek be.
Kíváncsiság: Előtte neked mennyi nap telt el a rendeléstől?
Köszi a képet.

Ha még másnak is van hasonló az utóbbi időből, esetleg beszúrhatná. :R

(#24581) |AP| válasza 3YEW (#24568) üzenetére


|AP|
veterán

nyílt nap lesz, de vannak vezetett és szabadon látogatható időpontok.
Pont a tömeg elkerülése miatt én egy vezetettre mennék, ahol max. 30 fő lesz.

(#24582) papaya válasza 8nemesis8 (#24580) üzenetére


papaya
senior tag

Szerintem nagyon túltolod ezt az egészet, szinte már rémisztő ez a mértékű stresszelés. Relax.. egy szórakoztató eszközt vársz, nem májat...

(#24583) Mr.Csizmás válasza 8nemesis8 (#24576) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

chill, nekem 110e ft-nyi dolog áll a posta miatt :D 70e-s 3d nyomtató egy 5$ rúd törése miatt, meg a mostani 100+€-s billentyűzetemet pattintanám el, ha meghoznák már a drevo84-et a zöldikék...

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24584) 8nemesis8 válasza papaya (#24582) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nem stresszelek, mert nem panaszoltam be a paypalnál sem, pusztán infókat gyűjtök, hogy mi volt a tapasztalat. El fogok utazni és jó lenne már előtte tesztelni a gépet, ezért is pörögtem rá. Ennyi.

Az információ, tapasztalat gyűjtés azért gondolom nem baj, hiszen erre van a fórum. Akit nem érdekel kihagyja :)

Mr.Csizmás: :R

[ Szerkesztve ]

(#24585) madgie válasza Mr.Csizmás (#24583) üzenetére


madgie
titán

És kifizetnéd a 16-50-et :DDD

Odaért amúgy már? A Sami 12/2-t is hirdetem, de lehet sokért, nincs rá érdeklődés eddig.

(#24586) papaya válasza madgie (#24585) üzenetére


papaya
senior tag

Igen, szerintem is, de mivel fórumtárs vagy, drukkolok, hogy elviszik ennyiért is! Ha nem, olyan 65 körül tudnék rá bejelentkezni.. :B :B

Más: Itt van nálam egy kollega 90 f2-je pár napja, ami eladó. Hát rendesen felkavart ez a szerkezet... :B :B Szal valaki vegye már meg...! ;]

(#24587) Mr.Csizmás válasza madgie (#24585) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

dolgozok, mint a többi normális rabszolga ember :DDD majd délután megtudom.

@XF90 sárgaházban, vagy fb-n láttam hogy valaki keresett.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24588) lugosi válasza Mr.Csizmás (#24587) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"sárgaházban"

Ez mi? Valami új közösségi dologról lemaradtam?

[ Szerkesztve ]

(#24589) Mr.Csizmás válasza lugosi (#24588) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

index advesz

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24590) madgie válasza papaya (#24586) üzenetére


madgie
titán

65-ért inkább megtartom, videóra hátha kell majd :)

Hiába olcsó az eglobalon most, mit csinál az ember, ha decenterest kap? Visszaküldi? Az érdekes kör lesz.

(#24591) Matska válasza madgie (#24590) üzenetére


Matska
senior tag

Én kockáztattam és nyertem :D

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#24592) Tempus_fugit válasza madgie (#24585) üzenetére


Tempus_fugit
tag

A Samit add bérbe :) ideális lenne cseresznyefát fotózni a kedvenc márkánk őshazájában :D

(#24593) KuZo válasza 8nemesis8 (#24584) üzenetére


KuZo
tag

Láthatóan nincs az eglobállal gond, ha nem úgy jársz, mint én. Ráröpültem az XF27-re jó áron, ki is fizettem, aztán sosem kaptam meg, csak visszautalták a pénzt. :( Mondjuk legalább nem buktam... :)

(#24594) hegyimorc válasza KuZo (#24593) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Paypal fizette vissza vagy az eglobal önként?

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#24595) pethob


pethob
aktív tag

Lassan azért kereshetnétek valami e-global parák és kalandok fórumot... :F

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#24596) Mr.Csizmás válasza hegyimorc (#24594) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ha nincs készlet, akkor simán visszadobja a bolt, az ő oldalukról is van a PP-n refund indítása.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24597) 8nemesis8 válasza KuZo (#24593) üzenetére


8nemesis8
veterán

Jaja halad ez, csak lassan. Azért köszi, hogy leírtad. Biztosan későbbiekben másnak is hasznos lesz az újaknak, ha rendelni akarnak, hogy lássák az eglobalcentral rendelés dilemmáit.

Hogy on is legyen.

Alapzoom-al veszem X-T20-at, de videózáshoz úgy gondolom kellene valami a 18-as elé. A 10-24 nagyon csábító, abban is az OIS. Igaz nem túl fényerős, de azt olvastam, hogy rekeszelés nélkül eléggé penge egyedül a végén 24mmnél nem igazán.
Nálamnál tapasztaltabbak, akik videóznak vagy nyaraláson videóztok, milyen átfogást használtok?
Fixből, amit láttam az a 16mm, ami ide szóba jöhetne gondolom.

(#24598) MC Pite válasza 8nemesis8 (#24597) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem teljesen értem, kérdés hogy te milyen gyutávval/obival videózz?
Akkó', vedd meg a meikém, mf, fokozatmentes blende, zsírkirály pici meg elég éles; és ó'csó ;]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24599) Mercutio_ válasza 8nemesis8 (#24597) üzenetére


Mercutio_
félisten

10-24 mérete/súlya mellett biztos a legjobb választás családi videókra?
Nyaralás/esemény itt nekem a kis súly/méret az elsődleges mert nagyrészt velem van és nem a cipelésre szeretnék emlékezni. Mi az a téma ami 16-os (XC 16-50 kitobi) alatti látószöget igényel és egyébként a család is felismerhető rajta? (szvsz ha van elég fény 1-2 perces hangulat-videókra a mai okostelók kamerája is elég)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24600) 8nemesis8 válasza MC Pite (#24598) üzenetére


8nemesis8
veterán

Szeretnék nagy látószöggel videózni és hogy ide mi az, ami leginkább ajánlott. Ha van esetleg best buy, akkor az. :)
Lehetséges, hogy bőven elég lesz a 18-55 is.
Egyébként miért adod el?

Mercutio_: Valóban a súly és méret nem éppen az előnye. Családra, emberekre szerintem is jó lesz a kitobi 18-55 közöttije. Viszont a tájhoz, illetve olyan épületekhez amitől nem tudok távol menni, oda szeretnék nagyobb látószöget.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.