Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24701) Gondwana válasza trball (#24699) üzenetére


Gondwana
addikt

X100s early adopter voltam, előrendeltem, az X100t-re már csak pár hónappal a megjelenése után váltottam, de egy percig nem bántam a váltást. Az én tapasztalatom az, hogy mindkét gépnél háromszor egymás után ugyanazt lefotózva automata módban többet fog variálni az automatika, mint ami tényleges különbség lehet a két gépből kipottyanó két kép között (figyelembevéve, hogy manuális WB-nél is képes időnként picit belenyúlni)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#24702) Mercutio_ válasza trball (#24696) üzenetére


Mercutio_
félisten

"a lassubb af miatt ugyan tobb a felresikerult foto."
Az eredeti kérdés arról szólt ajanlanák-e és melyiket streetre...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24703) faki_


faki_
senior tag

Még mindig Laowa 9mm f/2.8 Zero-D... :)

Videó: [link].
A gyári galériában is vannak viszonylag nagy felbontásban megnyitható képek: [link].
Innen letölthető pár eredeti méretben, pl. Jeffrey Poon képei: [link].

(#24704) |AP| válasza faki_ (#24703) üzenetére


|AP|
veterán

ezt a videót vártam már nagyon, szeretem az ő tesztjeit a tesztábrákkal.
És látszik is, hogy a sarkokban sincs baj az élességgel f5.6-tól. Egyedül a vinyetta egy kis probléma, de az meg egyszerűen javítható.
Egyre inkább kell egy ilyen :)

(#24705) MC Pite


MC Pite
veterán

Most arról van szó hogy milyen obival milyen a fénymérés(az sem azonos) meg a fehéregyensúly? Ez más tészta, hagyjuk.
X100 eléggé más képeket dob mint a 100S, ami 99%ban olyat dob mint a T (szerinted elvileg egyébként nem).

"Nalam egyertelmuen itt is 1 > 3 > 2 a preferencia sorrend" Na, erre jók a vaktesztek, a placebo kiszűrésére. ha kivágom a fele képet, megkülönbözteted az egyest és a kettest ezek szerint!
Segítségképp mellette a hármas; ne less, csak írd meg (akár privátban) :)

Hogy ontopikabb legyek, (#24665) Horalm: Nálam ami számít S és T között: Af/kezelési sebesség, arc fókusz! (túrázás, túristáskodásnál párommal ezzel nagyságrendekkel egyszerűbb, fókusz, fény, vaku teljesítmény mind arcunkra igazítva); tölthetőség micro usb-n!, wifi!, normális kijelző(felbontás, fény, szín, és 4:3 helyett végre 3:2 arányú), végre használható ovf a keret korrekcióval, ERF nagyítós rész, testreszabható Q menü, picit pontosabb fénymérés (még mindig szerintem nagyot szór, de kevesebbet), hangyányit jobb IQ/tartalék a jpgekben, eshuter(!), dupla kapacitás ovf+energiatakarékos módban (kb 700képet bírt úgy nálam). Jobban is szerettem tekerni, és tartományra is kellemesebb az új expókompenzációs tárcsa, a szerencskerék helyett rendes gombok+gyűrű, normális helyen lévő Q gomb, több(mindenre) programozható gomb, beleértve a direkt af irányokat!, kellemesebb menü. Az már nem rémlik hogy 0,5sec visszanézést az S tud-e, a T biztosan. Gyorsabb EVF (sötétben), 3 Auto iso - és auto iso meleltt 'M'-ben végre működik az expókorrekció, CC, 1/3 rekeszlépcsők, praktikusabb és elforduló UI, fénymérés az af ponton,.
Sajna a 'tompa' evf kép (prizma?) miatt többet kell HVF-es gépeknél a kijelzőt használni,(főleg a bebukott részeket nem láttam az evf-ben rendesen) de itt a DR kiterjesztés eredménye is látszik, és a hisztogrammon is (és ezek miatt több rawot gyártottam X100asokkal biztos ami biztos alapon, bár a T fine-ja már elég tartalékot biztosított általában). Vannak még különbségek, de pl videós/mf/sorozat/LMO/Natural LV/intervall kioldás/elektromos távkioldás/stb engem nem nagyon érdekelt.

Gondwana: +1

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24706) centrino


centrino
aktív tag

Egy kis 23/1.4 update:
ismerkedünk, ismerkedünk... jelen állás szerint egyedül azt bánom, hogy nem ez volt az első objektív amit vettem még anno az X-T1-hez...
Bárki aki gondolkodik rajta, csak ajánlani tudom. Igaz a 23/2-t még nem próbáltam, de abszolút elégedett vagyok a sebességgel. Bár aki hivatás szerűen bespeedezett gepárdokat szokott fotózni...

(#24707) trball válasza MC Pite (#24705) üzenetére


trball
csendes tag

Szerintem az A az X100S es a B az X100T, de azert nem vennek merget ra. :D
Az elsonel picit sotetebbek az tonusok az asztalon, es picit jobban hasonlit a szine az X100-ra (a lila).

[ Szerkesztve ]

(#24708) voriae


voriae
tag

Sziasztok, tanácsért jöttem. Sokat fotózom tájképeket vonattal, és ebben a műfajban szeretnék fejleszteni, elsősorban képminőség terén. Jelenleg a hordozhatóság-ár-minőség optimalizáció során M43-as rendszert használok: Oly EM10, Pana GX80 vázakat és a következő obikat: Sigma 60/2,8, Pana 25/1,7; Pana 12-32 kitobi, Oly9-18 (u)wa; Oly kit tele; Samyang 7,5 halszem. Van még egy adag manuálom, amiket beáldoznék a rendszerváltásba, olyan 70ezer ft értékben kb (de ha megmaradnak, az sem baj, sőt...). Fontos látni, hogy jobb teleobit a méret-tömeg miatt nem vettem eddig, a kittele kifejezetten jóképű amúgy, csak nem fényerős, plusz vigyázni sem kell annyira rá, nem nagy érték. A vázak is azért a legkisebbek, mert belül viszont ugyanaz a szenzor van, mint a generációjuk nagyobb típusaiban, az extrák meg nem érdekelnek, kizárólag klasszikus fotózásra használom őket - ott spórolok pénzt és méretet, ahol tudok.
(szóval fára, hegyre mászom velük, bedobom a hátizsákba és biciklitúrázom közben, ilyenek)

Főleg szenzorban szeretnék előre lépni mind felbontásban, mind zajtűrésben. Mindkét M43-as vázam 16 megapixeles, nem kell csilliárd, ez is többnyire untig elég, de azért a 20-24 mpx-es képekben több a tartalék. Az Oly váz iso3200-on, a Pana 6400-on adja fel végleg a küzdelmet, de néha sajnos belefutok olyan helyzetbe, hogy rám sötétedik, de még egy vonatot le kéne fotózni, ami a kedvemért nem fog lassítani, így használnom kell. RAW-ban fotózom, LR-ban rendezkedtem be.

Mi az a váz+obi kombó, amivel hasonló átfogásom tud lenni, és az M43 eladása után nem fizetek rá olyan nagyot? Használt cuccokban gondolkozom; a Fuji rangefinder dizájnja nem annyira jön be. Nem kellenek extra szolgáltatások, tudjon azért 7-8 fps-t a sorozat, bírja a buffer 20 képig, e-shutter sem gond, ha van, amúgy full manuálban szoktam beállítani a paramétereket. AF sebesség nem olyan fontos kérdés, inkább pontos legyen, mint gyors. Az uwa kategóriát egyelőre el tudom engedni, ekv. 24-200-at lenne jó lefedni, lehet benne lyuk is azért persze. Az ekv. 35-50-135 környékére később lőnék majd fényerősebb fixekkel, de ezek is ráérnek egyelőre. És egyelőre elég egy váz is. Van ötletetek, vagy nevezzek be egy Pana 35-100/2,8-ra inkább? :) Köszi előre is a tanácsokat!

[ Szerkesztve ]

(#24709) Mr.Csizmás válasza voriae (#24708) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a T10+gripemet láttad már?

amúgy vmelyik használt kétszámjegyű + 16-50+50-230, előbbit is tudok mutatni.

flicc voltam ;)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24710) centrino válasza voriae (#24708) üzenetére


centrino
aktív tag

Üdv!
Én x-t20 (jobb szenzor gyorsabb af mint korábbi vázak) és 18-55 párosításban gondolkodnék. Új ár 912€, használtan még olcsóbban ki lehet hozni. Ha két objektív belefér akkor esetleg 10-24 (700€) és 55-200 (500€) és közepére mehet később 35/2.
Sokban van egy "rendszer váltás" nagyon alaposan ki kell számolni, átgondolni, valóban többet fog e hozni, mik az igazi szempontok.

[ Szerkesztve ]

(#24711) Muerte68 válasza voriae (#24708) üzenetére


Muerte68
addikt

+1 XT 10+16-50+50-230-váz 95-105-között,a két obi 100-110-ből megvan(mindkettő jobb az átlag kit obiknál)-ha jobb alapot akarsz ott a 18-55/2,8-4-az drágább darab-70-95 között,de megvan a fényerő és zoom :K
A kit obikból is van több fajta ha többet szánsz rá vannak drágább jobb verziók de ezek is elég jók.
Fix van rengeteg,jók és még jobbak :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#24712) voriae válasza Muerte68 (#24711) üzenetére


voriae
tag

Köszi mindenkinek az iránymutatást! :)

(#24713) pethob válasza voriae (#24708) üzenetére


pethob
aktív tag

Van XF 18-135 utazó/ultra zoom, mi ugye ekv 27-202, ha az alján el tudod engedni az ekv 24-et, akkor egyben megvan a kért teljes átfogás. Képminőségben kb. az XF 18-55-öt hozza, van képstabi és időjárás álló. Én X-T1-re (használt) tenném első körben...

Fixekből csak jók vannak meg jobbak.

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#24714) MC Pite válasza pethob (#24713) üzenetére


MC Pite
veterán

+1
Esetleg XC duplakit ahogy Muerte írta, piszok könnyűek, képük jó, csak fényerőtlenek - e két verzióból már neked kell tudni választani.
Ha még egy fokkal jobb magas isos képesség kell, akkor az X-T20 legyen a cél, ha tesztképek alapján T10 is elég, az sem rossz (esetedben ez a fő különbség a két váznál, meg a nagyobb pdaf felület/jobb követő fókusz talán).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24715) Muerte68 válasza voriae (#24712) üzenetére


Muerte68
addikt

A szenzorokról szólva én 16mpx-ről 16mpx-re váltottam :D Csak a szenzor méret és a jobb szenzor miatt több a tartalék benne később zajosodik részletesebb a kép jobban croppolható-ráadásul a sötét képeket sokkal jobban vissza lehet húzni :K
Most nemrég egy sötétre sikerült képen +2 fé-t húztam vissza és a kép még teljesen válalható minőségű maradt.
A nagyobb szenzor meg még plusz tartalékot ad :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#24716) |AP| válasza faki_ (#24703) üzenetére


|AP|
veterán

Laowa 9/2.8 - photozone.de teszt

Itt már annyira nincsenek elájulva tőle, de azért egész jó eredményeket hoz. A vinyetta viszont tényleg elég durva (bár javítható).

(#24717) voriae válasza Muerte68 (#24715) üzenetére


voriae
tag

Igen, ez is motiváló. Nem hajkurászom a felbontást, de azért egy kicsit többre van igényem, emiatt az XT20 lesz a befutó, egyelőre a 16-50-es obival. Aztán majd ahogy eladogatom a mikrós felszerelést, úgy lépegetek tovább.

(#24718) Muerte68 válasza voriae (#24717) üzenetére


Muerte68
addikt

Jó gép-meglepően jó a 16-50-is én nem vártam túl sokat az előtte használt kit obikból kiindulva,de kellemesen csalódtam a fénygyengeségén kívűl nincs nagyon más hátránya főleg amennyibe kerül :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#24719) |AP| válasza |AP| (#24716) üzenetére


|AP|
veterán

Ő meg még a 10-24-et is lecserélné 9/2.8-ra...

(#24720) gorgo válasza |AP| (#24716) üzenetére


gorgo
őstag

Aztak.., 4FÉ vinyetta :)) kemény!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#24721) |AP| válasza gorgo (#24720) üzenetére


|AP|
veterán

jó-jó, hát nem 2.8-on kell használni :) (bár még f8-nál is 2FÉ - de az azért már kezelhető)

Az élesség viszont a legtöbb teszt szerint rendben van f4/5.6-tól a sarkokban is. Erősen gondolkodom, hogy mi legyen, a mérete és a látószöge továbbra is nagyon vonz. Esélyes, hogy a 12-es Saminak kell majd mennie, bár elég nehezen válnék meg tőle (de talán a 10-24-től még inkább)

(#24722) DonRazzino válasza |AP| (#24721) üzenetére


DonRazzino
senior tag

1. "hát nem 2.8-on kell használni"
2. "élesség viszont a letöbb teszt szerint rendben van F!/F5-6-tól a sarkokban is."

Na pont az ilyenekhez nincs hozzászokva aki csak Fujinon-okat használ. :-) Én inkább gyűjtögetek és kibírom, hogy nem tudok mindent azonnal megvenni, de ilyen kompromisszumokat nem tennék az biztos. Maradjunk annyiban, hogy nem szidom előre ezt a lencsét de annyira túlárazott a tudásához képest (azok alapján, amiket linkeltél ide), hogy egyáltalán nem egy must have 3rd party cucc, mint mondjuk egy Sami 12 vagy egy Godox 350.

(#24723) |AP| válasza DonRazzino (#24722) üzenetére


|AP|
veterán

azért a jó, torzításmentes, rektilineáris UWA az elég nehéz műfaj.
A 10-24 persze igen jól sikerült darab, cserébe egyáltalán nem kicsi. Nem is hiszem, hogy eladnám, de várost nézni, kirándulni nem szívesen viszem magammal.
A 12-es Sami méretileg, képileg teljesen oké, de (nekem) sokszor nem elég széles. (egyébként azt sem használom szinte sosem f5.6 alatt)
Szóval ez a Laowa nálam még mindig játszik. Ha homály lenne a sarkokban az kizáró ok lenne, de egy kis vinyetta nem tántorít el. (Tényleg nem annyira olcsó, mint a Sami, de majd akcióban, nettó áron, 130 körül már érdekes lesz)

(#24724) |AP| válasza |AP| (#24723) üzenetére


|AP|
veterán

és már előrendelhető, nem is annyira vészes áron

(#24725) hegyimorc válasza centrino (#24633) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Akit érdekel még 8 óra akció Sandisk memória kártyákra..."

Ritkán rendelek a német amazontól, ezért nem emlékszem. Mindig ilyen kamu a "tracking" info? Nekem csak annyi, hogy "Arriving Monday, Dispatched".

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#24726) #16820480 válasza |AP| (#24724) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azért ez elég drága egy MF obiért, ami kb csak egy dologra használható, és ott is kompromisszum kell :N

(#24727) dqdb válasza hegyimorc (#24725) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha tényleg feladják, akkor meg szokott jelenni a futárcég neve és egy tényleg követhető követési szám is, és erről kapsz levelet is (Your Amazon.de order of ... has been dispatched! szokott lenni a subject).

A feladásig eltelt időre még nem találtam logikát. Volt, hogy a hétfő reggel leadott rendelés kedden délelőtt a kezemben volt, és volt, hogy a tiedhez hasonló "tracking" mellett csak 14 nap után indították el a csomagot (holott elvileg minden raktáron volt, és az Amazon volt az eladó is), és azután további 2 nap múlva került a kezembe (míg a szintén aznap, de külső eladótól megrendelt, 40 napos becsült szállítási idejű csomag 5 nap után beesett ...). Ennél az arriving szó utáni időpont már erőteljesen a múltba mutatott, mire egyáltalán kaptam TN-t.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24728) Mr.Csizmás válasza #16820480 (#24726) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

500$ retail price

jó lesz ez kachashop-eglobalról 80k-ért akcióban.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24729) sasNAXO válasza Mr.Csizmás (#24728) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Úgy legyen, ámen! :DDD
Én 80-ért már megrendeltem volna, nagyon tetszik hogy ilyen kicsi.

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#24730) Gercsa


Gercsa
senior tag

Megérkezett az ebayről rendelt 15-45-öm.

Első benyomások alapján teljesen használható.
E2-vel a súlypont szinte ugyanolyan mint a 27-tel, méretre sem zavaróan nagyobb, tehát túrázni kirándulni "hónaljhordásban" perfekt.

A Power zoom jól adagolható, két állása is van, ha csak kicsit teker rajta az ember akkor lassabban halad, ha ütközésig rátekerek akkor belegyorsít. Elsőre féltem, hogy zavaró lesz, de nem az.
Mindent meg lehet vele oldani, nincs szerencsétlenkedés hogy túltekertem a zoomot vagy ilyesmi.

Ami bosszantó lehet (és majd ez nekem is élesben derül ki hogy mennyire) hogy ha az ember elkezdi visszanézni a képeket akkor az obi visszaáll alapállapotra mintha kikapcsolnánk a gépet, és mikor újra fényképeznénk a képnézegetés után akkor nem áll vissza az addigi állásba, hanem újra 15mm-ről indul a móka.

Szobában lőttem pár képet, az én kezemmel kb. ugyanazt tudta a stabilizátor mint a 18-55-tel, ami nálam olyan 1/4 záridőt jelent max. Talán érzésre a 18-55 minimálisan jobban stabilizál, de ezt inkább ott látom, hogy az ennél hosszabb záridővel készült képek a 18-55-ön kicsit jobban sikerültek, bár már azok is mosottak voltak.

A fókusz érzésre nem csak a 27-nél de a 18-55-nél is gyorsabb, illetve halkabb is mindkettőnél.

Nyilván összemérem majd normális fényeknél a képminőséget, de így a lakásban egy sörösdoboz oldalát fotózva azonos gyújtótávolságon egyelőre élességben nem látok érezhető lemaradást a 27-hez képest képközépen.
(persze f2.8 vs f4.4)

(Aki esetleg hasonló összehasonlításra adná a fejét annak segítségképpen mondom mivel nincs semmi jelzés a tubuson, hogy 27.1mm ezen az obin ott van, ahol teljesen nyitott rekesszel zoomolva f4.4 "tele vége" van)

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#24731) |AP| válasza Mr.Csizmás (#24728) üzenetére


|AP|
veterán

ezt az obit nem rendelném külföldről, csak kipróbált és decenter mentes példányt vennék.
Ha építek egy újabb Fotoplus akcióra, meg áfamentes vásárlásra, akkor 120 körül már áldoznék rá inkább itthon, mint hogy aztán vissza kelljen küldözgetni a decenteres darabot.

sheratan:: "Azért ez elég drága egy MF obiért, ami kb csak egy dologra használható"

-azért ezzel vitatkoznék. Persze, az UWA lencsék elég egyoldalúan használhatók, de azt hiszem ez érthető :)
Viszont csak így gyorsan: enteriőr, épületfotó, tájkép, asztrofotó (ez máris 4 :) )

(#24732) lugosi válasza dqdb (#24727) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ugyanez a tapasztalatom. Újabban azt csinálom amazonos rendeléseknél, hogy inkább kifizetem az expressz szállítás díját csak jöjjön meg normális időben. Néha simán elvacakolnak 7-10 napot az indítással raktáron levő cucc esetében, volt hogy úgy kellett írni nekik hogy no wtf?

(#24733) hegyimorc válasza lugosi (#24732) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Én egy hete rendeltem, közben megtaláltam, hétfőn jött "has been dispatched" mail, tehát elképzelhető, hogy a következő hétfőn megérkezik. Annyira nem sürgős, express szállítással meg kb pont el is veszítette volna az árelőnyét az egész. (csak egy memóriakártya) Csak egy picit meglepett, hogy mennyire nudli a tracking.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#24734) |AP| válasza Gercsa (#24730) üzenetére


|AP|
veterán

mindenképpen érdekelne egy összevetés élesség terén más obikkal (18-55, 16-50).
Sarkok mennyire életlenednek f4-5.6 környékén?
A torzítás tényleg olyan durva, mint ezen a képen a photographyblog tesztjében?

(vagy csak a kőműves volt túl józan?)

Összességében elég biztató amit írsz, engem még az sem zavarna, hogy mindig 15mm-ről indul :)
Mennyiért jött meg ebayről?

(#24735) Mr.Csizmás válasza |AP| (#24731) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

keresni kell céges havert, de ezt nem írtam le ide :N

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24736) Gercsa válasza |AP| (#24734) üzenetére


Gercsa
senior tag

210 font volt postával.

Ha lesz időm akkor majd csinálok pár komolyabb összehasonlító képet.

Egyelőre azt tudom mondani, hogy hozza a fuji képminőséget, csak a kezelés ami teljesen más az eddig megszokottól, a power zoom meg a rekeszgyűrű hiánya együtt már lehet valakinek durva lépés, nem illik annyira bele az X rendszer filozófiájába.

Ez valahol ízlés dolga, mint ahogy a zoomátfogás is, akit nem zavar a kezelése és kirándulás, utazás közben inkább a nagylátó vége felé szeretne többet a kitobiknál annak baba, pláne ebben a méretben.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#24737) |AP| válasza Gercsa (#24736) üzenetére


|AP|
veterán

" akit nem zavar a kezelése és kirándulás, utazás közben inkább a nagylátó vége felé szeretne többet a kitobiknál annak baba, pláne ebben a méretben."

jelen :)

(#24738) Atomizer válasza Gercsa (#24730) üzenetére


Atomizer
csendes tag

Elvileg firmware update megoldja a zoom reset-et (gondolom a többi vázhoz is)

New firmware update for FUJIFILM X-T20 (Ver. 2.00) coming soon

The upgrade will add compatibility for the newly developed FUJINON XC15-45mmF3.5-5.6 OIS PZ lens.
1) MF ring can be used as zoom ring
2) Maintain the lens zoom position during interval shooting
3) Maintain the lens zoom position in playback mode to shorten the startup time for the next shooting

(#24739) dqdb válasza |AP| (#24731) üzenetére


dqdb
nagyúr

Viszont csak így gyorsan: enteriőr, épületfotó, tájkép, asztrofotó (ez máris 4 :) )
+ krumpliorrú portrék :D

lugosi: én a német Amazont a kínai rendelésekhez hasonlóan kezelem, azaz majd megjön egyszer. Amúgy is onnan több dolgot összevárva szoktam rendelni, hogy ingyenes legyen a szállítás, így az idő nálam nem preferencia általában.

hegyimorc: függ attól is, melyik raktárukból jön (egy lengyelországi szokott nagyon gyors lenni) és attól is, melyik futárcég hozza (volt már MPL, GLS, DPD, ToF, és olyan is, hogy kettébontottak egy rendelést, és két különböző futárcég hozta ki).

Vloghoz (egész alak, fél alak, közelről vállig) milyen kompakt méretű-hordozható világítást érdemes nézni budget vonalon? Kérdezték tőlem, de az egész vaku-megvilágítás témához teljesen sötét vagyok.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24740) Gercsa válasza Atomizer (#24738) üzenetére


Gercsa
senior tag

Na ez király!

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#24741) KuZo válasza hegyimorc (#24725) üzenetére


KuZo
tag

Én szerda este rendeltem, másnap reggel jött "has been dispatched" üzenet és lazán 2 hetet (április 5.) ír a delivery tracking oldaluk. De én ráérek.. :)

(#24742) #16820480 válasza |AP| (#24731) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, ha az UWA a lételemed, akkor tényleg nincs olyan nagyon sok lehetőség, bár a 12mm nekem szimpatikusabb azért képileg. Átfogásra persze más.

Amúgy ha szétszeded még jobban, akkor még több mindenre jó: épületfotózás elölről, épületfotózás hátulról, épületfotózás oldalról, épületfotózás belülről, enteriőr, exteriőr, skótteriőr... :P

(#24743) Mercutio_ válasza #16820480 (#24742) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem ha megnézed pollai flickr-es fotóit érteni fogod a szempontjait :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24744) |AP|


|AP|
veterán

ez nagyon s@gglyuk? :DDD

(#24745) taranis válasza |AP| (#24744) üzenetére


taranis
addikt

Ez bizony az.

colorizer.net

(#24746) #31733248 válasza dqdb (#24739) üzenetére


#31733248
törölt tag

A saját vlogomhoz 2 db. 90 centis octoboxot használok (állványokkal), 125 wattos állandó fényű fénycsövekkel. Szerényebb megoldás ez és ez például. De a LED lámpák is jók lehetnek, például ez.

(#24747) MC Pite


MC Pite
veterán

DK17 gumija a szemkagyló adapteren (DK19 szerintem nagy rá, max vaku mellett van értelme, de arról van kép a shapewaysen):

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24748) KuZo válasza MC Pite (#24747) üzenetére


KuZo
tag

A DK17-ből ez melyik? Mert látok A, C jelölésekkel is.

(#24749) MC Pite válasza KuZo (#24748) üzenetére


MC Pite
veterán

Simaüveges (azt kiszedtem belőle), JJC EN-4.
DK19 szabad ha kell valakinek :)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24750) dqdb válasza #31733248 (#24746) üzenetére


dqdb
nagyúr

Köszi az infót, továbbítom a kérdezőnek :R

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.