Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24501) Parci válasza MC Pite (#24499) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ja, hát kedves vagy, hogy fotózni tanítasz :B, de akkor félreértettelek. azt hittem, hogy a felbontást bénán állítottam be vagy ilyesmi, és ordít a képekről, hogy sokkal több van a szenzorban.

a többi az fotózási és nem gép/technikai kérdés. miután eléggé kimerítettem magam számára a síelés témát (lásd korábbi albumok ugyanott), nem szórakozom már azzal, hogy percek menjenek el egy-egy képpel, mert közben elsíel a társaság stb. auto minden, aztán az van, amit a gép ád :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24502) taranis


taranis
addikt

Akinek van X-E3, megnézné, hogy videó módban állítható e a shadow tone és a highlight tone, vagy 0-ra van fixálva?

colorizer.net

(#24503) #16820480 válasza taranis (#24502) üzenetére


#16820480
törölt tag

Videó mód, Q menü, állítható (illetve alapból azzal a beállítással kezd, ami fotó módban volt).

(#24504) taranis válasza #16820480 (#24503) üzenetére


taranis
addikt

Király, és azt lehet tudni, hogy az X-T2-höz képest milyen a CAF?

colorizer.net

(#24505) #16820480 válasza taranis (#24504) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezt majd madgie, neki van T2-je is :) Amúgy soha nem használtam CAF-et, meg őszintén videó módba is most kapcsoltam először a gépet emiatt, pedig már vagy fél éve megvan...

(#24506) madgie válasza taranis (#24504) üzenetére


madgie
titán

Nem használtam még, tippre kábé a Pro2 szintje lehet a C-AF.

(#24507) madgie válasza taranis (#24502) üzenetére


madgie
titán

De amúgy ez miért kérdés? A T2 is tudja. Valamelyik másik X-Trans III gép nem tud ilyet?

(#24508) lugosi válasza MC Pite (#24494) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nagyon szép hely, tetszenek a képek.

(#24509) taranis válasza madgie (#24507) üzenetére


taranis
addikt

Ja, az X-Pro2 pl. megkapta a 4K-t, de sokra nem mész vele, kivéve ha jó neked minden defaulton. Semmit sem enged változtatni, tehát shadows, highlight, sharpness, minden kötött.

colorizer.net

(#24510) 8nemesis8 válasza Somansky (#24435) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi, már sikerült bejutni!

(#24511) 8nemesis8 válasza 8nemesis8 (#24440) üzenetére


8nemesis8
veterán

Valaki esetleg erre a videós/akkumulátoros X-T20 kérdésre?

(#24512) Zilko87 válasza 8nemesis8 (#24511) üzenetére


Zilko87
tag

Eszi a 4k rendesen a helyet, de ez miért kérdés? kb 1perces videó közel egy giga...

(#24513) 8nemesis8 válasza Zilko87 (#24512) üzenetére


8nemesis8
veterán

Tervezem, hogy utazásra, ha nem vinnék gépet, akkor mekkora memóriakártyát vegyek. :)

Utángyártott akksival kapcsolatban tapasztalat esetleg?

(#24514) MC Pite válasza 8nemesis8 (#24513) üzenetére


MC Pite
veterán

Minek 4K? Kurva nagyot vegyél ahhoz. Egyébként SF képek már szerintem bőven jók, amivel egyéb célod is van később/zajt akarsz szűrni ahhoz kellhet nagyobb felbontás.

Patona; abból az amelyikre pénzed van, mindegy kb (S 4k videózáshoz kell kb, a zöld kb olyan mint a gyári, a sárga picit gyengébb). De ezt inkább írd be a keresőbe kérdés előtt ;)

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24515) 8nemesis8 válasza MC Pite (#24514) üzenetére


8nemesis8
veterán

Agyalok.
Arra gondoltam, hogy 4K-ban rögzíteném, majd vágás után exportálnám fullHD-ra, mert részletgazdagabb lesz.

Írtam a keresőbe, de elsősorban nem is a sárga és a zöld párosa érdekelne, hanem a zöld (premium) és kék (platinum), de már találtam rá több helyen is pozitív véleményt. :R

Akkor már csak az eglobal válaszát/postázást győzzem kivárni.

[ Szerkesztve ]

(#24516) kiskami válasza Parci (#24501) üzenetére


kiskami
tag

Mondjátok el légyszi, hogy mi baj ezekkel a síelős (táj)képekkel, mert nem tudok rájönni! :(

(#24517) madgie válasza taranis (#24509) üzenetére


madgie
titán

Pff, na ez ciki.

Lassan már szivároghatna kifelé az infó, más X-Trans gép kap-e DR videót, vagy legalább normális vízszintezőt... tudom, ebayezzek buborékos vakupapucsvédőt :DDD

(#24518) #91073280 válasza kiskami (#24516) üzenetére


#91073280
törölt tag

Nincs koppra húzva a fehér, szürke a legvilágosabb rész is. Fordítva nem szokott annyira feltűnő lenni.

(#24519) cousin333 válasza 8nemesis8 (#24511) üzenetére


cousin333
addikt

Pontos számokat most nem tudok mondani, de kiindulásnak:

A 4K videó kb. 102-105 Mbit/s. 1GB kb. 75 másodpercre elég, Egy 32 GB-os kártyával kb. 40 percet tudsz rögzíteni. Magyarul nincs olyan, hogy túl nagy memória kártya... Nekem 128-ás van, de már rég megtelt.... Videónak nem kell olyan gyors kártya, a lényeg, hogy 14-15 MB/s-el tudjon stabilan írni.

Akkumulátorból a Patona ajánlott, abból is a kék vagy a zöld. Ezeknek valamivel kisebb a valós kapacitásuk, mint a gyárinak, és az eltérő karakterisztika miatt látszólag máshogy merülnek, de ettől még nincs semmi bajuk. Cserébe töredék áron vannak. Érdemes venni kettőt-hármat.

"We spared no expense"

(#24520) taranis válasza madgie (#24517) üzenetére


taranis
addikt

Jaja, de a ciki szónál ha felütöm a szótárat, jelenleg az X-H1-et látom, mint definíciót. Az egy dolog, hogy megreklámozták, hogy milyen jó az AF, és közben már szinte tényként kezelhető, hogy az X-T2-n jobb a CAF, annyi jelentés jött róla. Aztán az IBIS úgy van kalibrálva, hogy fotóra oké, de videónál nagyon könnyen elkezd rángatózni, egyre több videónál látható. Aztán az is látható volt az eddigi videókból, hogy a 120p moiré/aliasing tenger lesz, de hogy az 1080p60 is látványosan rosszabb legyen, mint az X-T2 esetén, az durva. Győzködöm magam, hogy meg kellene venni, mert Fuji színek meg ergonómia, és úgyis javítják a problémákat, csak kezd sok lenni a javítanivaló. Szeretek tényekre építeni, mielőtt véleményt mondok valamiről, de lassan ki lehet jelenteni, hogy ezt a vázat elsiették, és kb. hülyének vannak nézve a vevők, főleg a videósok, pedig a marketing jó részben őket célozta meg. Én nem hiszem el, hogy ezek nem voltak tudott dolgok.

colorizer.net

(#24521) #16820480 válasza madgie (#24517) üzenetére


#16820480
törölt tag

Uhh, az a bubis szintmérő milyen gáz, kaptam gép mellé ajándékba, ment egyből a kukába :D

(#24522) kavita


kavita
csendes tag

Baromi sok ido mire kinovi az ember a kutyu szindromat 😀😀😀 Nem is idoben jo ezt merni, hanem penzben.

Overcome85 nek,
csak latszik olvasni szoktam es nem irogatok

Miert jobb egyik gep mint a masik, miert jobb a sony vagy a fuji?
Ha azt mondom egyikse jo, egyikse tokeletes, mindegyiknek megvan az elonye, hatranya. Persze a canikon es a tobbi gyartora is igaz ez.
Azt kell tudnod melyik hatranyaval tudsz egyutt elni, melyik nem korlatoz abban hogy kiteljesedj.
A mai gepek kozul amik a piacon vannak, legyen az Oly, Pana, Pentax, Canon, Nikon, Sony, Fuji, stb az emberek 98%-nak az igenyet messze kiszolgalnak. Manapsag mar nem a gepek a gyenge lancszemek, es nem is az optikak. Az ember! Ahogy egyik toptars mondta: menj ki fotozni !

[ Szerkesztve ]

(#24523) 8nemesis8 válasza cousin333 (#24519) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi szépen.
Az akkut mennyire eszi a 4K? Azt olvasom, hogy nagyon, de nem tudom ez mit jelent időben kb.?

Te is Sandisk kártyát használsz egyébként?
Olvastam, hogy utóbbi időben nagyon sok gond van a Lexar kártyákkal, ami azért régebben eléggé a csúcsot jelentette minőségben.

Igen, én is néztem, hogy érdekes a merülés visszajelzése (feedbackek alapján amazon...), de ettől függetlenül mindenki szereti használja. Kár, hogy nincs látszólag a Platinum 2 + töltő csomagban, mert azért ha mondjuk miközben használok többit power bankról bárhol tölthetem az azért elég jó dolog :)
A gyári töltővel nem lehet USBről tölteni ugye? Azt viszont videóban hallottam, hogy talán USB-ről tölthető a gép?

[ Szerkesztve ]

(#24524) #16820480 válasza 8nemesis8 (#24523) üzenetére


#16820480
törölt tag

Úgy rémlik, hogy ilyen 10 percet tud egy akku 4K videónál, utángyártottak lehet kicsit kevesebbet.

(#24525) |AP|


|AP|
veterán

ma megrendeltem az X-E3-mat (MM akció), majd valamikor érkezik hozzá egy ilyen is.

Remélhetőleg ezzel már fel tudom úgy tenni a Peakdesign plate-et, hogy ne kelljen minden akksi/kártya cserénél leszerelni.

[ Szerkesztve ]

(#24526) 8nemesis8 válasza #16820480 (#24524) üzenetére


8nemesis8
veterán

A 10perc az a maximálisan felvehető videó hossza nem?
Remélem nem írok hülyeséget, de a specifikáció szerint is 4K-ban olyan 50percet ír, utánagyártott biztosan kevesebb, ezt írták is, de ha 40percet hoz bőven jó, úgy is csak néha kell akkor is csak 30-40másodperces snittekre.
Ha 10perc lenne az brutál kevés, akkor egy napos kirándulásra is kellene vagy 3-4 akksi :)

(#24527) #16820480 válasza |AP| (#24525) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jól néz ki, de azért elég drága, ahhoz képest, hogy egy kínai cuccról beszélünk :N Én lehet akkor már inkább egy Meike markolatot tennék rá, bár az is 10 ezer felett van.

8nemesis8: Én úgy emlékszem egyszerre 30 perc a limit, és ezt a T2-vel úgy lehet elérni, ha a booster markolatba tehető 2 extra akksival használod, amúgy csak olyan 10 percet megy. És igen, kell egy napra 3-4 akksi, ha videózol sokat.

szerk.: Nem tudom te mit néztél, de az általad linkelt oldalon ez van: "4K (3840x2160)] 29.97p / 25p / 24p / 23.98P, 100Mbps Continuous recording : up to approx. 10 min."

[ Szerkesztve ]

(#24528) |AP| válasza #16820480 (#24527) üzenetére


|AP|
veterán

drága-drága, de még mindig feleannyiba kerül, mint a Gariz tok :)
A Meike markolaton én is gondolkodtam, lehet lesz majd az is, de megnézem ezzel milyen lesz.

(#24529) #16820480 válasza |AP| (#24528) üzenetére


#16820480
törölt tag

A fogása szerintem jó lesz, a gyári tok is jó, csak azon nincs alul menet, szóval nem lehet benne se állványra tenni a gépet, se rátenni a PD plate-et.

(#24530) 8nemesis8 válasza #16820480 (#24527) üzenetére


8nemesis8
veterán

Amit te nézel az a "Movie recording", de nem ez a fontos most.
Nézd a power supply-t, ahol az akksira írja nem a videós képességekre.
"Actual battery life of movie capture*5 4K: approx. 50 min.,"
Sokat nem videózok, legalábbis eddig nem tettem, de igényem lenne rá. Aztán utángyártott akksi ára nem is vészes. Berendelek párat, ha meglesz a gép.

Más:
eglobalcentral a leadott és fizetett rendelésem (07. délután) óta semmit nem ír, csak 1 emailt írtak másnap, hogy nincs készleten az X-T20. Azóta írtam nekik 3 email, de semmi válasz. Kezd már idegesíteni, mert szerintem ez nem korrekt. (csütörtök és péntek munkanapon írhattak volna, ha akarnak)
Paypal-nak ha írok, hogy nem válaszolnak 1 emailre sem, sem ticketre és a livechat amit reklámoznak nem is működik, akkor gyorsíthatok a folyamaton?
A mostani MM ára olyan 50-el több, de akkor lesz számla és magyar gari 2 év, ennyit már megérne nekem, hogy visszakapjam a pénzem és újra rendeljek.

(#24531) lugosi válasza 8nemesis8 (#24530) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem kérd vissza a pénzed a paypal-tól.

(#24532) cousin333 válasza 8nemesis8 (#24523) üzenetére


cousin333
addikt

Na, pontos méretadatok bő két tucat videó alapján: 1 óra 15 perc 4K videó mérete 54,1 GB. Tehát durván 43 GB egy órányi videó.

"Te is Sandisk kártyát használsz egyébként?"

Van olyanom is, de az X-T20-hoz ("videós" masina) egy bordó címkés, 128 GB-os Kingston kártyát használok (90 MB/s olvasás, 80 MB/s írás). Eddig hibátlan.

"érdekes a merülés visszajelzése"

Véleményem szerint arról van szó, hogy a merülés során más az akku feszültség-karakterisztikája. A fényképező elektronikájában vannak feszültségszintek, amit elérve a gép csökkenti az akkukapacitás kijelzését (elfogy egy "csík"). Ezeket a gyári akkunál máskor éri el: [link]. A grafikonon látszik, hogy a gyári egyenletesebben változik, a Patonák egy darabig jobban tartják magukat (meredekebb a görbéjük), majd hirtelen "megzuhannak" (ellaposodik a görbe), végül a gyári magasabbra jut. Ez azt jelenti, hogy az akku kijelzés is jobban tartja magát, majd hirtelen elkezd gyorsan fogyni, ami abban nyilvánul meg, hogy mondjuk a piros jelzésnél a gyári akkuval sokkal többet lehet fotózni, a Patonáknak szinte azonnal vége. A linkelt oldal az "In-camera battery indicator" fejezetben ezt nagyon szépen elmagyarázza: a gyári váltásoknál a visszamaradó akku kapacitás 40% ill. 10%, ugyanez a Patonánál 10% illetve 1%(!). Ez nem hiba, hanem sajátosság, a Fuji nyilván a saját akkuira méretez.

Nekem amúgy sárga és zöld Patonáim vannak, utóbbiakat használom videózáshoz. A kék elvileg jobb mindkettőnél, de olyanom nincs.

"Az akkut mennyire eszi a 4K? Azt olvasom, hogy nagyon, de nem tudom ez mit jelent időben kb.?"

Erősen eszi... :). Igazából nincsen pontos infóm, mert van nálam pótakku, és ha lemerült, akkor cserélek. Sőt, akkor is, ha már kevés van benne és nem akarom, hogy esetleg "akció közben" merüljön le - főleg, hogy az akkufedél kialakítását elszúrták és állványon, vagy gimbal-ra szerelve nem lehet akkut cserélni :((( Így csak tippelni tudok: olyan fél óra lehet a kapacitás (de nem biztos).

Az említett 10 perc az egy végtében videózás korlátja, de kb. 4GB-onként amúgy is több fájlra szabdalja a gép.

"A gyári töltővel nem lehet USBről tölteni ugye?"

Nem, valóban nem lehet.

"Azt viszont videóban hallottam, hogy talán USB-ről tölthető a gép?"

Elvileg igen, sosem próbáltam.

"We spared no expense"

(#24533) 8nemesis8 válasza lugosi (#24531) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ha holnap nem lesz válasz, akkor az lesz.
Sima paypal dispute? Vagy mire hivatkozzak?
Mondjuk 48-72 órát ígértek a postázásra és már 4 napja abszolút 0 infó...
Remélem nem sokat bukok a vissza váltásnál, jobban örülnék, ha írnának!

(#24534) Parci válasza #16820480 (#24493) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

...na: ott vannak a képek a gépben, a gép memóriájában. most kivettem a kártyát, úgy kapcsoltam be, vissza lehet őket játszani. persze S felbontás, N tömörítés, de ott vannak. és elég diszkréten szól a gép a kártya hiánya miatt, odakint tényleg az volt, hogy mire megláttam a kijelzőt, már nem volt ott.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24535) lugosi válasza 8nemesis8 (#24533) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én még csak ebayen csináltam ilyet, ott sima dispute volt igen.

(#24537) 8nemesis8 válasza cousin333 (#24532) üzenetére


8nemesis8
veterán

Az bőven jó, vagyis akkor a 64GBon elleszek szerintem. :)
Mellette van egy 32GBos picit lassabb kártya meg vagy 3db 16GBos Samsung. 3 napos kirándulásra csak elég :)

Régen szerettem a Kingstonokat, de utóbbi időben velük is sok a baj, konkrét modelleket nem ismerem, de tudom, hogy több ízben is volt gond velük.

Igen jó ezt a teszt, köszi szépen. Valóban csak arról van szó, hogy máshogyan viselkedik, másképpen adja le a teljesítményt és a víz visszajelzése nem ehhez van igazítva.
Töltővel együtt vetted őket vagy gyári töltőben töltöd?

Ezek szerint gimballal használod? Milyennel?
Igen ezt a kivehető akku témát meg kellene oldani valahogyan. Grip-el nem kerül máshova a menet? Az talán segítene...

Köszi a sok hasznos infót! :R

(#24538) 8nemesis8 válasza lugosi (#24535) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ma reggelre jött válasz, hogy előkészítették szállításra. Írták, hogy 48 órán belül feladják, így reggelig várok, ha nem küldik megy a panasz, de nem akarok b*nkó lenni, lehet tényleg kifogytak a készletekből!

[ Szerkesztve ]

(#24539) total90


total90
veterán

Megjött a Fuji MCEX16-om :C

A 80-as makróval kombinálva, egyelőre próba gyanánt:

Nyers kép, csak JPG-be konvertáltam át.

Van még valakinek itt 80-as makrója?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#24540) cousin333 válasza 8nemesis8 (#24537) üzenetére


cousin333
addikt

Nálam egy JPG kép átlagosan bő 13 MB, szóval 5 GB-ra olyan 400 kép fér. A tömörített RAW kb. kétszer ekkora. Ha nem csinálsz sok videót, elég lesz ennyi. :)

"Töltővel együtt vetted őket vagy gyári töltőben töltöd?"

Külön vettem, így csak a gyári töltőt használom (kettő is van, így viszonylag gyorsan végzek).

"Ezek szerint gimballal használod? Milyennel?"

Zhiyun Crane Plus

"Grip-el nem kerül máshova a menet?"

De igen: MHG-XT10. Nekem nincs ilyenem. Még... ;]

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#24541) FLx válasza 8nemesis8 (#24538) üzenetére


FLx
addikt

Ahogy mar korabban irtam, ennyi penzert, ne varj csodat. Nekem majd egy hetig egy darab email nem jott, aztan utan is napokig csak valami kamu kovetes. De viszont megjott rendesen minden, csak nem kell veluk foglalkozni, kuldik amikor kuldik.

(#24542) lugosi válasza FLx (#24541) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Bátrak vagytok hogy ilyen helyekről rendeltek.

(#24543) Mercutio_ válasza lugosi (#24542) üzenetére


Mercutio_
félisten

Paypal...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24544) kiskami válasza FLx (#24541) üzenetére


kiskami
tag

Jelezték egyszer és azonnal, hogy mi a helyzet. Gondolom, ha valakinek sok melója van, akkor nem mindig jut idő, türelem és energia a türelmetlenkedő ügyfelek babusgatására. :U
Peace.

(#24545) vrbst


vrbst
tag

Sziasztok!

Próbálta valaki az MCEX-11-es közgyűrűt 35mm 1.4-es obival (esetleg mással)? Mindenhol csak annyi infót találok róla, hogy mekkora lesz vele a maximális leképzés, de a "minimális"-ról nem esik szó. :) Vajon lesz egy lyuk az adapter nélküli és az adapteres megoldás között ahova nem fogok tudni fókuszálni sem így sem úgy?

(#24546) G.Guido válasza vrbst (#24545) üzenetére


G.Guido
csendes tag

Úgy gondolom, hogy ez nem MCEX-11 kérdése, hanem alapvető fotótechnikai kérdés.
Bármilyen közgyűrűvel egy minimális tartomány lesz használható.
Pontos adatot nem tudok, de kb 10cm-től 35cm-ig tudsz az MCEX-11-el dolgozni.

(#24547) |AP|


|AP|
veterán

ezen a helyen vajon a 12-es Samival, vagy a 10-24-gyel járok jobban?
Nem nagyon lesz lehetőség sem állványozni, sem cserélgetni. Ki tudja váltani a Sami fényerő előnyét a 10-24 stabija?

(#24548) 8nemesis8 válasza cousin333 (#24540) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hát nem tudom mennyi videót csinálok, de ha meglesz megyek ki a szabadba ezerrel fotózni/videózni.

Én is néztem ezt a márkát, nagyon sok tesztben bestbuy-nak hozzák ki és tényleg 100 000 körül megvásárolható. Egy bajom van vele, évente 4-5 alkalommal használnám szerintem maxium, arra drága. Jó lenne időnként bérelni egyet. Egyébként mennyire vagy vele megelégedve? Előtte volt esetleg valami más stabilizátorod? Az összehasonlítás végett érdekelne.

Köszi, valamiért kimaradt, hogy létezhet gyári grip is. Meike-t néztem, ami jónak tűnik.
Bár sajnos az ára picit borsos...

(#24549) 8nemesis8 válasza FLx (#24541) üzenetére


8nemesis8
veterán

Oké, egyedül az zavar, hogy most van a nagyon jó MM akció, így ha nem küldenék visszakérném a pénzem és megvenném itthon. Ha 1 nappal hamarabb jön már nincs gond, de megrendeltem és másnap reggeltől indult az akció, amit előtt enem láttam :(

kiskami: Ezzel egyetérted, de rendelés óta eltelt bő 6 nap, azért legalább egy tracking nem ártana. Ha utána még várnom kell 5-6 napot, akkor már sok lesz. Viszont a gondom az, hogy semmit nem írnak és szerint ez nem korrekt, röviden ennyi, mert ezért a pénzért nyilván nem várhatom el, hogy 3 nap alatt ideérjen, de információt és választ elvárhatok szerintem, még ha nem is azonnal.

[ Szerkesztve ]

(#24550) Wílson


Wílson
csendes újonc

Üdv mindenkinek!

Egy éve vagyok boldog tulaja egy X-T10-nek, nagyon megszerettem a Fujit, semmi pénzért nem váltanék róla, de szeretnék többet és kicsivel komolyabban videózni, mint amit az X-T10 enged. Nem kell persze nagy dolgokra gondolni, otthoni felhasználású, utazós, vlogolós hóka-móka,stb. Úgy voltam vele, hogy veszek egy relatíve olcsóbb gépet a video miatt a T10 mellé, a panasonic gx80-ra gondoltam többek között, de hiába a stabilizátor és a videós fícsörök, azért a Fuji színek és a nagyobb szenzor hiányozna, na meg egy második rendszerben obiparkot se szívesen építenék.

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek megérné a videós képességek miatt x-t20ra vagy x-e3ra váltani, vagy csak én látom viszonylag nagynak az említettek és az X-T10 közötti különbséget a kütyübuzulási ingerem miatt… :B Vagy irracionális lenne váltani és inkább vegyek mondjuk egy kompaktot videózni az X-T10 mellé?
Elsősorban fHD-ban használnáma gépet, az x-t20, x-e3 fHD-ját milyennek látjátok?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.