Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23120) pethob válasza #16820480 (#23114) üzenetére


pethob
aktív tag

Az XPRO2-től annó nagyon azt vártam, hogy az lesz az X100, csak cserélhető objektívvel. Nem is tévedhettem volna nagyobbat, nem lett az. Még az F2-es objektívekkel is egy nagy tégla, ami nem csak azért gáz, mert több helyet foglal a hátizsákban, hanem mert máshogy reagál rá az alany. Tök mindegy, hogy ismerőst vagy ismeretlent, gyereket vagy felnőttet fotózol, egy nagy fekete váz+hatalmas objektív páros feszélyez! Az x-pro nekem érzésre felette van ennek a finom vonalnak. (A Cannon cuccom egyértelműen ott volt.) A T2-vel néha sikerül "láthatatlanná válni", persze nem a böszme zoom obikkal. Az X100 szinte mindig alatta...

Erre már csak az tesz rá egy lapáttal, hogy az X100T-t lelkiismeret furdalás nélkül kiviszem a tengerpartra, vagy szánkózni (az aksi persze behal), de a T2-t vagy a Pro2-t féltem ilyen környezetben. Persze ez lehetne fordítva is, meg lesz is, ha a cserélhető vázakat is lelakom...

(Ja és a konverter lencse is sokkal kisebb, mint egy másik objektív, csak mondom. Tudom, mert azért cipelem magammal, csak, hogy legyen egy kis önszívatás is. Tavaly a képek 2%-nál használtam. Ebbe már beleszámoltam azt is, amikor nem állítottam át a menüben, mert azt szinte mindig elfelejtem. Nem is értem, hogy nem lehetett már elsőre megoldani a konverter érzékelését, miért kellett ezzel az F-ig várni...)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/pethob

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.