Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16351) faki_ válasza Novics (#16348) üzenetére


faki_
senior tag

Felpattintottál volna az X-E1-re egy kis aranyos XM-FL 24mm-est és nem lett volna gondod ilyen úri huncutságokkal, mint rekesz és fókusz kezelése! ;]

(#16352) cousin333 válasza pethob (#16342) üzenetére


cousin333
addikt

Tart még az akció? ;] Mert én látok itt ilyen %-jelet, de az árakat nézve nem tűnnek fel a nagy kedvezmények. Minden kb. annyi, mint bárhol máshol. Az utóbbi időben talán a Red Friday volt az egyetlen értelmes forgalmazói akció: az alapból jó árakhoz képest (Fuji mércével) még -10%... meg persze visszatérítés.

ui: XF 60-as jócskán 200 felett van? Az sokáig olyan 170-180-ért ment. Megint romlik a forint?

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#16353) Alabástrom válasza madgie (#16350) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Igen, eddig már eljutottam magam is. :)
Viszont szeretném az elméleti alapokat normálisan elsajátítani, hogy tényleg ki tudjam hozni a maximumot egy-egy képből.

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#16354) pethob válasza Novics (#16346) üzenetére


pethob
aktív tag

Csodálkozom, hogy az Artwork-ben nem volt X100T, korábban mindig volt egy fekete bemutató darab a Fuji napokon. (Használni is lehetett.)

A manuál élesség állításnál ha F5.6-ban vagy valóban picit zavaró a rekesz tárcsa kinövése, de azért nem nehéz kicsit elforgatva odébb fogást találni. Viszont a focus-by-wire itt nem egy szívet melengető érzés, nem is nagyon szoktam használni...

Donrazzino: Sajnos a Fuji vásárlás mindenhol ilyen. Én tavaly másfél hónapot vártam egy EF-X20 vakura. Amikor rendeltem felírt a bolt, akik bekérték az importőrtől, aki talán akkor megrendelte Japánból...

Cousin333: Úgy tudom a héten még lehet rendelni 10%-k kedvezménnyel. A hírlevelükben legalábbis ez állt.

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#16355) pethob válasza madgie (#16347) üzenetére


pethob
aktív tag

Én azért nem bánnám, ha átalakulna 23/1.4-re, de erre kevés az esély.

Annak még jobban örülnék, ha a WCL ekv 24mm-re korrigálna, és kijönne még egy TCL ami ekv 85 körülre menne. És akkor, mivel nem sokára karácsony, még oldják meg, hogy ha felcsavarom a konverziós lencsét, azt érzékelje a váz, ne nekem kelljen a menüben beállítani.

(+ kihajtható LCD, x-trans III, acros és joystick, VR, sőt 10m-ig vízálló, esetleg GPS)

És akkor mehetne az X-PRO meg a lencsék a vaterára...

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#16356) Fandango válasza Alabástrom (#16353) üzenetére


Fandango
veterán

A sharpening állítgatást én se nagyon javaslom. Én csak az export ablakban lévő output sharpening / screen / standard opciót használom, de a rendes csúszkás megoldást nem, mert vagy kb. semmit nem csinál vagy rosszabb lesz a végeredmény ha belenagyítok.
Egyébként van pár cikk ha rákeresel az x-trans sharpeningre, de azok is ellentmondásosak.
A zajszűrést meg tulajdonképpen sose használom, mert ISO-ban annyira sose megyek fel, hogy szükséges legyen, nagy előnye ez a rendszernek. (zajszűrésre nem kell x-trans specifikus leírás, elég általánosságban, hogy működik ez LR-ben).

(#16357) lugosi válasza pethob (#16355) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Esetleg egy képstabilizátort meg lehetne próbálni beletenni.

(#16358) madgie válasza lugosi (#16357) üzenetére


madgie
titán

Akkor már inkább kihajtható LCD-t :D

Én félek a stabitól, plusz lencsetag, meg beleszólhat a bokeh-be is, az X100 széria egyik legnagyobb előnye a méret.

(#16359) lugosi válasza madgie (#16358) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A kihajtható LCD-t én is írtam még korábban, az már nagyon kellene a 100-asba szerintem is.

(#16360) Novics válasza pethob (#16354) üzenetére


Novics
senior tag

Elvileg van náluk raktáron, de a kiírásban nem szerepelt. Legalábbis a -10%-osak között. (Aztán persze ha rákérdeznék lehet, hogy azt mondanák, hogy arra is adnak, elvégre az is Fuji X.)
A fogás kérdése az érdekes, és tényleg azért lett volna jó ha be lehet kapcsolni, mert kikapcsolt állapotban hiába tekergettem, nem tudom, hogy mekkora úton jár a fókusz. Mondjuk többször lesz AF, mint MF.

+1 a 24mm-re. Nagy bánatom, hogy a WCL csak 28-ra módosítja. Viszont legalább nem rontja a minőséget.

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#16361) faki_


faki_
senior tag

(#16362) eastsider


eastsider
nagyúr

Szerintetek F előtt éerdemes lenne eladni a patika X100S-t, aztán megjelenést követően venni egy T-t?

[ Szerkesztve ]

(#16363) Novics válasza eastsider (#16362) üzenetére


Novics
senior tag

Miért váltanál?

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#16364) eastsider válasza Novics (#16363) üzenetére


eastsider
nagyúr

igazibol boven jo az S. imadom (elotte sima 100 volt, aztan olcso GBP idejen sikerult beszereznem jo aron egy gyonyorut)

boven eleg igazibol, csak kisebb buktaval tudnek kiszallni belole, es jo aron megszerezni a jobb gepet (csokenne szamomra az S es T kozti csere koltsege)

(#16365) Novics válasza eastsider (#16364) üzenetére


Novics
senior tag

Ha jó áron meg tudsz válni tőle, és nem fog hiányozni x hónapig a gép, akkor hajrá! :)
Még többen leszünk, akik a többiek idegeire megyünk azzal, hogy mikor jön már ki az F. :DD ;]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#16366) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Vakus témához. Az elmúlt két napban feltöltött videók közül van egy pár érdekes. Cím alapján lehet válogatni.

Nekem egyelőre a Nissin rendszere szimpatikusabb a Cactusénál (mivel a kis i40-t is nagyon szeretem), de meggyőzhető vagyok.

szerk.: fogdosás a Digitcamben december 12-én.

[ Szerkesztve ]

(#16367) Golota


Golota
aktív tag

Sziasztok,

Egy ismerősöm egy NEX-3 Sony gépről váltana és szóba került, hogy más márkákat is megnézne. Mindenképpen MILC-et szeretne.

Az szempontok:

- Képminőségben lehetőleg legyen előrelépés. Felbontás lényegtelen.
- EVF
- Ár: max 120, ezer (használtat szeretne), ebben az árban egy kit objektív is kellene, valami ekv 28 körülről induló zoom
- Felhasználás: családi fotók, életképek, gyerekek

Létezik Fujiban ennyiért jó alternatíva, vagy inkább Oly EM10 + kit obi?

Köszönöm

(#16368) Muerte68 válasza Golota (#16367) üzenetére


Muerte68
addikt

E1+ kitt obi használtan 90-110

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#16369) Novics válasza DonRazzino (#16366) üzenetére


Novics
senior tag

Vicc, hogy itt sincsen raktáron 100T. Mindenhol csak rendelésre van. Jó, a Tripontban van egy ezüst. Gondolom ennyire kicsi a kereslet rá, hogy nem éri meg raktáron tartani. Így viszont nem is hiszem, hogy le fog menni az új ára jelentősen az F megjelenésével - remélhetőleg nem lövik durván a T fölé az árát -, mert nem a beragadt készlettől kell megszabadulniuk, nem is lesz nekik készlet.
Pedig ebből lehet, hogy újat vennék...

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#16370) DonRazzino válasza Golota (#16367) üzenetére


DonRazzino
senior tag

XE2 + XC16-50II 110k + 35k

Novics. Én két hete próbálok X-T2-t venni. Csóválják a fejüket mindenhol.

(#16371) Novics válasza DonRazzino (#16370) üzenetére


Novics
senior tag

Most sajnáljunk? ;]

Német Amazonon is pl csak 3 új van, angolon egy sincsen, tengerentúl kilőve, mert +vám+áfa. A Fuji ennyire faszán belőtte a termelést, hogy mire kijön az utód a régit már nem is lehet boltban kapni? Nekik ez persze jó, nekem nem annyira. Az is igaz, hogy egy is elég nekem, amit majd jól leakcióznak, csak vigye már el valaki. :DD

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#16372) madgie válasza Novics (#16371) üzenetére


madgie
titán

Nem biztos, hogy elég szenzort ad a Sony, elég sok pletyka van mostanában arról, hogy a 16-os szenzor gyártását nem nagyon erőltetnék.

(#16373) kobox válasza Novics (#16371) üzenetére


kobox
tag

Ez vicc? Sehol nincs T2? Nálunk /Szlovákia/ meg szinte mindenütt raktárról kínálják. Fura.

(#16374) hegyimorc válasza kobox (#16373) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Adják is vagy csak kínálják? Utóbbiban nagyon jók a magyar webáruházak is :D

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#16375) kobox válasza hegyimorc (#16374) üzenetére


kobox
tag

Igen, a nevesebb üzletek általában saját raktáraikból küldik.

(#16376) Novics válasza madgie (#16372) üzenetére


Novics
senior tag

Az is lehet az ok, valóban. A többi 16-os Fuji készletadatait nem néztem. Mindenesetre elég gáz, hogy itt a nagybüdösben is egy üzletet találtam, ahol van raktáron, ott is egyetlen darab. Mondjuk a 380 körüli árért, amiért itthon kínálják nem is csoda, ha nem nagyon fogy a cucc.

kobox Én az x100T-ről beszéltem, T2-est nem néztem. Azt lehet, hogy dömpingáron adják már kint. :DDD
100T-t mennyiért vesztegetik nálatok? (a szlovákon nem olyan erős :)) )

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#16377) kobox válasza Novics (#16376) üzenetére


kobox
tag

Ja, akkor az Razzino volt :)
Számomra érthetetlen, de az X100T féléve még 900 euro körül mozgott, most viszont 1000-1100 között van mindenhol.

(#16378) Novics válasza kobox (#16377) üzenetére


Novics
senior tag

Lehet, hogy azért, mert kezd kifogyni a készlet mindenhol? Vagy ezzel akarják majd az új árát felnyomni, hogy a T is ennyi, akkor azt lehet még drágábban adni.
900€-s árral már kiegyeznék most is.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#16379) atok666 válasza Novics (#16376) üzenetére


atok666
őstag

http://digitalne-fotoaparaty.heureka.sk/fujifilm-finepix-x100t/

Atok

(#16380) Golota válasza Muerte68 (#16368) üzenetére


Golota
aktív tag

Köszönöm, meg fogom nézni.

@DonRazzino: köszi neked is. Sajnos max 120-ban álapította meg a keretet,

(#16381) madgie


madgie
titán

A sztárvórz láz margójára: Zsivány Kettes :D

(#16382) kobox válasza madgie (#16381) üzenetére


kobox
tag

Deszép :)

(#16383) madgie válasza kobox (#16382) üzenetére


madgie
titán

Az :) Érdekes, hogy papíron alig nagyobb, mégis érezhető a plusz kiterjedés minden irányban (nagyon megszoktam az X-T1 méreteit). A pöcögtető valóban rossz helyen van az X-Pro2 után, persze megszokható (de szerintem a Q és a joystick helyét felcserélve pont tökéletes lett volna, így a hüvelykujjam a leghamarabb a Q menure "billen át", miközben az AF pont váltást használom gyakrabban)

(#16384) konyi79 válasza madgie (#16381) üzenetére


konyi79
addikt

Már a saját?

(#16385) madgie válasza konyi79 (#16384) üzenetére


madgie
titán

Yepp. Friss, ropogós. Az X-T10-et még nem tudtam eladni, megint van egy raklapnyi gépem :D

(#16386) cdl válasza madgie (#16385) üzenetére


cdl
senior tag

Graulálok, szép fényeket hozzá.
Itthoni vásárlás volt?

(#16387) madgie válasza cdl (#16386) üzenetére


madgie
titán

Köszi, igen, itthoni.

(#16388) konyi79 válasza madgie (#16385) üzenetére


konyi79
addikt

Gratula!

Majd olvassuk a blogon a T1 vs. T2 cikket? :)

(#16389) madgie válasza konyi79 (#16388) üzenetére


madgie
titán

Ahhoz idő kell, képek, meg összeszedett gondolatok :D

(#16390) Fandango válasza madgie (#16381) üzenetére


Fandango
veterán

Fene a jó dolgát magának! :C

(#16391) makszi válasza madgie (#16385) üzenetére


makszi
aktív tag

Van akinél már megjött a jézuska! :R vagy ez még csak a Mikulás volt :Y

Gratulálok, szép fényeket hozzá! :C

(#16392) Dolphin válasza madgie (#16381) üzenetére


Dolphin
tag

Wow :C

(#16393) centrino válasza madgie (#16381) üzenetére


centrino
aktív tag

Gratula!! :)

A ボケ legyen veled!

[ Szerkesztve ]

(#16394) 3YEW válasza DonRazzino (#16370) üzenetére


3YEW
tag

Pedig két hete még volt, es tényleg fura, mert egy ideig én is néztem Ausztriában, sok helyen volt raktáron es legutóbb viszont talan egy helyen lattam. X-t2

T

(#16395) madgie


madgie
titán

Kösz srácok, már csak képelni kéne vele :D

(#16396) centrino válasza madgie (#16395) üzenetére


centrino
aktív tag

X-T1 után X-T2, ha már verziószámban duplázol, akkor kétszer jobb képeket is kell vele csinálni ám!!! ;)
(nem mintha panasz lett volna az eddigiekre, csak így tovább! Cactus tapasztalatokat is írd ám meg az új géppel)

(#16397) DonRazzino válasza madgie (#16381) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Gyűlöllek. :K :N

(#16398) runner 125 válasza madgie (#16381) üzenetére


runner 125
nagyúr

Gratula, Digitcam-től való?
Valami komolyabb X-T2 akcióra várok, az X-T1-em elvitték.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16399) centrino válasza runner 125 (#16398) üzenetére


centrino
aktív tag

Szintúgy...(bár nekem marad X-T1 másod gépnek)
Hátha húsvéti nyuszi hoz vmi jó kis Fuji akciót, amiben szerepel az X-T2 is.
Most vettem 23 1.4-et, eredeti ár -10%, akció minusz a szokásos 30.000 pénzvisszatérítés duplázva a Black Friday miatt. Így közel 100-al volt olcsóbb, szinte használt áron újat...

[ Szerkesztve ]

(#16400) runner 125 válasza centrino (#16399) üzenetére


runner 125
nagyúr

Digitcam-nél hétfőn fuji MILC nap lesz, mint ahogy fentebb valaki linkelte, figyelgetem, hátha lesz hasonló akció, mint az X-T1-nél.

Legolcsóbban egyébként most a digitalko.hu-n látom a 18-55 kitet, kedvezménykuponnal br. 649.880ft, bár ők szerintem nem hivatalos partner.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.