Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16801) madgie válasza eastsider (#16800) üzenetére


madgie
titán

A Haidának nincs 10 stopnál sötétebbje? :D Komolyan, kéne valami sötétebb, ami nem hegesztőpajzs, most ISO 100-200 felett is szénné kell rekeszelnem és még akkor is rövid záridőket kapok. Az f16-22 nem csak a diffrakció miatt gond, a Fuji jobban koszolódik, mint az MFT, állandóan tele lesz a kép retusálnivaló apróbb-nagyobb kosszal.

(#16802) eastsider válasza madgie (#16801) üzenetére


eastsider
nagyúr

en meg jopar eve vettem ebay.de-rol.
igen, nekem is ez volt a bajom vele :(
baar: [link] :D

(#16803) jjeahh válasza madgie (#16794) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nisi gyárt nd2000-et is :D
Amúgy fura, neten fellelhető tesztek szerint ezek a kisebb olcsóbb márkák, mint a camdiox, nisi jobb nd1000-eket gyártanak mint a hoya meg b+w. Aztán, hogy mennyi igaz ebből nem tudom, de ha már több tesztben is ezt olvasom kezdem elhinni...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#16804) taranis válasza eastsider (#16800) üzenetére


taranis
addikt

Itt bizony vannak jó képek :)

colorizer.net

(#16805) Beiglee válasza pethob (#16780) üzenetére


Beiglee
csendes tag

Sziasztok!

Igazán köszönöm mindenkinek a sok-sok segítséget. Nem is tudjátok milyen öröm egy ilyen fórum, ahol hozzáértők segítenek nekem a laikusnak, aki még csak kezd ismerkedni a komolyabb rendszerekkel, meg persze azt is jó olvasni, amikor a profik írnak véleményeket. Rengeteget lehet tanulni belőle... :)

Nézegettem az ajánlott objektíveket és azért elég brutál áruk van. De hát gondolom a minőségük is olyan. Most, ami nekem leginkább tetszik (és számomra ésszerűen megfizethető) az a T1-es 18-55 obival 400 ezer forintért (kp. visszafizetéssel az Artworknél láttam).

De ahogy olvasgattam az x100t-t is nagyon dicsérik és talán az őt követő x100F-et is. Ezek tényleg ennyire jól sikerült kis gépek? Érdemes lenne esetleg ebben az irányban is gondolkodni? Mert azért a méretük meg nagyon tetszik. Talán, ha megjelenik az F, akkor még az ár is kedvezőbb lesz.

Még egy laikus kérdés, ne haragudjatok. De a T2 valóban annyival többet tud (nyilván újabb, de mégis...), mint az elődje, mert árban azért 18-55 obival 670 ezer most. Van benne annyi többet, hogy érdemes lenne gyűjteni rá. Vagy inkább az obikra spóroljon az ember?

Még egyszer köszi mindenkinek.

(#16806) Alabástrom válasza Beiglee (#16805) üzenetére


Alabástrom
senior tag

"...ahol hozzáértők segítenek..."
Egy fórumon ezt sosem tudhatod biztosan... :))
És vigyázz, ne menj el túlságosan a technikai oldalra. Ez a túl sok fórumozás másik nagy veszélye. ;]

A szóba került gépek minőségre már mind nagyon jók. Már inkább Rajtad múlik, hogy jók lesznek-e a képeid. Én személy szerint első vázra nem költeném el egy X-T2 árát, de ez szubjektív. Engem a videó hidegen hagy, az AF-el sincs bajom, a felbontás is elég a jelenlegi vázaimnál. Inkább objektívekre, könyvekre, szemináriumokra, fotós utazásokra, szoftverekre, monitorra, stb... költeném azt a pénzt.

Az X100 sorozat nagyon jó, de a nem cserélhető fix objektív miatt csak akkor ajánlanám, ha tudod, hogy neked ez a gyújtótáv kell. Rizikós azt venned, lehet, hogy bejön a képi világa, de lehet, hogy nem. Ízlés kérdése. És nem ad túl nagy teret ahhoz, hogy sokmindent kipróbálj, sok különböző dolgot megtapasztalj. Esetleg úgy, hogy használtan jó áron veszel egyet, és ha nem tetszik az a perspektíva, akkor veszteség nélkül eladod.

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#16807) Clemi válasza madgie (#16801) üzenetére


Clemi
veterán

Na kész vagyok :) Haida, vagy Camdiox? :) Mindkettőt találtam UK címről tényleg baráti áron....

(#16808) madgie válasza Clemi (#16807) üzenetére


madgie
titán

Amelyik szimpi, szerintem mindkettő jó.

(#16809) pethob válasza Beiglee (#16805) üzenetére


pethob
aktív tag

Ezzel most nem fogom könnyebbé tenni a dolgodat. Az a csúnya igazság, hogy bár nagyon sokminden belefér abba, hogy család-természet-utazás-macro, de ezek közül talán a macro-t leszámítva mindenre elég, sőt nagyon jó választás egy x100s vagy x100t.

Ha azt választod, nagyjából ugyanazt teszed, amit javasoltam az X-T1+XF 23mm összeállítással (vö: ha csak egy objektíved lesz ezt vedd), csak még kisebb, még kompaktabb gépet kapsz, amit még szívesebben viszel mindenhova magaddal...

+ nem kell HSS vaku, mert a leaf shutter miatt fotózhatsz 1/4000-ig. Mert ha tényleg fotózni kezdesz, eljutsz majd arra a pontra, hogy nem elég vadászni a jó természetes fényt, inkább csinálni kell ott, ahol neked tetszik, olyat, ami neked tetszik.

Én elég sok helyzetben használtam az x100t-t. Nyaralásnál szinte mindig, mindennapos használatban is gyakran nálam van, de fotóztam már kizárólag ezzel stúdióban is. Igaz ott használtam a TCL-t, és néha azt kívántam, hogy bárcsak lenne egy még telébb TCL, mondjuk ekv 85mm körül. De enélkül is teljes értékű gépe tud lenni a hobbi fotósnak.

Szóval az x100 sorozat is egy opció. Sokkal több előnye van, mint ami elsőre látszik, és hidd el nekem 3-4 hét intenzív fotózás után eszedbe sem jut majd hiányolni a zoom-ot...

Még pár nap és kiderül mit tud majd az x100f, meg hogy a tervek szerint mikortól lehet majd kapni. Sajnos a tapasztalat nem azt mutatja, hogy aznaptól itthon is lesz, meg az utóbbi időben a Fujinak úgy globálisan sem sikerül tartani a határidőit...

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#16810) Tótotto


Tótotto
tag

Sziasztok
En is elgondolkoztam megint egy X-T1 vásárlásán a cashback akcioval.De ugy nez ki hogy meg tudom oldani cegen keresztul(afa-t visszakapom plussz a a 90 ropit is)Igy mar bevalalom az uj gepet. :) :)
Igy marad penzem egy jo objektivre is.

(#16811) jmakk válasza Clemi (#16807) üzenetére


jmakk
őstag

Haida-ból az MC-s kicsit színez, abból a régebbi sima verziót vedd.

(#16812) Mercutio_ válasza Beiglee (#16805) üzenetére


Mercutio_
félisten

Feltennék egy alap kérdést: eddig mivel fotóztál? Valamilyen manuális beállítást (rekesz- vagy záridő prioritás) használtál-e?

Javaslom még az exposure plot nevű kis programot telepíteni és ráengedni a fotoidat tartalmazó könyvtárakra, megmutatja melyek a leggyakrabban használt látószögek.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16813) Clemi válasza jmakk (#16811) üzenetére


Clemi
veterán

A Camdiox is szinez?

(#16814) madgie válasza Clemi (#16813) üzenetére


madgie
titán

Egy picit igen, de nem vészes.

(#16815) Clemi válasza madgie (#16814) üzenetére


Clemi
veterán

Oksa, tehát mindkettő szinez. Az a baj, hogy Haida-ból nem MC verziót csak a távolkeleten találok, ott meg necces, hogy hamisítvány. :(((

(#16816) Grga_Pitic válasza Clemi (#16815) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

+jmakk:

Nem erről lenne szó? Amazon szállítja Magyarországra.
Mert ezen kívül csak a Pro II-ről tudok, azon fel van tüntetve, hogy MC.

(#16817) madgie válasza Clemi (#16815) üzenetére


madgie
titán

Színezni mondegyik fog, de nem mindegy, mennyit. A Camdiox tol bele egy kis lilát (szerintem kevesebbet, mint a B+W!) oszcsók.

(#16818) Clemi válasza madgie (#16817) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi! Az este lecsaptam a Camdioxra amit linkeltél :R

(#16819) madgie válasza Clemi (#16818) üzenetére


madgie
titán

Na, használd majd egészséggel :)

(#16820) jmakk válasza Grga_Pitic (#16816) üzenetére


jmakk
őstag

Ez az. Van slim és normál verzió is. Német eBay-ről szoktam venni, valami pro-photoshop eladótól.

(#16821) eastsider válasza Grga_Pitic (#16816) üzenetére


eastsider
nagyúr

nekem sima van, Nikkor 12-24/4 (77mm)-el hasznalom. tudom fuj, nem fuji :)
elegedett vagyok vele, ha valaki ki akarja probalni kolcson tudom adni

(#16822) Grga_Pitic válasza jmakk (#16820) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Köszi!

eastsider: nekem se Fujira lenne, csak egy ideje tervezgetem Haida ND szűrő beszerzést, és tájékozódom én is - ha már felmerült a téma. :)

(#16823) neevous válasza madgie (#16799) üzenetére


neevous
tag

Variable ND-t hasznaltal mostansag? A Heliopan tudom jo, de kicsit kiarazta magat a budzsebol a 250 Euros araval.

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#16824) #16820480


#16820480
törölt tag

Régen jártam erre :)

Gondoltam benézek, hogy miket írtok a T20-ról, ha már egy hét múlva érkezik, és egyre több hír van róla a fujirumors oldalon is, de ahogy látom nem nagyon mozgatja senki fantáziáját :N

(#16825) madgie válasza neevous (#16823) üzenetére


madgie
titán

Van valami Vari ND-m, de az pocsék :D

Sheratan: az érintőképernyő jól hangzik :K

[ Szerkesztve ]

(#16826) taranis válasza neevous (#16823) üzenetére


taranis
addikt

Én igen, ezt: [link]
Tesztek alapján ebben az árkategóriában az egyik legjobb. Egyetlen baja van, hogy egyúttal polarizer is, de a polarizer része nem állítható olyan pöcökkel, mint az ND, hanem a meneten való tekeréssel állítódik, szóval eleve jól kell feltenni.

colorizer.net

(#16827) #16820480 válasza madgie (#16825) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk nekem még a kihajtós kijelző is érdekes lenne az E2-höz képest, meg az új érzékelő persze. Vajon az E3 kap kihajtós kijelzőt? És ha igen, akkor hogy alakulnak majd az árak...? :)

(#16828) Alabástrom válasza #16820480 (#16824) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Majd ha végre lesz vázstabi, akkor elkezdi mozgati a fantáziámat. Addig tökéletes a mostani. ;]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#16829) madgie válasza Alabástrom (#16828) üzenetére


madgie
titán

A vázstabi a bika minőségű 4k videó mellé kellene, de az meg szerintem nem lesz benne a T20-ban (szvsz annyit tud majd videóban, mint a Pro2).

(#16830) #16820480 válasza Alabástrom (#16828) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem hiszem, hogy lenne vázstabi egyelőre... Mondjuk nekem annyira amúgy nem is hiányzik, az 50-230-ban van, a többinél meg eddig nem kellett annyira. Legalább fel lehet tolni az ISO-t rendesen :P

(#16831) Alabástrom válasza #16820480 (#16830) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Szerintem sem lesz vázstabi, azért írtam. :) Leghamarabb az X-Pro3-ban, ha egyáltalán...
Sajna ez eléggé hiányzik, mikor anno kiderült, hogy az X-T2-ben sem lesz, elgondolkoztam a Sony-ra váltáson. De inkább még várok, eléggé megszerettem a Fuji-t, meg hát a lottón sem nyertem. :B

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#16832) Alabástrom válasza madgie (#16829) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Miért ne lenne 4K videó? Ha már a T2-nél sikerült összehozniuk a hűtést hozzá, akkor nem hiszem, hogy direkt piaci hátrányt csináljanak maguknak azzal, hogy kihagyják.

Azért a stabi eléggé hiányzik a hosszabb fixekből. Én szinte biztos voltam benne, hogy azért nem tettek az 56mm-be és főleg még a 90mm-be sem, mert már dolgoznak a vázstabin és az X-Pro2 X-T2 párosban lesz. Tévedni emberi dolog, nálam meg már lassan szokás is. :U

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#16833) taranis válasza Alabástrom (#16831) üzenetére


taranis
addikt

Én videóra vettem az X-T2-t, és oda aztán elkelt volna a vázstabi, de meglepően jól teljesít a 18-55-ös obi stabija, ezzel nem hiányzik az IBIS. Aztán persze ha nekiáll manuálozni az ember, ott más a helyzet.
Hogy miért nincs, és nem is lesz vázstabi, arra hivatalos válasz is van a Fuji managereitől:

"First of all, our XF mount is not compatible with IBIS. You may be thinking that our mount size is similar to competitors’ and why Fujifilm cannot do it. The answer is simple: for the sake of image quality.

IBIS has both advantages and disadvantages. IBIS moves the sensor in the mount to stabilize the image. To secure the amount of light at any position, the diameter of mount must cover the wider image circle considering the margin of sensor movement. The diameter of our mount was designed for the image circle without IBIS. It means the amount of light at the corners is reduced when the sensor is shifted. We could correct it digitally, but we don’t want to do it: we don’t want to compromise our image quality.

To cover the larger image circle, not only mount size (and body size), but also lens size must be bigger. We are pursuing the best balance of image quality, size and weight of both cameras and lenses, operability and performance. When we were deciding on the design of our mount, we decided to provide the best quality body and lens in comfortable small package as the best balance. And we don’t think this direction will be changed in the future. Our highest priority is always image quality. We hope you agree!"

colorizer.net

(#16834) Alabástrom válasza taranis (#16833) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Akkor vagy elkezdek gyűjteni Sony-ra (érdekes, nekik sikerült összehozniuk a kis mount + kiváló képminőség + stabi dolgot), vagy majd az X-T3-nál várható még +1 FÉ-nyi ISO előnnyel beérem. (Az a jelenlegi cuccomhoz képest már +2 FÉ, azért már esetleg érdemes lehet váltani).

Remélem ez a hivatalos válasz a Fuji managereitől pont annyira hiteles, mint tavaly az, hogy a Fuji-t nem érdekli a középformátum. ;]

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#16835) madgie válasza Alabástrom (#16834) üzenetére


madgie
titán

Tudtommal azt mondták, hogy a fullframe nem érdekli őket.

(#16836) Alabástrom válasza taranis (#16833) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Egyébként ez a hivatalos Fuji válasz már csak azért is bullshit-nek tűnik, mert miért ne dönthetné el a user, hogy ő kikapcsolja a stabit a legjobb minőség érdekében, vagy bekapcsolja, mert kell, és inkább vállalja a sarkok sötétedését. (Épeszű ember úgysem a kép sarkait nézi, sőt, nagyon gyakran még fel is dobja egy kis vignett akár utólag.) Ezzel az erővel kivehetnék az ISO 800 vagy 1600 fölötti értékeket, mert nekik a minőség az első. :W

És a Fuji-nak is az a célja elsősorban, hogy eladja a kameráit, márpedig a vázstabi szerintem nagyon komoly piaci igény lenne. Így szépen lemarad a konkurenciától.

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#16837) Alabástrom válasza madgie (#16835) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Én olvastam olyan cikket, ami szerint a Fuji vezetősége cáfolta a hírt, miszerint érdeklődnének a középformátum iránt. Ez akkor volt, amikor már mindenki arról beszélt, hogy a Fotokina-n bemutatják a KF-et. De persze simán lehet, hogy a cikk amit olvastam kamu volt.

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#16838) #16820480 válasza Alabástrom (#16834) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez logikusan hangzik azért, amit írnak a nyilatkozatban. Ha nem úgy tervezték eredetileg a rendszert, akkor utólag nehéz belevarázsolni. Illetve akkor az újabb vázakon a régi obik nem működnének olyan jól, és amiatt is lenne zúgolódás.

Én amúgy azért is vettem Fujit, mert Sonyból az A6000 nem győzött igazán meg (bár inkább főleg a kezelése), és egy A7 meg kicsit drága móka lenne már, ha normális obiparkot is akarok hozzá. Igazából az E2 váz is teljesen jó, csak utólag rájöttem, hogy mennyire imádtam használni EM10-en a dönthető kijelzőt, és hiányzik is sok szituációban. De csak ezért nem annyira éri meg másik vázra váltani jelenleg.

(#16839) Alabástrom válasza #16820480 (#16838) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Akkor a Sony hogy oldotta meg? Az első A7-ekben sem volt stabi, illetve náluk még kisebb a mount a szenzorhoz képest...
Másrészt szerintem a peremsötétedés még mindig jobb, mint a bemozdult kép vagy a sok zaj a magas ISO miatt.

Az a baj, hogy a Sony nem csak drága, a kezelhetősége sem annyira bejövős, nagy és nehéz is, meg az egyik kedvenc gyutávom a 135mm tudtommal náluk még mindig nincs... Aműgy az árakban nem vagyok otthon, de egy A7ii tudtommal kb ugyanannyiba kerül, mint egy T2, és a Zeiss fixek sem olyan brutálisan sokkal drágábbak a jobb Fuji prime-oknál.

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#16840) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Bocs a sok offért, kibosszankodtam magam, maradok a Fuji-nál. Szeretem és kész. :DD
Remélem a vevői nyomás győz, és lesz majd stabi is. :B

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#16841) Alabástrom válasza Alabástrom (#16840) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Na, még mindíg puffogok a hír hallatán, hogy a Fuji nem szándékozik IBIS-t fejleszteni... Ha a Sonynak volt elég hely a szenzorstabi mozgásterének, akkor a Fujinak is illene:

Most már tényleg abbahagyom...

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#16842) madgie válasza Alabástrom (#16841) üzenetére


madgie
titán

Van optikai képstabi, azzal mi a baj? Nyilván értem, hogy az IBIS minden objektívvel működik, de a Fuji oldaláról igazából csak egy objektívnél nem értem, miért nem tettek bele OIS-t: és ez a 16-55/2.8. Egy 56/1.2-be vagy 35/1.4-be aztán biztos nem hiányzik, ha az állókép oldaláról nézzük a dolgokat.

Mozgókép más téma, ott tényleg jó mindenhez.

(#16843) Alabástrom válasza madgie (#16842) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Nekem már az 56-ból is hiányzik, de a 90-ből nagyon. Portrézni simán elég lenne 1/30s vagy még hosszabb is.

Lehet, hogy reszketős a kezem.

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#16844) #16820480 válasza Alabástrom (#16843) üzenetére


#16820480
törölt tag

Portrézni állványról szoktak, nem? :B Oda nem kell stabi.

(#16845) Alabástrom válasza #16820480 (#16844) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Műteremben persze, de érdekesebb helyszinekre tök jó lenne, ha nem kellene állványt vinni.

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#16846) madgie válasza #16820480 (#16844) üzenetére


madgie
titán

Isten ments, hogy állványozzak portrénál is :D

Amúgy is van pálinka :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16847) #16820480 válasza Alabástrom (#16845) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha van elég fény, akkor azért simán ki lehet tartani. Ha nincs, akkor kell az állvány, vagy stabilizált obi.

madgie: Ja, bocs: D Csak valami fotós oldalon olvastam. Úgy látszik nekik nincs pálinkájuk...

[ Szerkesztve ]

(#16848) kiskami válasza Alabástrom (#16841) üzenetére


kiskami
tag

Neked Pentax kell, csak eddig nem tudtad. :DD

(#16849) konyi79 válasza Alabástrom (#16841) üzenetére


konyi79
addikt

A Sony eredetileg FF gépet se akart, piaci nyomásra jött csak, mint a stabi is. Pont a kicsi bajonett miatt szív is vele a Sony, még az első A7 esetében a natív üvegekkel is van bajság néha miatta, láthatod ha benézel a topikjába. Azt gondolom a Fuji ezt nem vállalta fel, a KF terveiket nézve nem is csoda. Annyira nem nagy cég a Fuji, sok irányba elindulva gyors fejlesztésekkel javítsa a hibáit, meg persze a felépített brandbe ez nem is férne bele. Szenzor gyára sincs, annyira kapkodhasson. Inkább arra költi a rendelkezésre álló forrásait, jó legyen nektek amit csinál. Nem olyan rossz az..
Ha nem jó, Sony-t kell venni. De ennek a rohanásnak amint láttad bolti ára is van.

(#16850) lugosi válasza #16820480 (#16844) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Portrézni állványról szoktak, nem?"

Szerintem nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.