Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15851) madgie válasza madgie (#15850) üzenetére


madgie
titán

Megöltem a topikot, mi? Nesztek akkor, egy friss őszi :)

(#15852) Mercutio_ válasza madgie (#15851) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, úgyhogy mehetsz vissza a balettba.... :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15853) madgie válasza Mercutio_ (#15852) üzenetére


madgie
titán

Csak az asszony meg ne tudja :D

(#15854) Parci válasza madgie (#15851) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

popsifelismerő af?

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15855) Mercutio_ válasza madgie (#15853) üzenetére


Mercutio_
félisten

Már feltöltés előtt tudta ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15856) pethob válasza madgie (#15851) üzenetére


pethob
aktív tag

Zoomod nem vót? :B

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#15857) madgie válasza pethob (#15856) üzenetére


madgie
titán

Minek? :D

[ Szerkesztve ]

(#15858) gorgo válasza madgie (#15857) üzenetére


gorgo
őstag

3 képből raktad össze, ezt most nem értem, annyiból nem jön ki. Amúgy szuperjó lett!! :R

...popsifelismerő AF, ami el is lövi... ;-)

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#15859) madgie válasza gorgo (#15858) üzenetére


madgie
titán

Köszi! :R Ó, még ha három lenne lenne :) Brenizer panoráma, kilenc kép alatt el sem érdemes kezdeni, ez 53-ból (!) készült, csak erősen meg van vágva. Van még egy pár hasonló bokeh-panó, 25 kép a legkevesebb, amivel meglőttem egy-egy helyszínt.

Ez pölö pont 25 kép:

[ Szerkesztve ]

(#15860) jjeahh válasza madgie (#15859) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na ezt már szeretem :D Vinyettával ilyenkor mit kezdesz amúgy? Gondolom az összes wide-open.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15861) madgie válasza jjeahh (#15860) üzenetére


madgie
titán

Egy okosabb program (Autopano, PTGui) elbánik vele, sajnos a Lightroom meg a PS már az összefűzésnél elvérzik, 20 percekig pörgeti a gépet, majd csinál valami ordas hülyeséget :D

De amúgy borzasztó munkás összerakni ezeket a képeket így, a kezdők eleve statikus dolgokon gyakorolnak, maga Brenizer is esküvős fotókon csinálja, ahol nem nagy gond, ha másodpercekig fagyasztod be a puszilós mozdulatot... no de egy táncosnál? Lehet akármilyen profi, kicsit be fog mozdulni és akkor maszkolhatsz ezerrel. Persze nem a spárgázós képre gondoltam, inkább ilyesmikre:

[ Szerkesztve ]

(#15862) pethob válasza madgie (#15861) üzenetére


pethob
aktív tag

Állat jó MF hatása van...

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#15863) madgie válasza pethob (#15862) üzenetére


madgie
titán

Jaja, pont ezért szeretem én is :)

(#15864) pethob


pethob
aktív tag

Egy kis flashgate update: Godox 16 csatornás vakukioldó megy, valamint működik a Tiger márkájú is, ez utóbbit meg is vettem magamnak a Mikrosatban. Ezek kapocs feszültsége 3V alatt van, az én kínai csodá,nak 3.14V, lehet ez nem tetszik az X-Pronak a frissítés után.

X-T2 firmware frissítésben lesz vaku bug javítás is. Elvileg utána nem kell Nissin i40-et frissíteni, és megmarad a HSS is. Most már csak X-Pro2-re is meg kéne csinálni a bugfixet...

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#15865) madgie válasza pethob (#15864) üzenetére


madgie
titán

A Cactus V6 II-höz is most jött fw update, amivel elvileg problémamentes az újabb gépek vakukezelése is.

(#15866) pethob


pethob
aktív tag

Épp hazafele tartok egy GPP photo workshopról. A résztvevők fele Fujit használ, bár az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a legtöbb nagyon kezdőnél is Fuji volt, (Vagy Canon 5D)

Zakariás (Zack Arias, alias dedpxl.com) és HobbiDávid (David Hobby, alias strobist.com) még mindig X100T-vel alszik, és boldog!

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#15867) Fandango válasza madgie (#15859) üzenetére


Fandango
veterán

Ez a pados kép veszett jó, nagyon tetszik! :C

(#15868) madgie válasza Fandango (#15867) üzenetére


madgie
titán

Köszi! Nekem utólag csak a bal keze fura, másképp kellett volna megoldani azt.

(#15869) Fandango válasza madgie (#15868) üzenetére


Fandango
veterán

Az tényleg kicsit fura.

(#15870) Mercutio_ válasza madgie (#15859) üzenetére


Mercutio_
félisten

Dorothea is szívesen használja esküvői képeknél :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15871) Gondwana válasza pethob (#15866) üzenetére


Gondwana
addikt

Én is X100T-vel fekszek és kelek, de nem vagyok boldog, mert rámtört egy őszi krónikus kétoldali heveny GASitisz, kellene egy T1+90mm f/2, ehhez képest beszaladt egy ajánlat, ami XT1+grip+18-135 átlag magyar T1+18-55 árban, de csak töltő van hozzá és nagyon billegek, hogy most akkor mi is legyen, de legvalószínűbb, hogy ezt is meghagyom másnak, mint a 250€ XPro1-et.

Padonbalkéz: úgyis fotósopp az egész, akkor meg miért nem rajzolod meg? :D

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#15872) madgie válasza Mercutio_ (#15870) üzenetére


madgie
titán

Arra gyakoroltam én is :) (meg még van pár borult ötletem :D)

Gondwana: nincs ebben sok PS, sokkal inkább Autopano, meg ezer maszk.

[ Szerkesztve ]

(#15873) Fandango


Fandango
veterán

Coming Nov 8th: Firmware Update: X-T1 ver.5.00 adds compatibility for the EF-X500

A vaku támogatásán kívül vajon lesz e valami érdemleges még?

(#15874) Gondwana válasza Fandango (#15873) üzenetére


Gondwana
addikt

Miért, a HSS-en kívül hiányzik még valami belőle, amit egyébként a vas elbírna?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#15875) Fandango válasza Gondwana (#15874) üzenetére


Fandango
veterán

A fene tudja mit bír el még vas, tulajdonképpen egy költői kérdés volt csak. :))

(#15876) madgie válasza Gondwana (#15874) üzenetére


madgie
titán

Három Auto ISO. Mondjuk nekem nem hiányzik, csak már az X-E2 is tudja :)

(#15877) Muerte68 válasza madgie (#15861) üzenetére


Muerte68
addikt

nagyon jó képek főleg a pados,az én utómunka technikámmal ez már űrtechnika :D .
Jó hogy van akinek van türelme és hozzáértése az ilyenekhez is :R :R

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#15878) konyi79 válasza madgie (#15861) üzenetére


konyi79
addikt

Érdekesek ezek a panók, nagyon látványosak. Sok munkád van bennük, gratula. Nem lenne türelmem a bemozduló részeket maszkolgatni, az tuti. Nekem marad a lusta nagylátózás, benne a perspektívával. Egy kicsit az hiányzik belőlük néha, ugye itt tetten érhető a telék mélység kompressziója. Persze ez jó témaválasztással elkerülhető, mint itt a képeiden se zavaró :R

(#15879) madgie válasza konyi79 (#15878) üzenetére


madgie
titán

Köszi! Most itt csak a nagyjából eredményeseket mutatom meg, de kezdőként természetesen sokszor hibázom. Ma hajnalban egy temetős, mindenszentek-brenizert szerettem volna készíteni, a tervezettnél is sokkal több, 104 képes (!) lett a panó, de két dologgal nem számoltam: egyrészt az égnél már nem forogtam én sem kellő pontossággal az állvánnyal, viszonyítási pont híján, másrészt az 56/1.2 erőteljesen vignettál és pont ezeket a csillagos, nagyjából homogén égen nem tudta az Autopano sem "kimosni" ezeket, így lett egy illesztéshibás, cikkcakkos-képű kábé 500 megapixeles selejtem :DDD

Meg tegnapelőtt is volt egy olyan sorozat, ahol pont a lényeg maradt le alulról :o

Nem zavar amúgy, saját hibájából tanul az ember :)

(#15880) Peter89x


Peter89x
csendes tag

Mennyire lehet számítani rá, hogy a futó cashback mellett black friday-kor még beesik pár % kedvezmény?
Az egyik befutó amivel szemezek, az X-T10+35/1.4 páros. Mi a véleményetek róla, butaság ez a páros így? Inkább 35/2-t dobjak mellé?

(#15881) gorgo válasza madgie (#15872) üzenetére


gorgo
őstag

Jöhetnek a borult ötletek eredményei!! Sztem többen is várjuk! Láttam már ilyen dof-panót, de ritka, pedig tényleg elég über mosoda. Eccer kipróbálom... Asszonypajtás a csinos táncoslábú modell?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#15882) teophilus válasza Peter89x (#15880) üzenetére


teophilus
csendes tag

Üdv! Én tavaly ilyenkor black friday+cashback kombinációban vettem az X-T10-emet. Megérte. :)

(#15883) dqdb válasza Peter89x (#15880) üzenetére


dqdb
nagyúr

Tavaly egy-két héttel a BF előtt volt a Fotoplusnak egy kövérebb egy napos akciója, amin felül az akkor futó cashback is élt (az összes Fujifilm tematikájú BF akció gyengébb volt annál).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#15884) Peter89x


Peter89x
csendes tag

Most pénteken lesz a médiában red friday, mindenre 10% kedvezmény. Ha piros ruhákban bemesz bohockodni a boltba, akkor 19% is lehet. Kar, hogy írt békéscsabán lofutty nincs raktáron... Megkérdezem toluk, hogy online rendeleskor is érvényes-e a 10%, illetve hogy ha pénteken nincs bent raktáron ami nekem kell, és megrendelik, akkor is jar-e ra a kedvezmény. Rohadjak meg, meg a gatyam is piros lesz. :D
Persze amugy.. Most péntek... Fizetés előtti péntek........

(#15885) madgie válasza gorgo (#15881) üzenetére


madgie
titán

Nem, dehogy, lányom lehetne ez a lyány :) Az asszony meg a kutya már nagyon unja, ha fotózom :DDD

(#15886) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Ha van olyan fővárosi topictárs, akinek van XF16 vagy Samyang 12 F2, akkor szívesen elugranék kipróbálni, egy pár kép erejéig. Cserébe tudok vinni: XM1 XA2 XT10 XF35F2 XF56 XF50-140 XC16-50II :R

(#15887) 3YEW válasza DonRazzino (#15886) üzenetére


3YEW
tag

Gyere:)

T

(#15888) wms válasza DonRazzino (#15886) üzenetére


wms
senior tag

Szép sor! :R

(#15889) Mercutio_ válasza madgie (#15885) üzenetére


Mercutio_
félisten

Elképzeltem ahogy blöki meglát és szól, hogy "jajj pászme, már megint? ";]

Ekkora lánnyal már vannak gondok... ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15890) madgie válasza Mercutio_ (#15889) üzenetére


madgie
titán

Elfordul, ha géppel a kézben meglát :D Rá lehet venni, de alapvetően már tele a hócipője, hogy mondjuk a C-AF miatt futkározzon :))

(#15891) Parci válasza madgie (#15890) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, bázz, lebuktál! nem is azért kell a jó, fórumokon bevédett c-af, mert a blöki, hanem fordítva, ő kell ahhoz, hogy aztán a fórumon feszíts a fuji c-af-fel :DDD :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15892) madgie válasza Parci (#15891) üzenetére


madgie
titán

Lehet mással is prezentálni, csak nem biztos, hogy érdemes. Egy sima bringást elkapok s-af-fel is, egy random rohangáló blökit kevésbé.

Persze kimehetnék focimeccsre is, lesz nekünk majd fűtött stadionunk, meg lehet addigra világ-európa-piréz bajnok csapatunk, de inkább nem megyek.

(#15893) Parci válasza madgie (#15892) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

oké, de a prezentálás megint nem valós igény... :DDD (de csak húztalak, tudom, hogy a kutyát soroztad már jópárszor képekért is, nem csak techdemóból)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15894) madgie válasza Parci (#15893) üzenetére


madgie
titán

Ó, rengeteg képem van róla :) Zsófi mondta is, mi lesz, ha gyerkőc lesz?

(#15895) centrino


centrino
aktív tag

Másfél órában X-T2 bemutatása:

Tony & Chelsea Northrup X-T2 Overview

[link]

(#15896) konyi79 válasza centrino (#15895) üzenetére


konyi79
addikt

Na ja,
nem is igazán tudja semmi eltéríteni a véleményem, az X-T2 az most a legjobb APS-C gép.

(#15897) Parci válasza konyi79 (#15896) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a6500 nem üti meg a szintet? (annyira nem ástam bele magam ezekbe, úgy sincs rá pénzem)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15898) konyi79 válasza Parci (#15897) üzenetére


konyi79
addikt

Mindkettő marha jó gép, vitán felül. A fuji viszont ha ugyanarra a szenzorra épít x-trans-szal jobbat köp natív. Viszont 600k környékén már írjon gyorsan kártyára, lopja el a fuji műfény wb mérését stb. Persze ez mind kezelhető, meg egyikért se cserélném a 6300-at, az is jóval többet tud nálam. Sőt a 6000 is többet tudott :DDD
De nagyon tetszik portré módban a fuji trükkös kijelzője, lehetne kevésbé tolakodó a sony szintezője, stb. Ha végre összelapátol a fuji egy épkézláb vakuvezérlést, szerijtem jobb. Tudod, a szokásos fórumos fotelből okoskodás...

Egyébként meg kicsit már tényleg elgurult a gyogyszer a 6500 árával, a 6300 után megint. Duplán. Fusson az A7 széria felfelé, kiválók az üvegek, jórészük nehezen verhető.
Viszont az aps-c üvegek konzumer üvegek jórészt. Én tényleg elvagyok velük, több, mint használhatóak. De ha 600k-ért kellene alá vázat vegyek, már rögtön útálnám a 35f18-at is a loca miatt, meg a többinél se akarnék ilyen kompromisszumokat. Frissülni kellene a 1670Z-nek. Persze lehet a 6500-ra már mindenki csak cine üvegeket vesz, fene tudja.

[ Szerkesztve ]

(#15899) madgie válasza konyi79 (#15898) üzenetére


madgie
titán

Az A6500 nem kapta meg a dupla memóriakártya slotot sem, ugye? Az azért jó dolog.

Egy jó gépen belüli rawkonverter is jöhetne már a Sony-nál, sok-sok jó szoftverük van a playmemories oldalukon, pont ezt a kapufát hagyják ki évek óta :(

(#15900) Parci válasza konyi79 (#15898) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lemaradtam sony-ból, azt sem tudom, hogy mi a különbség a 6000-es vázak között. azért nem is ástam bele magam jobban, mert obiból azért izgalmasabb opciók vannak fujiban és mft-ben is. de egyelőre inkább az olcsó x-t1-et várom :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.