Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15151) Rum.cájsz válasza lugosi (#15150) üzenetére


Rum.cájsz
tag

Az átlag usernek ez a GFX nagyjából mint az űrtechnika.
Bele se merek gondolni mit kifacsarnak majd ebből a big 4/3-os szenzorból.
Valószínűleg én sem leszek vele érintve, sőt még csak Fujis se vagyok, de azért ez mellbevágó volt.

(#15152) madgie válasza Rum.cájsz (#15147) üzenetére


madgie
titán

Eredetileg 8000-ről szólt a fáma, valószínűleg túl jó volt a Hassy fogadtatása, megemelték kicsit ezt is :D

(#15153) Fandango válasza lugosi (#15150) üzenetére


Fandango
veterán

Azt az utodot en is kivancsian varom!

(#15154) madgie


madgie
titán

Egyébként az megvan, hogy FEDman bő három éve megálmodta ezt a GFX-féle cserélhető keresős dolgot? :)

(#15155) Novics válasza Fandango (#15153) üzenetére


Novics
senior tag

Én is bízok benne, hogy nagyon brutál must have lesz a cucc, és akkor a T ára bezuhan. :))

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#15156) pethob válasza Novics (#15155) üzenetére


pethob
aktív tag

Ha nagy dobás lesz az X100F (szerintem nem lesz az), akkor az ára közeledni fog az X-PRO2/X-T2-höz.

Nagy dobáshoz nem elég az X-trans III és a joystick.

(Mindemellett nekem már most nagyon hiányzik a T-ből az X-trans III és még jobban a joystick és a kihajtható kijelző.)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#15157) Parci válasza madgie (#15154) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó, de azért volt már a világtörténelemben cserélhető kereső ;)

egyébként frankó ez a kf, meg minden, de f4 obikkal akkorát nem üt egy 1,7x fullfreám méretű lapkán. mármint akkorát, hogy mondjuk meg is vegye a gazdag nyugati honpolgár.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15158) Novics válasza pethob (#15156) üzenetére


Novics
senior tag

Nem is kell nagy dobásnak lennie, elég ha az összes T tulaj cserélni akar majd. :DDD Amúgy mivel mostanában nem nagyon kattingattam, ezért azt hiszem, hogy mindenképpen megvárom amíg a T kifutó széria lesz, majd csak akkor veszek.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#15159) madgie válasza Parci (#15157) üzenetére


madgie
titán

Digit érában, soktízezer dolláros Hassyk alatt azért annyira nem volt.

Az objektívek meg szerintem izgalmasak, itt ugye "fordított" ekvivalens értékekkel számol az ember, ha számolni akar. 1 stop DoF előnye tuti van a FF-hez képest, akkor ugye alapból jön egy FF ekv 2.8-as alapzúm, ekv kettőnyóc makró, szintén f2.8-nak és 18mm-nek megfelelő UWA (KF-re!), f1.4-nek és 85 millinek megfelelő portréobi és egy KF-hez mérten kis méretű ekv ötvenes alap.

Szerintem ez baromi jó kezdés, 16 bites RAW fájlok mellett főleg.

Jó, nyilván én is jobban örülnék, ha mondjuk 1:1 szenzort kapott volna, de az adott piacon szerintem ez elég erős lesz. Nyugati állampolgároknál főleg.

(#15160) Parci válasza madgie (#15159) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kétszer akkora felületű szenzornál lenne 1 teljes fé előny, szóval inkább ~1 fé az, nem?

a csomag amúgy ütős és a fujit ismerve a képminőség hibátlan lesz, szóval piacilag (már amennyire van ennek piaca...) tuti hasít. de saját szemszögből nézve annyira nincs, hiszen egy x-trans3 a dedikált f1,4 obijaival nem lesz rosszabb, csak felbontásban elsősorban. az meg több mint elég (nekem).

a cserélhető keresőhöz meg onnantól, hogy liveview van, egy darab csatlakozó kell és bármi lehetséges, nem? nem látom a nagy innovációt (de persze dicséretes és ha valahol, itt hely is van hozzá).

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15161) madgie válasza Parci (#15160) üzenetére


madgie
titán

Nekem is "elég" az APS-C, tudod jól, főleg a Fuji obijaival.

"a cserélhető keresőhöz meg onnantól, hogy liveview van, egy darab csatlakozó kell és bármi lehetséges, nem? nem látom a nagy innovációt"

Nyilván nem nagy kunszt, de meg lehet így is csinálni, meg úgy is, ahogy az Oly ráqrta a csúcsmodelljei beépített EVF-jének a tetejére a plusz csatlakozót ehhez, kvázi-modo púpot rakva a gép tetejére. Na annál hülyébb megoldást se sokan találtak még ki.

[ Szerkesztve ]

(#15162) Parci válasza madgie (#15161) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ahogy nézem, ki is halt az a baromság, legalábbis az új e-m1 - ami azért odacsűrősnek ígérkezik - már normális púpot hord.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15163) madgie válasza Parci (#15162) üzenetére


madgie
titán

Igen, ott már nincs ott :)

(#15164) b.vr válasza Parci (#15160) üzenetére


b.vr
őstag

"a dedikált f1,4 obijaival nem lesz rosszabb, csak felbontásban elsősorban"
Igen, felbontásban (bár volt valami 35mp apsc-lapkáról is pletyka vagy fél éve, egyelőre nekem azis elég lenne, így marad majd a Sony ha az RII alatt is megcsinálja, némileg emberibb áron), gondolom dinamikában is, plusz ami tetszik a natív 16 bit (jelenleg is szinte csak arra használom a raw konvertert hogy 16 bites tif-et konvertáljak, onnantól nálam már a többi PS. Csak a Fujinak eddig nem volt olyan konvertere ami pont ugyanazt adta volna mint a gépi jpg (persze 16 bites tif-ben)

Szerintem ez jó döntés volt a Fujitól, a FF az apsc-hez képest túl kis lépés lett volna, erre majd megint tud nulláról objektívparkot tervezni, rendszerben gondolkodva (mint tette azt az apsc-nél) Persze ennyi pénzt én erre nem szánok, de megértem aki majd igen.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#15165) madgie válasza b.vr (#15164) üzenetére


madgie
titán

Egy rugóra, egy rugóra? :D

Még egy képet szeretnék hozzá készíteni munka után, azért nem éles.

(#15166) b.vr válasza madgie (#15165) üzenetére


b.vr
őstag

Tudunk mi azért egyet is érteni :)
Amúgy asszem régebben már írtam hogy én tavaly nyár óta Olympusnál is visszatértem az Olyviewer-hez hiába nagyon lassú, ellenben az Adobe CameraRAW-ban minden real time plusz sokkal-sokkal jobb a zajszűrés-élesítés rész, de mindez hiába ha a színek, tónusok kérdésében meg az Olyviewer visszaadja a gyári jpg-t, ami sokkal szebb mint amit a CameraRAW tud. Főleg portrénál bőrtónusoknál, de persze tájképeknél is. Úgyhogy a néhány kiválasztott képnél türelmesen végigszenvedem a dolgot (némi fehéregyensúly-finomhangolás meg minimális expo-korrekció szokott esetleg lenni), aztán mehet a 16 bites tif a PS-ba.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#15167) madstunt


madstunt
addikt

Sziasztok
Korábbi tapasztalatok alapján, a photoexpo-n novemberben meg lehet majd vizslatni élőben is az XT2-XPRO2 párost ?

(#15168) vrbst válasza madstunt (#15167) üzenetére


vrbst
tag

Tavaly volt X-T1 es X-PRO1 is (meg persze a kisebbek is), szoval tippem szerint igen. :)

(#15169) madgie válasza Parci (#15162) üzenetére


madgie
titán

Ha már itt vagy: nicsak, ilyen bukkét egy ZuikOlympus sem fog produkálni, zoom meg pláne nem :)

(#15170) Parci válasza madgie (#15169) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jajjhagyjálmár, miért ne produkálna ilyet egy megfelelően fényerős oly tele :F

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15171) madgie válasza Parci (#15170) üzenetére


madgie
titán

Ilyen macskaszemet? Ájdontinkszó.

(#15172) Parci válasza madgie (#15171) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nemtom, miért nem, milyen felépítésbeli gátja van? aszférikus tag?
és amúgy ez kritikus, csak ettől szép egy buké, ennek így kell lennie :F

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15173) madgie válasza Parci (#15172) üzenetére


madgie
titán

Nem kritikus, csak nekem ez tetszik. És amíg kikorrigálják a vignettát tökig, addig tuti nem lesz ilyen. Márpedig ők kikorrigálnak lelkesen minden karaktert képhibát.

[ Szerkesztve ]

(#15174) Parci válasza madgie (#15173) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Nem igazán szeretem a képi hibákat elonykent feltuntetni, szerintem elfogult dolog. Néha én is használom őket, de nekem ne legyen minden kepemen vignetta, csak amin nagy néha én akarom. Ezt a tok jó, de amúgy nagy, nehéz, zsirdiszno teleobit pedig semmi másra nem lennék hajlandó feltenni, csak egy dslr-fogasu vázra. Ami a fujinak nincs :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15175) centrino válasza Parci (#15174) üzenetére


centrino
aktív tag

Holnap csatlakozom én is egy nagy nehéz zsirdisznó teleobival, majd mesélem a tapasztalatokat, kell e neki külön ólat építeni, megelégszik e a normál takarmánnyal... Idomítással sztem nem lesz gond, kap játszani egy 1.4X TC-t, hogy ne unatkozzon. :D

(ja és ha az 50-140 zsirdisznó, akkor a 100-400 mi? :) )
Markolatos X-T1 meg csak csak elég lesz a kényelmes fogáshoz

[ Szerkesztve ]

(#15176) madgie válasza Parci (#15174) üzenetére


madgie
titán

Talán az összes Fuji objektív ilyen, melyik mennyire. És igen, talán mind vignettál nyitva (persze nem csak ettől ilyen, sőt), amit eddig észre sem vettél :P

BTW nem feltétlenül elfogult dolog előnyként feltüntetni az ilyesmit, miért is lenne az? Hibátlan cucc úgy sincs, az meg borzasztó előny, ha valaki a hibát szerethetőre (vagy épp élhetőre) tudja csinálni (nem úgy, mint mondjuk a 45/1.8 távoli teljesítménye vagy ilyesmi).

Számomra eleve józan paraszti filozófia, hogy ha valahol kicsit lágyabban viselkedik az objektív, akkor a közelpont felé legyen az. Ott rendszerint nagy kiterjedésű témával töltöd meg. Ezzel szemben a legtöbben belövik közelre pengének, mert ugye a tesztábra ott van (igen, megint ezt hozom fel :D), távol meg ki nem szarja le.

[ Szerkesztve ]

(#15177) madgie válasza madgie (#15176) üzenetére


madgie
titán

Nálam például nem kérdéses egy percre sem, hogy a sima 56/1.2 a nyerő az APD ellenében. Pedig szigorúan optikai minőséget tekintve az APD a tankönyv-szerű.

(#15178) madgie válasza Parci (#15174) üzenetére


madgie
titán

Ja, friss hír: képi hibás a 25/1.2 is :DDD

Ui: remélem nem fogod előnyként feltüntetni :P :))

[ Szerkesztve ]

(#15179) Parci válasza centrino (#15175) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a markolatos x-t1-nél többet úgy sem tehetsz a fogásért, tehát ez van. ha viszont a teljes kínálatot nézzük, akkor nem, a markolatos x-t1 fogása valószínűleg nem olyan kényelmes, mint egy dslr formájú vázé (az előretolt expógombbal). az egyikhez hátrahajtod a kezed és csak megtámasztod a gépet vele (x-t1), a másikkal azzal a kezeddel el is bírod az egészet, a súlyt megmarkolni is tudod (dslr). nagytelénél ez megint olyasmi, ami a fujinál hátrány, szerencsére a rendszer inkább a kis fixekről szól (nekem/szerintem).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15180) Parci válasza madgie (#15176) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

miért ne vettem volna észre? (fordítva: egyáltalán nem foglalkoztam a dologgal, hiszen alig volt fujim az x10-x30 párost leszámítva)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15181) Parci válasza madgie (#15178) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt értem, hogy fedmannel belebuzultatok :DDD ebbe a körbokébe és szép is (amúgy az apd-t kérem, ha lehet választani ;)), de elég sok paramétere van tényleg egy obinak és ez csak az egyik. ha nektek épp a legfontosabb, hurrá. de nem győzködnék másokat arról, hogy neki is ilyen kéne, hogy legyen a prioritása.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15182) madgie válasza Parci (#15181) üzenetére


madgie
titán

Ez most az Oly, ugye látod? :DD És nem, nem csak mi buzultunk ebbe bele, kérdezd már meg mondjuk jjeahh-t (vagy az egész komplett Fuji fórumot)

(#15183) Parci válasza madgie (#15182) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mit akarsz bebizonyítani? (igen, látom, az 56 apd tetszik ebből a három példából, az oly legkevésbé, ebből a szempontból. és képi hibának a vignettát hívtam az imént.)

(és miért érv az, hogy még jocóka, és fricike és lacika és belebuzult? fuji = jó és oly = techno = nem jó, kész, passz, megfejtve a digicam?)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15184) jjeahh válasza madgie (#15182) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én sokszor le voltam már oltva azért mert a manuálok karakteres képét jobban szeretem, mint az agyonkorrigált modern üvegekét, utóbbiak számomra laposak, nincs a 3d érzet és játékosság. Anno egyik kutyás képednél az 56-osra is megjegyeztem, hogy tök ugyanolyan a karaktere mint az öreg kedvenc revuenonomnak, szal igen, tetszik az az üveg. Az új oly meg.. másik topikban amikor belinkelte valaki már akkor leesett az állam tőle, végre egy igazán érdekes képű obi az mft rendszerben, legutóbb egy haverrel FF + sigma art portrékat túrtunk, azok után ezeket az olys képeket öröm volt nézegetni :DDD
De ettől függetlenül persze elfogadom, ha másnak a krémes buké tetszik, szerintem fölösleges erről hitvitát nyitni, ízlésről kár vitatkozni.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15185) Parci válasza jjeahh (#15184) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

madgie viszont úgy tűnik, hogy nem ilyen megengedő, a hozzászólásai alapján ő már odáig jutott, hogy a fuji tud jól viselkedő obit tervezni, az oly meg nem. amit sugallni eleve meglehetősen szélsőséges dolog.

lehet, hogy van, akinek a vignetta fixen szerethető paraméter. én is raktam már utólag egy-egy képemre. de előnyként feltüntetni, hogy milyen jó, hogy vignettál az obi, teljesen kifordított dolog (igazából elfogult dolog). portré jellegű képeknél nyilván nem fáj és a jó boké különlegesen fontos. egy tájképnél meg pont fordítva. ettől én még nem fikázom a fuji obikat és qrvára jó lenne, ha fordítva sem így működne.

madgie, a te esetedben meg, miután tesztcuccot kapsz tőlük, duplán áll, hogy illene sokkal óvatosabban fogalmaznod. szerintem. :(

(a macskaszem boké sem valami objektíve kívánatos dolog, van, akinek tetszik, másnak meg nem. nekem például nem.)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15186) kobox válasza madgie (#15177) üzenetére


kobox
tag

+2 :D
Egy mese az 56/1,2.

[ Szerkesztve ]

(#15187) centrino válasza Parci (#15179) üzenetére


centrino
aktív tag

egy "jóképű" monopod sokat fog segíteni ha esetleg egész napos használat a cél

1.4 TC-vel van valakinek tapasztalata? 50-140-el kombinálva

(#15188) Freddy76 válasza madgie (#15182) üzenetére


Freddy76
addikt

Te Mazsi, én kedvellek téged, tényleg, de lassan kezded betölteni a Pite által itt hagyott űrt...

Hopp, gyorsan egy szmájli, nehogy megsértődjél: ;] :P

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#15189) Parci válasza Freddy76 (#15188) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lehet, hogy pite feltörte madgie fiókját :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15190) centrino válasza Parci (#15189) üzenetére


centrino
aktív tag

:C

http://webcukraszda.hu/mazsolas-pite/

(#15191) #86322688


#86322688
törölt tag

Sziasztok

Azt elárulhatná nekem valaki, hogy Fuji színeit mivel tudom előhozni ha más géppel dolgozom, Lightroom-ban vagy más progival.
Nekem van a bedöglött XE-1-em, és most canon dslr-el nyomom, de ami nagyon tetszett a fujiba, azok a színek,utánozhatatlan. Milyen technológiát alkalmaznak, milyen színvilágot?..van neve?..vagy ilyen a szenzor és kész....?

(#15192) pethob


pethob
aktív tag

A Te szempontod szerint csak arra akartam utalni, hogy lehet árat emelnek, és akkor azért annyit nem fog esni az X100T. Sajnos túl nagy a gap az X100T és az X-PRO2/X-T2 között, van hova feljebb húzni az X100 vonalat. (És ebben segítene, ha tényleg lennének jó feature-ök...)

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#15193) pethob válasza madgie (#15177) üzenetére


pethob
aktív tag

Én az APD-re szavazok/szavaztam. b.

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#15194) Novics válasza pethob (#15192) üzenetére


Novics
senior tag

Értem én. Viszont azért még ott van az X-E széria a kettő között, meg a T10, nem hiszem, hogy annyival többért akarnák eladni az F-et, hogy az a T árát ne nyomja lefelé. Meg azért ha van utód akkor a gyártást is csak leállítják, és kifutó széria lesz. Persze addig még bezuhanhat a Forint, vagy bármi történhet.
De majd meglátjuk. Az tuti, hogy nem mostanában kerül rá sor, szóval még jó darabig gép nélkül maradok.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#15195) #16820480 válasza Novics (#15194) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem az utód miatt, de az X-E2, X-T1 és X-T10 gyártása már leállt. Egy ideig nem jön még utódja az E2-nek és T10-nek, szóval addig elég nagy az űr a T2 alatt.

(#15196) madgie válasza Parci (#15185) üzenetére


madgie
titán

Te Parci, szerintem az X-T10-es fiaskótok után nem neked kéne kioktatni engem, hogy kell bánni a Fujival ;]

Azt meg abszolút nem értem, miért sarkítasz, illetve igen, gépeknél is ezt szoktad: meg lehet fogni háromkézzel a markolatot = macsó, távmérős tégla = jajjfujj, háromujjas.

De lelehet ezt bontani itt mindenkire, Freddy: jajjlassúazötvenhatra, Jjeahh: mégötvenestúgyseveszekfudzsira, stb.

És egyébként a múltkori 75/1.8 vs 90/2 bedobott próbaképre sem adott senki érdemleges választ odaát. hogy dehülyevagy, sokkal jobb az Oly. Érdekes, hogy a fórum ilyen, a képek nem számítanak, csak a szöveg...

(#15197) 3YEW válasza Parci (#15160) üzenetére


3YEW
tag

Megvan az 2-szeres felület, sőt. Ugye az 1,7 az a "crop" vagyis itt nem egészen, szóval az az átmérő, pontosabban átló csak. De majd aztán kiderul, hogy milyen lesz az az érzékelő.

T

(#15198) Freddy76 válasza madgie (#15196) üzenetére


Freddy76
addikt

Hűha, mikor írtam ezt utoljára, fél éve? Amúgy meg nem lassú? Meg nagy is. Meg nem is használom, szerintem fél éve nem volt a vázon, el kéne adni. Merthogy drága is, jó pénzt lehetne kapni érte.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#15199) madgie válasza Freddy76 (#15198) üzenetére


madgie
titán

Azt hittem már rég eladtad ennyi sírás után :P

(#15200) Freddy76 válasza madgie (#15199) üzenetére


Freddy76
addikt

Neked elmentek otthonról :(( . Írtam privátot, ott legalább érzésem szerint lesz egy közös témánk, amelyben egy platformra kerülhetünk :DDD

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.