Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15501) madgie válasza DonRazzino (#15500) üzenetére


madgie
titán

Ez az X100F egy kopp Sony-Leica hibrid, szinte semmi Fuji nincs benne :(

(#15502) Fandango válasza DonRazzino (#15500) üzenetére


Fandango
veterán

Ez tényleg nagyon Leica-s lett, nem hiszem, hogy túl sokat fog változni a mostani design-hoz képest. Lásd X-T2 mennyivel változott az elődhöz képest.

(#15503) madgie


madgie
titán

Ma láttam ezt az X-Weddings FB csoportban :)

Azé' nem sz@r ez a 24-es szenzor. Nyilvanvaló, hogy ritkán van ilyesmire szükség, de azon kevés alakalomnál egy eseményfotózásnál aranyat érhet :)

(#15504) DonRazzino válasza madgie (#15503) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Fake :Y :))

(#15505) Matska


Matska
senior tag

Sziasztok. A mai napon boldog X-E1 tulaj lettem. A kérdésem, hogy létezik ehhez magyar nyelvű használati útmutató?

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#15506) faki_ válasza Matska (#15505) üzenetére


faki_
senior tag

(#15507) wms válasza Matska (#15505) üzenetére


wms
senior tag

Üdv a klubban!

Sok sikert és gyönyörű fényeket kívánok hozzá! :K

(#15508) Matska válasza faki_ (#15506) üzenetére


Matska
senior tag

Köszi szépen :)

wms neked is köszi. Kifejezetten manuál objektívek használatához vettem, és focal reducerrel lesz egyelőre használva, de tervbe van majd karácsonyra valamelyik kit objektív is első körben. :K

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#15509) silmatauki válasza Matska (#15508) üzenetére


silmatauki
őstag

Esetleg kitobi(k: 18-55 vagy 16-50) helyett meggondolhatod a 27-est mint általános obit. Valami egészen hihetetlenül éles (a kitokbikhoz képest) – én amióta megvan, gyak. le se vettem az X-E1-emről.

(#15510) rumos14 válasza madgie (#15503) üzenetére


rumos14
nagyúr

nekem az eredeti jobban tetszik. hangulatosabb ;]

(#15511) madgie válasza rumos14 (#15510) üzenetére


madgie
titán

:DD

(#15512) Matska válasza silmatauki (#15509) üzenetére


Matska
senior tag

Első körben egy 18-55 a cél, de a bakancslista végtelen :)

Fixek közül 35 1.4 a legszimpatikusabb, de egyikkel sincs tapasztalatom, szóval meggyőzhető vagyok.

Létezik amúgy olyan bolt, ahol (ha csak a boltban is) ki lehet próbálni?

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#15513) Alabástrom válasza Matska (#15512) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Ha 35mm kell, akkor az f/2-t is érdemes megnézned. Ha nincs szükséged a +1 FE-re, akkor sokak szerint jobb, mint az f/1.4.
(nem tapasztalatból beszélek)

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#15514) Freddy76


Freddy76
addikt

Basszus, most esik le, hogy 56-os emlékév van, én meg épp most adtam el az 56-ot. Nem lesz ebből bajom :F

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#15515) madgie válasza Freddy76 (#15514) üzenetére


madgie
titán

10-es Fuji fix még nincs, úgyhogy nem (10-23-56 sor ftw) :DDD

(#15516) #16820480 válasza Freddy76 (#15514) üzenetére


#16820480
törölt tag

Még megmentheted a helyzetet, ha fogsz egy 18-55-öt és teszel rá egy 1,02x telekonvertert.

(#15517) Mercutio_ válasza Freddy76 (#15514) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nepppppp-peeeeer!:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15518) Clemi válasza Freddy76 (#15514) üzenetére


Clemi
veterán

Én meg örvendezek neki :C és tolom piacra a 60-ast helyette :D

(#15519) Novics válasza Freddy76 (#15514) üzenetére


Novics
senior tag

Attól függ, hogy milyen LEGO-t veszel belőle. :D

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#15520) gorgo válasza madgie (#15503) üzenetére


gorgo
őstag

L**sz meg estifény! :)) kamu!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#15521) Parci válasza Clemi (#15518) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

drágán? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15522) Clemi válasza Parci (#15521) üzenetére


Clemi
veterán

Mindent csakis jóárasítva :D

(#15523) hegyimorc válasza Clemi (#15522) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Hol és mennyiért hirdeted? (én csak túlárasítottat láttam pedig lehet, hogy érdekelne)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#15524) pethob


pethob
aktív tag

Múlt héten felraktam a legújabb firmware-t X-PRO2-re. Különösebb gyorsulást nem érzek, látványosan a vaku menü változott, meg több fókuszpont lett (Amit nem használok.)

Ma viszont vettem egy Nissin i40 vaku-t, és nem működik. TTL-ben alul exponál, full manuálban hiába állítom 1/1 fényerőre, csak halványat villan. (Azt feltételezem csak valami vezérlő jelet ad.) A vaku X100T kifogástalanul működik.

Fuji EF-X20 megy X-PRO2-n is X100T-n is.

Ami még nagyobb baj, hogy úgy tűnik az olcsó kínai triggeremet sem süti el, amivel két hete még vígan fotóztam. :W

Van valakinek ezzel tapasztalata? Esetleg egy lementett 1.02 firmware?

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#15525) madgie válasza pethob (#15524) üzenetére


madgie
titán

Olvastam valami vakumizériáról a facebookon, de ha megütsz sem tudom már, mi volt az :(

FW vissza akkor sem mehet. ha megvan a régi, kiírja szerintem a Pro2-nél is ,hogy frissebb van a gépen oszcsók.

Az AF sebesség dolgot a minap már egy másik topikban sem értettem, ott azt írtad, hogy az A7SII gyorsabban követő AF-ezett, mint a Pro2. Nem volt még sok A7S II a kezemben, de tudtommal az CDAF only... biztos, hogy rosszabb a Pro2 ebben?

(#15526) silmatauki válasza madgie (#15525) üzenetére


silmatauki
őstag

Az A7Sii már PDAF-es, csak az 1-gen A7S és A7R CDAF-only. Az A7Sii (ahogy az A7rii) az A7ii-nél (és az A7-nél) lényegesen gyorsabb és fejlettebb PDAF-fel rendelkezik.

(#15527) pethob válasza madgie (#15525) üzenetére


pethob
aktív tag

"FW vissza akkor sem mehet. ha megvan a régi, kiírja szerintem a Pro2-nél is ,hogy frissebb van a gépen oszcsók."

Még sosem próbáltam, de ha így van az fasza. :W :W :W :W :W

2× is megyek stúdióba a következő 3 hétben ahol mindig ilyen csájníz rádiós kioldók vannak nem tudom mi lesz, ha nem süti el, pedig úgy néz ki nem fogja. (Próbáltam TTL kábelre rakni, hátha kontakt probléma, meg próbáltam a kioldót X100T-vel, azzal persze megy akármelyik vakuval...)

Az A7S II-t még tavasszal próbáltam az X-PRO2 mellett játszótéren rollerező, gördeszkázó gyerekekkel. Kb egy órát fotózgattam egy ismerős gépével, amíg ő a Fujival. Érezhetően jobb volt a követő fókusz svenkeléskor is, feléd jövő témánál is. Az X-PRO2-n ráadásul 35/f2 volt, ami egy elég gyors objektív, mert más optikám akkor még nem volt. (A Sony-n valami 24-70 szerű nem tudom mert ennyire nem figyeltem.)
Az új firmware-el még nem próbáltam a követő fókuszt, sőt az az igazság, hogy nagyon ritkán használom, így nyilván egy kis gyakorlat is javíthatna a találati arányon...

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#15528) sonikon válasza pethob (#15524) üzenetére


sonikon
csendes tag

Ez alapján talán az jelenthetne megoldást, ha az i40-es is megkapná a szükséges FW frissítést.

(#15529) madgie válasza silmatauki (#15526) üzenetére


madgie
titán

Ahha!

(#15530) konyi79 válasza silmatauki (#15526) üzenetére


konyi79
addikt

Bocs, de ezt honnan szedted? A 7sm2 is csak 169 kontrasztérzékelő af ponttal rendelkezik a hivatalos adatok alapján. Csupán a számuk nőtt 25-ről az elődhöz képest.

(#15531) Clemi válasza hegyimorc (#15523) üzenetére


Clemi
veterán

Attól függ neked mi a túlárasított... egyébként az irányjelzősön és itt az apróhirdetés rovatban is fent van, de most úgy néz ki holnap elviszi valaki.

(#15532) madgie válasza konyi79 (#15530) üzenetére


madgie
titán

Akkor megint ahha :DDD

(#15533) pethob válasza madgie (#15532) üzenetére


pethob
aktív tag

Az A7RII-nek és az A7II-nek van hibrid fókusz rendszere. Az A7SII-nek csak az érzékenysége kiváló, meg ugye egy 12Mpx-es képen kell elvégezni ugyanazt, amit az X-PRO2 24Mpx-en csinál. (Pl. szenzor kiolvasási sebesség nagyon nem mindegy.)

Nekem egy ideje az az érzésem, hogy a Fuji kamerák jobb fókusza elsősorban a képfeldolgozó processzor sebességének növelésétől (és fogyasztásának csökkentésétől) várható. Csábíthatnának mérnököket processzor gyártóktól, vagy összebútorozhatnának valakivel...

(Jó a Sony, de nem akarnék váltani akkor sem, ha nem lenne egy pénzügyi katasztrófa meglépni...)

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#15534) silmatauki válasza konyi79 (#15530) üzenetére


silmatauki
őstag

Igazad van, kösz a kiigazítást.

@pethob: az A7-nek is hibrid a fókusza.

(#15535) FujiGirl


FujiGirl
csendes tag

Sziasztok :) S.O.S. kérdéssel jövök ide, utolsó reménysugárként :) Pénteken lenne egy budapesti megnyitó, ahol fotóznom kellene, de eladtam a nagyotislátós Nikon szettemet Fuji fejlesztés reményében, ám a várva várt optika még nincs gépre kerítve. Merész kérdés, de egy 16-50 vagy 18-55 objektívvel ki tudna esetleg segíteni valaki?

(#15536) pethob válasza sonikon (#15528) üzenetére


pethob
aktív tag

"Ez alapján talán az jelenthetne megoldást, ha az i40-es is megkapná a szükséges FW frissítést."

Nissin szervizt tud valaki itthon?

Amúgy HSS akkor sem lesz egyenlőre, ami a frissítés előtt állítólag lett volna! :-(

De ha egyszerű rádiós kioldókkal nem megy még sima manualban sem, akkor az még nagyobb ordas szívás. :(((

Most hirtelen még azt tudtam kipróbálni, hogy Canon 580EXII-t elsüti manuálban, illetve, hogy az EF-X20 továbbra is megy Canon E-TTL kábellel, TTL módban is. 1/250-ig. Keresztbe tesztek alapján kicsi a valószínűsége annak, hogy a rádiós kioldó, és a vakupapucs között lenne kontakt hiba. Holnap majd megpróbálok keríteni más kioldókat és próbálgatni, nekem adóm csak ez az 1 db van.

A Nissin i40 X100T-n viszont egész szépen muzsikál, legalábbis otthon, a nem túl magas fehér plafonra derítve. Hozza azt, amit a nagyobb canon-tól megszoktam, legfeljebb kicsit lassabban tölt.

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#15537) pethob válasza pethob (#15536) üzenetére


pethob
aktív tag

Nos az derült ki 2 óra keresgélés után, hogy az X-T2-n és az X-PRO2-n amennyiben ez utóbbira felrakod az új firmware-t nem működik a Nissin i40, de más vakukkal és kioldókkal is akadnak problémák. Van az i40-hez új firmware, de azt telepíteni csak hivatalos szerviz tudja. Angliában 20GBP+postaköltségen végzik, Amerikában perpil ingyen.

Ez alapján nincs hazai disztributor: http://www.nissindigital.com/distributors.html
:O

Az új Firmware-el működik a vaku manuálban és TTL-ben, de nincs HSS, bár a beszámolók szerint a firmware frissítés után is megmarad a HSS az X-T1-el és a nem frissített X-PRO2-el.

Manuál módban úgy is működésre lehet bírni az i40-et, hogy letakarod a hátsó 4 lábat. (kipróbáltam, működik.)

Számtalan egyszerű közép érintkezős rádió kioldóval nem működik az X-T2 és az X-PRO2 firmware frissítés után. Tehát ha vakut akarsz használni NE FRISSÍTSD AZ X-PRO2-det! :W

F**K FUJI. De tényleg. Ennyire kell a piac az új vakunak?

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#15538) madgie válasza pethob (#15533) üzenetére


madgie
titán

Egy követő AF rendszert sok időbe telik kiismerni, normálisan megtanulni használni. az X-T1-en anno az első fél órában csak bénáztam, aztán kezdtem ráérezni, hogyan működik. Amikor az X-Pro2 nálam volt ,azzal is ugyanígy bénáztam az elején.
Nyilván egyszerűbb Sony-n a Lock-on AF-fel a lassúbb témákat megfogni, de az A7SII CDAF-only vázként ennyire lehet képes, komolyabb dolgokra nem. Furcsa mód a Fuji ezt a fajta AF-Trackinget abszolút kihagyta már a vázaiból (az X-A1-ben még benne volt), úgy tűnik, abszolút ráálltak a PDAF alapú, profibb, de bonyolultabb megoldásokra. Nem véletlen, hogy az X-T2 követő autofókusza is annyiféleképp konfigurálható. És akkor még témafüggő az is, mekkora csoportokban hagyod dolgozni a Zone-AF-et... szóval ez egy külön műfaj.

Másrészt meg amíg mozgás közben (sétáltam, meg sem álltam) ilyet fog a Pro2 a lassú 56/1.2-vel nem követővel, addig én bizony nem fogok aggódni az autofókusz használhatóságáért :)

(#15539) tozso76 válasza madgie (#15538) üzenetére


tozso76
aktív tag

Azért ez nem semmi. A villanyoszlop alatti legyet így megfogja az AF. :)

(#15540) madgie válasza tozso76 (#15539) üzenetére


madgie
titán

Nahaggyá :DDD

Nyilván nem egy nagy dolog meglőni egy bringást, csak sokszor a fejem vakarom, amikor az AF lassúságáról olvasok. Ahol lassú, ott már más is lassú, ahol meg van fény, ott csak meg kell tanulni használni.

(#15541) El Joe válasza FujiGirl (#15535) üzenetére


El Joe
tag

Péntekre egy 18-55el ki tudlak segíteni, ha gondolod.

(#15542) mandarino válasza El Joe (#15541) üzenetére


mandarino
csendes tag

instax :D

(#15543) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Holnapi nappal belépek a táborba én is egy X-T1 + 18-55-ös kombóval. Digitcam-nél br. 380-ra le volt akciózva pár darab, 2 év hivatalos garival, nettó 299-be jó vételnek találtam. :)

Nikon D80 dSLR-ről váltok (hűen, stabilan kiszolgált az elmúlt 7-8 évben), remélem nem fogok csalódni benne. Elsődleges ok a váltásra a méretből fakadt és egy alap (amit a Fuji nyújt, bőven elég) videófunkció is hiányzott sokszor.

Teszteket olvastam róla, illetve néztem nyers képeket, meggyőző volt, de az is feltűnt h a Fujifilm MILC mezőny erősen kitűnik a többiből, már ami a színeket jellemzi.
Emellett szimpatikus volt h jó nagy érzékelő van az X-T1-ben és az obipark is látszólag minőségi, sok nagy fényerejű darabból áll.

Egy kérdésem volna is. Telén is gondolkodom. A nagyobb fényerejű 55-200-as megéri a felárat az 50-230-cal szemben?

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#15544) madgie válasza runner 125 (#15543) üzenetére


madgie
titán

Üdv a klubban :D

A tele-kérdés attól függ, mennyire kell a fényerő. Én tök jól elvagyok az olcsó 50-230-cal, élesnek éles, a stabija nagyon jó.

Az építési minősége full műanyag és ugye a tele végén csak f6.7, ennyi a baja.

(#15545) wms válasza runner 125 (#15543) üzenetére


wms
senior tag

Üdv a Fuji táborban!
Szerintem nem fogsz csalódni, de ha esetleg mégis, akkor csak pozitívan! :DD
Az 50-230-ról Madgie mindent elmondott, nekem is ugyanaz a véleményem. Bár azért szívesen kipróbálnék egy 55-200-at. :K

(#15546) pethob


pethob
aktív tag

Ez milyen jó!

Full Wedding Fuji X Pro2 - Stop Motion

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#15547) pethob válasza runner 125 (#15543) üzenetére


pethob
aktív tag

Jól döntöttel az X-T1 mellett! ;)

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#15548) madgie válasza pethob (#15546) üzenetére


madgie
titán

Öt lagzi, egy zár :DDD

(#15549) pethob válasza madgie (#15538) üzenetére


pethob
aktív tag

A követő fókusz a videó miatt van/lesz fontos elsősorban. Sajnos az X-PRO2 nem kapta meg az X-T2 konfigurálható követő fókuszát, aminek teljesítményéről elég meggyőző videók vannak a neten. A full automata követő fókusz széles követésen (teljes képmező-n) nyilván olyan amatőröknek találták ki mint én, aki lusta tanulni. De pont emiatt fontos nagyon!

Nem teljesen használhatatlan Fuji-n, de biztosíthatlak, hogy még Sony RX100M4-is jobb, pedig abban sincs hibrid fókusz. (Az M5-ben már az lesz.)

Az automata funkciók szerintem egyszerűen jobbak Sony-n, úgy általában, bár pont az APS-C szenzorméretű vázaikat nem ismerem semennyire sem.

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#15550) madgie válasza pethob (#15549) üzenetére


madgie
titán

Videó alatti AF-ben még 2016-ban sem hiszek, nagyon kiszámíthatatlan, hogy viselkedik :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.