Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15051) madgie válasza pethob (#15050) üzenetére


madgie
titán

Egy Expansys-tól is tudsz áfa nélkül vásárolni, kamu adatokkal, de ezt mindjárt kitörlik, tök jogosan. Szóval van kiskapu, magánszemélyeknek is.

(#15052) LélekVándor válasza madgie (#15051) üzenetére


LélekVándor
tag

NIncs szó kis kapuról, mutyiról meg ÁFA csalásról. Semmi kompromitálót nem írtam a hozzászólásomban, még a moderátor szerint sem, hiszen nem jelzett vissza, hogy miért szedte le. Hadd kérdezzem meg, ha egy cég leírja, hogy köteles vagy átküldeni a vállalkozásod legitimitásáról szóló papirokat, meg az összes személyes adatodat, hogy biztosan tudják ténylegesen létező, bejelentett vállalkozásod van az szerinted ÁFA csalásra készül, vagy arra akar buzdítani bárkit is? Egyszerűen arról van szó, hogy nem is vetted a fáradságot, hogy megnézd azt az oldalt amit említettem. Elkerserítő, hogy a hozzászólásom, mármint az első ezt a reakciót váltotta ki belőled.

(#15053) madgie válasza LélekVándor (#15052) üzenetére


madgie
titán

Nem az én dolgom eldönteni, mit moderáljanak ki.

Meg téged megvigasztalni sem, ha elkeseredtél ;] :DDD

(#15054) Muerte68 válasza LélekVándor (#15052) üzenetére


Muerte68
addikt

miért zavar ennyire hogy egy ajánlásod kimoderálták valami miatt??
Kiszedték ennyi... biztos volt oka egyszerűbb volna túllépni rajta főleg hogy nem egy vélemény vagy ilyesmi miatt van.
Érdeklőd meg a moderátortól esetleg :U

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#15055) pethob


pethob
aktív tag

Vajon mennyire lenne oda a bácsi, ha még az 56/1.2 és 16/1.4-et is kipróbálta volna?

https://www.youtube.com/watch?v=TOQw7ZF9FcI

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#15056) #16820480 válasza pethob (#15055) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azért a kettes sort sem kell lenézni, nagyon jó üvegek azok is.

(#15057) Gondwana válasza madgie (#15015) üzenetére


Gondwana
addikt

Hagyjuk az áfát béfát meg a pofát, én még gyógyulok attól a friss élménytől, hogy 240.000HUF kiszámlázása után a Bt. tulajának kevesebb, mint 80.000HUF marad. Nem a tized meg az ötöd volt az embertelen, a harács is meghagyta a felét! A másik pedig, hogy a magyar mobilszolgáltatások átlagára háromszorosa a szerb átlagáraknak.
Pro2-nél milyen élmény az ISO-tekerentyű? A Tu-154-es műszerfalához áll közelebb, vagy ahhoz a Tamagochihoz, amit Ming ebédidő előtt fél percel fejezett be? Záridő-tárcsán a lock-gomb csak az Auto elhagyásához kell, vagy ha pl. 1/125-ről 1/500-ra akarok váltani, akkor is?
A kereső szemüveggel milyen? X100t-re azt mondom, hogy már vállalható, Pro1-re voltak panaszok, Pro2 milyen? (Tudom, T1/T2 nagyobb, de nekem szemüveggel az EOS 1V is picit túl tág)
56/1.2-vel kb. középszürke körüli tárgyra milyen expó (egy példa iso-zár-blende hármast kérdeznék) az, ahol elkezd lassulni és milyen expó az, ahol már nagyon kell figyelni, hogy kellően kontrasztos legyen az AF-target (célszemély feje pl.), hogy még vállalható sebességgel élesreálljon? (Ugyanez érdekelne a 14/2.8 esetén is, de ha 16/1.4 van csak kéznél, annak a határait se vetem meg)
56+OVF milyen tárgytávolságtól tartod megbízhatónak? Végülis akkor van kétállású zoom az OVF-ben, vagy nincs?
Lenne még kérdésem, de melózok tovább, meg kell keresni a rávalót!

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#15058) madgie válasza Gondwana (#15057) üzenetére


madgie
titán

Ha mindenre válaszolok, miről írjak a blogban? :D

56/1.2 AF kérdésre amúgy nem tudok konstans adatot adni, mikor hogy. A harmadik generációban is érzékenyebb a vízszintes irányú témákra az AF, amire mondhatnám, hogy ciki, de megszoktam.

ISO tárcsa amúgy nem rossz, nekem kézre áll, egy bajom van ezzel, hogy a záridő kioldó gombja csak az Auto állásnál fog, tehát ha nem abban hagyom és elkezdem az érzékenységet tekerni, akkor könnyen eltekeredik a záridő is.

Kereső mérete OK (a T1 mellett nyilván csepp'), nagyjából a betekintési szöge is, de basszus, LCD. Még az X-E1 is OLED alapú. Az OVF-en van a hangsúly, de azt meg én nem csípem igazán. Élesben nem is használtam, mert egy 56/1.2-nél, minimál DoF-on nem szeretek tippelni, hová áll élesre. Meg amúgy is, a MILC egyik legnagyobb elönye a WYSIWYG, azt meg ott dobod.

(#15059) pethob válasza #16820480 (#15056) üzenetére


pethob
aktív tag

A 35/2.0 és 35/1.4 között nem is tudok igazságot szolgáltatni, ezért megvan mindkettő ;-)

A többi F2-őt sajnos/egyenlőre nem ismerem.

A 14/2.8-hoz képest a 16/1.4 nagyon VÁU, és nem csak az 1.4 miatt. Azzal együtt is inkább 16, hogy az egy nagy és nehéz optika a 14-hez képest, és a szélesebb látószög is jobban tetszene.

A 23 F2-őt meg nagyon várom, mert a 23/1.4 valamiért nem barátom. Nem tudom miért, de alig fotózok vele. Pedig elvileg szeretem a 35mm ekv-et, jobban mint az 50-et...

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#15060) pethob válasza madgie (#15058) üzenetére


pethob
aktív tag

ISO tárcsa amúgy nem rossz, nekem kézre áll, egy bajom van ezzel, hogy a záridő kioldó gombja csak az Auto állásnál fog, tehát ha nem abban hagyom és elkezdem az érzékenységet tekerni, akkor könnyen eltekeredik a záridő is.

Annyit tennék még hozzá, hogy nekem csillag fotónál horror az ISO tárcsa, mert a sötétben a tárcsát ugye nem látom, de arra meg nem alkalmas, hogy a keresőbe figyelve tekergessem. Vagy legalábbis kényelmetlen.
(Amúgy 99%-ban autóban van, tehát a gyakorlatban nekem tök mindegy. Egyszerűbb az autó beállításokat cserélgetni. Viszont lehet vele csajozni... Tehát jó így!)

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#15061) pethob válasza Gondwana (#15057) üzenetére


pethob
aktív tag

A X-PRO2 EVF-je szerintem leheletnyit elmarad az X100T mögött. Elsőre nem tűnt fel, de most gyorsan összenéztem őket. Picit nagyobb és picit jobb a betekintési szög.

De az X-PRO2 is vállalható, mert 1.5 év X100T használat után és fél éve párhuzamosan nyúzva mindkettőt nem tűnt fel a különbség, mostanáig :-)

Az X-T1 és X-T2 más liga, azt az EVF-et nagyon irigylem.

(Mellesleg az x100t OVF-je is jobb egy hajszálnyival az X-PRO2-nél leglábbis 23mm-es optika mellett. Más a nagyítás kisebb a keret. Meg máshol és máshogy vetíti rá az adatokat. Az viszont vicces, hogy az X100T-n a TCL konverter az optikai kereső kb 1/3-át takarja ki napellenző nélkül is. Közelebbi témánál a paralaxis hiba miatt több mint a frame felét. A 35/f2 az X-PRO-n semmit.)

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#15062) madgie válasza pethob (#15060) üzenetére


madgie
titán

X-T1 is ilyen, fent van az ISO tárcsa, ráadásul az minden egy kattintásnál újrazár, ha nem tartod lenyomva a tárcsán lévő gombot.

Ettől függetlenül mindkettőben látni a keresőben az aktuális értéket, ami azért ad támpontot, merre meg mennyit kell tekerned :)

A Pro2 amúgy csillagfotóban nem üt akkorát, mint vártam. Na ez nem a Pro2 szidása, inkább az előző generáció(k) dicsérete. Nyilván jobb lett ebben is, de sokkal nagyobb "boost" egy 16/1.4-et felcsavarni az adott vázra, az sokat dob a keresőképen (és az élességállításon).

(#15063) #16820480 válasza pethob (#15059) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem most "csak" 18/2 és 35/2 van, de mindkettőt imádom. Az ekv. 35 nem az én világom, volt még m43-on, de alig volt a gépen, aztán el is adtam, mert mindig az ekv 50 volt inkább használatban :K
Még majd a 18 alá egy halszemet kellene valamikor szerválni, de nem is tudom még milyet, talán valami Samyang manuált "olcsón".

(#15064) rbalint88 válasza #16820480 (#15063) üzenetére


rbalint88
addikt

mondjuk eben az esetben én beáldoznám az f2-t meg a 18mm-et és vennék egy 10-24-et :B

(#15065) #16820480 válasza rbalint88 (#15064) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azért az nem kis áldozat lenne, mert kb négyszer annyiba kerül, mint a 18/2 volt :D Még ha szereznék valami fisheye obit mellé, akkor is olcsóbban jönnék ki.

Apropó, létezik valami olcsó és jó fisheye (akár adapterezve), amit érdemes lenne nézegetni? Eddig a Rokinon 8mm 2.8-at láttam olyan 60 körül, de nem nagyon találok mást így hirtelen.

(#15066) madgie válasza #16820480 (#15065) üzenetére


madgie
titán

Annál jobb halacskát drágán se nagyon találsz.

(#15067) dqdb


dqdb
nagyúr

Valaki tud ajánlani vakupapucs-fedelet "Fuji-szürke" színben? Nem kell sem szintező, sem extra ujjtámasz, mindössze az egységes képért szeretnék szürkét venni, ha egyáltalán létezik ilyen.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#15068) #16820480 válasza madgie (#15066) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, akkor készülhetek a malacpersely legyilkolására, ha már végképp nem élhetek halszem nélkül... :) Bár titokban reménykedtem, hogy van még valami régről maradt, használható üveg.

(#15069) m72 válasza #16820480 (#15065) üzenetére


m72
csendes tag

Az ebay-en volt egy angol bolt, ahol ha jól emlékszem, olyan 62 körül volt a 2,8-as natív Fuji Samyang néven. Természetesen erre jött a posta költség, amivel 65-70 között volt. Erről lecsúsztam, csak 3 db volt nekik. Most vettem egy állítólag csak kipróbáltat egy olasz csókától Walimex Pro néven postával együtt 70-ért. Várom a postát :) A 3,5-ös Nikon végűm új tulajával meg kedden találkozom :DD Ez utóbbi hibátlanul működött egy 2500 Ft-os adapterrel a T10-en. Csak 5,6-8 közé rekeszelve használtam, itt az én elvárásaimhoz képest nagyon jól működött. Amennyiben ez az adapterezett, 3,5-ös változat is jó Neked, úgy a Nikon, Canon és a Pentax végűeket is keresheted Samyang, Walimex Pro vagy Rokinon néven. Az újabb Nikon végűben már van elektronika, ami ad a váznak rekesz és gyújtótáv adatokat. Természetesen ez Neked nem jó semmire, nem hiszem, hogy ez Fuji váznak is küldene bármilyen adatot. A Pentaxon meg van valami rekesz beugrasztó gomb, aminek nem tudom mi értelme, mivel f8-on a "jövő hét" is éles :DD Így a mélységélességen szerintem nincs mit ellenőrizni, adapterezve meg úgy is az aktuálisan a rekesz gyűrűvel beállított értéken lesz. Úgy olvastam, hogy a 2,8-as képközépen már nyitott rekeszen is jó. Ez a 3,5-ösről nem mondható el. No meg a 2,8-as fele akkora meg fele olyan nehéz mint a 3,5-ös adapterrel.

(#15070) #16820480 válasza m72 (#15069) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az adapteresekkel az a bajom, hogy azok sem sokkal olcsóbbak (plusz akkor adapter is kell), meg leginkább az amcsiknál van minden ilyesmi, és onnan még vámot, áfát is kell fizetni sajna. Most ahogy nézem a legolcsóbb UK ajánlat az 79 ezer + szállítás. USA-ból lenne 57-ért, de arra meg rájön még vagy 65$ vám/áfa, úgy meg már drágább is lesz.

(#15071) faki_ válasza #16820480 (#15070) üzenetére


faki_
senior tag

(#15072) #16820480 válasza faki_ (#15071) üzenetére


#16820480
törölt tag

Köszi :R Ezt nem tudom miért nem sikerült megtalálni :U Elég furán tud működni az ebay keresője sajnos...

Viszont ez első generációs még, a második generációs darabok ehhez képest olyan +10 ezerért vannak. Megérhet ennyit a kettő közti különbség? Azt olvastam valahol, hogy a II-es jobb lett, de hogy mennyivel :F

(#15073) m72 válasza #16820480 (#15072) üzenetére


m72
csendes tag

Én azt olvastam, hogy csak egy kicsit lett jobb az új :DD

(#15074) faki_ válasza #16820480 (#15072) üzenetére


faki_
senior tag

Vannak, amik pl. csak az angol vagy a német oldalon keresve jelennek meg.

(#15075) #16820480 válasza m72 (#15073) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, majd meglátjuk...

faki_:Igen, de nem értem miért. Illetve a .com oldalon ha keresek, oldalt lehet választani, hogy "on eBay.com", "US Only", "North America", "Europe", "Asia" legyen az áru helye, de ha rányomok, hogy Európa, akkor továbbra is US dolgokat dobál fel :F Nagy káosz ez az oldal, a kínai koppintása sokkal következetesebben működik.

(#15076) dqdb válasza #16820480 (#15075) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az a globális eBayen keres az európai találatok közül. Az angol eBaynak saját listája van, ami mellé beveszi a globális találatokat, a németnek szintén.

Amikor objektívre vadásztam, ugyanaz a keresés meg volt nyitva az EU-ra szűrve ebay.com, ebay.co.uk és ebay.de oldalakon, és különbözött a választék: sok angol, de még több német ajánlat nem kerül ki a globális oldalra (például olyan 18/2-t sikerült elhozni, ami csak az angol oldalon volt fenn). Nézegettem még a francia és olasz aloldalt is, de azoknál nagy volt a többi európai oldallal az átfedés (vagy nem küldte el Magyarországra).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#15077) faki_ válasza #16820480 (#15075) üzenetére


faki_
senior tag

Van aki szándékosan, van aki tudatlanságból úgy állítja be a feltöltésnél, hogy csak bizonyos országok (al)oldalain jelenjen meg az aukciója, de a részleteit nem ismerem a dolognak, biztos díjfizetős vonzata is van. Van, hogy pl. a .de oldalon keresve előjön valami, a .com oldalon nem, de ha beteszed figyelőbe a .de-n és utána a .com oldalon belépve nyitod meg a figyelőből, akkor ott is megvan (ilyen volt a linkelt objektív is), de van, hogy onnan nyitva csak hibát ír. :F

A szűrés meg egy szarvashiba, a "US Only"-t kell választani, akkor csak az európaiak jelennek meg. :)

(#15078) #16820480


#16820480
törölt tag

:R

Hajajj, hát azért ezt még szokni kell. Kezdő ebayes vagyok, még csak pár cuccot vettem rajta, de azért ez elég nagy szarvashiba, hogy így oldották meg. Azért elég régi platform már, de mintha az utóbbi években nem fejlődne semmit :( Persze csak most kezdtem használni, de pont olyannak tűnik, mint amikor évekkel ezelőtt ránézegettem, ugyanolyan semmitmondó termékleírások a legtöbb helyen, rosszul kitöltött adatlapok, termékfotók hiánya. Múltkor akartam feltenni valamit eladásra, de félúton feladtam, mert olyan bonyolult volt.
Azt megszoktam már, hogy az Amazon országonként eltérő kínálattal van jelen, de az egy áruház elsősorban, az ebay meg egy platform kéne legyen, ami kvázi globális... Na mindegy, majd megszokom.

(#15079) #16820480 válasza faki_ (#15071) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az a rohadt érdekes, hogy ez még mindig utolsó darab :))

(#15080) #16820480


#16820480
törölt tag

No, vége az X-T10-nek. Ha X-T20 jönne, akkor E3 is talán?

(#15081) Matska válasza #16820480 (#15080) üzenetére


Matska
senior tag

Várható vajon, hogy akkor a "régi" E2-esek T10-esek ár is leesik úgy mint a E1-é.

(Mármint a használtakra gondolok.)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#15082) Matska válasza Matska (#15081) üzenetére


Matska
senior tag

(Mármint ezt kérdésnek szántam...)

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#15083) #16820480 válasza Matska (#15081) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, gondolom, de azért még odébb lesz, mire ezek megjelennek. A T2-ből sem győznek eleget gyártani egyelőre.

más: Van tapasztalat telekonverterrel? Mondjuk egy 50-230-ra tekert kétszerező mennyire adna használható képet?

(#15084) pethob


pethob
aktív tag

X T-1-el is leállnak. Szerintem elfogyott a szenzor.

http://www.fujirumors.com/fujifilm-x-t1-production-ended/

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#15085) 3YEW válasza #16820480 (#15083) üzenetére


3YEW
tag

Jó eséllyel rá sem megy.

T

(#15086) #16820480 válasza 3YEW (#15085) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hmm, most, hogy mondod, valóban nincs a kompatibilitási listán. Nem gondoltam volna, hogy nem mindennel megy a telekonverter.

(#15087) madstunt válasza #16820480 (#15086) üzenetére


madstunt
addikt

A tc-ben ugye rendesen van anyag, optikai elemek stb... és emiatt az olyan obikra, amelyeknek a fenekén nincs elég hely, azokra rá se tudod csavarni
így parasztosan megfogalmazva :D

[ Szerkesztve ]

(#15088) madgie válasza #16820480 (#15083) üzenetére


madgie
titán

No meg aztán f26-on mit kezdenél az 50-230 tele végén? Leellenőrizni jó, tiszta-e a szenzor, vagy azt, hogy Acrosban ISO 6400-on milyen érzés naplementét fotózni :DDD

(#15089) #16820480 válasza madstunt (#15087) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jó, hát azt tudtam, hogy optikai elemek vannak benne, csak azt nem néztem eddig, hogy azok ki is lógnak :)

madgie: F/26? Az a kedvenc blende állásom :)) Tessék békén hagyni :)

Szóval ha normálisabb kép kellene, 230-nál hosszabb gyújtótávon, akkor muszáj lesz mondjuk a 100-400-at beszerezni...? Az 500 sajna nem az igazi képminőségben, bár lehet, hogy csak stabilabb állványt kellene szerezni hozzá.

(#15090) madgie válasza #16820480 (#15089) üzenetére


madgie
titán

Hát a nagytele sehol nem filléres tétel, talán csak mft-n van valami 70-300, ami ott ugye ekv 600 milli.

(#15091) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

szerintetek vallalhato egy ilyen cucc? [link]

(#15092) faki_ válasza eastsider (#15091) üzenetére


faki_
senior tag

Nem tudom, de itt olcsóbb. :)

(#15093) eastsider válasza faki_ (#15092) üzenetére


eastsider
nagyúr

huha.. vajon ra merjek dugni egy akksit? :D

(#15094) centrino


centrino
aktív tag

Izgalmas hírek érkeznek a Fuji X rendszer környékéről:

35 1.2 Samyang obi már előrendelhető: (499$)
http://www.fujirumors.com/samyang-rokinon-35mmf1-2-pre-order/

EX-500 újra elhalasztva...
http://www.fujirumors.com/news-flash-fujifilm-ef-x500-postponed-least-new-metz-mecablitz-m400-hss-ttl/

és számomra a leg örömtelibb hír (gondolom nem vagyok vele egyedül):

készül a Godox/Flashpoint vezeték nélküli vakuvezérlés teljes körű Fuji támogatása (TTL és HSS természetesen)
http://www.adorama.com/fprrr2rf.html

[ Szerkesztve ]

(#15095) Grga_Pitic válasza centrino (#15094) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Két hete még end of summer 2016 volt várható megjelenésként az R2-re (Godox X1) :U, bár Flash Havoc már 3 hónapja írta, hogy 2017 eleje előtt nem reális. Most még adtak maguknak egy évet (mid 2017), ami talán megugorható, bár idén júniustól hiába kapható az XT32, még mindig csak a Canon variáns a négyből (Nikon, Sony, generic).
Ígéretes a Godox, nekem is az van, de piszok lassan fejlesztenek.

(#15096) centrino válasza Grga_Pitic (#15095) üzenetére


centrino
aktív tag

Írnál pár szót melyik Godox és hogyan használható Fuji rendszeren?
Én Witstro AD600 és AD360II néztem. (itthon horror áron szerezhető be, te kintről rendelted?)

(#15097) Grga_Pitic válasza centrino (#15096) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Annyira én nem tolom komolyan, csak itthon villantgatok időnként. Két TT600-am van, amik manuális rendszervakuk. Yongnuotól ódzkodtam, így lettek. A vázam meg MFT, de pont úgy áll TTL/HSS rádiós vezérlés szempontjából, mint a Fuji - kb. sehogy.
Egyelőre egy buta középérintkezős kioldóm van, az XT32-t néztem ki, mert azzal legalább a teljesítmény távolról szabályozható, bár HSS valszeg se Fuji, se MFT rendszeren nem fog menni.

(#15098) centrino válasza Grga_Pitic (#15097) üzenetére


centrino
aktív tag

Remélem azért megoldják a HSS és TTL használatát is. Egyre többen látják a fantáziát a rendszerben, külföldi fórumok is tele vannak vele h ki milyen fullframe Ca/nikon rendszert cserélt le. Profoto támogatás is elvileg érkezik 2017 ben. Bár godox a pénztárcám szerint szimpatikusabb. :)

Szabad kérdeznem a tieid magyarországi beszerzés?

Vaku beszerzést így jegeltem egy időre, remélhetőleg hamarosan kiderül melyik cég mit fog kínálni a köv hónapokban.

Addig is beszerzés alatt egy Jinbei Ef-200V, led lámpa, ha valakit érdekel jövő héten tudok róla írni, képekkel beszámolva.

[ Szerkesztve ]

(#15099) Grga_Pitic válasza centrino (#15098) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Amazonon vettem, de az se volt egyszerű, mert partner árulta, és hol szállítottak Magyarországra, hol nem. eBay UK-n is van, de ott egyenként pár ezresért hozták volna el, nem lehetett együttes szállítást választani a kettőre. Ennek 3 hónapja, most nem tudom mi a helyzet.
TTL amúgy nekem nem hiányzik, de HSS nem volna rossz kintre, ha már egyszer mobil a cuccom.

(#15100) centrino válasza Grga_Pitic (#15099) üzenetére


centrino
aktív tag

igen, TTL bizonyos esetekben jó lenne, de HSS főleg 1.2 és 1.4 objektívek mellett nagyon hasznos tud lenni
Cactus RF60 még amit kinéztem, de mint mondtam most kivárok, ideális az lenne, ha Godox/Flashpoint elérhető lenne belátható időn belül teljes TTL HSS vezeték nélkül

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.