Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16304) gorgo


gorgo
őstag

Én is most szedegetek össze egy fillérb*szó házi stúdió szettet, aminek megkerülhetetlen része a filléres Yongnuo rádiós adóvevő cucc (603N II RF) meg Meike 320 és Yongnuo 560 IV-es vaku.
Kétszer voltam stúdióban, de a második alkalommal az időm TÖBB mint felét a szopás vitte el, mivel nem villantotta el az istennek sem a vakukat. Csak X-E2-vel nyomom, azaz semmiféle firmware (el)b*szás nem jöhetett szóba. Hanem a kincsi cucc megbízhatatlansága okozta az egészet. Ettől még nem fogok 5-8x annyiba kerülő rádiós szart venni, mivel nem profi felhasználó vagyok és a büdös életbe nem fog megtérülni, mivel eleve saját örömömre nyomom, de így is autót vehetnék már az egész árából.
Hogy hova akarok kilyukadni? Oda, hogy az k**vára nem megengedhető SENKI részéről, hogy egy szaros full manuális elsütést ne legyen képes összehozni. Erre nem lehet semmilyen elfogadható magyarázat egy gyártó részéről, hogy de b*mg leszarom a 3rd party vakuidat. Ha valaki emiatt presztízsvesztességet (egyebek mellett) elszenved (mert mondjuk a stúdióban szopott akkorát mint az atom fw váltás után) annak örökre beég az élmény az emlékezetébe...
Mondom mindezt úgy hogy velem nem történt meg, csak hasonló ok miatt a 100% beleérzőképesség az megvan.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#16305) Clemi válasza gorgo (#16304) üzenetére


Clemi
veterán

Tegyük bele a képletbe, ha lenne gyári rádiós kioldó amit így akarna tolni a célközönség felé a Fuji, akkor talán nagyot nyelve elfogadnánk, hogy nem hajlandó működtetni az olcsó változatokat, de NINCS és így teljességgel elfogadhatatlan az ilyen szintű szívatás.

(#16306) madgie válasza gorgo (#16304) üzenetére


madgie
titán

Akkor összegzem a dolgot:

- az olcsó kínai kioldó megbízhatatlan volt a régi vázakkal, szoftverekkel is, pedig hótt egyszerű középérintkezős lomokról van szó,

- ezen olcsó, középérintkezős kioldók esetében nem lehetséges, hogy fizikailag ne adják le a jelet, osztmégis,

- más, szupportált megoldások sem sültek el eleinte az új fw-vel, heteken belül javította a cucc gyártója a hibát,

- az olcsó kínai kioldók gyártói sz*rnak a problémára,

- a Fuji b*zi, mert szívatja a júzereit.

Kihagytam valamit? :DDD

(#16307) Mercutio_ válasza madgie (#16306) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, egy negatív tapasztalatot nem húzunk rá mindenre ami kínai, csak, hogy mosdassuk a szerecsent/japót :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16308) madgie válasza Mercutio_ (#16307) üzenetére


madgie
titán

A Cactus is kínai, csaxólok.

(#16309) gorgo válasza madgie (#16306) üzenetére


gorgo
őstag

Ha elsüti az összes 'ék egyszerűségű' cuccot akkor feketepont kihúzva. Így legyen!

Továbbá a teljesség kedvéért jegyeztem meg a kóbor apácák kedvéért akik esetleg épp beruházás előtt állnak, hogy az olcsó kincsi cuccok lehetnek szarok alanyi jogon is (ami tehát nem a Fuji hibája). Tehát adtam lehetőséget, hogy ne a saját hibájából kelljen tanulnia...
Pont.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#16312) pethob válasza gorgo (#16304) üzenetére


pethob
aktív tag

A Younguo 603N II RF sem nem olcsó (kb 16eFt) sem nem egyszerű középérintkezős, de legalább kínai. (És van support, azt mégse megy.) A "N" egy Nikon változat, a "C" Canon változat (jobban) működik Fuji-n, a Nikon változat többször nem ment mint ment. Mondjuk a Canonnál is jobb leragasztani a kommunikációs lábakat. (Amúgy a Youngnuo sosem állította, hogy megy Fuji-n)
(A I verziókból a Canon-os sem ment Fujin, csak a II verzió)

A firmware frissítés a Yongnuo Canon-os kioldóinak működését is kinyírta, immáron lábragasztás mellett is.

Az egyszerű középérintkezős, minden egyéb kommunikáció nélküli kioldók (mint a Wansen, Pocketwizard,stb.) minden gond nélkül működtek bármely Fuji vázon, ami még nem kapta meg a vaku-s firmware frissítést. És persze mennek más márkákkal is, márkafüggetlenül. Az X100T-men máig megy, 100%-os kioldással kb. 1/1000-ig.

Madgie csodálkozom a véleményeden. Itt mindenki szereti a Fuji-t, én is, imádom az két vázamat, a kurvajó obikat, a user élményt. De mindemellett nem szabad elvakultnak lenni. Szerintem átcsúsztál a ló túloldalára. Mondjuk nekem mindegy...

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#16313) pethob


pethob
aktív tag

Mitakony, úgy tűnik F0.95-ön kicsit front fókuszos a kezem. A második kép f2.0


Mitakon 35/F0.95 @F0.95


Mitakon 35/F0.95 @F2

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#16317) centrino válasza pethob (#16299) üzenetére


centrino
aktív tag

Rájöttem mitől olyan jók a képei!!!............................................................Ő is Cactust használ. :D

(#16322) pethob válasza centrino (#16317) üzenetére


pethob
aktív tag

Már én is! 3 napja. (A képeim nem javultak...)

By the way, ha már itt tartunk Cactus:

1. 3 órát szívtam mert a dobozból kivéve nem működött. Egyszerűen nem akarta vezérelni a V6 II az RF60-as vakukat. Elsütni elsütötte, de nem állította a teljesítményt. Kiolvastam a kioldó meg a vaku kezelési útmutatóját oda-vissza 3×, hátha nem állítottam be valamit. De semmi.
Végül kitúrtam a neten, hogy frissíteni kell a firmware-t, hogy a vaku a sajátmárkás kioldóval működjön. Gratula!

2. A vaku nagyon tetszik. (Canon 580 EX II az összehasonlítási alap.) Kicsit gagyibb a műanyag amiből össze van rakva, de még OK. A kezelőszervei jobbak mint a Canon-nak, igaz azt nem elsősorban a manuális működésre tervezték. A Cactus RF60 vezérlője első ránézésre érthető, logikus, nem kell hozzá manuál vagy felesleges tanulási folyamat. Külön kedvencem a töltést jelző hang. Úgy mint a stúdió vakuknál...

3. A Cactus V6 II kioldó viszont übergagyi! A vakuk vezérlése még elmegy, egyedül az zavar, hogy az állító tárcsa benyomása alap esetben a vaku fényerő és zoom állítása közti váltást vezérli csakúgy mint a mellette lévő OK gomb, de ha felismerteted a vázat, onnantól a tárcsa nyomása a HSS módot kapcsolja be. Amivel csak az a gond, hogy sync speed és alatta bekapcsolod, akkor nem sül el. Viszont sajnos könnyű akár véletlen benyomni. Aztán exponálsz és káromkodsz, hogy nem villant.
Sokkal logikusabb a HSS beállítása előtti eredeti működés, mert akkor a tárcsáról mindent lehet irányítani, amit munka közben állítani kell. A HSS bekapcsolását meg eltehetnék a menübe...

És ezekre jön az ergonómia. Minősíthetetlenül béna. A tárcsát állandóan eltekerem véletlen is, ezzel persze elmennek a fényeim és rossz lesz a kép. (Miért nincs egy lock? Persze találtam egy fapad megoldást, mivel úgysincs négy vakum, ezért D csoport állítására teszem a rendszert, amin nincs semmi, így viszont ami fontos nem tudom eltekerni. Addig működik, amíg nem akarok 4 fényt használni...)
A teszt elsütő gombot sikerült a legrosszabb helyre jobb oldalra tenni, amit csak bal kézzel tudsz mindenen átnyúlva elérni (mert jobbal értelem szerűen a kamerát fogod), és még ott is csak hátrafelé benyomva elég nagy erővel a kétállású gombot működik. Mivel legalább a lock mechanizmus is elég szar, így végtelen könnyű lekaratézni a kioldót a gépről a teszt gomb használatával. (Fénymérőhöz pedig nem ártana használni.) A ki-be kapcsolót és a teszt gombot meg kéne cserélni, és akkor jó helyen és nem hátrafelé kénye nyomni a gombot. Esetleg lehetne finomítani a nyomás erőn is, mert feleslegesen kemény.

Ja és a lock gomb! X-PRO2-n még épp bezárható a kis fül, fél mm-el a záridő tárcsa felett áll meg. Persze ISO-t így már nem állítasz. De X100T-n be se lehet zárni, mert befeszül a záridő tárcsának és félek, hogy letöröm vele az egészet. Nemtom, azon majd odacelluxozom vagy mi lesz...
Amúgy bezárva se tart elég rendesen, könnyen kimozdul, és akkor már nem érintkezik, meg behülyül...

Hogy miért nem lehet a saját vakujuk rögzítési megoldását használni a kioldónál is? Azzal semmi gond!

A rádiós kioldás X100T-n egyébként 1/1000-ig megy itt is, a vakut optikai triggerre rakva, az X100T vakuját meg commander üzemmódba megy az 1/4000 is. X-PRO2-n még nem próbáltam a HSS-t...

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#16323) pethob válasza madgie (#16315) üzenetére


pethob
aktív tag

Madgie! A közép érintkezős vaku sarú meg a PC sync csatlakozó egy több mint 100 éves "szabvány", a fényképezés ősidejétől így működik. Nyilván a mai digitális gépekben már nem egy mechanikusan adott rövidzár mint régen, hanem mögé van téve egy elektronika, ami lényegében ezt teszi, tehát a megfelelő pillanatban jelentősen csökkenti az ellenállást a két saru között.

Ezen nincs mit supportálni, az olcsó kínai trigger egy egyszerű áramkör (analóg), ami erre az ellenállás változásra ad egy jelent egy beállított csatornán. A vevő meg veszi és elsüti a vakut. Nincs firmware, nincs mit frissíteni.

Tök felesleges idekeverni a Yongnuo-t, amiben az a felesleges geg, hogy ugyanaz a darab vas az adó és a vevő is, és automatán próbálja meg detektálni, hogy most miként akarod használni, aztán ez olykor nem sikerül neki. (Mármint az I-es verzió, mert a II-be végül betettek egy TX/RX kapcsolót, így az sokkal megbízhatóbban működik.)

A közép érintkezős vaku sarú működésében elvileg semmilyen kommunikáció nincs. Nagyon régi vakuk olykor össze tudják zavarni, sőt akár tönkre tudják tenni a digitális gépek vaku vezérlő áramköreit, mert túl nagy a kapocs feszültség. Ezért is méregettem ki, és látszik, hogy messze a legnagyobb a Canon 580EX II-é, ami viszont működik manuálban az új firmware-el is. (A gond egyébként azt hiszem 6V vagy 8V felett kezdődik...)

Az én ismereteimnek itt vége, és sajnos a Fuji sem adott semmilyen értelmes magyarázatot arra, hogy miért működött ez korábban, és most miért nem. Pillanatnyilag úgy tűnik nem tudják/akarják teljesíteni a közép érintkezős "szabványt". Ilyen szabvány természetesen nincs konkrétan leírva, inkább csak "szokvány", kicsit több mint 100 éve...

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#16324) madgie válasza pethob (#16323) üzenetére


madgie
titán

Nézd, leírtam, hogy ezt én sem értem, de azt is, hogy a Cactus sem villant el eleinte sehogy sem, aztán jött rá egy frissítés és voilá (egyébként tök jó, hogy ezt a fw frissítés dolgot leírtam neked, mikor megvettem a Cactust, erre te is ugyanúgy szívtál vele, mint én :D).

És nem, nem tartom egy percig sem normális dolognak, hogy ez így maradjon hosszú távon, veletek ellentétben viszont bízom abban, hogy X hónap szoftveres kalapálás után kapunk olyan végleges firmware-eket, amivel mindenki boldog lesz és egy kutya közönséges középérintkezős kioldó is el fog sülni.

Szerk: egyébként ha a kioldó használatiját oda-vissza háromszor elolvastad, akkor próbáld meg negyedszerre is, mert benne van, hogy Lock the dial: Hold OK, meg az is, hogy HSS mellett hogy állítod a zoomot (A gombot nyomva tartva tekerj). Nekem a V6 II-ben az a legrosszabb, hogy hátra dudorodik valamennyit, a váz síkja mögé és ha portréállásba dobom az X-T1-et, akkor nyomja a bal szemgödröm környékét :D (amúgy a bal szememmel mindig figyelek "tisztán", míg a jobbal a gépbe nézek, ezt is megakadályozza). Elég bumfordi alakja van sajnos, főleg egy kisebb méretű MILC-en.

[ Szerkesztve ]

(#16325) Gondwana


Gondwana
addikt

ISO vakupapucs mechanikus szabvànya
ISO vakupapucs elektronikus szabvànya
Ezektől eltérni lehet (főleg, ha Sonynak képzeli magàt a gyàrtò), de minek. Fuji megfelel a szabvànynak vagy nem? Ha nem, melyik firmware verziòkkal nem?

Màs: itt valamiről lemaradtam (örüljek inkàbb?), hova lett a forgalom fele? Reklàmozàs, politizàlàs, vagy veszekedés volt?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#16326) madgie válasza Gondwana (#16325) üzenetére


madgie
titán

A Fuji az X-Pro2, X-T1 és X-T2 gépeihez adott ki olyan firmware-t, ahol a leírtak alapján egy kutya közönséges középérintkezős rádiós kioldó sem képes elvillantani a vakukat. Elvileg ezek az új fw-k az új vakurendszerhez készültek, gyakorlatilag ebben a mostani állapotukban ezért minimum javításra szorulnának.

Moderációt kértem, egy fórumtárssal volt hosszú, felesleges vitánk, remélem kellőképpen kerüljük egymás társaságát a közeljövőben ahhoz, hogy többé ne forduljon elő az ilyesmi.

Az én észrevételem az volt, hogy ezek mellett azért nem árt olyan cuccot használni, ahol a kioldó gyártója is nyújt némi supportot, mert ahol ez megoldott, ott működnek most is a kioldók, vakuk.

(#16327) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Sziasztok!
Ha egy vázon felváltva használok manuál és AF objektíveket, akkor a menüben állandóan oda-vissza kell kapcsolgatni a shoot without lens-t?
Van valami hátránya, ha állandóan bekapcsolva hagyom?
Köszi!

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#16328) madgie válasza Alabástrom (#16327) üzenetére


madgie
titán

Hagyhatod úgy :)

(#16329) Alabástrom válasza madgie (#16328) üzenetére


Alabástrom
senior tag

thx :)

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#16331) konyi79 válasza madgie (#16298) üzenetére


konyi79
addikt

Érdekes FEDman véleménye az Oly új csatahajójáról. Az tiszta volt számomra, messze nem tudja megugrani az X-TransIII-at, de hogy a PEN-F-et se, az érdekes. Vagyis annyira nem, jóideje figyelgetve a szenzorokat, gyanítom a ráintegrált pdaf vesz el belőle, ami értelemszerűen minél kisebb a szenzor, annál jobban jelentkezik. Lehet ez lesz az oka, amiért nem tolják mft-ben a pdaf-t?
Na mind1, jó cikk lett.

(#16332) madgie válasza konyi79 (#16331) üzenetére


madgie
titán

Sajnos videóban sem sikerült megugrani a mostani csúcs-szintet, videós autofókuszban különösen lomha a tesztek szerint az új Oly :(

(#16333) lugosi válasza pethob (#16330) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kár érte. Pedig már nagyon jól jönne.

(#16334) konyi79 válasza madgie (#16332) üzenetére


konyi79
addikt

Az komoly. Már igazából nem is az a baj, lassan áll vissza, mikor belógatja a kezét, az nem gond ha lassan úszik vissza a fókusz. Hanem hogy ugrál. A Z tengelyű mozgást meg mennyire nem követi, az nem szép.

[ Szerkesztve ]

(#16335) pethob válasza madgie (#16324) üzenetére


pethob
aktív tag

Lelkesen rendeltem a Cactus-t, mert itt mindenki dicsérte. Még csak ismerkedünk, de azért írtam le a véleményem, hogy árnyaljam a képet. És sajnos a kioldó ergonómiája akkor sem javul, ha van lock. (By the way a nyomtatott használatiban nincs benne...)

A vakuk viszont dolgoznak szépen. Van viszont még egy dolog, ami nem tetszik. Ha túl közel van a kioldó és a vaku egymáshoz, néha nem működik. Főleg a gép előtt ülve, tesztelgetve jött elő, de 1-2× előfordult fotózásnál is. Elég 10 cm-el messzebb menni, de sajnos bizonytalansági faktor.

Belőttem a HSS-t X-Pro2-vel. Működik. Értelmes képet mondjuk még nem csináltam vele...

Igazából nem akartam elkötelezni magam Cactus mellett a vásárlással mielőtt nem próbáltam ki, de végül sehogy nem jött össze a próba. Aznap, mikor megjött olvastam, hogy a Nissin Air 1-ből is lesz Fuji változat. Kérdés persze, hogy mikor, és hogy mit fog tudni...

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#16336) madgie válasza pethob (#16335) üzenetére


madgie
titán

Nem gond, hogy leírod, miért lenne az? :) Nekem is olcsó hatásúnak tűnt maga az anyaghasználat, de jól működik.

A közeli problémára: van benne long meg short mode is, asszem (fejből nem vágom a munkahelyen). Alapvetően a long a jó, de a nagyon közeli melóknál át kell állítani.

(#16337) pethob válasza madgie (#16336) üzenetére


pethob
aktív tag

Igen, shortban vagyok az első pillanattól...

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#16338) madgie válasza pethob (#16337) üzenetére


madgie
titán

Hopsz :) Nekem akkor 30-40 centire is elvillantotta, mikor próbáltam (élesben, portrénál visszakapcsolatban távolira)

(#16339) pethob válasza madgie (#16338) üzenetére


pethob
aktív tag

Nem, visszavonom. Valószínűleg long-ban voltam, ami valószínű az 1.006-ra frissítéssel állt vissza long-ra.
Tehát ez legalább user error.

Egyébként shortban megy 10 méterről, gond nékül, bár most lehet ezt is újra kell tesztelnem. (Most kipróbáltam a lakás legtávolabbi pontjáról, de majd kiderül munka közben...)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#16340) madgie válasza pethob (#16339) üzenetére


madgie
titán

"Egyébként shortban megy 10 méterről, gond nékül,"

Az viszont jó hír lenne, mert távolabbról nem hiszem, hogy kioldanám, úgyhogy akár mehet majd át shortra nekem is egy teszt erejéig :)

(#16341) madgie


madgie
titán

A múltkori zárt rendszeres eszmecsere után itt egy friss petíció a témában :)

(#16342) pethob


pethob
aktív tag

Artwork-ben ma Fuji bemutató nap van. (És 10% kedvezmény.)
(MF nincs, azt januárra tették át.)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#16343) Novics válasza pethob (#16342) üzenetére


Novics
senior tag

Mondjuk X100T sincs elvileg. Ma bepróbálkozok a Tripontnál, itt vannak nem messze, remélem náluk van tapizható darab. A mütyűr objektív használhatóságával kapcsolatban van egy kis félelmem, azt mindenképpen ki szeretném próbálni. Aztán már csak az F-et kell várni. :) Meg bízni benne, hogy lenyomja a T árát 300 alá itthon is.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#16344) fogi


fogi
tag

Kereső és kereső között is van különbség. Évekig dolgoztam Canon 5D/5DMKII-vel, aminek köztudottan remek optikai keresője van. Ehhez képest most Fuji X-T1-et használok hobbi célra és semmilyen hiányérzetem nincs ezzel kapcsolatban. Persze az alsó kategóriás EVF-ek kényszermegoldások, ez nem vitás.

(#16345) DonRazzino válasza pethob (#16342) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Próbáltam vásárolni, de olyan mint a cocializmusban. Várni kell rá, ki tudja meddig. Felirnak egy listára...keleti blokk, még mindig keleti blokk :U

(#16346) Novics válasza Novics (#16343) üzenetére


Novics
senior tag

Jó nagy ez a Tripont! :) Meg lehetett tapogatni az ezüst T-t, de bekapcsolni sajnos nem. A lényeg mondjuk a kézbe vétel volt elsősorban, de azért meglestem volna működés közben is.
Az obi pici. Ezt eddig is tudtam, de tényleg az. :DDD Nem tudom, elmaradt a hub+ érzés, bár ez lehet azért is, mert volt már Fujim, tudtam, hogy mire számítsak. Az obival egyelőre nem tudok dűlőre jutni. A rekesz állító 2 pöcke simán lehet rossz helyen, hogy útban legyen fókuszáláskor. Számomra kényelmesebb lenne, ha nem lenne benyúlása a fókuszgyűrű fölé. Még az a pici sem, elég lenne ha 2 sima merőleges tüske lenne csak. Tavaszig mondjuk még van időm kotlani a dolgon.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#16347) madgie válasza Novics (#16346) üzenetére


madgie
titán

Nekem borzasztóan szimpatikus a mai napig az X100 széria 23/2-je, ne is nagyon piszkálják meg az F-ben, kapjon valami gyorsabb duplalineárisakármi motort oszt csók. Itt egy elég friss összevetés az új XF 23/2-vel, mindkettő jó, de számomra még mindig az öreg X100-as rátolt objektíve "a karakter". Ettől függetlenül persze kipróbálnám az új XF 23/2-t is :)

(#16348) Novics válasza madgie (#16347) üzenetére


Novics
senior tag

Pedig állítólag piszkálták, de erre lehet a nagyobb felbontás miatt volt szükség. Vagy nem is. :))

A képével nekem sincsen semmi bajom - pláne, mert elég "botszemű" vagyok -, csak a kezelése zavar egyelőre. Szerintem kellene egy hosszabb teszt, ahol effektive kattingatás közben tudom kipróbálni.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#16349) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Sziasztok'
Tudnátok ajánlani írást X-Trans (II) raw képek élesítéséről és zajszűréséről? (Lr és Ps) Annyi van a neten, hogy bele lehet fulladni, de még nem találtam komolyat. Inkább dilettánsok okoskodásai.
Fizetős is lehet, már abba is beletörődök lassan...

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#16350) madgie válasza Alabástrom (#16349) üzenetére


madgie
titán

Ha rám hallgatsz, nem fizetsz ezért. Szubjektív műfaj, kinek mi jön be. Én általában nem piszkálom az élesítést, max a színzajszűrést veszem le nullára. Ha piszkálni akarod a sharpness részt, tapadj a shift gombra, úgy húzd az élesítős csúszkákat (ilyenkor látod, melyik mit csinál). De egyébként így is ezerféle megoldásod lesz, másképp kell élesíteni egy tájképet, egy makrót, portrét, függ a kimeneti média típusától és méretétől..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.