Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16201) Fandango


Fandango
veterán

Hmm, hmm...

According to an anonmyous source (thanks), the Fujifilm X100F will feature the same integrated Shutter/ISO dial of the Fujifilm X-Pro2… as well as the joystick. The source also confirmed it will take the NP-W126 batteries.

The Fujifilm X100F is rumored to have the same 23/2 lens of the previous generations (rumor here) and it will take NP-W126(S) batteries (rumor here)

Ez a Canon EOS M5 elég pofás darab lett!

(#16202) madgie válasza Fandango (#16201) üzenetére


madgie
titán

Nekem szimpi volt a Pro2 ISO/záridő tárcsája, de a T2-féle kétállású lock kellene a tárcsa tetejére :)

(#16203) OTika


OTika
aktív tag

A Fotoplusnál akciós pár Fuji.

[ Szerkesztve ]

(#16204) Mercutio_ válasza OTika (#16203) üzenetére


Mercutio_
félisten

És a következő napi akció már elérhető a link véget átírva a következőre esetünkben otodik-re :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16205) OTika válasza Mercutio_ (#16204) üzenetére


OTika
aktív tag

:)

(#16206) madgie


madgie
titán

Eglobalon már blekkfrájdéj van, 27/2.8 hatvanezerért, X-Pro2 400-ért, T2 450-ért, stb.

[ Szerkesztve ]

(#16207) madgie válasza madgie (#16206) üzenetére


madgie
titán

Hopsz, még csak az angol oldalon. Remélhetőleg az EU oldalon is lesz éjféltől.

(#16208) Novics


Novics
senior tag

230-240 körül a használt x100t jó deal lehet? Van olyan - igaz az licites - amire van még fél év gari.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#16209) Novics


Novics
senior tag

Na, a Tripontnál kemény 5% van Fujira. 307-ért bőven a legjobb ajánlat idehaza, újonan, de magasan az ingerküszöb fölött van még. 250-60 körül egyből vittem volna. De így lehet, hogy használt lesz. Vagy nem is lesz. A fene tudja, hogy kell-e az nekem. :D

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#16210) Fandango válasza Novics (#16208) üzenetére


Fandango
veterán

Én már megvárnám inkább amíg lesz X100F, akkor valószínűleg lemegy a T ára.

(#16211) lugosi válasza Novics (#16209) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

ÁFA nélkül az 242, ha cégre meg tudod venni akkor az már ingerküszöb alatti.
Mindemellett én is megvárnám most már az F-et.

(#16212) Novics válasza lugosi (#16211) üzenetére


Novics
senior tag

2-ből 2. :)
Nem lenne rossz újat venni akkor már, de a fene tudja, hogy mennyire fog boltban lemenni az ára az utód megjelenése után. Vagy a használtpiacon. Mondjuk az mindig lutri.
Sajnos nincsen olyan cég, aminél ne nézne ki hülyén, hogy fényképező áfáját akarja leírni. :(

Amúgy éjfél után több boltban is csökkent az ára, nem csak a Tripontban, ahol ki volt írva, hogy BF.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#16213) centrino válasza pethob (#16175) üzenetére


centrino
aktív tag

csak halkan mondom:

a korábban emlegetett "mikerülezenennyibe" dodi-box szoftbox 45 helyett most csak 29.900,-

(#16214) lugosi válasza Novics (#16212) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Amúgy én is hónapok óta a 100-as utódot várom. Akkor most már várjuk ketten :D
Hiába "olcsó" én se veszem most már a T-t, most már az F-et meg kell várni.

(#16215) Novics válasza lugosi (#16214) üzenetére


Novics
senior tag

F-et tuti nem veszek, mert a T is erősen overkill nekem. Amit én tudok, ahhoz elég lenne gy 20ezres Fuji is. :B
Nem tudom, bakker, nagyon viszket a pcsám erre... 218+11 szállítás(+ami még az átváltásnál difi lehet) és van még elvileg 6 hónap gari rá.

Gariztatáshoz szoktak számlát kérni, vagy elég neki a serial, ami alapján beazonosítják? Mert számla az nincsen meg a géphez.

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#16216) madgie válasza Novics (#16215) üzenetére


madgie
titán

Számlát kérnek, de nekem a Paypal számlát is elfogadták. Mondjuk nekem blokk is volt mellé, mert rendesen, bolttól vettem, újonnan. Használtnál kérdéses a gari.

[ Szerkesztve ]

(#16217) Mercutio_ válasza Novics (#16215) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kérjen a boltból másolatot ahol vette, vagy ha nincs, akkor olyan mintha nem lenne garija és adja annyiért ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16218) Novics válasza madgie (#16216) üzenetére


Novics
senior tag

Ráadásul UK. Szóval azt hiszem, hogy ez a gari ez bukó. Még van vagy 40 percem dönteni, hogy mi legyen. Vagy hagyom, aztán ha senki nem fogja lecsapni, akkor talán emailben beszélek az eladóval.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#16219) gorgo válasza Novics (#16218) üzenetére


gorgo
őstag

Én már szoptam meg vadiúj cucc vásárlásánál is, mikor UK-ból neten vettem. Basztak kitölteni a garipapírt, volt egy számla, oszt' jónapot. A bolt később semmire nem reagált, pedig legalább 10 perc lett volna kitölteni egyet, és postára adni. Csak hát ha már eladta külföldre, majd szarik ő 10 percet fecsérelni egy kelet európai fillérb*szóra. :((
Mondjuk sokáig nem volt meg, túladtam rajta...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#16220) Novics válasza gorgo (#16219) üzenetére


Novics
senior tag

Közben eldőlt a dolog, mert lett 2 licitáló a cuccra - érdekes módon licitáltak, aztán az utolsó fél órában semmi mozgás nem volt -, annyiért meg már nem kell. Egy darabig pörögtem a dolgon, de aztán most megint helyreállt a lelki békém, szóval ráérek még azzal a vásárlással! :DD Közben azért az is megfordult a fejemben, hogy csak ki kéne próbálni, meg kéne tapogatni, hogy milyen a cucc, mielőtt veszek egyet.
Nem tudjátok, hogy hol van kiállított darab? Vagy majd ha lesz megint valami topikos sörözés, akkor akinek van az hozhatna egyet mutatóba. :DDD

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#16221) El Joe


El Joe
tag

Nah végre én is ki tudtam használni ezt a szerelemcsüttörtök, dobszerda, feketepéntek akciót.
Megleptem az xe-2őt egy Meike mk 320-al :DD

(#16222) pethob válasza centrino (#16213) üzenetére


pethob
aktív tag

Láttam az akciót, kicsit viszketett is a tenyerem, de végül inkább fénymérőt vettem. ;)

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#16223) OTika


OTika
aktív tag

Olvastátok, hogy december 1-ig dupla pénzvisszatérítés van?

(#16224) Dolphin válasza OTika (#16223) üzenetére


Dolphin
tag

En meg nem akartam elhinni, mert nem talaltam sehol errol infot.

(#16225) OTika válasza Dolphin (#16224) üzenetére


OTika
aktív tag

(#16226) cdl válasza Dolphin (#16224) üzenetére


cdl
senior tag

Keress rá, fent van.

(#16227) Clemi válasza OTika (#16223) üzenetére


Clemi
veterán

Azért van egy apró kis csavar a dologban:

"A dupla pénzvisszafizetésnek való megfelelés érdekében az eredeti objektív(ek) vásárlási tranzakciójától számított 28 napon belül a Feltételeknek megfelelő fényképezőgépet vagy fényképezőgép szettet kell vásárolni. Mindkét vásárlásnak ugyanannál a kiskereskedőnél kell történni."

[ Szerkesztve ]

(#16228) Dolphin válasza cdl (#16226) üzenetére


Dolphin
tag

Bocs, ugy ertetem a hivatalos oldalon. De kozben ott is megtalaltam..

Clemi: Ez a szoveg a regi, nyari promocional van, nem pedig az ujnal, ha jol latom... tehat az uj, mostani dupla visszafizeteshez nincs ilyen kikotes.

[ Szerkesztve ]

(#16229) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Olvasott/látott már valaki T2 tesztet, ahol túlmelegedési gondról számoltak be? Ismerősöm, aki termékvideókat készít, most agyal, hogy mire cserélje a GH3-at és tőlem kért tanácsot, aki nem igen értek hozzá. Most, hogy utána néztem, azt hiszem A6500-ra ne cserélje mert, ahogy a srácok is fogalmaznak: "The 6500 were like... CRAZY HOT." és sajnos itt nem a dögösségére utalnak. :U

(#16230) madgie válasza DonRazzino (#16229) üzenetére


madgie
titán

Melegedni melegszik a T2 is, de elvileg nem szokása lefagyni, eleve ott az időkorlát még markolattal is. A Fuji szerint pont ezért nincs 4K videó a Pro2-ben, elvileg azt nem készítették fel az ilyen szintű hőleadásra.

Hidd el, a legszívesebben azt mondanám, hogy kipróbálom :)

(#16231) #31733248 válasza DonRazzino (#16229) üzenetére


#31733248
törölt tag

Eléggé túl van ez lihegve, de nagyon... Hacsak nem tartozol a felhasználók azon szűk kisebbségéhez, akik egyben akarnak 4K-ban felvenni fél órás jeleneteket...

(#16232) Mercutio_ válasza #31733248 (#16231) üzenetére


Mercutio_
félisten

"Ismerősöm, aki termékvideókat készít"
Ez nekem intenzív használatnak/munkaeszköznek tűnik, még ha nem is hosszú snitteket csinál se hiszem, hogy beleférne a 3 termékenként tartunk 1/2 óra pihit :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16233) madgie


madgie
titán

(#16235) madgie válasza DonRazzino (#16229) üzenetére


madgie
titán

Tessék, Papa, Jonah Hill ifjú klónja pont megnézte neked ezt az overheating dolgot. Marcsával nagyon korrekt a dolog!

[ Szerkesztve ]

(#16236) madgie válasza madgie (#16235) üzenetére


madgie
titán

Szóismétlés rulz, de mindegy is, úgyis magamban beszélek :DD

[ Szerkesztve ]

(#16237) DonRazzino válasza madgie (#16236) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Köszi :)

econ: Neki tényleg fontos. Orvosi műszerekről csinálja a videókat, azt mondta 18-20 perces a leghosszabb, amit szokott rögzíteni. Panával sosem volt ilyen gondja, most is csak azért váltana, mert fizetik neki :)

(#16238) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Én sokat használom, az X-A2/X-M1 páros, mivel magashegységbe, sziklára nem kell kereső, meg PDAF, jól elvagyok velük. Most fogom először tesztelni az új X70-em terepen. Kap majd két nap -10 fokot, meg úgy nézi ki hóátfúvást is 2500 méteren. Annyi már biztos, hogy Fujinál még a "digitális zoom" is bámulatos. A lencsén lévő gyűrűre programoztam a 35/50 mm-es képkivágást, ami nyilván egy felinterpolált kép, de a minősége monitor méretben kifogástalan. Végre el tudom vinni olyan helyekre is az X-Trans szenzort, ahova csak a 27-essel tudtam menni (kicsi, lapos táska) és rendes tájkép-gyutávon ott lehet velem egy jó gép.

Biztosan meg fogom majd venni, az X-A3-at is, mert a fent említett vázakból nekem annyi hiányzott, hogy a kijelzőn odabökjek, ahova a fókuszpontom akarom. Vártam már ezt az újítást, kicsit drágán nyitott, de majd fogok egy jót használtan fél év múlva.

Egy költői kérdés a végére. Ennek mi is az értelme a palettán, közvetlen az A3 után? :U

X-A10 vs. [X-A3]

szerk: Meg is válaszolom magamnak. Maradt még 10000 db. 16-os szenzorból. Okay, de akkor kurvaolcsó legyen!

[ Szerkesztve ]

(#16239) kiskami válasza DonRazzino (#16238) üzenetére


kiskami
tag

A 35/50 mm-es az crop mód szokott lenni.

(#16240) pethob


pethob
aktív tag

Az miért lehet, hogy az X100T sorozat módban nem süti el a (külső) vakut? Azaz még a menü sem jön fel, ha sorozatban vagyok.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#16241) madgie


madgie
titán

Haveroknak már szétspammeltem, FB oldalamon is megosztottam már, de asszem ide is befér, főleg, hogy Fuji X cuccokkal készült képekről van szó.

Szóval katt, de pelust készítsetek be :))

(#16242) 3YEW válasza pethob (#16240) üzenetére


3YEW
tag

Szerintem ott pont nem tudja. Esetleg azt nézd meg, hogy a zár MS-re van állítva, meg csendes mód kikapcsolva. De gondolom ezen mar túl vagy.

T

(#16243) kiskami válasza madgie (#16241) üzenetére


kiskami
tag

Nagyon szép képeket csinál(nak?), de nem kevés esetben túlzásba vitte a landscape dolgot. Lehet, hogy valamit nem tudok vagy nem értek. Ki a fene hívat elő olyan képet, amin csak egy gyösz az alsó sarokban a párocska? Vagy ezekből mekkora nyomatokat csináltatnak?

(#16244) madgie válasza kiskami (#16243) üzenetére


madgie
titán

Én előhívatnék. Meg amúgy van közelkép is bőven róluk, gondolom, de mellette egy tájképbe helyezett párkép is.

Nagyon rég láttam ilyen jó esküvős galériát.

(#16245) gorgo válasza madgie (#16241) üzenetére


gorgo
őstag

hát b*eg, kedvem lett megnősülni, olyan remek képek. Szép, magasztos, őszinte!!!
(az ezt megelőző 38 évben puskával se tudtak volna oltár elé vinni, persze nem a képek mondatják ezt velem most).

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#16246) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

X100F. A régi most van ON SALE 1099 EUR. Akkor vajon mennyi lesz az új? 1399 EUR. Itthon mennyi lesz? 449k HUF De már mindjárt itt a február. Olyan sokan vártátok nem tudják majd kiszolgálni az igényeket. ;]

(#16247) Novics válasza DonRazzino (#16246) üzenetére


Novics
senior tag

Én csak azért várom, hogy lenyomja a T árát. :)

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#16248) teophilus


teophilus
csendes tag

Üdv!

Ha reklámnak minősül, akkor hagyjátok figyelmen kívül, töröljétek ki vagy ragasszátok le. :)

Ugyan nem technika, csak pár kép, de jó pár éve, jó pár Fuji X masinát és objektívet (X-E1, X-E2, X-T1, X-T10, X100S, X100T, 14mm/f2.8, 23mm/f1.4, 27mm/f2.8, 35mm/f1.4, 56mm/f1.2, 60mm/f2.4, 18-55mm/f2.8-4), használtam mire az alábbi oldal megszülethetett:

http://oraveczpeter.com/

Szép napot!

Péter

(#16249) jmakk válasza madgie (#16241) üzenetére


jmakk
őstag

Túl sok köze nincs az esküvőkhöz, hacsak meg nem sütötték őket, de a libás-pálmafás nagyon tuti. :D

(#16250) faki_ válasza teophilus (#16248) üzenetére


faki_
senior tag

Jó sok kép, sok jó kép! :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.