Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15251) Parci válasza madgie (#15250) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

2-3 millió forintért belenézhetsz :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15252) madgie válasza Parci (#15251) üzenetére


madgie
titán

Kocsi, fotóscucc, félvese, köszi :D

(#15253) b.vr válasza madgie (#15249) üzenetére


b.vr
őstag

" És nem, nem a kontúros bokeh-jával, annak pont eléggé híján van."
(a macskaszemest most kiszedtem mert mint írtam is azzal sose volt egy objektívnél sem bajom)
Mivel ebbe a topicba nem írtam sokat így könnyen vissza tudtam keresni amire emlékeztem:
[link]
Hehe, mondom hogy én a kezdetektől a 90/2-t támogattam az 56-ossal szemben :)
És azzal együtt hogy nekem tetszik a Fuji 90/2, továbbra is nagyon szeretem az Oly 75/1.8-at (valamint hogy ekvivalnesben érezhetően hosszabb, a saját szempontjaim szerint még plusz előny közeli portrénál és koncerten is)
És persze, másnak meg az 56/1.2-tetszik még jobban, nem kell ebben egyformán gondolkoznunk.

Ja, és ahogy most visszakeresgéltem, ami még vicces : 2015 januárjában a Fuji Pro-zoom párosát is én védtem itt meg :D [link]

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#15254) #16820480 válasza madgie (#15250) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az már egy planetárium lesz, nem evf :)

Viszont másik képeken meg odatették a D810 mellé, és nem igazán kisebb. Bár az nem is kf.

(#15255) Parci válasza madgie (#15252) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kár volt ennyit áradozni a cuccokról, camerasize-on megnéztem és egy x-t1 + 56 kombó épp illene a tenyerembe, ráadásul szeretem is a "kistele" tartományt, magyarán, ha csak egy fixem lehet, hajlok rá, hogy az épp ekv. 85-135 körül legyen.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15256) madgie válasza #16820480 (#15254) üzenetére


madgie
titán

Szerintem ez inkább a Fuji előnye. Nyilván az érzékelő- és bajonettméret miatt is combosabb ez a gép, ezzel ellentétben ugye a Hassy X1D sájniszekszi... csak épp nincs rajta b@szomböszme EVF, meg csillió fizikai tekerő, gomb, joystick. Ez egy kicsit profibb felhasználásra lett tervezve.

Mindazonáltal a Hassy végtelenül szimpatikus a minimál mirrorless MF gépükkel, borzasztóan jó lehet az is.

(#15257) Parci válasza madgie (#15256) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

már az eddigi képeken is gyanús volt, hogy elég keskeny a markolat, de itt is jól látszik. persze kézbevéve derül ki az igazság, de szemre állati hülyék a fuji arányai.. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15258) jjeahh válasza Tempus_fugit (#15244) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nincs mindenkinek szüksége rá, de azért van van akinek nagyon hasznos tud lenni, én pl. 2-3 naponta túrázok úgy, hogy letojom ha esik vagy havazik, holnap is kimászok egyet erdészni, pedig valszeg havas eső lesz :D .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15259) #16820480 válasza madgie (#15256) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, csak hogy a mihez képest kicsit kontextusba tegyük :) Amúgy nekem nagyon bejön a Hasselblad a minimalista külsővel, bár tartok tőle, hogy nem lenne olyan praktikus használat közben, de a stílusa megvan.
A bajonett méret amúgy elég durva, főleg a Pro2-höz mérve :D

(#15260) b.vr válasza madgie (#15256) üzenetére


b.vr
őstag

Szuper cucc! :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#15261) konyi79 válasza Parci (#15257) üzenetére


konyi79
addikt

De már annyira vastag a géptest. az ujjaid hegye lóg be szerintem a bajonett felé, szóval a vékony markolat szerintem nem gond. Elég stabilnak tűnik az fogni.

(#15262) Parci válasza konyi79 (#15261) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, valószínűleg azért elég jól kitalálták és tényleg csak a képeken fura az arányok miatt (bár a képeken nem tűnik vastagabbnak sem a nikonnál)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15263) konyi79 válasza Parci (#15262) üzenetére


konyi79
addikt

Beszélgetés az agyagból faragott makett mellett, 2 éve Tokugava és Mucuhito között :
- Vékony a markolat, furán néz ki
- Tudom
- Miért?
- Így jó
- De a Nikoné vastagabb
- Vegyél Nikont
(Kézbeveszi a kötekedő)
- Tényleg, így az én kis kezemmel is meg tudom fogni stabilan!
- Ugye?
- Szóval nem foglalkozunk a kultúrátlan lapátkezű barbárokkal Európában?
- Megszokják

(#15264) Parci válasza konyi79 (#15263) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az a durva, hogy amikor kisautót terveznek, ugyanígy beszélgetnek! (legalábbis esélytelen a nissan micrában eléggé hátratolni az ülés, miközben kemény 178 cm magas vagyok...) :Y

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15265) #16820480 válasza Parci (#15264) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Japánban vásárolt fülhallgatómhoz 80 centis vezeték volt. Még jó, hogy cserélhető, mert amúgy a derekamig nem ért le, nem hogy valamelyik zsebhez.

(#15266) konyi79 válasza Parci (#15264) üzenetére


konyi79
addikt

Volt micrám (K11bakancs + K11bakancs facelift is), 182cm. :DDD
Bár én szerettem, rendszámos gokart :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15267) Parci válasza konyi79 (#15266) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a k11 ráadásul tök jó, nem tudom, hogy a k12-t próbáltad-e (arra upgrade-eltünk), na, ott nem bírod hátratolni eléggé. amúgy egy k10 micra volt az első kocsim, apronetről vettem 130 ezeré' :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15268) DonRazzino válasza madgie (#15249) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Vegyé ilyet a Sami helyett, hátha ez nem lesz decenteres. ;]

(#15269) konyi79 válasza Parci (#15267) üzenetére


konyi79
addikt

K12 más világ, túl kényelmes. Viszont a CR14DE nagyon jó kis motor benne, rövid ideig volt nálam. Alul is marha jól tol. Az tiszta Clio3, futómű, fék stb.. De jól néz ki.
Az utóda bűn ronda, nem tudom miért kellett kinyírni.

[ Szerkesztve ]

(#15270) Parci válasza konyi79 (#15269) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a miénk az 1,2-es, automata, szörnyű, 18 mp alatt van százon :DDD
a k11 az 1,3-as volt és kézi, na, az húzott
de persze az ls400 v8-asához képest mindegyik lusta csiga :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15271) konyi79 válasza Parci (#15270) üzenetére


konyi79
addikt

R.I.P. -1,2aut
K11 1,3 forever

[ Szerkesztve ]

(#15272) Tempus_fugit válasza #16820480 (#15245) üzenetére


Tempus_fugit
tag

Figyelembe véve a (szub)trópusi területek populációjának potenciális vásárlóerejét azért ez nem épp a tipikus felhasználói környezet :)

(#15273) Parci válasza konyi79 (#15271) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát remélem nem rip még sokáig, 36e km van benne (2003-as, 3 éve vettük 15 ezerrel :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15274) madgie válasza DonRazzino (#15268) üzenetére


madgie
titán

Röhögni fogsz, de a 16-os Fuji annyira szimpatikus volt, hogy hiába "csak" ekv 24 milli (tehát nem is igazán UWA), megfordult a fejemben, hogy feldobom az apróra a Samit meg a 18/2-t is :D

(#15275) DonRazzino válasza madgie (#15274) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Én aztán nem fogok. Már csak az az egy üveg van a wishlistemen. :K

(#15276) faki_ válasza Tempus_fugit (#15272) üzenetére


faki_
senior tag

Nem hiszem, hogy rögtön ennyire szélsőséges esetekre kell gondolni. Előnynek éreztem, ha időjárásálló fényképezőm vagy telefonom volt, annak ellenére, hogy sem vízbe, sem sivatagba nem vittem, de még szemerkélő esőben sem nagyon használtam. Feltételezem, hogy egy ilyen kütyü jobban bírja az átlagos port vagy párát, később fog kopni, elhasználódni, meghibásodni ilyenek miatt. Talán csak a tudatalattimat nyugtatgattam, hogy nem kell annyira vigyáznom rá. Ha választani kellene és nem irreálisan nagy az árkülönbség, biztosan a WR kivitelt részesíteném előnyben vázból és objektívből is.

Kicsit visszakanyarodva a 80-as makró méretére, hasonló gyújtótávolságon az 1:1 leképezést, még manuális objektívvel sem lehet elérni lényegesen kisebb mérettel. Akinek ez az igénye, nem fogja otthon hagyni a mérete miatt.

(#15277) kiskami válasza Tempus_fugit (#15272) üzenetére


kiskami
tag

Azért a természet- és kaland fotós populáció ill. a kicsit elvetemültebb turista szereti a wr-t.

(#15278) #16820480 válasza Tempus_fugit (#15272) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen? Szerinted Dél-Kína, Hongkong,Szingapúr, Malajzia, Thaiföld, Taiwan nem elég vásárlóerő? Kb. csak annyian laknak ott, mint egész Európában. :) Aztán vegyük hozzá a száraz, poros részeket: Észak-Kína, Jordánia, EAE, Qatar, Dubai, Izrael, közép-nyugati területek (USA)...

(#15279) lenan válasza madgie (#15256) üzenetére


lenan
aktív tag

Volt szerencsém tegnap megnézni sok mindent Kölnben, hát ez a fuji elég böszme nagy, tényleg profi munkára csinálták. Ellenben a hassy a legjobb fogású és súlyú cucc amit valaha a kezemben fogtam. (fotogépek közül) Nekem egyértelműen az kéne ha kéne ilyesmi.
Amúgy általánosságban az az érzésem volt végig, mintha a fotoipar temetésén lennék. Látszik hogy fogy a pénz nagyon, a sony meg a canon viszi a hátán a boltot. A nikonnál konkrétan sírhatnékom volt.
(és csak mert fuji topic, minden második ember nyakában XT-1 lógott)

(#15280) Parci válasza lenan (#15279) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem a nikon az évtized csalódása. remélem állatira megbünteti őket a piac, mert ennyire arrogánsan, bután csinálni disznóság. és ami jó, azt is elkalapálták (mert a nikon 1-ből sokkal többet ki lehetett volna hozni, a dl kompaktok a jó példa, amik persze azóta sincsenek sehol, és akkor az olajszóró és fókuszkretén fullfreám vázakról ne is beszéljünk. sok víz lefolyt a dunán a d70 óta :()

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15281) madgie válasza lenan (#15279) üzenetére


madgie
titán

Szerencse, hogy nem mentem ki végül... kivittem volna vagy 10 liter HP-t oszt most a Fuji sátorban mindenki dűlöngélne, veled együtt :DDD

Elképzeltem csendesen azt a képet, ahogy pár, nálam is alacsonyabb kis japó szagolgatja gyanúsan a szabolcsi almát :))

[ Szerkesztve ]

(#15282) lenan válasza madgie (#15281) üzenetére


lenan
aktív tag

tényleg szerencse :)

(#15283) lenan


lenan
aktív tag

a canon új m5 gépét is nézegettem (icipici, elég jól fókuszálgat amúgy), mondtam a komának hogy ez a kereső azért elég kevés manapság - a vállát vonogatta, és mondta: elég jó tükrös rendszerünk van - és ebben pl. igaza is volt. A népek amúgy örültek ott nagyon az m5-nek, az látszott.

(#15284) wms


wms
senior tag

Sziasztok!

Fuji X-T1-hez hol tudok letölteni magyar nyelvű kezelési útmutatót? A Fuji lapján nem találtam, de lehet, hogy csak béna vagyok. :F

(#15285) Parci válasza lenan (#15283) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

milyen az az m5 kereső? kicsi? szaggatós? szétesős?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15286) lenan válasza Parci (#15285) üzenetére


lenan
aktív tag

M5 kereső- kicsi és minden szürke fekete, mint a gxr-é volt 5 éve

viszont a Laowa cuccok elképesztően jól megcsináltak(mechanikailag, optikailag nem tudom), a kis mft 7,5mm-es icipici, ha jó lesz sokan szeretni fogják

és a sony a99II az tényleg baromi jó gép, majd összeírom amit láttam ha akarod

[ Szerkesztve ]

(#15287) |AP| válasza lenan (#15286) üzenetére


|AP|
veterán

azt a kis Laowát úgy várom, mint a messiást!

(#15288) Parci válasza lenan (#15286) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, kíváncsi vagyok! kár az m5-ért, majd az m16 2047-ben :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15289) Clemi válasza wms (#15284) üzenetére


Clemi
veterán

Sehonnan, mert nincs.

(#15290) wms válasza Clemi (#15289) üzenetére


wms
senior tag

Köszönöm a válaszod! :R Ez nem túl örömteli hír számomra. :(

(#15291) Clemi válasza wms (#15290) üzenetére


Clemi
veterán

Töltsd le hozzá a T10-ét, nem sokban tér el. Szinte csak a programozható gombok és az ISO tárcsa ami más meg a kereső, meg nincs automata mód, meg.... szóval tök más, de kiindulási alapnak jó :)

[ Szerkesztve ]

(#15292) wms válasza Clemi (#15291) üzenetére


wms
senior tag

Köszönöm szépen még egyszer! :R Megpróbálom amit javasoltál, remélem sikerülni fog! :K

(#15293) lenan


lenan
aktív tag

párat irok a photokináról, hátha néhányotokat érdekli, ha nem lépd át

Az egész kicsit bánatos volt szerintem, legalább is 4 éve és 30 éve más volt nagyon amiken én voltam.
Fogy a pénz az egészből, néhány neves cég eléggé ősszefele megy, (meg nyilván az egész összességében is.)

Az egyik a pentax, bár 4 évvel ezelőtt ők még rosszabbul néztek ki a kiállitáson. Most legalább ott a K-1, ami szerintem csodás gép, az összesnél masszivabban van megépitve, szép keresővel, jó kezelőszervekkel, meg minden, és hát kevés obival. Ezt tették ki 4 pld-ban az asztalukra, meg pár 645-öst. Vitrinben a többi, GR stb.

A nikon a másik, aki 4 éve még hatalmas standot rakott össze, most sokkal kisebbet, kuszábbat. Nagy tömeg azért még itt meg volt, főleg arra a 4 drb d500-ra amit kiraktak. De pl. az általam szeretett 1-es rendszer obijai, minden váz is csak a vitrinekben csücsült a sok szép régi F-es manuális obik mellett. Régi szép időket idézték meg, valahogy bele ragadtak, vagy ki tudja.

A canon elképesztő ezzel szemben, hatalmas területen, hülyére promottálva magát tolta a dolgokat, mindenből ezer kirakva, pro szerviz és kölcsönző, nagy tömeg. Az 5d engem nem hozott lázba, de biztos jó, jók szoktak lenni. Az M5 érdekes vegyes szerzet, szerintem túl kicsi, szar a keresője, de elég jónak tünt az AF és a képe is (a monitorján) Az obik mérete meg teljesen ok az apsc mérethez (bár kevés), karcsúak, elég kicsik, és jó érzés tekergetni a vékony fémburkolatukat tapizva. Ja, tapi, a hátsó af pont áthelyezés is jól ment a tapiképernyőn. Fogják vinni mint a cukrot, ott szerették a népek nagyon. (canon)

Az oly is kisebb show-t tolt mint 4 éve, bár legalább minden volt kipakolva sok példányban. A 12-100 at próbáltam, jónak tünt, bár nem kicsi. Az 1.2 25 egész jó méret az e-m1 en, elég könnyü, egészségesek együtt. Nekem még mindig kevés a dof kontrol, de ez van a szenzorméret miatt. Az M1 csak vitrinben volt, de az biztos ütős lesz nagyon. A városban egy boltossal beszéltem, árat nem tudott még, de 2000+-200-at mondott, ugy tudja novembertől lesz. A pen-f (bár mindenki túltoltnak bélyegezte ), szerintem az egyik legjobb gép, nekem ez a méret az ami még megfogható, és jó használni. Jó kis fémtömb érzetet kelt, most mások mellett sokkal jobb érzetet keltett mint amire emlékeztem.

A pana elég rendesen odatette magát, szépek a leica sorozatú obijai nagyon, de a fényerős kettő jó nagy is mellé. A gx8 nagyon szerethetőnek tünt nekem. A gh4 meg az egyik egkényelmesebb fogású váz volt amit tegnap kipróbáltam. Mindig az olyt birtam, de ez a pana elég korrektül megcsinált dolgokkal bir azért.

A fujit imádják a fotós érdeklődésüek, minden 2. látogatónál fuji volt, általában XT-1, sok esetben az alapzoommal. Jó cuccokat gyárt, de nekem például nem elég nehezek, kicsi a fajsúlyuk, és bár fémszerüek az obik, a pana, oly is sokkal fémebb (a fémek közül):-) Tök jó méret ez az ekv. 35,50,75 soruk (1:2 fényerejü) A pro2 jó cucc, bár én szeretném ha nehezebb és kisebb lenne kicsit. Az egész standnak volt egy fotós, fotózásos hangulata, az azért jó. A KF fuji nagyobb mint vártam, zsir profi cucc, bár én utcaibbra vettem volna a figurát, ala hasselblad. Ez nekem a pentaxhoz ál közelebb.

A sony lehengerlő volt, elképesztő kezd lenni a technológiai és produktum fölénye. Mindenból ezer kirakva, RX asztalok, a7 pultok, a99 tizesével, több szinpad. Vitrinekben szétfürészelt cuccok stb. És az a99 tényleg fasza, kicsi (dslr-ekhez képest), kényelmes, jó az af és gyors minden rajta mint a csuda. Kicsit olyan ez az egész Sony, mint amikor a németek szarrá verték a brazilokat mostanában. Nem esik ez már jól az embernek.

Majd még irok pár kicsiröl, ott voltak érdekes dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#15294) wms válasza lenan (#15293) üzenetére


wms
senior tag

Köszi a beszámolót, tetszett! :K

(#15295) Parci válasza lenan (#15293) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a pana gx8 shutter shockját úgy sajnálom, mert amúgy a képek alapján nekem is rohadtul tetszett, végre egy jó méretű, markáns váz a féltégla műfajból, biztos szeretném. a gh4-en meg nem csodálkozom, hogy kényelmes volt, ugyanez volt az érzésem az azonos kialakítású gh3-nál, egyszerűen fölényesen kényelmesebb volt minden más váznál, amit összefogdostam.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15296) b.vr válasza lenan (#15293) üzenetére


b.vr
őstag

Köszi, jó volt olvasni! :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#15297) lenan


lenan
aktív tag

folyt,

a Leica semmit nem adott amit vártak tőle, se az M utód, se a T utód nem volt. Viszont annyi leicás geek volt hogy az eszem megállt. Piros cipők, sárga csikos zakók, miegymás, csodás táskákkal stb.

viszont a kis hassy gép iszonyat szép és a mérete mindennél jobb szerintem. Kicsit szarul fókuszál, kicsit furcsa a kezelőfelülete, de olyan minőségérzetet ad a váz, amit semmi más milc se. Helyesek voltak a svéd bácsik a standjukon.

Sigma pazar dizájnú vagány (mintha a Braunos Dieter Rahms csinálta volna) , de rossz fogású, nehezen használható gépeket mutatott (DP és SD szériák), én drukkolok nekik. Dög nagy, jól megépitett obik, ezekt ismerjük. Tamron szépen megcsinált új fix sorral, csak nem értem miért ilyen hizott büszme nagy mindegyik.

És voltak a kis koreai, kinai objektivgyártók. Az Iberit sorozat, a Laowa összes obija, a samyang - izgalmas dolgokat mutatott, a Laowa volt a kedvencem, picik, jól megépitett cuccok, remélhetőleg jók optikailag is.
A zeiss azért rendben van, és valahonnan van zsetonja is a fejlesztésekre, a loxia sorozat az A7-ekhez egészen kiemelkedik szerintem.

A leszálló ág mellet is érdekes volt az egész. A samsung kihalt, és ha jósolnom kellene, lesznek ezzel mások is igy. És 3 cucc kiemelkedett nálam, kis hassy, sony a99, és a pentax K-1

[ Szerkesztve ]

(#15298) madgie válasza lenan (#15293) üzenetére


madgie
titán

Köszi a beszámolót :)

(#15299) Muerte68 válasza lenan (#15297) üzenetére


Muerte68
addikt

nagyon jó beszámoló :C :R

hegyimorc Nagyjából minden kiállításra ez jellemző a videójátékostól a műszaki kiállításokig,egyre kevesebb a cég,és nem költenek a kiállításokra sokba van.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#15300) hegyimorc válasza lenan (#15293) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Az egész kicsit bánatos volt szerintem, legalább is 4 éve és 30 éve más volt nagyon amiken én voltam.
Fogy a pénz az egészből, néhány neves cég eléggé ősszefele megy, (meg nyilván az egész összességében is.)"

Félálomban azt hittem valami bringás fórumban vagyok, mert kb ugyanezeket lehet olvasni az Eurobike-ról is. Szóval ez nem csak a fotós kiállításokra jellemző, hanem általános, csak oda már el sem megy sok régi nagy.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.