Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15351) 3YEW válasza sasa134 (#15350) üzenetére


3YEW
tag

fogás javítására a bőr féltokot is érdemes kipróbálni, nekem sokat dobott mind a X-T1-en mind az X100-on, mindamellett, hogy sem a méretet, sem a tömeget nem növeli meg jelentősen

T

(#15352) sasa134 válasza 3YEW (#15351) üzenetére


sasa134
addikt

Ilyesmire gondolsz? (mondjuk ennyiért ez valszeg nem bőr, csaka példa kedvéért linkeltem). Jól néznek ki ezek is. :K

Avanti Roma

(#15353) lugosi válasza sasa134 (#15350) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

:)
Egyébként a bőr alsó tok tényleg jó ötlet.

(#15354) 3YEW válasza sasa134 (#15352) üzenetére


3YEW
tag

ja, például ez is ugyanazt adja, Gariz is gyárt ilyet, illetve a Fujinak van saját (X100-hoz biztosan) tikja, ami tudja ezt a fél tok funkciót. szerintem ami linkeltél is jól néz ki, ez nem bőr, de lehet van olyan jó funkciójában, az is elég, ha csak rácsúsztatod, a Fujié ilyen megoldás.

[ Szerkesztve ]

T

(#15355) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

emberek, jpg-ben van különbség a fujinál a bayer és az x-trans szenzoros gépek között? azonos beállítás mellett mondjuk más ugyanaz a jpg egy x-a és egy x-e szériás vázban?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15356) madgie válasza Parci (#15355) üzenetére


madgie
titán

Pixelpeep üzemmódban lehet, de szerintem elhanyagolható. Miért kérdezed?

(#15357) m72 válasza Parci (#15355) üzenetére


m72
csendes tag

https://pixinfo.com/cikkek/fujifilm-finepix-x-a1-vs-x-m1/

(#15358) pethob válasza sasa134 (#15345) üzenetére


pethob
aktív tag

Az x100t-hez használok egy pár dolláros kínai thumb gripet és a bőrtok alját is. Ha le kell vennem, mondjuk vaku miatt, akkor sehogy nem jó a fogása...

Az x-pro2-höz a lensmate csinál kihajtható thumbs gripet borsos áron. (A sima nem jó, mert akkor szinte lehetetlen a iso tárcsát állítani.) Sajnáltam rá a pénzt, de vágytam rá. Az asszony meglepett vele pár hete a szülinapomra, azóta is szerelmes vagyok belé. Mármint persze az asszonyba is! :-)

Szerintem nagyon kell a thumb grip, és nagyon jó a fogásnak a féltok is, bár a gariz kicsit nehéz (fém az alja)
Gondolom így van ez az x-t10-el is...

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#15359) pethob válasza pethob (#15358) üzenetére


pethob
aktív tag

A féltok a fogáson túl fizikai védelmet is ad.

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#15360) Parci válasza madgie (#15356) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mert mindenképp jpg-ben fotóznék és kíváncsi vagyok rá, hogy van-e számomra különbség végeredményt tekintve egy olcsó x-a és egy drága x-akármi között. most egy picit elméláztam azon, hogy egyetlen "olcsó" 60/2,4-gyel és egy x-a3-mal nyomjam egy darabig.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15361) sasa134 válasza pethob (#15358) üzenetére


sasa134
addikt

Köszi szépen, megfontolom.

Avanti Roma

(#15362) madgie válasza Parci (#15360) üzenetére


madgie
titán

Igazából ez a Pixinfo teszt elbizonytalanított, nem sokat jpg-eztem az X-A1-gyel. Ha gondolod megnézem a héten valamelyik X-Trans gép ellenében (de lehet van JPG összehasonlításom is, csak elő kell keresni), de igazából az X-A3 az új szenzorral viselkedhet tök máshogy, mint a 16 MP szenzoros elődei.

Pethob: az X-T10-nél elég néha tok nélkül is kioperálni az SD kártyát, tokkal szerintem egy virsliujjú férfi idegbajt kaphat :D

[ Szerkesztve ]

(#15363) jmakk válasza Parci (#15360) üzenetére


jmakk
őstag

Zajban van különbség, kb. 0,5-1fé-vel jobb az X-trans a magasabb értékeken, olyan 1600 felett. Legalábbis én ezt tapasztaltam. Színmódokkal kb.ugyanazt kaptam.

(#15364) Parci válasza jmakk (#15363) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az csak valami kárára lehet (felbontás például) így. de ha a színmódok ugyanazok, azaz a színek tényleg ugyanazok, akkor nekem ennyi elég. amúgy sem most vennék x-a3-at, drágán mérik. meg persze kíváncsi leszek az x-e3-ra is...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15365) madgie válasza madgie (#15362) üzenetére


madgie
titán

Megnéztem friss X-T1 vs X-A1 JPG-et (mikor az X-Pro2 összehasonlításhoz lőttem őket), JPG-ben is csak pixelkukk üzemmódban láttam minimális különbséget. Szerintem elhanyagolható, a Bayer mellett kicsit talán kőbaltásabban élesít a Fuji, de normál képen, normál nézőtávból még sose tűnt fel, hogy emiatt rossz lenne... sőt.

(#15366) Parci válasza madgie (#15365) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kösz. az élességbeli különbségek kevésbé fontosak nekem, mert úgy is millió másik dolog befolyásolja sokkal jobban (bemozdulás, légkör, obi, kutyafüle), a szín a lényeg. ha a színek ugyanolyanok, akkor jó nekem bármelyik. persze jpg-hez valószínűleg a 16 mp-es is ugyanúgy jó... (lelkesítőbb volna azért egy x-t1-et fogdosni egy x-a3 helyett)

még megalszom ezt a dolgot, nyilván egy x-t2 + 56 volna a csodakombó, aztán szegény ember x-a3 + 60-nal főz :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15367) kiskami válasza madgie (#15365) üzenetére


kiskami
tag

Ahogy olvasgatom - nem kevés ember van, aki ragaszkodik a bayer-hez, mert hogy az xtrans waxy skin-t meg meg lost detail in green-t okoz. Szóval az X-A* jobb és olcsóbb is, mint az X-M1. :)

(#15368) Parci válasza kiskami (#15367) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mindkét szenzor pontosan ugyanannyi fényt hasznosít, csak a színszűrő a különbség. amit elvesztesz a réven, megnyered a vámon, preferencia kérdése az egész, de meggyőződésem, hogy az én szintemen hulla mindegy. ami nem volna mindegy, az a jpg színek, de ezexerint a fuji ezt megoldotta okosban.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15369) madgie válasza kiskami (#15367) üzenetére


madgie
titán

Zöld részletvesztés és egyéb színátfolyások észrevehető mértekben utoljára másfél éve voltak az Adobe programoknak hála, de már az sem aktuális, frissítették, azóta baba.

A waxy skint bevallom soha nem néztem még, mert ahol már magas érzekenység kellene, ott eszembe sem jut a régi, lassú AF-es X-A1-et elővenni.

Parci: minimális eltérés van, de sokkal inkább csak az Auto WB mér kicsit erre, vagy arra. Annyit kell tudni, hogy A sorozaton csonkítanak a színmódokon. Nem csak az Acrosra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#15370) silmatauki válasza kiskami (#15367) üzenetére


silmatauki
őstag

Aok azt írják, nem tudják rendesen előhívni a RAW-jaikat (C1, Iridient stb.), hanem valszeg Adobe-val szenvednek. C1-gyel az X-Trans képe szenzációs (zaj tekintetében; persze élességben sehol sincs a Merrillhez képest), a 16 Mpixeles szenzorok még ISO 3200-n is csak minimális színzajszűrést igényelnek.

[ Szerkesztve ]

(#15371) madgie válasza silmatauki (#15370) üzenetére


madgie
titán

Az Adobe-vel sincs már rég semmi gond, marha jó lenne, ha a másfél éve fals urban legend végre elfelejtődne...

(#15372) madgie válasza madgie (#15371) üzenetére


madgie
titán

Lehet oda-vissza ugrálni a képen, én csak egy zöld részletet kerestem.

Az X-E2-nél még a régi demosaicot (régi Lightroomot) használták, az X-E2s-nél már az újat. Igazság szerint nem ártott volna újrafeldolgozni a régebbi képeket is, mert így az X-E2s-ig fals képet adnak ezek az összehasonlítások (mert az összes X-Trans-os Fuji ugyanezt hozza).

[ Szerkesztve ]

(#15373) madgie válasza madgie (#15369) üzenetére


madgie
titán

Egyébként a waxy tones az elcseszett filmszimulációs módok mellett az az Adobe RAW feldolgozási probléma, amiről tényleg megérne beszélni (és jelezni az Adobe felé, ha van értelme). Mert ezek évek óta létező valós problémák, a színátfolyás, élesség, zöld részletek már rég nem.

Sajnos "csak" az összes X-Trans II gépet érintik ezek, az X-Trans I és III kitűnő filmszimulációs profilokat kapott és a waxy tones sincs jelen azoknál.

(#15374) madgie válasza madgie (#15373) üzenetére


madgie
titán

Már leállítom magam, mert annyit beszélek magammal, mint Gollum :D

... de nem véletlenül szoktam DNG-t piszkálni, hogy X-Trans III-as RAF-nak lássa a Lightroom a képeimet. Érdemes a bejegyzés végét elolvasni, megnézni.

(#15375) Freddy76 válasza Parci (#15366) üzenetére


Freddy76
addikt

Ne bánkódj, az 56 amúgy is lassú, csak a kilépő bokeh szép.

;]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#15376) madgie válasza Freddy76 (#15375) üzenetére


madgie
titán

Az se, meg lett mondva hogy szarabokeh :P

(#15377) Parci válasza Freddy76 (#15375) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

minden rackó érv az mft mellett szólna (42,5/1,7 például még nem is ekv. doftalanabb, mint a 60/2,4 stb.), viszont seggberúgós jpg-ket szeretnék, az meg fuji. de valószínűleg x-a3 helyett érdemesebb bármelyik régebbi, komolyabb vázat nézni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15378) madgie válasza Parci (#15377) üzenetére


madgie
titán

T1 kell neked, tudod jól :D

Vagy egy olcsóbb X-E2, ha megvagy a kihajtható LCD nélkül.

(#15379) Parci válasza madgie (#15378) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

minden a T mellett szól. nem csak a hajtogatós lcd, hanem a fogás, forma és főleg a durva evf. az X-E formáját/fogását igazából gyűlöltem, erre még emlékszem.

de te úgy is most váltasz T2-re, elherdálási áron átveszem a régit, úgy is széthasználtad :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15380) madgie válasza Parci (#15379) üzenetére


madgie
titán

Tényleg, elfelejtettem, hogy neked DSLR forma kell.

Szerintem utalnád az X-A3-at is. Se kereső, se neled való fogás, se PDAF (hatvanas makróval négy percen belül legurítanád a Tátra oldalán).

Szerk: még hizlalni kell a perselyt, de szerintem a T10 megy majd idővel a háztól.

[ Szerkesztve ]

(#15381) rumos14 válasza Parci (#15377) üzenetére


rumos14
nagyúr

Oly E-M10 + az említett Pana üveg, meg a filléres 25/1.7?
jó jpeg, váz stabi, AF gondolom szintén jó, videó meg nem érdekel téged.

(#15382) Freddy76 válasza Parci (#15377) üzenetére


Freddy76
addikt

Én nem értek a technikához, meg fotózni sem tudok, de való igaz, hogy a Fuji képeiben van valami, ami miatt nem akarok hozzájuk nyúlni, és tetszenek, ahogy vannak. A Fujinál szoktam le az élesség vizsgálatáról is, van egy rakat képem, amely annak ellenére tetszik, és ment albumba, hogy nem éles.

Ez az X20-ra is igaz. A 30-at kipróbálnám egyszer, érdekelne, miben tud többet.

Az már más kérdés, hogy a sok élességfüggő vajon tudja-e, hogy a monitoron fújdeneméles kép 10X15 nyomtatásban olyan pöpec tud lenni, hogy ihajj...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#15383) centrino


centrino
aktív tag

Aki esetleg akar 300€ val olcsóbban X-T1 -et, annak elég Bécsig menni....

http://www.fujirumors.com/germany-e300-cashback-fujifilm-x-t1/

Photobörse bécsi boltban : cashback után 900€ a váz

http://www.photoboerse.at/produkt/fuji-x-t1-geh/

(#15384) kobox


kobox
tag

Aki meg 800-ert akar nullkilometeres bontatlant, megkeres privatban :D

(#15385) Parci válasza Freddy76 (#15382) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Cserelhetunk (x20-x30), nekem a régi formája sokkal jobban bejott, hiába jobb az uj

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15386) Parci válasza rumos14 (#15381) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Valahogy mostanában nem vagyok oly-hangulatban, idegesít minden, a menü, az af pont, minden. De ja, árban az a jó, nem a fuji.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15387) rumos14 válasza Parci (#15386) üzenetére


rumos14
nagyúr

ja várj, megvan: Soyn A6000+50/1.8!
tudom, hogy nem, pedig...

(#15388) kiskami válasza Freddy76 (#15382) üzenetére


kiskami
tag

Nagyobb aksi, jobb? AF, dönthető lcd, evf.

(#15389) Parci válasza rumos14 (#15387) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Ha semmilyen más üveg nem kéne, akkor vegulis ja... persze nem egy jpg-kiraly azért, gondolom

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15390) rumos14 válasza Parci (#15389) üzenetére


rumos14
nagyúr

na ez igaz, nem egy Oly agy Fuji jpeg, bár jobb mint volt, de ahhoz h legyen értelme a 24 mpixelnek, raw kell.

(#15391) Parci válasza rumos14 (#15390) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

á, én nem rózom többet, annyira nem érdekel az egész

asszem x-t1 vagy semmi, azt talán bírnám imádni és végülis ez a legfontosabb

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15392) madgie válasza Parci (#15391) üzenetére


madgie
titán

Azt lehet is, komolyan :)

Kivéve, ha nyúlik rajta az ajtó vagy a gumi :DDD

(#15393) Freddy76 válasza madgie (#15392) üzenetére


Freddy76
addikt

Vagy beszólnak rá a mikrósok.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#15394) madgie válasza Freddy76 (#15393) üzenetére


madgie
titán

Nekik van már erre egy képem :D

(#15395) konyi79 válasza madgie (#15394) üzenetére


konyi79
addikt

:DDD
Ez jó, három olyat egymásra kell tenni, meg egy ilyet, és kész is a mikró-négyharmad!
Vajon ezeknek is Sony bele van? ;]

(#15396) madgie válasza konyi79 (#15395) üzenetére


madgie
titán

Azt nemtom, de most is én p*fázok a fotelből, az öcsém meg a csillagok alatt bóklászik az E-M10-zel :D

(#15397) Fandango


Fandango
veterán

Bedobom már ide is.

(#15398) madgie válasza Fandango (#15397) üzenetére


madgie
titán

Jé, ez nem az a hely, ahol a Game of Thrones Dorne-i jeleneteit forgatták? :)

(#15399) pethob


pethob
aktív tag

Egy eladó garis X-T1-em nekem is van, akit érdekel keressen privátban.

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#15400) Gondwana válasza madgie (#15396) üzenetére


Gondwana
addikt

Csillagbòklàszni pedig Oly valò, megìrta még a Blikk is, hogy a Föld forgàsàt kikompenzàlja csillagfotònàl!

Màs: kiszerettem az X-Pro2-ből, nem is sejtettem, bàr ìrtàk, hogy Yashica Electro 35 méret :B
Kézbefogva valahogy a T2-nél nem zavart ez a méret. (Bekapcsolni nem engedték itt, Duisburgban)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.