Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16701) faki_ válasza kiskami (#16694) üzenetére


faki_
senior tag

Jól nyomja az "utazózoommal"! :) Egy-két képet beszúrtam volna még az erdélyiek és a fekete-fehérek közül.

Szerk.: Ja, hogy azok még lehet, nem Fujival készültek... Mindegy, jók! :B

[ Szerkesztve ]

(#16702) centrino válasza madgie (#16700) üzenetére


centrino
aktív tag

X-T2 vel még nincs tapasztalatom, lehet leszedek valahonnan pár raf-ot próbálgatni...
Amúgy még mindig dilemma számomra az X-T2, pillanatnyilag úgy gondolom első az optika, legyen meg a kívánt lencsesor (két pro zoom, 16,23,56,85 makro és ha esetleg jön a már emlegetett 8-16 pro uw zoom)
És persze elég csábító a használtpiaci X-T1 150ért másod váznak.

Aztán lehet ha rácsavarnám az 50-140 et egy X-T2 re fél perc után már eszembe se jutna mást venni... :)

Ami a dilemmát elindította az, hogy eléggé ráfeküdtem a lightroom és photoshop tanulásra, gyakorlásra és egyre nagyobb "csodákat" tapasztalok mit lehet kihozni az X-T1 ből is.

(#16703) taranis


taranis
addikt

Jé van Fuji topic? X-T2-vel beszállok a buliba akkor. Videóra vettem, de ha nekiállok fotózgatni akkor mindig beszippant, imádom a színeit.

colorizer.net

(#16704) madgie válasza centrino (#16702) üzenetére


madgie
titán

Szívesen küldenék RAW-ot, de annyira ellustultam most a T2-vel, hogy az botrányos :D A 10 napra kölcsön kapott Pro2-vel kétszer annyit lőttem, mint a T2-vel egy hónap alatt :))

Taranis: Isten hozott itt! Majd írhatnál a videós tapasztalataidról :)

[ Szerkesztve ]

(#16705) Alabástrom válasza Kaji (#16630) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Egyetlen egyszer próbáltam egyetlen egy képen, de mivel senki sem válaszolt, ez is több a semminél. :)
Hasonlóan olvassa be a fuji raw fájlokat, mint a Lr Adobe Standard profilja. Icipicit mintha "durvább" lenne az Affinity, 100% nagyításban picit keményebbek a tónusok, a bőr szvsz picit csúnyább, a ruha textúrája karakteresebb, a szinek nekem természetesebbnek tűnnek Lr-ban, de lehet, hogy csak az ízlésemhez passzol jobban. Minden esetre nagyon-nagyon kicsi a különbség.
Fura, hogy Affinity-ben a 100%-os kép kb másfélszer akkora, mint Lr-ban az 1:1-es. :D
És Affinity-ben nincsenek film módok, nincsenek objektívprofilok, meg butább is a raw szerkesztője.
Jónak tűnt az Affinity is, de nekem marad a Lr a raw szerkesztésre.

szerk - x-trans II képpel próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#16706) madgie válasza Alabástrom (#16705) üzenetére


madgie
titán

Szimpatikus most ez az Affinity, de inkább a PS helyett jó, a LR-nak sajnos nem alternatívája.

(#16707) Alabástrom válasza madgie (#16706) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Az árához képest döbbenet az Affinity.
Budget fotósoknak kiválthatja a Lr+Ps kombót.

De amíg lehet standalone Lr-ot venni, addig szerintem is érdemes beruházni egy Affinity + Lr kombóra.

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#16708) madgie válasza Alabástrom (#16707) üzenetére


madgie
titán

Kiváltani nem váltja ki, tudtommal nincs batch convert, rendezvényfotónál nem árt, ha átlátod azt a párszáz/párezer képet. PS ellen nagyon is jó és igen, úgy van, ahogy mondod, érdemes lehet egy dobozos LR-t keresni és lemondani a CC Photography Plan-t :K

(#16709) Mercutio_ válasza centrino (#16702) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azt a 150k-s használt árat inkább egyszer volt budán-nak érzem, mint átlagosnak. (Persze aztán csak idő kérdése, hogy 1 parci legyen, kérdés mennyi az az idő :D )

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16710) taranis válasza madgie (#16704) üzenetére


taranis
addikt

Fú hát a Videó DSLR-el topicba már írogattam, de dióhéjban a lényeg: 4K-s hibridet akartam, ami egyaránt jó fotóra és videóra is. Nikon D5200 volt előtte (ill. megvan az is). Fő prioritásom a színvilág, és a sok teszkép/videó alapján a Fuji tudott elbűvölni a legjobban. Sajnos internal F-LOG nincs, azzal kb 12FÉ használható dinamikaátfogás van, anélkül szemre max 11 körülit lehet elérni a leglaposabbnak tűnő beállításokkal, azaz: Pro Neg STD emuláció, -2 shadows/highlights, és -3 (vagy -4) sharpening. (A Pro Neg STD nem kötelező, a többi emulációval is szinte ugyanakkora a DR.) A színek nagyon jók, de videónál kritikus, hogy jól be legyen lőve a WB. Valamint vigyázni kell a csúcsfényekre, inkább legyen kicsit alulexponálva, elég jól fel lehet húzni az árnyékos részeket. A zaj sem kromatikus, inkább ilyen grain szerű, nem zavaró.
De hogy legyen pár negatívum is, egyrészt IBIS nincs, nem is lesz, tehát valahogy stabilizálni kell a gépet. Amúgy a 18-55-ös kitobi stabija meglepően jó! Állítólag nem volt ez mindig így, az egyik firmware frissítés óta jó. (Ha nem írják, eszembe sem jut, hogy az obinak is van firmware-e).
Aztán videó alatt nincs visszajelzés az expozícióról, egyedül peaking van manual focus módban. Face tracking nem működik 4K alatt. A mobilos appot videóra nem érdemes használni, mert 720p a maximum amit ilyenkor a kamera rögzít. Valamint ez apróság, de zavaró, hogy a single shot módból nem lehet egyszerűen átkapcsolni movie módba, tekergetni kell a bal oldali pöcköt.
Aztán ha valaki beruház az F-LOG miatt külső rögzítőbe, ott sem fenékig tejfel az élet. Egyrészt csak 4K módban van F-LOG, ami számomra érthetetlen, remélem firmware update ezt orvosolja. Mint ahogy azt is, hogy a kamerán is el kell indítani a rögzítést, anélkül alacsonyabb minőségű jelet tol át HDMI-n. Amúgy a Fuji azt mondta, hogy fontolgatják az internal F-LOG lehetőségét, ami már csak azért is jó lenne, mert a tesztek alapján a külső rögzítő hiába 4:2:2-ben vesz fel a belső 4:2:0-val szemben, szinte zéró a minőségbeli különbség.
Hát egyelőre ennyi, de szívesen leírok bármit, ha esetleg lenne valakinek kérdése a témában.

colorizer.net

(#16711) centrino


centrino
aktív tag

Jönnek lassan az árak is. (Nem mintha érintene.) :)

Fujifilm GFX: € 6,999 ($6,499)

Fujinon GF 63mm f/2.8: € 1,599 ($1,499)

Fujinon GF 32-64mmF4 lens $2,299

Fujinon GF 120mmF4 macro lens $2,599

(#16712) Alabástrom válasza centrino (#16711) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Na, ezt sem hittem volna, hogy a Fuji az áraival fog tarolni középformátumban. Ha jól sejtem, ez most a legolcsóbb KF.

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#16713) centrino válasza Alabástrom (#16712) üzenetére


centrino
aktív tag

Szerencsére nem fele ennyibe kerül, hogy esetlegesen komoly fejtörést okozzon. :D

(#16714) Alabástrom válasza centrino (#16713) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Feleennyiért már a Sony A7IIr-el lenne kb egy árban. És bár megapixelben nem nagy különbség, azért gondolom tónusokban, dinamikában, az objektívek rajzolatában nagyon nem egy kategória. Persze ez még csak találgatás, de ha ennyibe fog kerülni, akkor biztos jönnek az összehasonlító teszetek FF-el.

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#16715) Alabástrom válasza Alabástrom (#16705) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Kíváncsiságból betöltöttem megint egy Fuji raw-t az Affinity Photo-ba. Most kicsit szerkesztgettem is vele, és exportáltam is. Leesett az állam, már a raw képen is volt egy pici színzaj-szerűség, ami Lr-ban nincs, az exportálás után pedig ez még fel is erősödött...

Szóval tessék sietni amíg van standalone Lightroom. :D

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#16716) madgie válasza taranis (#16710) üzenetére


madgie
titán

Köszi a tapasztalatokat :) Remélem jön az internal F-log hamarosan.

(#16717) #31733248 válasza madgie (#16716) üzenetére


#31733248
törölt tag

Na, akkor segítek én is, hogyan érdemes elkapni a legjobb pillanatot. :DD

(#16718) pethob válasza Alabástrom (#16715) üzenetére


pethob
aktív tag

A standalone lightroom nem csak addig működik, míg új vázad nem lesz? Gondolom a frissítések már nem járnak hozzá? Vagy igen?

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#16719) 3YEW válasza pethob (#16718) üzenetére


3YEW
tag

Szerintem minden frissítést megkap mint amit a cc, most valahol 6.8-nál jár. Ami érthetetlen, hogy a dehaze hiányzik belőle, de már a megjelenéstől

T

(#16720) madgie válasza 3YEW (#16719) üzenetére


madgie
titán

Na az mondjuk pont kéne :)

Más, nem neked szól, csak a reggeli Iridient téma: már tele a FB csodálatos összehasonlításokkal, ahol a briketté élesített emberi arcot mutogatják, milyen jó Iridienten. Ez is olyan lesz, mint a C1, nem számít, ha cikkcakkosan aliasingolt, csak olyan éles legyen, hogy elvágja a háromnapos teszkóskenyeret is. Biztos túlreagálom, de az ilyennek egy ötszázalékos vegyélszonit kupont adnék, ott az A7R (II), ott aztán kedvére retusálhatja a brutálfelbontású bőrt külső programok nélkül is :DDD

(#16721) madgie


madgie
titán

Hajnal van még, de megkockáztatom, hogy ez a mai kedvenc :D

Csak fullfreám, prájmlensszel, csak így lehetsz te is avórdvinningfotografi :DDD

(#16722) Tempus_fugit válasza #31733248 (#16717) üzenetére


Tempus_fugit
tag

Ez büntet :-)

(#16723) Kaji válasza Alabástrom (#16705) üzenetére


Kaji
tag

Köszi a választ, akkor maradok a lightroomnál. Sajnos nem használom annyit a LR-t, hogy megérje előfizetni rá, ezért volt szimpatikus az Affinity.

(#16724) centrino


centrino
aktív tag

Úgy tűnik hamarabb lesz X-T2 akció fujinál mint gondoltuk:

X-T2 markolattal, választasz hozzá egy optikát és 100.000 -el olcsóbbra jön ki, mint a normál ár

Fujifilm will launch the following deals from January 8 to February 18:

X-Pro2 + 23mmFW black/silver: save $250
X-T2 + Booster Grip: save $230
X-T2 + 18-55 + Booster Grip: save $230
X-T2 body/kit Combination Lens Promo: Save $100

In addition to this listed promotion, consumers may receive and additional $100 off with the purchase of any additional XF lens along with the X-T2 body or kit combination.

[ Szerkesztve ]

(#16725) pethob válasza centrino (#16724) üzenetére


pethob
aktív tag

Amerikában.

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#16726) centrino válasza pethob (#16725) üzenetére


centrino
aktív tag

Általában nem szokott "ott maradni" az akció, és ha ebből az első körből még ki is maradunk, azért bíztató...

(#16727) centrino válasza Mercutio_ (#16709) üzenetére


centrino
aktív tag

indexen most is van egy X-T1 markolattal, kisvakuval egy év garanciával 180-ért... szóval azért alakul a dolog

[ Szerkesztve ]

(#16728) madgie válasza centrino (#16727) üzenetére


madgie
titán

Mintha az a kisvaku nem lenne benne minden X-T1 dobozában :D

Ne legyen igazam, de van egy olyan sanda gyanúm, hogy nem eladni akar ő...

(#16729) Alabástrom válasza pethob (#16718) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Igen, ez sajnos így van, csak fő verzión belüli frissítések járnak hozzá, és ha új fényképezőgéped van öreg Lr-al, akkor az nem tudja beolvasni a raw-t...
Ad ingyen raw-dng konvertert az Adobe, azzal megoldható a dolog, de plusz lépés minden importálás előtt.

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#16730) Alabástrom válasza madgie (#16721) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Jujj...
A FF-en már meg sem lepődik az ember, de hogy a prime honnan jön? Esküvői fotós nem használhat zoomot??? Nagyon komoly banda...

szólni kellene nekik, hogy írják be az igények közé a DSLR-t is. :D

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#16731) cousin333 válasza centrino (#16724) üzenetére


cousin333
addikt

Azt mondjuk nem lehet mondani, hogy megzuhantak az árak, de ez is több, mint a semmi... Külön érdekesség, hogy a mostani téli promo január 20-ig tart, tehát a kettő elvileg mintegy 2 héttel átlapolódik.

1. sor: ez rendben van, az X-Pro2 már most is akciós.
2-3.sor: gyakorlatilag töredék áron kapod a booster grip-et a géphez. Sok tesztoldal szerint "kötelező" vétel. A Fuji így emlékeztetnek arra, hogy semmiképp se felejtsd el megvenni, ha egyébként netán mégsem tervezted volna.
4. Ez nem teljesen világos, de mintha ez lenne kifejtve az utolsó bekezdésedben, nem?

"We spared no expense"

(#16732) centrino válasza cousin333 (#16731) üzenetére


centrino
aktív tag

In addition to this listed promotion, consumers may receive and additional $100 off with the purchase of any additional XF lens along with the X-T2 body or kit combination.

Röviden: a felsorolt lehetőségekhez kapsz még 100$ kedvezményt ha azokon felül vásárolsz még egy XF optikát

(#16733) Bandiahegyro válasza b.vr (#15248) üzenetére


Bandiahegyro
tag

Szia,

Olvastam ezt a hozzászólásod, és szerintem tudnál segíteni, ha van időd válaszolni.
Most csak 4 napra megyünk Izlandra egy x100t-vel. Szerinted a táj+sarki fényre eleget tud a kisgép vagy mindenképp komolyabbra lesz szükség?
Amatőr vagyok fotózás terén, de gyorsan tanulok, ha új gép szükséges:)
Előre is köszi.

(#16734) cousin333 válasza centrino (#16732) üzenetére


cousin333
addikt

Köszönöm, pontosan értettem az utolsó mondatot. Nekem a negyedik elem nem volt tiszta... de már azt hiszem értem:

"X-T2 body/kit Combination Lens Promo: Save $100"

Magyarul ez X-T2 + 18-55 vagy mondjuk X-T2 18-135 vagy X-T2 + 35 (ha léteznek ilyen kitek), ami ugyanaz, mint a harmadik pont a grip nélkül. De mivel ez kevesebb pénz, ezért ez került utoljára... ;]

Amúgy az a $100 a plusz XF optikára nem valami gáláns. Elvileg 20-áig még él a régi promóció, ahol egyes optikákra önmagukban is kaphatsz 45 ezret, ami azért több, mint $100. Vagy ez még azon felül lesz? Vagy mégis megvárják az új promócióval a régi végét?

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#16735) b.vr válasza Bandiahegyro (#16733) üzenetére


b.vr
őstag

Szia!
Most csak röviden tudok írni mert mindjárt megyek el itthonról. Igazából nem arról van szó hogy "szükséges" mert nyilván ekv 35ön is remek képekkel fogsz hazajönni. De mint egyébként is, az izlandi tájnál meg főként, a széles látószög az nagyon szép lehetőségeket ad. Én (most előbb írom az Olympust ami nálam volt, aztán hogy Fujiból mit vinnék) szerintem a fotóim 95%át vagy a 12-40/2.8 12es végén (tehát ekv 24mm) vagy a 9-18 9es végén (ekv 18mm) csináltam és volt hogy így is panorámázni kellett. A sarki fényt szintén 12-ön fotóztam, szerintem vállalható képminőség (és élőben pedig óriási élmény) Mire legközelebb megyek remélem lesz már a bejelentett laowa 7/2 fix (vagy ha az nem lesz jó, akkor addigra valamelyik 7-14es zoom-ot viszem)
Vagy ugye Fuji, és itt térek akkor rá akkor erre.
Sokat nézegettem a Fuji 10-24/4-esét, amióta vázam is van gyakorlatilag is felmerült hogy az uwa zoomból ezt vegyem a m43 helyett (az f2.8 helyetti f4et ellensúlyozza a szenzorméret, ennek tájfotózásnál persze csak éjszaka van jelentősége. Most amúgy az éjszakák is sötétebbek mint amikor én voltam (szemptember eleje) Egyébként az önmagában is egy nagyon jó átfogás (hiszen a komoly UWA-tól az ekv 35mmig terjed), tehát ha új gépet szeretnél vinni, és minél kevesebb dolgot, akkor szerintem ezzel az egy objektívvel 99%ban megleszel.
Nálam volt tele+telekovertre (ekv 420), ezt lényegében egyszer használtam ki, egy fókás óceánparton, szintén nagy élmény volt de a teleobjektív nekem más miatt (portréfotózás) amúgy is a felszerelés gerincét képezi, most nyilván ha amúgy nem csinálsz rendszeresen vadfotózást csak e miatt nem érdemes beleugrani egy telébe
Instagramon egyébként vannak fent képeim (még most is töltök fel rendszeresen, csak pl a mostani héten a sok munka miatt ez elmaradt) , a hashtagekből látod is mi hol készült. [link]
Hát egyelőre ennyi :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#16736) Bandiahegyro válasza b.vr (#16735) üzenetére


Bandiahegyro
tag

Köszi a gyors választ, már ez alapján is tudok nézelődni, a képek között is:)

(#16737) lugosi válasza centrino (#16724) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"X-Pro2 + 23mmFW black/silver: save $250"

Ha ilyesmi akciót láttok itthon, írjátok már be.

(#16738) madgie válasza lugosi (#16737) üzenetére


madgie
titán

Jó lenne, nekem a markolatos X-T2 akció tetszene :D

(#16739) madgie


madgie
titán

Ja, van egy csúnya glitch a BH oldalán, a X-T2 mellé egy csomó objektívet be lehet rakni ingyen szettbe. Nem hiszem, hogy bárkinek is kiszállítanák, főleg, hogy olyan opció is van, hogy 50-140 és 100-400 ajándékba a váz mellé, de kipróbálni sem tudom, nincs ennyi lóvé most a kártyámon :D

Mindenesetre jól néz ki egy ilyen checkout :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16740) Alabástrom válasza madgie (#16739) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Nem is baj, hogy nem tudod kipróbálni, még a végén kiszállítanák és elég szar karma más kárán nyerészkedni. :D ;]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#16741) madgie válasza Alabástrom (#16740) üzenetére


madgie
titán

Nem adnék el ebből a print screenes kitből semmit :)

[ Szerkesztve ]

(#16742) Alabástrom válasza madgie (#16741) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Pedig pont tegnap tudtuk meg, hogy, hogy az APSC+zoom az nem is lehet profi fotós felszerelése. :DD
Inkább egy Canon 5d mark I + 50mm f/1,8-ra kellene gyúrni hogy komolyan vegyenek, nem ilyen játékszettre mit ez. :))

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#16743) cousin333 válasza madgie (#16739) üzenetére


cousin333
addikt

Most az van a váz mellé írva, hogy INCLUDES FREE VALUE UP TO: $3,498.00

Nem lenne rossz...

Most látom, hogy csak 1 tételt lehetne venni, ártól függetlenül. Szemetek... :)

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#16744) madgie válasza cousin333 (#16743) üzenetére


madgie
titán

Egy tétel, a lehetséges opciók közül, ahol olyanok vannak, hogy 50-140 1.4x vagy 2x telekonverterrel vagy 90/2 vagy 10-24 vagy épp az 50-140+100-400. Tegnap óta megy ez a hiba (?), már lelőhették volna...

Persze kiszállítani tuti nem fognak egy 1600 dolláros X-T2, 50-140, 100-400 triót :)

(#16745) #31733248 válasza madgie (#16744) üzenetére


#31733248
törölt tag

Mondjuk erre még jön az áfa és a vám, de még úgy is nagyon jó ennyiért.

(#16746) cousin333 válasza madgie (#16744) üzenetére


cousin333
addikt

Nem megy a live chat-jük sem.

Amúgy mindettől függetlenül az X-T2-t kihoznák Magyarországra elvileg $1687,51-ért, ami a Google szerint 493e Ft. Tényleg ennyi volna, vagy kéne még valamit fizetni? ÁFA, vám, ilyenek? És ha igen, mennyit? Egyébként meg nem szép, hogy 2016-ban egy ekkora online oldal nem tudja rendezni és belekalkulálni ezeket és kiírni a tényleges árat. Azért mégiscsak az EU-ban vagyunk, nem Közép-Afrikában.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#16747) Alabástrom válasza madgie (#16744) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Lehet, hogy a hétfői munkakezdésig már nem is lövik le. A raktárkészletet már elkapkodták, azt még lehet, hogy ki is szállítják, kirúgnak pár embert, benyelik a pártízezer (párszázezer?) dolláros kárt, és az élet megy tovább.

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#16748) hegyimorc válasza cousin333 (#16746) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Egyébként meg nem szép, hogy 2016-ban egy ekkora online oldal nem tudja rendezni és belekalkulálni ezeket és kiírni a tényleges árat. Azért mégiscsak az EU-ban vagyunk, nem Közép-Afrikában."

Német webáruház országlistájában nem szereplünk miközben ott vannak mindenféle fiszemfaszom még csak nem is EU-s országok. Van olyan opció, hogy "other EU" egységesen 15EUR szállítási költséggel, de mikor megadom a magyar címet akkor ebből 20EUR lesz. :O

Szóval, ha egy német webáruház szerint mi még az "other EU" kategóriába sem férünk be, akkor mit vársz egy amerikairól? Azt sem tudják mi az az EU :DDD

Ne, ennyit az EU-ról

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#16749) Novics válasza cousin333 (#16746) üzenetére


Novics
senior tag

Elvileg lehet nagy makod, és atcsuszik a vamon, de ha nem, akkor pár % vám és 27% áfa. Az fáj igazán.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#16750) madgie válasza Novics (#16749) üzenetére


madgie
titán

Ilyen tétel USPS-szel nem szokott átcsúszni, a posta egyből megfogja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.