Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16401) madgie válasza centrino (#16396) üzenetére


madgie
titán

A Cactust épp most próbáltam, úgy tűnik, jól működik (tudom, béna a kép, csak a szenzorra is próbáltam fényt varázsolni :D)

A T2-t hajnalban elvittem egy sétára, pár klisés kattintásra telt tőlem :D


Ami feltűnt (annak idején már a Pro2-nél is), hogy az expozíciók között mennyivel kevesebbet gondolkodik a gép. X-Trans II gépeknél van egy érezhető, talán fél-egy másodperces szünet lövés után (egylövéses mód RAW+JPG), amikor hiába csinálnád a dolgokat, nem látod a keresőben és ki sem old. Itt lősz, kész, mehet. Instant, azonnal.

[ Szerkesztve ]

(#16402) 3YEW válasza runner 125 (#16400) üzenetére


3YEW
tag

Azt hiszem a Facebook oldalukon lattam, hogy ok is ajánlanak 10%ot, de higy mire, meddig azt nem találtam.

T

(#16403) centrino válasza runner 125 (#16400) üzenetére


centrino
aktív tag

18-55 mar van, igazabol tavasszal egy "joarasitott" 16-55 2.8 kitnek tudnek a legjobban orulni...

(#16404) centrino válasza madgie (#16401) üzenetére


centrino
aktív tag

Szenzorra feny varazsolas: probald legkozelebb vmi jo kis lezerrel. :D biztos latvanyos kep lesz

[ Szerkesztve ]

(#16405) madgie válasza centrino (#16404) üzenetére


madgie
titán

:D

De FEDman-énél nincs betegebb poén mára :)) (Zsivány Kettes, vigyázat, GIF)

[ Szerkesztve ]

(#16406) konyi79 válasza madgie (#16405) üzenetére


konyi79
addikt

:DD
:C
Na ez mekkora!!!

(#16407) cdl


cdl
senior tag

Fél bőrtokot használ Valaki X-T10-hez?
Vélemény róla?
A 3000 forintos utángyártott és a húszezres gyári között nagyon nagy a különbség?
Megjött a kicsike és jó lenne valami fogásjavító hozzá.
Bár nem vészes így sem kezelni, lehet beruháznék valamibe.

(#16408) Novics válasza cdl (#16407) üzenetére


Novics
senior tag

X-E1-re volt egy utángyártott - 1-2 ezer HUF-os - tokom, nekem nem volt vele bajom. Nem volt olyen profi kialakítása, mint egy drágábbnak, de amúgy az anyagára semmi panaszom nem lehetett. Bírta, és kellemes tapintása volt. Persze azért a 100T már valami rendes - fél - tokot kap majd.

Nézelődök, nézelődök, és ezt találtam. Nem tűnik rossznak. Főleg a WCL és a TCL miatt... Egy WCL előbb-utóbb is befigyel.

X100 tulajok: Jól sejtem, hogy a szűrőzéshez és a napellenző rögzítéséhez is külön adapter kell?

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#16409) runner 125 válasza 3YEW (#16402) üzenetére


runner 125
nagyúr

Digitcam-nél valóban elidnult a -10%, így már igazán csábító az X-T2 kit. 18-áig van időm.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16410) hegyimorc válasza Novics (#16408) üzenetére


hegyimorc
senior tag

" Jól sejtem, hogy a szűrőzéshez és a napellenző rögzítéséhez is külön adapter kell?"

Nem. Amibe a szűrő megy, arra megy a napellenző is.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#16411) centrino


centrino
aktív tag

Találtam egy ilyet:

The Fujifilm X System Guide for Portrait Photographers by Damien Lovegrove

Link

Kifejezetten ajánlom, 92 oldal, tele fantasztikus képekkel, hasznos infókkal, nagyon minőségi digitális könyv.

(Aki nem találja, dobjon egy üzenetet)

Ugyancsak tőle: Portraits

(#16412) Gondwana válasza Novics (#16408) üzenetére


Gondwana
addikt

Csak szűrőzéshez egy 52-49mm step-down adapter is elég szokott lenni, nem kell a $4 szűrőtartò+napellenző kit.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#16413) centrino


centrino
aktív tag

Megtaláltam egy lelkes Fuji fotós társunk flipboard gyűjteményét. A téma :X-T2 - eddig összesen 127 netről összeszedett cikk.

Egy gyors átpörgetés szerintem érdemes, találtam benne pár érdekességet.

X-T2 Flipboard

(#16414) Novics válasza Novics (#16408) üzenetére


Novics
senior tag

No, elég gyorsan válaszol a tag a kérdésekre. Első tulaj, számla van, 1,5 éves, eredeti Fuji tok, minden pöpecül működik rajta.
Erős a csábítás... Vélemény?

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#16415) Karaya válasza Novics (#16414) üzenetére


Karaya
tag

Jónak tűnik, de 3 feedbackes eladótól nem vásárolunk nagyobb értékben..

(#16416) cdl válasza Novics (#16408) üzenetére


cdl
senior tag

Köszi.
Az elmebajon találtam 15000 újat, már csak rá kell venni magam:)

(#16417) Karaya válasza Karaya (#16415) üzenetére


Karaya
tag

Benéztem, 567 feedbackje van.Azért csak óvatosan :)

(#16418) Novics válasza Karaya (#16417) üzenetére


Novics
senior tag

Viszont legalább 100%-os. :)

Megnéztem a malacperselyt, hogy mi van benne, ha el tudnám passzolni a TCL-t, akkor simán megérné. Viszont nem tudom, hogy mennyire van itt keletje a konverziós lencséknek.

hegyimorc :R

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#16420) pethob válasza Novics (#16418) üzenetére


pethob
aktív tag

Kb 40-ért el tudod adni, azzal számolj.

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#16421) madgie


madgie
titán

Na, befutott Speedy Gonzales is :)

[ Szerkesztve ]

(#16422) Novics válasza pethob (#16420) üzenetére


Novics
senior tag

40? Az nem sok. Elmebajon 60 körül megy az alja. Persze a kérdés az, hogy mennyire mennek.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#16423) 3YEW válasza madgie (#16421) üzenetére


3YEW
tag

na kíváncsi leszek, a 35 1,4 megvan még? Csak mert én is nézegettem az f2-t és az f1,4-et de fotónál nem éreztem olyan nagy előnyt az f2 javára mármint AF-sebességben. Így aztán 1,4-et eladtam, az időjárásállóságot és a kisebb (éppenhogy) méretet díjazva.
Ja és azóta nem alszom nyugodtan :F , mindig szembejön a kép, ahogy rohan felém a gyerek, és követi a 35 1,4 AF is hiba nélkül. (Ok, beltérben hangosabb az 1,4 ez vitathatatlan)
X-T2-n próbáltam persze.

T

(#16424) madgie válasza 3YEW (#16423) üzenetére


madgie
titán

Megvan még az f1.4, én is a hunting miatt próbálom ki az újat.

(#16425) pethob válasza Novics (#16422) üzenetére


pethob
aktív tag

Én 45-ért vettem, igaz több mint egy éve.

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#16426) pethob válasza madgie (#16424) üzenetére


pethob
aktív tag

Én az 1.4-el kötöttem barátságot bokeh miatt...
(F2.0 volt előbb, XPRO-2-n)

Nem több bokeh a lényeg, hanem más. Gondolom szubjektív...

(16/1.4, 35/1.4, 56/1.2 APD sorra esköszöm.)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#16427) madgie válasza pethob (#16426) üzenetére


madgie
titán

56/1.2 is van mellé? Csak mert ha bokézni akarok, úgyis azt veszem elő, legalábbis azt szoktam. Illetve kicsit szélesebb látószög melletti bokeh-hoz nyilván nem, oda egy 23/1.4 vagy 16/1.4 a tuti.

Majd elválik, melyik marad :) A 16/1.4 nagyon kivánatos továbbra is (csak drága), az 56 meg aközé próbálgatom, mi legyen.

Na, közben hasonlóra szerkesztetted :D Nekem csak az a bajom a 35/1.4-gyel, hogy egyes helyzetekben hasonlóan bizonytalan, mint az 56. Egy ilyen elég a "családban", középre valami harapósabb kéne.

[ Szerkesztve ]

(#16428) Novics válasza pethob (#16425) üzenetére


Novics
senior tag

És mi a tapasztalat vele? Tetszik? Valaki lehúzta, mert kitakarja az OVF nagyját, meg vacak a képe közelre. (Tesztet nem olvastam róla, mert annyira nem érdekelt eddig, de ha szaré-hugyé lehet eladni csak, akkor inkább megtartom.
WCL-ed is van?

madgie Leila nem eléggé harapós? :D

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#16429) hegyimorc válasza Novics (#16428) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nekem volt TCL, de nem szerettem.

Nagyon fejnehézzé teszi a gépet. Számomra teljesen elrontja azt ami miatt az X100-sorozat szerethető. Ráadásul a feltekerése is kicsit macerás. (OK, persze a finom menet előny, de nem olyan egyszerű és gyors mint bármilyen cserélhető obis rendszeren)

A minősége ellen nem volt kifogásom.

Azért végső soron arra jutottam, hogy egy X100(akármi)-nek úgy van igazán értelme ahogy van.

(Nekem) nem kell rá semmiféle konverter, meg csingilingi. Inkább vennék WCL helyett X70-t vagy még inkább valami ekv. 50mm-es X200F-t (ha lenne ilyen :) )

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#16430) madgie válasza Novics (#16428) üzenetére


madgie
titán

Leila nem az, csak a postást ugatja :)

A 35/2 szépen macskázik, haverok leszünk, asszem :))

Az e-shutteres sávért bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#16431) Novics válasza hegyimorc (#16429) üzenetére


Novics
senior tag

Na igen, arra én is gondoltam, hogy egy X70-es nem lenne rossz. Túrán pl úgyis viszonlyag ritkán szoktam kukkolni, inkább az LCD-re egy pillantás, shot, go. De amúgy meg szeretek elmolyolni, szóval jah, lehet, hogy 2 gépet kellene vennem. Csak az már többe fáj, mint egy konverter.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#16432) lugosi válasza Novics (#16431) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én is a 100 és a 70 között vacilláltam, de - bármennyire is jó gép a 70-es, tudom, hogy az - folyamatosan az az érzésem lett volna vele, hogy én márpedig 100-ast szerettem volna. Így a 100-as mellett döntöttem, és ahogy a múltkor beszéltük itt, megvárom én is az F-et, és vagy azt, vagy az így lement árú T-t veszem meg. Ha nagyon kell az a nagyobb látószög, akkor arra a nagyon kevés esetre legfeljebb veszek egy konvertert.

(#16433) madgie


madgie
titán

Ja, nagyon ajánlottuk itt a Patona akkukat, hát 30% töltés körül eldobják magukat nálam. Mindkettő. Pár hónaposak :(

(#16434) jjeahh válasza madgie (#16433) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nálam a legolcsóbb kínai noname ebayes akkuk elég jól bírják, a legöregebb 2 éves és nincs gond vele még. Aztán ha holnap felrobbannak vagy valami nem szóltam, de remélem nem okoznak gondot :D

szerk: de basszus most nézem, pl. x-t1-be EU ebayen a patona még olcsóbb mint a noname amilyen nekem is van :))

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#16435) cdl válasza madgie (#16433) üzenetére


cdl
senior tag

Jókor mondod, már úton van kettő hozzám.

(#16436) madgie válasza cdl (#16435) üzenetére


madgie
titán

Lehet hogy csak a T2 boost mode-ja szívja le, majd meglátom.

Viszont ez a 35/2 kicsit csalódás elsőre, illetve jó, nagyon jó, de az öreg 35/1.4 sokkal szerethetőbb képű (és nem igazán lassabb, "csak" hangos a motor és kattog a rekesz).

(#16437) Novics válasza cdl (#16435) üzenetére


Novics
senior tag

Bár én csak X-E1-ben használtam 2 Patonát, de nekem semmi bajom nem volt velük, simán pariban voltak a gyárival. Persze én nem nyúztam őket annyira, nem voltak profi bevetésen. (1-2 céges rendezvényen kaptak többet.)

lugosi Csak X70 szerintem nekem sem lenne jó, mert azért én már nagyon megszoktam a kukucskát, és hiányérzetem lenne. Az - akármilyen jó gép -, mégiscsak mókusvillantó érzetet keltene bennem. Túrán, vagy máshol, ahol fontos, hogy kicsi legyen, és nagy látószögő, ott persze ez nem zavarna csöppet sem, de a mindennapokban igen. Szóval 100-as kell. Aztán meglátom, hogy konverter, vagy jóáraított X70.
Amúgy én már nem sok bizodalmat fűzök ahhoz, hogy ha kijön az F, az le fogja nyomni a bolti T árakat. Mert nincsen mit. Nincsen készlet, a jelenlegi Tripontos ár alá úgysem hiszem, hogy bemenne. (Jelentősen tuti nem.) A használt persze más kérdés, ott ha az F tényleg akkora jóság lesz, akkor ellephetik a piacot a használt T-k.

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#16439) pethob válasza madgie (#16436) üzenetére


pethob
aktív tag

Nem akartam a kedved elvenni, meg néha az az érzésem, hogy az én 35/2-mel van valami, de nem érzem azt a fene nagy különbséget fókusz sebességben. Különösen, ha kevés a fény, akkor a 35/2-is belassul. Az tény, hogy halkabb., Így hangtalanul lassú, ami talán még idegesítőbb...
(Az jó, hogy WR, meg hogy X-PRO-n nem lóg bele az átnézeti keresőbe, szóval azért lehet a 35/2 mellett érvelni.)

A 35/1.4-em pedig egy elég leharcolt, használtan vett darab, de mégis imádom!

A 23/1.4-et sem szeretem, nem tudom megmondani, hogy miért. Pedig ezt a fókusztávot érzem a legjobban, és nagyon szeretem az X100T-t..

56/1,2-ből nekem az APD változat van. Amit csinál az médzsik, de azért ott lappang bennem, hogy felesleges volt az APD változat, mert nincs olyan karaktere mint a 35/1.4-nek meg a 16/1.4-nek...
(Nomeg párszor tényleg kellett volna a fényerő, de ez a beépített APD filter miatt T-stopban valójában 1.7-ről indul....)

Szóval a tuti sor valószínűleg így néz ki: 16/1.4, 35/1.4, 56/1.2 (nem APD)

Novics: WCL-em nincs, sajnos. TCL-t használom portrékra. Szabadban, de néha stúdióban is. Valóban nagy és nehéz, arra nem alkalmas, hogy felcsavarod és azzal rohangálsz streetfotózni, de előre tervezett portré szituációkban nem zavaró. A képminőséggel nincs baj, sőt! Én ilyenkor sokszor fényeket is használok, és akkor a gépen úgyis ott a kioldó is. Most a kaktusz majdnem nagyobb, mint a váz! Mindenképp frankeistein rig lesz belőle...

Ahogy írtam korábban a fő bajom inkább az, miért nem hosszabb, kéne egy legalább ekv. 85-90mm-ig konvertáló lencse is. Persze akkor minek az X-PRO2....

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#16440) sasa134 válasza Fandango (#16438) üzenetére


sasa134
addikt

Van vmi pletyka arról, hogy mit fog mutatni az X-T20?

Avanti Roma

(#16441) madgie válasza sasa134 (#16440) üzenetére


madgie
titán

Hát ha tartja magát a T1-T10 különbség, akkor nem lesz rossz gép. Kérdés a 4K videó bele fog-e férni (lesz-e hely elvezetni a hőt), ha megoldják, akkor is valószínű lesz a 10 perces limit, aminek a megkerüléséhez nem lesz markolat.

(#16442) sasa134 válasza madgie (#16441) üzenetére


sasa134
addikt

Köszi. Videó engem nem érint, inkább arra vok kiváncsi,pl szenzorban várható-e előrelépés (nem mintha gondom lenne az X-T10-zel ebben a tekintetben). Nemrég vettem az X-T10-et, használtan, jó áron, de most picit elgondolkoztam azon, hogy átnyergelek T-1-re,mielőtt az X-T10 használt ára beszakad az X-T20 miatt.

Avanti Roma

(#16443) DonRazzino válasza pethob (#16439) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Itt is szeretném megköszönni 3YEW topiktársnak, hogy tesztelhettem egy pár napig az XF16-ot. Végre megvolt az a varázslat, az a wow érzés amit a 35-ös, az 56-os és a maga nemében az 50-140 nyújt, így amit írtál sorozat teljesen helyén rendben van. Nekem is az lesz és 24-216mm ekvig le vagyok fedve, nekem ennél több nem is kell. :R

(#16444) Novics válasza pethob (#16439) üzenetére


Novics
senior tag

A konverteres kérdés megoldódott, mert eladta a srác a motyót. Az én ajánlatomat nem fogadta el a piszok. :))

De nem is bánom. Egyrészt piszkálja a csőrömet a dolog, de nem volt az a "hú bakker ez most nagyon kell nekem" érzés. Mostanában fotózni sincsen túl sok kedvem, pedig a harácsonyi vásárokon lenne klisés téma bőven.

Úgy néz ki, hogy sima 100t lesz, aztán hozzá egy x70. Az utóbbi lehet zsebben hordós, - nagy - túrázós, a másik meg az élvezkedős. Ez tűnik most a legjobb megoldásnak. (hacsak be nem fut valami fasza 100t + wcl ajánlat, de kétlem)

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#16445) madgie válasza sasa134 (#16442) üzenetére


madgie
titán

99%, hogy megkapja a 24-es szenzort, szerintem az új AF-et is, talán nem lesz testreszabható a követő, mint a T2-n.

(#16446) Zilko87


Zilko87
tag

Üdv!
A Fuji gépeken mi célt szolgál, hogy az expo gomb menetes? Pár videóban láttam valami piros bizbazt beletekerve...puszta kíváncsiságból kérdezem. :)

(#16447) hegyimorc válasza Zilko87 (#16446) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Tudsz bele mechanikus távkioldót tekerni. Vagy kényelmesebb expogombot, amit láttál

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#16448) madgie


madgie
titán

Tegnap este még haverkodtam a 35/2-vel, de mára azért eléggé letisztult, hogy hiába nyomják azt a szöveget sok helyen, hogy milyen gyors az új f2-es sor, bizony a régiek is sebesen működnek, ha jó AF rendszert kapnak maguk mögé.

Itt az 56/1.2, ami lowlight elég hezitálós cucc, el is könyveltem rég ilyennek, erre így összekapja magát nagyon kevés fényben a T2-n :C

Egyébként kereskedőként nem vagyok oda a 14 napos elállási jogért, de ezt az egy napos 35/2-t csak visszaküldeném a DigitCamnek... azt hiszitek, válaszoltak arra, hogy mellékeljek-e valami leírást a csomagba, vagy hogy a legkényelmesebb nekik? Elhiszem, hogy a hátuk közepére sem kívánják az ilyesmit, de ne csak akkor hívjanak két órán belül, ha rendelek valamit, ilyenkor is vissza lehet pötyögni az emailre egy két soros választ.

[ Szerkesztve ]

(#16449) DonRazzino válasza madgie (#16448) üzenetére


DonRazzino
senior tag

:Y :Y :Y :Y

Mindjárt odamegyek topogni az Artwork elé, mint a nyomik, amikor várják az Ájfón X-et. :U

Ennek fényében van egy eladó: XF35F2-m (100k) valamint egy X70 (100k). Ugyanitt keresek 100-ért hibátlan XF35 F1,4-et és 220-ért XF16-ot. :))

[ Szerkesztve ]

(#16450) pethob válasza madgie (#16448) üzenetére


pethob
aktív tag

Én mondtam már a nyáron is, hogy a Fujikba sokkal gyorsabb proci kéne...

Azt nem értem, hogy miért nincs benne, mert azért itt nem technikai korlát van. Egy tetszőleges okostelefon számítási kapacitásának tizede mindenre elég lenne...

https://www.flickr.com/photos/pethob

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.