Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#16801) Fire/SOUL/CD válasza katt777 (#16798) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Vélhetően egy Windows-al előtelepített gép és arról próbáltad átköltöztetni a rendszert(azt azért leírhattad volna, hogy milyen OS is pontosan, bár feltételezhetően W8.x).

Ha az eredeti HDD-n még megvan az eredeti partícióstruktúra, akkor nincs gond, mert csak megfelelő szoftverrel, megfelelő módon át lehet költöztetni HDD-ről SSD-re a rendszert(példa, előtelepített gép klónozására | szükséges szoftverek, multiboot pendrive létrehozása), viszont ha a HDD-n is szét sikerült cseszni a partícióstruktúrát, akkor már esélytelen a költöztetés, az előtelepített OS, mint olyan már bukta.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16802) UnSkilleD válasza Pityu. (#16799) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

lehet hogy az első kép készítésekor 1.69(9)GB volt az állás (csak 10GBonként változik) szal ilyenekkel nem kell foglalkozni, 370 nap alatt 1.7TB meg nagyon kevés, nekem kb 80 nap alatt jött össze 1.8TB

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#16803) #93794560 válasza katt777 (#16798) üzenetére


#93794560
törölt tag

A rendszerbetöltési idő attól is függ, hogy milyen wint raksz rá. A hetes lassabban, nálam 14-15 mp. A 8.1-es 4-5 mp alatt ér el a jelszókérő képernyőig, innen még pár mp a rendelkezésre állás, de így sincs több 10-nél.
A telepítő által létrehozott partíciók száma attól függ, hogy legacy, vagy uefi módban van telepítve. Legacy módban létrehoz egy kisebb partíciót a rendszerfájloknak, majd a rendszernek. Uefi módban a rendszermeghajtó előtt nem egy, hanem három partíció jön létre. Az uefi módban létrehozott partíciókra legacy módban nem lehet telepíteni, és ugyanúgy fordítva sem.

(#16804) Plasticbomb válasza UnSkilleD (#16802) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nekem, kb 1,5 hó használat alatt olyan 2,5 TB ment írásban fel, pontosan nem tudom, mert 2,1 TB körül átfordult a számláló.... (Már ismert, kitárgyalt hiba.)

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#16805) Pityu. válasza UnSkilleD (#16802) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Lehet az a bajom,hogy nem ehhez szoktam,mert anno én win 7 esen belőttem a rendszert,hogy minden jó legyen és még gyors is volt a gép.Itt is win 8.1 en ogyan úgy belőttem a rendszert de itt valamiért többet ír naponta az ssd re.

#gb4400

Ezt meg hogy csinálod?Nekem windows 7 min 12 másodperc volt windows 8.1 meg minimum 19 másodperc a teljes betöltési idő mondjuk nekem samsung 830 128gb ssd m van pedig mind két rendszer ugyan úgy volt beállítva.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16806) Ribi válasza Pityu. (#16805) üzenetére


Ribi
nagyúr

Kingston V300 (mondjuk szerintem mind1 az SSD típus) és Q1900 lap nálam is kb 6-7mp alatt dobja be a csempéket (mert nincs user jelszó). Igaz kb. szűz win. Ebből kb 4 mp mire megjelenik az uefis kép, majd eltűnik és onnan kb 2 mp mire bedobja a csempéket.
Idegesít is, hogy sleep módból lassabban éled fel mint bebootol a gép.
Kb ilyen gyors, csak bios képet nem mutatja eddig és a Login képet se mutatja eddig, csak felvillan.

[ Szerkesztve ]

(#16807) Pityu. válasza Ribi (#16806) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Egyébként én sem érzem lassúnak,csak van egy mérő program ami méri az idulási időt aza alapján beszélek a program neve bootracer,viszont szemre és ténylegesen a win 8.1 gyorsabban kapcsol ki mint a win 7.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16808) #93794560 válasza Pityu. (#16805) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nem csinálom sehogy. Az SSD egybe van partícionálva, UEFI módban, fast boot, secure boot bekapcsolva. Feltelepítettem a Windowst, feldrivereztem, és használom. Ennyi. Persze ez csak UEFI-ben ilyen gyors, legacy-ban jóval lassabban áll fel a rendszer.
A Windows rendelkezésre állási ideje azóta gyorsult, amióta Panda Cloud van fenn víruskeresőként. Egy ideig Avast-ot használtam, arra hosszú időt kellett várni, és lassította a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#16809) Pityu. válasza #93794560 (#16808) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ahogy írtam fentebb,így látszatra nekem jó a boot mert nem érzem lassúnak,de a bootracer szerint lasabb mint a win 7 esen.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16810) Ice&Lime válasza Pityu. (#16809) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ez "normális", win8.1-nél "rosszabb" értékeket kapsz a tesztben.

(#16811) andaman válasza Fire/SOUL/CD (#16801) üzenetére


andaman
tag

A Samsung szerint (850 Pro 256GB):
Az Over Provisionin tárhely (összterület 10%-a) gyárilag van beállítva, ettől függetlenül optimalizálva van az átlag felhasználásra is. Tehát átlag felhasználásra teljes mértében elegendő.

Amennyiben ez így van kell nekem itt - átlag felhasználó - egerésznem, és ha igen melyik profilt kell választani, és milyen beállításokkal a Samsung Data Migration Software használata előtt?

[ Szerkesztve ]

The man is a snowflake on the river.

(#16812) Ice&Lime válasza andaman (#16811) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nem kell semmilyen optimalizálást alkalmazni a programban.

[ Szerkesztve ]

(#16813) andaman válasza Ice&Lime (#16812) üzenetére


andaman
tag

A másolandó HDD-n 2 partícióm van.
A C: 100GB D:400 amin semmi sincs gyakorlatilag.
Itt a csúszka végére állításával eltüntethetem a D: partíciót - mert minek - és megmarad a gyárilag beállított
Over Provisionin tárhely (összterület 10%-a) és annyi?

The man is a snowflake on the river.

(#16814) Ice&Lime válasza andaman (#16813) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Kicsit túlbonyolítod a dolgot, kijelölöd a hdd-n lévő c: meghajtót (win) és másolod (klónozod) is az ssd-re és kész. A többit meg majd átmented, ami kell. A 10% helyre meg figyelsz, hogy meglegyen. Nem kell a programmal állítani semmit még külön.
Mindig jobb a friss telepítés, annál nincs jobb. És még azért is, mert a régi os. szemetei nem kerülnek át vele, és kisebb helyet is fog igényelni.

[ Szerkesztve ]

(#16815) katt777 válasza Plasticbomb (#16800) üzenetére


katt777
félisten

Mint a tenyerem. :) De egy 128GB-os darabról van szó.

Eddig jutottam saját kútfőből: a talán 9. partició managelő program végre jó lett, ezzel le tudtam szedni a sok szart, aztán winben megformáztam a particiókat. Telepítőt akartam indítani (USB-ről), az erre közölte, hogy GPT formátuimú drive kell neki (UEFI-re átállítottam, ha már haladunk a korraI). Remélem, ez gyorsítja. Megint csak DDM-rel sikerült GPT-re konvertálni, ezután win lemezkezelővel particionálni (hogy ne kelljen illeszteni), aztán próbálom nemsokára.

Fire/SOUL/CD: Hülye azért nem vagyok :DDD , most is a régi HDD-ről netezek, az teljesen OK.

W8.1 particiómentést próbáltam feltenni, ez HDD-k esetén nem szokott problémába ütközni. Most viszont GPT-s/UEFI-s megoldást tervezek (elméletileg gyorsabb), ezért újra kell tennem a wint. igen, 8.1.

gb4400: Legacy módban csinálta a 3 particiót. :U Most fogom próbálni UEFI-ben, de ahhoz már GPT-re kellett konvertálni az SSD-t. Mindig előre formázott particióra telepítek, mert rühellem a rendszertöltő és egyéb baromságokat, amelyek ált frankón képesek beleszarni egy particiómentés visszaállításába (és menthetek +1 particiót).

Én csippanástól mértem a szűz win felállásáig. Eddig HDD-n sem sokkal lassabb, de ha erre még a rendszerszoftvereket felpakolom, az már w8.1-en is lasssúúúú. Annyit nyertem viszont már HDD-n is, hogy amióta nV drivert (és kártyát persze) használok, drasztikusan gyorsult a rendszertöltés (és AMD-n még CCC sem volt fent).

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#16816) #93794560 válasza katt777 (#16815) üzenetére


#93794560
törölt tag

Én azért particionálom a Windows telepítővel, mert így biztos, hogy jól csinálja meg. Furcsa, hogy Legacy módban csináljon 3 partíciót. Nálam eddig még sohasem fordult elő. Bár én telepítés előtt minden partíciót törlök, és a teljesen üres meghajtóra újra létrehozom. Azt, hogy már előre particionált meghajtón hogyan viselkedik, azt nem tudom.
Nálam is NV van a notiban, AMD-t már asztali PC korszakom óta nem láttam.

(#16817) katt777 válasza #93794560 (#16816) üzenetére


katt777
félisten

Hát ez az, hogy ukkmukkfukk odaszart 3 particiót kérdés és engedély nélkül. Mindjárt kilépek vinyóról, aztán nekiveselkedem újra, mi lesz UEFI módban előre formázott particiókkal.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#16818) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Sziasztok!

Egyik ismerősöm notiját bővítettem fel egy EVO 850-es SSD-vel. SATA3-as csatlakozós a lap. Win8.1 ment rá, updatek, illetve Chipset és Management driver. Olvastam az ideillő leírást, fel is tettem ACHI módban, a sebessége is jó. Viszont a HD Sentinelnél a TRIM-ek nem támogatottakként jelennek meg. Ez normális ennél a típusnál, vagy én toltam el valamit?

(#16819) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Rapid módot be szeretném kapcsolni, de nem engedi:

"The selected SSD is connected to an NVIDIA controller. RAPID mode is not supported for this SSD". Mitől van ez?

radi8tor1: oks

[ Szerkesztve ]

(#16820) radi8tor válasza RAiN91 (#16819) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pont attól, amit ír.
NVIDIA driver mellett/SATA porton nem lehet bekapcsolni.

RAPIDmode Limitations

5) NVIDIA Storage controller is not supported.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#16821) Fire/SOUL/CD válasza RAiN91 (#16819) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

NVidia driver mellett még a TRIM sem megy... Ha az SSDOK-ról dobsz képet, az is azt fogja jelezni, hogy nem megy a TRIM vagy nem is talál SSD-t (egy hiba ablakkal indul és kilép)
Ha ez a szitu, akkor 4. pont, utána minden oké lesz.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16822) Yiggdrasil válasza Yiggdrasil (#16818) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Közben feltettem az SSDOK-ot, ott meg azt írja, hogy supported a TRIM.
Itt egy kép róla, nézzétek rá kérlek, hogy minden rendben van-e, nem akarom esetlegesen hibás állapotban átadni holnap a gépet :B

(#16823) Fire/SOUL/CD válasza Yiggdrasil (#16822) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Úúú bakker, elkettyintettem az EVO detektálást, mindjárt felteszem az SSDOK-t újra. Légyszíves akkor töltsd le újra és futtasd újra (kb 2 perc míg javítom/feltöltöm/megosztom) :R

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16824) Yiggdrasil válasza Fire/SOUL/CD (#16823) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Íme a frissített verzióval a kép:

Köszi, hogy ránézel :)

(#16825) RAiN91 válasza Yiggdrasil (#16822) üzenetére


RAiN91
őstag

Én is dobok egy SSDOK képet.
Drivert visszaállítottam, de a RAPID még mindig nem jó.
SATA 1-et ír, az alaplapom SATA 2-es, ha ez számít.

[ Szerkesztve ]

(#16826) Fire/SOUL/CD válasza Yiggdrasil (#16824) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem tudom melyik progi írja ki, hogy gond van a TRIM-el, de az téved...
Itt minden rendben van egyébként

RAiN91
NVidia chipset-es lapok tudnak "érdekes" infókat visszaadni, ami nem is feltétlenül igaz. A sebességet mérd le így: 1. pont
Mérésből ki fog derülni, hogy valóban SATA1-es sebességgel megy avagy csak a chipset miatt ad vissza rossz/téves infót az SSD.
Mivel a SATA port IDE módban megy így egyébként elképzelhető az is, hogy SATA1-es(max 150MB/s) sebességeket kapsz, de majd meglátjuk.

UI: SSDOK-ban ott a gomb a screenshot készítésre, használd. :B

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16827) RAiN91 válasza Fire/SOUL/CD (#16826) üzenetére


RAiN91
őstag

Ezt az eredményt kaptam.
Tehát IDE mód, SATA2-es lapban, rapid nélkül.

(#16828) Yiggdrasil válasza Fire/SOUL/CD (#16826) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Akkor megnyugodtam, köszi :R

(#16829) andaman válasza Ice&Lime (#16814) üzenetére


andaman
tag

Van két régebben íródott cikk is a témában, de mivel most már tudjuk, hogy nem kell annyira félteni az SSD-ket az elhasználódástól, számos - azokban a cikkekben javasolt - beállítás nyugodtan kihagyható.
Valóban túlbonyolítottam, talán ezen cikkek miatt is... Na de, hogy ennyire egyszerű legyen nem gondoltam volna: kijelölöd a hdd-n lévő c: meghajtót (win) és másolod (klónozod) is az ssd-re és kész. Hát akkor kár volt végigolvasni azt a fránya összefoglalót többször is a fene egye meg :)
A tréfát félre téve,egyre inkább hajlok - már így kiokosodva... - az újratelepítés felé én is.
Kösz a segítséget.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

The man is a snowflake on the river.

(#16830) katt777


katt777
félisten

Az alábbi problémám akadt: Feltettem wint legacy módban, frankón szaladt így 1 partición. Drivereket telepítettem, semmi extrát, OK. Aztán 1x csak bűn lassan állt le, és gy is restartolt, hosszú percekig tartott. Azóta ugyanolyan lassan is indul, szánalmasabb, mint vinyóról. Performance benchmark 540/470, teljesen jó. Nem win hiba, mert amikor a partició mentést csináltam, 3p helyett fél óráig szórakozott vele, mintha HDD lenne. Elállíthattam valamit ennyire Samsung Managerből??? Vagy ilyenkor mi van?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#16831) #93794560 válasza katt777 (#16830) üzenetére


#93794560
törölt tag

Tedd fel a HD sentinel-t, hátha kimutat valamit a SMART adatoknál!

(#16832) Ice&Lime válasza andaman (#16829) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Mindenféleképpen jobban jársz egy friss telepítéssel, az a legjobb.

(#16833) Fire/SOUL/CD válasza RAiN91 (#16827) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezek valóban SATA1-es sebességek sajnos. Ha a BIOS-ban külön nincs opció, hogy SATA1-es üzemmódban menjenek a portok(szvsz ezen deszkán nincs ilyen opció), akkor még annyit lehet megpróbálni, hogy a SATA Spread Spectrum opciót Disabled-re állítod és próba. (Ilyen opciónak kell lennie a BIOS-ban)

Ha ez sem hoz változást, akkor marad így. NVidia/NForce chipset-es lapoknál ez nem ritka jelenség, kvázi teljesen "normális" sajnos.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16834) RAiN91 válasza Fire/SOUL/CD (#16833) üzenetére


RAiN91
őstag

Rendben ezt még megnézem. RAPID-ot jó volna még bekapcsolni de neten sem találtam ilyen problémát..
Két csatornás IDE vezérlő-t ír már az eszközkezelő, sehol nincsen Nvidia. A Samsung Magician meg továbbra is ezt írja, hogy nem lehet bekapcsolni Nvidia helyett.
A TRIM viszont elvileg megy a parancssoros teszt alapján.

(#16835) Fire/SOUL/CD válasza RAiN91 (#16834) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. NVidia driverek nem támogatják a TRIM parancs továbbítását, így ha azt felteszed, akkor nem lesz TRIM.
2. Parancssorból csak az derül ki, hogy az OS küldi-e a TRIM parancsot, az nem, hogy az célba is ér. SSDOK ezt is ellenőrzi (Driver TRIM Check)
Az OS alap IDE és AHCI drivere biztosan továbbítja a TRIM-t.
Azt sajnos nem tudom, hogy SATA IDE módban egyáltalán lehet-e használni a Rapid üzemmódot, majd talán valaki tud rá érdemben válaszolni.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16836) RAiN91 válasza Fire/SOUL/CD (#16835) üzenetére


RAiN91
őstag

Utolsó próbaként átdugtam a 2-es sata portra, és SATA2-ben működik jó sebességeket kapva. (eddig a legelsőn és a 3-ason próbáltam)
Ez az a port, amit nem javasoltok, de ha így megy SATA2-ben..

(#16837) katt777 válasza #93794560 (#16831) üzenetére


katt777
félisten

Problémát megoldottam. Észrevettem, hogy bekapcsolta az indexelést (C:-n nem volt aktív!!!), amint lekapcsoltam, ismét szaladt, még a partíciómentés is. :Y A logikáját nem értem, hiszen pendrive-ról bootolva nincs windows, de ez volt a hiba.

Over-t nem értem, állítólag az SSD élettartamát növeli, de nem hiszem, hogy ha az ide-oda írogatás helyett folyton a végére ír, akkor tovább marad hibamentes.

Hogy van ez az nV driverrel? Akkor mégis kell defrag? :F

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#16838) #93794560 válasza katt777 (#16837) üzenetére


#93794560
törölt tag

Örülök, hogy megoldódott a probléma. Az NV driver azt hiszem az nforce-os alaplapoknál okoz gondot. Legalábbis mintha ezt olvastam volna.

(#16839) katt777 válasza #93794560 (#16838) üzenetére


katt777
félisten

Akkor jó. nV szimpi, de a lapjaik nem voltak azok soha.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#16840) Optical01


Optical01
újonc

Sziasztok,
Egy kis segítségre lenne szükségem. Nemrég vásároltam egy SSD-t (Kingston V300 120gb), a fellelhető leírások alapján telepítettem az új rendszert (Windows 8.1). A problémám az, hogy úgy gondolom nem megfelelően működik, lassú. Az alaplapom Asus P7P55D Delux ami igaz csak SATA2 tud, de szerintem a mért eredményeknél csak jobbnak kellene lennie, nem? Ami még furcsa, hogy ha frissíteni szeretném az SSD illesztőprogramját, azt írja futtásam AHCI módba. A BIOSban AHCI módban van minden, úgy is telepítettem. A BIOST még a telepítés előtt frissítettem. Amit infot tudok mondani, hogy jobb sarokban mindig megjelenik a hardver biztonságos eltávolítása, ahol a gépben található SSD illetve HDD jelenik meg, mint eltávolíthat eszköz.
Nem vagyok egy nagy IT guru, ha valaki tud segíteni, nagyon megköszönöm.
Illetve van még egy problémám, de igaz az nem ssd. Ha elindítom az aidát, a memória időzítéseknél azt írja, a memória 800Mhz-en üzemel. 2db 4GB DD3 1600Mhz-es ram van a gépben. Ennek mi lehet az oka? A BIOSban a memó frekvenciájánál Autora van állítva. Illetve nem tudom itt mennyire számít a proci, egy Intel I7 860 van a gépbe.
Bocsánat, ha érthetetlenül, vagy hiányos infokat írtam, tényleg nem vagyok egy nagy szaki.
Köszönöm a segítséget.


[ Szerkesztve ]

(#16842) Fire/SOUL/CD válasza Optical01 (#16840) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Rosszul mérsz, olvasd el a gyorstalpalót (ha jól mérsz majd, akkor is kevesebb lesz 300MB/s-nél a SATA2 miatt)
2. Az AS SDD és az SSDOK kép készítése között lecserélted az AHCI driver-t (előbbi progi Intel AHCI driver-t jelez, utóbbi meg az OS alap AHCI driverét.)
3. Nem hinném, hogy van új FW hozzá
4. RAM-al nincs gond.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16843) Optical01 válasza Fire/SOUL/CD (#16842) üzenetére


Optical01
újonc

Köszönöm a válaszod.
1. Elolvastam, 3x1000Mb-ra állítottam. Mit rontottam el? (bocsánat) :F
2. Nem cseréltem Drivert! Nem telepítettem semmilyen drivert, ez 100%. :F
3. Köszönöm
4. Szintén köszönöm.

(#16844) Bodor válasza Optical01 (#16843) üzenetére


Bodor
veterán

1. pont. Be van keretezve pirossal, hogy hogy kell beállítani a programot. Ennél jobban már nem tudom kiemelni. :U

(#16845) Optical01 válasza Bodor (#16844) üzenetére


Optical01
újonc

:B
:R

Így módosult.
Lényegében, akkor most rendben van a gép, vagy nem?

(#16846) Bodor válasza Optical01 (#16845) üzenetére


Bodor
veterán

Lapozófájlt ne tiltsd le, mert problémák adódhatnak. Adj neki fix méretet 400 MB és 1 GB között. Ha nem használod a hibernálást, akkor azt viszont tiltsd le. Egyébként rendben van.

(#16847) Optical01 válasza Bodor (#16846) üzenetére


Optical01
újonc

Beállítottam, a hibernálást pedig kikapcsolta.
Köszönöm a segítséget! :R

(#16848) xuldar válasza Bodor (#16844) üzenetére


xuldar
őstag

Piros nyilakkal vedd körbe a keretezést. A nyilak a keretre mutassanak. Legalább 8-at tegyél a képre. Esetleg animált gif használata a megfelelő beállítás megmutatására lépésről lépésre, aztán villogó keretezés, majd a keretre mutató villogó nyilak...

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#16849) fenergie84


fenergie84
addikt

Sziasztok!
Vettem egy Adata SX900 128gb SSD-t, rendszer van rajta. A kérdésem az lenne, h elég e az Adata féle programban benyomni az optimalizáló gombot, mint mondjuk a samsung félében, vagy azért több teendőm is van? :R

(#16850) #93794560 válasza Optical01 (#16845) üzenetére


#93794560
törölt tag

Reálisnak tűnik a SATA2-es csatolóhoz. Nekem is ugyanilyen SSD-m van, de a SATA3 miatt 400 fölött van a szekvenciális sebessége. De ez csak nagy fájlok másolásánál fontos, a normál használat mellett lényegtelen.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.