Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#16551) ricsiii01


ricsiii01
tag

Sziasztok!

Lett egy új Samu 840 evo 120gb SSD-m, amit épp most ellenőriztem le. Az alignálás jó volt, de a trim nem volt bekapcsolva. Segítenétek, hogy hol tudnám bekapcsolni a TRIM funkciót?
Olvasgattam már vagy 5 SSD-s cikket a PH!-n, de azt, hogy hogyan kell ezt beállítani, ha rossz, arról nem találtam semmit. Az oprendszerem win 8.1, ha számít valamit.

Köszi előre is! :R

.

(#16552) edari válasza ricsiii01 (#16551) üzenetére


edari
őstag

Biosban a sata vezérlőt ahci-ra állítsd be. Akkor menni fog a trim.

[ Szerkesztve ]

(#16553) Pityu. válasza Emperor_ (#16545) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Mikor én telepítettem még 4.50 volt :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16554) ricsiii01 válasza edari (#16552) üzenetére


ricsiii01
tag

Köszi, de akkor az, hogy lehet, hogy a HD sentinel és a Magician is azt írja, hogy be van kapcsolva az ahci?

.

(#16555) edari válasza ricsiii01 (#16554) üzenetére


edari
őstag

ha bevan akkor próbáld meg ezt:
windows+r, cmd: fsutil behavior set disabledeletenotify 0

[ Szerkesztve ]

(#16556) Fire/SOUL/CD válasza csimpánz (#16547) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Rajta vagyok, az 1.5.5.5 SSDOK támogatni fogja, csak még van pár SSD, amit bele kell raknom a SMART adatbázisba. Szvsz 1órán belül elérhető lesz az új verzió és akkor már a 850 EVO is támogatva lesz. ;)

UI: Sokszor leírtam/kértem, hogy ha az SSDOK számára ismeretlen a meghajtó, akkor küldjetek riportot... :R

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16557) GAbre


GAbre
veterán

Melyik a jobb ssd képre valaki megmondja!? :F

Nem tudok dönteni! :W

Avatar

(#16558) kerekfej válasza GAbre (#16557) üzenetére


kerekfej
addikt

Szerintem inkább a jobb oldal eredményei jobbak.

(#16559) GAbre válasza kerekfej (#16558) üzenetére


GAbre
veterán

Köszönöm!

Avatar

(#16560) kerekfej válasza GAbre (#16559) üzenetére


kerekfej
addikt

Azt hozzá kell tenni, hogy nehéz összehasonlítani, mert ahogy nézem, egyik majdnem tele másik üres. Egyik 60-as a másik 120-as.

(#16561) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
43fok normális az SSD-nél?

Buster

(#16562) GAbre válasza kerekfej (#16560) üzenetére


GAbre
veterán

Jah,1ik rendszer,a másik 1 teljesen új!Garba cserélték!
formázzam le a rendszerest,nézzem meg úgy,akkor jobb lesz?

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#16563) ricsiii01 válasza edari (#16555) üzenetére


ricsiii01
tag

Erre errort ír a parancssor, van valami más ötlet? :F

.

(#16564) kerekfej válasza GAbre (#16562) üzenetére


kerekfej
addikt

Szerintem egyszerűbb a másikat megtölteni igeigelenesen. De nem igazán lehet összehasonlítani, mert egyik nagyobb kapacitású, mint a másik.

Buster17 akár 50-55-os is szokott lenni a melegben laptopban. Persze nem biztos, hogy használ neki hosszútávon.

[ Szerkesztve ]

(#16565) miresz


miresz
veterán

Sziasztok!

Egy MSI Z97M GAMING lapba szeretnék tenni egy Kingston 120GB M.2 SATA SM2280S3/120G SSD-t. A kérdésem a következő lenne. Ez jó az M2 foglalatba ami a lapon van?

Az SSD-n lévő "sín"-en 2 bemarás van,

míg a lapon lévő foglalatban csak 1:

Ha bele megy akkor az mindegy,hogy az SSD-nek melyik fele van felül?

A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#16566) Emperor_ válasza Ice&Lime (#16550) üzenetére


Emperor_
addikt

Sajnos nem ismerem a tömörítés pontos metódusát, így nincs komoly ellenérvem.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#16567) kerekfej


kerekfej
addikt

A LinkMedia Japan milyen, mennyire megbízható vezérlő lehet?

Hynix SH920 128GB SSD -on van ilyen chip.

SEAGATE 120GB SATA SSD-n is van ilyen chip

[ Szerkesztve ]

(#16568) Plasticbomb válasza miresz (#16565) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Az alaplapon az mPCIE/mSATA foglalat, az SSD csatlakozója M.2 SATA.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#16569) ubyegon2 válasza batagy (#16546) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

"TRIM" with SSHD's? :
No. The Solid State Hybrid Drive does not support "TRIM," nor is it needed for maintaining drive performance. The NAND portion of this drive type is only designed to monitor the programs you use most, and build a memory for faster boot times and initial loading time of the specific programs you use daily.

Itt is azt írják, hogy az SSHD nem támogatja a TRIM- et, nincs is rá szüksége.
Úgy emlékszem, a discard amúgy HDD- n is működik, bár Suse- n még nem próbáltam, csak Ubi alapú disztrón. :U

(#16570) batagy válasza ubyegon2 (#16569) üzenetére


batagy
őstag

Rendben, köszi a megerősítést! :R

(#16571) miresz válasza Plasticbomb (#16568) üzenetére


miresz
veterán

A lapon M.2 foglalat van.

(#16572) Mankó


Mankó
veterán

Agility 3 120 Gb 100/100, Intel Extreme X-25-E 32 Gb SLC 100/99-imet cserélnem egy újabb gyorsabb verzióra. Mit kaphatok ezekért a meghajtókért még?
840, vagy 850 pro-ra gondoltam, de kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy egyáltalán megéri e a csere, vagy ne is foglalkozzak a lehetőséggel, mert lényegi különbséget úgysem fogok látni?

(#16573) zeusz55 válasza Buster17 (#16561) üzenetére


zeusz55
senior tag

Igen, 60 ig jó, de tartósan 50 fölött nem nagyon kéne tartani. Ha nem laptop próbálj meg hűtést biztosítani neki!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#16574) oravecz56 válasza miresz (#16571) üzenetére


oravecz56
aktív tag

[link]Ez valo bele

Oszika

(#16575) Plasticbomb válasza miresz (#16571) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ha tudod, hogy az tuti M.2, akkor minek kérdezed? Mert kinézetre az szerintem mSata. Amit linkeltél SSD-t az meg írja a nevében, hogy M.2....

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#16576) UnSkilleD válasza Plasticbomb (#16575) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

ha megnéznéd a linket amit a lapjáról rakott be akkor látnád hogy a speckóknál írják hogy m.2 pcie 2.0 2x

az igazi kérdés inkább az hogy vajon a b+m key végű satát használó ssd vajon működik e pcie-re bekötött foglalatban

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#16577) miresz válasza UnSkilleD (#16576) üzenetére


miresz
veterán

Igen,jól látod a dolgot. Találtam egy külföldi tesztet,ahol ilyen ssd-t teszteltek MSI Z97 Gaming 5 lapba,amin szintén M.2 foglalat van. De azt nem tudom,hogy melyik állásba kell bele rakni az ssd-t. Bár elvileg ha minden igaz 1 féle képpen megy bele nem?

(#16578) edari válasza miresz (#16577) üzenetére


edari
őstag

Igen. De a képen is látszik ha jobban megnézed.

(#16579) UnSkilleD válasza miresz (#16577) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

csak 1 féleképpen tudod belerakni, az egyik oldalon 5 a másikon 6 pin mélyen van a bemetszés

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#16580) Flashget válasza Emperor_ (#16510) üzenetére


Flashget
félisten

V300 nem ajánlott típus,

miért is? 1,5 éve használom eddig hiba mentesen.

Realme GT Master Edition

(#16581) edari válasza Flashget (#16580) üzenetére


edari
őstag

Kicserélték a NAND-okat benne sunyiba, nem igazán ajánlott az eredmény.

(#16582) xuldar válasza Flashget (#16580) üzenetére


xuldar
őstag

Olvasd el a topik összefoglalót.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#16583) Flashget válasza edari (#16581) üzenetére


Flashget
félisten

ahha.

Realme GT Master Edition

(#16584) akos3


akos3
addikt

Sziasztok
Miért van az, h alapból 45 GB hely volt az SSD-n. Letöröltem egy programot, így lett 47. Ez idáig jó. majd ugyanezt a programot feltettem és újra leszedtem (jól el vok, mi? :) ) és most 41,4 GB hely van, pedig jelenleg nincs fenn ez a program, még az üres mappák sincsenek. Mitől lehetséges ez? A gépet újraindítottam és ezután se látott több tárheylet, lemezkarbantartó sem.
Hogyan szerezhetném vissza az elveszett gigáim, mert kcisit rossz, h 4 gigával kevesebb van most, mint amikor fenn volt a program :O

(#16585) xuldar válasza akos3 (#16584) üzenetére


xuldar
őstag

Lomtár, rejtett mappák.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#16586) akos3 válasza xuldar (#16585) üzenetére


akos3
addikt

Nem nyert :S
Lomtár eleve nem az SSD-n van, a rejtett mappák meg összesen foglalnak 130 mb-ot...Nem értem. Konkrétan 5,5 giga eltünt 10 perc leforgása alatt :O

(#16587) radi8tor válasza akos3 (#16586) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Temp könyvtárak sem az SSD-n vannak?

Ez segíthet a keresésben.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#16588) akos3 válasza radi8tor (#16587) üzenetére


akos3
addikt

de azok igen.
De a lemezkarbntartó lefuttatásakor az Ideiglenes filokra 60 kb-ot ír! (ami reális, mert nem rég töröltem a dolgokat..)

Szerk: nem ismerem a progit. Nem tudom, h ez segíthet-e.. :U Nem értem, hogy találná meg, ha nincs már rajta :S De egy próbát megér..
De az egész érdekes. uninstalálok egy programot, ezzel fel is szabadol a helye, majd felteszem-leszedem újra és hiphopp 5 giga sehol??

[ Szerkesztve ]

(#16589) akos3


akos3
addikt

át ez nekem elég zavaros...de megpróbálom megérteni, de egyelőre semmi olyat nem találok ami gyanús lenne..:S Az uninntalálással még a mappáját is törölte, ezért nem értem, hol lehet :S

(#16590) Emperor_ válasza akos3 (#16589) üzenetére


Emperor_
addikt

A winsxs mappa szokott meghízni. E tulajdonság sajnos, ha picit utánaolvasol.
A visszaállítási pontokat nézném meg még, hátha meg lehet szabadulni egypártól.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#16591) akos3 válasza Emperor_ (#16590) üzenetére


akos3
addikt

Egyetlen egy ilyen nevű mappát találtam egy másic program sokadik almappájakánt és csak 26 mb-ot foglal. Nem tudom, h amiről te beszélsz, az ez-e vagy máshol van (és nem találom, vagy mi a szösz :F

Mindenesetre találtam mai dátummal kb arra az időre tehető sys filet amikor az incidens történt. Nem igazán tudom, h ez mi, és mit lehetne vele kezdeni. Erre egy ötlet? vagy nem ezt keresem?

szerk: találtam erre választ, de nem lettem boldogabb, úgy tűnik nem ez a megoldás akkor :S Amúgy ezeket nem lehet vhogy korlátozni mert baromi sok heylet elfoglalnak:S Legalább a jövőre nézve ez jó megoldás lehet..

[ Szerkesztve ]

(#16592) xuldar válasza akos3 (#16586) üzenetére


xuldar
őstag

Érdekelne, hogyan lehet átirányítani a lomtárat másik meghajtóra :D Biztos, hogy a rejtett mappákat is látod, nem csak mondjuk a rendszermappákat? Valamilyen normális fájlkezelőben meg tudod nézni. A levegőbe nem szokott eltűnni semmi, ott lesz az.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#16593) akos3 válasza xuldar (#16592) üzenetére


akos3
addikt

Lomtár tulajdonságoknál első helyen nem az SSD van hanem HDD. nem tom h ez számít-e. Én úgy vettem, ha valamit kötörlök akkor az már a HDD-t foglalja..(és a lemezkarbantartó is ott jeleníti meg a lomtárnak a 95%-át.)

Így van beállítva a rejtet filok láthatósága. Nem tudom, hogy ennél tobbet kell e. Így nem látok többet mint amit írtam :S

(#16594) Emperor_ válasza akos3 (#16591) üzenetére


Emperor_
addikt

Nem ezekre gondoltam :) .

Az egyik file a lapozófile, azt jobb a win7-re bízni.
A másik pedig a hibernáláshoz kell, ha nem használod, akkor ki lehet kapcsolni parancssorból és nem foglalja a helyet.

Én erre gondoltam:

Rengeteg cikk van a témában a neten, pld itt egy

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#16595) akos3 válasza Emperor_ (#16590) üzenetére


akos3
addikt

Ja, hülye vagyok, megvan a Windows mappán belül, hát igen 8,3 GB. Nem tudom, h mi a túró ez és h kell-e mind, számomra kínai az összes mappa ami benne van..:S

szerk: látom, közben Te is rájöttél, h félreértettelk:) Most már csak azt kérdezném, h normális ez a több mint 8 giga? vagy mi a szösz?

Ezek vmi frissítések? mert gyanúsan csoportosan ugyanazon a napon jöttek. 2009- egészen pár nappal ezelőttig csoportosan ...

a linked már én is megtaláltam :P köszi azért :)

Hibernálás az kell? :D soha nem hasznátam, de nem merem kitörölni. Nem lehet, vhogy csökkenteni a max memória méretét (mint pl a lomtárnak)?

[ Szerkesztve ]

(#16596) akos3 válasza akos3 (#16595) üzenetére


akos3
addikt

még az kimaradt, h a winsxs mappában mai dátum nem szerepel. Attól függetlenül, h sokat foglal, nem ez az ami hirtelen elvett 5,5 gigát..De akkor mi?? :U

Kezd leesni ez a lomtárasdi. Ami a C-n volt (SSD) az a C lomtárjába megy, ami az E-n az meg oda..és mivel az E-n vannak a cuccaim (C-n csak programok), így azért tűnt úgy, mintha alapból az lenne az alapértelemzett..Nah de a lényeg, az h a C lomtárja üres..

[ Szerkesztve ]

(#16597) Emperor_ válasza akos3 (#16595) üzenetére


Emperor_
addikt

Sajnos a winsxs hízik. Nekem legutóbb 9 GB volt. Főleg kisebb SSD-k esetén lehet gázos.
Mindig meg kell gondolni előre, hogy mi kell és mi nem és csak a kellő progikat telepíteni.

Hibernálás kikapcsolása.
Nyugodtan kapcsold ki ha nem használod!

A lomtár méretét meghajtónként lehet korlátozni, jobb gomb tulajdonságok.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#16598) Emperor_ válasza akos3 (#16596) üzenetére


Emperor_
addikt

Akkor még kutatni kell :) . ccleaner-t próbáltad már?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#16599) Ice&Lime válasza akos3 (#16584) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Windows 7, (8) topikban még nem próbáltad?

(#16600) akos3 válasza Emperor_ (#16597) üzenetére


akos3
addikt

Nem még nem probáltam a ccleane-rt bár ahogy utána olvastam azért 5 gigákat nem szokott felszabaditani :D

Meg egyértelműen a telepítéssel/eltávolítással lehet összefüggésben, ezért nem értem a dolgot...

ha beírom ezt powercfg -H off akkor autómatikusan törlődik a most elfoglalt filemennyiség vagy csak nem rak rá újat? És bármikor vissza tudom kapcsolni? És ha letiltom a hibernálsát akkor attól még a sima alvó funkció megmarad ugye? Bocs a láma kérdésért :)

amúgy elolvastam amit küldtél a winsxs-ről: Annyit szűrtem le, h jobb ha nem tőrlünk semmit onnan :D :U

jakos73

Nem még nem. Gondoltam mível SSD-ről van szó, idejövök :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.