Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#16351) p.lac válasza Tonyk (#16346) üzenetére


p.lac
tag

Idézetek másoktól: link

Windows 8 gyorsindítás:

"A gyorsindítás használatakor a számítógép gyorsabban indul el leállítás után. Ehhez a Windows a számítógép kikapcsolásakor egy fájlba menti a rendszer-információkat. Amikor legközelebb bekapcsolja a számítógépet, a Windows nem újraindítja, hanem (a mentett rendszer-információkat használva) folytatja a számítógép futtatását."

"Elképesztő a Windows 8 gyorsasága. Miközben a Core i3 2,2GHz-es laptop 6GB rammal a Win7 kb 1-1,5perc alatt állt fel teljesen, a Win8 maximum fél perc.
A lapozófájl is felesleges volt számomra így azt kikapcsoltam.
De egy 40GB-os partíción miért csak 8GB hely maradt? "

(#16352) radi8tor válasza gmeszaros (#16350) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

eSATA esetén van TRIM.
USB esetén nincs, tehát az élettartama rövidebb lehet.

⭐ Stella

(#16353) Tonyk válasza p.lac (#16351) üzenetére


Tonyk
veterán

Idézek magamtól: " Windows 8.1 alatt mindenféle hibernáció és betöltődésgyorsítás kikapcsolva."
Tehát igen, ez is ki van kapcsolva.

shutdown -s -t 0 -val normál shutdown hajtódik végre, de ez után is ugyanennyi idő alatt áll fel.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16354) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki! Segítséget szeretnék kérni, hogy egy újonnan vásárolt Acer Aspire E5-511-P5FJ laptopba lévő 500gigás sata3-as WD vinyó helyére tettem egy ADATA Premier Pro 900-as 256G SSD-t. A biosban telepítés előtt be volt állítva az AHCI és ezután került fel a 8.1-es rendszer. HD. Sentinel szerint a beállítások TRIM működik és jó. A driverek a legújabbak, IObit Driver Boosterrel is átfuttatva a gép. A rendszer betöltése gyorsabb lett mint korábban a vinyóval, kíváncsiságból futtattam egy sebesség mérést és meglepetésre éppen 200mega feletti írási-olvasási sebesség kaptam, holott az ssd specifikációja szerint 500mega feletti írási-olvasási sebességet kellene produkálnia. Az ssd firmwaret frissítettem a legújabbra. Amint tudok mérek újra sebességet és csatolom a képet is hozzá! Ebben kérnék segítséget, hogy miből adódhat hogy nem tud vagy nem megy az sssd maximális sebességgel? Az első hozzászólásban talált beállításokat átnéztem és megtettem.

Válaszotokat várom és köszönöm! :R

(#16355) Doky586 válasza Gtaati (#16354) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#16356) Gtaati válasza Doky586 (#16355) üzenetére


Gtaati
őstag

Köszönöm, olvastam már, mint ahogy a hozzászólásomban is írtam, hogy böngésztem a topic első hozzászólásában lévő információkat, de nem hozott változást.

(#16357) Doky586 válasza Gtaati (#16356) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az első hozzászólást?

(#16358) xuldar válasza Gtaati (#16354) üzenetére


xuldar
őstag

Nem tudom, milyen alaplap van a gépben, de a picivel 200MB fölötti eredmény tipikusan SATA2 eredmény. Egy SSDOK képet linkelj be a topikba légyszi.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#16359) p.lac válasza Tonyk (#16353) üzenetére


p.lac
tag

Értem, ez esetben nincs tippem, nem használok w8.1-et, jó lenne tudni, másnál is ilyen gyors-e.

(ui.: egyértelműen fogalmaztál, mégis abban reménykedtem, hogy mivel alapbeállítás, ezért nem bántottad, csak nem kapcsoltad be pluszba a hibernálást stb.)

[ Szerkesztve ]

(#16360) radi8tor válasza Doky586 (#16357) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jól be cachelte a böngésződ a szilveszteri avataromat. :)

⭐ Stella

(#16361) umbriel válasza Ice&Lime (#16347) üzenetére


umbriel
csendes tag

Rendben megírom a fejleményeket.
Milyen progit ajánlotok az SSD windows 7 partíció lementéséhez/visszaállításához?

(#16362) fer válasza gmeszaros (#16350) üzenetére


fer
őstag

A trim nem az élettartam növelése miatt van, hanem a sebesség szinten tartása miatt, ha nem működik belassul az ssd az élettartam viszont megnő, mivel trim hiányában nincsenek sebességet pozitívan befolyásoló írási műveletek! Az egyenletes elhasználódásért a wear leveling a felelős!

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#16363) gmeszaros válasza fer (#16362) üzenetére


gmeszaros
tag

A sebessegcsokkenes mennyire jelentos?

(#16364) Ice&Lime válasza umbriel (#16361) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Az már inkább windows topik lesz.
De, én nem használok mást, a beépített is tökéletes a célra.

[ Szerkesztve ]

(#16365) Gtaati válasza xuldar (#16358) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló! Küldöm a képeket:

:R

(#16366) safranek322


safranek322
csendes tag

Sziasztok

Egy kérdésem lenne. van egy samsung 840 Pro 120 GB os SSD-m. Formázva 119,24 GB. Szükséges egy kb 10 GB-os hely Over Provisioning-nak beállitani vagy mivel eleve 120GB-ot lát a (nyilvánvalóan) 128GB-ból ezt már a vezélő alapban beállította és nem szükséges?

üdv

- És üdvözlöm a kedves feleségét. - Köszönöm, uram, de már egy éve önnel él...

(#16367) Ice&Lime válasza safranek322 (#16366) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A 840 pro, az 128GB-os. A 120GB-os a sima 840, a 840 és 850 evo.
Én mindkét verzió esetében hagynék 10% szabad helyet, így is, úgy is.

(#16368) safranek322 válasza Ice&Lime (#16367) üzenetére


safranek322
csendes tag

Köszönöm a választ! Akkor inkább hagyok helyet hagy örüljön a kis koreai..

- És üdvözlöm a kedves feleségét. - Köszönöm, uram, de már egy éve önnel él...

(#16369) Fire/SOUL/CD válasza Gtaati (#16365) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Korábban azt írtad, hogy elolvastad a gyorstalpalót, most meg mégis beteszel egy AS SSD mérést... ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16370) fer válasza gmeszaros (#16363) üzenetére


fer
őstag

Én személyesen nem tudom hála az égnek, de állítólag nagy, hdd-nél is lassúbb lehet!

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#16371) GAbre


GAbre
veterán

120Gbos agility 3amat úgy né ki cserélik elvileg kingstonra!
Túl sok választásom gondolom nincs.
v300as van nekik kb.
Tapasztalatok v300 ssdvel?

Avatar

(#16372) Qru válasza GAbre (#16371) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Asszimetrikus nanad-osak az újak (lassú), nem éppen jó választás...

#nincsbennetarcsi

(#16373) #93794560


#93794560
törölt tag

Sziasztok!

Van egy 120 gigás Kingston V300 SSD-m. Ez még a régebbi generáció, Toshiba chippel szerelt változat, tehát a jobb fajta. Szerintetek ez milyen eredménynek számít? Nem túl nagy a különbség az írás javára? Nem fordítva kellene lennie?

[ Szerkesztve ]

(#16374) Ice&Lime válasza #93794560 (#16373) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Próbálj meg vezérlőcserét, talán változik.

(#16375) #93794560 válasza Ice&Lime (#16374) üzenetére


#93794560
törölt tag

Vezérlőcserét? Bocs, ha h*lye vagyok, de konkretizáld, légy szíves! Köszi!

(#16376) Ice&Lime válasza #93794560 (#16375) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ezen az oldalon, Valami nem stimmel a TRIM-mel! kérdésnél, AHCI módban válaszban van, szabványos sata vezérlő visszaállítása.

(#16377) #93794560 válasza Ice&Lime (#16376) üzenetére


#93794560
törölt tag

Köszi! bár a szoftverek szerint a TRIM működik, megpróbálom a Microsoft-os driverrel.

(#16378) Ice&Lime válasza #93794560 (#16377) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Itt most nem is a trim a lényeg, csak általában akkor szokták lecserélni a nem jól működő drivert, hanem maga a csere menete.

(#16379) #93794560 válasza Ice&Lime (#16378) üzenetére


#93794560
törölt tag

A szabványos driverrel eléggé eltérő eredmény jött ki.

(#16380) Ice&Lime válasza #93794560 (#16379) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Szerintem ne foglalkozz vele, ilyen a tesztben, de felhasználásban úgysem érzel belőle semmit.

(#16381) Warpig


Warpig
aktív tag

Sziasztok!

Most vettem egy SSD-t. Felraktam a Win7-et, nem volt gond vele. Viszont nem enged az ssd-re menteni, rendszergazdai jogosultságot keres rajtam. Mi a megoldás?
Thx! W.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#16382) andaman


andaman
tag

Üdv.

Corsair Carbide Series 300R
táp:
FSP 550W Raider 80+ tápegység
billegér:
Logitech Desktop MK120 billentyűzet + egér USB /920-002542/
alaplap:
ASUS VANGUARD B85 BIOS no 1707
hdd:
500GB WD 3.5" Caviar Blue SATAIII 16 MB cache winchester (WD5000AAKX)
hdd:
1TB WD 3.5” Caviar Black WD1002FAEX SAT600 64MB HDD háttértárnak használva
processzor:
Intel Pentium 3,2GHz dobozos Socket 1150 G3420 /BX80646G3420/
memória:
8GB 1600MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Kit (2x4GB) (KHX1600C9D3P1K2/8G) CL9
dvd:
Samsung SH-224DB/BEBE SATA DVD író fekete OEM

A HDD-t 128GB Samsung MZ-7PD128BW Pro Basic 840 Series (MZ-7PD128BW)-re cserélném,
valamint a gépen lévő jelenlegi konfiguráció - Win7(64) - klónozása az SSD-re.
G3420 -> i5-4570 csere még nincs eldöntve...

Amennyiben valaki tud és hajlandó gyakorlatban segíteni kérem a részleteket illetően privát keressen.
A gépet viszem, budapesti lakos vagyok.
Minden összefoglaló oda vissza elolvasva, nem értek hozzá - ilyen szinten - nem is akarok, nem az én világom, tanácsokra köszönettel nem tartok igényt.
üdv
andaman+

[ Szerkesztve ]

The man is a snowflake on the river.

(#16383) Vakegérke válasza Warpig (#16381) üzenetére


Vakegérke
veterán

Azt hiszem, ezt a kérdést inkább itt kéne feltenned.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16384) Ice&Lime válasza Warpig (#16381) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Itt tedd fel a kérdésedet légy szíves, windows 7 topik.

Szerk: 28mp-vel megelőztek az előző hsz.-ben.

[ Szerkesztve ]

(#16385) Vakegérke válasza Ice&Lime (#16384) üzenetére


Vakegérke
veterán

Gyorsabb voltam, bibibi... ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16386) Warpig válasza Ice&Lime (#16384) üzenetére


Warpig
aktív tag

Rendben. Köszi mind2őtöknek!

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#16387) Vakegérke válasza Warpig (#16386) üzenetére


Vakegérke
veterán

Sok sikert. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16388) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Milyen programmal érdemes SSD-t tesztelni? Hibás szektorok, általános állapot, stb... HD Sentinel mennyire alkalmas erre?
Köszi!

(#16389) Emperor_ válasza dodopek (#16388) üzenetére


Emperor_
addikt

Általános infó:
SSDLife, SSDOK, CrystalDiskInfo, HDS
Felület teszt:
HDS olvasási teszt.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#16390) dodopek válasza Emperor_ (#16389) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm!

(#16391) gmeszaros válasza fer (#16370) üzenetére


gmeszaros
tag

Hat az nagyon kellemetlen. Mi ertelme van igy akkor kulso meghajtoban SSD-t hasznalni, ha idovel a HDD teljesitmenyet sem kapod majd? A pendriveoknal ezt hogy oldjak meg?

(#16392) xuldar válasza Gtaati (#16365) üzenetére


xuldar
őstag

Az SSDOK képen jól látszik, hogy az SSD-d SATA3-at tud, de csak SATA2 módban üzemel. Annak a gyakorlati maximuma 250MB/sec körül szokott lenni. Különben ahogy Fire/Soul/CD írta, eleve nem megfelelő programmal mértél, pedig ott van a linkelt oldalon, mivel és hogyan mérjünk.
Egyébként az adatok rendben vannak, nem kell hozzányúlni az SSD beállításaihoz. Lehet, hogy az alaplapon csak SATA2 port van, de nem vennéd észre a különbséget, ha SATA3 is lenne. Gondolom, jó szokás szerint az olcsóbb megoldást választotta az alaplapgyártó.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#16393) Plasticbomb válasza gmeszaros (#16391) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Alapból küldő meghajtóként használva célt tévesztesz egy SSD esetében, szerintem. SSD-t rendszerlemeznek érdemes használni, ott jön ki az előnye.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#16394) Emperor_


Emperor_
addikt

Szeretném megérteni a DWPD jelentését. Ebben doksiban ez áll:
Total Bytes Written (TBW)
120GB: 354TB 2.75 DWPD
240GB: 641TB 2.5 DWPD

a DWPD-nél meg ez: Drives Writes Per Day (DWPD)

Mi ez a DWPD?
Miért nincsen mértékegysége?

Gugliztam a témában, de nem jutottam előrébb :U .

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#16395) gmeszaros válasza Plasticbomb (#16393) üzenetére


gmeszaros
tag

Szerintem virtualis gepek ala is erdemes hasznalni. Sokkal gyorsabb, mint az HDD es a VM-eknel az IO sokat szamit. Marmint ha a VM-jeidet hordozgatni akarod mindenfele.

Lehet, hogy nem egy gyakori use case, de nekem most erre kellene.

(#16396) radi8tor válasza Emperor_ (#16394) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért nincs mértékegysége, mert az SSD mérete határozza meg a mértékegységet.
120GB-osnál 120GB x 2,75 írt adat naponta. Tehát 3 év garancia jár rá napi 330 GB írás mellett.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#16397) Emperor_ válasza radi8tor (#16396) üzenetére


Emperor_
addikt

Köszönöm :R !

Így már tiszta :) .

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#16398) Gtaati válasza xuldar (#16392) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!
Köszönöm a válaszodat! Megmértem CrystalDisk-el is hasonló jött ki, Most a laptop után kutatok hogy megtudjam milyen vezérlő és sata hanyas csatoló van rajta, mert ami vinyó kijött belőle az sata 3-as volt de ettől még könnyen lehet h az alaplap csak sata 2-ig kezel.

Köszönöm :R

(#16399) ufonauta válasza Gtaati (#16398) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Ugyanebben a cipőben járok egy másfél hónapos Toshiba laptoppal. Odáig már eljutottam, hogy a hivatalos márkaszervizük sem tudja megmondani, hogy SATA 2-es, vagy 3-as az alaplapi csatoló. Végül is mindegy, mert megváltoztatni úgysem tudom.

(#16400) UnSkilleD válasza Emperor_ (#16389) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

van esetleg valami ingyenes alternatívája a HDS-nek felület tesztelésre?

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.