Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#16701) radi8tor válasza adamch4 (#16700) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem feltétlenül macerás, de 11k-val drágábban rendes garanciával árulják újonnan. Elgondolkoznék rajta megéri-e az a 11k a nyugalmat.

⭐ Stella

(#16702) adamch4 válasza radi8tor (#16701) üzenetére


adamch4
tag

köszönöm! keresgélek akkor tovább :))
+11k-ért már tényleg lehet venni új PRO-t is, de gondoltam előbb szétnézek a használt piacon. Azt hittem ezzel a szériával nem nagyon nyúlhatok mellé, de persze ez is tönkremehet 5 éven belül.

Ahol nincs alternatíva, ott az igazságból hiányzik valami.

(#16703) radi8tor válasza adamch4 (#16702) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én csak akkor vennék használtan gari nélkül valamit, ha az minimum fél áron lenne. Ott már bele fér, ha 2 év múlva elromlik és nem lehet gariztatni vagy akármi.

⭐ Stella

(#16704) Ice&Lime válasza Pityu. (#16695) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Igen, még véletlenül se. A másik meg az, hogy a külsős programokkal gyorsabb is.
Ha meg töredezettség-mentesíteni szeretném a hdd-t azt külső ingyenes programmal csinálom és azok is jók, nem tudom kik mondták, hogy nem jók, van egy pár jó ingyenes program rá (w8.1).

[ Szerkesztve ]

(#16705) atala


atala
addikt

Az asztali gépembe volt egy Kingston V300-as 60GB-os SSD, amit most berakta a netbookba. Most nézem, hogy ennek a maximum írási képessége 34 TB. Nem kevés ez egy kicsit? Amit most vettem az asztali gépbe Kingston HyperX Furi 120 GB, arra 354 TB-ot írnak.

Az asztali gépben évente kb 10 TB-ot írok, úgy számoltam. Talán a netbookba kevesebbet, de akkor várható, hogy 3-4 év múlva cserélhetem? Bár az avulás miatt lehet, hogy addigra így is úgy is cserélni fogom.

(#16706) Pityu. válasza Ice&Lime (#16704) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na de elárulhatnáf te melyik programot használod,egyébként volt aki le tesztelt pár programot,és írt az eredményekről,onnan tudom hogy mi mennyire azavart be a windows nál,én használnám szívesen a diskeepert mert az a legjobb csak hát a 2012 őt technikai okok miatt nem tudom,a 2011 meg nem biztos hogy jó erre a rendszerre.Viszont azt mondják ,hogy a windows töredezettségmentesítőjének köze van a diskeeper cucchoz.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16707) Ice&Lime válasza Pityu. (#16706) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Na ennyire azért nem viszem túlzásba a dolgot, eddig ezeket használtam, auslogics diskdefrag és smart defrag. Arra jók, amire valók, nem is kell több tőlük és be is lehet időzíteni őket, havonta lefuttatom és ennyi.
Amik vannak bennük csilibili optimizálós és hasonló funkciók, azokat meg nem kell használni, de ez igaz az ssd toolbox szerűségekre is.

[ Szerkesztve ]

(#16708) Doky586 válasza Pityu. (#16706) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A Diskeeper-nek pedig a Scientology egyházhoz... úgyhogy vannak érdekes összefüggések. :((

(#16709) Pityu. válasza Doky586 (#16708) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát remélem nem térítették át a hdd met :) egyébként ez nem sokat tesz a latba szerintem,hogy köze van hozzájuk,ha csak nem úgy érted hogy pénzügyileg esetleg őket támogatnám.

#jakos73

Na majd meg nézem ezeket a cuccokat.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16710) ledgeri válasza Pityu. (#16706) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Pár benchmark a támában (defrag)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#16711) Pityu. válasza ledgeri (#16710) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszi,azt látom,hogy a boot időket fejtegeti,de én csak a másodlagos hdd re használom a töredezettség mentesítést.

Az olvasottak szerint ez a cucc a legjobb [link]

Bár nem mindenben de a többi eredménynél csak egy hajszálnyi a többiek eredménye ami nem jelentős szerintem.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16712) Pityu. válasza Pityu. (#16711) üzenetére


Pityu.
nagyúr

És a végére a MyDefrag jött ki győztesnek.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16713) Ice&Lime válasza Pityu. (#16711) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Az ssd úgyis a fontos progikat indítja, a hdd meg már másodlagos ilyenkor, kicsit túl van ez bonyolítva, havonta rányomsz egy defragot egy ingyenes progival és annyi.

(#16714) Ribi válasza atala (#16705) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerintem átlag felhasználó nem ír 10T-t évente. Ha notin nem fut torrent, vagy más ami nagyon használja, akkor bőven elég. Az a 34T az nem konkrét érték. Az egy előre megadott érték, aminél általában többet tudnak. Az V300 TLC , a HyperX viszont ha jól tudom MLC. Emiatt tud ennyivel többet.

(#16715) xuldar válasza Ribi (#16714) üzenetére


xuldar
őstag

A V300-ban MLC chipek vannak mindkét verziónál. Nem tudom, a Samsungon kívül más egyáltalán használ-e TLC-t.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#16716) Kelvin válasza Ribi (#16714) üzenetére


Kelvin
őstag

A v300 is MLC.

Total Bytes Written (TBW):
60GB: 32TB
120GB: 64TB
240GB: 128TB
480GB: 256TB

Azt, hogy a gyártó mért ennyit adott meg iránymutatás céljából az jó kérdés. Az idő majd eldönti mennyi az annyi...

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#16717) Ribi válasza xuldar (#16715) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hmm hmm. Tényleg úgy tűnik. :R
Akkor nem tudom miért ekkora a különbség.

Bár ezeket valszeg gari miatt adják meg, de ez nem a tényleges érték.

[ Szerkesztve ]

(#16718) RudY


RudY
addikt

Eltelt néhány hónap, gondoltam ismét ránézek a HD Tach progival, hogy a Samsung 840 EVO, az elhíresült lassulást követő javítással mennyire tartja magát.
Ez volt novemberben

ez pedig most :U :((

[ Szerkesztve ]

(#16719) radi8tor válasza RudY (#16718) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez így önmagában kevés. Meg kéne nézni melyik fájlok olvasása lassú.
Egy belakott SSD sebessége sosem konstans.

Van egy program, ami fájlok módosítása ideje szerint nézi azok olvasási sebességét. (nem tudom most hirtelen a nevét)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#16720) ledgeri válasza Pityu. (#16711) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Csak úgy linkeltem, mert sok progi volt egy helyen... A mydefrag eléggé személyre szabható, de csak arra, hogy rendbelegyen egy merevlemez bármelyik megteszi.. a Speciális igényekre meg keresni kell egy jót, és fizetni érte, vagy megcsinálni (a mydefrag scriptelhető)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#16721) Pityu. válasza ledgeri (#16720) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ésaz nem gond hogy nem ír windows 8.1 kompatibilitást "Windows 2000, 2003, XP, Vista, 2008, Win7, and for X64."
És kérdés mit nevezel speciális igényeknek én mikor a diskeeper 2011 et használtam akkor annyi volt még plusz bekapcsolva rakjta ,hogy inteliwrite.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16722) csimpánz válasza xuldar (#16715) üzenetére


csimpánz
csendes tag

Szia,

Van TLC-s, a SanDisk Ultra II.

üdv,
Robi

(#16723) ledgeri válasza Pityu. (#16721) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ja igen... Ha nem írja akkor az nem is létezhet, rákeresni nem lehet, és ez eredmények nem mutathatnak fel többségében pozitív példákat....

Speciális igénynek a magamét írnám le:

Egy moddolható játékhoz a játszó társaságom mod sinkronizáló programot használ, ami sűrűn frissülget:
Lejön egy alap-pak mondjuk 40 giga. Persze én használom a gépemet lejön egy steames játék, aztán frissül a modpakk 2 gigával, meg valami cserélődik, egyszóval szépen széttöredezik a mappa, távol kerülnek egymástól az elemei, és hiába töredezettség-mentesítem a fájlokat, ha egy mod sok elemből áll akkor, lassül annak betöltése (1TB-os winyóról beszélünk...)

Na nekem az jutott eszembe, hogy kéne egy program ami úgy defragol, hogy sorba is állít, vagy minimum a merevlemez végére rakja a dolgokat, aztán mással a mappanevekkel variálva kiválasztom hogy mi kerüljön előre ABC sorrendű rendszerezéssel.
Keresgélve, kérdezősködve rátaláltam egyre ami a perfech-alapján már tud sorbaállítani a HDD-n, szóval ha azt tudom befojásolni akkor már előnyben vagyok. Aztán tovább nézelődve rátaláltam a Mydefragra:

Elolvasva a kézikönyvét az egész full-script (de persze vannak gyárilag készek, és minden adja magát, egy kis angollal alapból is), és képes vagyok vele megcsinálni a fentiek közül mindent (abc oda-vissza, méret szerint sorba, elejére végére, és az ilyen alap dolgokon túl még azt is meg fogom tudni csinálni, ami nekem a célom volt:
Mappák előre (értsd: a mapparendszer kezelő dolgai) és szükséges rendszerfájlok, majd köz(!), a szükséges modfájlok nekem tetsző sorrendben, újabb köz (saját méret megadható, mielőtt kifelejtem), Steam mappa, újabb köz, Programok, majd minden egyéb hátra, végibe.

Ezt nevezem speciális igénynek (bár lehet, hogy tévedek.... Másnak más a speciális, de sokan megoldották ezzel amit akartak Tény, még nem futtattam le a még nem is kész scriptem de már látom, fogom tudni!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#16724) RudY válasza radi8tor (#16719) üzenetére


RudY
addikt

Az a gond, hogy nekem hosszas gondolkodás után sem jut eszembe, hogy melyik is az a progi :DDD

(#16725) Pityu. válasza ledgeri (#16723) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én ennyire nem vagyok benne a dolgokban,és nem is csinálok olyat,hogy nagyon tördezett legyen a meghajtó,igaz adatok meg játék telepítések vannak a hdd n de a játékokat nemkell sűrűn frissíteni,leginkább min 2 hetente csinálok mentesítést,vagy ha nagy mennyiségű fájlt töltök le vagy buherálok valamit.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16726) Vakegérke válasza Pityu. (#16712) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kedvenc progim. Külön figyelemmel bánik a flashmemóriás lemezekkel. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16727) ledgeri válasza Pityu. (#16725) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Én is elvoltam egy alap szettel ezelőtt, de megszületett az igény, adódott a lehetőség, és meglett a keresés eredménye... ;)

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#16728) Pityu. válasza ledgeri (#16727) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én nem nagyon vagyok ilyenekbenbenne mint ez a scriptezés vagy ilyesmi,normál felhasználó vagyok,nem érthetek mindenhez :)

#Vakegérke

Neked windows 8.1 alatt megy?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16729) Vakegérke válasza Pityu. (#16728) üzenetére


Vakegérke
veterán

Win7 x64 prof.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16730) ledgeri válasza Pityu. (#16728) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha értesz angolul "supportkérés" szinten vagy talán még annyi se kell, és Itt az első hsz-ben lévő kiemelt szövegnek érted a felét, akkor már neked is menne a "scriptelés", átolvasva a felhasználóit (a letöltött progi mellől) meg végképp...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#16731) Doky586 válasza Pityu. (#16709) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mégis hova máshova folyna a pénzed, hiszen az egyház a prg tulajdonosa és kifejlesztője..

(#16732) zsoltti válasza RudY (#16718) üzenetére


zsoltti
senior tag

ez úgy néz ki, mintha dolgoztt volna közbe a géped párszor!

(#16733) atala válasza Ribi (#16714) üzenetére


atala
addikt

2,56 TB-ot írtam 96 nap alatt. Emiatt számoltam az évi 10 TB-ot. De ez az asztali gépben volt. Ott képekkel dolgozom, igaz, nem nagy méretűekkel.
A laptopon kevesebbet dolgozom képekkel.
Na, majd meglátjuk.
Csak az lepett meg, hogy a V300-ra 32 Tb-ot adnak meg a Fury-ra meg 354-et. Igaz a fury az 120GB-os, de ha lefelezem, akkor is 177 TB nem pedig 32.

(#16734) Gery15


Gery15
addikt

Mivel tudom megnézni, hogy melyik program mennyit ír az SSD-re?

HyperX

(#16735) ubyegon2 válasza Gery15 (#16734) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szerintem a szemeddel! :D

(#16736) Pityu. válasza ledgeri (#16730) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na meg kukkantom a dolgot,egyébként köszi a segítséget :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16737) Gery15 válasza ubyegon2 (#16735) üzenetére


Gery15
addikt

Köszi, most hogy mondod... :U

HyperX

(#16738) oravecz56 válasza Gery15 (#16737) üzenetére


oravecz56
aktív tag

SSDlife Pro 2.5.82

Oszika

(#16739) ledgeri válasza Pityu. (#16736) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#16740) RudY válasza zsoltti (#16732) üzenetére


RudY
addikt

Sajnos nem :(

(#16741) Gery15 válasza oravecz56 (#16738) üzenetére


Gery15
addikt

És hogy?

HyperX

(#16742) ttamashu


ttamashu
aktív tag

Sziasztok!

Végigzongoráztam a topikindítóban lévő pontokat sajnos nem járt sebességnövekménnyel, így hozzátok fordulok, mit lehet még megpróbálni?

Tea az élet!

(#16743) Pityu. válasza Ice&Lime (#16707) üzenetére


Pityu.
nagyúr

ez [link] akkor jó cucc lehet?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16744) ttamashu válasza ttamashu (#16742) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Lemaradt a kép, betallóztam, csak be már nem linkeltem, hát íme

Tea az élet!

(#16745) Pityu. válasza ledgeri (#16739) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát nézegettem ezt a scriptes dologt de valahogy nekem nem kerek a téma,most gondolkodóba estem tetszene a MyDefrag csak nem tudom így alanatur használható e windows 8.1 en,meg lenne egy másik szimpatikus amit néztem mégpedig a O & O Defrag Free Edition viszont itt azt vettem észre,hogy azt írja az utolsó kiadása 31.01.2011 O&O Defrag Free Version 14.1.431 released ez viszont szint úgy a windows 8.1 előtt jelent meg,és vajon jó lehet e a windows 8.1 hez viszont van egy fizetős változaO&O Defrag 18 itt már viszint jelezve van a windows 8 kompatibilitás.Most tanácsltalan vagyok mi ,hogy legyen.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16746) oravecz56 válasza Gery15 (#16741) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Bal oldalt napi irás és olvasás mennyiség jobb oldalt összegez a müködése alatt,amiota müködik.

Oszika

(#16747) csucsu21


csucsu21
aktív tag

Sziasztok
kb 4-5 hónapja érdekes alakul a ssd-ém kondíciója
most kb 2 és fél éves eddig kb 3-4 hónap után ment le 1%ot a kondija
na most 93%tól kb havonta le megy 1%-ot az a fura hogy a wear leveling eddig kb 3 naponta fel ugrott 1et most meg szinte nem is csinál semmit csak gondol 1et felugrik és a kondi meg lemyegy igazából nem zavar már 2-3 hónap és jön az új de kíváncsi vagyok miért lehet napi 2-3 giga írás több mint a fele üres szóval csak arra tudok gondolni hogy az idő miatt lehet az összes írt adat eddig 4,4 tb ja és a win is kb olyan idős mint az ssd

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#16748) Fire/SOUL/CD válasza csucsu21 (#16747) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Rossz oszlopot(mezőt ->Adat mezőt) monitorozol, az MWI nem megy felfelé, az csak lefelé mehet, esetedben pontosan 89%-os az SSD.

ttamashu
Ezek SATA2-es sebességek, amit rossz BIOS beállítás(pl SATA3-as port SATA2-es üzemmódban van stb) avagy adatkábel okoz (a közhiedelemmel ellentétben léteznek csak SATA2-es sebesség átvitelére alkalmas adatkábelek)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16749) ledgeri válasza Pityu. (#16745) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha minden egyes progidat úgy válogattad, hogy ott legyen a win8.1 kompatibilitás, és ezeknél zavarna, ha nem lenne ott, akkor megértelek... egyébként meg picit lehetnél merészebb ;) . Én w7-en élek, így nem mondhatok semmit, de keress rá pl" win 8.1 mydefrag", azzal a tudattal, hogy akinek baja van az panaszkodik, akinek nincs az, meg elvan csendesen...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#16750) Ice&Lime válasza Pityu. (#16745) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Tölts le, próbálj ki 2-3-at, teszteld le, hogy melyik tetszik jobban és az marad.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.