Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#16401) Bodor válasza radi8tor (#16396) üzenetére


Bodor
veterán

Te ezt elhiszed, hogy egy 20K-s Fury-ra napi 330 GB-ot :Y lehet írni, és így is jár rá a 3 év garancia?

(#16394) Emperor_: Én is próbáltam már googlizni a dologra, de nem sokra mentem.

Már a KC300-as Kingstonnál is ez volt a problémám:

Hogyan viszonyul ez az adat a sima V300-as sorozathoz, és miért változtatták meg, mert ugye ezek az adatok voltak régebben.

A Kingston most is megadta az összesen felírható adatmennyiségre (TBW) vonatkozó értéket, ami a következőképpen alakul: 47 TB (60 GB), 94 TB (120 GB), 141 TB (180 GB), 188 TB (240 GB), 375 TB (480 GB).

Az rendben van, hogy a KC sorozatot, a JEDEC Workload (JESD219A) mérési módszerrel állapították meg,de mit jelent ez a gyakorlatban az írási terhelhetőséget figyelembe véve a többi SSD-hez képest? Hogyan hasonlítható össze más Kingston típusokkal, vagy más gyártó akár üzleti szegmensbe szánt SSD-ivel, ha azokat meg nem ilyen módszerrel mérik?

[ Szerkesztve ]

(#16402) radi8tor válasza Bodor (#16401) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Okom lenne mást hinni? :)

⭐ Stella

(#16403) Ice&Lime válasza Bodor (#16401) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nekem is furcsa, de úgy jön ki a meghatározott 354TB 3 év alatt.

(#16404) Bodor válasza radi8tor (#16402) üzenetére


Bodor
veterán

Hát igen... Kissé irreálisak a számok. Samsung meg az üzleti felhasználásra szánt 840 Pro-ra az 5 év garival ad 73 TBW-t... 850-es sorozatról meg ne is beszéljünk. No meg az ár.

(#16405) Ice&Lime válasza Bodor (#16404) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Az biztos, hogy elég érdekes az eltérés.

(#16406) radi8tor válasza Bodor (#16404) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De az a 73 TBW az heavy workload. Vagy fene se tudja.

⭐ Stella

(#16407) Bodor válasza radi8tor (#16406) üzenetére


Bodor
veterán

heavy workload :DD :C

[ Szerkesztve ]

(#16408) Fire/SOUL/CD válasza Bodor (#16401) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ööö, akkor mi is a kérdés? :DDD (egyébként tényleg hasznos témát érintettetek...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16409) proof88 válasza ufonauta (#16399) üzenetére


proof88
addikt

meg kell nézni milyen chipset van az alaplapon, most konkrétan a déli hídra gondolok (south bridge), általában abban van sata vezérlő. Aztán rákeresni a neten, hogy az a chip mit tud.

(#16410) Emperor_ válasza UnSkilleD (#16400) üzenetére


Emperor_
addikt

#16400 UnSkilleD

A HDS-nek mindig van próba verziója. Ha az mégse jó, akkor esetleg ezt lehet megpróbálni: http://hddscan.com/

#16401 Bodor

Odáig jutottam a matekban, a HyperX FURY-nál maradva, hogy:

TBW(TB-ban)/DWPD~SSD kapacitása(MB-ban)
354/2,75=128,7272727272727
641/2,5=256,4

Úgy néz ki, hogy radi8tor1 megfejtése a jó :) .

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#16411) UnSkilleD válasza Emperor_ (#16410) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

ha jól néztem akkor trialban nem lehet tesztet nyomni

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#16412) ufonauta válasza proof88 (#16409) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Köszi!

Elég bonyolult mert a Toshiba szűkmarkúan méri az információt. Odáig eljutottam, hogy a Pentium N3540-es az Bay Trail M platformra épül. És bár ebben a cikkben utána olvasva sem találtam semmit a SATA vezérlőről, máshol azt olvastam, hogy ez sajnos csak SATA 2-t tud. [link]
Megnéztem e gépet a PC Wizard nevű progival is és az is SATA 2-nek írja. :(
Nincs mit tenni. Egyébként azon kívül, hogy a CristalDiskMark lassabnak mutatja a SATA 3-nál én nem érzem hátrányát. Sőt! Pillanatok alatt bootol az SSD-ről és mindenben sokkal gyorsabb, mint a HDD. Szóval az SSD vásárlással a célomat végül is elértem, csak a gyengébb teszt miatt kicsit keserűbb szájízzel. Node nem a tesztek, hanem a felhasználói élmény a lényeg. Azzal meg meg vagyok elégedve. Bánom már, hogy rámértem.

[ Szerkesztve ]

(#16413) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Hogy van az,hogy ssd vel lasabban indul a windows 8.1 ugyan olyan beállításokkal ,sőt autmatikusan nem indul semmi plusz program,mint a windows 7 esem indult. A win 8.1 legjobb ideje 18 másodperc,míg a win 7 é 12-13 másodperc közötti volt.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16414) Pityu. válasza Pityu. (#16413) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ilyen chipset driver van fent annak lehet köze a dologhoz,nem az msi alaplap gyártó oldaláról raktam fel a drivert,de úgy nézem a windows kezelné az ssd t mert a jobb saroknban itt van akis usb a zöld pipával

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16415) ben-ga


ben-ga
tag

Sziasztok,
2 hónapja vettem egy 128gb ssd-t, tegnap óta nem bootolt be a w8.1,

megnéztem külső táron keresztül, a sentinellel, leesett a kondiciója 80%-ra, mi a teendőm?

(#16416) radi8tor válasza Pityu. (#16413) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ne foglalkozz ezzel a pár másodperccel.
Ja és Bill Gates-t hibáztasd érte. ;)

Azért SSDOK-al nézz rá te is a driverre mit mond. AHCI drivert talán felesleges volt felrakni.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#16417) worxland válasza ben-ga (#16415) üzenetére


worxland
addikt

SSDOK-val nézd meg és linkeld be a képet, plusz a HD Sentinel főoldalának és SMART fülének képét is nyomd be ide.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#16418) Doky586 válasza worxland (#16417) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

SMART fülének decimális képét
a hexa sorok nem emberi szemnek valók. át kell kapcsolni decimálisra.

(#16419) ben-ga válasza worxland (#16417) üzenetére


ben-ga
tag

[link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#16420) Emperor_ válasza ben-ga (#16415) üzenetére


Emperor_
addikt

USB-n keresztül nem működik a TRIM, ezért a HDS a kondíciót 80%-osnak mondja. Ki is írja ebbéli aggodalmát, ha megnézed.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#16421) ben-ga válasza Emperor_ (#16420) üzenetére


ben-ga
tag

[link]

az eredeti gépen meg semmit nem tudok csinálni
ssdok sem megy usb...

(#16422) Emperor_ válasza UnSkilleD (#16411) üzenetére


Emperor_
addikt

Bocs, ez esetben nézd meg a másik progival!

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#16423) Emperor_ válasza ben-ga (#16421) üzenetére


Emperor_
addikt

Felismerni felismeri a BIOS induláskor?
Kiírja a diszkek között?
Be van állítva boot diszknek?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#16424) ben-ga válasza Emperor_ (#16423) üzenetére


ben-ga
tag

az uefi diagnosztizálót hozza föl, majd a linkelt ablakban lévő szöveg

(#16425) ben-ga válasza Emperor_ (#16423) üzenetére


ben-ga
tag

biosban a boot options-ban sem enged lépegetni
[link]

(#16426) Ice&Lime válasza Pityu. (#16413) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A tesztekben is win7-tel gyorsabb, másoknál is, úgyhogy ezzel nem tudsz mit csinálni, ez ilyen.
Nekem w7-tel volt 9mp, a w8-cal ez már 12mp, pedig elég optimálisan beállított a rendszer.

(#16427) Doky586 válasza ben-ga (#16419) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mondom DECIMÁLIS...

(#16428) ben-ga válasza Doky586 (#16427) üzenetére


ben-ga
tag

ok, de azt hol állítom? :D

(#16429) Pityu. válasza radi8tor (#16416) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én nem az achi drivert raktam fel,az a windowsé alapból amit használok,én csak chipset drivert raktam fel,vagy az is ugyan az lenne?Chipset driver nélkükl nem láttaa rendszer a másik meghajtót

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16430) UnSkilleD válasza ben-ga (#16428) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

jobb katt a értékekre és a legalsó

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#16431) Pityu. válasza ben-ga (#16419) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én régebbi HD sentinelell találkoztam olyannal ami szar állapotúnak mutatta az ssd met,próbáld meg az újabb hd sentinellel,az pedig a 4.50 es lesz.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16432) Pityu. válasza Ice&Lime (#16426) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Kicsit furcsa,hogy a win 7 el gyorsabb de ez van.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16433) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

Franc, jó ez az ssd, amit most használok, de rájöttem, hogy kéne még egy kicsi hely, ezért elkezdtem nézegetni. ezt 8kért vettem, így olyan 16k körüli összegre gondoltam, nekem az megérné. Ma reggel még nem igazán láttam olyat hardverapron, ami megfogott volna, erre most egyből szembejött pár. egyik egy OCZ Vertex 2, tetszetős méret, és ha jól rémlik, jókat írtak róluk. Majd egy OCZ Agility 3 jött a sorban, és rögtön vele egyszerreá egy Crucial M4... Ez a Crucial emlékszem, mint márka, régen mozgatta ám a fantáziát egy a fórumban, az enyémet is... Javaslatok? melyikre érdemes beruházni, melyiktől várható még sok móka és kacagás?

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#16434) Bodor válasza Plasticbomb (#16433) üzenetére


Bodor
veterán

Crucial M4

(#16435) Plasticbomb válasza Bodor (#16434) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Én is azt venném leginkább, de nem, nem fogok beférni a keretbe. 120-128 GB kell, 16k körül. Nagyobb, többért, most nem a jó út.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#16436) Emperor_ válasza Plasticbomb (#16435) üzenetére


Emperor_
addikt

Ez?
354 TBW 3 évre. Gyártói garancia, a hirdető szerint.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#16437) Plasticbomb válasza Emperor_ (#16436) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Épp most beszéltem már le egy Intel 520 SSD-t..:D Ez is jó, sőt, talán jobb, árban

De, eme benchmark oldal alapján... Kutya legyek, ha tudnék tökéletesen dönteni..:D

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#16438) Emperor_ válasza Plasticbomb (#16437) üzenetére


Emperor_
addikt

Ez esetben Intel 520-nál maradnék a helyedben :) , az 25 nm-es.
Az az oldal szerintem nem mérvadó.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#16439) MIG21


MIG21
tag

Sziasztok!
Vásároltam egy Intel 520 típusú SSD-t. Az op.rendszer feltelepítése előtt áttanulmányoztam az összefoglalóban lévő cikkeket, gyorstalpalót.
Az előkészületeknél ért a legnagyobb meglepetés, hiszen úgy tűnik, hogy a 2011-ben vásárolt Asus P5G41T-M LX3 alaplapomba szerelt ICH7 chipset nem támogatja az ACHI módot. A legfrissebb verzióra frissített BIOS menüben sem találtam ilyen beállítási lehetőséget, így kénytelen voltam IDE módban installálni a rendszert.
A közvetlenül a telepítés után készült sebességmérés igen szerény eredményeket produkált az SSD képességeihez mérten:

A Windows 7 illesztőprogramjait használom:

Esetleg van még olyan beállítási lehetőség, amivel lehet a sebességen javítani?

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#16440) Doky586 válasza MIG21 (#16439) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az alaplapod amint az általad linkelt specifikációból is kiolvasható csak sata2-vel rendelkezik, aminek elvi maximuma 300 MBps, ebből nálad 250 MBps jön ki a gyakorlatban. Ez nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#16441) Ice&Lime válasza Plasticbomb (#16437) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Jó lesz az, hidd el.
Ha benchmark bajnokot szeretnél, akkor válassz inkább sam 840 és 850 evo-t és sandisk extreme pro-t.

(#16442) Plasticbomb válasza Ice&Lime (#16441) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Már eldőlt, holnap kezemben az új ssd, majd teszek képet ide is, meg küldök hdsentinelnek is riportot. A mostani meg megy az asztaliba, épp kapott egy fasza procit, amit addig bütyköltem, míg most a maxot hozza, de csak akkor, ha pörögni kell, és mindent szépen magától vált.:) (Pstate, cpu freki, CnQ)

Így marad normál a fogyasztás, mikor csk alap dolgokra van használva, és a wot is jól érzi magát.:D

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#16443) atala


atala
addikt

120/128-as SSD-t szeretnék venni. Amit kinéztem:
Kingston 120GB HyperX Fury

Mennyire ajánlott ez a típus? Vagy valami ajánlottabb darab ebben az ár kategóriában?

(#16444) xuldar válasza atala (#16443) üzenetére


xuldar
őstag

Ebben a topikban érdeklődj. Nagy piros betűkkel van a fejlécben, hogy vásárlás előtt ott kérdezz, ne itt.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#16445) umbriel válasza Ice&Lime (#16364) üzenetére


umbriel
csendes tag

Az SSD mentése után csináltam egy HDS destruktív felület tesztet, ami hibátlanul lefutott. Utána úja az olvasás tesztet és az is hibátlan. Vissza töltöttem rá a biztonsági mentést és most úgy tűnik a hibás blokkok eltűntek. Ki érti ezt?
Így egyelőre nincs mire hivatkozva vissza vinnem a szervizbe... :D

(#16446) atala válasza xuldar (#16444) üzenetére


atala
addikt

Bocsi, igazad van, nem néztem.

(#16447) Lacika2010


Lacika2010
csendes tag

Üdv mindenkinek. Itt szeretnék S.O.S. -t kérni valakitől. A tőrténetem a következő: karácsonyra kaptam egy Corsair Force GS 128 Gb ssd-t. Nagy volt az öröm .Az ünnepek után (január elején) kivettem a gépből az egyik HDD-t , helyére beszereltem az új szerzeményt , a másikat továbbra is megtartottam , és szivdobogva lestem a monitort inditás után.A biosba belépve megtudtam , hogy felismerte az új eszközt . Nekiálltam telepiteni a Win7-t.Már itt gyanús volt , hogy a telepités helyének felkinálásakor csak az SSD-t látja a telepitő.Gondoltam , mindegy , végigfuttatom a műveletet . Mikor ez megvolt , irány a "Sajátgép" , és itt megint látja a HDD-t. Tehát a BIOS is és telepités után az op.rendszer is látja a háttértárat, de telepitésnél nem. De ez a kisebbik baj. A rosszabb , hogy most lassabb a rendszer , mint volt . Felraktam a Corsair SSD Toolbox nevű gyári segédprogit , és valami nagyon nem kóser , mert sem a firmware frissités , sem a TRIM funkció nem működik vele. Végső megoldásként - mivel az IPON-nál lett véve az SSD , elvittem az egész gépet a szervizükbe és ott a bevizsgálás után a következőket irták :

iPon Computer Kft.
Tisztelt Ügyfelünk!

Szervizünk az alábbi termék bevizsgálását befejezte. Kérjük mindenképp jelezze válasz e-mailben, ha elfogadja az ajánlatot, a válasz beérkezéséig a munkát nem kezdjük meg!

Munkaszám: 2015/0000374
Termék neve: konfiguráció

Bevizsgálás eredménye: G. Tápegység teszterrel OK, konfigját is indítja. BIOS az elérhető legfrissebb: 0901. Memtest86+ 5.01 17 óra, 18 pass OK. HDSentinel kondíció 100/100%, mindkettőt látta. Corsair SSD-n firmware a legfrissebb: 5.41. SSD-n rendszerbetöltés lassú, programok válaszideje nagy, lomha a rendszer, AS SSD benchmark programmal mért értékek is alacsonyak. Teszt HDD-ről Win7-et futtatva nem tapasztaltuk a konfiggal a "lomhaságot", megfelelő sebességgel futott az OS. A Corsair SSD-t GIGABYTE Z77 lapban indítva a lassúság nem tapasztalható, AS SSD benchmark értékek is rendben vannak ---> valószínűleg ezzel a STRIKER II NSE lappal, illetve annak vezérlőjével való inkompatibilitás a probléma forrása. VGA BIOS frissítés az eltérő GPU-k miatt rizikós, amíg nincs probléma, addig nem javasolt. Az SLI üzemképes. Az SSD vonatkozásában esetleg meg lehet próbálkozni Windows 8.1 operációs rendszerrel, ha nem vezet eredményre akkor más/régebbi modellel lehet kísérletezni. Fizetnie nem kell.

Várható javítási költség: 0Ft (0 Ft)

Reméljük a javítás költsége megfelelő, amennyiben igen, kérjük mindenképp jelezzen vissza válasz e-mailben, hogy a munkálatok elvégzését megkezdhessük. Amennyiben mégsem kérné a javítást, abban az esetben Bevizsgálási díjat számítunk fel, melynek mértéke függ a hibabehatárolás idejétől, de minimálisan nettó 2400,-Ft.

Köszönjük, hogy az iPon Szervizét választotta!

Tisztelettel,iPon Computer Kft.1134 Budapest, Dévai utca 17.Tel.: 06-1-450-2111
E-mail: info@ipon.hu

Szóval most itt állok egy nullkilóméteres fasza cuccal és nem érek vele semmit. Már arra is gondoltam , hogy esetleg másmilyen márkájú SSD talán kompatibilis lenne az alaplappal. Ja a lényeg , ez a gép konfigja :

Alaplap : Asus Striker II NSE
CPU: Q9300
Táp: Chieftek 650W
Háttér : eddig volt WD 550Gbx2 Raid
GPU : Asus 8800 GTS x2 SLI (G80)
Ram : 2x2 Gb + 2x1 Gb DDR3 1333 Mhz Kingsmax dualbam

Na röviden ennyi . Hátha valakinek van valami ötlete.

[ Szerkesztve ]

(#16448) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

SSD-re (Windows 7) költöztetek egy xp-t. Az outlook rengeteg levelet tartalmaz, 5GB+ méretű a pst fájl. Sok levél érkezik, hova tegyem inkább a leveleket? Az ssd-re, hogy gyorsan kezelje az outlook vagy inkább a hagyományos hdd-re, hogy ne terheljem vele az ssd-t?

(Nem találtam hirtelen pörgősebb topicot, azért kérdezem inkább itt.)

Köszönöm!

(#16449) Ice&Lime válasza Panthera (#16448) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Az ssd-t nem ez fogja hazavágni, nyugodtan lehet rajta, de, ha fontosak, akkor biztonsági mentés mindig ajánlott!

(#16450) Panthera válasza Ice&Lime (#16449) üzenetére


Panthera
őstag

A régi gép már nagyon be volt lassulva. Nem vagyok járatos a témában, hosszabb távon is jól bírja egy windows 7 SSD-n? Már az is sokat segít, ha a csak a rendszer van az SSD-n?

Eredetileg úgy akartam, hogy amit gyakran használnak, az az SSD-re lesz telepítve. Tisztában vagyok vele, hogy az adatvesztés lehetősége az nagyobb. De ha Te is így látod, akkor inkább a másikra teszek mindent. A végtelenségig amúgy sem fog férni az adat (60 GB-os).

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.