Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#16251) Wasp91 válasza Plasticbomb (#16250) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Attól függetlenül, hogy látom a felület tesztnél a 2 hibás szektort, azokat áthelyezte?
Mert szerintem nem, a Macrium Reflect-el nem tudok lemezképet menteni a rendszerről.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#16252) Wikoo válasza flashpointer (#15550) üzenetére


Wikoo
aktív tag

üdv
laptop vásárlás előtt állok, és a gyártó 2 fajta ssd vel szerelve árulja, samu 840 evo pro és kingston v300. Melyiket válasszam? A samura kérnek 6k felárat. ( legfőbb szempont nekem hogy minél több írást viseljen el a kicsike, a sebesség másodlagos )

[ Szerkesztve ]

Békesség, boldogság! x)

(#16253) Ice&Lime válasza Wikoo (#16252) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Milyen sam.-ról van szó? Evo, pro, vagy ez is az is, mert akkor az 3?

(#16254) bigjoe666


bigjoe666
csendes tag

Üdv!

Bocs ha félig OFF:

A következő a probléma: egy laptopba (HP 250 G2) SSD (HyperX 3K 120GB) került a HDD helyére. Tiszta W8.1 telepítés, a rendszer szépen felmegy az összes driver-el és programmal. Minden működik, a Windows update-t kivéve. Amikor ráklikkelünk a frissítések keresésére, akkor elkezdi, aztán megáll (a zöld csík elindul, kb 3/4-ig eljut). Le se lehet lőni az update-t, de mellette működik minden, amit elindítok (kivéve vezérlőpult, mert azt az update használja)

Kétszer raktam újra a rendszert, ugyanaz az eredmény. Nem tudom mi köze van az SSD-nek a Windows update-hez. HDD-vel semmi gond.

Egyedül az intel storage driver-t nem raktam fel, írtátok, hogy a Windows-os driver jobb.

Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#16255) Plasticbomb válasza Wasp91 (#16251) üzenetére


Plasticbomb
addikt

No ez az, hogy tudtommal ezt látnod sem kellene.... (Bár ez lehet, csak HDD-knél van így, de szerintem a rendszer működése, ebből a szempontból hasonlónak kéne lennie.)

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#16256) Wasp91 válasza Plasticbomb (#16255) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Megnéztem újra és tudok lemezképet csinálni, csak egy bizonyos 300 mb méretű helyreállítás partícióról nem.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#16257) Mikso


Mikso
tag

Sziasztok!

Hát az előző posztom válasz nélkül maradt...

Tehát:
-Windows toltés kb 50mp, utána sec-perc alatt bekapcsol úgy ahogy ssd-vel kell!

Mi lehet a probléma?

(#16258) bigjoe666 válasza bigjoe666 (#16254) üzenetére


bigjoe666
csendes tag

Update:

- ez kimaradt: a boot pár másodperc, viszont az újraindítás/kikapcsolás hosszú perceket vesz igénybe.

- az intel driver-el is ugyanazt csinálja.

A Crucial fórumán is volt pár embernek ugyanez a probléma az m500-al W7 alatt, valakinek az segített, hogy felrakta az intel driver-t, valakinek az ha leszedte és csak a gyáriit használta. Nekem egyik se.

(#16259) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Üdv,

Szóval átolvasva az első hsz-t és az ott található fontos cikkeket, blogokat elkövettem egy nagy hibát azt hiszem.

Win8.1-et tettem át. Pontosabban backup-oltam egy régi készre beállított telepítést. (ez amolyan biztonsági mentés volt) Örültem is mert szépen indul a win. De Nem tűnik gyorsabbnak mint hdd-vel :) (ezt komolyan mondom) Ez lehet azért mert így backupoltam?

(#16260) Emperor_ válasza ЯΞD (#16259) üzenetére


Emperor_
addikt

A telepítés módjának nincs szignifikáns hatása a sebességre. A klónozott oprendszernek is gyorsnak kell lennie SSD-vel. Szerintem valamilyen beállítási gond lesz.

Ezt a cikket olvasd el!
Kérünk egy SSDOK és egy Crystal DM képet!

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#16261) ЯΞD válasza Emperor_ (#16260) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Elolvastam ezt a cikket meg még a többit is. Most dolgozom de este linkelem a kért SSDOK és Crystal infókat.

Természetesen AHCII-ban-van. És SATA3 0-ra van rádugva az SSD. Az intel inf mondjuk lehet még kérdéses mert a klónozott rendszernél fel volt telepítve az inf. De a HDD is AHCII-ban volt.

Egyébként a cikkek és blogokat átolvasva. Akkor most mi az igazság? Kell foglalkozni a különféle beállításokkal vagy sem? Egyiknél azt írják ki kell kapcsolgatni néhány dolgot a másiknál már azt, hogy felesleges foglalkozni vele bízzunk mindent a Windows-ra.

Még annyi, hogy én a norton Ghost-al (egy jó régi még DOS-os) backupoltam a partíciót.

Remélem este mielőbb kapok választ mert eldöntöttem ha nem menekülök a win telepítés elől akkor még este rendbe teszem a rendszert.

(#16262) student


student
őstag

1éves állapot. kövi report 1év múlva

(#16263) Emperor_ válasza ЯΞD (#16261) üzenetére


Emperor_
addikt

Kb másfél hónapja van SSD-m. A saját tapasztalataim, a fórumok, cikkek böngészése közben a bennem az alábbi kép alakult ki és állítottam be a környezetemet.
Azt tudni kell, hogy remek kis nForce4 ultra csipszet SATA1-es sebességen kezeli az SSD-t és a HDD-imet.

A különféle rendszer és program beállításoknak az a célja, hogy az SSD-ket minnél kevesebb írás érje, hogy minnél később használódjanak el. Azonban a mai korszerű SSD-k sokkal többet elviselnek, ezért a beállítások egy része feleslegesssé vált.
Hogy ki és mit állít be, az szerintem környezeten is múlik és az egyéni géphasználaton. Bemutatom, hogy én mit és miért állítottam be.

TEMP folder: Én úgy döntöttem, hogy ez legyen csak a HDD-n, a Black kegyetlen gyors. Szerintem ez nem fogja vissza a rendszert. [A szakértők szerint ezt felesleges a HDD-re tenni.]

Virtual Memory: Én úgy döntöttem, hogy ez legyen csak a HDD-n, a Black kegyetlen gyors. 3 GB van a gépemben, monitoroztam a gépem működését és az látszott, igen intenzíven használja a 64 bites W7. A méretét rábíztam a W7-re. [A szakértők szerint ezt felesleges a HDD-re tenni.]

Hibernation: Nem használom ezért letiltottam.

Windows Search: Gyűlölöm, használhatatlan, felesleges szolgáltatás. Letiltottam.

SuperFetch: Az Intel SSD Toolbox szerint a letiltott állapot a jó állapot, ezért letiltottam. [A szakértők szerint nem kell letiltani.]

Defregmentation: Letiltottam. Klónoztam a rendszert, ezért kézzel kellett.

A böngésző cache, temp átírányítása: nem piszkáltam, az SSD-n maradt.
A dokumentumok és képek mappája: nem piszkáltam, az SSD-n maradt. Nálam relatív kevés kép és doksi van, azok elférnek az SSD-n.
uTorrent: a rendszer monitorozása során kiderült, hogy folyton írkál 3 file-t, ezért teljes mértékben a HDD-re van (át)telepítve.

Remélem segitettem :) :R .

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#16264) mdraco válasza Emperor_ (#16263) üzenetére


mdraco
őstag

a Black kegyetlen gyors
Akkor minek kellett ssd? ;]

(#16265) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Vettem egy Samsung 850 Evo 250 gb ssd-t.Eredetileg a laptopomba vettem, de ugy gondoltam az asztali pc-mbe is jo lesz az. Be is tettem a sata0.portra, minden mas hdd lekotottem.csak a dvd maradt.
A biosban egy helyen volt nekem olyan allitasi lehetoseg h ide vagy achi, ha azt én atalitottam, akkor erdekes mod nem lattam a biosban a sata0 n az ssd- sem a dvd (szinten satas).
Visszaraktam ide majd telepitettem a win7 64. Erdekes mert meg akartam formázni az ssd-t de nem engedte, igy kijeloltem es telepítette is. Miutan ez kesz volt a regedit et elohivva a "start" 3 as erteket 0 ra irtam át most fejből meg nem mondom meik könyvtárban, a neten talaltam egy ilyen utólagos achi atalitast.
Utana a biosban is atlottem achi ra ment ujraindit. Ekkor valami achi int kezd villogni majd megint újraindul es csak utana tolt be a win. Ezt minden inditasnal. Miert?

Nekem egy msi 770 c45 alpom van. Ha jol tudom ez csak a sata2 támogatja. Akkor viszont nekem felesleges ezt a 850 evot benne hagyni nem? Ugyse használja ki a sebrsseget.
Akkor mind1 ha ez megy a laptop a es a gépbe meg veszek egy mezei ssd-t olcsóbban. Jol gondolom?

Hogy tudom majd megformazni a mostani 250 gb ssd-t ha atteszem a laptop a es a win8 tennem majd fel ra?
Lehet ezeket formázni?
Elore is koszonom a válaszokat

(#16266) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Kérlek, hogy segítsetek, mert lassan a kalapácsot veszem elő :W

Adott egy laptop, benne egy 320-as vinyó, amin 270 szabad hely van. Egy 64Gb-os ADATA ssd-re kellene átrakni a rendszert. Partition Master-rel próbáltam átrakni, de azt írja, hogy a céllemezen kevés a hely. Gondolom azért, mert 320-as forrás vinyó.

Melyik programmal essek neki, ami csak az adatokat teszi át? Semmi kedvem mindet elkezdeni feltelepíteni, beállítgatni (router, wifis nyomtató stb.).

[ Szerkesztve ]

(#16267) ЯΞD válasza Emperor_ (#16260) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Na hazaértem Itt vannak a kért képek. Nem tudom a firmware az rendben lehet?

[ Szerkesztve ]

(#16268) radi8tor válasza NoOne1976 (#16266) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

"Összefoglaló kinyitása"

Windows 7 költöztetése HDD-ről SSD-re - Klónozó és Backup-Restore alkalmazások tesztje

Hasznos írás azoknak, akik el szeretnék kerülni a buktatókat HDD-ről SSD-re való költözéskor.

⭐ Stella

(#16269) Emperor_ válasza mdraco (#16264) üzenetére


Emperor_
addikt

Előbb volt az SSD :)) .

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#16270) Emperor_ válasza ЯΞD (#16267) üzenetére


Emperor_
addikt

Rendben van minden. A 400i a legfrissebb firmware.

Az Intel drivert próbáld meg leszedni, win alapdriverrel lehet, hogy picit gyorsabb lesz.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#16271) ЯΞD válasza Emperor_ (#16270) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Értem. Azt a driveres dolgot megcsináltam. Akkor azt mondod felesleges újratelepíteni?

(#16272) Emperor_ válasza ЯΞD (#16271) üzenetére


Emperor_
addikt

Azt.
Rendben vannak az értékek, a beállítások. Ennyit tud a Te környezetedben.
Próbálj meg pár progit elindítani! Érezni kéne némi változást :) .

Boot idő kisebb lett? Leállítás ideje?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#16273) Doky586 válasza mdraco (#16264) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy döntött hogy az ssd-n túl gyors a rendszer.. :))
Ezért a temp-et és a virtualmemory-t lelassítja a hdd-vel.

Egyedül a defregmentáció kikapcsolásának van értelme (de annak is csak klónozás esetén, mert friss telepítéskor már eleve kikapcsolva települ)

[ Szerkesztve ]

(#16274) Ice&Lime válasza ЯΞD (#16267) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Teljesen rendben van, bármit csinálhatsz, gyorsabb nem lesz.
Mindennek gyorsabbnak kell lennie, mint a hdd-n, boot idő (gyorsabb a 8.1, mint a 7 alapból), programok indulása, újraindítás, leállítás, stb...
Egyébként egy jól beállított rendszer esetén 7-10mp alatt tölti be az asztalt az ssd.

[ Szerkesztve ]

(#16275) ЯΞD válasza Emperor_ (#16272) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Hát nekem ez az első SSD-m de bootolásnál nem vettem semmi különöset észre. De ez lehet azért mert a W8.1 amúgy is gyors. És nem tudom milyen vinyom van de mindig is gyorsnak tűnt. 52mp volt egy restart HDD-vel.

(#16276) Emperor_ válasza ЯΞD (#16275) üzenetére


Emperor_
addikt

Nagyon gyors HDD-d lehetett, ha nincs különösebb változás.

Az SSD előtt egy Raptor volt a rendszer diszk. Az indulás nálam sem változott különösebben, a SATA1 korlát miatt, de a leállításon szépen látszik, 30-35 helyett 8 másodperc lett.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#16277) ЯΞD válasza Emperor_ (#16276) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Jó hát mind1. Valószínű nekem van gondom az időérzékkel. Köszönöm szépen a segítséget! A többieknek is!

Még valamit defregmentáció mi pontosan amit írtak fentebb, hogy érdemes kikapcsolni? A töredezettség mentesítőt W8.1-be csak úgy tudom kikapcsolni ha teljesen offolom? Akkor a HDD-t sem figyeli. Illetve olyat találtam még, hogy az automatikus ütemezésnél meg tudom adni a meghajtókat. Ott elég ha kiveszem az SSD-t?

(#16278) Emperor_ válasza ЯΞD (#16277) üzenetére


Emperor_
addikt

Szívesen!
Jelenleg le van állítva Nálad.
Ha használni szeretnéd, akkor úgy, ahogy írod; az SSD-n ne engedd.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#16279) GAbre


GAbre
veterán

Sziasztok!
Lenne 1 ssd.
Ami olyat csinál,hogy sebességtesztnél,vagy bad sector ellenőrzésnél megáll.
Aztán eltűnik!

És csak akkor látja újra a win,ha újra csatlakoztatom!
Elvileg 100%os!
2 gépen is tesztelve volt!

Valakinek van 5lete?

Avatar

(#16280) NoOne1976 válasza radi8tor (#16268) üzenetére


NoOne1976
őstag

Olvastam. Nem jutottam előbbre. Pont ezért vártam, hogy hátha valaki konkrétan megjelöl egy programot, amivel most 2015. év elején működik.
És írtam a fő problémámat is. 320-as vinyóról 64-es ssd-re kell menni, és a program, ami ajánlott, nem látta elégnek a céllemezt.

[ Szerkesztve ]

(#16281) Emperor_ válasza NoOne1976 (#16280) üzenetére


Emperor_
addikt

Mekkora a rendszer partició, amit az SSD-re akarsz klónozni?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#16282) worxland válasza NoOne1976 (#16266) üzenetére


worxland
addikt

Milyen oprendszer?

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#16283) UnSkilleD válasza NoOne1976 (#16280) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

a 2. linken ott van a macrium reflect

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#16284) mdraco


mdraco
őstag

Ha ilyen 1 órás mixeket hallgatok a youtuben, akkor sincs értelme átrakni a böngésző cachet? :DDD

(#16285) NoOne1976 válasza Emperor_ (#16281) üzenetére


NoOne1976
őstag

W7-et akarok klónozni. 50Gb kb az adat rajta.

(#16286) UnSkilleD válasza mdraco (#16284) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

egy 2 órás mix 180 mega körül van 720p-ben, ami gyakorlatilag semmi

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#16287) Ice&Lime válasza mdraco (#16284) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Egyáltalán nem kell tenni sehova, nem is kell vele foglalkozni, rövid és hosszú távon sem érsz vele jóformán semmit a chipeket tekintve.

(#16288) Emperor_ válasza NoOne1976 (#16285) üzenetére


Emperor_
addikt

Számítógép / Lemezkezelésről dobnál egy képernyőmentést?
Látszódjon a klónozni kívánt diszk.

Az a tippem, hogy a rendszer particiód mérete nagyobb, mint az SSD mérete. Vagy rosszul jelölöd ki a klónozni kívánt particiót.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#16289) mdraco


mdraco
őstag

Értettem :R

(#16290) fulton


fulton
addikt

Szerintetek ha egy olyan alaplaphoz ami sata2 csatos, ilyen Kingston vagy egy Samsung SSD veszek, a sebesség ugyan annyi lesz olyan 250-260 az olvasási. Jól gondolom?

Arra akarok kilukadni hogy lényegében esetemben felesleges venni Samsungot nemde?

[ Szerkesztve ]

(#16291) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

Nemrég nullázódott az összes olvasott adatmennyiség, ezt múltkor mutattam is, de most valami történt az írt adatmennyiség számlálóval is!

Csak használva van, nem tudok semmi hibáról, ami bekavarhatott volna.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#16292) edari válasza fulton (#16290) üzenetére


edari
őstag

Én szüleimnek vettem most egy crucial m500-at. Írás most nem lényeg, elvégre sata3-om se tudna többet (150).
Sajnos rosszul emlékeztem, és csak sata2 van a gépükbe, de még így is azonnal tölt és ugrik a win 8.1. Szóval még sata2-n is jóval gyorsabb a gépezet, mint winyóval.

Egyébként hosszútávra tervezve (ha netalántán valamikor cserélsz lapot) akkor lehet jobb választás a gyorsabb ssd.

(#16293) Bodor válasza fulton (#16290) üzenetére


Bodor
veterán

Jól gondolod, de egyébként meg em tudom, hogy honnan veszitek, hogy bármit is számítanak ezek a webshopok által kiírt szekvenciális sebességek érzésre, egy rendszermeghajtónak használt SSD esetén...
SATA2 vagy 3-as alaplap, teljesen mindegy, ha csak nem másolgatsz rá egy másik SSD-ről naphosszat 10-50 GB-os fájlokat...

Kingston V300 meg egyébként sem ajánlott, amióta lebutították. LINK

(#16294) fulton


fulton
addikt

Viszont amit nem értek.
Most néztem egy friss rendszert NIS 2014 van még csak rajta meg videó driver.
Boot idő 78.152 mp Ez azért elég sok szerintem :(

AHCI él TRIM él. Annyi hogy SATA 2 és olyan olvasási seb értékek lettek:277mb írás 255mb. szerintem ezek hellyel közzel jók. sata2 höz nézve. De ez a boot idő... ez elég csiga nem?

Nem tudom mennyiben befolyásolja, az elején mikor ujra indul a gép még mielőtt a win töltődne feldob egy ilyen részt:

AHCI Bios version

AHCI drive Init. . . .

-------------
majd bedobja
ID Device attached
0000 Samsung SSD
0005 DVD meghajtó
----------
ekkor megint újraindul és akkor kezd el tölteni csak be a win7. De ez minden bekapcsolásnál, és újraindításnál. Miért lehet ez?

Továbbá ha bemegyek a biosba így ACHI -ra állítva, nem látom hogy mi van a sata0 sata1 stb kötve. Csak a floppy-t látom.

Állítsam vissza IDE?

(#16295) Ice&Lime válasza fulton (#16294) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Bootracer-rel mérj időt, az nem számolja bele a "felesleges" képernyőket.

(#16296) fulton


fulton
addikt

Azzal mértem.

A windows 7 betöltő logónál vár nagyon sokat.
Pedig eddig gyorsan töltött. Ennyire fogná a NIS 2014... nem értem.

(#16297) Ice&Lime válasza fulton (#16296) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ha azzal mértél, akkor tényleg gázos az a 78mp, lassabb, mint hdd-vel.
Próbálj mindent kiiktatni, amit csak lehet.

[ Szerkesztve ]

(#16298) fulton


fulton
addikt

Most kilőttem a NIS 2014 és semmi változás az időben. Nem értem. Pedig a hozzá kapott progival arra optimalizáltam be hogy Performance

(#16299) Ice&Lime válasza fulton (#16298) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Azt az optimalizációs dolgot nem érdemes használni, jobb anélkül beállítani.

(#16300) fulton


fulton
addikt

Jó és most hogy tudom akkor visszaállítani?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.