Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#16451) proof88 válasza Lacika2010 (#16447) üzenetére


proof88
addikt

JMicron® JMB363 PATA and SATA controller van a lapodon, valszeg nem szeretik egymást az SSD-vel. Talán a BIOS-ban van valami beállítás, nem tudom.

(#16452) Ice&Lime válasza Panthera (#16450) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Általában nem túlírástól szoktak leromlani az ssd-k, hanem a vezérlőjüktől. Átlagfelhasználásnál nincs értelme kímélni az ssd-t, mert többet bír, mint azt régebben mondták illetve híresztelték.
Te döntöd el mit hova teszel, ezek a dolgok lehetnek ssd-n, de legyen róluk biztonsági másolat, ha az fontos.
A rendszer és fontos programok még egy 60GB-os ssd-n is szépen elférnek, a többi mehet hdd-re.

(#16453) Lacika2010 válasza proof88 (#16451) üzenetére


Lacika2010
csendes tag

Szia . Köszi a reagálást. Valóban úgy van , ahogy irod , de a BIOS-ban már próbáltam állitani azt a kontrollert , amit irtál , jelen pillanatban " AHCI" lehetőség van bejelőlve. A másik kérdés az , hogy esetleg ez az összeférhetetlenség márkafüggő-e? Hallottam már olyanról , hogy pl . bizonyos alaplapok bizonyos márkájú memóriát nem "szeretnek " . Ilyen alapon lehet , hogy teszemazt Samsung vagy más egyéb SSD-vel nem állna fent ez a gondom ? Csak azért erőlködöm , mert egyik ismerősömnek sokkal mezeibb alaplapja van és simán viszi ezt a szerkezetet.

[ Szerkesztve ]

(#16454) proof88 válasza Lacika2010 (#16453) üzenetére


proof88
addikt

Persze, simán lehet hogy más SSD-vel, amiben más vezérlő van, repeszteni fog a lapod. Az a lényeg, hogy milyen chipset van rajta. Nem az a lényeg hogy a lap Asus vagy Gigabyte, hanem hogy milyen SATA vezérlő van rajta és az rendben van-e az SSD-ben lévő vezérlővel. A memória összeférhetetlenségeknél is általában a lapon lévő chipset a lényeg. Bár pár éve már a memóriavezérlő is a prociba van integrálva, nem is a lapon van mint a LGA775 korszakban.

[ Szerkesztve ]

(#16455) shiftac


shiftac
aktív tag

Pár hete használok egy Samsung 850 PRO 128GB SSD-t. Ezeket az eredményeket sikerült elérnem, szerintetek jók?

A másik kérdésem az lenne, hogy a wear leveling miért csak 99? Aggódnom kéne emiatt?

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#16456) Fire/SOUL/CD válasza Lacika2010 (#16453) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Az alaplapodon 6db NVidia SATA kontroller van, arra kösd sz SSD-t (a legkisebb sorszámúra)
2. Az NVidia/NForce AHCI driver-t cseréld le az OS alap AHCI driverre(mert nem támogatja a TRIm-t): 4. pont
3. SSDOK-ról kép
4. CDI-ről kép: 1. pont

UI: Ha az egész NVidia chipset driver csomagot felpakoltad, az okozója lehet a jelenségnek

shiftac - Wear Leveling miatt nem kell aggódni, Samsung "betegség" (840-es széria óta), hogy 100-ról 99-re gyorsan csökkenti az értékét(továbbiakban már nem ennyi írás után teszi majd)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16457) Lacika2010 válasza proof88 (#16454) üzenetére


Lacika2010
csendes tag

És azt hogyan tudom kiszűrni , hogy az alaplapi vezérlő és a SSD vezérlője kompatibilis egymással. Tudom , hogy ezeknek az adatoknak utána lehet nézni a neten , csak azt nem , hogy melyik adatoknak kell egyezniük.

(#16458) Lacika2010 válasza Fire/SOUL/CD (#16456) üzenetére


Lacika2010
csendes tag

Számomra öröm , hogy ennyi segitőkész fórumtárs van itt , köszönet érte. Valami lehet az általad leirt metódusban , ugyanis friss telepitéskor kicsit - de csak kicsit - jobb volt a helyzet , csak a driverek felpakolása és frissitése után kezdett nagyon belassulni . Ha jól értem , akkor nem az alaplap gyári illesztőit kell használni , hanem a Win7 által telepitetteket.

(#16459) Pityu. válasza shiftac (#16455) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem egy samsung 830 ssd m van 2012.06. hóban vettem és nekem az a szám csak 97/99

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16460) Ice&Lime válasza Pityu. (#16459) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ez normális (sam. 830).

(#16461) Lendova


Lendova
őstag

Lassan 2 hónapja tulaja vagyok egy ADATA SP900 128GB SSD-nek. Azóta a boot és a program indítások igencsak tetszenek, viszont a restart vagy a kikapcs kifejezetten lassú. Halp! :D

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#16462) ufonauta


ufonauta
aktív tag

Sziasztok!

Újabb nem olyan nagy gondom volna az intenso 128gb 2 5 sata3 top ssd-mel. Egy hete használom már és azonkívül, hogy a gép csak SATA2-ben hajtja semmi gondom vele. De eddig nem találtam olyan progit, ami frankón kiírja az összes írt adatmennyiséget.Természetesen ezt: SSD-hez hasznos programok - nagy lista már átböngésztem, de a HD Sentinel-en kívül eddig még semelyikben sem sikerült megjeleníteni. A gyáró AHCI drivere helyett a Win 8.1 saját AHCI driverével sem. A HD Sentinel meg ha jól látom az éppen a bekapcsolás óta írt/olvasott adatmennyiséget jelzi, illetve a feltelepítése óta írt/olvasott-at is. De gondolom, ez egy esetleges win reinstall esetén törlődik. Nincs valami szuperprogi, ami konkrétan ki tudja ezt jelezni? A másik lehet, hogy már ezerszer felvetődött kérdés, de így megfogalmazva még sehol sem láttam leírva, hogy az SSD élettartam szempontjából csak az írt adatmennyiség számít, avagy össze kell adni az írt/olvasott adatmennyiséget?

(#16463) Pityu. válasza Ice&Lime (#16460) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én már annyit olvastam ssd kről biztos jó a többi is de én samsungon kívül mást nem vennék ssd ben :)

#ufonauta

Gondolom nem a pirossal keretezett adatra gondolsz hogy rendszer újratelepítésnél,törlődik

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16464) Emperor_ válasza ufonauta (#16462) üzenetére


Emperor_
addikt

Sajnos vannak olyan SSD-k, amik nem adnak lehetőséget az írt (és/vagy az olvasott) adatmennyiség kiolvasására a SMART értékeken keresztül. Teljesen mindegy, hogy melyik progival próbálod.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#16465) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Szerintetek nincs hibásan számolva a mértékegység valahol?
SSDOK -vs- HDS

1946 GB = 1812 GiB = 1,77 TiB
1946/1.024^3=1812 /1024=1.77

Az ssdok mintha csak 1.024-el osztana a helyes 1.024^4 helyett, vagy tévednék?

[ Szerkesztve ]

(#16466) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Feleségem gépébe vettünk ssd-t, de valahogy nem az igazi. Ugyanilyen gépem volt pár hónapja, ugyanígy ssd-vel...mondjuk nekem samsung volt ,de részletkérdés. A lényeg,hogy valahogy nem az igazi, valahogy nem olyan gyors az egész, mint ahogy nekem volt, holott ssd sebességileg ez talán kicsit jobb is.

Ahogy nézem az ssdok -ot, mintha a superfetch nem menne....az lehet a gond? hogy kapcsolhatom be?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#16467) ufonauta válasza Pityu. (#16463) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Nekem ott az indulások számát írja.
A teljesítmény fülön van ilyen:

Átvitel Információ
Összes Olvasott Adat,"3 098 MB, 36 917 MB telepítés óta (2015.01.14.)" <-----erre gondolok
Összes Írt Adat,"674 MB, 28 216 MB telepítés óta" <-----nomeg erre
Napi átlagos olvasás,"9 229,25 MB"
Napi átlagos írás,"7 054,00 MB"
Jelenlegi átviteli sebesség,28 KB/mp
Átlagos átviteli sebesség,23 KB/mp
Maximális átviteli sebesség,91 541 KB/mp
Jelenlegi olvasási sebesség,0 KB/mp
Jelenlegi írási sebesség,28 KB/mp
Lemezkihasználtság,0 %
Átlagos lemezkihasználtság,"0,28 %"
Becsült max. átviteli sebesség,118 197 KB/mp [102x DVD írási sebesség]

(#16468) ufonauta válasza Emperor_ (#16464) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Köszi!

Ettől féltem én is.

(#16469) Emperor_ válasza V.Stryker (#16466) üzenetére


Emperor_
addikt

Ezt írja az Intel SSD Toolbox e témában:

Annyi tippem van, hogy az Intel AHCI drivert megpróbálhatod lecserélni a win7 eredetijére. Minden más rendben van beállítva.

Illetve egy kis olvasnivaló: itt.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#16470) Ice&Lime válasza Pityu. (#16463) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nekem is ez (840 evo, ami eddig a jelenlegi) már a 3 sam.

(#16466) V.Stryker: a SuperFetch-nek nincs köze hozzá (hdd-nél van jelentősége), van aki kikapcsolja, van, aki nem, pl. nálam is ki van kapcsolva és hozza az elvárható sebességet.
Inkább csinálj egy crystaldiskmark mérést 0fill beállítással és dobd be ide a képet.

(#16471) V.Stryker válasza Ice&Lime (#16470) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

HÁt ez lett az eredmény:

MIndjárt kicserélem a drivert és megpróbálom úgy is.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#16472) Ice&Lime válasza V.Stryker (#16471) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Pedig nincs ezzel probléma.

(#16473) V.Stryker válasza Ice&Lime (#16472) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Akkor lehet érzéki csalódás a thinkpedemtől átülve :)

A windows ahci driverrel rosszabb eredmények lettek...

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#16474) Thunderzolee

Üdv!

ZIF csatlakozós SSD-t nem nagyon lehet beszerezni?
Alig találtam párat.

Egy netbookba kellene, vagyis nem tudom mi van azzal, ami most van benne.

Olyan lehetséges, h egy ideig jól működik a netbook, aztán iszonyúan belassul? Viszont feladatkezelőben nézve a processzor alig-alig terhelődik, és a memória is csak félig-harmadig van használva, szóval nem valami program eszi a gépet, egyszerűen az SSD írási sebessége drasztikusan leromlott, és hihetetlen mennyit kell várni rá, h bármilyen műveletet végezzen a gép.

Szétszedtem, sajnos csak ZIF csatis SSD-t lehet beletenni, P-SSD1800 16GB van benne. Ez valami Samsung termék?

Ezeknek van iylen, h idő után így "romlik el", h belassul az SSD?
Vagy miféle hiba lehet ez?
Szalagkábelen nem láttam sérülést.
(pont így néz, ki mint ezen a képen)

A gép nem az enyém, lehet, h eddig is ilyen lassú volt (ezt nem kérdeztem), de nem hiszem, legalábbis nem logikus, ilyet minek gyártana bárki is, nem lehet használni.

Acer Aspire ONE ZG5 - AOA110
XP van rajta, oprendszernek nem látok baját, nem akarom újrarakni feleslegesen, tuti nem azzal van a baj.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#16475) proof88 válasza Thunderzolee (#16474) üzenetére


proof88
addikt

azt nem írtad, hogy mennyire van tele az SSD, és hogy a firmware-e tudja-e a garbage collection-t. XP nem támogatja a TRIM-et, tehát a jó sebesség fenntartásához kell a GC. Mióta van meg az SSD? Smart értékek rendben vannak?

(#16476) Bodor válasza Thunderzolee (#16474) üzenetére


Bodor
veterán

Ha XP-t használsz, akkor ne csodálkozz, hogy belassult az SSD-d, mivel nem megy a TRIM.

(#16477) #00983040 válasza Thunderzolee (#16474) üzenetére


#00983040
törölt tag

(#16478) Thunderzolee

A gépbe nem most lett beletéve az SSD, ezeket a gépeket amikor megjelentek, (a netbookok hajnalán), ezekkel az SSD-kel szerelték, és XP-vel árulták.
Régi SSD-kben még nem volt TRIM, szóval ne beszéljünk el egymás mellett, h "kapcsold be a trimet; meg h XP alatt ne csodálkozzak, h nem jó a gép".
A kérdésem nem erre irányult.

Tudom mi az a trim, nem az a kérdés, h be kellene-e kapcsolni.
Az SSD nem ad SMART információkat, mert olyan régi, h nem szolgáltat ilyeneket, ezért nem tudom a cellák esetleges elhasználódását ellenőrizni.

Csak egy kérdés volt, h ez a hibajelenség ez régi típusú SSD-k esetében arra utalhat-e, h az SSD-nek valami baja van? (Mármint én arra gondoltam, h az SSD-ben valami elromlott, vagy a vezérlőchip, vagy a cellák elhasználódtak, vagy szalagkábel, és ez okozhat ilyen hibajelenséget?)

Azt gondoltam, h ha beírom ide, h korai netbookoba szerelt ZIF csatlakozós SSD, akkor itt majd a szakik kapásból tudni fogják, h "igen, az egy olyan fajta SSD, ami egy idő után belassulhat, ez egy ismert hibajelenség".

Vagy ha nem ez a baja, akkor mi lehet.

Mert ugye most az van, h veszek egy másik ilyen kis SSD-t bele, ebayről mondjuk 10zerért, aztán azzal se lesz jobb a gép, akkor kiderül, h nem is az SSD a rossz, hanem valami más, mittudomén az a pár centis szalagkábel, ami az alaplapot az SSD-vel összeköti?

Normális esetben ugye az ember kipróbálja egy másik gépben az SSD-t, de ez itt nem megy, mivel ZIF csatlakozós.

Mérek olvasási/írási sebességtesztet, de már negyed órája fut, és még csak a legelső olvasás tesztet csinálta meg. :/ (hát ennyire lassú - ha lefut, belinkelem.)

Ja, az SSD félig van, és nem is nagyon volt rajta több minden, csak nezetek vele, semmi mást nem tároltak rajta, még képeket sem.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#16479) Pityu. válasza Ice&Lime (#16470) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát nekem lassan 3 éve életem első és egyetlen ssd ja van,én nem falom ezeket a cuccokat :D

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16480) kerekfej


kerekfej
addikt

Erről a típusról mit tudtok? Elvileg 840 Pro OEM
Samsung SM841N

(#16481) Ice&Lime válasza Pityu. (#16479) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Az egyiket megakartam tartani, csak elment egy konfiggal sajnos.

(#16482) Pityu. válasza Ice&Lime (#16481) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én nem cseréltem mostanában konfigot,de ha cserélnék is gondoltam arra,hogy maradna a cucc.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16483) Thunderzolee válasza Thunderzolee (#16478) üzenetére

Na, csináltam egy sebesség tesztet.
Ezek milyen értékeknek számítanak?
Kereken 55percig tartott, mire lefutott.
(Úgy emlékszek, más eszközöknél pár percig tartott csak, vagy nem?)

Ezért lassú?
Ezek azt jelentik, h nagyon lassú?

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#16484) proof88 válasza Thunderzolee (#16483) üzenetére


proof88
addikt

rettenetesen lassú, főleg az írás. Mezei vinyók gyorsabban írnak. Kb mintha képtelen lenne írni. Simán lehet, hogy kezd behalni. Kár, hogy nincs SMART se, persze lehet hogy abból se tudnánk semmit. Bár a kábel problémát az valszeg jelezné.

(#16485) Thunderzolee válasza proof88 (#16484) üzenetére

Na, végre egy használható válasz.

És amúgy ilyen van, h egy SSD egy darabig működik, aztán így belassul?
Ez egy létező hibajelenség?

Mert ugye mennyivel egyszerűbb lenne, ha nem is működne egyáltalán, akkor az ember tudná, h rossz, és kész.
De így, h működik, de lassú, így nehéz kitalálni, h az SSD a rossz, vagy az alaplapon romlott el valami, vagy mittudomén, a windows is tud ilyen hibát okozni (nem hiszem)? (ismétlem, a feladatkezelőben semmi terhelés nem látszik mikor várunk arra, h történjen valami; tehát csak simán az SSD felől érkező adatokra kell várni)

Kár, h nem lehet kisméretű (8-16gigás) ZIF SSD-ket olcsóbban beszerezni, akkor nem lenne gond belepróbálni egy másikat.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#16486) proof88 válasza Thunderzolee (#16485) üzenetére


proof88
addikt

Nem tudok sajnos biztosat válaszolni a kérdésedre. Az tény hogy belassulnak az SSD-k, írási műveleteknél ha nagyon tele vannak és TRIM sincsen, de nem tudom hogy nálad mi a valós helyzet.
Próbáld meg ráküldeni valamelyik programot: O&O Defrag 18 Pro vagy Diskeeper, hátha segítenek rendbehozni.

[ Szerkesztve ]

(#16487) Emperor_ válasza Thunderzolee (#16485) üzenetére


Emperor_
addikt

Alignálást kéne még megnézni, az AS SSD bechmarkkal. Nem kell mérni, csak elindítani.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#16488) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Nem tudjátok mi lehet a baj a beállításokkal, nem kapom valamiért a várt eredményt.Elsőnek mikor felraktam az ssd re a wint-2napja, akkor még minden a megadott érték felett volt. Újra kellett tennem a wint, és most csak ennyi értéket érek el, valami nem oké. Mi lenne a tippetek

Teszt

(#16489) fulton válasza fulton (#16488) üzenetére


fulton
addikt

(#16490) Pityu. válasza fulton (#16489) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én azt nem értem,miért méregetni írod ráa csomó adatot feleslegesen,én egyszer mértem le az enyémet azóta szarok rá,ezek csak számok,az érzés számít.Gyorsnak érzed?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16491) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

Intel 520 120GB felváltotta a Samsung PM810et:

Kiveri a SATA2 korlátait..XD És van helyem is! :) Minden rendben van vele, viszont a PM810-el az új helyén szopok. SSDOK nem látja, mint SSD-t, HDSentinel szerint nincs használatban a TRIM, parancssoros ellenőrzés 0-át ad vissza (Ebből gondolom, hogy van) Csak a csupasz Win81Pro 64bit ment fel, a saját drivereivel. Az alaplap egy Asrock N68C-S UCC, és böki már a csőröm, hogy kirepül abból a gépből, de nem akarok megint szerelni...Nincs ACHI mode, nem akaródzik működni a TRIM, szórakozik a PXE bootnál, kiszúrja a szemem a 95" TDP korlátjával (Ezért nem tudom aktiválni a feloldható 2 plusz magot a pociban, mert ez a kis falh*****ó nem hajlandó együttműködni..... Bezzeg a jó régi Asus M2N csak csendben tette a dolgát. Majd elszállt, amikor a villám lecsapott. )

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#16492) Fire/SOUL/CD válasza Plasticbomb (#16491) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]

Doky586
A HDS a szöveges értékelésnél mennyi írt adatmennyiséget jelenít meg?
(Pl SF vezérlős meghajtók GiB-ben adják meg az írt mennyiséget, függetlenül attól, hogy GB-al van jelölve a mértékegység, ergó nincs mit átalakítani 10-ből kettes számrendszerre)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16493) Fire/SOUL/CD válasza kerekfej (#16480) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az egy 840 Pro csak az nem mindegy, hogy mi a MODELSZÁM, mert ha pl ilyen SAMSUNG SSD SM841N 2.5 7mm 256GB, akkor az egy Dell OEM, a Samsung semmilyen támogatást nem ad hozzá, nem a Samsung adja a Firmware-t , a garainciát stb és a Magician sem kezeli.

Mindenkit óva intek OEM (és itt nem a csomagolására értendő az OEM) SSD-k vásárlásától(nem csak Samsung esetén), akármilyen állapotban is van. (használtan is sokan szabadulnak meg OEM meghajtóktól, de a gariztatást csak az eredeti tulaj tudja elvégezni, mert ahhoz kell az a lapos, amivel szállították)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16494) Plasticbomb válasza Fire/SOUL/CD (#16492) üzenetére


Plasticbomb
addikt

A probléma ott folytatódik, amikor le akarom cserélni. Eltávolítom, újraindítás, és BSOD... A stop code-ot meg sem tudom nézni, annyira hirtelen dobja.

Plusz az alaplap nem ismeri az ACHI-t, csak ide módban megy a cucc, gyanítom, valahol ott jön létre a probléma....

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#16495) Fire/SOUL/CD válasza Plasticbomb (#16494) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az NVIdia IDE drivereket is le kell cserélni az OS alap IDE driverére. Nem csak eltávolítani aztán restart, hanem így: 4. pont (nyilván ha nincs AHCI támogatás, akkor semmilyen registry turkálás sem kell)
A Windows-ok telepítéskor automatikusan felpakol(hat)nak egyes Nvida/Nforce chipset-es deszkákhoz drivereket, köztük az IDE vagy AHCI drivereket is.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16496) Doky586 válasza Fire/SOUL/CD (#16492) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

OK, kösz. gondoltam hogy csak valami mértékegység kiírási probléma. A HDS GBytes-t ír, de valójában GiB -ban van. Most nem tudom megnézni a szöveges kiírást, de valóban SF vezérlős, de eszerint a SMART adatok se szabványos mértékegységben van, hanem vezérlőnként eltérnek (GB-GiB).

[ Szerkesztve ]

(#16497) zsoltti


zsoltti
senior tag

Helló, segítsetek légyszi! Vettem itt PH-n egy SSD-t nem csináltam semmit vele csak használtam 2 hónapot, most vettem észre hogy nap mint nap megy le a %-a HD sentinelben most már legutóbb 22% volt , amikor megvettem 92% volt, azt mondta az eladó amióta megvan neki annin volt. OEM SSD 256GB Samsung "840 PRO"
Most kidobtam 30ezret az ablakon? ? Mit tudok csinálni? :O

[ Szerkesztve ]

(#16498) Vakegérke válasza zsoltti (#16497) üzenetére


Vakegérke
veterán

Sajnálom, ha nincs írásos garancia, szerintem semmit. Két hónap után nincs az az eladó, aki visszavásárolná.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16499) Fire/SOUL/CD válasza Doky586 (#16496) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A meghajtók mindig 2-es számrendszerre értendő mértékegységben adnak vissza ilyen jellegű adatot (pl legkisebb mértékegység az írt LBA szektor szám, ami 512 byte méretű szektorra értendő), szóval mindig MiB/GiB stb a számolás alapja a SMART értékeknek.
A HDS a Windows "szabványt" követi, mert a Windows a kezdetektől GB-vel 2-es számrendszerbeli mértékegységet jelöl (én az SSDOK-ban direkt a félreértések végett használom a GiB/TiB stb jelölést)

zsoltti - SSDOK-ról dobhatnál egy képet.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16500) Ice&Lime válasza fulton (#16488) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ha kevesebb, mint lennie kéne az előzőhöz képest, akkor valamit máshogyan csináltál, pl. beállítottál valamit, feltettél valamit, amit nem kellett volna. Feleslegesen nem kell feltenni semmit és állítgatni sem kell, csak annak, aki ért hozzá.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.