Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#17251) spanglee001 válasza Szajo (#17250) üzenetére


spanglee001
addikt

Sziasztok
kb 1 éves Ocz vertex 3 240gb ssd-m, csinál olyan jelenséget hogy megáll a gép mint a hal szeme :O
a hdd led nem világít nem villog semmit sem csinál, az egér nem mozdul kattintást nem érzékel, a billentyűzet sem reagál a numlock led sem változik nyomásra, tehát megáll a gép és csak power gomb segít hosszan nyomva. ilyenkor el is tűnik az ssd, a biosban meg kell keresni beállítani bootolásra, és elindul a gép ezt kb havonta csinálta majd hetente, néha csak újratelepítéssel indult el a gép. Mostanság már naponta produkálta, telepíteni sem engedte a windowst, hamar vettem egy samsung 840 evo 250gb ost. Felraktam az oprendszert, hd sentinellel néztem a régit 55 hibás szektor 70% kondíció. Csináltam irás olvasás tesztet azt a regenerálós izét :) így nincs már hibás szektor de a probléma továbbra is fenn áll :O Rákerestem vertex 3 kékhalál volt pár oldal, firmware frissítést javasolt 2.22 van rajta elindul a frisítés 2.25 re de update failed :O
Ilyenkor mit lehet tenni? Gariba megoldják?

esetleg ebből ki lehet hámozni valamit aki érti:

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#17252) p2pp


p2pp
őstag

Ma megjött az Intel 520 120 GB emagról.
Sztem nem elég gyors.

Iphone 14 Pro 18.0 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#17253) Ribi válasza p2pp (#17252) üzenetére


Ribi
nagyúr

Valami újabb intel driver lehet fel kellene rakni neki.

(#17254) xuldar válasza p2pp (#17252) üzenetére


xuldar
őstag

A Marvell vezérlő ennyit tud SATA3 módban, az Intel chipsetes portok meg csak SATA2-t ismernek. Inkább tedd át a 0. Intel portba és menjen ott SATA2-ben. A sebességkülönbséget nem fogod érezni, viszont az Intel stabilabb és a chipset beépített vezérlőjének kisebb az elérési ideje, tehát a rendszer picivel reakcióképesebb lehet.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#17255) pandion


pandion
tag

Egy újabb infómorzsa a 840 EVO sebességproblémájáról: LINK

(#17256) Ap3x89


Ap3x89
aktív tag

üdv!
van egy kingston SSDNow V300 típusú ssd-m pár hete raktam újra a wint rajta amikor a laptop dvd írója helyére raktam egy vinyót. viszont mostanra lelassult 25 gb cucc van rajta (csak az op rendszer és a használt programok). mit lehetne tenni a felgyorsítására? előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Xbox 360 slim --- Gamertag: apatizs

(#17257) Emperor_ válasza Ap3x89 (#17256) üzenetére


Emperor_
addikt

A beszúrt képen egy V+200 van és nem V300.
A beállítások rendben vannak, egyetlen tippem van, a win7 alap AHCI driverének a visszarakása.
A gép eleve nem egy erőmű.
A kisebb SSD-k eleve lassabbak, nem hozzák a gyári speckóban lévő értékeket.
Mérési eredményt nem csatoltál, a jobb oldali "Gyorstalpaló..."-ban lévő leírás alapján.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#17258) aProPeti87


aProPeti87
aktív tag

Ha az SSD-re telepítem az utorrentet ,de a letöltések helye a HDD-n van az úgy jó ? :F

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#17259) radi8tor válasza aProPeti87 (#17258) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen.

⭐ Stella

(#17260) aProPeti87 válasza radi8tor (#17259) üzenetére


aProPeti87
aktív tag

:R

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#17261) p2pp válasza Ribi (#17253) üzenetére


p2pp
őstag

Az új driver felment nem sok eredménnyel.
Már csak az a kérdés a 1155 foglalatú lapok között van e
olyan, amivel nagyobb sebesség érhető el?
Ha ez a probléma. Procit nem akarok cserélni.
Sztem az i5 2550k bőven elég, amire nekem kell.
Max nézek másik lapot 1155 foglalattal.
Milyen lenne az ideális lap számomra?

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro 18.0 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#17262) UnSkilleD válasza p2pp (#17261) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

felesleges lapot cserélni azért hogy a bechmarkban kicsit többet írjon, a gyakorlatban nem lehet észrevenni a különbséget

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#17263) xuldar válasza p2pp (#17261) üzenetére


xuldar
őstag

Csak akkor éri meg, ha videót vagy képet szerkesztesz, ahol kell a magas szekvenciális átviteli sebesség. Különben nem, hidd már el. Más is ezt fogja mondani, azért ne cserélj lapot vagy procit, hogy nagyobb számot mutasson a CDM.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#17264) bobalazs válasza Qru (#9423) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

A Kingston V300 bekerült a nem ajánlott kategóriába... Miért is? Csupán mert lecserélték a szinkron NANDokat aszinkronra. A topikot átkeresve én nem láttam sem régi sem új benchmarkokban 30+% eltérést.
Senki nem mondja meg hogy szinkr. vagy aszinkr. nandok vannak e az ssdben.
Egy rossz benchmark eredményt nem látok a topikban, hogy bárki is posztolt volna. Ezzel ellentétben, rontottátok a kingston márka megítélését, így sok ember elkerüli. ("Mert nem ajánlott kategória") Nem értem ezt a parát.
Nem hasonlítható például egy kingmax ssdhoz, egy mezei user számára pedig fontos alapot/támpontot adhat ez a fórum, illetve topik ssd vásárláshoz.
Saját benchmark Kingston V300 ill. OCZ Vertex 3 :

KV300

OCZ V3

(#17265) jambiyya válasza bobalazs (#17264) üzenetére


jambiyya
őstag

Érdekes. Nekem "régi" v300-am van, fater gépébe új került. Még a saját gépemben teszteltem mindkettőt, de érdemi eltérést nem tapasztaltam sebesség ügyileg.

(#17266) bobalazs válasza jambiyya (#17265) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

SATA II-höz meg szerintem ajánlott

(#17267) worxland válasza bobalazs (#17264) üzenetére


worxland
addikt

"Csupán mert lecserélték a szinkron NANDokat aszinkronra." - pontosítsunk. Lecserélték a jó minőségű terméket rosszabbra, figyelmeztetés nélkül (na, azért annyi info volt, mint a Vogon sztrádaépítésről), változatlan néven, változatlan áron. Innentől SZVSZ teljesen lényegtelen, hogy az új termék milyen szinten van a konkurenciához mérve, a vásárlók szemérmetlen semmibevétele és megtévesztése megbocsájthatatlan.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#17268) bobalazs válasza worxland (#17267) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Szerinted, és pár más ember szerint.
Nekem más a véleményem.

(#17269) Tonyk válasza bobalazs (#17268) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem támadásként, de érintettséged okán nem biztos, hogy mérvadó jelen esetben a véleményed!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17270) Ribi válasza Tonyk (#17269) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ja szóval ha ő vett és tudja, hogy alig lassabb, de még mindig gyorsabb mint más ajánlott SSD, akkor is dögöljön meg a szomszéd lova? Ez aztán a hozzáállás :W

(És csak azt mondhat véleményt aki csak más tesztjeit olvasgatja? :O )

De most tényleg?
Ha a módosított verziót V300+-nak neveznék, akkor lehetne ajánlani, de mivel ugyanúgy nevezték el, ezért nem? Csak ezért nem?

[ Szerkesztve ]

(#17271) Tonyk válasza Ribi (#17270) üzenetére


Tonyk
veterán

Látom neked is van ;)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17272) Soma01


Soma01
veterán

A Samsung 840 EVO is kikerült az ajánlásból. Szerencsére nekem nem az van (és nem is V300 :D ) de szerintem az EVO szanálása jogos. Pedig többen állítják, hogy nekik semmi bajuk és ha van is valami, "még így is gyorsabb mint egy HDD".
Tesómnak amúgy új V300-as van és SATA2-n hozza a csatoló felület maximumát. (írás/olvasás 250 körül) teljesen jó, megfelel a célnak.
Inkább az volt a "baj" szerintem, hogy egy meglévő sorozatot megváltoztattak. Csináltak volna mondjuk V310-et vagy ilyesmit, a régi meg vagy eltűnt volna, vagy gyártják úgy ahogy eddig.

(#17273) Scholes9 válasza Soma01 (#17272) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Bár csak tegnap óta és 850-es EVO, de eddig hibátlan. Kíváncsi leszek mondjuk 1 év múlva milyen lesz 😊

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#17274) jambiyya válasza Ribi (#17270) üzenetére


jambiyya
őstag

Mindenkinek igaza van valahol. :)
Tényleg genyó dolog módosítani és ugyanúgy hívni, és valahol az átnevezések is ebbe a kategóriába tartoznak. De attól hogy nem ajánlják (főleg hogy leírják miért), még megveheted.

(#17275) Soma01 válasza Scholes9 (#17273) üzenetére


Soma01
veterán

Az más (lesz) szerintem! A 840 PRO is jó. Csak az EVO a hibás. Nem hiszem, hogy sorozatosan rossz szériákat hozna ki a Samsung.

(#17276) Scholes9 válasza Soma01 (#17275) üzenetére


Scholes9
nagyúr

És nálam igenis hibátlan a 840 Evo is 😊 Semmi lassulást nem tapasztaltam a mindennapi használat során pedig tudom milyen a lassú ssd. Volt anno gond az egyik Corsairral par éve. Na ott nagyon észre lehetett venni h iszonyú lassú.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#17277) Soma01 válasza Scholes9 (#17276) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor te szerencsés vagy, ennek örülj!
De akiknek belassult, gondolom nem kamuznak és a Samsung sem viccből adott ki új firmware-t. Tehát valami van
.
Szóval összességében nem jó, de neked és még pár embernek jó. Tehát nem 100%-ban rossz, csak mondjuk 80-90-ben. De ettől még nem ajánlott. És úgy érzem jól döntöttem anno, hogy nem azt vettem. Biztosan rá lennék kattanva, olyan vagyok. :B

(#17278) HSM válasza Scholes9 (#17273) üzenetére


HSM
félisten

A 850-essel nincs is gond.

(#17279) Scholes9 válasza HSM (#17278) üzenetére


Scholes9
nagyúr

A 850 Evo most jött ki. Nem lehet már ezek után tudni semmit. Persze ne is legyen semmi gond vele😄

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#17280) HSM válasza Scholes9 (#17279) üzenetére


HSM
félisten

Igazából mi gond lenne vele? :DDD A NAND a lelke ezeknek, az pedig korrektnek tűnik, ellentétben a 840 hagyományos TLC-jével, ami már a megjelenéskor is ezer sebből vérzett. Nem véletlen vettem 840 PRO-t helyette másfélszer annyiért. ;]

[ Szerkesztve ]

(#17281) fer válasza Scholes9 (#17276) üzenetére


fer
őstag

Még jó, hogy hibátlan mivel naponta használod, a cikk egészen mást ír!
Idézet: "A szóban forgó hibajelenség miatt a régebbi adatokhoz csak alacsony sebességgel fér hozzá a rendszer"

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#17282) Scholes9 válasza fer (#17281) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ez nem biztos h azt jelenti h régen volt használva a meghajtó. Csak mondjuk egy 3 hónapja nem "piszkált" mappa tartalmához lassan fér hozzá. Legalabbis én így értelmezem. Persze lehet h nem jól.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#17283) HSM válasza Scholes9 (#17282) üzenetére


HSM
félisten

Jól értelmezed. A régen felírt adatokat olvassa vissza lassan. Tehát veszélyben van pl. a windóz, vagy a régi programjaid, játékaid, amik nem frissülnek gyakran. Ráadásul ez kiszámíthatatlan, hogy egy része gyors a meghajtónak, egy része lassú... A gyári megoldás sem épp életbiztosítás, hogy újraírogatja a meghajtót üresjáratban, mert akkor az amúgy is szűkös írási ciklusok fogynak.

Volt is korábban valahova feltöltve egy tool, ami kilistázta az SSD tartalmát, és kiírta az átlag olvasási sebességet és mellé, hogy mikori volt a file.

Szerk.: közben rá is akadtam, SSDReadSpeedTester2.04: [link]
Itt a topikjában vannak eredmények is korábbról...

[ Szerkesztve ]

(#17284) Plasticbomb válasza HSM (#17283) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ezt kipróbálom majd az SSDmen.:D (Igaz, hogy Intel 520, de kíváncsi vagyok.:) )

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#17285) bobalazs válasza HSM (#17283) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi, ez a program egy érdekesség, hasznos felfedezés!

(#17286) Scholes9 válasza HSM (#17283) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Most raktam fel rá nemrég a Windowst, plusz a Blizzard játékai vannak rajta. Kíváncsi vagyok h tapasztalok e majd lassulást. Eddig csak Játékok voltak rajta, Windows a másikon és így nem volt semmi gond. Köszi a programot majd megnézem 😊

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#17287) fer válasza HSM (#17283) üzenetére


fer
őstag

Egy használatban lévő ssd-n nem lehet régen felírt adat, mivel a wear leveling folyamatosan mozgatja a fájlokat! A cikkben a félrerakott és pihent, majd egy idő után elővett ssd-kel volt a probléma!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#17288) Ribi válasza fer (#17287) üzenetére


Ribi
nagyúr

Pedig igen sokan tesztelték ezt nap mint nap használt SSDvel és igencsak látszik a lassulás. Nem elrakott SSD-ről van szó.

(#17289) Scholes9 válasza fer (#17287) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ha ez tényleg így van akkor nálam soha nem fog lassulni. Bár nekem tovabbra sem ez jön le a cikkből.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#17290) fer válasza Scholes9 (#17289) üzenetére


fer
őstag

Én csak a cikkre próbáltam hagyatkozni, amit ide linkeltek be!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#17291) Doky586 válasza HSM (#17283) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez a lassulás sok vagy elmegy..?

ssdok

(#17292) radi8tor válasza Doky586 (#17291) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez a tipikus 840 EVO lassulási hiba.

⭐ Stella

(#17293) Doky586 válasza radi8tor (#17292) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha csak ilyen kismértékű a lassulás akkor megnyugodtam..

[ Szerkesztve ]

(#17294) radi8tor válasza Doky586 (#17293) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

1/10-ed sebesség kis mértékűnek mondható?

⭐ Stella

(#17295) HSM válasza fer (#17287) üzenetére


HSM
félisten

A "folyamatosan mozgatja" kicsit költséges lenne írási szempontból. Időnként indokolt esetben áthelyezi a keveset használt cellák tartalmát, de nem gyakran vagy rendszeresen. :N

Volt olyan cikk, ahol 3 hónapos SSD volt, de a FW frissítés előtt pihentetni sem kellett. Hogy most a frissített, használatban lévő SSD-kkel mi a helyzet, passzolom.

(#17291) Doky586: 100 és 300MB/s között össze vissza, nem az igazi, de láttam már sokkal rosszabbat is.

(#17296) Doky586 válasza radi8tor (#17294) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A lehetséges 251 helyett 200-as átlag azért nem ekkora nagy visszaesés.. A szórás viszont tényleg sok.

(#17297) HSM válasza Doky586 (#17296) üzenetére


HSM
félisten

Oké, de a drivenak folyamatos 250-et ki kéne ráznia a kisujjából.
Így fest nálam. Néhány file volt csak 200MB/s alatt, és az átlag 476MB/s. Ja, és közben ment a böngésző, és használtama gépet, mert túlzottan nem érdekelt a teszt.

840 Pro 128Gb, 4,3TB írás és közel 10 000 óra üzemidő után. Sajnos 3 hete formáztam, szóval nagyon öreg adatok nincsenek rajta.

[ Szerkesztve ]

(#17298) Doky586 válasza HSM (#17297) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem a Kingstonom is ilyen... azt pedig NEM érinti e hiba...

(#17299) Soma01


Soma01
veterán

A lényeg, hogy 840 EVO-t ne vegyen senki aki jót akar magának. Vagy vegyen 850 EVO-t, vagy vegyen más márkát. Kingston, Intel, A-Data. Samsung 850 EVO-t is én csak kb fél év múlva vennék nyugodt szívvel. A PRO biztosan jó, de az azért drágább. Szóval én úgy vagyok most vele, hogy Kingston, Intel, A-Data, Crucial, Plextor ebben az (EVO-s) árkategóriában. Samsung 850 EVO még nem 840 EVO meg már nem.

(#17300) Soma01 válasza Doky586 (#17298) üzenetére


Soma01
veterán

Így van, én is örülök, hogy Hyperx 3K-t vettem végül. Semmi gond nincs vele.
A tied milyen típus?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.