Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#17551) woros válasza Doky586 (#17549) üzenetére


woros
őstag

Igen, amit kicsomagol valahova és neked kell elindítani a kingston toolbox-al, de nem fog semmit csinálni, mert újabb van rajta és a könyvtár ahova csomagolta tele van .vic fileokkal. Ezért lenne szerencsésebb ffp-be, mert az egybe tartalmazza a fw-t.

scope2007: megvárom.

[ Szerkesztve ]

(#17556) Dobi 562 válasza Emperor_ (#17545) üzenetére


Dobi 562
addikt

Koszonom! :R

(#17557) somasz


somasz
addikt

Üdv!

Létezik, hogy új Kingston Fury ssd-k nem szeretik az újraindulást dell e6520-as gépekben? AHCI-re vannak állítva. Most fogom kipróbálni őket Raid-en. Nem talál bootolható eszközt a gép. Más gépekben nem volt még vele problémám. 10-15 már átment a kezeim között. :U

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#17558) somasz válasza somasz (#17557) üzenetére


somasz
addikt

Máshova állítva sem hajlandó újraindulni. Az ssd-t másik gépbe, egy e6220-asba rakva sem akar rendesen újraindulni. Másik ugyanilyen ssd-m is problémázik másik e6520-ban, így nem egyedi eset. Viszont korábban ezekkel nem tapasztaltam semmilyen problémát.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#17559) Dtomka


Dtomka
veterán

Pár napja kérdeztem , hogy mi a teendő ha az ember újra szeretné tenni a rendszert SSD-re. Még nem raktam újra mert sok volt a meló...De jól éreztem, hogy lassult a gép/rendszer

Ezt a tesztet most futtattam:

Mi lehet az oka, hogy így visszaesett a teljesítmény?Beüzemelés után mért eredményekhez képest...eléggé elkeserítő. :O [link]

(#17560) Doky586 válasza Dtomka (#17559) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Jól érzed hogy valamit elfelejtettél. betenni. ssdok...

(#17561) Dtomka válasza Doky586 (#17560) üzenetére


Dtomka
veterán

Akkor most pótolom: :)

(#17562) Tonyk válasza Dtomka (#17561) üzenetére


Tonyk
veterán

SATA II üzemmódban megy + elképzelhető, hogy a felrakott alaplapi driver sem segít.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17563) Vakegérke válasza Dtomka (#17561) üzenetére


Vakegérke
veterán

Átdugtad az adatkábelt másik csatlakozóba? Ez bizony SATA2, így nem csoda, ha "lelassult" az SSD.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17564) Doky586 válasza Dtomka (#17561) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egy 70%-ra megtelt lemez picit lassabb mint egy 10%-ban használt. De nem túlzottan érezhető ez, inkább az hogy hozzászoktál a gyors működéshez... :K

most nézem hogy van inteles SATA3-ad. (nemcsak 2) miért nem azt használod??????

[ Szerkesztve ]

(#17565) Dtomka válasza Tonyk (#17562) üzenetére


Dtomka
veterán

& (#17563) Vakegérke & (#17564) Doky586
Köszönöm a válaszokat. :R Már nem emlékszem...lehet takarítás után történt. Visszarakom Sata3-ba és megnézem majd úgy.

(#17566) Dtomka válasza Dtomka (#17565) üzenetére


Dtomka
veterán

Átraktam sata III-ba és.. : :)

Köszönöm az 5leteket (láma voltam :B )

[ Szerkesztve ]

(#17567) Vakegérke válasza Dtomka (#17566) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ugye hogy ugye? ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17568) scope2007 válasza woros (#17551) üzenetére


scope2007
addikt

na van fejlemény?
írtak vissza emailt?

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#17569) bodo753


bodo753
tag

sziasztok!

Régebben nem figyeltem csak mióta ssd-m lett hogy valami mindig ír rá pár KB-al.amit tudtam már áthelyeztem vagy kikapcsoltam.legtöbbször a system molyol valamivel.
ez normális jelenség vagy kihagytam valamit?

(#17570) worxland válasza bodo753 (#17569) üzenetére


worxland
addikt

Normális.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#17571) bakosgabor57


bakosgabor57
őstag

Hali!
Samsung 840-es SSD-men két éve hibátlanul működő Win7-64 Ultimate OS-emet szeretném átköltöztetni egy 250GB-os Samsung 850Evo-ra. Jól tudom-e, hogy a Data Migration nevű program pont erre való?

(#17572) Fire/SOUL/CD válasza bakosgabor57 (#17571) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Jól tudom-e, hogy a Data Migration nevű program pont erre való?"
Igen, viszont sok megkötéssel. Ha semmilyen megkötést nem szeretnél figyelembe venni, akkor ezt olvasd át: [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#17573) Humbucker


Humbucker
senior tag

Üdv

Végre megjött :D

Megkaptam ezt az SSD-ét.
Az lenne a kérdésem hogy BIOS-ban nem találom az ACHI mód kapcsolót, vagy nem kell csinálnom semmit?Egyből kössem be az SSD-ét, és mehet is a telepítés ha látja a rendszer?
ja meg még annyi hogy tokja sajnos nincs, nagy baj lenne ha csak úgy a ház floppy részébe fektetném az SSD-ét?

(#17574) woros válasza scope2007 (#17568) üzenetére


woros
őstag

Igen most olvastam a mailt, ezt írták:

"Thank you for contacting Kingston Technology.

Please note that 526ABBF0 is the last firmware which is safe to install on all previous revisions of the SH103S3/120G, but it is not necessarily the latest BIOS version avaialble.

In your case, you already have the latest version installed.

Please provide us with a screenshot of the SMART values using either Crystal Disk Info or or own Toolbox application so that we can evaluate them ourselves.

If we conclude that it is necessary to replace the SSD, we can arrange this, but to do so, we need you to provide us with your complete shipping address details and daytime contact telephone number.

Kind regards

Bernd Michael Fluegel"

(#17575) norti válasza Humbucker (#17573) üzenetére


norti
addikt

Mivel nincs benne mozgó alkatrész, oda és úgy rakod, ahova akarod.

AHCI-t keresd meg a BIOS-ban, de előtte nézd meg, támogatja-e egyáltalán az alaplap. HDD beállításoknál szokott lenni.

(#17576) Fire/SOUL/CD válasza Humbucker (#17573) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Gyorstalpaló ill. részletesebb telepítési segédlet az összefoglalóban. (Még véletlenül sem az "oda és úgy rakod, ahova akarod" felfogást követni. :N (vannak deszkák, ahol ez nem műxik)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#17577) bakosgabor57 válasza Fire/SOUL/CD (#17572) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Ok, köszönöm

(#17578) Humbucker


Humbucker
senior tag

Sehol nem találom a BIOS-ban ezt a SATA vezérlő átállítását ACHI-ra, már mindent opciót megnéztem pedig.
hol keressem?

(#17579) lsc válasza Humbucker (#17578) üzenetére


lsc
nagyúr

A lapod topicjában szétnéztél/kérdeztél? Nem ártana az cuccok részt kitölteni.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#17580) Humbucker válasza lsc (#17579) üzenetére


Humbucker
senior tag

Ilyen lapom van

(#17581) Fire/SOUL/CD válasza Humbucker (#17580) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

ICH7 nem támogatja az AHCI-t csak az ICH7R chipset, szóval ne is keresd a BIOS-ban.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#17583) xuldar válasza Humbucker (#17580) üzenetére


xuldar
őstag

Ezen nincs AHCI. Mehet IDE módban is,csak arra figyelj,hogy jó driver legyen fent és menjen a TRIM. Ezt ellenőrizni tudod az SSDOK programmal.

Telefonon csak lassabb begépelni :)

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#17584) Humbucker válasza xuldar (#17583) üzenetére


Humbucker
senior tag

Köszöntem kollégák ;)
Akkor ne csináljak semmit sem?Mehet is a telepítés?

(#17585) noblemes


noblemes
csendes tag

Üdv!
CrystalDiskMark használatához szeretnék segítséget kérni. Olvastam több helyen a 0Fill módról, viszont nem tudom, hogy a (már úton lévő első) SSD-m használ-e tömörítést vagy sem...?
Adata SP600, JMicron vezérlő
Köszi a segítséget!

(#17586) Fire/SOUL/CD válasza noblemes (#17585) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem használ tömörítést, viszont ami negatív dolog ezzel az SSD-vel kapcsolatban (legalábbis nálam ez negatív), hogy nem ad vissza sem az írt mennyiségről infót, sem a kondícióról a SMART adatokban.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#17588) norti válasza Fire/SOUL/CD (#17576) üzenetére


norti
addikt

Fizikailag oda rakja, ahova akarja, semmit nem számít. Akár a ház oldalára is szigszalagozhatja :)
Az, hogy melyik sata portra dugja, már tényleg fontos. De nem ezt kérdezte (floppy helyére akarja fektetni).

(#17589) Fire/SOUL/CD válasza norti (#17588) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Fizikailag oda rakja, ahova akarja, semmit nem számít."
Igen, így OK. Félreértelmeztem a korábbi hozzászólásod, elnézést. :R

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#17590) M107


M107
addikt

:R

1 éves 6 hónapos Samu EVO 120 GB SSD : (nem a lassulós fajta)


[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#17591) rayoliviero


rayoliviero
veterán

A 850 Evonál, hogy működik a gari? Elég a Samsung garipapír és abban le van írva az öt év? Mert egyes boltokban 3 évet írnak (pl. PCX), de gondolom úgyis adnak Samsung garipapírt, amiben benne van, hogy öt év jár rá. :F
Azt tudom, hogy az Edigital csak számlát ad és a Samsung garancia füzetet, a számlán pedig nincs feltüntetve hány év garit adnak.

(#17592) Doky586 válasza rayoliviero (#17591) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Legfeljebb Dakar-ba kell vinni gariztatni.. :D

(#17593) csimpánz válasza rayoliviero (#17591) üzenetére


csimpánz
csendes tag

a garancialevélen 60 hó van edigitalos pecséttel...

(#17594) rayoliviero válasza csimpánz (#17593) üzenetére


rayoliviero
veterán

:R

(#17595) M107 válasza rayoliviero (#17591) üzenetére


M107
addikt

:R

Itt vidék Szolnok :

Beviszem eredeti dobozzal és blokkal + kinyomtatott garival a ssd.
10 perc felrakják tesztgépre (ingyen)
Ha nincs rajta külsérelmi nyom stb, s be sem boot (840 EVO PRO esetén azonnal cserélik vagy 3 nap múlva itt az új) amire viszont van TBW azt 2 hét múlva, mert felküldik.

A 840 esetén azonnal, más ami TBW hez van kötve ott viszont várni kell 2 hetet max de lehet ez 1 hét 1 hét +2 nap...

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#17596) Vole válasza rayoliviero (#17591) üzenetére


Vole
tag

A elso evekben meg nem gond a gari. Amikor beszeltem az europai garis szervizzel, mondtak hogy nem kell szamla, mert a 840 Pro -ra 5 ev gari van es a termek meg nincs 5 eve a piacon :)

A TBW korlatozott Evo -knal nyilvan ez nem igy mukodik.

Azert megoriztem a szamlat, hatha par ev mulva mar nem lesz ilyen egyszeru a gari intezes.

(#17597) HSM válasza Vole (#17596) üzenetére


HSM
félisten

Mindenképpen érdemes megtartani a papírt, különben csak a gyártási időtől számolódik az 5 év, nem a vásárlás dátumától.
Amúgy a 840 PRO is TBW-s tudtommal, a kisebbekre 40GB/nap, azaz összesen bő 70TB írható garanciális kereteken belül. :K

(#17598) scope2007 válasza woros (#17574) üzenetére


scope2007
addikt

akkor mit lépsz?

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#17599) Vole válasza HSM (#17597) üzenetére


Vole
tag

Megtartottam a garis papirt, megvan emailben is ha esetleg az eredeti elveszne.

Az enyemre ezt irjak:

840 PRO Series 128GB/256GB/512GB 5 years (73 TBW for enterprise applications)

Azt a 73TB irast 5 ev alatt otthoni kornyezetben egy normal felhasznalo meg sem kozeliti.

(#17600) Humbucker válasza rayoliviero (#17594) üzenetére


Humbucker
senior tag

5 év garancia van rajta, ez az SSD dobozán is rajta van

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.