Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#17151) SutPet


SutPet
aktív tag

Nálam az elmúlt 3 nap alatt 140gb adatforgalom lett rajta. win meg programok telepítése gondolom megdobta meg a sebességteszt de mire mindent felraktam megállt ~80gb-nél. Most járok 140GB-nél tehát két nap alatt kb 30-30 GB-t írtam rá. Van valami amivel meg tudom nézni hogy mi írja folyamatosan? mert csak böngésztem az elmúlt két napban meg a ut*rr*nt ment de az meg vinyóra dolgozik.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#17152) Plasticbomb válasza SutPet (#17151) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Idővel beállí a böngészés meg egy érdekes dolog, ha sokat szörfölsz, akkor elég szépen meg tudja dobni az írást. (Érthető okokból. Cache)

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#17153) Emperor_ válasza SutPet (#17151) üzenetére


Emperor_
addikt

WIN7 esetén

Jobb gombbal katt a Tálcára, Feladatkezelő indítása, Teljesítmény fül, Erőforrás-figyelő indítása. Diszk fül, le kell rendezni írás szerint.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#17154) SutPet válasza Emperor_ (#17153) üzenetére


SutPet
aktív tag

köszi, hát System ír folyamatosan de hogy mit...meg firefox, be be irogat.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#17155) Emperor_ válasza SutPet (#17154) üzenetére


Emperor_
addikt

Mi irkál.

Tipp: FireFox cache memóriába irányítása 4 GB RAM és a fölött.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#17156) SutPet válasza Emperor_ (#17155) üzenetére


SutPet
aktív tag

:R cachet átirányítom

God must love stupid people, he made so many of them.

(#17157) #52808704 válasza Emperor_ (#17150) üzenetére


#52808704
törölt tag

Köszi a választ.

És ezeket nem lehet valahogy átirányítani HDD-re, vagy RamDiskre? :)
Nekem is 1 nap alatt ír vagy 7 gigát, ez azért kicsit sok, úgy, hogy csak böngészek.
Firefox cachet beállítottam, h csak memória, de ennek ellenére ír :DDD

(#17158) terrel


terrel
csendes tag

Hali!

Most érkezett meg az új Intel 520 240Gb-os első SSD-m.
Utánaolvastam miket érdemes megtennem beüzemelés win telepítés előtt.
Van egy olyan gondom, hogy a Gigabyte P31 DS3L alaplapom nem támogatja a AHCI módot.
Ez mennyire problémás? Esetleg van bármi más amit ezzel a lappal meg tudnék csinálni és ajánlott is win telepítés előtt? (BIOS legfrissebb, illetve a SSD-n kívül más HDD ne legyen telepítéskor rajta ez OK) Más egyéb?

(#17159) Bodor válasza terrel (#17158) üzenetére


Bodor
veterán

Nem gond, ha nincs AHCI, csak ne tegyél fel chipset driver csomagot, és akkor menni fog a TRIM is.
Blogomban olvasnivaló.

(#17160) SutPet


SutPet
aktív tag

Érdekes, firefox cachet átraktam memóriába, elmentem intézni a dolgaimat, itthagytam a gépet üresjáratban és két óra alatt írt ~4 gigát... :S tudom h visszaosztva még így is kb 10 év élettartamot kapok ami idő alatt valszeg hamarabb lecserélem mithogy tönkremenjen de akkor is sokallom. PS meg AI még fel sincs rakva mi lesz ha azokkal dolgozok megint mikor volt ugy hogy a layerezett psd volt ~1GB... :S

God must love stupid people, he made so many of them.

(#17161) Emperor_ válasza #52808704 (#17157) üzenetére


Emperor_
addikt

HDD-re megoldható a LOG-ok átirányítása (jobb gomb, Tulajdonságok, Napló elérési útja), RAMDisk-et nem tartom túl jó ötletnek :) . A vírusirtót talán fel lehet úgy tenni, hogy ne a rendszer diszket irkálja.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#17162) #52808704 válasza Emperor_ (#17161) üzenetére


#52808704
törölt tag

Köszi :)

(#17163) #52808704 válasza SutPet (#17160) üzenetére


#52808704
törölt tag

Töltsd le ezt: https://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb896653.aspx --> Procexp.exe :

Ezzel meg tudod nézni, h milyen folyamatok futnak. Én leállítottam az NVtrayt, meg az NVBack.. (nemtommit) és valamilyen Bluetooth folyamatot (nincs is BT a gépemben) és azóta az átlag 50 helyett kb 10KB/s-ot se ír a System folyamat. (Bár ha használni akarom a dedikált GPU-t, akkor lehet h vissza kell állítanom őket.)
Hogy ne is induljanak újra újraindításnál, msconfigban le kell őket állítani Folyamatoknál+ Auto Indításnál.

Firefoxnál egy új profilt kell létrehozni a HDD-re és akkor nem fog írni az SSD-re:

http://kb.mozillazine.org/Profile_Manager

[ Szerkesztve ]

(#17164) Bodor


Bodor
veterán

És miután ilyen szépen mindent átirányítottatok a HDD-re, az SSD-t ki lehet venni a gépből, és polcra tenni dísznek , vagy babusgatni, de még véletlenül sem használni arra, amire való... :)

(#17165) mike710


mike710
aktív tag

Sziasztok. Találkozott már valaki olyannal hogy az ssd 100% on pörög az egész gép akad néha de feladatkezeloben nem mutat semmi programot ami használná csak minimalis szinten.

(#17166) Kelvin válasza mike710 (#17165) üzenetére


Kelvin
őstag

Az valószínűleg nem az ssd, mivel nincsen benne mozgó alkatrész. Valami a hdd-t nyúzza.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#17167) mike710 válasza Kelvin (#17166) üzenetére


mike710
aktív tag

Rosszul fogalmaztam, ha elrendezem a folyamatokat az alkalmazasok fulnel akkor nem látszik semmi ami enné az ssd-t de a teljesítmény fülre kattintva látszik hogy kiakad az ssd és az elérési idő is az egekben van.

[ Szerkesztve ]

(#17168) Kelvin válasza mike710 (#17167) üzenetére


Kelvin
őstag

A lemezaktivitásnál mit mutat az írás, olvasás az ssd-re? Vagy tegyél fel egy hds-t ott még jobban látszik az adott meghajtóra történő írás olvasás.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#17169) mike710


mike710
aktív tag

Nem otthon vagyok az a baj, emlékeim szerint csak kilobájtokkal dolgozott az SSD viszont az elérési idő felugrott ilyen 2000ms-re, és 100%-os aktivitást mutat. Azt írják hogy a virtuális memóriát kell megnovelni, ebbe lehet valami.

[ Szerkesztve ]

(#17170) Kelvin válasza mike710 (#17169) üzenetére


Kelvin
őstag

Esetleg ki is kapcsoltad? Állítsd 800-1024MB-ra, ennyi biztos elég lesz a 8GB ram mellé. (nálam is így van)

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#17171) mike710 válasza Kelvin (#17170) üzenetére


mike710
aktív tag

Nem kapcsoltam ki tegnap lett újra húzva a Windows, alapon van minden csak a töredezetségmentesítést kapcsoltam ki meg a hibernalast, ha hazamegyek meg probalom a virtuális memóriát beallitani! :)

(#17172) Kelvin válasza mike710 (#17171) üzenetére


Kelvin
őstag

Ha minden alapon van telepítés után, akkor az nem lehet probléma mert a Windows automatikusan kezeli.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#17173) mike710 válasza Kelvin (#17172) üzenetére


mike710
aktív tag

Ha nem ez akkor viszont nem tudom mi okozza.

(#17174) mike710


mike710
aktív tag

SSD cache ilyen van? És hol kell kikapcsolni?

(#17175) worxland válasza mike710 (#17174) üzenetére


worxland
addikt

SSD-n belül. Sehol (nem is tudod).

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#17176) Doky586 válasza mike710 (#17174) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha tudnánk mit akarsz elérni akkor értelmes választ is kaphatnál..

Elsőként a SamsungMagician-t uninstallálnám, aztán ezt kikapcsolnám...

(#17177) mike710 válasza Doky586 (#17176) üzenetére


mike710
aktív tag

Most értem haza, köszönöm szépen a segítséget, úgy néz ki megoldódott! :)

[ Szerkesztve ]

(#17178) nyozo


nyozo
aktív tag

Üdv! Vettem egy Adata SP9000pro SSD-t és valami olyasmit ir windows telepítés közbe hogy " serial ata achi bios version isrc 1.20E.... This version support only hard disk and cdrom drivers , pleas wait. This will take few second ez után nem csinál semmit nyomtam gép resit is de azota még a biosba se tudok belépni mert hiába nyomom a del-t tovább lép erre a képre ( alaplapom gigabyte ep45-ud3p, ACHI módra raktam, és a 0-s portba lett kötve) mi lehet a gond?

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#17179) fer válasza nyozo (#17178) üzenetére


fer
őstag

Le kell formázni egy másik gépben ami felismeri, de lehet, hogy csak ide módban fog menni a formázás, ha meg volt utána lehet megint próbálkozni az ahci-vel! Ha nincs másik gép, akkor lehet használni a win telepítőjét is a formázáshoz!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#17180) nyozo válasza fer (#17179) üzenetére


nyozo
aktív tag

Úgy néz ki sikerült rá dugtam a lapomon a lila vagy milyen sata port akar az lenni és azon egyből jó volt de a sárga 0-s portba nem ment.

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#17181) Kelvin válasza nyozo (#17178) üzenetére


Kelvin
őstag

Na, akkor megoldódott. Már lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#17182) fer válasza nyozo (#17180) üzenetére


fer
őstag

Igen a jmicronon fog menni csak az inteles finnyáskodik, de a formázás után már a sárga satában is kell mennie ahci módban!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#17183) nyozo


nyozo
aktív tag

És az a jmicron vagy micsoda az nem gond?

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#17184) fer válasza nyozo (#17183) üzenetére


fer
őstag

Csak akkor gond ha nem fog menni a trim! csináld így a lilában csak leformázod a telepítővel, majd kilépsz, átdugod a sárgába beállítod az ahci-t és mehet a telepítés!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#17185) nyozo válasza fer (#17184) üzenetére


nyozo
aktív tag

de le volt formázva az SSD amúgy mert mikor elöször rákötöttem akkor ment a sárgán is de utána mikor elekzdtem telepíteni kimentem inni egyet vissza értem és akkor már azt adta ki amit fentebb linkeltem. És utána a 0-s sárga sata porton sehogy se tudtam müködésre birni, se hogy a bios-ba belépjek se a windows telepítőbe de ahogy rádugtam a lilára egyből folytatta a telepítést és most müködi, amúgy bios-ba beállítottam még mielött elkezdtem telepíteni az ACHI-t. Elvileg Trim müködik és ilyen sebességeket dobott:

[ Szerkesztve ]

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#17186) fer válasza nyozo (#17185) üzenetére


fer
őstag

Nem hiszem el, hogy ez ennyire bonyolult lenne!
[link] [link] [link]
A parancssor csak azt mutatja, hogy el van küldve a trim parancs, az még nem biztos, hogy célba is ér!

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#17187) nyozo válasza fer (#17186) üzenetére


nyozo
aktív tag

Akkor az úgy jó hogy a Jmicron-os sata-ba leformázom utána át dugom az inteles-be be állítom az achi-t és akkor úgy próbálom?

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#17188) nyozo válasza fer (#17186) üzenetére


nyozo
aktív tag

Sikerült, nagyon szépen köszönöm! :R

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#17189) Zolix


Zolix
tag

Sziasztok!

Nemsokára meglesz a Samsung ssd-m és a rendszert klónozni szeretném a data migration szoftverrel
a kérdésem az lenne, hogy, ha a rendszer még nem ahci módban lett telepítve , akkor mit kellene csinálnom
olvasgattam a fórumot, ill. néztem videókat is a neten, de erre nem találtam választ.

A másik, hogy láttam a Samsung oldalán, hogy van máris új firmware, azt még klónozás előtt rakjam fel?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#17190) Fire/SOUL/CD válasza Zolix (#17189) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Először a mostani rendszert átállítod AHCI-re és úgy klónozod, bár utólag is megoldható.
(gyorstalpalót elolvasni)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#17191) Huha81


Huha81
tag

Sziasztok,

egy nagyon elborult dolog jutott az eszembe minap. Vettem egy szép kis routert, amin van USB3-as foglalat. Van rajta torrent kliens is. Arra gondoltam, hogy a nas-t meghagyom csak adattárolásra és veszek egy 256-os SSD-t torrentezni. Ezzel kb nullára redukálom az egész rendszer hangját. Szerintetek megérett már erre a technológia? Vagy fogadjam el, hogy x idő után meg fog dögleni és vihetem gariztatni? Sajnos az egész rendszer a szobámban van, ahol aludni is szoktam. Ezért nem mindegy, hogy egy laptop hdd vagy egy SSD megy-e mellettem. Vajon létezik olyan SSD, amin van USB3 csatlakozó?

Előre is köszönet.

(#17192) Horvi válasza Huha81 (#17191) üzenetére


Horvi
őstag

Szerintem az SSD nem ilyenre való. Amúgy a gariztatás sem biztos, hogy összejönne mert mostanában a gyártók szeretik megadni, hogy hány terra írásig van a gari. Tehát ha van egy SSD amire van 5 év gari és mondjuk ilyen 50TB (hasraütés) írási határ akkor ha te azt az 50 terrát 1 év alatt rávered az SSD-re és az megdöglik akkor nem tudod majd gariztatni. Ez nem minden SSD-nél van így meg ugye gyártója válogatja és a pontos kondícióknak is utána kell járni mert ez nem egy leírásból idézett példa de a lényege a dolognak kb. ez.

Ha rá akarod kötni USB3.0-ra akkor veszel egy külső racket neki satásat és egyszerűen rákötöd. Ugyanúgy fog menni mint egy laptop vinyó, és akkor ugye nem kell neki táp mert az USB3.0 adja a kraftot is.

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#17193) M107 válasza Huha81 (#17191) üzenetére


M107
addikt

:R

SSD ne akarj torrent-re használni , nem arra való.

Az SSD mint mozgó alkatrész nélküli meghajtó rendszer gyorsításra lett kitalálva az esetek 90%-ban.

Persze lehet bármire használni mint egy HDD-t is de ekkor ha túlírod a kötelező TBW számot és úgy hal meg ugrott a gari....

Meg aztán, annyival nem gyorsabb a torrent kivéve ha Seedszervert üzemeltetsz, vagy van elég pénzed cserélgetni az SSD-idet

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#17194) Huha81 válasza M107 (#17193) üzenetére


Huha81
tag

Köszönöm a válaszokat. A lényeg nem a sebesség lenne. Nincs szándékomban nagy üzemben tolni. Egyszerűen csak mechanikus alkatrész nélküli rendszert szeretnék. Ha valahogy minimálisra lehet csökkenteni egy laptop hdd hangját, nekem az is bőven megteszi.

(#17195) Horvi válasza Huha81 (#17194) üzenetére


Horvi
őstag

Nekem WD RED laptopvinyóm van 1 terrás méretben és arra megy a torrent RPin keresztül 24/7-ben és alig van hangja. Simán lehet aludni mellette pedig csak 2 méterre van az ágyamtól.

Hello darkness, my old friend...

(#17196) M107 válasza Huha81 (#17194) üzenetére


M107
addikt

:R

250 GB SSD + 1 vagy 2TB USB3-as külső HDD-t veszel kitakarítva a hűtőventi a laptopban, s nincs más gondod.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#17197) proof88 válasza Huha81 (#17191) üzenetére


proof88
addikt

pusztán hang miatt felesleges ssd-t venni. Ha van 3.5"-ös méretű hdd ami néma egy külső keretbe rakva, akkor 2.5"-ösből pláne van. Pl WD green széria tagjai. Arra figyelj, hogy minél kevesebb tányér legyen benne. Pl van olyan 2 terás green amiben 2 db 1 terás tányér van, meg van olyan is amiben 4 db 500-as. De a részletekről a megfelelő topikban. :D

(#17198) Ribi válasza Huha81 (#17194) üzenetére


Ribi
nagyúr

Én nemrég vettem egy Green 1T WD-t, ami elvileg 1 tányéros, de ami ódákat zengettek, hogy milyen halk, na ahhoz képest van egy igen éles hangja amikor ír és amúgy sincs teljesen csendben. Viszont egy külső samu 500-as winyó teljesen csöndben van. Viszont SSDt semmiképp nem vennék, mert kicsi a valószínűsége, hogy TRIM megy, úgy pedig lehet gyorsan megfekszik. Valamilyen külső, vagy noti winyót veszél szerintem. Én is azt rakok a csöndes gépben (amiben 0 venti+ SSD van egyelőre)

[ Szerkesztve ]

(#17199) M107 válasza Ribi (#17198) üzenetére


M107
addikt

:R

WD Green-t soha..... A saját samu laposom WD Blue 750 GB 1 tányér 2 fejes hangját nem hallom, de a külső WD Elements 1 TB HDD-mnek se pedig :

Lemez modelszám,WDC WD10JMVW-11AJGS3
Lemez revízió,01.01A01
Lemez sorozatszám,WD-WXH1E93EJRX4

Lemez család,Scorpio Blue
Formátum,"2.5"" "
Kapacitás,1000 GB (1000 x 1 000 000 000 bájt)
Lemezek száma,2
Fejek száma,4

Akusztika (Pihenő üzemmód),"2,4 Bel"
Akusztika (Minimális teljesítmény és hangerő),"2,5 Bel"
Akusztika (Maximális teljesítmény és hangerő),"2,5 Bel"

A sok parkolás miatt... Blue vagy Black esetleg RED ha WD....

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#17200) NÉMÓ510


NÉMÓ510
tag

Üdv mindenkinek!
SSD probléma miatt kérnék segítséget a szakértő uraktól.
Tipus: OCZ Agility3 60GB

Tegnap használat közben eltűnte az ikonok az asztalról,de csak azok amik az adott SSD-re voltak telepítve.
Mivel épp nem volt rájuk szükségem,meg már késő este volt ezért mára halasztottam a vizsgálatot.
Ma átraktam másik gépbe 1 másik SSD helyére,és úgy indítottam a gépet.
Első kép:

Eddig nem kellett hozzá illesztő,mert már volt itt.
Aida64 ennek látja : 6. meghajtó - SandForce{200026BB} (0 MB)
A hibátlanul működőt pedig ennek: OCZ-AGILITY3 (55 GB)

Megnéztem lemezkezelővel:

És még:

Nem mertem továbblépni egyenlőre,inkább kérdeznélek titeket hogy mi a tapasztalat.
Előre is köszi.

ui:ha még lenne kérdés,sajna csak 1 óra múlva leszek.THX

Gundel Takács Gábor: Nem lehet könnyű sors ideges edző szájában rágóguminak lenni

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.