Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#17851) Fire/SOUL/CD válasza viktor82 (#17848) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezen a képen semmilyen olyan infó nem látszik, amiről az előző hozzászólásodban beszéltél(94% meg hibás szektor).

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#17852) viktor82 válasza Fire/SOUL/CD (#17851) üzenetére


viktor82
őstag

Először irtam aztán néztem mivel nem volt a gépemben és már nem tudtam szerkeszteni! :))

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#17853) RazoR válasza scope2007 (#17846) üzenetére


RazoR
veterán

Képernyőkép nincs, de fw szám van: 521ABBF0 Szerintem ez 3k fw lesz... :(((

(#17854) Fire/SOUL/CD válasza RazoR (#17853) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mindegy mi van rajta, majd a FW frissítő eldönti mi megy rá meg mi nem. (V300-on is ilyen van pl régebbin)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#17855) RazoR válasza Fire/SOUL/CD (#17854) üzenetére


RazoR
veterán

Az addig oké, de a #17804-re tudsz valami okosat mondani, úgy hogy havernak az ugyanilyenje 2,5 terránál jár és 100/100-as?

(#17856) Doky586 válasza RazoR (#17855) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem veled beszéltünk 1-2 hete erről egy másik topikban?
Nem kaptál még választ a gyártói supporttól ?

Kingston honlapja szerint az SH103S3 (HyperX 3K) -ra a legfrissebb az 526-al kezdődő firm, az 580-al kezdődő firm csak a FURY-hoz megfelelő... de a tiednek gyárilag rá van írva az oldalára hogy 580-as firm van rajta... (talán nem downgradelhető?)

Szerintem ez egy elrontott széria, de majd kiderül mit mond a support. Reméljük visszavonják. :(((

(#17857) 85Slaci265DC


85Slaci265DC
tag

Sziasztok!
Gyors segítséget kérnék!
Corsair Force GT 120GB-ssd,2 hónapos üzemidő, 100/100.
Menyire megbízható,strapabíró.Vegyesek a vélemények róla,Kingston HyperX 3k v.Samsung 840 inkább?
Üdv.

(#17858) RazoR válasza Doky586 (#17856) üzenetére


RazoR
veterán

A supporttal 2 azaz 2 db emalt sikerült váltanom, majd miután elküldtem a kingston progiról a képet amin látszik a problémám azóta nem jött válasz.....

Hol találom a honlapjukon, hogy melyik modellhez melyik firm való?

[ Szerkesztve ]

(#17859) Doky586 válasza RazoR (#17858) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#17860) Bodor válasza 85Slaci265DC (#17857) üzenetére


Bodor
veterán

Megbízható és strapabíró. Ha jó az ára veheted.

(#17861) 85Slaci265DC válasza Bodor (#17860) üzenetére


85Slaci265DC
tag

Ok.
Bizonytalan lettem vele mert szidják a vezérlőjét,meg hogy nagyon sok tönkremegy 1/2 éven belül.
Mondták, a KingstonV300 szintjén van,mert lassú.A Kingston HyperX gyorsabb a Corsair-tól?
Vagy megvehetem nyugodtan. :K

(#17862) RazoR válasza Doky586 (#17859) üzenetére


RazoR
veterán

Magyar Kingston support van?

(#17863) zaja8


zaja8
aktív tag

Sziasztok!
Most szándékozom HDD-ről SSD-re váltani.
Mi az amire figyelnem kell?
Olvastam hogy Bios-ba AHCI-t be kell kapcsolni?? (Miez??) illetve azt tudom, hogy töredezettségmentesíteni nem szabad.
Illetve olvastam a TRIM-ről hogy be kell legyen kapcsolva, ez megy automatikusan, vagy nekem kell valamit mahinálni?
Illetve ezeken kívül kell valamire figyelnem? (Akár windows telepítésnél, akár használat közben)
Nagyon köszönöm előre is a segítő válaszokat! :R :R

Egyébként ezt néztem ki: CRUCIAL 512GB MX100
512gb-os verzióból a legolcsóbb. Megbízható? Nem "kínai sz@r" ?

[ Szerkesztve ]

(#17864) scope2007 válasza Doky586 (#17859) üzenetére


scope2007
addikt

ezaz, hogy a 3K-n Fury fw van

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#17865) LámaZ válasza zaja8 (#17863) üzenetére


LámaZ
addikt

AHCI
töredezettségmentesíteni nem szabad: szabadni szabadna, de felesleges, és a töredezettségmentesítő progik nem is végzik el.

A többi lérdésedre én is várom a válaszokat, pláne arra, hogy melyik a legjobb ingyenes – ha lehet – diagnosztizáló progi.

Legyen minden jó!

(#17866) xuldar válasza zaja8 (#17863) üzenetére


xuldar
őstag

Komolyan ennyire nehéz lenyitni a topik tetején az összefoglalót?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#17867) LámaZ válasza LámaZ (#17865) üzenetére


LámaZ
addikt

Ez egy érdekes Microsoft cikk.
Nekem néha nem indul a rendszerem, lehet ez volt az oka? (Mármint az IAStorV értéke eddig nem nulla volt, hanem 3)

Legyen minden jó!

(#17868) LámaZ válasza xuldar (#17866) üzenetére


LámaZ
addikt

Az összefoglaló nem letisztult.
Egy kicsit rendbe kellene tenni, alapvetően két, illetve 3 fejezettel (ponttal):
0: Vásárlás előtt menj oda meg oda
1. Telepítés (beszerelés, szoftveres/driveres teendők)
2. Utólagos tesztelés, optimalizálás, állítgatások

Nagyon hosszú szövegek elolvasása fárasztó. ☺

Legyen minden jó!

(#17869) LámaZ


LámaZ
addikt

Örömmel veszem a megjegyzéseket az enyéimhez:

Amit én látok: a driver Intel-es, és lehet, hogy jobb lenne a Windows 7 alap SATA-drivere, nem?

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#17870) varmi2 válasza zaja8 (#17863) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nekem is ilyen ssd-m van, csak a 128GB, elégedett vagyok vele, hiba néllkül teszi a dolgát.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#17871) LámaZ válasza LámaZ (#17869) üzenetére


LámaZ
addikt

Megvilágosodtam!
szerintem azért nem tudott elindulni a rendszerem néha, mert Intel AHCI-driver volt telepítve, de a Registry-ben a driver nem indítódott el.
Most eme cikk alapján leszedtem az inteles drivert, helyette visszaállítottam a Microsoft Windows alap AHCI-vezérlőjét. Szerintem, monstantól már nem lesz semmi probléma, és a hibernálás is valszeg rendesen fog működni.

Legyen minden jó!

(#17872) Bodor válasza LámaZ (#17868) üzenetére


Bodor
veterán

Látnád, hogy más topikokban milyen hosszú a téma összefoglaló, nem lenne bajod ezzel.. :)
Másnak még nem volt baja vele, szerintem eléggé össze van szedve a mondanivaló.

(#17873) xuldar válasza LámaZ (#17868) üzenetére


xuldar
őstag

Hosszú? 2 oldal (keskeny hasábbal), és a linkek legalább felére nincs is szüksége az átlagjúzernek, pl. a Linuxos segédletekre. Esetleg hangoskönyvet ne készítsenek az összefoglalóból a topikgazdák? :D

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#17874) Horvi válasza xuldar (#17873) üzenetére


Horvi
őstag

+1 a hangoskönyvnek

Hello darkness, my old friend...

(#17875) RazoR válasza scope2007 (#17864) üzenetére


RazoR
veterán

Írtam a boltnak, hogy miújság van így ezzel a dologgal. Írták, hogy vigyem vissza az SSD-t és kivizsgálják.... Vagyis min. 2 hétig bebukom a dolgot szerintem és nem is biztos, hogy cserélik.... Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#17876) fer


fer
őstag

Pár napja vettem észre, hogy lement 1%-ot, 506Gb írásmennyiségnél!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#17877) RazoR


RazoR
veterán

Beszéltem számtech boltos haverral és azt mondta, hogy simán elképzelhető, hogy egy Fury SSD van egy 3K házban......kinézi ezt a Kingstonból....biztató! :Y :((( A tanácsa: adatok lement, ssd-t mikróba pár másodpercre, gari ;]

(#17878) fer válasza RazoR (#17877) üzenetére


fer
őstag

Ha úgy rendelted és még nincs 14 napja akkor simán visszaigényelheted a pénzt, vásárlástól való elállás címén indoklás nélkül! És még csak mikró sem kell!

Visszaolvastam és még tavaly vetted, akkor ez sztornó!

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#17879) linuxuser666


linuxuser666
tag

http://kepfeltoltes.hu/150323/269016564N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.png
Corsair neutron ssd-nél ez jónak/normálisnak számít?
Jó választás volt?
Nem érzem túlzottan gyorsnak, de elvileg rendben van vele minden.

(#17880) Bodor válasza linuxuser666 (#17879) üzenetére


Bodor
veterán

Jó választás! 1. pont-ot javaslom betartani.

(#17881) HSM válasza Bodor (#17880) üzenetére


HSM
félisten

Egyébként azzal a ponttal én pont nem értek egyet. :N
A random adat a legrosszabb esetet méri, míg a csupa 0/1 a legjobbat, mivel perfektül tömöríthető. Ugyan tömörítős SSD-knél egyik sem valós érték (vagyis mindkettő az), szóval egyik sem az, ami a mindennapok során tapasztalható lesz. Viszont a randommal legalább látható, hogy kevéssé tömöríthető esetben mire lesz képes az egység, míg csupa 0/1 esetén mért értékekkel csak hiú ábrándokba kergetjük magunkat.

(#17882) linuxuser666


linuxuser666
tag

Firmware frissítés ajánlott ehhez az ssd-hez?
Nem tudom mit tartalmaz az új.
M310 van fent most.

(#17883) LámaZ válasza LámaZ (#17871) üzenetére


LámaZ
addikt

Hű, a mindenit!
Ha a windózos Eszközkezelőben az AHCI-vezérlőnél az illesztőprogi frissítés opciót választom – gondolván ugye, hogy a Windows Frissítéshez hasonlóan itt is csak a Microsoft-féle driver frissítése történik! – azonnal visszateszi az Intel-féle drivert.
Most akkor tudom, hogy az a csodabogár hogy került oda, mert eredetileg nem én raktam fel. Ezek szerint a Microsoft a saját driverét (AHCI) már nem is frissíti. Persze, nekem jó úgy ahogy van, többet istenbizony nem kattintok a Frissítés gombra, ha jól működik minden.

Legyen minden jó!

(#17884) scope2007 válasza LámaZ (#17883) üzenetére


scope2007
addikt

gyári windowsos a jó legtöbb embernél
igaz tényleg régi dátuma van, de jó

annak ajánlják, hogy tegyen fel Intel félét, akinek a gyári alatt gond van, pl sebesség

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#17885) Bodor válasza HSM (#17881) üzenetére


Bodor
veterán

Nem baj, hogy nem értesz egyet. Tudni kell, hogy a "tömörítős SSD-k" a mindennapok során tapasztalható - érezhető - gyorsasága ugyanaz, mint a "nemtömörítősőké" ( de szép szó), ha rendszermeghajtónak használjuk az SSD-t , viszont azért kell így mérni, mert mindenki a gyári, feltüntetett értékeket szeretné viszont látni az SSD-jét tesztelve.

[ Szerkesztve ]

(#17886) proof88


proof88
addikt

(#17887) HSM válasza Bodor (#17885) üzenetére


HSM
félisten

Ezt alá tudom támasztani. Nálam is először véletlen SATA2-es portban volt a 840 PRO, és semmivel nem lett gyorsabb "érzésre", mikor átdugtam SATA3-ra. Szóval simán elhiszem, hogy egy jobb (!!!) tömörítős a mindennapok során is kielégítő sebességet nyújt. Ugyanakkor abban is biztos vagyok, hogy durvább terhelésen (mondjuk egy méretesebb programfrissítés telepítése) komoly előnyhöz jutna egy valódi, tömörítés nélküli meghajtó, főleg, mivel rengeteg állomány már alapból tömörítve kerül tárolásra programokon belül is.

Az utolsó pontod is érthető pszichológiailag, ugyanakkor ettől függetlenül az egy kissé túl optimista szám lesz úgy. ;)

(#17886) proof88: Az az élettartam-számolgatós rész nagyon amatőr. Meg se említi pl. hogy a meghajtók mérete is nagyon nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#17888) XFreedy


XFreedy
tag

Sziasztok!

Van egy 120 gb-os samsung 840evo-m, aminek az írási sebessége kifejezetten rossz tud lenni. Néhány gb-os file-t ramdiskből max sebességgel tud írni, de ha ugyanazt a filet SSD-n belül másolom, akkor tartósan 10-30 mb-ra is le tud csökkenni a sebesség.

Legfrissebb firmware van rajta, frssítés után jobb lett a helyzet, akkor blackmagic disk speed testben minimum 130~mb volt az írás, (sokszor csak annyi)

Még régebben írtam samsung szerviznek, 4 hét átfutási időt mondtak, ha hibásnak találják az SSD-t. 4 hét az nevetséges, nem akarok ezért venni egy másikat, amíg ülnek rajta, de mielőtt elvinném megszeretném kérdezni a véleményeteket...

Intel HM67-es chipsetem van, OSX 10.10.3-at használok, de korábbi verziókkal is ugyanez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#17889) scope2007 válasza XFreedy (#17888) üzenetére


scope2007
addikt

sebesség miatt nem láttam még olyat, hogy cserélték, gariztattak volna
sőt nekem meg régen úgy sem akarták gariztatni, hogy pár napig jó volt utána elvesztette a partíciót csak úgy
tesztelték, visszaadtak hogy jó, pár napra megint eltűnt róla minden. Másik kettő gépben is ezt csinálta
tehát mégsem tesztelték napokig stb, lehet betéttek pár órára azt kész
de meg lett oldva okosan úgy le kellett gariztatniuk

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#17890) XFreedy válasza scope2007 (#17889) üzenetére


XFreedy
tag

Kipróbáltam most windows alatt is, bár bootcampben nincsen AHCI, de itt is lecsökken 10-30 mega közöttire az írás.

Úgy sikerül ezt könnyen előidézni, hogy egy ~2-2.5gb-os filet mozgatok és kb 3-4. alkalom után így belassul.

[ Szerkesztve ]

(#17891) LámaZ válasza proof88 (#17886) üzenetére


LámaZ
addikt

Köszi a linket!
Így bízzuk magunkat (=adatainkat) a mérnökök (meg a brit tudósok) tudományoskodására, meg egyes fórumozók lelkendezéseire.
Be kell látni, hogy ez a technológia még nem forrta ki magát, labilis, mint a kamaszok lelkivilága.
Arra persze jó az SSD, hogy az oprendszer meg a gyakran használt programok róla fussanak, amúgyis az oprendszert 4-5 évente kibobjuk, és akkor mehet vele az SSD is. :-)

Tény, hogy az én gagyinak mondott OCZ Agility3 SSD-m (mikor is vettem, talán 5 éve? 222k-ért) még mindig jobb, mint az az 500 GB-osként (!!!!) hirdetett USB pendrive, amelyet 11$-ért vettem az Aliexpressen. Gondoltam, kiváltok vele egy HDD-t.☺ Nemhogy 500 GB-os nincs, hanem még 5 GB-os sem, bár a rendszernek 500 GB-ot jelez mind a mai napig, és újraformázni/particionálni még a HDD Low Level Formattal sem lehet.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#17892) radi8tor válasza LámaZ (#17891) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Komoly nagyvállalatok már SSD-vel szerelt notebookokat adnak a dolgozóiknak. Igaz ott van a hálózati meghajtó is a gépen, de azért ne temessük az SSD-ket. :N

⭐ Stella

(#17893) LámaZ válasza radi8tor (#17892) üzenetére


LámaZ
addikt

Komoly nagyvállalatok pont fix 5 évente cserélik le az IT-parkot, szőröstől-bőröstől. Leírják, leamortizálják. Náluk ez nem tétel.

Legyen minden jó!

(#17894) HSM válasza LámaZ (#17891) üzenetére


HSM
félisten

Az ugye megvan, hogy a leggyengéb meghajtó is kibírt 700 Terabyte írást? :D Az azért nem rossz. Én másfél év alatt írtam rá összesen 4,5TB-ot. Ezzel a sebességgel használva még 100 év múlva is működni fog. :C
Persze, tudom, lehet sokkal gyorsabban is elhasználni. :R Főleg vállalati környezetben. De azért 700TB-hoz ott is meg kell dolgozni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#17895) Scholes9 válasza proof88 (#17886) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Egy átlagos felhasználót ezek kb nem is érintik 😊 Teljesen alaptalan a félelem.
HSM: +1

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#17896) worxland válasza LámaZ (#17891) üzenetére


worxland
addikt

Semmivel sem labilisabb, mint a vinyók.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#17897) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

Sziasztok, ezek így jók?

(#17898) worxland válasza Zoli-bácsi (#17897) üzenetére


worxland
addikt

Notebooktól elég jó (beállítások rendben vannak), de a 840 Pro tudna többet is 4K-ban és 4K QD32-ben.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#17899) Zoli-bácsi válasza worxland (#17898) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

És az mitől "csak" ennyi?

(#17900) bobalazs válasza Zoli-bácsi (#17899) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem az alaplap chipsetjétől függ... Mondanám hogy az ssd chipjeitől is, de félek ezzel hülyeséget mondanék.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.