Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#16501) Plasticbomb válasza Fire/SOUL/CD (#16495) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Azokat nem rakta fel (mindig kikapcsolok mindent, amit nem használok, soros portok, lpt port, ide vezérlő, floppy vezélő, engem zavarnak valamiért, ha aktívak... lehet, emiatt nem rakta fel őket), de végül, 10-15ik nekifutásra bevette a gyomra, és sikerült eltakarítani. Most faszán megy.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#16502) zsoltti válasza Fire/SOUL/CD (#16499) üzenetére


zsoltti
senior tag


Már csak 20%

[ Szerkesztve ]

(#16503) Fire/SOUL/CD válasza zsoltti (#16502) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Vélhetően csak arról van szó, hogy egyik szoftver sem ismeri az adott meghajtót, ezért az "anomáliák". Légy szíves küldj egy riportot az SSDOK-ról (bal alsó sarokban a gomb, meg hogy hova kell küldeni), Thx!

Ezen kívül meg a HDS-ben a SMART fülről dobj egy képet addig is (minden SMART adat látszódjon)...

Nagyon ritka kivételektől eltekintve a Samsung meghajtók a 0xB1 SMART attribútumban tárolják a Wear Leveling értékét (az érték mezőben, nem az adat mezőben). Ha az 22-n lenne, az valóban gond lenne, de előbb lássuk a képet.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16504) Pityu. válasza zsoltti (#16497) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én ezért nem vásárlok használtat,ma már az újak sem olyan vészes árban vannak ugyan n4m 256 os de 120gb s 840 samsung már van 20EFt ért és elég jó cuccok.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16505) zsoltti válasza Fire/SOUL/CD (#16503) üzenetére


zsoltti
senior tag

[SSDOK riport]

Tessék,

Pityu.
azért 26 vagy 48 ezer ft , nem mindegy

[ Szerkesztve ]

(#16506) Pityu. válasza zsoltti (#16505) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem nem is kéne 256gb s én csak rendszert meg programokat tartom rajta.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16507) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Nem igazán jutottam napirendre,hogy 1 v300as ssd a vertex 3nál most jobb vagy rosszabb.
Különböző sebességteszteket találtam fórumon,1iken jobb,másikon mégse!
Esetleg valaki tud tisztítani a képen?

Avatar

(#16508) oravecz56 válasza zsoltti (#16505) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Szia
Engem is érdekel a szakemberek véleménye a problémád miatt,én is samsungal jártam így 94%-os volt amikor megvettem ,a vezérlőnek tuttam be a hibát és kicseréltem,de még megvan.Igaz ez csak eggy 128GB 470 sata2-es Samu

[ Szerkesztve ]

Oszika

(#16509) Doky586 válasza Fire/SOUL/CD (#16499) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor mégse értem. Az 1946 GB az nem egyenlő 1.90 TiB-al (ahogy a kép mutatná)
Az 1946 GiB lenne egyenlő 1.90 TiB-al... (de a képen nem GiB hanem GB szerepel mértékegységként)

A smart eszerint mindig GiB -ban adja a számokat. Akkor melyik érték a nem jó a képen?

[ Szerkesztve ]

(#16510) Emperor_ válasza GAbre (#16507) üzenetére


Emperor_
addikt

Szia!

Mi volna a cél?

Venni szeretnél új SSD-t?
Ez esetben ajánlom az összefoglalót olvasd el itt!

Avagy egy boltból szeretnél vásárolni, ahol V300 és vertex 3 van?
V300 nem ajánlott típus, a vertex 3 sem. Keress más boltot :) !

Szóval mi a cél? Miért e kettőt kérdezed?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#16511) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

A Samsung Magician a Total Bytes Written-re 0.61 TB-t ir, nem sok ez egy picit? (120 GB 840 EVO)
Tavaly November 17.-en vasaroltam az SSD-t, es javareszt csak sorozat/film (xvid) nezesre hasznalom egy laptopban.. 1 hete volt egy 25GB-s Diablo install, de ennyi.

Ha jol szamolom ez napi 10GB-t jelent ami nem tunik soknak, de en meg is annak tartom. :D

szerk.: Windows/80GB, a tobbi Linux.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#16512) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Kozben most olvasom a Samsung honlapjan:

"Samsung has not given any official P/E count or TBW rating for the EVO series. On their global site they claim 10GB writes per day will make the 120GB version last for 28 years. This roughly translates to 100 TBW. Let's wear it out and see if it dies gracefully..."

Ettol fuggetlenul soknak tartom egy 2 honapos joszagnal a 0.69TB-t.

Netan tulreagalom? :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#16513) Edween válasza Archttila (#16512) üzenetére


Edween
őstag

akkor erről mi a véleményed? Én nem sokallom.

(#16514) GAbre válasza Emperor_ (#16510) üzenetére


GAbre
veterán

Mert ocz-m van.
Most cserélik ki az új ssd-m.
v300at kapok!
És nem tudom melyik maradjon!

Avatar

(#16515) Archttila válasza Edween (#16513) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Akkor nem parazok. Egyebkent nekem mar nem 100/100

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#16516) worxland válasza Archttila (#16512) üzenetére


worxland
addikt

Túl.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#16517) Pityu. válasza Archttila (#16515) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na nekem meg majd 3 évesen a 830 1,64tib írással meg 97/100,csak én állítgatam a windowsban dolgokat,hogy olyan sokat ne írkáljon.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16518) Emperor_ válasza GAbre (#16514) üzenetére


Emperor_
addikt

Értem. Nehéz ügy :U .

Mekkora az SSD? Mi az OCZ pontos típusa?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#16519) Márk


Márk
senior tag

Sziasztok!

Kisebb gépfejlesztést hajtottam végre.

Socket AM2+----->Socket FM2+: Asus M3N-HT Deluxe/HDMI----->MSI A88X-G45 Gaming, AMD Phenom II X4 940 BE----->AMD A10-7850K, Kingston HyperX DDR2 1066MHz 4×2GB---->AMD Radeon R9 2400MHz 2×4GB.

Ezek lettek az eredmények.

Valaki hozzáértő legyen szíves ránézni, de amit alig akarok elhinni, hogy a rendszer érezhetően gyorsabb, mint az előző proci+cpu+ram kombóval (pedig már az előző is sebességben nekem maximálisan megfelelt).

[ Szerkesztve ]

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#16520) Ice&Lime válasza Márk (#16519) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Rendben van.
(Ha van kedved vele szórakozni még, akkor kipróbálhatod az amds vezérlő helyett a win szabványosával is a dolgot, hogy úgy milyen).

(#16521) kerekfej válasza Fire/SOUL/CD (#16493) üzenetére


kerekfej
addikt

Ezek jobbak lehetnek?
Liteon LSC-256L9S-11
Hynix SH920

(#16522) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Szeretném átállítani a BIOS-ban a jelenlegi "AHCI" sata vezérlést "Intel Smart Response Technology"-ra.

Azért kérdem mert jelenleg a laptopra nem tudom feltenni a "Intel Rapid Storage Technology" ajánlott drivert.
És ahogy én látom ennek egyik feltétele lenne hogy a BIOS ban átlőjem.

Utólag ha rendszer AHCI ben telepítettem át lehet állítani? az Intel -re?

[ Szerkesztve ]

(#16523) fulton válasza fulton (#16522) üzenetére


fulton
addikt

Nem teljesen tiszta ez nekem, most ezt érdemes feltenni az SSD mellé? vagy ez a hibrideknek ajánlott inkább....

(#16524) ubyegon2 válasza fulton (#16523) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha a rendszer HDD- n van és rendelkezel egy kisebb SSD- vel, akkor az IRST gyorsítja a rendszeredet. Ha a rendszer elfér az SSD- n, akkor az IRST értelmetlen.
rövid írás erről

[ Szerkesztve ]

(#16525) fulton válasza ubyegon2 (#16524) üzenetére


fulton
addikt

Értem köszönöm.

(#16526) fulton válasza fulton (#16488) üzenetére


fulton
addikt

De ez nagyon piszkálja a csőröm. Mi lehet a gond ami miatt ennyire visszaestek az értékeim. ? Dell 7537 notebook.

(#16527) ubyegon2 válasza fulton (#16526) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezt olvastad? :)

(#16528) fulton válasza ubyegon2 (#16527) üzenetére


fulton
addikt

Persze, de nem visz közelebb. Nagyon tág a halmaz amiről fogalmaztál. Én nem tettem fel semmi mást, csak a win 8.1 és a driverek. Ennyi. Mint első alkalommal (előtte 1 nappal) mikor raktam fel az SSD re a win 8.1 et. De hogy akkor azt a tökéletes értéket driverek előtt vagy után mértem az pass.

Nem állítottam szándékosan én el semmit, nem is raktam most sem fel semmit , akkor mértem a tesztet. Ezért gondoltam még forszírozom, hátha érkezik még tipp rá. Azért elég gyérus ahoz képest amit tudnia kéne így.

(#16529) fulton válasza fulton (#16528) üzenetére


fulton
addikt

Szeretném jelezni, hogy a problémát az okozta, hogy 3 sata vezérlő volt választható az eszköz kezelőben. 2 intel és 1 szabványos.
Az intel másik vezérlője hozta a megoldást. Mostmár minden a kívánt értéken van.

(#16530) Fire/SOUL/CD válasza zsoltti (#16505) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A modellszám alapján sikerült belenyúlni egy HP/Compaq) OEM meghajtóba, semmi ismert SMART adatot nem ad vissza(vagy nem abban az attribútumban), mint a gyári Samsung FW-el szerelt modellek. Ilyenkor van az, hogy megpróbálunk a neten valamiféle infóhoz jutni a meghajtóval kapcsolatban.
Jelenleg az biztos, hogy a HDS és az SSDOK sem kezeli, előbbi szoftver kapcsán nem is kell foglalkozni a kondíció értékével, mert nem jól számolja(mivel nem ismert a meghajtó).
(Majd a ha hazaértem, megnézem, hogy megjött-e a riport, amit kértem, hogy küldj az SSDOK-ról)

Doky586
GB=GiB ebben az esetben, a HDS is ennyit ír ki nem? (csak a HDS GB/TB jelölést alkalmaz, de az akkor is GiB/TiB)

kerekfej
Hynix-t nem ismerem, Lite-on Meg egy Dell OEM meghajtó, OEM meghajtókat egyetlen ügyfél gépébe sem veszek soha és nem is javaslom őket, akármennyire olcsó meg stb. (Kivéve persze, ha pl lapos-t azzal szállították és gariba is azt adják vissza stb)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16531) V0yager


V0yager
csendes tag



Üdv
Van egy a képeken látható silicon power ssd-m, ami két évig működött rendesen majd annyira lassú lett, hogy perceket kellett várni minden műveletnél. Újratelepítve a rendszert ismét rendesen működött kb két hónapig, ezt többször eljátszotta velem majd végül már csak három napig bírta. Utoljára win 8.1 volt rajta.
Most már be sem tölt a rendszer. Kis méretű fájlokat lehet rá írni és másolni róla, de nagyobbaktól már lefagy az egész fájlkezelő, partíciókat nem lehet törölni vagy formázni mert akkor is lefagy vagy eltűnik a rendszerből az ssd. Van valami amit még ki tudok próbálni mielőtt elviszem a szervízbe?

(#16532) #93794560 válasza V0yager (#16531) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az SSDLife szerint túl sok a hibás cella az SSD-n, és az élettartama várhatóan kevesebb, mint egy hónap. Cserélni kell.

(#16533) Pityu.


Pityu.
nagyúr

SSDlife elég furcsán számol,a másik 3 program ugyan azt mutatja :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16534) #93794560 válasza Pityu. (#16533) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az SSDLife azért számol másképp, mert csak azt nézi, hogy az SSD teljes adatterülete használható-e, és ezért mutat 100%-ot.
A HD Sentinel pontosabb infókat ad. Kiírja, hogy az SSD hibátlan, de azt azért már kimutatja, hogy a Wear Leveling funkció már minden lehetséges eddig nem használt üres területet felhasznált, mostantól már minden cella volt használva, amik ugyan tökéletesen működnek, de ezt a használódási dolgot beleszámítja a kondícióba.

[ Szerkesztve ]

(#16535) Pityu. válasza #93794560 (#16534) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem a százalékra gondoltam,hanem az adat írásra 3 helyen 1,65TB ott meg 1693,6

Annyira nem vagyok benne az ssd témában,sok adat sosem volt rajta tárolva,de azért párszor installáltam rá az biztos.Na meg csak 2012.06. hóban vásároltam.

De azért remélem még nem kell készítenem a zsetont egy másik vásárlására :)

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16536) #93794560 válasza Pityu. (#16535) üzenetére


#93794560
törölt tag

Mivel a számítástechnikában nem 1000-rel, hanem 1024-gyel számolunk, ezért az 1693,6 MB egészen pontosan 1.65 TB-ra jön ki.
1693.6/1024=1.65390625 TB

(#16537) #93794560 válasza #93794560 (#16536) üzenetére


#93794560
törölt tag

Pontosítok: Az 1693.6 az nem MB, hanem GB.

(#16538) Pityu. válasza #93794560 (#16536) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Értem,ennyire sosem voltam benne a dolgokban,lehet szégyen.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16539) #93794560 válasza Pityu. (#16538) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nem szégyen. Senki sem tudhat mindent.

(#16540) Pityu. válasza #93794560 (#16539) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na igen :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16541) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Sziasztok!

Túl vagyok egy vaklárma parázáson* (raw read error rate, data mező csillió, ójajezmegmi), de az még kérdés, hogy normális-e, hogy a HDS 4.40 időnként mást ír performanszhoz? Pár napja megállt bennem a vér, hogy baj van az SSDmmel (Adata sx900), mert csak 80%-ot írt ki rá, és azt állította, hogy bár támogatott de mégsem működik a TRIM. Ugyanekkor SSDOK 1.5.5.1 szerint minden oké volt. Első alkalommal egy HDS újraindítás után újra 100%-ot írt, másnap amikor megint 80-at írt már csak gép újraindítás után állt vissza 100-ra. SSDOK mindig hibátlannak írja.

Szokott ilyet csinálni a HDS? Vagy valami mocoroghat a háttérben?

HDS 4.40 o.k.o.s. fül

A fenti kép a 80% kijelzésekor készült. A egyedüli változás (read, write kivételével) amikor újra 100%-ot jelzett ki a raw read-nál volt, value/worst 106/106, ezek perpill 104/104-en állnak. A data field decimálisra volt állítva, de ha jól tudom itt inkább a hexa kódok jelentenének valamit. Tudna esetleg erről valaki plusz infót? Meg az alsó grafikon értelmezésének se tudom hol álljak neki... :)

Itt egy SSDOK 1.5.5.1 screenshot is.

Üdv!

*Ezúton köszönöm a hard_disk_sentinel_s_m_a_r_t_okosan topik és hdsentinel fórumtárs hasznos információit!

[ Szerkesztve ]

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#16542) Pityu. válasza Sebaj Fóbiás (#16541) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem volt már bajom hard disk sentinelel most nem tudom melyik verzió volt de nagyon megíjedtem nagyon kevés százalékot mutatott az ssd m re aztán fel raktam a legujabbat és semmi gáz sem volt,rakd fel a 4.50 eset és nézd meg azzal is.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16543) zsoltti válasza Fire/SOUL/CD (#16530) üzenetére


zsoltti
senior tag

Az jó lenne ha sikerülne megtudni hogy mit mond magáról az ssd és mégse a kondija rossz, főleg u.hogy kb 20napot ment kb...
Az előző hozzászólásomba csatoltam a data.hu-n a filet, de ha emaikba kell akkor elküldöm oda is.
nagyon szépen köszi.

[ Szerkesztve ]

(#16544) zsoltti válasza zsoltti (#16543) üzenetére


zsoltti
senior tag

Elvetemült kérdés, átflashelés pro-ra vmi módon? :DD elküldtem emailba a riportot

[ Szerkesztve ]

(#16545) Emperor_ válasza Pityu. (#16542) üzenetére


Emperor_
addikt

4.60 a legfrissebb ;) .

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#16546) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

SSHD esetén (Seagate ST500LM000-1EJ162) ugye nincs értelme a TRIM támogatásnak?
Azért kérdezem, mert egy új OpenSUSE 13.2 telepítésen az SSHD-ra azt írja, nincs benne TRIM támogatás, és az "fstrim -v" parancs sem tud lefutni.

tools1:~ # hdparm -I /dev/sda | grep Model
Model Number: ST500LM000-1EJ162
tools1:~ # hdparm -I /dev/sda | grep TRIM
tools1:~ # fstrim -v /
fstrim: /: the discard operation is not supported
tools1:~ #

(#16547) csimpánz


csimpánz
csendes tag

Sziasztok!
Vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#16548) edari válasza csimpánz (#16547) üzenetére


edari
őstag

Kéne ;]
Szerintem jó.

(#16549) Emperor_ válasza csimpánz (#16547) üzenetére


Emperor_
addikt

A 850-es tudtommal nem tömörít, nem kell 0Fill módban mérni :) .

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#16550) Ice&Lime válasza Emperor_ (#16549) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Egyszerűbb mindent abban mérni, és így nem kell odafigyelni, hogy melyik tömörítős vezérlős és melyik nem az.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.