Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24651) m.zmrzlina válasza Delila_1 (#24649) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

A munkamappát szövegként szoktam megadni. Utvonal="C:\mm\nn\"

Ez stimmel. Nálam ezt a
strMunkamappa = .SelectedItems(1) csinálja.

Mikor a TC-ben látsz egy mappát, a dupla pontra kattintva a fölötte lévő mappába jutsz, az egy pont 8az nem látszik, de van), a főkönyvtárba visz.

Ez is oké, de az általam használt Application.FileDialog(msoFileDialogFolderPicker)-ben ez elő tud állni vagy valami más feltételt kell megadnom?
Illetve még egy kérdés, hogy ez a FolderPicker milyen tipusú változó?

(#24652) thee válasza Delila_1 (#24650) üzenetére


thee
csendes tag

:DDD :C
Köszönöm!

(#24653) Delila_1 válasza m.zmrzlina (#24651) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A munkamappa változó az aktuális könyvtár nevét tartalmazza a lenti első sor után. Megjeleníti a fastruktúrát az aktuális mappából indulva, onnan navigálhatsz máshova.

Set munkamappa = Application.FileDialog(msoFileDialogFolderPicker)
With munkamappa
.AllowMultiSelect = False
If .Show <> -1 Then Exit Sub
strMunkamappa = .SelectedItems(1)
End With

A következő sorokban a kiválasztott mappa neve az strMunkamappa változóba kerül, erre a mappára váltasz át a mappa kiválasztását követő ChDir strMunkamappa sorral. Innen nyitod meg sorban az xls kiterjesztésű fájlokat.

Az msoFileDialogFolderPicker, mint a neve is mutatja, egy párbeszéd ablak, ahol kedvedre navigálhatsz.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24654) Delila_1 válasza thee (#24652) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24655) Sweetraver


Sweetraver
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy Exceles függvényben.
A feladatom a következő:

Háttér táblázat:
kategória/város város1 város2 város3
1.kategória______0,1__0,3__0,5
2.kategória______0,2__0,4__ 0,6
3.kategória______0,7__ 0,8__0,9

Emellett van egy olyan táblázatom, amiben dolgoznom kell:

név___ kategória__város__érték
Kiss Pista__2____ város2
Nagy Béla__1____város3
Szabó Pál__1____város1

Az érték oszlopba (D) be kellene kiíratnom, az első táblázatból az értéket. Vagyis, hogy vizsgálja a kategóriát és a várost is egyszerre.

köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#24656) slashing válasza Sweetraver (#24655) üzenetére


slashing
senior tag


(A J2 cella képlete van a szerkesztő sávban)

A képen láthatod hogyan építettem fel, nem volt teljesen egyértelmű nálad hogy van de az index és a hol.van függvények kombinációjával megoldható:

=INDEX($A$1:$D$4;HOL.VAN(H2;$A$1:$A$4;0);HOL.VAN(I2;$A$1:$D$1;0))

Viszont választanod kell hogy egyszerűsíted a táblázatot vagy bonyolítod a képletet mert úgy hogy az egyikben 1. kategóriát használsz a másikban meg csak simán 1-et az úgy nem lesz jó. Vagy áttérsz mindenhol egységes 1. kategóriára vagy simán 1-re vagy tovább bonyolítd a képletet egy olyan függvénnyel ami még kiegészíti mondjuk a második táblád sima 1 értékét 1. kategóriára...

akkor így nézne ki a képlet a fenti táblához igazítva

=INDEX($A$1:$D$4;HOL.VAN([B]H2&". Kat"[/B];$A$1:$A$4;0);HOL.VAN(I2;$A$1:$D$1;0))

[ Szerkesztve ]

(#24657) slashing válasza slashing (#24656) üzenetére


slashing
senior tag

ááá f.... az utolsó képlet nem lesz jó mert félkövérré akartam rakni de programkódban nem rakja félkövérrés szóval

=INDEX($A$1:$D$4;HOL.VAN(H2&". Kat";$A$1:$A$4;0);HOL.VAN(I2;$A$1:$D$1;0))

fékövér amit módosítottam rajta, egyszóval ha csak simán 1 érték van a kategóira oszlopban akkor hozzá fűzzük azt ami hiányzik onnan: &". kat"

(#24658) Sweetraver válasza slashing (#24656) üzenetére


Sweetraver
csendes tag

Köszönöm!
Átírom sima számra, s jó lesz. Köszi mégegyszer!

(#24659) slashing válasza Sweetraver (#24658) üzenetére


slashing
senior tag

Nincs mit ;)

(#24660) didros


didros
senior tag

Milyen függvénnyel lehetne ezt megoldani?
Ha A1 cella értékét (szám) megtalálja egy másik munkalap D oszlopában, akkor B1 maradjon üres, ha nem találja, akkor meg X-et írjon be? Egy ilyen sima ellenőrzés kellene, amivel kiszűrhető az elütés... :B Köszi!

(#24661) Delila_1 válasza didros (#24660) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=HA(HIBÁS(FKERES(A1;Munka2!D:D;1;0));"X";"")

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24662) didros válasza Delila_1 (#24661) üzenetére


didros
senior tag

Köszönöm szépen!! :)

(#24663) Delila_1 válasza didros (#24662) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nincs mit. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24664) tgumis


tgumis
tag

Sziasztok!
Kellene csinálnom egy táblázatot baromi sok adatot tartalmazna és hát olyanok használnák akik finoman szólva rossz viszonyban vannak az excellel.
Szóval van olyan lehetőség hagy egy beviteli panelen beüti az adatot és a program a megfelelő munkafüzetben egy új sorba pakolja az adatokar?
A legmegfelelőbb az accees lenne de excelbe kellene megoldani.

(#24665) attilaandor


attilaandor
újonc

Sziasztok.
Kis segítség kellene.
Van egy táblázat amiben nyilvántartás van.
Persze a táblázat sokkal több elemet tartalmaz,nem ilyen egyszerű mint ez a példa.
Az lenne a kérdésem,hogy mivel tudnám a legegyszerűbben kiszámolni, csak a 27% áfát tartalmazó tételek áfa értékét?
válaszotokat előre is köszönöm.
:R

[ Szerkesztve ]

(#24666) Fferi50 válasza tgumis (#24664) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Egy jó kis userformot ha összeraksz, azzal megoldható a feladat. Ha ennél többet szeretnél, mutatnod kellene valami mintát is.

Üdv.

(#24667) slashing válasza attilaandor (#24665) üzenetére


slashing
senior tag

Ha jól látom csak egy cállába akarod így én a szumhatöbb függényt javosolnám hozzá.

Összegtartománynak az összeadandó értékek tartományát add meg a kritérium tartománynak a 27%-os oszlopot, a kritériumnak meg "=27" vagy "=27%" attól függ hogy a % értéket te hogy adatad meg ha szövegesen akkor valószínű az utóbbit kell ha egyéni számformátum akkor el kell elvileg fogadnia az előbbit is.

Pl:
Nem tudom jól értettem-e meg vagy is bruttó áraknak kéne az áfa értéke?
Mindegy a lényeg benne van: E2:E22 az összegtartományom amiben az értékek vannak F2:F22 amiben a áfakulcsok vannak az lesz a kritérium tartományom és ennek a tartománynak adok egy kritériumot ami ha teljesül összeadja az összegtartományban szereplő összegeket "=27"
=SZUMHATÖBB(E2:E22;F2:F22;"=27")-SZUMHATÖBB(E2:E22;F2:F22;"=27")/1,27

ez a képlet most azt számolja ki mennyi az összes 27% áfás összegnek az áfája, nekem nem volt egyértelmű mire gondolsz :U

[ Szerkesztve ]

(#24668) Fferi50 válasza attilaandor (#24665) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Először is csinálnék egy oszlopot, amiben kiszámolnám az áfa értéket (e oszlop x f oszlop).
Ezután egy szumha függvénnyel összeadnám a kiszámolt oszlop azon celláinak értékét, ahol az f oszlopban 27 % van.

Üdv.

(#24669) Delila_1 válasza attilaandor (#24665) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A B28 cella képlete: =szorzatösszeg(E2:E22;F2:F22)
Ha az F oszlopban nem százalék formában lennének az értékek, akkor még az egészet osztani kellene 100-zal.

Ez a képlet minden sorban az E oszlop aktuális celláját szorozza az F oszlop aktuális értékével – változó értékű százalékkal –, majd a szorzatokat összegzi.

A D28-é egy egyszerű szum: =szum(E2:E22)

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24670) Delila_1 válasza Delila_1 (#24669) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Elnéztem, csakis a 27% ÁFÁ-s tételeket kell összesíteni. Tömbképlettel 1 lépésben megoldható.

{=SZUM(HA(F2:F22=27%;F2:F22*E2:E22))}

Szerk.:
A tömbfüggvény bevitele: beírod a függvényt a szerkesztőlécen a kapcsos zárójelek nélkül, majd shift+ctrl+enterrel viszed be.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24671) fecske13


fecske13
tag

Sziasztok.

Van egy 2010-es excel teli hivatkozásokkal.
Eddig rákattintottam és már nyitotta is a fájlt.
Mostanság nem használtam (kb 2-3 hét), ma pedig ez fogad:

Mi állíthatódott el ami ezt csinálja?

"Az a lényeg, egészség legyen, meg kerozin a repcsibe."

(#24672) slashing válasza fecske13 (#24671) üzenetére


slashing
senior tag

Hát én csak a könyvtárnévből gondolom hogy ez egy hálózati meghajtó vagy felhőből szinkronizált meghajtó vagy valami hasonló és így csak egy szimpla kérdés amit amúgy is szokott kérdezni mikor elöszőr nyitja meg az ember a fájlt hogy megbízol-e benne vagy sem... de ez csak tipp

(#24673) attilaandor válasza Delila_1 (#24670) üzenetére


attilaandor
újonc

Köszönöm szépen a segítséget.
Sikerült megoldani.
:R

(#24674) Delila_1 válasza attilaandor (#24673) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24675) fecske13 válasza slashing (#24672) üzenetére


fecske13
tag

Ezt a fájlt szinkronizálom a GoogleDrive-al, de a többinél is ezt csinálja és minden megnyitáskor.

"Az a lényeg, egészség legyen, meg kerozin a repcsibe."

(#24676) sztanozs válasza fecske13 (#24675) üzenetére


sztanozs
veterán

Szerintem a decemberi MS Office patch miatt van (ami a "fejlettebb" ActiveX-védelmet biztosítaná).

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#24677) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Adott egy táblázat melyben egy labdarúgó torna lebonyolításának rendjét számolja, rangsorolja az excel......

Sajnos a tudományunk egy szinten megáll és egy nettről letöltött sablonhoz képest mi sem jutunk tovább...

Jelenleg a lejátszott mérkőzések alapján egy tábla számolja az adatokat és a megadott értékek alapján rangsorolja a csapatot.... ez a következő:

1. Elért pontszám
2. Gólkülönbség
3. Több rúgott gól

Hogy tudnám kibővíteni a táblázatot, hogy a következő feltételek alapján rangsorolja a tabellákat:
1. pontszám
2. egymás elleni eredmény
3. jobb gólkülönbség
4. több rúgott gól

Nagyon szépen köszönöm annak aki segít!!!

A sablon innen letölthető!

Van egyébként egy hihetetlenül összetett táblázat is, de szerintem annak átalakítása még nagyobb feladat.... Ezt ha feloldjuk és felfedjük az elrejtett dolgokat sok mindent lehet megtudni!!

Köszönöm!!

(#24678) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Sziasztok!
Excel esetén mitől függ,hogy a kereszthivatkozást sikeresen végrehajtja-e? Úgy értem,hogy volt egy táblázatom,ahol folyton zéróosztót írt ki, úgy sikerült megcsinálni,hogy nem az egymás utáni tagokra hivatkoztam,hanem a végén az egyes tagokat számoló képleteket fűztem össze,és ez esetben működött. Most viszont egy másik feladat során ez se segít, nem értem,hogy mi lehet benne a hiba,illetve mi a logikája a dolognak? :N

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#24679) slashing válasza lumpy92 (#24678) üzenetére


slashing
senior tag

hát gondolom nem kell leírni milyen hiba okozza a zéróosztó hibát, benne van a nevében.

Minta nélkül és a képlet ismerete nélkül nem hiszem hogy bárki megmondja hogy mi lehet nálad a gond de valószínű hogy a 0-val való osztás :) használd a képlet kiértékelő-t ahol lépésről lépésre számoltathatod a képletet és akkor találn meglesz a hiba amit keresel.

(#24680) vigyori78


vigyori78
őstag

Sziasztok.
Segítségre lenne szükségem.
Egy táblázatban lenne kb. 10 munkalap mindegyik munkalapon egy oszlopban /mondjuk C/ számok szerepelnek.Szeretném ha mind a 10 lap C oszlopának adata /számok/ megjelenjen a 11-es lapon a C oszlopban,plusz ha valamelyik lapon szerepel ugyanaz a szám a C oszlopban akkor ez megjelenjen a 11-es lapon az adott szám mellet lévő oszlopban és sorban hogy melyik lapokon szerepel.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#24681) KaliJoe


KaliJoe
csendes tag

Tisztelt Szakértők és / vagy Fórumozók

Az alábbi problémában keresem a megoldást és kérem a segítségeteket. Excel tábla egyik oszlopa folyamatosan tartalmazza a dátumokat (2014-12-01, 2014-12-02, 2014-12-03). Minden dátumhoz tartozik egy napi "munkaidő". Ezeket szeretném havi szinten összegezni. Egy oszlopban csak akkor akarom megjeleníteni, a számítást, ha éppen hóvége van vagy a legutolsó hóvégi összesítéstől még nem telt el egész hónap (törthónap összesítő). Ezt a problémát már megoldottam. Avval is tudok majd kezdeni valamit, ha még nincs minimum 28 napnyi információ.

Viszont sehogy sem boldogulok, az összegzéssel. Nem tudom megkeresni a hónap elejét (ami ????-??-01 lenne minden esetben), de sosem tudhatom, h hol van a táblában. Nem tudom ugyanis a dátumértéket, amelyet a fenti formátumban jelenítek meg megkeresni, illetve annak a 01-es napját.)
Lehet, hogy nem túl jól tudtam elmagyarázni, de elég bonyolult az ügy. FKERES, HOL.VAN és egyéb kereső függvényekkel próbálkoztam, de mindig ugyanabba a problémába ütközöm: a dátumértékre nem tudok keresni..., annak szöveges átalakítása után sem találja meg... :((( :O :W

Frazeológiám: Az ember nem kávéra, nem is kávéházra vágyik, az ember lelke barátra vágyik, a kávé csupán ürügy... :-) ;)

(#24682) slashing


slashing
senior tag

sokféleképpen lehet dátumokkal és azok szöveges formáival dolgozni, konkretizáld szerintem kicsit egy példával, egy publikussá tehető táblával. Mert így csak találgatás lesz.

(#24683) Sasos válasza KaliJoe (#24681) üzenetére


Sasos
senior tag

Ha a dátum formátumát cella formátummal adtad meg, de nem abban a formátumban írtad be (beírva 2014.12.01 átállítva cella formátum-->dátum-->xxxx-xx-xx), akkor a cella valódi tartalma a beírás szerinti formátumban lesz, így keresni is arra kell. Valószínűleg ezért nem talál semmit az FKERES, vagy a HOLVAN. Kattints bele az egyik cellába, amiben dátum van, és nézd meg a szerkesztőlécen milyen tartalmat jelenít meg hozzá:

(#24684) KaliJoe válasza slashing (#24682) üzenetére


KaliJoe
csendes tag

Azt gondolom, h legjobb, ha megmutatok két részletet a táblából.

Tehát a probléma az, hogy a B oszlopban "látható" dátum, csak megjelenítés szempontjából ilyen, mivel normálisan dátumérték. :))

Frazeológiám: Az ember nem kávéra, nem is kávéházra vágyik, az ember lelke barátra vágyik, a kávé csupán ürügy... :-) ;)

(#24685) KaliJoe válasza KaliJoe (#24684) üzenetére


KaliJoe
csendes tag

Frazeológiám: Az ember nem kávéra, nem is kávéházra vágyik, az ember lelke barátra vágyik, a kávé csupán ürügy... :-) ;)

(#24686) slashing válasza KaliJoe (#24684) üzenetére


slashing
senior tag

nem látok semmit de itt egy példa:

=SZUMHATÖBB(B:B;A:A;">"&DÁTUM(2014;2;1);A:A;"<"&DÁTUM(2014;3;1))

A oszlopban a dátumok B-ben sima értékek: a dátum függvényen bellül lehet cellahivatkozást is használni és akkor nem kell kézzel írogatni semmit viszont akkor úgy kell megadni hogy Dátum(év();hónap();nap())

(#24687) KaliJoe válasza slashing (#24686) üzenetére


KaliJoe
csendes tag

Nem teljesen látom a választ... kérlek kicsit részletezd.

Másrészről: A képletben nem tudok konkrét dátumot megadni. A képletemben az előző 31 nap (31 sor) közül kell megtalálnom a hónap elsejét... bármi -01-et --> ????-??-01-et!

Frazeológiám: Az ember nem kávéra, nem is kávéházra vágyik, az ember lelke barátra vágyik, a kávé csupán ürügy... :-) ;)

(#24688) KaliJoe válasza KaliJoe (#24687) üzenetére


KaliJoe
csendes tag

Kipróbáltam... Jónak tűnik..., de... még mindig nem tudom, hogyan adjam meg a DÁTUM függvényben, h tetszőleges év, tetszőleges hónap, elseje legyen.

Erre van ötlet?

Frazeológiám: Az ember nem kávéra, nem is kávéházra vágyik, az ember lelke barátra vágyik, a kávé csupán ürügy... :-) ;)

(#24689) slashing válasza KaliJoe (#24688) üzenetére


slashing
senior tag

A hónap.utolsó.nap + 1 az mindig a következő hónap első napját adja eredményül

szerk:

mondjuk csinálsz egy olyat hogy HA hónaputolsónap + 1 = aktuális sor dátuma akkor szumhatöbb egyébként ""

[ Szerkesztve ]

(#24690) slashing válasza slashing (#24689) üzenetére


slashing
senior tag

nem is kell a +1 mivel azonos sorba akarod összegezni mint a hónap utolsó napja

(#24691) KaliJoe válasza slashing (#24690) üzenetére


KaliJoe
csendes tag

Igen. Amit leírtál az igaz. Hiszen így állítottam be, h a hónap napjain üres legyen a mező, kivéve a végét.

Azonban sajnos, ez nem a teljes megoldás. Mivel a hónapok változó hosszúak és 28 naptól 31 napig bármilyen hosszúságúak lehetnek, mindig meg kell tudom adni a hónap elejét, h onnan kezdődjön az összegzés... anélkül, hogy tudnám, éppen milyen hónap van, 28-as, 29-es, 30-as, vagy 31-es?

Hát a probléma tulajdonképpen ez. Nem tudom mihez kötni, és megtalálni a hónap elejét.

Frazeológiám: Az ember nem kávéra, nem is kávéházra vágyik, az ember lelke barátra vágyik, a kávé csupán ürügy... :-) ;)

(#24692) slashing válasza KaliJoe (#24691) üzenetére


slashing
senior tag

Hát elméletben van egy jó megoldásom csak tudja a fene miért nem számol jól februártól, pedig képletkiértékelő szerint működnie kéne:

bedobom a közösbe hátha megtalálja valaki a hibát benne
letöltés

Az elmélet a működésről:

B oszlop aktuális sor dátuma alapján megkeresem hol.van függvénnyel az első és utolsó dátumot ami ahhoz a hónaphoz tartozik amelyik sorban éppen vagyunk cím függvénnyel kapunk egy szöveges cellahivatkozást(hónap kezdés és hónap vége) amit indirekttel építunk be a szumha függvénybe hogy értelmezni tudja a szöveges cellatartományt. aztán szerintem itt jön a bibi a kritérium jobb híján azt adatam meg nekki hogy az aktuális sor dátumának első napjánál legyen nagyobb vagy egyenlő....

[ Szerkesztve ]

(#24693) Delila_1 válasza KaliJoe (#24691) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Két segédoszlop (K és L) segíthet.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24694) Delila_1 válasza Delila_1 (#24693) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az előbbi képletek a kiírást követő hét-, ill. hónap összegeit jelenítik meg.
Ahhoz, hogy a hét-, ill. a hónap utolsó cellájában tüntesse fel a fölötte lévő, H oszlopbeli értékek összegét, a két képletet át kell írni.

I4 => =HA(K4<>K5;SZUMHA(K:K;K4;H:H);"")
J4=> =HA(L4<>L5;SZUMHA(L:L;L4;H:H);"")

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24695) Delila_1 válasza Delila_1 (#24694) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Újból beteszem a képet, hibát hibára halmoztam. :B

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24696) KaliJoe válasza slashing (#24692) üzenetére


KaliJoe
csendes tag

Tisztelt Slashing,

Köszönöm a megoldást. Azonban Delila megoldása (meg közben a sajátom) jobbnak tűnik és eddig nem is találtam benne hibát.

Rövidesen közreadom a saját megoldásom. :C

Frazeológiám: Az ember nem kávéra, nem is kávéházra vágyik, az ember lelke barátra vágyik, a kávé csupán ürügy... :-) ;)

(#24697) slashing


slashing
senior tag

Nah nekem is sikrült rájönnöm a hülye szumha összegtartománynak valamiért onnan kell indulnia ahonnan a kritérium tartomány indul, ezért a végére is be kellett szúrni egy hol kezdődik az a hónap keresést :(((

=HA(B4=HÓNAP.UTOLSÓ.NAP(B4;0);SZUMHA(INDIREKT(CÍM(HOL.VAN(HÓNAP.UTOLSÓ.NAP(DÁTUM(ÉV(B4);HÓNAP(B4)-1;NAP(B4));0)+1;B:B;0);2)&":"&CÍM(HOL.VAN(HÓNAP.UTOLSÓ.NAP(DÁTUM(ÉV(B4);HÓNAP(B4);NAP(B4));0);B:B;0);2));"<="&HÓNAP.UTOLSÓ.NAP(B4;0);INDIREKT(CÍM(HOL.VAN(DÁTUM(ÉV(B4);HÓNAP(B4);1);B:B;0);9)&":I1000"));"")

ezt a kódot J4-be rakva és lehúzva működnie kell annyi a kritérium hogy a dátumoszlop legvégére a következő év első napja is bele legyen írva hogy kiírja a decemberi összegzést.

(#24698) KaliJoe válasza Delila_1 (#24695) üzenetére


KaliJoe
csendes tag

Kedves Delila_1,

Szuper a megoldásod. Tetszik. Igazán. :C :Y

Azonban ezen a nyomon elindulva nekem olyan kell, ahol segédoszlopokat sem kell használnom.

Épp azon dolgozom, h olyan általános megoldás legyen, amely akkor is - #HIV - hiba nélkül működik, ha még a rekordok száma nem érte el a 31-et, mert ennél kevesebb adatnál a direkt címzés gondot okoz.
Addig is ide írom azt a megoldást, ami 31 sornál és annál többre már kitűnő:

=HA(VAGY(ÜRES(A32);B31=HÓNAP.UTOLSÓ.NAP(B31;0));SZUMHATÖBB(H1:H31;B1:B31;">=" & DÁTUM(ÉV(B31);HÓNAP(B31);1);B1:B31;"<=" & DÁTUM(ÉV(B31);HÓNAP(B31);NAP(B31)));"")

Frazeológiám: Az ember nem kávéra, nem is kávéházra vágyik, az ember lelke barátra vágyik, a kávé csupán ürügy... :-) ;)

(#24699) slashing válasza KaliJoe (#24696) üzenetére


slashing
senior tag

Nem csodálom sokkal egyszerűbb... én is gondolkoztam egy ilyen variáción de abból indultam ki hogy ha segédoszlopozunk akkor én már nem is így csináltam volna hanem egy külön kis táblában összegeztem volna az egész évet amit görgetés nélkül át lehet látni

üdv.

(#24700) Delila_1 válasza KaliJoe (#24698) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A beírt képletet kijelölve nyomd meg a Programkód, vagy a Konvertálatlan gombot.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.